مطالب مرتبط:
رونمایی از 4 اثر منظوم دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد بندرعباس
دانشجویان مقاطع مختلف دانشگاه آزاد امسال چقدر وام می گیرند؟
دانشجویان مقاطع مختلف دانشگاه آزاد امسال چقدر وام می گیرند؟
سرپرست دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل منصوب شد
اتحادیه اسلامی یک نظریه پردازی نوین در جهان اسلام است
-14 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 25 فروردین 1400 ساعت 12:352021-04-14دانش

بسترسازی خدمات نوین آموزشی در دانشگاه آزاد اسلامی/ «آموزشیار» بی انضباطی را سامان داد


راه اندازی سامانه «آموزشیار» در سال 99 نقطه عطف اقدامات گام به گام دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر یکپارچگی، انضباط بخشی و شفافیت است.

- "، دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان دانشگاهی از مردم، برای مردم و با مردم اقدامات مؤثری در راستای یکپارچگی اطلاعات دانشجویان انجام داده است.

سامانه آموزشیار مسیر انضباط بخشی دانشگاه را هموار می کند راه اندازی سامانه آموزشیار در سال 99 نقطه عطف اقدامات گام به گام دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر یکپارچگی، انضباط بخشی و شفافیت است.

این سامانه در حال حاضر امور مختلف آموزشی مانند ثبت نام، انتخاب واحد، پرداخت شهریه، امکان درخواست وام، برگزاری کلاس و.

را برای دانشجویان به صورت یکپارچه مهیا کرده است.

در واقع سامانه آموزشیار مسیر انضباط بخشی دانشگاه را هموار می کند در واقع بیش از یک میلیون دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی خدمات یکسان دریافت می کنند و دیگر هر واحد دانشگاهی روش منحصر به فرد خود را ندارد، بلکه واحدهای دانشگاهی اطلاعات مورد نیاز را در سامانه آموزشیار بارگذاری می کنند و بر اساس این اطلاعات، سامانه دسترسی های مختلف را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

دکتر طهرانچی: آموزشیار مانع برخوردهای سلیقه ای در واحدهای دانشگاهی با دانشجویان می شود دکتر محمدمهدی طهرانچی، رییس دانشگاه آزاد اسلامی می گوید: نظام آموزشیار ، مانع برخوردهای سلیقه ای در واحدهای دانشگاهی با دانشجویان می شود، دانشگاه آزاد اسلامی از مردم، برای مردم و با مردم است و ما تلاش خود را می کنیم که بتوانیم در این شرایط با مردم و دانشجویان همکاری های لازم را داشته باشیم.

وی می افزاید: این دانشگاه خوشبختانه توانسته در دوران کرونا با 280 هزار کلاس برخط، با پوشش قرار دادن بیش از 700 هزار دانشجو، رکورد بی نظیری را از آن خود کند و این اتفاق بزرگ بخشی از این زنجیره تکمیلی است، البته هر ساماندهی مشکل خاص خود را دارد که با هماهنگی و بیان تبادل نظر درباره مشکلات می توان آن را به نحو احسن حل کرد.

حرکتی که اکنون در دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شده، در جهت تأمین کیفیت و پاسخگویی به دانشجویان است.

در واقع سامانه آموزشیار امکانات خوبی در حوزه آموزشی، اداری و مالی دانشجویان در نظر گرفته است که می توان به میان افزار ارتباط با آموزش الکترونیکی، موتور مدیریت قواعد آموزشی، اپلیکیشن موبایل برای اساتید و دانشجویان، آگاسازی از طریق پیامک، پرداخت الکترونیکی، پرونده الکترونیکی دانشجویان و اساتید، ارزشیابی اساتید، حق التدریس اساتید، برنامه ریزی امتحانات و ارزشیابی تحصیلی دانشجو و فارغ التحصیلی و خروج از تحصیل اشاره کرد.

پورتال جامع مدیریت آموزشی اساتید، صدور خودکار احکام اساتید، مدیریت امور شهریه و تخفیف مالی دانشجویان، فرآیندهای خاص دانشجویان استعداد درخشان و شاهد و ایثارگر، پذیرش دانشجو، برنامه ریزی آموزشی و.

