مطالب مرتبط:
بنیانگذار شبکه اتوبوسرانی تهران کیست؟
اخبار جوانه ها شبکه دو سیما؛ 24 فروردین
استعفای عضو شورای شهر تهران+ سند
بازدید رییس شورای اسلامی شهر تهران از منطقه 16
تأیید صلاحیت 5 هزار و 326 داوطلب انتخابات شورا های شهر استان تهران
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 25 فروردین 1400 ساعت 00:102021-04-13اقتصادي

بنیانگذار شبکه اتوبوسرانی تهران کیست؟


حاصل 53 سال سابقه کار دولتی، وزارت، وکالت و ریاست در فردی ادیب و سیاستمدار تجلی یافت، همان فردی که بنیانگذار راه آهن ایران و پایه گذار شبکه اتوبوسرانی تهران در سال 1305 بود.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، امروز 25 فروردین ماه شصت و پنجمین سالگرد تأسیس شرکت اتوبوسرانی عمومی که بعدها به شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه تغییر نام داد، به بنیانگذاری مهدی قلی خان هدایت معروف به مخبرالسلطنه سیاستمدار و ادیب دوران قاجار و پهلوی است که در عصر شش پادشاه زیست و 53 سال از عمر خود را در دربار پنج پادشاه خدمت کرد.

در دوران وزارت وی در وزارت فوائد عامه و تجارت پایه های ساخت راه آهن و نخستین خط اتوبوسرانی در شهر تهران پی ریزی شد.

مهدی قلی خان که بود؟ مهدی قلی پسر علی قلی خان در سال 1243 در تهران متولد شد.

او نوه رضا قلی خان هدایت رضاقلی خان هدایت طبرستانی ادیب، شاعر و سیاستمدار سده سیزدهم هجری در عصر سه پادشاه قاجار یعنی فتح علی، محمد و ناصرالدین شاه بود.

پدرش علی قلی خان مخبرالدوله نیز وزیر پست و تلگراف ناصر الدین شاه و وزیر داخلی مظفرالدین شاه بود.

وی در وصف تولدش گفت: تولدم را هفتم شعبان 1280 هجری قمری از تلگراف به تبریز گفتند، رضاقلی، مهدیم نام نهاد.

عزیز جان دختر محمدمهدی خان، خاله پدرم مرا خان خانان خواند و به این اسم تا زمان مظفرالدین شاه معروف بودم تا آن که پس از فوت پدرم لقب مخبرالسلطنه بر من تحمیل شد.

مهدی قلی هم دوره شش پادشاه شامل ناصرالدین شاه، مظفرالدین شاه، محمدعلی شاه، احمد شاه قاجار و رضا و محمدرضا شاه پهلوی بود.

او تحصیلات مقدماتی را در تهران گذراند و در سال 1257 شمسی در سن 14 سالگی به همراه برادر بزرگترش مرتضی قلی خان صنیع الدوله که در عصر سه پادشاه قاجار یعنی ناصرالدین شاه و مظفرالدین شاه و محمدعلی شاه عهده دار پستهای صنعتی و سیاسی بود، به اروپا رفت و در برلین آلمان مشغول تحصیل شد و به زبان آلمانی مسلط شد و فرانسه و انگلیسی هم آموخت.

او علاوه بر زبان فارسی به زبان عربی هم تسلط داشت، موسیقی را به صورت علمی آموخت.

در ریاضیات، هیات و فلسفه صاحب نظر بود و در حقوق، فیزیک، شیمی و علوم طبیعی هم تا حدی صاحب نظر بود.

در علم تاریخ نگاری استاد بود و قادر بود وقایع تاریخی را با تمثیل و بیان ادبی به نحوی بیان کند که خواننده هنگام مطالعه تاریخ خسته نشود.

مهدی قلی دو سال بعد در سال 1259 شمسی همراه مرتضی قلی به تهران برگشت و در مدرسه دارالفنون به تدریس زبان آلمانی مشغول شد.

او در سال 1269 شمسی با نیرالملک دختر عمویش ازدواج کرد و حاصل این ازدواج یک دختر و پنج پسر به نامهای زیبنده، فیض الله، فضل الله، فتح الله، لطف الله و نصرالله بود.

