موضوعات داغ: - آذربايجان غربي - باشگاه استقلال - نفت مسجدسليمان - يحيي گل محمدي - وزارت بهداشت - خراسان شمالي - شوراي امنيت - ارتباطات و فناوري - وزارت ارتباطات - ارتباطات و فناوري اطلاعات - ولايي بر حق - كيانوش عياري - تفليس - ميزبان فينال ليگ قهرمانان اروپا - ركن الديني - لايحه دفاعي استقلال - اپليكشن - مراجع عظام تقليد - لايحه مشاركت عمومي خصوصي - كيسه زباله - پشت پرده انتخابات - غلامعلي كوهساري - لعلي

مطالب مرتبط:
روحانی: برخی فکر می کنند زندگی بهتر با اسلام در تضاد و آدم باید همواره در فشار باشد / قبلا قانونی مصوب شده بود تا اطلاعات در اختیار مردم قرار بگیرد ولی اجرا نمی شد؛ می ترسیدند که مردم ببینند
روحانی: برخی فکر می کنند زندگی بهتر با اسلام در تضاد است و آدم باید همواره در فشار باشد / قبلا قانونی مصوب شده بود تا اطلاعات در اختیار مردم قرار بگیرد ولی اجرا نمی شد؛ می ترسیدند که مردم ببینند
روحانی: برخی فکر می کنند زندگی بهتر با اسلام در تضاد است و آدم باید همواره در فشار باشد
روحانی: برخی فکر می کنند زندگی بهتر با اسلام در تضاد و آدم باید همواره در فشار باشد
روحانی: برخی فکر می کنند زندگی بهتر با اسلام در تضاد است و آدم باید همواره در فشار باشد
-103 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 26 فروردین 1400 ساعت 00:252021-04-14سياسي

روحانی: برخی فکر می کنند زندگی بهتر با اسلام در تضاد است و آدم باید همواره در فشار باشد / قبلا قانونی مصوب شده بود تا اطلاعات در اختیار مردم قرار بگیرد ولی اجرا نمی شد؛ می ترسیدند که مردم ببینند


برخی فکر می کنند زندگی بهتر با اسلام در تضاد است و آدم باید همواره در فشار باشد / قبلا قانونی مصوب شده بود تا اطلاعات در اختیار مردم قرار بگیرد ولی اجرا نمی شد؛ - " رییس جمهوری تاکید کرد: یکی از افتخارات ما در دولت یازدهم و دوازدهم مساله تحول و انقلابی است که در زمینه ارتباطات و اقتصاد دانش بنیان به وجود آمد.

رییس جمهوری تاکید کرد: یکی از افتخارات ما در دولت یازدهم و دوازدهم مساله تحول و انقلابی است که در زمینه ارتباطات و اقتصاد دانش بنیان به وجود آمد.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی عصر چهارشنبه در نشست مدیران شبکه های ارتباطات و دانش بنیان اظهار کرد: یکی از افتخارات ما در دولت یازدهم و دوازدهم مسئله تحول و انقلابی است که در زمینه ارتباطات و اقتصاد دانش بنیان به وجود آمد؛ دولت الکترونیک از یک سمت، شبکه ملی اطلاعات از سمت دیگر و حمایت از شرکت های دانش بنیان از طرف دیگر.

وی افزود: امروز در جامعه شاهد هستیم که بسیاری از کارهایی که لازم بود با صرف وقت فراوان انجام شود، این خدمت را در خانه خود دریافت می کنند.

بنابراین با دولت الکترونیک رفاهی ایجاد شده است که این رفاه می تواند به نفع همه مردم باشد البته بعضی ها فکر می کنند که زندگی بهتر با اسلام در تضاد است و آدم باید همیشه زاهد و در فشار باشد و زندگی بسیار سطح پایین داشته باشد.

رییس جمهوری با بیان این در زمینه ارتباطات تحول بزرگی در کشور رخ داد، گفت: البته اختلاف نظرهایی وجود داشت مبنی براینکه اگر ما وارد این فضا و انقلاب شویم، خطراتی دارد.

به هر حال فضای الکترونیکی و دیجیتال یک فضای نو و تحول بزرگ است.

روحانی اظهار کرد: به هر حال در هر تحول و انقلاب خطراتی وجود دارد.

وقتی شما یک اتومبیل پرسرعت داشته باشید همانطور که شما را سریعتر به مقصد می رساند ممکن است خطراتی هم داشته باشد.

بنابراین ما باید مراقبت و راهبری کنیم.

