موضوعات داغ: - وزير ارتباطات - فرهاد مجيدي - پرسپوليسي ها - افزايش حق مسكن كارگران - انتخابات رياست جمهوري - بهاره رهنما - بازيكنان پرسپوليس - هانيه توسلي - الهام حميدي - حق مسكن كارگران - قايق بمب گذاري شده - محمد شفيع ملك زاده - اليور توييست - فيليپه - منشور سازمان ملل متحد - گزارشگران ايراني - باراندگي - بازيكن اسبق تيم ملي فوتبال ايران - ماهي كور - احمد صالحي - همه پرسي اسكاتلند - پاسگاه نعمت آباد - شهرياري

مطالب مرتبط:
حجت الاسلام والمسلمین مروی: آستان قدس رضوی باید پیشگام در تحقق شعار سال باشد
آستان قدس رضوی باید پیشگام در تحقق شعار سال باشد
آستان قدس رضوی باید در تحقق شعار سال پیشگام باشد
آستان قدس رضوی باید پیشگام در تحقق شعار سال و پیشران تولید نیازهای کشور باشد
آمادگی این بانک برای تحقق شعار سال
-200 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 26 فروردین 1400 ساعت 04:302021-04-15سياسي

آستان قدس رضوی باید پیشگام در تحقق شعار سال باشد


تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به نام گذاری سال 1400 با عنوان «تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» از سوی رهبر معظم انقلاب، گفت: آستان قدس باید در تحقق شعار سال پیشگام باشد و با تلاشی جهادی تمام امکانات و توان خود را برای تحقق این فرمایش رهبری بکار گیرد.

- تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به نام گذاری سال 1400 با عنوان تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها از سوی رهبر معظم انقلاب، گفت: آستان قدس باید در تحقق شعار سال پیشگام باشد و با تلاشی جهادی تمام امکانات و توان خود را برای تحقق این فرمایش رهبری بکار گیرد.

در ادامه به بیان چرایی اهمیت کار بنیاد بهره وری موقوفات پرداخت و توضیح داد: بهره وری موقوفات از دو جهت برای آستان قدس رضوی حائز اهمیت است، ابتدا اینکه آستان قدس به عنوان تولیت موقوفات به دنبال افزایش بهره وری و سودآوری موقوفات است تا بتواند از این طریق نیات واقفان را تأمین کند و به آن ها جامه عمل بپوشاند، زیرا موقوفات امانت واقفان است که امروز در اختیار ما قرار گرفته و روز قیامت باید نسبت به آن ها پاسخگو باشیم.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر بهره برداری مناسب از موقوفات برای آستان قدس مهم است، زیرا نباید به گونه ای باشد که سرمایه اجتماعی این آستان مقدس کاهش یابد، بلکه باید با بهره وری مناسب موجب افزایش سرمایه اجتماعی این آستان مقدس شود.

حجت الاسلام والمسلمین مروی با بیان اینکه بهره وری مناسب از موقوفات کمک شایانی به واقفین و ناذرین می کند تا اثر وقف و نذر خود را مشاهده کنند، ابراز کرد: استفاده شایسته از موقوفات موجب اعتمادسازی و آگاهی مردم نسبت به اهمیت و تأثیرات مبارک وقف در جامعه و در نتیجه افزایش انگیزه و تشویق مردم برای وقف می شود.

وی صیانت از موقوفات، اجرای کامل نیات واقفان و افزایش بهره وری موقوفات را از جمله وظایف مهم آستان قدس برشمرد و اذعان کرد: هرکجا بین کسب درآمد و حفظ ارزش ها تضادی وجود داشته باشد، قطعاً حفظ ارزش ها اهمیت بیشتری دارد، اما از مدیران اقتصادی آستان قدس این انتظار می رود که هر دو این مهم را حفظ کنند و قطعاً جمع میان سودآوری و حفظ ارزش ها امکان پذیر است.

حجت الاسلام والمسلمین مروی گفت: آستان قدس رضوی نهادی خدماتی است و درآمدهایش نیز باید از طریق ارائه خدمت کسب شود، لذا کسب درآمد از روش های سوداگرانه و سرمایه فروشی به هیچ عنوان مورد قبول نیست.

وی افزود: در فعالیت های اقتصادی باید به گونه ای عمل کنیم که ضمن کسب سود اقتصادی، نیازی از نیاز های کشور مرتفع و منافع آن به مردم برسد.