در سال 1272 به همراه مرتضی قلی به سمت پیش خدمتیِ خاصِ ناصرالدین شاه منصوب شد.

این سمت سرآغاز ورود هدایت به عرصه خدمات دولتی بود.

لقب او بعد از درگذشت پدرش در سال 1276 از خان خانان به مخبرالسلطنه تغییر کرد و به سمت ریاست اداره پست خانه، تلگراف و گمرک تبریز منصوب شد اما اواخر همان سال از سمت خود استعفا داد و به تهران آمد و پست ریاست مدرسه علمیه و سرپرستی دیگر مدارس را به عهده گرفت.

در سفر دوم مظفرالدین شاه در سال 1277 به درخواست میرزا علی اصغرخان اتابک ملقب به امین السلطان، صدراعظم سه پادشاه قاجار ناصرالدین شاه، مظفرالدین شاه و محمدعلی شاه به اروپا رفت و به قافله شاه پیوست.

پس از عزل میرزا علی اصغر خان از صدارت به زیارت بیت الله رفت و پس از بازگشت از زیارت رییس مدرسه نظامی تهران شد.

اما آغاز شهرت مهدی قلی خان از امضای فرمان مشروطه در 13 مرداد 1285 شمسی بود.

او پس از توفیق در راضی کردن مظفرالدین شاه به امضای فرمان مشروطه به عضویت هیات تنظیم و تدوین اولین قانون انتخابات مجلس شورای ملی درآمد و اولین دوره این مجلس را در مهرماه همان سال برگزار کرد و برادرش مرتضی قلی به عنوان اولین رییس مجلس شورای ملی به مدت یک ماه به ریاست این مجلس انتخاب شد.

مهدی قلی خان هدایت در طول حیات سیاسیش در دوران قاجار و پهلوی چهار بار وزیر علوم، چهار بار وزیر عدلیه، پنج بار وزیر فوائد عامه و تجارت، دو بار استاندار آذربایجان و یک بار استاندار فارس، وزیر دارایی و کشور، نمایندگی مجلس چهارم شورای ملی، رییس دیوان تمیز (دیوان عالی کشور) بود و عنوان سومین صدراعظم رضا شاه پهلوی را یدک می کشید.

او در سال 1334 شمسی در سن 91 سالگی در تهران وفات یافت.

جسد او در محله دره روس تهران معروف به دروس، خیابان هدایت انتهای کوچه مسجد مدفون است.

از او کتاب خاطرات و خطرات و موقوفه هایی شامل دبستان، بیمارستان، مسجد، حمام عمومی و تعدادی زمین و دکان در منطقه دروس تهران به یادگار مانده است.

شبکه اتوبوسرانی تهران وزارت فوائد عامه و تجارت 46 سال بعد از تاسیس اولین مجلس شورای ملی در دوره پهلوی دوم لایحه ای را در یک ماده واحده و 12 تبصره به مجلس برد و موفق شد رای مثبت مجلس را در تاریخ 16 بهمن 1331 دریافت کند.

بر اساس این قانون که امضای محمد ذوالفقاری، نایب رییس مجلس شورای ملی پای آن بود امتیاز احداث خطوط اتوبوسرانی و نقل و انتقال مسافر به طور دسته جمعی در داخل هر شهر و حومه به شهرداریها واگذار شد.

هیات وزیران نیز در جلسه مورخ 31 فروردین 1332 آیین نامه اجرایی این قانون را در 12 ماده به تصویب رساند.

قرارداد راه اندازی اولین خط اتوبوسرانی در تهران با یک شرکت دانمارکی در دوره وزارت مهدی قلی خان هدایت بسته شد.

تا قبل از سال 1305 تعداد انگشت شماری راننده اتوبوس در تهران و عمدتا در مسیرهای بیرون شهر مسافر جابه جا می کردند.

در این سال وزارت فوائد عامه و تجارت با کمپانی متفقه دانمارکی متشکل از دو یا سه شرکت قرارداد بست.

بر اساس قرارداد مذکور کمپانی دانمارکی موظف شد حداقل هفت خط اتوبوس در داخل شهر تهران و منطقه شمیران راه اندازی کند.

