مطالب مرتبط:
رییسی: مسئولان باید پاسخگوی تاخیر در اجرای تصمیمات کرونایی باشند که موجب خسارت شده است
رییسی: مسئولان باید پاسخگوی تاخیر در اجرای تصمیمات کرونایی باشند / دستور رسیدگی سریع به پرونده شهادت محیط بانان زنجانی
مسئولان باید پاسخگوی تاخیر در اجرای تصمیمات کرونایی که موجب خسارت شده باشند
رییسی: مسئولان باید پاسخگوی تاخیر در اجرای تصمیمات کرونایی که موجب خسارت شده است، باشند
آیت الله رییسی: مسئولان باید پاسخگوی تأخیر در اجرای تصمیمات کرونایی باشند
-133 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 23 فروردین 1400 ساعت 22:102021-04-12سياسي

مسؤولان پاسخگوی تاخیر در اجرای تصمیمات کرونایی باشند


رییس قوه قضاییه با بیان اینکه مسؤولان باید پاسخگوی تاخیر در اجرای تصمیمات کرونایی که موجب تلفات بیشتر شده، باشند، گفت: جان انسان ها و کسب و کار مردم بسیار مهم است.

- رییس قوه قضاییه با بیان اینکه مسؤولان باید پاسخگوی تاخیر در اجرای تصمیمات کرونایی که موجب تلفات بیشتر شده، باشند، گفت: جان انسان ها و کسب و کار مردم بسیار مهم است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازسرویس سیاسی خبرگزاری رسا"، آیت الله سید ابراهیم رییسی در جلسه امروز شورای عالی قوه قضاییه با اشاره به ویژگی های ماه مبارک رمضان در مناجات شعبانیه، اظهار داشت: ماه رمضان ماه خودسازی و ماه ضیافت الهی است که خدا در این مهمانی با بهترین نعماتش از مهمانان خود پذیرانی می کند.

رییس قوه قضاییه گفت: همه نعمات و برکات متعلق به خداوند متعال است، ولی بهترین آن ها مقام ربانی است که خداوند با این مقام از عباد صالحش پذیرایی می کند و با صیام و قیام و تلاوت قرآن و درک لیله القدر، بندگانش را به مقام والای ربانی می رساند تا انسان جلوه اسماءالحسنی شود.

* آمار نشان می دهد جرم و جنایت در ماه رمضان کاهش می یابد آیت الله رییسی یکی از برکات ماه رمضان را دوری از گناه و معصیت و جرم و جنایت و گفت: ماه رمضان بستری معنوی و فرهنگی است که خداوند برای دوری از گناه و معصیت و گرایش به عبادت و بندگی و پاکی عطا فرموده و آمار نشان می دهد در این ماه، میزان جرم و جنایت در جامعه کاهش می یابد.

رییس دستگاه قضا با بیان این که پیشگیری از جرم و جنایت منحصر به پیشگیری های کیفری نیست، تصریح کرد: رشد اخلاق و معنویت و توجه به خدا از زمینه های بسیار مهم و کارآمد در پیشگیری از جرم و جنایت در جامعه است که جنبه بازدارندگی مؤثر دارد.

آیت الله رییسی بر همین اساس خاطر نشان کرد که توجه به اخلاق و معنویت در تمام ایام سال نیز بهترین وسیله و زمینه دوری از گناه و جرم و هرگونه آسیب اجتماعی است.

* تأکید آیت الله رییسی بر افزایش کمک های مؤمنانه به نیازمندان رییس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از حرکت مؤمنانه مردم و نهاد های انقلابی و گروه های جهادی در طول دوران مواجهه با ویروس کرونا، بر همت مضاعف همگانی در توجه به آسیب دیدگان از این بیماری تأکید کرد و گفت: مردم عزیز در پرتو نورانیت ماه رمضان تصویر دیگری از همدلی و توجه مضاعف به نیازمندان را به نمایش خواهند گذاشت.

