مطالب مرتبط:
حمایت کیهان از انصراف سیدحسن خمینی
نگاهی به چرایی کناره گیری «سیدحسن خمینی» از حضور در انتخابات و پیامدش برای جریان چپ
عطریان فر سه نامزد اصلاح طلبان در انتخابات را معرفی کرد
گزارش رقابت ایده نگاری بحران کرونا و مشارکت در انتخابات 1400 منتشر شد
مطهری: در دهه 70 انتقاداتی به اصلاح طلبان داشتم (فیلم)
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 26 فروردین 1400 ساعت 01:402021-04-14سياسي

انتخابات 1400 و پوست موز زیر پای خمینی جوان!/ واکنش اصلاح طلبان و اصولگرایان به انصراف سیدحسن خمینی


رویداد24 سیدحسن خمینی، نیامده از گردونه رقابت های انتخابات 1400 کنار رفت؛ اما آمدنش آنقدر خبرساز نشد که رفتنش پر سروصدا.

در حالی که اصلاح طلبان در شوک منع حضور خمینی جوان در انتخابات ریاست جمهوری بودند، - " سیدحسن خمینی، نیامده از گردونه رقابت های انتخابات 1400 کنار رفت؛ اما آمدنش آنقدر خبرساز نشد که رفتنش پر سروصدا.

در حالی که اصلاح طلبان در شوک منع حضور خمینی جوان در انتخابات ریاست جمهوری بودند، اصولگرایان نفس راحتی کشیدند و تلاش کردند نشان دهند سیدحسن خمینی اساسا شرایط حضور در این انتخابات را نداشته است.

فارس در خبری به نقل از یک منبع آگاه که معلوم نبود مربوط به چه نهادی است، نوشت: دلیل کناره گیری سیدحسن خمینی رد صلاحیت به خاطر عدم سابقه اجرایی بوده نه درخوئاست رهبری   در این بین، رسانه های اصولگرا و اصلاح طلب نیز به این موضوع ورود کردند.

رسانه های اصلاح طلب که در شوک این تصمیم بودند بی پرده نوشتند که گزینه دیگری در سبد اصلاح طلبان نیست.

اصولگرایان اما پرداخت جدی تری به ماجرا داشتند.

رویداد 24 ساعاتی پس از اعلام این خبر به تحلیل شرایط پرداخت نوشت که محصول عدم کاندیداتوری سیدحسن خمینی در انتخابات، پیروزی سید ابراهیم رییسی است.

در ادامه این گزارش به عمده واکنش های رسانه های دو جریان اصلاح طلب و اصولگرا به ماجرای منع و عدم کاندیداتوری سیدحسن خمینی اشاره می کنیم.

بیشتر بخوانید: در غیبت سیدحسن خمینی/ آرایش سیاسی انتخابات 1400 چه تغییراتی کرد؟ " واکنش اصلاح طلبان به انصراف سیدحسن خمینی از انتخابات ریاست جمهوری خبرگزاری اصلاح طلب ایلنا ورودی محتاطانه به مساله عدم کاندیداتوری سیدحسن خمینی در انتخابات 1400 داشته و در اولین واکنش به خبر منع رهبری در مصاحبه ای با سیدجواد میری اشاره کوتاهی به این مساله کرد.

میری در این مصاحبه به این جمله اکتفا کرد که سیدحسن خمینی می توانست یک کاتالیزور باشد که خب ظاهرا به صلاح نیست ایشان وارد صحنه رقابتی شوند.

ایلنا همچنین در گفت وگو با جواد امام فعال سیاسی اصلاح طلب نوشته سیدحسن خمینی تنها کسی بود که می توانست یک تحول جدی برای انتخابات ایجاد کند.

امام به فقدان آلترناتیو در میان اصلاح طلبان برای جایگزینی سیدحسن خمینی اشاره کرد و گفته اصلاح طلبان باید روی گزینه های دیگر فکر کنند چرا که سیدحسن خمینی کاندیدای اجماعی بود و به خاطر حضور او شاید کاندیدا های دیگر از ثبت نام و فعالیت صرف نظر می کردند، اما در حال حاضر که با این بحث مواجه شدیم باید بررسی و مشاهده کنیم چه افراد دیگری می تواند در انتخابات حضور پیدا کنند.

