موضوعات داغ: - رتبه بندي معلمان - هت تريك ايمون زايد - ترلان پروانه - جمهوري آذربايجان - فرهاد مجيدي - حقوق بازنشستگان - اسطوره استقلال - بهره برداري - صهيونيست ها - بندر چابهار - كوشك مهدي - فرهنگ و ارشاد اسلامي البرز - بازگشايي سالن هاي سينما - هادي تيزهوش تابان - قندالي - طلايي - امتحان حضوري - زهرا صدراعظم نوري - شكايات - زيبا ترين زن - نيروي انتظامي كرمان - آلوده ترين استان كشور - سعيد حسينقلي زاده

مطالب مرتبط:
صدای دانشجو / شماره اول ماهنامه «بهارستان» دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات منتشر شد
رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل: با بحران جدی کرونا در استان مواجهیم
حمایت همه جانبه دانشگاه آزاد از دانشمندان هسته ای
پرداخت سالانه 8 میلیون و 400 هزار تومان وام به دانشجویان دکتری
پرداخت سالانه 8 میلیون و 400 هزار تومان وام به دانشجویان دکتری
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 24 فروردین 1400 ساعت 13:102021-04-13دانش

چرا وام شهریه دانشگاه آزاد پرداخت نمی شود؟ / وزارت علوم: مشکل از «آموزشیار» است


به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم به عنوان متولی پرداخت وام های دانشجویی به دانشگاه های تحت نظارت وزارت علوم، - چرا وام شهریه دانشگاه آزاد پرداخت نمی شود؟ / وزارت علوم: مشکل از آموزشیار است " مشکلات سیستم آموزشی، آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی باعث شده که دانشجویان این دانشگاه نتوانند در سال تحصیلی جاری از مزایای وام شهریه دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم بهره مند شوند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم به عنوان متولی پرداخت وام های دانشجویی به دانشگاه های تحت نظارت وزارت علوم، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه علمی و کاربردی، دانشگاه فنی و حرفه ای و دانشگاه پیام نور است و اعتباراتی را برای دانشگاه های شهریه پرداز برای پرداخت وام شهریه درنظر گرفته است که این وام ها در طول هر نیمسال تحصیلی باید پس از ثبت درخواست دانشجو و تایید دانشگاه به حساب دانشجو واریز شود.

با تغییرات صورت گرفته در پرداخت وام های دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان، دانشجویان دانشگاه های شهریه پرداز هم شامل این تغییرات شدند و بر اساس تصمیم صندوق رفاه دانشجویان، دانشجویان ورودی سال های تحصیلی گذشته دانشگاه های آزاد اسلامی، علمی و کاربردی و مؤسسات غیردولتی غیرانتفاعی بهره مند از وام شهریه بانک طرف تعهد، در صورت تمایل از سال تحصیلی جدید پس از ارائه سند تعهد جدید و مدارک و مستندات به اداره رفاه دانشگاه می توانند از وام شهریه صندوق رفاه استفاده کنند.

همچنین دانشجویان تحت پوشش نهاد های حمایتی در اولویت دریافت وام دانشجویی هستند.

دانشجویان ورودی سال های تحصیلی گذشته دانشگاه های آزاد اسلامی، علمی و کاربردی و مؤسسات غیردولتی غیرانتفاعی بهره مند از وام شهریه بانک طرف تعهد، در صورت تمایل از سال تحصیلی جدید پس از ارائه سند تعهد جدید و مدارک و مستندات به اداره رفاه دانشگاه می توانند از وام شهریه صندوق رفاه استفاده کنند.

چرا وام شهریه دانشجویان دانشگاه آزاد پرداخت نشده؟ استفاده از وام شهریه صندوق رفاه دانشجویان در سال تحصیلی جاری مشکلاتی را برای دانشجویان دانشگاه آزاد ایجاد کرده است در پیام هایی که از سوی دانشجویان دریافت کردیم، به این صورت است که از ابتدای سال تحصیلی تاکنون دانشجویان دانشگاه آزاد نتوانستند از وام شهریه صندوق رفاه دانشجویان برخوردار شوند.