رییس جمهوری یادآورشد: در فضای مجازی عمدتا در سال 93 که این حرکت بیشتر شروع شد، اختلاف نظرهای فراوانی وجود داشت.

برخی ها معتقد بودند ما باید جلوی این پیشرفت ها و حرکت ها را بگیریم و می گفتند ضرر آن بیشتر از نفع آن است.

ما می گفتیم این کار یک ضرورت است البته ممکن است ضرر هم داشته باشد که ما باید جلوی ضرر را بگیریم.

وی خاطرنشان کرد: در دنیای امروز وقتی جهان پیشرفت می کند، شما نمی توانید عقب بمانید و نمی توانید همراه با حرکت جهانی نباشید آن موقع ارتباط با جهان، حرف زدن با دنیا دیگر امکانپذیر نیست.

روحانی افزود: وقتی در برجام آمدیم و موفقیت هایمان را برای ارتباطات اقتصادی پیش رو دیدیم، یکی از مسائل مهم این بود که دیدیم بانک های ما بلد نیستند کار کنند یعنی بانک های ما با مقرراتی آشنا بودند که این مقررات برای 5 یا 10 سال گذشته بود و تحولاتی که رخ داده بود و مقررات جدیدی که حاکم شده بود را نمی دانستند و باید از نو تجدید بنا کنند و افکارشان، برنامه هایشان و آیین نامه هایشان را از نو ببیند و مرور کنند.

رییس جمهوری با بیان اینکه نباید از تحولات علم و فناوری عقب ماند، گفت: فناوری ارتباطات و اساساً تحولات نوآورانه در بخش های مختلف، ضرورتی بود که ما با آن مواجه بودیم.

اولین کاری که نیاز داشتیم زیرساخت بود و ما بدون این زیرساخت نمی توانستیم حرکت کنیم و مانند این است که جاده نباشد و شما ماشین تولید کنید، این ماشین چگونه و به کجا می خواهد برود.

رییس دولت تدبیر و امید گفت: این اولین تحول و اولین حرکت در زیرساخت بود که انجام گرفت.

اگر شما نگاه کنید در فناوری اطلاعات زیرساخت ما در این 8 سال چقدر تغییر کرده است.

اینکه ما اکنون می گوییم نسل 3 و نسل 4 و یا حتی برای نسل 5 آماده می شویم، اگر این زیرساخت ها نبود، اینها امکانپذیر نبود.

اگر پهنای باند نبود، امکان نداشت شما از طریق موبایل بتوانید بسیاری از فعالیت های روزانه خود را سامان دهید و بسیاری از خدمات را دریافت کنید.

وی خاطرنشان کرد: از یک سو این کار بزرگ انجام گرفت و از سوی دیگر لازم بود بخش خصوصی به میدان بیاید، شرکت های مختلف و شرکت های دانش بنیان فعال شوند، دولت قادر نیست، دولت وظیفه دارد کار زیرساخت انجام دهد.

البته در بخش هایی در پلتفرم هم ممکن است بخواهد قدم هایی را بردارد، اما وقتی به خدمات و اپلیکیشن ها و محتوا می رسیم و می خواهیم خدماتی را ارائه دهیم همه شرکت ها، مردم و دانشگاه ها باید سهیم و شریک شوند.

روحانی بیان کرد: نکته مهم دیگر این است که دنیای علم دنیایی است که برای پیشرفت ضروری است اما دنیای مهارت هم در کنار دنیای علم باید به وجود بیاید.

شما اگر یک دانش فراوانی را یاد بگیرید و یک مدرک علمی سطح بالا هم در دست داشته باشید اما مهارت اجرایی و عملی نداشته باشید چه کار می شود کرد آن مدرک کهنه می شود بخش بزرگی از آن دانش هم فراموش می شود.

مردم با کار کردن با تلفن همراه های نسل جدید نوعی مهارت با این فناوری جدید یاد می گیرند و از این فناوری مهارت های جدید، سواد جدید و دیجیتال که یک سواد خاصی است، استفاده می کنند.

وی اظهار داشت: اگر شما در یک دانشگاه خارجی بخواهید تحصیلات تکمیلی بخوانید، هر چقدر هم مهارت داشته باشید اگر سواد دیجیتالی را ندانید، نمی توانید کار کنید و مطالب لازم را دریافت و ارائه کنید بسیاری از ارائه ها به سواد دیجتیالی نیاز دارد.

ما ناچار بودیم وارد این زمینه شویم.

هیچ راهی نداشتیم.