امام در این مصاحبه تلویحا به دلخوری اصلاح طلبان از اتفاق پیش آمده اشاره کرده و گفته اگر مردم احساس کنند آن نمایندگانی که فکر و سلیقه شان را نمایندگی می کنند در عرصه حاضر نیستند و باید به مانده ها اکتفا کنند و رأی دهند انگیزه شرکت در انتخابات را از دست می دهند.

خبرگزاری خبرآنلاین نزدیک به دولت در گزارشی نوشت بدنه اجتماعی اصلاح طلبان مدت هاست در انزوا و سکوت به سر می برد و حضور آن ها پای صندوق های رای با، اما و اگر هایی همراه است.

سیدحسن خمینی یکی از نام هایی بود که امیدِ طیف های مختلف اصلاح طلبان شده بود تا با حضورش در عرصه رقابت شور و هیجانی دیگر به صحنه انتخابات بدهد، اما درست در روز هایی که اصرار اصلاح طلبان برای مجاب کردن سیدحس خمیی به حضور در انتخابات اوج گرفته بود و از سوی دیگر اصولگرایان نگران از این حضور در تکاپو برای منصرف کردن نوه امام راحل بودند، سیدحسن آقا تکلیف همه را روشن کرد.

خبرآنلاین در ادامه به دست خالی اصلاح طلبان دو ماه مانده به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرده و این فرضیه را مطرح کرد که شاید با رفتن سیدحسن خمینی، محمدجواد ظریف گزینه دوم این جریان باشد هرچند او نیز تاکنون تن به این خواسته نداده است.

روزنامه سازندگی تمام صفحه نخست خود را به سیدحسن خمینی اختصاص و شعار وی را به عنوان تیتر یک انتخاب کرده بود، در شماره امروز خود با تیتر خداحافظی زودهنگام خمینی جوان ، به موضوع عدم کاندیداتوری سیدحسن خمینی واکنش نشان داد و نوشت: کناره گیری سید حسن وضعیت اصلاح طلبان را دستخوش تحولاتی خواهد کرد.

روزنامه شرق، اما همانند دیگر رسانه های اصلاح طلب موضعی انفعالی در قبال خبر منع کاندیداتوری سیدحسن اتخاذ نکرد و تیتر و عکس نخست خود را به محمدجواد ظریف، احتمالا تنها گزینه باقی مانده پیش روی اصلاح طلبان اختصاص داد و سعی کرد از بخشی از سخنان وی در حضور اخیرش در مجلس رمزگشایی کند.

ظریف در مجلس گفته بود که نگرانی اش از بابت عدم حضور در انتخابات رای آوردن است نه رای نیاوردن.

البته ظریف کدهایی داده که احتمال دارد در انتخابات 1400" شرکت کند؛ چه آنکه او گفته اگر فشارها بیشتر شود، انگیزه اش برای کاندیداتوری بیشتر خواهد شد.

این روزنامه در گفتگو با عطریانفر دیگر فعال اصلح طلب تلاش کرده تا محمدجواد ظریف را در غیاب سیدحسن خمینی به عنوان گزینه ای تماما اصلاح طلب معرفی کند.

روزنامه اصلاح طلب آفتاب یزد نیز به شرایط سخت اصلاح طلبان پس از اعلام خبر عدم کاندیداتوری سیدحسن خمینی در انتخابات اشاره کرد و تیتر زد: روز های سخت بهزاد.

این روزنامه در گزارشی در اینباره اذعان می کند که دست اصلاح طلبان حالا دیگر خالی است و این سوال را مطرح کرد که با توجه به آنکه کاندیداتوری سیدحسن خمینی منتفی شده و محمدجواد ظریف نیز بر نه خود استوار است آنان یا ناچارند به ردیف دوم کاندیدا های اصلاح طلب رجوع کنند یا باز هم بروند سراغ کاندیدای اجاره ای و قرضی.

وقتی خبر انصراف کانداتوری سیدحسن منتشر شد، فردای آن روزنامه آرمان ملی از احتمال دو قطبی رییسی/خمینی نوشت.

این روزنامه خبر صفحه نخست خود را هم تغییر نداده بود.

اما دو روز بعد بالاخره موضع گیری کرد و نوشت: بار دیگر نگاه ها به سمت خاتمی است.

در گزارش آرمان ملی خبری از آه و فغان نسبت به وضعیت اصلاح طلبان نیست بلکه رجوع به خاتمی مطرح شده است.

در این گزارش آمده است: محافل سیاسی اصلاح طلبان پس از این اتفاق خواهان تهیه فراخوان برای به عرصه آوردن سیدمحمد خاتمی به انتخابات 1400 شده اند.