تولیت آستان قدس رضوی بر عدم رقابت با بخش خصوصی تأکید و اظهار کرد: آستان قدس نباید به گونه ای وارد فعالیت های اقتصادی شود که بخش خصوصی احساس رقابت کند، رقابت نهاد های بزرگ با بخش خصوصی می تواند موجب دلسردی، انصراف از سرمایه گذاری و حتی خروج سرمایه ها از کشور شود.

وی با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب نسبت به عدم رقابت بخش های دولتی و حاکمیتی با بخش خصوصی، عنوان کرد: آستان قدس باید در مقابل مردم و بخش خصوصی نقش پدری ایفا کند، کار اصلی حاکمیت ایجاد فضای رشد در عرصه های مختلف برای مردم است.

حجت الاسلام والمسلمین مروی بر اهمیت توجه توأمان به مزیت های آستان قدس و نیاز های کشور در عرصه های مختلف اقتصادی تأکید و تصریح کرد: باید به عرصه تولید و تأمین نیاز های مهم کشور به ویژه حوزه هایی که بخش خصوصی حاضر به ریسک نیست وارد شویم، آستان قدس باید پیشران تولید نیاز های کشور باشد و راه را برای ورود بخش خصوصی به آن عرصه ها باز کند.

وی بیان کرد: عقل و منطق اقتصادی می گوید ما باید بر اساس مزیت های اقتصادی فعالیت کنیم، مثلاً، چون آستان قدس اراضی موقوفه بسیاری دارد طبعاً یکی از مزیت های آن کشاورزی است یا اینکه در صنایع غذایی، سلامت و اقتصاد زیارت مزیت داریم که باید آن ها را در خدمت رفع نیاز های کشور بکار گیریم.

تولیت آستان قدس رضوی اظهار کرد: سال هاست در حوزه کشاورزی معضل تأمین نهاده های دامی وجود دارد، بی توجهی به این مسئله باعث شده که امروز کشور با مشکل تأمین مرغ موردنیاز مردم مواجه شود.

اینکه مرغ به مسئله کشور تبدیل شود و مردم در صف های خرید مرغ بایستند اصلاً قابل قبول نیست، مردم ایران بسیار نجیب هستند.

وی افزود: مسئولان می گویند در واردات نهاده های دامی مشکل داریم، صحیح می گویند، اما این سؤال را باید پرسید چرا در این 40 سال فکری برای خودکفایی در این عرصه مهم نکرده اید؟ ما که شعارها، اصول و ارزش هایی داریم و مقید به ایستادگی بر آن ها و عدم تسلیم در برابر استکبار هستیم باید زمینه های تحقق آن ها را نیز فراهم کنیم نه اینکه مردم معطل مرغ باشند، چون خوراکش از خارج می آید.

حجت الاسلام والمسلمین مروی با تأکید بر اینکه بخش های کشاورزی آستان قدس نباید نسبت به نیاز های کشور بی تفاوت باشند، تصریح کرد: در سال های پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی خدمات بسیار و اقدامات بزرگ و قابل توجهی صورت گرفته است، اما انصافاً در برخی از حوزه ها غفلت شده که می شد حل شود و امروز سفره مردم تحت تأثیر معضلات نباشد.

تولیت آستان قدس رضوی در ادامه به اراضی رهاشده آستان قدس در حاشیه شهر مشهد و مشکلاتی که بعضاً برای مردم آن مناطق ایجاد شده است اشاره و ابراز کرد: اراضی فراوانی در شهر ها داریم که بخش زیادی از آن ها بلااستفاده رهاشده است، این موضوعات تبعات اجتماعی دارد و باید برای بهره وری از این زمین ها تدبیری مناسب اندیشیده شود.

وی افزود: گاهی این زمین های رهاشده به محل هایی برای افراد بزهکار تبدیل شده و مردم در این خصوص شکایت هایی دارند، بنیاد بهره وری موقوفات موظف است راهی برای ساماندهی و بهره وری از این زمین ها پیدا کند تا از رهگذر زمین های آستان قدس برای مردم مشکلی ایجاد نشود.

حجت الاسلام والمسلمین مروی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم توجه به اشتغال زایی در فعالیت های اقتصادی تأکید کرد و گفت: آستان قدس مسئول ایجاد اشتغال در کشور نیست، این وظیفه بر عهده دولت است، اما این نهاد مقدس به میزان توان و مقدورات در این عرصه باید به دولت کمک کند، لذا اشتغال زایی باید جزو اولویت های آستان قدس در فعالیت های اقتصادی باشد و مدیران عرصه اقتصادی این نهاد موظف هستند ضمن توجه به کسب درآمد به دنبال ایجاد فرصت های شغلی و اشتغالی زایی نیز باشند.

