موضوعات داغ: - تامين اجتماعي - بازنشستگان تامين اجتماعي - حقوق بازنشستگان - افزايش حقوق - افزايش حقوق بازنشستگان - لايحه رتبه بندي معلمان - يحيي گل محمدي - رتبه بندي معلمان - بهاره رهنما - همسان سازي حقوق بازنشستگان - معماري - ليگ جهاني واليبال - رهبري زاده - محلس شوراي اسلامي - معارفي - شركت هواپيمايي آتا - ترانه عليدوستي - شاه اردن - آيفون 12 - عبدالرضا عباسپور - فرمانده هنگ مرزي تايباد - كاترين مايورگا - دمنوش گياهي

مطالب مرتبط:
اعلام اتهامات 21 نفر از شبکه همکاران حسن رعیت
توضیحات سخنگوی قوه قضاییه درباره پرونده حسن رعیت و بابک زنجانی
سخنگوی قوه قضاییه: مهدی هاشمی آزاد نشده/ توضیحات اسماعیلی درباره پرونده حسن رعیت و بابک زنجانی
فارس24| از واکنش به غنی سازی 60 درصدی تا دادگاه حسن رعیت
آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی/ اسم مسئول جدیدی در پرونده حسن رعیت نیست
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 26 فروردین 1400 ساعت 02:202021-04-14سياسي

قرائت اسامی و عناوین اتهامی 21 نفر از شبکه همکاران حسن رعیت


رویداد24 دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات حسن میرکاظمی معروف به رعیت در شعبه 5 دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی بابایی برگزار شد.

- " دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات حسن میرکاظمی معروف به رعیت در شعبه 5 دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی بابایی برگزار شد.

 در ابتدای جلسه دادگاه با اعلام قاضی بابایی، جعفرزاده نماینده دادستان در جایگاه قرار گرفت و به قرائت ادامه موارد اتهامی حسن رعیت متهم ردیف اول پرونده از جمله روابط نزدیک وی با قاضی منصوری؛ ارتباطات او با سیامک صمیمی قائم مقام معاونت برنامه ریزی وزارت صنایع و معادن وقت جهت انتفاع نامشروع از تسهیلات کلان بانک های صنعت و معدن و کشاورزی؛ ارتباط با محمد آریا؛ پرداخت رشوه به رییس هیئت مدیره بانک صادرات استان گلستان؛ پرداخت رشوه به رییس شعبه بانک پارسیان کیش؛ سوءاستفاده از حساب کارمندان خود جهت پولشویی و اخذ حواله های ارزی دولتی به واسطه شرکت هایی با ذینفع واحد و عدم واردات کالا های تولیدی، پرداخت.

آسیب به محیط زیست و وصول 2 فقره شکایت شهرداری منطقه یک تهران در سال 98 از حسن میرکاظمی معروف به رعیت در این ارتباط از دیگر موارد اتهامی منتسب به حسن میرکاظمی معروف به رعیت متهم ردیف اول پرونده مزبور بود که توسط جعفرزاده نماینده دادستان در جلسه دادگاه قرائت شد.

گفتنی است در جلسه اول دادگاه نیز عناوین دیگر اتهامی حسن رعیت قرائت شد.

اتهامات شبکه فسادی که مجموعه ای از جرایم را رقم زدند از اخلال کلان در نظام پولی و ارزی کشور تا جعل و اسیب به محیط زیست و کیفرخواست این پرونده 400 صفحه است.

بیشتر بخوانید: تصاویر و فیلم های اختصاصی از باغ وحش حسن رعیت/ از حمام ویژه برای توله سگ ها تا پسته مخصوص برای طوطی" متهمان پرونده حسن رعیت در ادامه جلسه دوم دادگاه، عناوین اتهامی 21 متهم دیگر پرونده مزبور از سوی نماینده دادستان قرائت شد که به شرح ذیل است: منصور معتقد متهم ردیف دوم پرونده مزبور متهم است به مشارکت در اخلال عمده در نظام پولی و ارزی کشور با متهم ردیف اول؛ مشارکت در کلاهبرداری به مبلغ مندرج در اتهام نخست متهم ردیف اول؛ مشارکت در جعل و استفاده از اسناد مجعول؛ مشارکت در پولشویی به مبلغ مندرج در اتهام نخست متهم ردیف اول؛ مساعدت در خلاصی متهم ردیف اول یعنی حسن میرکاظمی از محاکمه از طریق امحای اسناد مالی موجود در ساختمان مرکزی گروه میرکاظمی بعد از اطلاع از تشکیل پرونده قضایی و فراری دادن افراد مطلع از اقدامات گروه میرکاظمی بعد از دستگیری متهم ردیف اول پرونده.