آیت الله رییسی با اشاره به خیز مجدد پدیده شوم کرونا در کشور، تصریح کرد: آغاز موج جدید کرونا مردم را دچار آسیب های جدی تری کرده و موجب افزایش خسارت های جانی و مالی شده است که این وضعیت اقتضاء می کند ضوابط بهداشتی و تدابیر ویژه ای لحاظ شود.

* مسؤولان تصمیم گیر باید پاسخگوی تأخیر در مقابله با موج جدید کرونا باشند رییس دستگاه قضا در ادامه به طرح پرسش از مسئولان اجرایی پرداخت که چرا علیرغم هشدار های وزارت بهداشت و درمان و مراکز علمی و دانشگاهی نسبت به اوج گیری دوباره کرونا و خطرات آن به موقع تصمیم گیری و اقدام نکرده اند؟ آیت الله رییسی گفت: زمان شناسی در هر کاری مهم است و در جایی که با جان و زندگی و معیشت مردم مرتبط است، مهم تر می شود و این سؤال جدی مردم از مسئولان تصمیم گیر است که چرا با تأخیر با موج جدید کرونا مقابله شد که شاهد اشکالات و خسارات آن هستیم و حتماً باید در این خصوص پاسخگو باشند.

* دستور ویژه قاضی القضات برای رسیدگی فوری به پرونده شهادت محیط بانان زنجانی رییس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش با ابراز تأثر از شهادت محیط‎ بانان زنجانی گفت که از بدو بروز این حادثه، نیروی انتظامی و دادگستری به سرعت وارد عمل شدند، اما در عین حال بر ضرورت تسریع در رسیدگی دقیق به مسأله و کیفر عبرت آموز مجرمین این پرونده برای جلوگیری از تکرار اتفاقات مشابه تأکید کرد.

* همکاران دستگاه قضا موظف به حمایت قانونی از مرزبانان و محیط بانان هستند آیت الله رییسی حمایت حقوقی و قضایی از مرزبانان و محیط بانان و همه کسانی که در میدان حفظ و حراست از مرزها، محیط زیست و ثروت ملی هستند را ضروری دانست و به همکاران دستگاه قضا در بخش های مختلف تأکید کرد که خود را موظف به پشتیبانی قانونی از آن ها بدانند.

* تقدیر آیت الله رییسی از بازگرداندن تعدادی از زندانیان ایرانی از عراق رییس قوه قضاییه در ادامه سخنانش از مسئولان قضایی و دیگر مقامات عالی عراق به خاطر اجرایی کردن توافقات صورت گرفته در جریان سفر اخیر هیأت عالی قضایی جمهوری اسلامی ایران به این کشور برای بازگرداندن تعدادی از زندانیان ایرانی تقدیر کرد و گفت که تعداد دیگری از این زندانیان نیز در راه بازگشت به وطن هستند.

آیت الله رییسی نسبت به تداوم همکاری های قضایی کشورمان با عراق و کشور های همسایه و دیگر کشور های مرتبط با ایران کشورمان ابراز امیدواری کرد و متذکر شد: انتقال ایرانیان زندانی در کشور های دیگر موجب کاهش مشکلات و دغدغه های آن ها و خانواده‎هایشان می شود.

*دستور قاضی القضات برای ورود بخش‎های نظارتی قوه به ترک فعل‎ها و قصور ها آیت الله رییسی همچنین با تأکید بر رسیدگی به ترک فعل ها و قصور مسئولان از سوی بخش های مختلف نظارتی قوه قضاییه از جمله دادستانی، سازمان بازرسی و سازمان قضایی نیرو های مسلح تأکید کرد: اگر به موقع با برخی قصور ها و ترک فعل ها برخورد شود، شاهد خسارت در حوزه های مختلف نخواهیم بود.

*رشد 4.

5 برابری صدور سند کاداستری در سال 99 نسبت به چهل سال گذشته در این جلسه دکتر خداییان رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به ارائه گزارشی از عملکرد سال گذشته این سازمان پرداخت و از رشد 4.