وی با تأکید بر اینکه ایجاد حتی یک شغل نیز مغتنم بوده، زیرا اشتغال هر یک نفر، نجات یک خانواده است، به مسئولان بنیاد بهره وری موقوفات آستان قدس توصیه کرد: اگر تصمیمی برای تأسیس کارخانه یا کارگاه تولیدی وجود دارد، سعی کنید آن را در مناطق محروم راه اندازی کنید تا ضمن اشتغال زایی برای مردم آن مناطق، به آبادانی مناطق محروم نیز کمک شود.

استفاده از توان فنی شرکت های اقتصادی آستان قدس در راستای حمایت از تولیدکنندگان خرد، از دیگر توصیه های حجت الاسلام والمسلمین مروی به بنیاد بهره وری موقوفات آستان قدس بود.

وی با بیان اینکه بسیاری از تولیدکنندگان خرد توان کافی برای تکمیل زنجیره تولید و عرضه را ندارند، اظهار کرد: کشاورزان بسیاری توان فروش محصولات خود را ندارند یا بخش عمده ای از دامداران در تأمین خوراک دام دچار مشکل هستند، یکی از برنامه های بنیاد بهره وری موقوفات باید کمک به چنین تولیدکنندگانی باشد.

تولیت آستان قدس رضوی حمایت از تولیدکنندگان با نام و نشان رضوی را از دیگر راهبرد های بنیاد بهره وری موقوفات تعیین و بیان کرد: می توان استاندارد هایی را برای اعطای نشان رضوی به دیگران تعیین کرد تا از این طریق تولید مورد حمایت قرار گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین مروی حمایت از تولید از طریق ایجاد بازار های صادراتی را یکی دیگر از راهبرد های بنیاد بهره وری موقوفات برشمرد و گفت: بخشی از مبانی تولید، مربوط به فروش محصولات است، بسیاری از تولیدکنندگان خرد با زحمت فراوان اقدام به تولید محصولات خود می کنند، اما به دلیل عدم وجود بازار مناسب مجبور به فروش محصولات خود با قیمت نازل هستند، می توانیم از اعتبار آستان قدس استفاده و ضمن خرید محصولات این تولیدکنندگان نسبت به صادرات آن ها اقدام کنیم.

وی با تأکید بر اینکه ارتباط چشم انداز بنیاد بهره وری با چشم انداز آستان قدس باید ارتباطی تنگاتنگ باشد، تصریح کرد: مأموریت های بنیاد با مأموریت های ابلاغی آستان قدس و ارزش ها بنیاد با ارزش های بنیادین آستان قدس باید منطبق و تمام اقدامات و عملیات بنیاد باید مطابق با سیاست های کلان آستان قدس باشد.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: پایبندی به آموزه های والای رضوی، ولایتمداری، برخورداری از روحیه انقلابی، اخلاق، معنویت، عدالت، عقلانیت، دانش و بهره وری، نوآوری و ابتکار، مسئولیت پذیری، پایبندی به حقوق واقفان و مردم داری از نکات بسیار مهمی است که باید سرلوحه بنیاد بهره وری موقوفات قرار داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین مروی با اشاره به نام گذاری سال 1400 با عنوان تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها از سوی رهبر معظم انقلاب، اظهار کرد: هنگامی که رهبری معظم انقلاب سیاستی را ابلاغ و شعار سالی را تعیین می کنند، دستگاه های وابسته به رهبری برای تحقق و عملیاتی ساختن آن منویات سزاوارتر هستند، لذا آستان قدس باید در تحقق شعار سال پیشگام باشد و با تلاشی جهادی تمام امکانات و توان خود را برای تحقق این فرمایش رهبری بکار گیرد.


کلید واژه ها: آستان قدس - آستان قدس رضوی - تولیت آستان قدس رضوی - آستان - بهره وری موقوفات - تولیت آستان قدس - موقوفات - تحقق شعار - بهره وری - تحقق - نام گذاری - رهبر - رضوی - تولیت - امکانات - افزایش بهره وری - شعار - توان - بهره - سال 1400 - نیات واقفان - اهمیت - اشاره - رهبری - سودآوری - افزایش - پرداخت - واقفان - بنیاد - ادامه

آخرین اخبار سرویس:
«رییسی بیا» ترند یک توییتر فارسی شد

حدادی: پرداختن به حواشی در ایام انتخابات منجر به دلسرد شدن مردم می شود

اجرای حکم سه محیطبان آملی با دستور رییس قوه قضاییه متوقف شد

درمان در دامغان؛ گلایه های شهروندان، پاسخ های مسؤولان!