حسب مندرجات کیفرخواست که توسط نماینده دادستان در جلسه دادگاه قرائت شد منصور معتقد برادر همسر حسن میرکاظمی است و مغز متفکر ایجاد و تأسیس شرکت های صوری و کاغذی و دریافت حواله های ارزی به واسطه این شرکت ها از منابع بانکی برای گروه میرکاظمی بود.

باقر شعار متهم ردیف سوم پرونده که متواری است متهم است به مشارکت در اخلال عمده در نظام پولی و ارزی کشور منجر به اخلال در نظام اقتصادی کشور با متهم ردیف نخست؛ مشارکت در کلاهبرداری به مبلغ 400 میلیون دلار از منابع ارزی بانک های صادرات، کشاورزی و صنعت و معدن و حواله های ارزی بانک مسکن؛ مشارکت در پولشویی؛ مشارکت در جعل پیش فاکتور های شرکت های خارجی و استفاده از اسناد مجعول.

سید روح الله میرکاظمی متهم ردیف چهارم پرونده و برادر متهم ردیف اول پرونده مزبور متهم است به مشارکت در اخلال عمده در نظام پولی و ارزی کشور با متهم ردیف نخست به مبلغ 400 میلیون دلار و 180 میلیارد ریال؛ مشارکت در کلاهبرداری و پولشویی به مبلغ فوق؛ مشارکت در پرداخت رشوه به معصومه عنصری به میزان 5 عدد سبکه بهار آزادی و 300 میلیون.

محمد ابازاده متهم ردیف پنجم پرونده مزبور متهم است به مشارکت در اخلال در نظام پولی و ارزی کشور از طریق مشارکت در ثبت شرکت های کاغذی و معرفی آن ها به بانک ها و عضویت در این شرکت ها به عنوان مدیر یا عضو هیئت مدیره و حساب سازی برای شرکت های کاغذی و همچنین مشارکت در خلاصی مجرم از محاکمه و مجازات.

بیشتر بخوانید: در جلسه اول دادگاه حسن میرکاظمی چه گذشت؟/ جرائم حسن رعیت در کیفرخواستی 400 صفحه ای!" محمد امین علوی طالبی متهم ردیف ششم پرونده مزبور که متواری است متهم است به مشارکت در اخلال عمده در نظام پولی و ارزی کشور از طریق اداره شرکت های کاغذی در امارات و تنظیم اسناد بانکی در خارج کشور با متهم ردیف اول پرونده و همچنین پولشویی از طریق تملک کارخانه دنیای فلز تهران.

سید علیرضا هاشمی زاد متهم ردیف هفتم پرونده مزبور که متواری است متهم است به مشارکت در اخلال عمده در نظام پولی و ارزی کشور.

محمدرضا حاجی قربانخانی متهم ردیف هشتم پرونده مزبور متهم است به مشارکت در اخلال در نظام پولی و ارزی کشور؛ مشارکت در جعل از طریق خرید دستگاه مهرسازی و ساخت 3 فقره مهر بانکها؛ مشارکت در پولشویی به واسطه تملک دو دستگاه آپارتمان و مشارکت در خلاصی مجرم از محاکمه و مجازات.

مسعود جدیدی ممتاز متهم ردیف نهم پرونده مزبور متهم است به مشارکت در اخلال عمده در نظام پولی و ارزی کشور و مشارکت در خلاصی مجرم از محاکمه و مجازات.

علی قاسمی متهم ردیف دهم پرونده مزبور که متواری است متهم است به اخلال در نظام پولی و ارزی کشور؛ مشارکت در پولشویی و تحصیل مال نامشروع.

محمدرضا یزدان شناسان متهم ردیف یازدهم پرونده مزبور متهم است به مشارکت در اخلال در نظام پولی و ارزی کشور؛ مشارکت در جعل پیش فاکتور های شرکت های خارجی و استفاده از اسناد مجعول.

سیدرضا بتو متهم ردیف دوازدهم پرونده مزبور متهم است به مشارکت در اخلال عمده در نظام پولی و ارزی کشور و مشارکت در پرداخت رشوه به محمدحسن کریمی به میزان 980 میلیون ریال و غلامرضا توحیدی به میزان 300 عدد سکه.