قیمت بلیط اتوبوس هم هشت شاهی تعیین شد و کمپانی مذکور موظف به پرداخت پنج درصد سود سالیانه خود به دولت ایران بود.

تا قبل از این حمل و نقل عمومی در تهران به وسیله صدها واگن اسبی و درشکه انجام می شد.

بزرگترین ایراد شبکه حمل و نقل شهر تهران در آن روزگار وضعیت نابسامان و از هم گسیخته آن بود.

برخی اتوبوس ها هم به صورت شراکتی خریداری و به کار گرفته می شد.

عطاءالملک روحی، نماینده مجلس سنا وضعیت اتوبوسرانی تهران در سال 1329 را این گونه توصیف کرد: این اتوبوس هایی که ما داریم در زنگبار هم پیدا نمی شود.

به منتهای کثافت و منتهای وقاحت، هم از حیث اخلاق کارکنانش و هم از حیث سازمان آن ها.

می آیند یک شاسی کامیون می خرند و یک اتاق رویش می سازند.

آن وقت یک میخی شلوار را پاره می کند، لباس را چرب می کند، انواع کثافت در آن هست.

تمام عمله جات آن بی ادب هستند، اینها برای یک ریال کورس می گذارند آدم زیر می کنند، اینها ادب و تربیت ندارند اگر یک مسافر بیچاره یک خرده جلوتر بگوید نگهدار، آنها بنا می کنند بد گفتن که تو که می خواستی اینجا پیاده شوی، می خواستی اتومبیل شخصی سوار شوی.

شبکه اتوبوسرانی تهران همین وضعیت را داشت تا وزارت فوائد عامه و تجارت در سال 1331 لایحه تأسیس شرکت اتوبوسرانی عمومی را به ششمین دوره مجلس شورای ملی فرستاد و این مجلس هم تا بهمن همان سال لایحه تک ماده ای و 12 تبصره آن را تصویب کرد با این حال زمینه تاسیس شرکت واحد اتوبوسرانی به دلیل عدم تخصیص بودجه و امکانات دولتی تا 25 فروردین 1335 به وجود نیامد.

از 15 دی1332 روش خطوط اتوبوسرانی تهران تغییر کرد و بلیت ژتونی (پولک فلزی)، باجه بلیت فروشی راه اندازی شد و دولت وقت به منظور نوسازی ناوگان شهری تعدادی اتوبوس مرسدس بنز از آلمان وارد کرد.

تصویب قانون در مجلس قانون تأسیس شرکت اتوبوسرانی عمومی مصوب 16 بهمن 1331 که در یک ماده واحده و 12 تبصره به تصویب مجلس ششم رسید به شرح زیر است: ماده واحده: امتیاز اتوبوس رانی و نقل و انتقال مسافر بطور دسته جمعی در داخل هر شهر و حومه آن با شهرداری محل میباشد.

تبصره 1: برای استفاده از امتیاز شهرداریها میتوانند هر یک شرکت واحد سهامی تشکیل دهند مشروط بر اینکه حداقل پنجاه و یک درصد سهام آن متعلق به شهرداری و بقیه متعلق باتباع ایران ساکن محل بوده و مدت هر شرکت از شرکتهای اتوبوس رانی بیش از هشت سال نباشد.

با توجه به بند 2 ماده 199 قانون اصلاح قسمتی از قانون تجارت مصوب 29 اسفند ماه 1347 و عبارت مصرح در قسمت اخیر آن ( مگر اینکه مدت قبل از انقضاء تمدید شده باشد) و بلحاظ اینکه از تبصره یک ماده واحده مصوب 16 بهمن 1331 استنباط عدم امکان تمدید مدت نمیشود لذا تمدید مدت شرکت اتوبوسرانی عمومی قبل از انقضاء بلامانع است.

تبصره 2: سهام شرکت اسمی است.

هر گاه یکی از سهمداران بخواهد سهم خود را بفروش برساند شهرداری حق اولویت دارد و در صورت انتشارسهام جدید شهرداری در خرید سهام حق تقدم خواهد داشت.