5 برابری صدور اسناد کاداستری در سال 99 نسبت به چهل سال گذشته خبر داد.

وی در همین زمینه افزود: میزان صدور اسناد کاداستری در سال 97، 11 میلیون هکتار، در سال 98، 8 میلیون هکتار و در سال گذشته با یک جهش قابل توجه به 47 میلیون هکتار رسید.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور همچنین از تثبیت 54 میلیون هکتاری اراضی در سال 99 خبر داد که به گفته او، این رقم در سال 98، 24 میلیون هکتار بوده که با رشد تقریباً 2 برابری مواجه شده است.

دکتر خداییان یکی از ملزومات اجرای طرح کاداستر را تهیه و به روزرسانی نقشه پوششی کل کشور عنوان کرد که مستلزم عکسبرداری هوایی و عملیات فنّی تطبیق تصاویر بوده و از به کارگیری شرکت های دانش بنیان برای قطعه بندی کشور به 5 بخش و تهیه این نقشه در سال جاری خبر داد.

دکتر خداییان از وصول 260 هزار میلیارد تومانی معوقات بانکی توسط سازمان متبوعش در سال گذشته توسط سازمان ثبت و رشد 142 درصدی این رقم نسبت به سال 98 نیز خبر داد و افزود: 600 هزار پرونده اجرا در سال 99 مختومه شد و این در حالی است که تمام مراحل مربوط به این موضوع الکترونیکی انجام شده است.

*رشد 40 درصدی رسیدگی به پرونده‎های قضایی در دیوان عالی کشور حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم رییس دیوان عالی کشور نیز در این جلسه ضمن تقدیر از حضور رییس قوه قضاییه در اولین جلسه هیات عمومی دیوان در سال جدید، به ارائه آماری از پرونده های موجود در دیوان عالی کشور پرداخت و گفت که میزان ورودی پرونده ها به دیوان عالی کشور در سال 97، 60 هزار فقره، در سال 98، 75 هزار مورد بوده که در سال 99 به 87 هزار پرونده رسیده بود.

وی در عین حال گفت که به موازات این میزان ورودی پرونده، روند رسیدگی به آن ها نیز سرعت خوبی داشته و در سال 97 به 58 هزار پرونده، در سال 98 به 70 هزار پرونده و در سال گذشته نیز به 93 هزار پرونده رسیدگی شده که حکایت از رشد 40 درصدی رسیدگی و تعیین تکلیف پرونده های دیوان عالی کشور دارد.

/998/
کلید واژه ها: رییس قوه قضاییه - قوه قضاییه - آیت الله سید ابراهیم رییسی - تصمیمات - کرونایی - مسؤولان - شورای عالی قوه قضاییه - کسب و کار - رییس - سید ابراهیم رییسی - تاخیر - انسان ها - ماه مبارک رمضان - ابراهیم رییسی - خداوند - بهترین - آیت الله سید - سید ابراهیم - تلفات - انسان - رمضان - شورای عالی - ضیافت الهی - ماه رمضان - بیان - مقام - مردم - خبرگزاری - آیت الله - خودسازی

آخرین اخبار سرویس:
لازمه طراحی یک سیاست کیفری استفاده از نخبگان و متخصصان است

نماز عید فطر در مساجد شادگان برگزار می شود

اعلام کاندیدا های انتخابات با شورای نگهبان است

مذاکره با انسان نماهای درنده نتیجه ای ندارد

نشست تخصصی رویت پذیری هلال شوال 1442 برگزار می شود

دعای روز بیست وهشتم ماه رمضان/ مرا با تحقق خواسته هایم اکرام فرما

استخدام کارمند دفتری در نمایندگی شرکت بیمه پارسیان در گرگان

درخواست آیت الله سبحانی از دولت افغانستان

لازمه طراحی یک سیاست کیفری استفاده از نخبگان و متخصصان است

بازشدن پای رانت با واگذاری رایگان نتایج تحقیقات به شرکت ها/حذف شورای عتف از حمایت دانش بنیان ها