دولت این احساس و درک را می کرد و به نظر من امروز جامعه به خوبی این را پذیرفته و قبول کرده است.

رییس جمهوری گفت: زمانی گفته می شد این گونه فناوری های چه مشکلاتی برای امنیت خانواده ها و امنیت زندگی مردم ایجاد می کند بله ممکن است در جاهایی اگر مراقبت نکنیم مشکل هم ایجاد بکند اما در کنارش مردم دیدند که با این فناوری امنیت خوبی هم دارد فرزندی که سوار خودرو شده است می داند اکنون در کدام مسیر است و مقصد بعدی کجاست.

روحانی تاکید کرد: این که این فناوری می تواند امنیت و ارزانی برای جامعه بیاورد هم باید مد نظر قرار دهیم.

اتفاقا دیدیم در مسئله حمل و نقل ضمن این که امنیت و رفاه برای جامعه آورد، از نظر قیمت هم قابل رقابت شد.

خیلی راحت تر با یک رقابت بهتر بدون این فناوری یک کامیون بار می برد و از آن طرف نمی توانست چه کار بکند ناچار می شد خالی برگردد.

وی اضافه کرد: با این فناوری هم از این طرف می تواند به راحتی بار ببرد و هم می تواند بار را برگرداند.

به راحتی مسافر ببرد در مسیر راه مسافری را پیاده کرد کجا برود و مسافر بعدی را کجا سوار کند یعنی یک گردش های بی خود در خیابان و مصرف سوخت بی جهت در خیابان نظم پیدا کرد.

رییس جمهوری در ادامه به تاثیرات مثبت استارتاپ های خودرویی برای امنیت و هماهنگی سفر اشاره و تصریح کرد: امروز ابزارهای دیجیتال به خوبی حرکت خودرو را با نیاز مسافر تنظیم می کنند.

روحانی با اشاره به اینکه از آغاز دولت یازدهم تا امروز پهنای باند 30 تا 32 برابر شده است، خاطرنشان کرد: تقریبا تمام شهرهای ما الان به اینترنت پرسرعت وصل هستند و بیش از 90 تا 95 درصد روستاهای بالای 20 خانوار کشور به اینترنت پرسرعت وصل شده اند.

وی، تاثیرات مثبت سامانه های ایجاد شده در حوزه کسب و کارهای کوچک و متوسط را یادآور شد و افزود: سامانه ها برای کسب و کارهای متوسط و کوچک چه رفاهی ایجاد کرده است و الان فروشنده به جای اینکه دنبال مشتری بگردد و مشتری به جای اینکه دنبال فروشنده بگردد، سامانه همه اینها را به هم متصل می کند و همه اطلاعات لازم را در اختیار هر دو طرف قرار می دهد.

رییس جمهوری با اشاره به ظهور فناوری های نسل چهارم و پنجم و هوش مصنوعی تصریح کرد: این فناوری ها فرد را هدایت می کنند و وقتی فرد دو کار را در سامانه انجام داد، فناوری خودش کار بعدی را پیشنهاد می کند و راه های بهتر انجام دادن کار بعدی را نیز به فرد ارائه می کند.

روحانی، این تحولات را برای زندگی امروز ما یک ضرورت عنوان کرد و گفت: امروز شاهد حرکت بسیار خوبی در حوزه استفاده از فناوری های دیجیتال در جامعه هستیم و دولت هم خدمات شایسته ای در این حوزه ارائه کرده است.

من توفیق داشتم جلسات فراوانی جلسات فراوانی را برای پیگیری مسائل حوزه فناوری اطلاعات و دولت الکترونیک با کارشناسان مربوطه برگزار کنم زیرا برای من بسیار مهم بود که تا پایان این دولت، سامانه ها تکمیل شوند.

وی، پیگیری ها بقرای الکترونیک شدن پرونده سلامت را یادآور شد و تصریح کرد: ما خیلی دنبال این حرکت بودیم که سلامت ما الکترونیکی شود و امروز بخش بزرگی از سلامت، الکترونیکی شده و اگر وارد یک بیمارستان شوید مسئول مربوطه به جای اینکه دنبال پرونده در دفتر و بایگانی بگردد و ببیند و بخواند، خیلی راحت حتی با یک شماره ملی، می تواند به سوابق، معاینات گذشته شما و اقدامات قبلی پزشکی دسترسی پیدا کند و توصیه های پزشکی لازم را در نسخه الکترونیکی بنویسد.