او که گویا با کاندیداتوری یادگار امام موافق بود، حالا در این شرایط بسیاری از دلسوزان خواستار حضور خودش در عرصه انتخابات هستند.

از سوی دیگر، بدون شک در صورت کاندیداتوری لیدر اصلاحات حمایت جدی از سوی همه جریانات اصلاح طلب و تحول خواه و نیز آیت ا.

سیدحسن خمینی را نیز به همراه خواهد داشت.

واکنش اصولگرایان به انصراف سیدحسن خمینی به گزارش سایت قطره و به نقل ازرویداد 24 اصولگرایان اینگونه تحلیل می کنند کهدعوت از سیدحسن خمینی برای انتخابات ریاست جمهوری پوست موز اصلاح طلبان و به ویژه سیدمحمد خاتمی زیر پای خمینی جوان بوده زیرا این کار برای آنها دو سر برد بود؛ در صورت حضور و تایید صلاحیت امکان پیروزی او بالا بود و در صورت رد صلاحیت یا منع حضور، موجی توسط آنها ایجاد می شد.

آنها در تحلیلی عجیب این درخواست را توطئه برای تکرار انتخابات 88 می دانستند.

خبرگزاری فارس رسانه نزدیک به سپاه در اولین واکنش به خود به این خبر، در گزارشی در اینباره به تئوری توطئه برخی جریان های سیاسی برای وی را مطرح کرده و به تمجید از تصمیم وی پرداختند.

فارس نوشت ورود سیدحسن خمینی به عرصه انتخابات فارغ از نتیجه چیزی جز کاستن از جایگاه و اعتبار و ورود به حواشی بی انتها برای نوه امام خمینی به دنبال نداشت.

فارس در این گزارش از حوادث سال 88 تا به امروز به سلسله اتفاقاتی اشاره کرد که به زعم آنها افراطیون اصلاح طلب سعی در استفاده از ظرفیت سیدحسن به نفع مقاصد سیاسی خود داشته است.

فارس در پایان می نویسد: قرائن حاکی از طراحی چند لایه این جریان سیاسی نسبت به نوه معمار کبیر انقلاب بود.

با عدم احراز صلاحیت حجّت الاسلام خمینی از سوی شورای نگهبان، بهانه مناسبی برای هجمه به این شورا پیدا می شد.

همچنین این ذهنیت در افکار عمومی ایجاد شود که شورای نگهبان اجازه ورود کاندیدا های یک جریان خاص را به عرصه نمی دهد.

هدف دیگری که اصلاح طلبان از این ماجرا دنبال می کردند، ایجاد همان دوقطبی بیت امام- حاکمیت یا امام- نظام بود که از 88 به دنبال آن بودند.

فارس همچنین تلاش کرد به نقل از یک منبع آگاه نشان دهد که اساسا سید حسن خمینی به دلیل نداشتن سابقه اجرایی صلاحیت کاندیداتوری نداشته است و اینطور بار منع رهبری و مشورت سیدحسن با ایشان را کم اهمیت جلوه دهد.

سایت خبری نامه نیوز وابسته به پورمحمدی و جامعه روحانیت مبارز، در اولین واکنش به خبر منع کاندیداتوری سیدحسن خمینی نوشت: آیا اصلاح طلبان به سراغ  گزینه های عموما حداقلی خود می روند یا با امثال محمدرضا عارف وارد این رقابت ها می شوند یا اینکه یک بار دیگر سر خانه ائتلاف با گزینه غیر اصلاح طلب بر می گردند.

گزینه نخست البته محتمل تر است، زیرا شانس اصلاح طلبان برای ائتلاف و استفاده از الگوی سال 92 و 96 نسبت به قبل کاهش یافته است.

نه محمدجواد ظریف تاکنون راضی شده که نامزد شود و آنان را نمایندگی کند و نه علی لاریجانی تکلیف کاندیداتوری خود را روشن کرده است! این را نیز باید توجه داشت که رویگردانی اصلاح طلبان از لاریجانی و رفتار سردی که با وی داشتند او را تا حدی به سوی اصولگرایان متمایل کرده است.

خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه نیز در گزارشی به 5 نکته درباره تصمیم سیدحسن خمینی به عدم کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرده و تلاش کرده نشان دهد که تصمیم سیدحسن از پیش از سوی وی اتخاذ شده بود و ماجرا این طور نبوده که از سوی رهبری نهی شود.