علی اکبر رحمانی متهم ردیف سیزدهم پرونده مزبور متهم است به مشارکت در اخلال عمده در نظام پولی و ارزی کشور.

مجید عبادی متهم ردیف چهاردهم پرونده مزبور متهم است به مشارکت در اخلال عمده در نظام پولی و ارزی کشور از طریق دریافت ارز دولتی به میزان 7 میلیون و 263 هزار و 80 دلار بدون واردات کالا و فروش غیرمجاز این ارز.

علی فرخی متهم ردیف پانزدهم پرونده مزبور متهم است به معاونت در اخلال عمده در نظام پولی و ارزی کشور از طریق قبول وجوه ریالی تسهیلات ارزی دریافتی شرکت های گروه میرکاظمی در حسابی در بانک ملی و در اختیار قرار دادن حساب مزبور برای متهم میرکاظمی و مساعدت در دریافت و تمدید تسهیلات گشایش اعتبار اسنادی از بانک ملی به مبلغ مندرج در پرونده.

علی اشرف افخمی رییس وقت بانک صنعت و معدن متهم ردیف شانزدهم پرونده مزبور متهم است به مشارکت در اخلال عمده در نظام پولی و ارزی کشور و تأثیر دادن نفوذ اشخاص در تصمیمات اداری.

محمد آریا متهم ردیف هفدهم پرونده مزبور متهم است به مشارکت در اخلال عمده در نظام پولی و ارزی کشور؛ تأثیر دادن نفوذ اشخاص در تصمیمات و اقدامات اداری و ارتشاء.

علی دارابی نیا متهم ردیف هجدهم پرونده مزبور متهم است به معاونت در اخلال عمده در نظام پولی و ارزی کشور و ارتشاء.

محمدحسن کریمی رییس شعبه کیش بانک پارسیان متهم ردیف نوزدهم پرونده مزبور متهم است به معاونت در اخلال عمده در نظام پولی و ارزی کشور و ارتشاء.

غلامرضا توحیدی متهم ردیف بیستم پرونده مزبور متهم است به معاونت در اخلال در نظام پولی و ارزی کشور و ارتشاء به میزان 30 عدد سکه.

معصومه عنصری متهم ردیف بیست و یکم پرونده مزبور متهم است به معاونت در اخلال عمده در نظام پولی و ارزی کشور؛ ارتشاء به میزان 5 عدد سکه و 300 میلیون ریال وجه نقد و تأثیر دادن نفوذ اشخاص در اقدامات و تصمیمات اداری.

سیروس یوسفی متهم ردیف بیست ودوم پرونده مزبور متهم است به معاونت در اخلال عمده در نظام پولی و ارزی کشور و ارتشاء به میزان 4 هزار دلار و 400 میلیون ریال وجه نقد.

پس از پایان قرائت کیفرخواست و عناوین اتهامی 22 متهم پرونده مزبور توسط جعفرزاده نماینده دادستان، نمایندگان حقوقی بانک های مسکن و صادرات و همچنین مدیر شعب استان گلستان بانک صادرات با اعلام قاضی بابایی به عنوان شکات پرونده در جایگاه قرار گرفته و به بیان بخشی از ادله شکایت خود از حسن میرکاظمی و سایر متهمان پرونده حاضر پرداختند.

با عنایت به درخواست وکلای شکات مبنی بر استمهال و ارائه فرصت مطالعاتی از سوی دادگاه، قاضی بابایی با اعلام فرجه دو هفته ای بیان داشت جلسه بعدی دادگاه متعاقباً اعلام خواهد شد.


کلید واژه ها: دادگاه - دادگاه کیفری - استان تهران - بابایی - وزارت صنایع و معادن - قاضی - استان - نماینده دادستان - اتهامات - برگزار - شعبه - رسیدگی - بانک - ارتباط - پرداخت - صنایع و معادن - بانک پارسیان - بانک صادرات - وزارت صنایع - برنامه ریزی - تهران - صنعت و معدن - معروف - ریاست - قرائت - سوءاستفاده - هیئت مدیره - متهم ردیف - قائم مقام - جعفرزاده