رییس دولت دوازدهم گفت: حوزه بهداشت و سلامت کشور در حال قرار گرفتن در یک مسیر درستی است و صرفه جویی های درستی انجام می شود؛ مصرف های بی خود دارو را از بین می برد؛ فرمی که در گذشته باید توسط بیمار یا همراهان پر می شد دیگر لازم نیست پر شود و به راحتی فقط موارد ضروری به صورت الکترونیکی پر می شود.

روحانی تاثیرات الکترونیک شدن پرونده سلامت بر حوزه نظارت را یادآور شد و افزود: نظارت در حوزه سلامت اکنون به خوبی می تواند انجام بگیرد اما قبلا به راحتی نمی توانستیم نظارت کنیم که افراد چگونه کارها را انجام می دهند.

امروز بیمه گر ما و مسئولان و مدیران حوزه سلامت ما می توانند نگاه کنند که دارو چگونه مصرف می شود و چطور در بخش های مختلف از خدمات استفاده می شود و چه اتصالی اینها می توانند با هم داشته باشند.

وی، الکترونیک شدن بخش های مختلف کشور را قابل تقدیر دانست و گفت: یکی از بخش های بسیار مهم که الکترونیک شده و الکترونیک شدن قسمت های کوچکی از آن باقی مانده، سامانه بزرگ تجارت بود.

تا زمانی که اقدامات در این حوزه الکترونیک نشده بود، چه سوءاستفاده ها فسادهای بزرگی در این حوزه انجام می گرفت.

یکی از خواص فناوری برای کشور تامین سلامت جامعه و مبارزه با فساد است.

رییس جمهوری ضمن پرسیدن این سئوال که مبارزه با فساد چطوری امکانپذیر است و چه کاری می توانیم انجام دهیم، افزود: بگیر و ببند و دادگاه در یک مراحلی برای برخی از موارد ضروری و لازم هستند اما اصل مبارزه با فساد از طریق ایجاد شفافیت امکانپذیر است.

روحانی درباره تاثیرات دولت الکترونیک بر ایجاد شفافیت نیز گفت: امروز در سامانه تجارت، به راحتی شما می بینید که کدام تاجر یا فرد یا شرکتی، در چه تاریخی، چه موردی را ثبت سفارش کرده و چه زمانی به بانک مراجعه کرده، چه زمانی تامین مالی شده و اظهارنامه ها را پر کرده، چه زمانی اقدامات انجام شده را دنبال کرده و سفارش خارجی را ارائه کرده و کالا خریداری شده و حرکت کرده است.

کالای مورد نظر با چه کشتی حرکت کرده و چه زمانی به بندر رسیده و وارد گمرکات شده و همه تشریفات گمرکی در چه تاریخی انجام گرفته و در چه تاریخی حمل شده است.

وی با بیان اینکه حتی می توان از طریق سامانه الکترونیک تجارت فهمید چه شرکتی کالا را حمل کرده و به کدام انبار آمده است، خاطرنشان کرد: در بخش انبار هنوز یک مقداری ما عقب ماندگی داریم که باید جبران کنیم؛ تا زمانی که این جنس به بازار می آید و در اختیار مشتری قرار می گیرد، تمام مسیر حرکت کالا را همه مسئولان مربوطه می توانند در سامانه الکترونیک تجارت به راحتی ببینند.

بدون این فناوری، مگر تحقق این تحول بزرگ امکانپذیر بود.

رییس جمهوری تصریح کرد: در گذشته قانونی مصوب شده بود برای اینکه اطلاعات دستگاه ها در اختیار مردم قرار گیرد اما در عین حال این قانون نه اجرا می شد و نه آیین نامه اش نوشته شده بود.

سال ها بود این قانون تدوین و ابلاغ شده بود ولی همینطور مانده بود.

مثلا یک قانون سال 88 یا سال 89 تصویب شده بود اما سال 92 از این قانون هیچ خبری نبود.

می ترسیدند که مردم ببینند همه فعالیت های دولت پشت یک اتاق شیشه ای قرار گیرد همه بتوانند ببینند که چه کاری انجام می گیرد.

رییس دولت دوازدهم در بخش دیگری از سخنانش گفت: ما باید نقطه ای برسیم که اگر کسی خواست در این کشور سرمایه گذاری کند، ظرف یک هفته تا 48 ساعت این کار را انجام دهد.

کشورهایی هستند که سرمایه گذاری در آن کشور ظرف 48 ساعت انجام می گیرد.

لازم هم نیست در آن کشور بروید می توانید از طریق اینترنت درخواست دهید و همه کارها انجام شود.