تسنیم در این یادداشت به تمجید و تحسین از سیدحسن برای مشورت با رهبری و در نهایت اتخاذ این تصمیم پرداخته و می نویسد: اگر ایشان کاندیدا می شد قاعدتاً جریانی که همراه او تلقی می شد و از او حمایت می کرد، همین جریانی است که طی 8 سال گذشته نیز با آقای روحانی ائتلاف داشته است.

اساساً سیدحسن خمینی با کاندیداتوری از این جریان خود را امتداد جریان آقای روحانی تعریف می کرد؛ چه آنکه حتی اصلاح طلبان هم که اصرار دارند با دولت فاصله گذاری کنند، از این کار عاجزند و افکار عمومی به درستی می داند که چه گروهی عامل و مقصر وضعیت بغرنج این سال ها هستند.

روزنامه فرهیختگان وابسته به دانشگاه آزاد و تیم علی اکبر ولایتی، عکس نخست خود را به سیدحسن خمینی اختصاص داد و تیتر زد کمک به خمینی جوان روزنامه فرهیختگان در این گزارش به این سوال پاسخ داده که چرا کناره گیری سیدحسن خمینی از کاندیداتوری احتمالی انتخابات پس از توصیه رهبری، یک تصمیم تاریخی بوده است.

در این گزارش آمده برای انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 می خواستند تاریخ را همچون سال 1392 تکرار کنند.

در سال 92 آن ها پای حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی را به انتخابات کشاندند و پس از ردصلاحیتش -یا همان عدم احراز صلاحیت- نیز با بهره برداری از ظرفیت او، حسن روحانی را به کشور تحمیل کردند.

تندرو های اصلاح طلب که گمان می کردند این رخداد یک بار دیگر می تواند تکرار شود، بهترین گزینه برای ایفای نقش هاشمی رفسنجانی را حجت الاسلام سیدحسن خمینی یادگار امام می دانستند، اما یک توصیه حکیمانه مانع از آن شد تا یادگار امام، دستمایه بازی انتخاباتی این طیف رادیکال شود.

روزنامه وطن امروز، یادداشت صفحه نخست خود را با تیتر آرامش انتخابات انتخاب عاقلانه ، به موضوع عدم کاندیداتوری سیدحسن خمینی پرداخته و با اشاره به تجربه وی از کاندیداتوری در انتخابات مجلس خبرگان او را به دلیل مسیر عقلانی پیش روی انتخابات 1400 را مورد تمجید قرار داد و نوشت: آرامش در انتخابات، منجر به واقعی شدن عرصه رقابت می شود و واقعی شدن رقابت، باعث در اولویت قرار گرفتن مطالبات اصلی مردم خواهد شد.

این فضای مطلوب و سالم و پاک، موجب تثبیت عقلانیت در انتخابات و نیز قطعا منجر به انتخاب یک مدیر کارآمد می شود.


کلید واژه ها: سیدحسن خمینی - انتخابات - خمینی - انتخابات ریاست جمهوری - اصلاح طلب - انتخابات 1400 - اصلاح طلبان - سیدحسن - انتخابات ریاست - ریاست جمهوری - اصولگرا - اصلاح - اصولگرایان - اصولگرا و اصلاح طلب - کنار - حضور - جمهوری - جوان - ریاست - رقابت - کناره گیری - رد صلاحیت - انصراف - صلاحیت - کناره - شرایط - واکنش - سابقه - رهبری - رسانه

آخرین اخبار سرویس:
خانه روابط عمومی در خراسان رضوی راه اندازی شد

در یک قدمی پیک پنجم

شهردار تهران نسبت به مدیران بلافصل و با واسطه خود دقت داشته باشد

باید با شیفت بندی از تجمع کارکنان در محل کار جلوگیری شود

بازنشستگان مناطق عملیاتی به خواسته خود رسیدند/ بازنشستگان تامین اجتماعی مستثنی نمی شوند