در پیام این دانشجویان آمده است: چرا وام شهریه صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم هنوز برای دانشگاه آزاد در سال تحصیلی جاری واریز نشده است؟ این مشکل نه فقط برای نیمسال دوم، بلکه دانشجویان دانشگاه آزاد وام شهریه نیمسال اول را هم دریافت نکرده اند.

سیستم آموزشیار مانع از هویت سنجی دانشجویان دانشگاه آزاد شد برای دریافتی پاسخی درخصوص علت محروم شدن دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی سراغ ناصر مطیعی، رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم رفتیم و جویای واریز نشدن وام شهریه این دانشجویان شدیم که وی در پاسخ گفت: صندوق رفاه دانشجویان ابلاغ اعتبار وام شهریه را به دانشگاه آزاد مانند سایر دانشگاه ها داشت و به آن ها اعلام کردیم که برای پرداخت وام های دانشجویی محدودیت اعتباری هم نداریم ، اگر این اعتبارات را جذب کنید باز هم اعتباراتی اضافه خواهیم کرد منتها مکاتباتی زیادی با دانشگاه آزاد به خصوص رییس این دانشگاه و معاونان آن داشتیم، مشکل این است که دانشگاه آزاد در حوزه سخت افزاری و نرم افزاری آموزشی خود تغییراتی ایجاد کرده است و این تغییرات باعث شده که تاکنون نتوانستند سیستم آموزشی خود را به پایگاه داده های وزارت علوم متصل کنند که ما بتوانیم هویت سنجی دانشجویان را انجام دهیم در واقع مشکل اصلی از سامانه آموزشی آموزشیار است.

وی افزود: حتی در نیمسال گذشته اعلام کردیم که نامه ای ارسال کنید و مسئولیت تمام داده ها و لیست دانشجویان را دانشگاه آزاد را بپذیرد و ما استثنائا وام شهریه دانشجویی نیمسال اول را برای دانشگاه آزاد به هویت سنجی دانشجویان منوط نمی کنیم.

تا این حد تسهیلاتی را برای این دانشگاه در نظر گرفتیم، اما معاونت دانشجویی این دانشگاه اقدامی در این زمینه انجام نداده است.

مطیعی اضافه کرد: ما برای پرداخت شهریه به دانشگاه آزاد مانند سایر دانشگاه ها هیچ مشکلی نداریم، این مشکل از سوی سامانه آموزشی است که باید خودشان پیگیری و حل کنند.

ما هم هیچ گونه بحثی در این خصوص نداریم و اگرمشکل برطرف شود اعتبارات پرداخت خواهد شد.

رییس صندوق رفاه دانشجویان یادآور شد: به همه دانشگاه ها اعلام کردیم در صورت کمبود اعتبار، اعتبار مورد نیاز مجددا به حساب دانشگاه ها واریز خواهد شد و دانشگاه آزاد نیز می تواند از اعتبارات مجدد استفاده کند.

این مشکل را باید دانشگاه آزاد و معاونت دانشجویی این دانشگاه حل کند.

مشکلی که دانشگاه آزاد زیر بار آن نمی رود پس از اینکه رییس صندوق رفاه دانشجویان مشکل اصلی واریز نشدن وام شهریه دانشجویان را سیستم آموزشی و آموزشیار دانشگاه عنوان کرد از مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی پیگیر این مشکل شدیم که چرا دانشگاه با وجود اعلام صندوق رفاه دانشجویان نتوانسته این مسئله را حل کند که دانشجویان بتوانند از اعتبارات وام شهریه صندوق رفاه استفاده کنند.

حیدری، سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی در این زمینه گفت: ما مشکلی در زمینه پرداخت وام شهریه نداریم وام های دانشجویی هم از طریق بانک های طرف قرارداد و صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد پرداخت شده است و گزارشی هم به هیات رییسه داده شده است که مشکل تشکیلاتی وجود ندارد و اگر موردی هم باشد به صورت شخصی است که باید پیگیری شود.

وی افزود: تعداد کمی از دانشجویان دانشگاه آزاد از طریق صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم وام شهریه می گیرند.