روحانی، مشکلات استعلام کسب و کارها را یادآور شد و گفت: شغل های ساده و کوچک، در گذشته برای گرفتن استعلام دو تا سه ماه معطل می شدند.

ما با مسئولان بخش های مختلف جلسه گذاشتیم و سئوال کردیم که چرا استعلام ها این قدر زمان می برد و اصلاح شد و الان بسیاری از استعلامات برخط انجام می شود و معطلی ندارد.

وی خاطرنشان کرد: برای کسب و کارهای کوچک، هنوز باید 38 تا 39 استعلام از نهادها انجام شود که در گذشته، 2 تا سه ماه طول می کشید اما الان در 2 هفته انجام می شود و اینها را هم می توان کوتاه کرد و در یک روز انجام داد.

روحانی با بیان اینکه دنیای امروز، دنیای رقابت است، گفت: ما تنها نیستیم و همه باهم حرکت می کنیم و در این دنیای رقابت نیاز به یک انقلاب در بخش ارتباطات داشتیم و این تحول و انقلاب در این 8 سال اتفاق افتاد و امروز شاهد شرکت های شتاب دهنده و دانش بنیان و استارتاپها و کارخانه های نوآوری هستیم.

رییس جمهوری با بیان این که کارهایی که تا الان انجام شده امروز دانشگاه ما را کم کم دارد به بازار متصل می کند، گفت: علم را باید به بازار وصل کنیم.

علم باید به فناوری و نوآوری و تولیدات و کشف بازارهای جدید تبدیل شود بنابراین از علم تا بازار نهایی همه را باید طی می کردیم و این طی کردن از طریق این شرکت ها است.

وی گفت: امروز بسیاری از خدمات دولت به راحتی بدون این که نیاز به مراجعه به اداره یا میز خدمت باشد انجام می شود که این کار عظیم و بزرگی است که برای رفاه مردم انجام شد.

روحانی با اشاره به گزارشی که در نشست ارائه شد، گفت: بر اساس این گزارش شرکت دانش بنیانی ظرف دوسالی که تاسیس شده و فعالیت می کند، چندهزار نفر جوان تحصیل کرده را مشغول به کار کرده است.

بخشی از اشتغال در شرکت های دانش بنیان امکان پذیر است چرا که در این زمینه جذابیت های فراوانی برای افراد تحصیل کرده وجود دارد.

رییس جمهور گفت: اگر می خواهیم افراد تحصیل کرده و دانشگاهی ما مهاجرت نکنند و در کشور بمانند، باید شغل مناسب در کشور برای آنها آماده باشد.

باید کشور در مسیر توسعه باشد.

بعضی از فعالان علم و دانش هستند که اگر کشور توسعه پیدا نکند آنها احساس بی هویتی در زندگی می کنند و ناچار می شوند که مهاجرت کنند و از استعداد خود در جای دیگر استفاده کنند.

وی با بیان این که امروز شاهدیم که در حوزه دانش بنیان چندصدهزار شغل در این سال ها ایجاد شده است گفت: آغاز دولت 50 تا شرکت دانش بنیان بود اما امروز به 6 هزار شرکت دانش بنیان رسیده است.

در این زمینه خیلی ها کار کردند.

از معاونت علمی و فناوری تا صندوق نوآوری و شکوفایی، وزارت ارتباطات و علوم و شرکت های مختلف همه به میدان آمدند تا این حرکت عظیم به وجود آمد.

رییس دولت تدبیر و امید ادامه داد: این حرکت عظیم حرکتی است که باید دنیای پسا کرونا" را هم ببینیم.

در دوره یکساله ای که با این ویروس کرونا مواجه شدیم که اگر دولت الکترونیک و اقتصاد دیجیتالی نبود با چه مشکلاتی روبرو می شدیم.

برای کسب وکارها چه مشکلاتی بوجود می آمد.

روحانی یادآور شد: وقتی می گوییم مردم در خانه بمانند و ترددها کم شود، سفرها کم شود و محدودیت ها ایجاد شود چگونه می شود زندگی کرد؟ بنابراین در همین فضای سایبری است که مردم می توانند بهره برداری و استفاده کنند.

در بسیاری از کشورهای اروپایی در این موج جدید کرونا که در فشار قرار داد حتی برای خرید موارد ضروری و روزمره باید از اینترنت استفاده کنند و حق ندارید از خانه خارج شوید.

روحانی گفت: وقتی یک اپیدمی این چنینی دنیا و سلامت مردم را تهدید می کند با این نحوی که در این چند سال دیدیم ، آثار آن را بعد از کرونا بیشتر لمس کردیم.