آخرین اخبار سرویس:
استخدام پرستار خانم

استخدام مهندس مکانیک در یک شرکت معتبر در اصفهان

استخدام نیرو در سالن زیبایی

دکتر صالحی امیری:ترکان مدیری دلسوز و دغدغه اش دغدغه مردم بود

دکتر صالحی امیری:ترکان مدیری دلسوز و دغدغه اش دغدغه مردم بود

دکتر صالحی امیری:ترکان مدیری دلسوز و دغدغه اش دغدغه مردم بود

سرلشکر باقری درگذشت «اکبر ترکان» را تسلیت گفت

تعیین حریم 9 اثر تاریخی در آذربایجان غربی/ ثبت ملی 9 میراث ناملموس

36 کاندیدایی که از خوان اول انتخابات عبور کردند+ جدول

130 حوزه امتحانی همدان، آماده برگزاری امتحانات نهایی مدارس

شرط بازگشایی دانشگاه ها در ترم آینده اعلام شد

تصویب کلیات لایحه رتبه بندی معلمان

طرح واکسیناسیون رانندگان حمل و نقل عمومی از دستور شورا خارج شد

آماده ایم برای حمایت از فلسطین تمام اختلافات را کنار بگذاریم

انتخابات هیأت رییسه مجلس الکترونیکی برگزار می شود

شهردار تهران در سالگرد 1888 شخصا پاسخگوی شهروندان بود

محسنی: حل مسائل با نگاه کلان به فقه و حقوق اسلامی در مرکز پژوهش های بسیج مدرسه عالی شهید مطهری

رابطان استانی جبهه اصلاحات ایران مشخص شدند

صدرالحسینی: سفر ظریف به اروپا کمی دیر شروع شد

نوبت گفتمان سازی دانشگاه است

تکذیب استفتاء منتسب به آیت الله نوری همدانی درباره فروش کلیه

بررسی اجمالی چرایی لزوم مشارکت حداکثری در انتخابات

پنجمین مرحله رزمایش کمک های مؤمنانه برگزارشد

عذرخواهی شهردار تبریز به خاطر حیوان آزاری پیمانکار

نقش آفرینی سفیران قرآنی حرم بانوی کرامت در نقاط مختلف کشور

استفاده از نام هیاتهای مذهبی خراسان رضوی در انتخابات ممنوع است

عمویی: گام بعدی قانون اقدام راهبردی راه اندازی کارخانه اورانیوم فلزی است/ نشانه های دقیقی از تغییر سیاست های طرف آمریکایی ندیدیم

برگزاری امتحانات نهایی پایه های نهم و دوازدهم از فردا

خانواده بستری برای رشد استعدادها و آرامش در زندگی

رییس جدید پژوهشکده حج و زیارت معرفی شد

مجلس 5 هفته متوالی جلسه علنی دارد/ قالیباف به ایلام می رود

روابط عمومی ها نقش مهمی در تسهیل رابطه متقابل مردم و مسئولان دارند

استخدام مشاور املاک حرفه ای پونک

خدمات و نظافتچی

وزیر ارتباطات به کمیسیون اجتماعی مجلس می رود

برگزاری اختتامیه دوازدهمین جشنواره علامه حلی

حمایت اصحاب رسانه ایرانی از مقاومت فلسطین/ محکومیت حمله به دفاتر رسانه ای در غزه

راه اندازی خانه هلال در حوزه علمیه یزد

هادی خامنه ای: شعار «نه غزه، نه لبنان» نسبتی با آرمان های اصلاح طلبانه ندارد!

تصویب کلیات لایحه رتبه بندی معلمان در کمیسیون آموزش مجلس

کلیات لایحه رتبه بندی معلمان تصویب شد

تاج زاده و احمدی نژاد را تاییدصلاحیت کنید

بررسی گزارش کمیسیون اصل نود درباره محصولات تراریخته در جلسه علنی مجلس

تسلیت آیت الله العظمی سبحانی به امام جمعه تبریز

وزیر ارتباطات به کمیسیون اجتماعی مجلس می رود

دشمنان دانش آموزان را مانند لاله های نورسیده «دشت برچی» چیدند/ انتقام دانش آموزان شهید افغانستان جز با گسترش فرهنگ شدنی نیست