تبصره 3: حق رای نسبت به سهام شهرداری با انجمن قانونی شهر است و در غیاب انجمن وزارت کشور قائم مقام آن خواهد بود.

تبصره 4: مالکین اتوبوسهای هر شهر و حومه آن که هنگام تقدیم لایحه دولت اجازه اتوبوس رانی داشته اند از تاریخ اعلام تاسیس شرکت تا دو ماه حق تقدم در خرید سهام قابل انتقال شرکت خواهند داشت.

تبصره 5: هیچیک از اعضاء انجمن شهر یا شخص شهردار نمیتوانند صاحب سهام شرکت اتوبوسرانی در شهر محل تاسیس شرکت باشند وهمچنین اقوام بلافصل آن ها نیز مشمول همین تبصره خواهند بود.

تبصره 6: ارزیابی اتوبوسها و احتساب بهای آن در مقابل سهام بر طبق آیین نامه ارزیابی انجام خواهد گرفت.

تبصره 7: چنانچه بعضی از صاحبان جزیی از اتوبوس مایل باشند و توانایی قبول سهام شرکت را نداشته باشند بشرط تقاضای خودشان شرکت واحد مکلف است قیمت تقویمی آن جزء از اتوبوس را بپردازد.

تبصره 8: کارکنان فعلی اتوبوسها در صورت واجد بودن شرائط مقرر در آیین نامه استخدامی شرکت بر دیگران حق تقدم دارند.

تبصره 9: کارکنان اتوبوسهای شرکت مشمول مقررات قانون کار خواهند بود.

تبصره 10: شهرداری ها مجازند اراضی متعلق بشهرداری را که مورد نیاز شرکت باشد بقیمت عادله در مقابل قسمتی از سهام نقدی خود بشرکت واگذار نمایند تبصره 11: وزارت کشور و شهرداری هایی که دارای انجمن قانونی باشند میتوانند برای تهیه سرمایه نقدی شهرداریها در شرکت ها بتناسبی که آیین نامه استقراضی تعیین خواهد نمود مجموعاً تا مبلغ یکصد و پنجاه میلیون ریال از بانک ملی وام دریافت نموده و در مدت ده سال مستهلک نمایند تبصره 12: وزارت کشور مکلف است منتها تا یکماه از تاریخ تصویب این قانون آیین نامه های مربوط را تدوین و پس از تصویب هیئت وزیران به موقع اجرا گذارد.

تبصره سیزدهم نیز در 21 اسفند 1351 به این شرح به قانون مذکور اضافه شد: شهرداریها میتوانند در صورت اقتضا براﻯ بهبود وضع اتوبوسرانی و نقل و انتقال مسافر در داخل و حومه هر شهر بهره بردارﻯ تمام یاپاره اﻯ از خطوط اتوبوسرانی را با شرایطی که بتصویب انجمن شهر خواهد رسید و با توجه بصرفه و صلاح ساکنین شهرها و رعایت آیین نامه معاملات شهردارﻯ به بخش خصوصی واگذار کنند در این مورد کسانیکه در تاریخ تصویب این تبصره پروانه اتوبوسرانی داشته اند با شرایط مساوﻯ حق تقدم دارند.

آیین نامه اجرایی قانون هیات وزیران در پهلوی دوم در جلسه مورخ 31 فروردین 1332 بر اساس پیشنهاد وزارت کشور آیین نامه اجرایی قانون تاسیس شرکت اتوبوسرانی عمومی را به شرح زیر تصویب کرد: ماده یک: در اجرای قانون تاسیس شرکت اتوبوسرانی عمومی مصوب 16 بهمن 1331 وزارت کشور و شهرداریهایی که دارای انجمن قانونی باشند پس از نشر آگهی موظفند در ظرف چهار ماه شرکت واحد سهامی اتوبوسرانی حوزه خود و حومه آن را براساس مقررات مربوط قانون تجارت به ثبت برسانند.