بسیاری از خدمات مانند اعطای وام به 78 میلیون نفر همه با ماندن در خانه و نرفتن بانک و به صورت الکترونیکی انجام شد.

مشخص شد این وام چقدر است و به کجا می رود و چگونه باید پس دهد اگر همه می خواستند مراجعه کنند غیرممکن بود.

وی افزود: افراد از این طریق سود سهام عدالت را دریافت می کنند، در بورس وارد و خارج می شوند و چیزی را می فروشند و در این فضا این کار را انجام می دهند.

روحانی با بیان اینکه تحول عظیم ایجاد شده را در شرایط کرونایی کاملا لمس کردیم و این فضا بسیار ضر وری است، گفت: دانش آموزان و دانشجویان در این زمینه مشغول فعالیت هستند.

وقتی مدرسه و دانشگاه به خاطر کرونا تعطیل شد اگر می خواستند در این یک سال و نیم در خانه بمانند و درس نخوانند چه می شد.

فرزندان ما امروز در خانه هستند اما در کلاس آنلاین حضور دارند.

وی ادامه داد: البته نمی خواهم بگویم کلاس نیاز نیست اما در شرایطی هستیم که ناچاریم دنیای پساکرونا را ترسیم کنیم این بیماری و ویروس به ما نشان داد اطمینانی که در 100 سال اخیر برای سلامت افراد به وجود آمده بود، امروز دیگر وجود ندارد.

رییس جمهوری با بیان اینکه تاکنون باید از کرونا عبور می کردیم، گفت: جهشی که ایجاد شد، نگذاشت و ممکن است برای سال ها بماند و نمی دانیم پایان این روند کجاست و ممکن است ویروسی مشابه آن بیاید.

باید برای دوران پساکرونا و شرایطی که پیش می آید برنامه ریزی کنیم.

وی اضافه کرد: اگر شرکت های دانش بنیان نبودند برای همین کرونا چگونه می توانستیم برنامه ریزی کنیم وقتی به ما حتی ماسک هم نمی دادند این شرکت های دانش بنیان بودند که در زمینه داروها، تجهیزات پزشکی و ونیتلاتورها به میدان آمدند.

رییس دولت دوازدهم با اشاره به دشواریهای دستیابی به واکسن کرونا اظهار کرد: همین الان خرید واکسن به این راحتی نیست و85 درصد واکسن های تولیدی در دنیا در هشت کشور مصرف می شود.

وی افزود: ما توانستیم با این ویروس بجنگیم و مردم با این ویروس زندگی کنند و همه اینها را این شرکت ها توانستند به ما کمک کنند و خدمات الکترونیک بود که به کمک ما آمد.

روحانی گفت: برای مبارزه با فساد، تامین سلامت، علم و رفاه مردم، کسب و کار و شغل مردم اینها ضروری بود و اینکه روز اول ماه رمضان اولین جلسه با این شرکت های بسیار مهم در فناوری اطلاعات یا فناوری زیستی یا فناوری های مربوط به بهداشت و درمان را حضوری یا آنلاین تشکیل دادیم، برای این بود که مردم بدانند در این مقطع این شرکت ها چقدر برای ما اهمیت دارد و چه خدمات بزرگی ارائه می دهند.

رییس دولت تدبیر و امید ادامه داد: امیدواریم در این مسیر بتوانیم شرایطی فراهم کنیم که بتوانیم با دنیا رقابت کنیم.

رییس جمهوری سرمایه اصلی امروز را نسل جوان علاقه مند دانش پژوه برای این کار دانست و گفت: این سرمایه را داریم و ساماندهی های و چارچوب های مورد نیاز و کمک های مالی هم سامان یافته است و امیدواریم در رقابتی سازنده با کشورهای پیشرفته به تدریج قرار بگیریم.


کلید واژه ها: دولت یازدهم و دوازدهم - اقتصاد دانش بنیان - دولت یازدهم - دانش بنیان - ارتباطات - رییس جمهوری - انقلابی - زندگی بهتر - یازدهم - یکی از - اسلام - بنیان - اطلاعات - دانش - قانونی - جمهوری - اقتصاد - مردم - دولت - روحانی - تحول - حجت الاسلام - زندگی - حسن روحانی - قرار - چهارشنبه - اجرا - رییس - المسلمین - فشار

آخرین اخبار سرویس:
استخدام مسئول دفتر و گرافیست خانم در داده ابزار رستاک در تهران