بیش از 59 میلیون و 310 هزار نفر واجد شرایط رای داریم

توضیحات شورای نگهبان درباره مصوبه جدید انتخاباتی

بازشدن پای رانت با واگذاری رایگان نتایج تحقیقات به شرکت ها/حذف شورای عتف از حمایت دانش بنیان ها

نحوه اعلام مفقودی چک

ساز ناکوک نوجوانان و تاثیر آن بر بحران هویت در آن ها

امت اسلامی باید برای ریشه کن کردن صهیونیسم و ​​تروریسم متحد شود

توضیح دادگستری خوزستان درباره پرونده اسدبیگی و هفت تپه

اقدام قانونی شورای نگهبان در سامان دادن به انتخابات

ساز ناکوک نوجوانان و تاثیر آن بر بحران هویت در آن ها

دعا و ترتیل قرآن ویژه روز بیست و هشتم ماه رمضان + دانلود

استخدام مدیر اداری و منابع انسانی در خوش نوش ایرانیان در تهران

سردار سلیمانی روح را به جان ما بازگرداند

در انتخاباتی رقابتی، برای شوراها لیست می دهیم

پویش «همسفره منجی» رمضان امسال در قم برگزار شد

شباهت فوق العاده امیر جعفری و برادرانش /عکس

سمینار مجازی آزادی قدس و مسئولیت ما در پاکستان برگزار شد

پیام تبریک وزیر بهداشت به کشورهای اسلامی

مسلمانان ملت افغانستان را در برابر جنایت تروریست ها تنها نگذارند

کارگران هفت تپه توسط دستگاه قضا به تخلفات ارزی پی بردند

بیانیه آیت الله سیستانی درباره جنایت مدرسه سیدالشهداء(ع) کابل

حضور سفیر عراق در وزارت خارجه در پی تعرض اخیر به کنسولگری ایران

بازی «باخت - باخت» در فضای مجازی/ حمله بازی های مستهجن به امنیت رسانه ای کودکان

مشکل قطعی کامل آب روستاهای شلمچه رفع شده است

سلفی متفاوت آنا نعمتی + عکس

شباهت فوق العاده امیر جعفری و برادرانش /عکس

شناسایی زنان سرپرست خانوار سکونتگاه های غیر رسمی 15 استان /تلاش برای اشتغالزایی این زنان

رییس انجمن سینماداران بر اثر کرونا درگذشت

سلفی شهرام عبدلی در سایه روشن درختان زیبا /عکس

در تماس های تصویری به صورت خود خیره شوید

در انتخاباتی رقابتی، برای شوراها لیست می دهیم

مشکل قطعی کامل آب روستاهای شلمچه رفع شده است

تنها زنی که بانوی اول دو کشور شده است!+عکس

پدر شهیدان خادمی به فرزندان شهیدش پیوست

دولت موظف به استخدام رسمی و تبدیل وضعیت «ایثارگران و فرزندان آنها» است

سلفی شهرام عبدلی در سایه روشن درختان زیبا /عکس

اوقات شرعی استان ها؛ سه شنبه 21 اردیبهشت 1400

ترور دانش آموزان شیعه در افغانستان، تلاشی برای مهار جریان اسلامی است

 تغییر در زمانبندی امتحانات دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول

مراسم اهل سنت گناوه در پایان ماه مهمانی خدا/ برگزاری الوداع رمضان

حمایت صنایع در ترویج فرهنگ قرآنی تأثیرگذار است

آیت الله سیستانی جنایت مدرسه سیدالشهداء(ع) کابل را محکوم کرد

جزییات حضور جهانگیری در جلسه جبهه اصلاحات ایران

میرسلیم: وضعیت «سرمایه های میهنی» جبران ناپذیر است

برنامه های محمود صادقی پس از اعلام داوطلبی در انتخابات ریاست جمهوری

صوت | دعا موجب کمال انسان می شود

استخدام کارشناس دیجیتال مارکتینگ در گروه فنی مهندسی موج قرمز در گلستان

حکیم حمله به کنسولگری ایران در کربلا را محکوم کرد

وضعیت برگزاری نماز عید فطر در سراسر کشور

جریان »تشیع مسیحی« در لبنان

بهنوش بختیاری مجسمه شد /عکس

بدون شرح(عکس)