امسال اتفاقی که در مجلس شورای اسلامی افتاده این است که صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد به رسمیت شناخته شده و قرار شد هر آنچه که بر اساس مصوبه مجلس در بحث وام دانشجویی است به صورت سرانه در کشور توزیع شود.

توقفی در پرداخت وام شهریه نداشتیم! حیدری ادامه داد: ما اگر 38 درصد آموزش عالی کشور را داریم باید 38 درصد به دانشگاه آزاد تخصیص داده شود که صندوق رفاه دانشجویان به دانشگاه آزاد پرداخت کند.

سال های گذشته هر آنچه که صندوق رفاه تشخیص می داد به دانشگاه آزاد پرداخت می کردند، اما در سال جدید قانون گذار تاکید کرده که به صورت سرانه اعتبارات تقسیم می شود که منتظر آیین نامه اجرایی از سوی دولت هستیم.

سخنگوی دانشگاه آزاد در خصوص علت واریز نشدن وام های شهریه سال تحصیلی جاری گفت: در سال جدید هیچ گونه اعتباری از سوی صندوق رفاه به دانشگاه آزاد اختصاص داده نشده است.

در نیمسال اول تحصیلی مبلغی داده شد و با وجود مشکلات ایجاد شده پرداخت وام های شهریه با متوقف نکردیم.

وی یادآور شد: با این قانونی که از سوی مجلس مصوب شده، تفاوتی بین دانشگاه های دولتی و غیر دولتی نیست و اعتبارات وام های دانشجویی به صورت سرانه تقسیم بندی می شود.

تناقض در اظهارت سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی این واقعیت را نشان می دهد که مشکلات سیستم آموزشی دانشگاه آزاد یا همان آموزشیار نه تنها در انتخاب واحد دانشجویان، واریز شهریه و مسائلی از این قبیل باعث نارضایتی دانشجو شده؛ بلکه مشکلات این سیستم آموزشی دانشجویان را از دریافت وام شهریه در یک ترم تحصیلی محروم کرده است؛ بنابراین مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی به جای تناقض گویی باید فکری به حال مشکلات این سیستم آموزشی کنند تا زمینه اعتراضات دیگری را برای دانشجویان ایجاد نکنند.


کلید واژه ها: دانشگاه - صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم - وزارت علوم - صندوق رفاه دانشجویان - دانشگاه آزاد - دانشجویان - دانشگاه آزاد اسلامی - وزارت - شهریه دانشگاه آزاد - وام شهریه - پرداخت - وام های دانشجویی - علوم - شهریه دانشگاه - شهریه - دانشجویی - آموزشیار - دانشگاه فنی و حرفه ای - آزاد - خبرگزاری - دانشگاه پیام نور - صندوق - خبرنگار - رفاه - اسلامی - مشکل - دانشگاه علمی - فنی و حرفه ای - دانشگاه فنی - گزارش

آخرین اخبار سرویس:
آموزش گویندگی فن بیان بامدرک بین المللی و استخدام

ویدئو زیبا از نوزادی که برای اولین بار می شنود!

مشاور ایتالیایی فرهاد رسماً کارش را آغاز کرد/ تفاضل گل؛ چالش جدید پرسپولیس و سپاهان

دنیا وارد مرحله «آپارتاید واکسن» شده است

الماس ها اسراری از گذشته ی زمین در خود دارند

استخدام خیاط یاچرخکار

خانواده بی پناه دزفولی اسکان داده شدند

قدردانی رییس دانشگاه صنعتی امیر کبیر از مدیرعامل بانک ملت

اعلام زمان برگزاری آزمون جامع دکتری تخصصی غیرپزشکی دانشگاه آزاد

تأکید بر هم افزایی دانش حوزه نظامی و غیرنظامی

استخدام مدیر مالی و حسابدار در شرکت تولیدی - صنعتی در تهران

اخبار 20 علمی و فرهنگی شبکه 4 سیما؛ 27 اردیبهشت

فعالیت 31 مرکز نوآوری جهاد دانشگاهی در سطح کشور

مرکز تحقیقات بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی لرستان

آغاز واکسیناسیون افراد بالای 75 سال در بوشهر

اصول زیبایی شناختی، حلقه مفقوده ساخت پل در ایران

اصول زیبایی شناختی، حلقه مفقوده ساخت پل در ایران

پیش بینی رشد حدود 20 درصدی دانشجویان علمی کاربردی در سال 1400

پیش بینی رشد حدود 20 درصدی دانشجویان علمی کاربردی در سال 1400

مراسم تقدیر از کارکنان روابط عمومی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد

رتبه بندی بین المللی دانشگاه ها به مدرسان بستگی دارد

بسیج دانشجویی دانشگاه حضرت معصومه(س) کشتار دانش آموزان دختر افغانستانی را محکوم کرد

وبینار آشنایی با قرارداد های هوشمند خرداد 1400 برگزار می شود

برداشت 58 تن گندم از مزرعه پژوهشی دانشگاه آزاد بهبهان

استایل جدید سپیده خداوردی در سال تغییرات بزرگ + عکس

دستاورد های 9 استارتاپ گلستانی در نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری (INOTEX 2021) عرضه می شود

استخدام پرسنل پیش دبستانی

برداشت 58 تن گندم از مزرعه پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی بهبهان

اجرای مرحله نخست واکسیناسیون دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی رشت

فعال سازی مرکز تحقیقات دانشجویی در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی شهرقدس

شش عنوان مجله دانشگاه زابل موفق به اخذ مجوز از هیئت نظارت بر مطبوعات شد

«پاویون زنان پیشگام کارآفرین» با حضور 30 بانوی کارآفرین برگزار می شود

برای تحصیل در خارج از کشور کدام کشورها بهتر هستند؟

اجرای طرح احوالپرسی از نودانشجویان در دانشگاه شریف

جذب 25 هزار دانشجوی متعهد خدمت در دانشگاه فرهنگیان

دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا از دریچه دوربین

سند تحول بنیادین آسیب شناسی می شود

آزمون جامع دوره دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی 26 تا 31 تیرماه برگزار می شود

آزمون جامع دوره دکتری تخصصی در تاریخ تعیین شده برگزار می شود

دستگاه ازن ژنراتور پلاسما از سوی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد خرم آباد ساخته شد

تفاهم نامه دانشگاه آزاد و مؤسسه فرهنگی اندیشه های اسلامی سجادیه امضا شد

پیش بینی های علمی| احتمال گیر افتادن گازهای نجیب بادهای خورشیدی در هسته زمین!

اعلام شرایط آموزش دانشجویان تحصیلات تکمیلی علوم پزشکی مشهد

انعقاد 5 تفاهمنامه و امضای 9 قرارداد با طعم نوآوری و فناوری

تعویق آزمون جامع دکتری در دانشگاه آزاد امتحان شفاهی

حال استارت آپ های ورزشی در کشور خوب نیست

ستارگان خاموشی بخش / گاهنامه «معنا» انجمن اسلامی دانشگاه علامه منتشر شد

اطلاعات کامل شهدای دانشجومعلم خراسان رضوی جمع آوری شد

چالش ها و راهکارهای کارآفرینی و اشتغال زایی در ورزش

تلاش آگاهانه روابط عمومی موجب خلق جامعه ای پویا و باانگیزه است

معرفی نماینده رییس دانشگاه آزاد اسلامی در هیئت نظارت بر تشکل های اسلامی کرمانشاه

ناسا یک قدم به یافتن موثرترین راه آبیاری گیاهان در فضا نزدیک شد

جزییات مصاحبه آزمون دکتری تخصصی دانشگاه صنعتی شیراز اعلام شد

احترام به دیگران و تبادل موقعیت، تحقق معنای جامع «روابط عمومی شبکه ای» است

سخنرانی استاد دانشگاه هاروارد درباره «فلسفه مشاء»

روابط عمومی باید پل باشند نه دیوار

زکات بدن / نشریه «دغدغه» بسیج دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی منتشر شد

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب | رشته ها و دستاوردها

اینوتکس 2021 از فردا آغاز به کار می کند

احتمال گیر افتادن گازهای نجیب بادهای خورشیدی در هسته زمین!