استخدام مدیر عامل شرکت کشتیرانی در موسسه فکر بیست پارسیان در تهران

استخدام مدیر عامل شرکت کشتیرانی در موسسه فکر بیست پارسیان در البرز

استخدام مترجم زبان انگلیسی

روابط عمومی و امیدبخشی واقع گرایانه

اسماعیل هنیه: ایران از کشورهای پیشرو در حمایت از آرمان قدس شریف است

تاثیرگذاری گروه های سیاسی در انتخابات/ چالش شفافیت در آزمون بزرگ

متن طرح مجلس برای گزینش مدیران کشور

روزهای دشوار صدراعظم جوان اتریش؛ پیامک با ایموجی بوسه کار دست کورتس داد

آخرین وضعیت فیل متولد شده در باغ وحش ارم

محموله 1.4 میلیون دوزی واکسن کرونا به تهران رسید + فیلم

دادستان: کشت برنج به موجب قانون در کرمانشاه ممنوع است

شانس تسلط مستقیم نظامیان بر پاستور مجددا ازبین رفت

مرعشی رییس ستاد انتخاباتی جهانگیری انتخاب شد

850 شعبه اخذ رای در استان ایلام پیش بینی شده است

روابط عمومی متعهد و فعال عنصر اصلی پیشرفت و توسعه ادارات است

از آغاز ماراتن تایید صلاحیت نامزد ها تا هشدار حدّاد به انقلابی ها

1.4 میلیون دوز واکسن آسترازنکا با اسکورت ترخیص شد + فیلم

بسیج سازندگی آذرشهر 100 خانه احسان می سازد

تولید 3 هزار مگاوات برق کمتر نسبت به سال گذشته/ وزارت نیرو درباره خاموشی ها با مردم صادق نیست

روابط عمومی ها صادق و در خدمت مردم باشند

استمرار جنایات اسراییل نتیجه خیانت سازشکاران معامله قرن است

زنگ خطر دوقطبی

پیامک با ایموجی بوسه کار دست صدر اعظم اتریش داد

بیانیه طلاب گیلانغرب در محکومیت حمله تروریستی کابل

مانع تراشیِ شیوه نامه ای برای مشمولان «قانون بیمه بیکاری»/ هشدار دبیرکل خانه کارگر نسبت به رویکردهای خلافِ آرای «دیوان عدالت اداری»

انتقاد نماینده ولی فقیه از اهمال در اجرای یک پروژه/ حسینی: مسئولان کشوری پاسخگو باشند

1.4 میلیون دوز واکسن آسترازنکا با اسکورت ترخیص شد + فیلم

استفاده از کلاس و مربی؛ مهم ترین راهکار حفظ قرآن

دولت من دولت نفت، فساد و هزار فامیل نخواهد بود

پنجمین مرحله رزمایش کمک های مؤمنانه برگزار شد

انتخابات هیئت مدیره تشکل های قرآنی همدان برگزار می شود

سروده جدید احمد بابایی برای دختران شهید افغانستان/ گرگ است آن که زیر پا گُل را نبیند