ماده دو: چنانچه ظرف مدت دو ماه از تاریخ نشر آگهی صاحبان وسایط موجود در هر شهر از واگذاری وسایط و خرید سهام خودداری کنند وزارت کشور یا شهرداری قانونی براساس این آیین نامه را به تاسیس شرکت اقدام خواهد نمود و در این صورت به موجب ماده 8 قانون تاسیس شرکت اتوبوسرانی عمومی کارکنان فعلی اتوبوسها خدمتگزار شرکت واحد اتوبوسرانی خواهند بود.

ماده سه: شرکت نامه و اساسنامه شرکت باید پس از تصویب انجمن شهر یا وزارت کشور ( در محله ایی که انجمن شهر وجود ندارد) به ثبت برساند.

ماده چهار: پس از انقضاء مدت مقرر در تبصره 4 قانون مذکور که حق تقدم مالکین منتفی می شود به موجب متن ماده واحده که اتوبوسرانی عمومی و نقل و انتقال مسافر داخل در هرشهر و حومه آن را مخصوص شهرداری قرارداده است شهرداری به تاسیس شرکت مبادرت می کند و در این صورت شهرداری مجاز است از اتوبوسرانی خطوط سابق جلوگیری کند.

ماده پنج: برای مراقبت در حسن اجرای قانون تاسیس شرکت واحد اتوبوسرانی و تعهدات ناشیه از عمل شرکت از طرف انجمن شهر یا وزارت کشور (در صورتی که انجمن شهر تشکیل شده باشد) هیاتی به نام هیات نظارت اتوبوسرانی عمومی از اشخاص زیر تشکیل میشود: الف – شهردار یا نماینده او ب- رییس شهربانی یا نماینده او ج – سه تن از اعضاء انجمن شهر به انتخاب انجمن و در صورتی که انجمن وجود نداشته باشد وزارت کشور سه تن را تا تشکیل انجمن تعیین خواهد کرد.

ماده شش: وظائف واختیاران هیئات نظارت با توجه بر حمایت مقرارت عمومی رانندگی بشرح زیر است .

الف-تصویب نقشه مسیر خطوط و محل توقفگاه ها و تاسیسات .

ب- مراقبت در اجرای برنامه حرکت و مدت کار رانندگان و کارکنان اتوبوسها.

ج– مراقبت در وجود عده کافی پایگاه وسایط درهریک از خطوط.

د- نظارت در موجود بودن وسایط محکم و پاکیزه مناسب برای هریک از خطوط بعده کافی بطوریکه استفاده اهالی از اتوبوسرانی به بهترین وجه و بحداکثر ممکن تامین شود.

هـ- تصویب مقررات فنی و انتظامی مربوط بوسایط و درصورت لزوم پیشنهاد آن بمقامات صالحه .

ماده هفت: عضویت هیات نظارت جزو وظائف اداری قانونی هریک از اعضاء آن خواهد بود و از این بابت حقوقی در شرکت دریافت نخواهد کرد.

ماده هشت: شرکت موظف است مصوبات هیات نظارت را در آنچه مربوط به انتظام امر اتوبوسرانی عمومی و نظافت اتوبوسها وکارکنان و لباس آنها و آنچه موجب تامین رفاه عامه می باشد به موقع اجراء بگذارد.

ماده نه: مرجع شکایت از عملیات هیئات نظارت و تصمیماتی که اتخاذ می کنند انجمن شهر و در صورتی که انجمن شهر تشکیل نشده باشد وزارت کشور خواهد بود مدت شکایت از عملیات و تصمیمات هیات مذکور از تاریخ اعلام رسمی آن 10 روز می باشد و پس از رسیدگی نظریه متخذه قاطع خواهد بود.

ماده ده: استفاده از متخصصین فنی وخارجی به عنوان مشاور و یا مستخدم شرکت در حدود قوانین مربوطه بلامانع خواهد بود.

ماده یازده: هرگونه تغییر و اصلاح یا تکمیل که در این آیین نامه مقتضی گردد با پیشنهاد وزارت کشور و تصویب هیات وزیران به عمل خواهد آمد.

منابع: کتاب خاطرات و خطرات- مهدی قلی خان هدایت خاندان های حکومت گر در ایران، ص 317.

مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی قانون تأسیس شرکت اتوبوسرانی عمومی مشروح مذاکرات جلسه سی و دوم ششمین دوره مجلس شورای ملی مذاکرات جلسه بیست و هفتم دوره اول مجلس سنا سوم تیر 1329 انتهای پیام
کلید واژه ها: اتوبوسرانی - بنیانگذار - سیاستمدار - تهران - شرکت واحد اتوبوسرانی تهران - مهدی قلی - شرکت واحد اتوبوسرانی - پادشاه - وزارت - هدایت - راه آهن - مهدی - ادیب - دوران قاجار - دوران - قاجار - شهر تهران - شرکت واحد - تغییر نام - شبکه - شرکت - پایه - فروردین - علی قلی - نخستین - سالگرد - گزارش - وکالت - عمومی - تغییر

آخرین اخبار سرویس:
راننده ماشین

استخدام 1 نفر آقا حسابدار فروش

به یک همکار جهت فروشگاه مبلمان

استخدام نیروی فعال در شرکت ساختمانی

واریز هزارمیلیارد از صندوق توسعه برای تثبیت بازار سرمایه تایید شد

شناسایی 16 خوشه کسب و کار در لرستان

50 میلیون دلار «بورس» واریز شد

پرداخت 2400 میلیارد تومان یارانه معیشتی به 60 میلیون خانوار

پذیرش هتل آپارتمان

کارمند خانم و آقا

شغل تولیدی سودآور همراه آموزش و تولید

جزییات افزایش سرمایه چند شرکت بورسی

قیمت مناسب مسکن در شهرری

استخدام مسئول دفتر و کارشناس تولید محتوا در شرکت سروش طب در قم

کم اقبال بانکی ها در بورس

فرماندار: تسریع در آغاز طرح های راهداری الیگودرز ضروری است

احتمال واریز 30 درصد از باقیمانده سود سهام عدالت

قیمت انواع پژو 206 در بازار + جدول نرخ ها

جزییات سرقت اطلاعات مشتریان بانک ملت

عدم شناخت مسئولین راه سواستفاده گران از حوزه رمزارز را باز کرده

واریز هزارمیلیارد از صندوق توسعه برای تثبیت بازار سرمایه تایید شد

کار در منزل

نیازمند یک نیرو بانو یا آقا جهت کار در شیرینی فروشی

دستیار اکستنشن مژه

فروشنده سرزبون دار جهت دستفروشی(مهره ی مار) فوری

سرمایه گزاری و صادرات

اپراتور دستگاه لیوان کاغذی و منشی خانم

استخدام منشی در کلینیک زیبایی

استخدام ادمین و تایپ ترجمه

تزریق 1034 میلیارد تومان به صندوق تثبیت بازار سرمایه

نحوه ثبت نام در سامانه یارانه معیشتی خانوار hemayat.mcls.gov.ir + عکس و فیلم

مجوز گرانی کرایه تاکسی در البرز صادر شد / مصوبه تشویق صنایع کم مصرف استان قزوین اجرا نشد

