مطالب مرتبط:
هر 5 دقیقه یک ایرانی قربانی کرونا می شود/ایمنی واکسن 6 ماه است
ارتقای سطح کیفی دانشگاه ها در طرح آمایش آموزش عالی
31 اردبیهشت ماه پایان زمان آموزش دوره ابتدایی است
آموزش تعمیرات ecu خودرو ایرانی و خارجی
بررسی صحت و سقم برنامه های انتخاباتی کاندیدا ها در حوزه آموزش و پرورش/ آموزش و پرورش در صدر اولویت های دولت آینده باشد
-3 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 26 فروردین 1400 ساعت 09:552021-04-15دانش

واکسن مهمترین بخش آموزش عالی در ماه های آینده/ دانشجویان خارجی به آموزش ترکیبی رأی دادند


واکسن های کرونا مهمترین بخش از آموزش عالی در ماه های آینده هستند زیرا دانشگاه ها بر اساس آن تصمیم می گیرند که چه شرایطی را برای آموزش اتخاذ کنند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازویروس باعث اتخاذ گسترده برای اجرای سیستم های یادگیری آنلاین و ابزارهای مختلف فناوری برای همکاری های علمی شده است.

با تغییر شرایط دانشجویان و استادان و قرار گرفتن آنها در محیط یادگیری آنلاین، دانشجویان و اساتید هم با این تغییرات کنار آمدند.

بیش از 2 هزار و 500 دانشجوی بین المللی از 153 کشور در نظرسنجی شرکت کردند.

از دانشجویان سوال شد در حال حاضر نسبت به شروع تحصیل خود چه احساسی دارند و 69 درصد از پاسخ دهندگان اظهار داشتند که از شروع تحصیل خود خوشحال هستند و 31 درصد اظهار داشتند که کاش شروع تحصیل خود را به تأخیر می انداختند.

نگاه جالب دیگری که در این نظرسنجی جدید نشان داده شده این است که تقریباً دو سوم پاسخ دهندگان (58 درصد) آموزش حضوری را به آنلاین ترجیح می دهند و فقط 19 درصد از پاسخ دهندگان آموزش آنلاین را به جای آموزش حضوری انتخاب کردند.

در حالی که 23 درصد اظهار داشتند که هیچ ترجیحی ندارند.

دلایل دانشجویان برای آموزش آنلاین و آموزش حضوری برای کسانی که آموزش آنلاین را به صورت حضوری ترجیح می دهند دلایلی از جمله راحتی، ایجاد تعادل در کار، سودمندی و سلامت روان اهمیت داشت.

در مقابل طیف وسیعی از عوامل وجود دارد که می تواند در ترجیح آموزش حضوری نسبت به آنلاین تأثیرگذار باشد.

از جمله اینکه پاسخ دهندگان به اختلاف ساعت و زمان، اهمیت مسائل، انزوا، استفاده بیشتر از یک دوره و ارزشی که برای تعاملات رو در رو با اساتید و همسالان خود قائل هستند، اشاره کردند.

با توجه به این یافته ها ممکن است مؤسسات آموزش عالی با برجسته کردن مزایا، نیاز به رسیدگی به چالش ها یا مضرات یادگیری آنلاین برای دانشجویان را مدنظر قرار دهند.

به عنوان مثال موضوع اختلاف ساعت به این ترتیب خود را نشان می دهد که دانشجویان بین المللی یک دانشگاه مجبور هستند شبانه در کلاس های مجازی شرکت کنند.

63 درصد دانشجویان در شب در کلاس مجازی شرکت کرده اند.

دانشگاه ها می توانند با اجازه ضبط کلاس و سخنرانی های اساتید این مشکل را حل کنند.

هنگامی که از دانشجویان سوال شد که آنها فکر می کنند دانشگاه شأن چقدر در ارائه آموزش آنلاین موفق بوده است، نتایج به طور کلی مثبت بود، 19 درصد از پاسخ دهندگان بسیار موفق، 41 درصد موفق و 24 درصد متوسط موفق را انتخاب کردند.

از پاسخ دهندگان خواسته شد تا مشخص کنند که آیا آنها ترجیح می دهند فقط در کلاسهای حضوری شرکت کنند یا در ترکیبی از کلاس های حضوری و حضوری شرکت کنند که 39 درصد گزینه اول و 61 درصد گزینه دوم را انتخاب کردند و این نشان می دهد که بسیاری از پاسخ دهندگان هنوز علاقمند به یک مدل ترکیبی از هر دو روش هستند و دانشگاه ها در بازگشایی می توانند از این مدل ترکیبی استفاده کنند.

نظر دانشجویان درباره نیاز به واکسن در بخش آموزش عالی واکسن ها مهمترین بخش از آموزش عالی در ماه های آینده هستند زیرا دانشگاه ها بر اساس آن در نظر می گیرند که چه شرایطی را اتخاذ کنند.

از دانشجویان پرسیده شد آیا اگر واکسن COVID-19 به آنها پیشنهاد شود آن را دریافت خواهند کرد.

65 درصد دانشجویان بین المللی علاقه دارند که واکسن بزنند، 26 درصد مطمئن نیستند و فقط 10 درصد این کار را انجام نمی دهند.

برای 10 درصد افرادی که علاقه به دریافت واکسن نداشتند یک سوال دیگر مطرح شد و پرسیده شد آیا اگر دانشگاه قبل از سفر به خارج از کشور به آنها اعلام کند که باید واکسن COVID-19 را استفاده کنند آنها چه می کنند و 39 درصد اعلام کردند که در صورت اعلام دانشگاه واکسن را دریافت می کنند.

این نشان می دهد که تنها اقلیت کوچکی از دانشجویان در صورت ارائه واکسن و اعلام دانشگاه منتخب، خود را ملزم به استفاده از واکسن قبل از سفر به خارج از کشور نمی دانند.

از همین رو به نظر می رسد دانشگاه ها باید منافع بالقوه اجرای واکسیناسیون را برای دانشجویان بین المللی خود به دقت اعلام کنند.

از دانشجویان پرسیده شد آیا فکر می کنید قبل از اینکه دانشجو بتواند به کشور دانشگاه انتخابی خود سفر کند باید واکسن بزند یا خیر، نیمی از پاسخ دهندگان از واکسن مورد نیاز پشتیبانی کردند اما 23 درصد گفتند این کار را انجام نمی دهند و 27 درصد هم مطمئن نبودند.

این نشان می دهد که