آیا می دانید چرا همیشه خسته اید؟

ثبت نام آیت الله رییسی روز شنبه قطعی است

زهرا شجاعی برای تفسیر درست از واژه رجل سیاسی می آید

«صددروازه» در پیکار با ویروس تاجدار/ نماینده مردم: بیمارستان عملاً تعطیل شده!

مجلس،ثبات و دوام قوانین را تضمین کند

دولت در سخت ترین شرایط تاریخ کشور را اداره کرد

سودای پاستور

پنج مرحله دوران بازنشستگی

انتخابات ریاست جمهوری؛ پرعرضه، اما کم تقاضا/انتخابات و دو راهی اصلاح طلبان/کلاب هاوس میدان جدید گفتمان های مختلف

ثبت نام آیت الله رییسی روز شنبه قطعی است

آخرین خبرها از واکسن های ایرانی کرونا / 4 واکسن جدید در راه است

دولت مصمم است تحریم ها را بشکند

ثبت نام آیت الله رییسی روز شنبه قطعی است

مخالفت بلینکن با توقف مذاکرات وین

ضرورت طراحی تندیس کربلایی کاظم ساروقی در استان مرکزی

آخرین خبرها از واکسن های ایرانی کرونا / 4 واکسن جدید در راه است

«ابوالحسن فیروزآبادی» کاندیدای ریاست جمهوری سیزدهم می شود

رسولی: ثبت نام آیت الله رییسی شنبه قطعی است

رسولی: ثبت نام آیت الله رییسی روز شنبه قطعی است

پالس مثبت بلینکن به مذاکرات وین /اختلال در معیشت مردم با افزایش نرخ نان /پیشخوان

بررسی شکایت داوطلبان رد صلاحیت شده در هیات های مرکزی نظارت بر انتخابات

رسولی: ثبت نام آیت الله رییسی روز شنبه قطعی است

عراقچی: در کنار فلسطین ایستاده ایم

آیا حقوق پرستاران افزایش پیدا می کند؟

عذرخواهی ذوالنوری از سعید جلیلی بابت اتهامات فایل صوتی

استوری رضا صادقی برای علی انصاریان پس از دربی 95 + عکس

آتش در لانه عنکبوت/اصلی ها امروز می آیند/پیشخوان

فعالیت 250 طلبه در موج چهارم کرونا در استان قم

حلالیت طلبی یک نماینده مجلس از سعید جلیلی

حضور ابراهیم رییسی در انتخابات قطعی شد

پروژه احمدی نژاد و شرکا

ویدئو| امیرمحمد متقیان: شهرت زندگی ام را عوض کرد

تاملی بر تنهایی خانواده های داغدار در دوران کرونا

استوری رضا صادقی برای علی انصاریان بعد از دربی 95 + عکس

پیام تسلیت استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت درگذشت والده مکرمه نماینده ولی فقیه در استان

صدور دستور قضایی به منظور شناسایی و برخورد با عوامل ضرب و شتم یک دستفروش در شهر ری

برخورد قاطع و سریع در انتظار عاملین حادثه میدان شهرری

مصاف لاریجانی با رییسی؟

60 ثانیه زیر ذره بین انتخابات 1400/ ترافیک سنگین برای ثبت نام در روز آخر!

چالش هوشمندانه ی زن برای ترک سیگار همسرش + جزییات

علاقه مندی اسپانیا به تقویت روابط اقتصادی با ایران

پنج برداشت از نامزدی علی لاریجانی در انتخابات 1400 / سیاستمداری با 31 ستاد فعال در سراسر ایران!

جلسه مهم جبهه اصلاحات در روز یکشنبه / ممکن است کاندیدای نهایی بعد از مناظره ها و نظرسنجی ها تعیین شود

مصداقی تراز بالا از نعمت آزادی

ابلاغ نتایج بررسی شکایت داوطلبان ردصلاحیت شده، به فرمانداران خوزستان

تاثیر هنر غرب بر مهدویت ستیزی

لاریجانی کدام مراجع تقلید را در جریان کاندیداتوری اش قرار داد؟

آیین اختتامیه طرح محفل خانگی قران کریم در شهرستان هویزه + عکس

روزنامه های شنبه 25 اردیبهشت 1400

هنرمندان به کالبد جامعه روح و جلا می بخشند

تشییع جنازه والده امام جمعه تبریز به صورت خانوادگی برگزار می شود

علی اکبر صالحی حضورش در انتخابات را تایید کرد

گفتگوی تلفنی علی لاریجانی با مراجع تقلید قم

رونمایی از بزرگ ترین گلیم کشور در شهرستان نمین

آیا حقوق پرستاران افزایش پیدا می کند؟

ابلاغ نتایج بررسی شکایت داوطلبان ردصلاحیت شده، به فرمانداران خوزستان

هشدار جدی امام خمینی (س) به نامزدهای انتخابات: دنبال مقام نروید

مهران مدیری در آغوش همسر زیبایش / عکس

مبلغ فطریه امسال اعلام شد

بی سرپرست بودن خانواده های زندانیان جرائم غیر عمد منجر به بروز آسیب های اجتماعی می شود