از دیگر امکاناتی است که در این سامانه در نظر گرفته شده است.

عطارزاده: ارائه خدمات نوین آموزشی و انضباط بخشی موجب تحول در دانشگاه آزاد اسلامی می شود ایمان عطارزاده مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی در گفت وگو با خبرنگار آنا می گوید: سه مطالبه مقام معظم رهبری از مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی ارتقای علمی، گسترش فضای انقلابی و حفظ کیان دانشگاه بوده که همواره مورد تأکید رییس هیئت مؤسس و هیئت امنای دانشگاه و به ویژه رییس دانشگاه آزاد اسلامی است.

لذا برنامه ها و فعالیت های تحولی دانشگاه در این راستا برنامه ریزی و راهبری می شود.

به گفته وی، برای ایجاد تحول و پیشرفت در دانشگاه آزاد اسلامی که بزرگترین شبکه آموزشی کشور است، نیازمند مدیریت یکپارچه اطلاعات در حوزه های مختلف دانشگاه هستیم که این امر ارائه خدمات نوین آموزشی و پژوهشی، انضباط بخشی در اجرای قوانین و مقررات دانشگاه، شفاف سازی آمار و اطلاعات، یکپاچه بودن ارائه خدمات ارزشمند در تمامی شعب دانشگاه را به همراه خواهد داشت.

مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی می افزاید: از دیدگاه مدیریتی این واقعیت وجود دارد که سازمان های بزرگ برای موفقیت و پیشرفت نیازمند شیوه حکمرانی و مدیریت منسجم در ارائه خدمات هستند.

دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین شبکه آموزشی در سطح ملی و بین المللی با دارا بودن قریب به 500 واحد و مرکز آموزشی افتخار تربیت نیروی انسانی متخصص، خلاق، کارآفرین، و بسترسازی برای ارائه خدمات آموزشی، پژوهشی، نوآوری و فناوری به تمامی دانشجویان، جامعه، صنایع و سازمان ها در سطح ملی و بین المللی را برعهده دارد.

در واقع دستاوردهای بزرگ آموزشی، پژوهشی و فناورانه دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه های ملی و بین المللی مبین این افتخارات عظیم است.

عطارزاده معتقد است: وجود چنین تشکیلات و شبکه سازمانی عظیم در کشور که به مرور شکل گرفته، نیازمند حکمرانی و مدیریت یکپارچه بوده که مبنای تصمیم گیری های مدیریتی و نیز توسعه و ارائه خدمات ارزشمند آموزشی، پژوهشی و فناورانه به جامعه بزرگ دانشگاهی و کشور است.

در واقع سامانه آموزشیار ابزاری برای حکمرانی، مدیریت و راهبری شبکه علمی است.

مدیریت سیستم های آموزشی واحدها در گذشته جزیره ای بود وی توضیح می دهد: در گذشته به دلیل اقتضای سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری آن زمان، مدیریت سیستم های آموزشی واحدهای دانشگاهی به صورت واحدی و مجزا از هم (به تعبیری جزیره ای) صورت می گرفت.

لذا این مدل، مشکلات جدی برای ستاد و واحدها از قبیل عدم دسترسی برخط به آمار و اطلاعات مورد نیاز، دشواری در نظارت بر اجرای قوانین و مقررات آموزشی، عدم امکان ارائه و اجرای خدمات یکپارچه و برخط آموزشی، برگزاری کلاس ها به صورت استانی یا کشوری، کاهش شفافیت و نظارت های آموزشی و شهریه ای عدم رعایت و اجرای همزمان سرفصل های جدید مصوب، وجود مشکلاتی در دروس اعلامی برای دانشجویان میهمان، عدم امکان کنترل فرآیند فارغ التحصیلی متمرکز به وجود آورد.

مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی معتقد است: عدم دسترسی به اطلاعات دانشجویان توسط حوزه های ذی نفع دانشگاه در جهت تسهیل گری در روند بررسی پرونده دانشجویان در کمیسیون های مختلف، گسستگی و تنوع در سیستم های اتوماسیون آموزش واحدها، خطاهای ثبت اطلاعات در واحدهای دانشگاهی، افزایش حجم کاری غیر اثربخش در حوزه های دانشگاه، مدل جزیره ای اتوماسیون آموزش متعدد و متنوع در واحدهای دانشگاهی، چالش های سیستم کدینگ مجزا برای رشته ها و دروس، عدم نظارت بر صدور گواهی های صادره برای دانشجویان، عدم مدیریت تعداد کلاس های غیرضرور با هزینه های اضافی در واحدها، ارائه گزارش از منابع مختلف و تجمیع آن ها که می تواند خطای انسانی را به همراه داشته باشد، از دیگر مشکلاتی است که در گذشته و قبل از راه اندازی سامانه آموزشیار وجود داشت.

همچنین در برخی موارد به دلیل زمان بر بودن فرآیند تجمیع این اطلاعات، ارزش لازم برای تصمیم گیری در گذر زمان از دست می رفت.

به گفته عطارزاده، این گزارش های متعدد گاهی تکراری بود و به طور مستمر از واحدهای دانشگاهی درخواست می شد که گاهی نارضایتی واحدهای دانشگاهی را در این خصوص به همراه داشت و بسیاری موارد متعدد دیگر که در جای خود قابل تأمل و بررسی است؛ این ترسیم بخشی از مشکلات در شرایط قبلی دانشگاه (شهریور 99 و ماقبل) است که از یک طرف با توجه به مشکلات عدیده ای که مدل جزیره ای سیستم های آموزش متنوع برای دانشگاه ایجاد کرد و از طرف دیگر مطالبات دانشجویان و واحدهای دانشگاهی در خصوص ارائه یک سیستم یکپارچه از نظام آموزشی دانشگاه مطرح شده بود، تصمیم به راه اندازی آموزشیار گرفته شد.

وی می افزاید: تصمیم های قاطع و ارزشمند تیم مدیریتی انقلابی دانشگاه موجب محقق شدن تحولی عظیم در دانشگاه آزاد اسلامی شد.

در واقع علی رغم چالش ها و مسیر دشواری که همه کارشناسان می گفتند، با هدف ارتقای علمی، گسترش فضای انقلابی و حفظ کیان دانشگاه، اقدام به بسترسازی و استقرار طرح تحولی موفق و درخشان در دانشگاه به نام آموزشیار شد.

بنابراین انضباط دادن به امور آموزشی یکی از دستاوردهای آموزشیار است که نمی توان به سادگی از آن عبور کرد.

سامانه ای که بی انضباطی در واحدها را نظم بخشید و ساماندهی کرد.

انتظار می رود امکانات آموزشیار در سال 1400 به گونه ای تقویت شود تا دانشجویان از این سامانه بهره کافی ببرند و دانشگاه آزاد اسلامی را به الگویی برای سایر دانشگاه ها در زمینه انضباط بخشی آموزشی تبدیل کند.

انتهای پیام/4118/
کلید واژه ها: دانشگاه آزاد اسلامی - دانشگاه آزاد - دانشگاه - آموزشی - آموزشیار - سامان - اسلامی - سامانه - یکپارچگی - اقدامات - آزاد - راه اندازی - دانشجویان - مسیر - نقطه عطف - شفافیت - مردم - برگزاری کلاس - بی انضباطی - سال 99 - نقطه - برگزاری - اطلاعات - درخواست - انتخاب - میلیون - پرداخت - مختلف - خدمات - نوین

آخرین اخبار سرویس:
جزییات تمدید بسته اینترنت اساتید دانشگاه

آغاز واکسیناسیون 75 تا 79 ساله ها در استان خوزستان

نوراللهی، کنعانی و قایدی پیشنهاد دارند، بقیه نه!/ فدراسیون فوتبال 35 میلیارد تومان محکوم شد

ساخت صابون گیاهی با فناوری نانو/ پژوهش در مدارس سمای دانشگاه آزاد اسلامی پررنگ است