نحوه انتقال از آموزش سنتی به یادگیری الکترونیکی از چالش های دانشگاه ها

دعاوی خانوادگی با موافقت مجلس در مرجع قضایی طرح و بررسی می شود

کاندیدا های پوششی رییسی چه کسانی هستند؟

تذکر قالیباف به مجمع تشخیص مجمع درباره نحوه برخورد با مصوبات مجلس

تذکر «قالیباف» به مجمع تشخیص مجمع درباره نحوه برخورد با مصوبات مجلس

واعظی: اکبر ترکان در خاطر مردم ایران باقی خواهد ماند

نگاهی به عوامل موثر بر افزایش تحرک در سیاست خارجی این روزهای ایران

«سریال احضار»؛ شیطان در دام درام

تعیین شرایط افراد برای عضویت در شوراهای حل اختلاف

تأیید صلاحیت 5 عضو رد صلاحیت شده شورای شهر تهران

واعظی: «اکبر ترکان» عمر خود را وقف خدمت به مردم و نظام اسلامی کرد

مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی چه میزان افزایش یافت؟ / هر فرد باید از مزایای بازنشستگی بعد از 60 سالگی بهره مند شود

تاکید سردار قاآنی بر حمایت ایران در مقابله با جنایت های صهیونیست ها

کدام چهره های مطرح در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کردند؟

کدخدایی: ثبت نام های بی رویه خیلی کمتر بود

محمد باقر قالیباف؛ مردی برای تمام فصول انقلاب

36 هزار بسته معیشتی بین مددجویان زنجانی توزیع شد

6 راه ساده برای تقویت فن بیان

هفتمی بارانی برای دانش آموزان افغانستانی

علت فوت اکبر ترکان مشخص شد

استقرار نظام نظارت برای جلوگیری از افت یادگیری در دوران کرونا

اگر اصلح را نشناسیم وظیفه چیست؟

النخاله: این نبرد تا تحقق خواسته های مردم فلسطین ادامه خواهد داشت

کدخدایی: نتیجه مصوبه شورای نگهبان، کاهش ثبت نام بی رویه بود

وضع کرونایی کشور رو به بهبود است/ روند ابتلا نزولی شده است

پیشنهاد 15 بندی کانون کارگزاران به رییس کمیسیون اقتصاد مجلس برای بهبود بورس

موارد تخلف کارکنان شورا های حل اختلاف اصلاح و تعیین شد

استفاده نظام سلطه از رسانه به عنوان بازوی دیپلماسی بر علیه ایران

پناهیان و سرلک با مبلغان کشور گفت وگو کردند

شهردار تهران نسبت به مدیران بلافصل و با واسطه خود دقت داشته باشد

اعلام تنفس 30 دقیقه ای برای نمایندگان مجلس

گفت وگوی هنرمندان و عالمان دینی از اولویت های فرهنگستان هنر است

در انتظار صدایت درخت سبز شد

مردم سوابق را می بینند؛ نه حرف ها

پیگیری تاسیس بانک تخصصی مناطق آزاد از رییس جمهور

پیشنهادات کانون کارگزاران بورس برای بهبود بازار سرمایه

تاکید بر همسان سازی حقوق پرسنل شهربان و معبربان/ تغییری در حقوق همکاران در سال جاری احساس نشده است

روایت کدخدایی از نتایج مثبت مصوبه شورای نگهبان

استخدام مسئول دفتر در هلدینگ مهرگستران فردای روشن در تهران

3 هزار ساختمان ناایمن در مسیر ایمن سازی | نژادبهرام: برخی نهادها از انتشار لیست ساختمان های ناایمن سر باز می زنند

تنظیم و ابلاغ شیوه نامه اختصاصی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری

امروز؛ آغاز بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری

تایید صلاحیت 5 نفر از اعضای رد شده شورای شهر تهران

تازه ترین جزییات واکسن های ایرانی کرونا

آغاز جلسه علنی مجلس

ارجاع لایحه کمک به سازمان فنی و حرفه ای به کمیسیون آموزش

روزنامه جمهوری اسلامی درباره احمدی نژاد: چگونه همچنان حق دارد عضو مجمع تشخیص باشد؟

اکبر ترکان درگذشت

معاون اول رییس جمهور درگذشت مهندس ترکان را تسلیت گفت

تصویری از مرحوم اکبر ترکان

پاسخ وزارت بهداشت به شایعه تزریق واکسن فایزر برای مسئولان

رییسی لاریجانی؛ فینال قطعی انتخابات

سخنگوی شورای نگهبان: با مصوبه شورا، ثبت نام های بی رویه خیلی کمتر بود /به عنوان گام اول، راضی هستیم