وبینار «سیر تکوینی موزه در ایران و جهان» برگزار شد

اعلام زمان برگزاری آزمون جامع دکتری تخصصی غیرپزشکی دانشگاه آزاد

استخدام مدیر مالی و حسابدار در شرکت تولیدی - صنعتی در تهران

آزمون جامع دکتری تخصصی غیرپزشکی دانشگاه آزاد برگزار می شود

فارس من| دانشجوها: اینترنت برای آموزش مجازی نداریم / وزارت ارتباطات: اینترنت دانشجویی از اول نیمسال دوم دانشگاه تخصیص یافت

استاد علوم پزشکی شیراز به جرگه دانشمندان پُر استناد جهان پیوست

دانشگاه فردوسی مشهد در مقطع دکتری بدون آزمون دانشجو می پذیرد

آگاهی بخشی و راهنمایی مردم رسالت مهم روابط عمومی هاست

دانشجویان عاشق علم نیستند/ارزشیابی اساتید به دست دانشجویان درست نیست

انعقاد 5 تفاهمنامه و امضای 9 قرارداد با طعم نوآوری و فناوری

خانه های نوآوری و صادرات فناوری ایران امسال در 4 کشور راه اندازی می شوند

برگزاری دومین «شب شعر» برخط در دانشگاه آزاد اسلامی اسلامشهر

آزمون جامع دکتری تخصصی دانشگاه آزاد از 26 تا 31 تیر برگزار می شود

تجلیل از برگزیدگاه جشنواره مدرسان برتر علمی کاربردی در استان سمنان

دومین جشنواره ملی پایان نامه های تحصیلات تکمیلی با محوریت پیشگیری از انواع خشونت

مستند «دمی درنگ» با کشف شگفتی های روح و روان پخش می شود

کنفرانس بین المللی کامپیوتر و مهندسی دانش 2021 ICCKE در مشهد برگزار می شود

3 سال زندان، 10 هزار دلار جریمه برای وانمود کردن به ابتلا به کرونا

آزمون جامع دکتری تخصصی دانشگاه آزاد تیر ماه برگزار می شود

استخدام فروشنده آقا در پوشاک گستر برسام منطقه آزاد ماکو در تهران

ایران کنونی ما فاقد رویاست

استخدام طراح صنعتی مسلط به کتیا، سالیدورک آقا در تهران

تجلی آداب دیپلماسی، نحوه مراوده و گفت وگو در شاهنامه فردوسی

آیین نامه «تشویق مقالات» دانشگاه صنعتی سهند منتشر شد

انتخاب مدرس مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی ایلام به عنوان مدرس نمونه استان

روشنگری نخبگان در جلب مشارکت حداکثری انتخابات تاثیر دارد

دانش بنیان ها نخستین ساختمان را با فناوری چاپ سه بُعدی ساختند

قدردانی رییس دانشگاه صنعتی امیر کبیر از مدیرعامل بانک ملت

امتحان شفاهی آزمون جامع دکتری در دانشگاه آزاد به تعویق افتاد/ برگزاری همزمان با آزمون کتبی

مدرسان منتخب دانشگاه جامع علمی کاربردی چهارمحال و بختیاری تجلیل شدند

فازسوم تزریق واکسن کووایران برکت

ادامه کلاس های مجازی دانشگاه بعد از کرونا/ نیاز علمی کاربردی به جذب مدرسان خبره تجربی

لزوم راه اندازی مراکز علمی کاربردی در جنوب خوزستان

تدوین شاخص های ارزیابی وزارت علوم و دانشگاه ها

استخدام کمک مربی خانم (رشته روانشناسی یا علوم تربیتی) در البرز

25 خدمه کشتی برزیلی در بندر امام قرنطینه شدند

توزیع 8 هزار بسته معیشتی میان نیازمندان ایلامی

بلاتکلیفی دانشگاه ها در نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم

دانشجویان تا 30 اردیبهشت برای اسکان در خوابگاه مراجعه کنند

حـفـاظـت گـرا کـیـسـت؟

چرا وام شهریه دانشگاه آزاد پرداخت نمی شود؟ / وزارت علوم: مشکل از «آموزشیار» است

چرا وام شهریه دانشگاه آزاد پرداخت نمی شود؟ / وزارت علوم: مشکل از «آموزشیار» است