زوال رژیم صهیونیستی وقفه نخواهد داشت/ نیمی از خانه های خالی متعلق به بانک هاست

آغاز واکسیناسیون 75 تا 79 ساله ها در استان خوزستان

بیایید باکتری بخوریم

یخچال ایرانی، نوآوری ایرانی

چرخه سوخت هسته ای

ناسا پایین ترین دمای جهان را می آفریند

9 نکته درباره بچه ها که ممکن است ندانید

جلوگیری از سرطان با غذاهای سبز

گرمای لپ تاپ بر قدرت باروری اثری ندارد

مجموعه ی 6 جلدی گفت وگو درباره ی انرژی منتشر شد

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

نشر رویکردهای نوین حوزه های برنامه ریزی و طراحی شهری و معماری

صوت | چگونگی طی طریق بندگی و عبودیت

نام نویسی 3 هزار مازندرانی برای واکسن کرونا کونژوکه

چگونه لباس های آینده مصرف آب را کاهش می دهد؟

قدرتمندترین اشعه لیزر جهان ساخته شد

چگونه لباس های آینده مصرف آب را کاهش می دهد؟

اخبار 20 علمی و فرهنگی شبکه 4 سیما؛ 17 اردیبهشت

دانشگاه های هند، برای مبارزه با کووید-19 دست به کار شدند

ارتقای 254 پله ای دانشگاه دریانوردی و علوم چابهار در نظام رتبه بندی وبومتریک

کوسه ها از میدان مغناطیسی زمین به عنوان GPS استفاده می کنند!

فراخوان پنجمین دوره جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان

نمره دانشجویان بدهکار دانشگاه پیام نور ثبت نمی شود

فراخوان پنجمین دوره جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان

1075 نفر در استان بوشهر بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند

مسعود نیکدستی؛ یکی دیگر از راویان نور + فیلم

بطحایی: سهم آموزش و پرورش در تربیت کودکان کاهش پیدا خواهد کرد/ مهرمحمدی: راه نجات آموزش و پرورش از بی عدالتی ملی کردن مدارس است

دستور حناچی برای همکاری با ستاد ملی کرونا | 22 سوله ورزشی شهرداری تهران به واکسیناسیون اختصاص می یابد

داریوش سجادی برای دانشجویان مشهدی به تحلیل روابط بین المللی ایران می پردازد

مسابقه طراحی پوستر و اینفوگرافیک از سوی بسیج دانشجویی علوم پزشکی شیراز برگزار می شود

مراسم نمادین روز قدس در میدان آزادی تهران

قدرتمندترین اشعه لیزر جهان ساخته شد

قدرتمندترین اشعه لیزر جهان ساخته شد

نحوه حضور کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی در هفته آینده

انتصاب در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری

دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند در یک نگاه

کوسه ها از میدان مغناطیسی زمین به عنوان GPS استفاده می کنند!

مراسم نمادین روز قدس در میدان فلسطین تهران

مراسم نمادین روز قدس در میدان امام حسین(ع)

برنامه رویدادهای استارتاپی علمی کاربردی در سال جاری اعلام شد

بکارگیری ظرفیت های رشته بهداشت محیط در حل مسائل کشور/ دانشگاه مسئله محور نیازمند ارتباط قوی با صنعت است

توزیع سبد غذایی پروتیینی بین اقشار آسیب پذیر قم

دانشگاه هنر اسلامی تبریز در مقطع دکتری تخصصی دانشجو می پذیرد

افزایش 2 برابری دانشجویان غیرایرانی

هم افزایی و هم اندیشی کشور های اسلامی در زمینه علم و فناوری، زمینه ساز نیل به جایگاه شایسته جهان اسلام

موانع پیش روی پژوهشگران از نگاه برگزیده جشنواره فرهیختگان

درخواست دانشجویان از وزیر علوم برای حل مشکلات دانشگاه خواجه نصیر

رییس سازمان امور دانشجویان: 70 درصد آشپزخانه دانشگاه ها صنعتی شد

عدم ثبت نمره برای دانشجویان بدهکار دانشگاه پیام نور

آخرین مهلت ثبت نام برای اعزام اساتید زبان فارسی به دانشگاههای خارجی

برترین دانشگاه های جهان در رشته مهندسی مکانیکو هوانوردی

پیشنهاد دانشمندان برای تقویت قوای تمرکز

استفاده از زنبور به عنوان تست کرونا

منابع آزمون های علوم پایه و پیش کارورزی اعلام شد

فعالیت دو اتحادیه دانشجویی لغو شد

دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان دومین دانشگاه برتر کشور در رتبه بندی راوند روسیه معرفی شد