روحانیان هرمزگان: انتخابات فرصتی برای ساخت کشوری آباد است

تلاوت قرآن علاوه بر مهارت ، یک مسئولیت دینی و اجتماعی است

آقایان! لطفا جهنم درست نکنید با کلماتتان، با رفتارتان

مشکلات قرآنی را باور کنیم / تغییر ادبیات صدا و سیما در برخورد با اساتید قرآن

تیپ سرخ رنگ سپیده خداوردی /عکس

چرخ هیچ واحد تولیدی نباید به دلیل مشکلات بانکی از حرکت بایستد

استخدام کارمند اداری در شرکت آریانا کامیار سرو در تهران

نگهبان

استخدام خانم و اقا رستورانی پالادیوم

روزهای دشوار صدراعظم جوان اتریش؛ پیامک با ایموجی بوسه کار دست کورتس داد

ایثار و ایثارگری؛ رسانه ای برای انتقال فرهنگ و ارزش ها

امتحانات حضوری 29 هزار دانش آموز پایه نهم در هرمزگان آغاز شد

ببینید | جزییات طرح اختیاری شدن خدمت سربازی

دومین محموله واکسن کرونای کوواکس وارد ایران شد

فهرست پرواز های فرودگاه اصفهان در 27 اردیبهشت 1400

مدرسان برتر دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی تجلیل شدند

نگاهی به ابهامات و پیشینه تقنینی استعفای داوطلبان ریاست جمهوری

انتقاد مهراب قاسم خانی از ماست مالی ماجرای کشتار سگ ها +عکس

فرزانه ای در قامت رییس دانشکده ادبیات دانشگاه تهران

خواهر تبریز پاک از یاد رفت... / با ذلت روی این صندلی نمی نشینم

دانشجویان تا پایان شهریور واکسینه می شوند

چند پرسش از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری

نقش آفرینی سفیران قرآنی حرم بانوی کرامت در نقاط مختلف کشور

پیاده ها و سواره ها در شطرنج انتخابات

«نقش قوه قضاییه در مواجهه با چالش های حقوق عمومی پساکرونا» منتشر شد

وزیری که پسر و دخترش تخلف کرده باشند را در لحظه عزل می کنم/دولت نفت و هزار فامیل ندارم

از سرداران و نظامی ها تا سونامی احمدی نژادی ها؛ مهره های اصلی انتخابات چه کسانی هستند؟

مرعشی رییس ستاد انتخاباتی جهانگیری انتخاب شد

روابط عمومی ها در مشارکت حداکثری مردم در انتخابات نقش آفرین باشند

1400 نیکوکار یزدی به جمع حامیان اکرام ایتام و محسنین پیوستند

مشارکت در انتخابات اقتدار بین المللی کشور را مضاعف می کند

انتخابات پیش روی 1400به روایت آمار

سرخط مهمترین خبر های لرستان در 26 اردیبهشت ماه

کشت برنج در کرمانشاه ممنوع!/ دادستان: به کشاورزان اطلاع رسانی کنید

مرعشی، رییس ستاد انتخاباتی جهانگیری شد

فعالان قرآنی فضای مجازی در دنا تجلیل شدند

دولت روحانی رکورددار سقوط بورس طی30 سال گذشته

پشیمانی چه کسی در قیامت از همه بیشتر است؟

مدرسان برتر دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی تجلیل شدند

استخدام کارگر ساده کاردر هایپر مارکت محدوده گلستان

کارگر ساده جهت عطاری نیازمندیم

تراکت پخش کن

استخدام نیروی خدماتی آقا

استخدام ابدارچی خانم موجه

فراخوان دعوت به همکاری تمامی عکاسان جویای کار

کدخدایی: فقط صلاحیت 40 کاندیدا بررسی می شود

فاکتور های عجیب انتخابات ریاست جمهوری

«رمان هادی» به کتابفروشی ها آمد

هشدار مشترک 8روزنامه به روحانی درباره واکسن

پشیمان ترین فرد در قیامت چه کسی است؟

ماجرای عجیب گورستان خواری در گوشه ای از تهران

نهایی شدن لیست نامزدهای شوراهای شهر جبهه اصلاح طلبان کرمان تا جمعه

ورود کشتی با خدمه مبتلا به کرونا به کشور صحت ندارد

رویداد های خبری دوشنبه 27 اردیبهشت ماه 1400؛ مرکز لرستان

روابط عمومی ها در تحقق مشارکت حداکثری مردم در انتخابات نقش آفرین باشند

عناوین صفحه اول روزنامه های صبح امروز دوشنبه

تصویر جنجالی از متهم ردیف دوم که کاندید انتخابات شد + تصویر

چند پرسش از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری

بانوان با مشارکت در انتخابات جایگاه واقعی خود را به دست می آورند

وکیلی: ائتلاف اصلاح طلبان با لاریجانی تابع نظرسنجی های روزهای آخر است

پیام استاندار قم به مناسبت روز ملی ارتباطات و روابط عمومی

کار سنگین شورای نگهبان از نگاه روزنامه جوان

بازتاب اقدام سعید جلیلی برای وحدت/ انسجام گفتمانی کلید خورد

روابط عمومی ویترین تشریفاتی نیست!

نام نویسی شانزدهمین جشنواره تعاونی های برتر در آذربایجان غربی آغاز شد

موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس «ملی» شد

فاکتور های عجیب انتخابات به روایت یک اصلاح طلب

روحانی: برخی فکر می کنند زندگی بهتر با اسلام در تضاد است و آدم باید همواره در فشار باشد / قبلا قانونی مصوب شده بود تا اطلاعات در اختیار مردم قرار بگیرد ولی اجرا نمی شد؛ می ترسیدند که مردم ببینند

روحانی: برخی فکر می کنند زندگی بهتر با اسلام در تضاد است و آدم باید همواره در فشار باشد / قبلا قانونی مصوب شده بود تا اطلاعات در اختیار مردم قرار بگیرد ولی اجرا نمی شد؛ می ترسیدند که مردم ببینند