نحوه تعیین هزینه های رسیدگی در شوراهای حل اختلاف اصلاح شد

صلاحیت 5 نفر از رد صلاحیت شدگان شورای شهر تهران، تایید شد

لزوم همسان سازی حقوق پرسنل شهربان معبربان با هادیان شهر

کسب رتبه اول مسابقات قرآن مناطق آزاد کشور توسط منطقه آزاد اروند

رییس جمهور آینده در انتخاب مدیران فراجناحی عمل کند

تنفس مجلس برای رعایت پروتکل های بهداشتی

پیام جهانگیری و واعظی درپی درگذشت اکبر ترکان

مجمع تشخیص مصلحت در خصوص لایحه مناطق آزاد سلیقه ای برخورد کرده است

تمامِ اصفهان زرد و نارنجی شد

پیشنهاد 15 بندی کانون کارگزاران به رییس کمیسیون اقتصاد مجلس برای بهبود بورس

واکنش گسترده به تبلیغ عجیب لیلا حاتمی

مجمع تشخیص درباره لایحه مناطق آزاد سلیقه ای برخورد کرده است

برای تحقق برنامه های آموزش عالی برخی طرح های گذشته باید اصلاح شود

تعیین شرایط افراد برای عضویت در شوراهای حل اختلاف

داوطلبان آخرین روز ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری / اینفوگرافی

ورزش صبحگاهی شاهرخ استخری و دخترش /عکس

برنامه داوطلبان خاص انتخابات ریاست جمهوری چیست؟ + فیلم

تایید صلاحیت 17 داوطلب انتخابات شوراهای اسلامی شهرهای شهرستان ری در هیات عالی نظارت استان تهران

گفت و گو با ایران درودی نقاش معاصر ایران بانوی نور و بلور و آینه/ ایـن است نظـام عشق!

صلاحیت 5 نفر از رد صلاحیت شدگان شورای شهر تهران، تایید شد

استخدام نگهبان جهت کار در تولیدی در شهرک صنعتی علی آباد

دورهمی مذهبی ها در حباب شبکه های اجتماعی داخلی

تنظیم و ابلاغ شیوه نامه کرونایی انتخابات؛ دوشنبه

واکنش کاربران به عدم کاندیداتوری قالیباف/ نیامد تا نشان دهد پیروزی جبهه انقلاب هدف اول و آخر اوست

محمد آهنگر حضورخدام حرم علی بن مهزیاردر بیمارستان ابوذر اهواز

کدخدایی: با مصوبه شورا، ثبت نام بی رویه کمتر شد

تنفس مجلس برای رعایت پروتکل های بهداشتی

کدخدایی: مصوبه شورای نگهبان ثبت نام های بی رویه را خیلی کاهش داد

پایان مهلت ثبت نام آغاز حملات کاندیدا علیه یکدیگر/ چه کسانی اسب خود را برای پاستور زین کردند؟

پیگیری هرچه سریعتر ضرب و شتم دستفروشان/زمینه حضور 5 عضو رد صلاحیت شده شورا در انتخابات فراهم شود

بررسی چالش های ذهنی در ارتباطات زنان و مردان در ایسنای قم

کدخدایی: نتیجه مصوبه شورای نگهبان، کاهش ثبت نام بی رویه بود

دو روزنامه تاج زاده را ردصلاحیت کردند!

کدخدایی: با مصوبه شورای نگهبان، کاهش ثبت نام بی رویه بود

جنجال جدید لیلا حاتمی به دلیل تبلیغ یخچال

به چه کسی در انتخابات ریاست جمهوری رای می دهم؟ / حقوقی که چهل سال است از آن محرومیم!

از شبهات نترسیم/ برخی منبر را می بوسند اما منبری را فحش می دهند!/ در محبت به امام حسین (ع) سلیقه ای عمل نکنیم

27 سال فعالیت پژوهشگاهی که به فرمان حضرت آقا تاسیس شد

پیام تسلیت واعظی در پی درگذشت مرحوم اکبر ترکان

اولویت توسعه نظام حقوقی خانواده در بحران کرونا

ارجاع موضوع نحوه استخدام کارکنان شوراهای حل اختلاف به کمیسیون قضایی

پیام تسلیت واعظی درپی درگذشت اکبر ترکان

انتخابات 1400 و پوست موز زیر پای خمینی جوان!/ واکنش اصلاح طلبان و اصولگرایان به انصراف سیدحسن خمینی

انتخابات 1400 و پوست موز زیر پای خمینی جوان!/ واکنش اصلاح طلبان و اصولگرایان به انصراف سیدحسن خمینی