واریز 1034 میلیارد تومان به حساب صندوق تثبیت بازار سرمایه

انتشار اوراق مالی اسلامی قانون بودجه 1400 به زودی

انتشار اوراق مالی اسلامی قانون بودجه 1400 از هفته اول خرداد

قیمت دلار در بازار امروز یکشنبه 26 اردیبهشت 1400/ دلار در بازار امروز گران تر شد

استقرار دستگاه حفاری 40 فتح در میدان نفتی سیاه مکان

کانترکار خانم یا آقا تمام وقت یا نیمه وقت

استخدام دایرکتر

استخدام کارشناس برنامه ریزی (رشته صنایع) در کیمیا داران کویر در تهران

تعدادی چرخکار خانم وآقا نیازمندیم

بسته بند جوراب ماهر

منشی شرکت ساختمانی

استخدام نامحدود کار در منزل

استخدام کارشناس کنترل کیفیت آقا (رشته صنایع) در شرکت ساجیران در جاجرود

جذب نیرو با درآمد-بازاریاب

کشتار مرغ در چهارمحال و بختیاری بیش از نیاز روزانه است

دریافت شهریه برای ثبت نام در مدارس دولتی ممنوع

50 میلیون دلار معادل 1030 میلیارد تومان برای حمایت از بورس تزریق شد

سایت برتر فروش درب و پنجره دوجداره و اتوماتیک

کدام خریداران سکه مشمول پرداخت مالیات سکه هستند؟

عرضه اولیه فتوسا چقدر نقدینگی می خواهد؟

ارزش پالایشی یکم امروز 26 اردیبهشت 1400 چقدر شد؟

صعود طلا چراغ سبز گرفت

رنگ کار،کوتاهی،کراتین

به یک برش کارنیازمندم

استخدام طراح چاپ پوشاک بچه گانه

تکیمل کادر باغ مجالس

استخدام کارشناس فروش خانم در شرکت امن پردازان کویر در یزد

استخدام کارشناس خرید و پشتیبانی و کارشناس انبار در قیطریه

جذب آقا و خانم با حقوق و پورسانت در دپارتمان پانوراماتکنیکال

فروشنده کاشی و سرامیک

به یک شریک کاری فقط خانم

افزایش تولیدات فولادساز اصفهانی، موتور محرکه اقتصادی کشور است

بازگشت درنای عظیم بعد از چند قرن به ایرلند +عکس

افتتاح 200 طرح گردشگری در کشور تا پایان دولت دوازدهم

امروز 26 اردیبهشت 1400 ارزش سهام عدالت چقدر شد؟

جای خالی قوانین حمایتی برای لوازم خانگی ایرانی

 ترمینال جدید فرودگاه ایلام تا پایان شهریور ماه به بهره برداری می رسد

ضرب الاجل شورای شهر برای تکمیل میدان 12 محرم شهرکرد/بدهی شهرداری به بانک شهر تسویه شد

محمد آهنگر آیین راه اندازی گاز سوز شدن کوره های بخار در شرکت نیشکر

اتصال ریلی ایران به چین از مسیر افغانستان

پادکست اخبار یکشنبه 26 اردیبهشت استان سمنان

کارگزاری بورس چیست و چه خدماتی دارد؟

افزایش 30 درصدی تولید «ماشین ابزار ایران خودرو» در سال 1400

جزییات مهم از سرقت اطلاعات 30 میلیون مشتری بانک ملت

نبرد استقلالی ها را فکری برد

منافع سهامداران خرد در اولویت مقررات گذاری باشد

انتشار اوراق مالی اسلامی قانون بودجه 1400 از هفته اول خرداد

واریز هزارمیلیارد تومان از صندوق توسعه برای تثبیت بازار سرمایه

فتوسا دومین عرضه اولیه فرابورس با پشتوانه اوراق تبعی

قدردانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از «ایران خودرو»

انتشار اوراق مالی اسلامی از هفته اول خرداد

حق مسکن کارگران چقدر شد؟

به یک خانم جهت فروش مجازی مبل نیازمندم

همکاری در تاسیس موسسه علمی-تحقیقاتی

کارآموز خانم تولید محتوا و سئو +بیمه-حقوق ثابت

همکار خانم کارشناس فروش

4 میلیون زوج نابارور در کشور/ خدمات حمایتی بیمه ها

توضیحات بانک ملت درباره ادعای نشت اطلاعات تعدادی از مشتریان

واریز هزارمیلیارد تومان از صندوق توسعه برای تثبیت بازار سرمایه تایید شد

توضیحات بانک ملت درباره ادعای نشت اطلاعات تعدادی از مشتریان

افزایش 30 درصدی تولید ماشین ابزار ایران خودرو در سال 1400

توقف فعالیت هواپیما های سبک و فوق سبک تا اطلاع ثانوی

استراتژی برنده برای پایداری

تحقق شعار سال با برنامه ریزی مناسب و عملگرایی امکان پذیر است

4 میلیون زوج نابارور در کشور/ خدمات حمایتی بیمه ها

واریز معادل ریالی 50 میلیون دلار از سوی بانک مرکزی به صندوق تثبیت بازار سرمایه

ویزیتور برای وب سایت

استخدام مذاکره کننده آقا با پورسانت و مزایای ویژه

بنیانگذار شبکه اتوبوسرانی تهران کیست؟

بنیانگذار شبکه اتوبوسرانی تهران کیست؟