آیا حقوق پرستاران افزایش پیدا می کند؟

مصداقی تراز بالا از نعمت آزادی

شنبه 25 اردیبهشت تعطیل شد / جزییات

در روز چهارم ثبت نام انتخابات چه گذشت؛ از حضور افشار و عباسی تا قرائت بیانیه توسط تاجزاده!

انصراف ظریف/ نگاه بزرگان دو جناح به روز آخر ثبت نام

خبر خوبی که مردم را خوشحال کرد+عکس

امتحانات نهایی پایه های نهم و دوازدهم چه زمانی برگزار می شود؟

جذب نیروهای صفرکیلومتر در بالاترین پست های شهرداری/آقای حناچی فروش خانه شهرداران و گود برج میلاد شهرفروشی نیست!

ملاقات آذری جهرمی با احزاب سیاسی تکذیب شد

ترتیل صفحه 91 قرآن/ لزوم تدبر در قرآن+فیلم، متن و مفاهیم آیات

دنیایی بهتر با تغییر فکر

اخبار 24 شبکه 5 سیما؛ 24 اردیبهشت

توطئه استکبار برای مختل کردن روابط ایران و عراق نقش بر آب است

ماجرای انتقال بالگرد اورژانس هوایی طبس به یکی از شهرهای استان مجاور چه بود؟

موشک جاسک 2؛ شبح ایرانی آب های خلیج همیشه فارس برای دشمن

خانواده، مهمترین موضوع در «یاور» بود+صوت

تصویر معنادار در توییتر رسمی علی لاریجانی

صدور دستور قضایی به منظور شناسایی و برخورد با عوامل ضرب و شتم یک دستفروش در شهر ری

بدنبال درگذشت والده امام جمعه تبریز / دسته گل و بنر نیارید، بسته معیشتی برای نیازمندان بخرید

گفت وگوی تلفنی لاریجانی با مراجع عظام تقلید قبل از ثبت نام در انتخابات

خاطرات آیت الله هاشمی از وقایع جنجالی سال 1377؛ بیست و یکم آذر: از گزارش علی لاریجانی از سفر به یونان تا جلسه با سران قوا و مذاکره با آیت الله یزدی و اخبار مسأله قتل های مرموز در ایران

بازرسان آژانس ماهی 3 بازدید سرزده از تاسیسات ایران داشته‎اند

بازرسان آژانس ماهی 3 بازدید سرزده از تاسیسات ایران داشته‎اند

گفت و گوی تلفنی لاریجانی با مراجع تقلید قبل از ثبت نام در انتخابات / کاندیدای نهایی اصلاح طلبان چه زمانی مشخص می شود؟ / داوری از پدیده انتخابات رونمایی کرد / واکنش عطریانفر به اظهارات انتخاباتیِ احمدی نژاد

حضور دانشجویان بسیجی در مقابل کارخانه نیشکر هفت تپه

تعداد داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری به 304 نفر رسید/ تاج زاده مانند احمدی نژاد آمد+ حواشی و تصاویر

تصاویر| چهارمین روز ثبت نام داوطلبان ریاست جمهوری 1400

چه اسم هایی در هر کشور ممنوع است؟

#رییسی_بیا ترند اول توییتر فارسی شد/ دعوت از رییسی برای ثبت نام در انتخابات ادامه دارد

فعال اصولگرا: اصلی ها فردا می آیند، عجب آرایشی!

گفت وگوی لاریجانی با مراجع تقلید قبل از ثبت نام در انتخابات

چهره های سرشناسی که در روز چهارم ثبت نام کردند

فعال اصولگرا: اصلی ها فردا می آیند، عجب آرایشی

انتقاد محمود صادقی از صدا و سیما

ببینید | اشک های نماینده چفیه پوش کنگره آمریکا برای مردم غزه

یک اقتصاددان وارد رقابت های انتخاباتی می شود

آستان قدس رضوی باید پیشگام در تحقق شعار سال باشد

آستان قدس رضوی باید پیشگام در تحقق شعار سال باشد