از کدام موضوع / ششمین شماره ماهنامه «ندای معلم» کانون نقدوگفتگو پردیس حکیم فردوسی استان البرز منتشر شد

شرایط پذیرش بدون آزمون دانشجوی دکتری در دانشگاه خوارزمی

مهلت ثبت نام دوره دکتری بدون آزمون دانشگاه شهید بهشتی تمدید شد

مهلت ثبت نام دوره دکتری بدون آزمون دانشگاه شهید بهشتی تمدید شد

تقویم آموزشی نیمسال دوم تحصیلی دانشگاه خلیج فارس بوشهر اصلاح شد

دانشمندان شواهدی از رشد قارچ در مریخ کشف کردند

شرایط پذیرش بدون آزمون دانشجوی دکتری در دانشگاه خوارزمی اعلام شد

بازدید معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی از واحد زنجان

بدشانس تر از این دزد ندیده اید!+ویدئو

تصمیم هیات نظارت دانشگاه آزاد بر لغو فعالیت دو اتحادیه دانشجویی

قشر دانشگاهی برای آزادی فلسطین دست از تلاش برنمی دارد

توزیع کمک های مؤمنانه دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی داراب بین نیازمندان

ثبت نام وام های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی البرز تا 20 اردیبهشت ادامه دارد

جزییات برگزاری کارآموزی تابستان 1400 دانشگاه امیرکبیر اعلام شد

اعلام شرایط پذیرش بدون آزمون دانشجوی دکتری در دانشگاه خوارزمی

تغییر زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1400 / فنی وحرفه ای ها در اولویت واکسیناسیون کرونا قرار گرفتند

معاون وزیر علوم: تعداد دانشجویان غیرایرانی کشور 3.2 برابر شد

اعلام شرایط پذیرش بدون آزمون دانشجوی دکتری در دانشگاه خوارزمی

پیشنهاد دانشمندان برای تقویت قوای تمرکز

بیایید باکتری بخوریم

یخچال ایرانی، نوآوری ایرانی

چرخه سوخت هسته ای

ناسا پایین ترین دمای جهان را می آفریند

9 نکته درباره بچه ها که ممکن است ندانید

جلوگیری از سرطان با غذاهای سبز

گرمای لپ تاپ بر قدرت باروری اثری ندارد

مجموعه ی 6 جلدی گفت وگو درباره ی انرژی منتشر شد

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

برترین دانشگاه های جهان در رشته مهندسی مکانیک و هوانوردی

آسیب های فعلی حوزه زنان و خانواده چیست؟/ راهکارهای قدیمی پاسخگوی حل مشکلات فضای مجازی نیست

دانشجویان گنابادی مقابل دانشگاه های خود تجمع برگزار کردند

سالن کار جوان دانشجو ساکن شهریار

آمار عجیب: سالانه 50هزار دانشجوی دختر آزار جنسی می بینند!

بیانیه؛ ضرورت یکپارچگی میدان مقاومت

استفاده از زنبور به عنوان تست کرونا

اخبار 20 علمی و فرهنگی شبکه 4 سیما؛ 16 اردیبهشت

غلامی: توان رقابت با دانشگاه ها و مراکز علمی برتر جهان را داریم

دانشگاه صنعتی اصفهان از فارغ التحصیلان رشته شیمی فیزیک دعوت به همکاری کرد

بسترسازی خدمات نوین آموزشی در دانشگاه آزاد اسلامی/ «آموزشیار» بی انضباطی را سامان داد

بسترسازی خدمات نوین آموزشی در دانشگاه آزاد اسلامی/ «آموزشیار» بی انضباطی را سامان داد