دکتر صالحی امیری:ترکان مدیری دلسوز و دغدغه اش دغدغه مردم بود

امر به معروف ها و ارزش ها، وظیفه همگانی است

انتخابات هیئت رییسه مجلس الکترونیکی بر گزار می شود

تصویب کلیات لایحه رتبه بندی معلمان

رابطان استانی جبهه اصلاحات ایران مشخص شد

نگاهی گذرا به برگزاری نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

اما و اگر های واکسیناسیون فعالان حوزه حمل ونقل عمومی

دعوت جامعه مدرسین برای تجمع اعتراضی به جنایات رژیم صهیونیستی

برگزاری دوره آموزشی معارف انقلاب اسلامی در خرم آباد

برگزاری اختتامیه دوازدهمین جشنواره علامه حلی

درخواست تحکیم وحدتی ها از دانشجویان آزادی خواه برای حمایت از مردم فلسطین

مدیر حوزه های علمیه کشور: آسیب های اجتماعی با روحیه جهادی رفع می شود

جلسه استیضاح شهردارِ کرمانشاه به حد نصاب نرسید

انتخابات هیأت رییسه مجلس الکترونیکی برگزار می شود

فرمانده کل ارتش:رؤیای نیل تا فرات صهیونیست ها به کابوس حفظ پادگان تروریستی اسراییل تنزل یافت

پیام فرزند سردار سلیمانی به رهبران مقاومت فلسطین منتشر شد

دفتر آیت الله نوری همدانی خبر استفتای فروش کلیه را تکذیب کرد

دسترسی آزاد به اطلاعات از حقوق اساسی مردم است

دعوت جامعه مدرسین برای تجمع اعتراضی به جنایات رژیم صهیونیستی

کلیات لایحه رتبه بندی معلمان در کمیسیون آموزش تصویب شد

جزییات قانون جدید برای چک های تضمین شده بانکی

5 نشانه باهوش بودن را بشناسید

پناهیان: جرم انتخاب نادرست در انتخابات، از غارت بیت المال بدتر است

درخواست رییس سازمان جنگل ها از دادستانی برای رسیدگی سریع به پرونده های منابع طبیعی

تصویب کلیات لایحه رتبه بندی معلمان در کمیسیون آموزش

تکذیب نظر آیت الله نوری العظمی همدانی درباره فروش کلیه برای مخارج ازدواج

هر کاندیداها برای تایید شدن به چند رای از شورای نگهبان نیاز دارد؟

سرلشکر باقری درگذشت «اکبر ترکان» را تسلیت گفت

خبرخوش برای بازنشستگان مناطق عملیاتی

بررسی عملکرد مالی سال 99 با حضور خزانه دار کل کشور و معاون سازمان برنامه و بودجه

نشست شورای اداری استان قزوین با موضوع انتخابات

خبر مهم درباره رتبه بندی معلمان

سرلشکر باقری درگذشت اکبر ترکان را تسلیت گفت

غده سرطانی اسراییل و آمریکا باید ریشه کن شود

کرونا در اروپا|از مرگ سریع پس از تزریق فایزر در جامعه آلمان تا درخواست ایجاد مکانیسم اروپایی پیشگیری از پاندمی ها

نشست علمی با موضوع «مدل عملیاتی بانکداری اسلامی» برگزار می شود

تسلیم فشارها برای تغییر کاربری غیرقانونی اراضی کشاورزی نمی شویم

قاضی زاده هاشمی: مهم ترین رکن دولت سلام؛ راهبردها و برنامه های اجرایی آن

تصویب کلیات لایحه رتبه بندی معلمان در کمیسیون آموزش

بسته انتخاباتی 26 اردیبهشت

همدان، میزبان برگزاری کنگره شهید مدنی

فعالیت های پژوهشکده حج و زیارت با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب

آغاز ثبت شکایات داوطلبان شورای شهر از امروز

سکوت در برابر جنایات اسراییل همراهی با این رژیم غاصب است

با عمل خود نشان دهیم که ادامه دهنده راه شهدا هستیم

انتخابات هیئت رییسه مجلس الکترونیکی بر گزار می شود

تاج زاده و احمدی نژاد را تایید صلاحیت کنید

استفاده از ظرفیت ارتش برای امداد و نجات حیات وحش

پیام تسلیت آیت الله رییسی در پی درگذشت اکبر ترکان

تصویب کلیات لایحه رتبه بندی معلمان در کمیسیون آموزش مجلس

نبرد «سیف القدس» نشانگر آزادی قریب الوقوع قدس شریف است

بررسی مشوق های حوزه حفظ در جلسه ستاد راهبری طرح ملی حفظ

ستاد مردمی آیت الله رییسی در استان خراسان رضوی آغاز به کار کرد

شایعه استفتاءاز آیت الله نوری همدانی درباره فروش کلیه

قرائت اسامی و عناوین اتهامی 21 نفر از شبکه همکاران حسن رعیت

قرائت اسامی و عناوین اتهامی 21 نفر از شبکه همکاران حسن رعیت