توییت قالیباف درباره حوادث قدس

انتخابات ریاست جمهوری 1400 چه روزی است؟

آقایان نماینده، رفراندوم ترس ندارد!

واکنش کدخدایی به دستور روحانی: فقط کسانی که مدارکی براساس مصوبه ما داشته باشند، ثبت نام کننده تلقی می شوند

توزیع 1100 بسته معیشتی در پویش ایران همدل - امامزاده صالح (ع)

مصوبه جدید شورای نگهبان قانون گذاری است؟

قالیباف: خون شهید سلیمانی انگیزه مقاومت را صدچندان کرده است

بیش از 51 میلیون نفر واجد شرایط رای دهی هستند/ تمام تعرفه ها چاپ شده است

توقیف محموله 750 راس دام توسط رزمندگان نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس

شرح و تفسیر نامه پنجاه و سوم نهج البلاغه جلسه پنجم

دعوت به همکاری جهت اعطای نمایندگی بیمه سامان در آذربایجان غربی

لایحه تشکیل دادگاه دریایی با تصویب دولت به مجلس شورای اسلامی رفت/ نگاهی به مواد مختلف لایحه/صلاحیت دادگاه/ شرایط قضات

آیت الله بیات زنجانی واکسن کرونا تزریق کرد + عکس

نظر آیت الله سیستانی درباره حضور در عروسی مختلط و خروج زن از خانه بدون اجازه شوهر

فلور نظری اسیر در امواج دریا /عکس

شریف: فقط عارف و ظریف به جبهه اصلاحات برنامه ارائه ندادند

بهنوش بختیاری مجسمه شد /عکس

مشکل آب شرب و کشاورزی گرمسار رفع شد

انتخابات پارلمانی ارمنستان 30 خرداد برگزار می شود

آیت الله سیستانی جنایت مدرسه سیدالشهداء(ع) کابل را محکوم کرد

شباهت های منافقان با شیطان طبق آیات قرآن

میرسلیم: وضعیت «سرمایه های میهنی» جبران ناپذیر است

عرضه های امروز در بورس انرژی چیست؟

مهندس شیری مشاور مدیرعامل در حوزه طرح و توسعه تاپیکو شد

کمک پتروشیمی های منطقه ویژه پارس به بوشهر

ساخت بزرگترین پایانه نفتی در دریای عمان

مشکل اصلی ایران در فروش نفت چیست؟

روند احیای تالاب رو به مرگ انزلی به مشکل خورد

آتش سوزی 2 مخزن سوخت در مرز ماهیرود

آغاز عملیات حفاری در میدان نفتی رامین

استخدام حسابرس آقا در یک شرکت معتبر در هرمزگان

چرا باید واکسن بزنیم؟

نشانه های هوش خیلی بالا چیست؟

سلفی آسانسوری شیوا ابراهیمی /عکس

مصوبه شورای نگهبان اجرا می شود؟ | مقام دولتی: ان شاءالله

سلفی آسانسوری شیوا ابراهیمی /عکس

گروه های جهادی قرآنی در استان مرکزی تشکیل می شوند

فلور نظری اسیر در امواج دریا /عکس

لیست 40 نفره جبهه وحدت برای انتخابات شورای شهر تهران/ اختلاف چمران و طلایی همچنان ادامه دارد

مسؤولان پاسخگوی تاخیر در اجرای تصمیمات کرونایی باشند

مسؤولان پاسخگوی تاخیر در اجرای تصمیمات کرونایی باشند