موضوعات داغ: - انتخابات رياست جمهوري - انتخابات رياست - رياست جمهوري - باشگاه استقلال - فرهاد مجيدي - وزير ارتباطات - پرسپوليس و استقلال - مدافع استقلال - علي لاريجاني - تيم فوتبال پرسپوليس - چندقلو - ماسك صورت - كاميونيتي شيلد - بازيهاي آسيايي - تيم فوتبال پديده مشهد - نخست وزير روسيه - خانقاه شيخ - مرضيه افخم - موسسه فرهنگي و هنري - تخمك و جنين - افزايش قيمت موبايل - گوشي هاي هوشمند موبايل - چهارمين دوره شوراها

مطالب مرتبط:
هفته آتی نقشه کشور به مراتب قرمزتر و به سمت سیاهی خواهد رفت
وزیر بهداشت: هفته آتی نقشه کشور قرمزتر و رو به سیاهی خواهد رفت
وزیر بهداشت: هفته آتی نقشه کشور به سمت سیاهی خواهد رفت
هفته آتی نقشه کشور به سمت سیاهی خواهد رفت
وزیر بهداشت: هفته آتی نقشه کشور به سمت سیاهی خواهد رفت
-159 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 23 فروردین 1400 ساعت 02:552021-04-11پزشكي

هفته آتی نقشه کشور به مراتب قرمزتر و به سمت سیاهی خواهد رفت


وزیر بهداشت در توضیح آخرین وضعیت بیماری کووید-19 در کشور گفت: عرض کرده بودیم اگر توجه نشود و دقت نکنیم فروردین و بهار بسیار سختی را خواهیم داشتیم.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، دکتر سعید نمکی در اولین گزارش وضعیت کووید -19 در کشور در سال 1400 و از رصدخانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن تبریک سال نو گفت: گرچه تلخ کامی موج جدید کووید 19 ذائقه همه ما را گرفتار کرده، اما امیدوارم سالی بهتر از این روزها داشته باشیم.

گفته بودم که اگر توجه نشود، بهار سختی خواهیم داشت وی گفت: قبل از پایان سال 99 با شکل های مختلف خدمت مردم عزیز و مسوولان محترم پیش بینی هایی را از شیوه های مختلف و عملکردها و عواقب آن با زبانهای مختلف بیان کردم؛ گاهی با تهدید، گاهی با تمنا و التماس و گاهی با قسم دادن به این که مردم رعایت کنند، سفر نروند و گرفتاری جدید برای کشور ایجاد نکنند.

وزیر بهداشت افزود: ما با تلاش بی وقفه همکاران مان توانستیم موج سوم کووید را با لطف خدا در کشور مهار کنیم.

با اینکه بیش از یک ماه ویروس موتاسیون یافته کرونا ما را در خوزستان گرفتار کرده بود، اما با لطف خدا توانستیم مرگها را حدود 50 تا 60 مرگ در روز نگه داریم.

وی گفت: عرض کرده بودیم اگر توجه نشود و دقت نکنیم فروردین و بهار بسیار سختی را خواهیم داشتیم؛ این خصیصه نگاه کارشناسی است.

به دلایل مختلف پیش بینی های ما مورد توجه قرار نگرفت وی ادامه داد: بر اساس همین نگاه کارشناسی نیز ما پیش بینی این ایام را می کردیم.

برآوردمان این بود که اگر بتوانیم با اجرای طرح تشدید بیماریابی در قالب طرح شهید سلیمانی از 25 اسفند ماه تا 18 فروردین عمل کنیم و خانه به خانه دنبال موارد مبتلا بگردیم، شعله های کوچک را خاموش کنیم، از پیوستن آن ها به هم جلوگیری کنیم و کشور را در آتش شدیدی از بیماری نبینیم، می توانیم مطمئن شویم که بهار آرام تری خواهیم داشت.

در حالی که اگر این کار را نکنیم و جمعیت ساکن نداشته باشیم، بلکه جمعیت سیال و جابجا شونده داشته که قابل دسترسی نباشند و بتوانند بیماری را از نقاط گرفتار به نقاط غیرگرفتار یا کمتر گرفتار، آن هم با مولفه تاثیرگذاری مانند ویروس موتاسیون یافته منتقل کنند، بهاری بسیار سخت و شاید تابستانی متعاقب آن سخت تر را داشته باشیم.

بستریهای کرونا در سراسر کشور رو به فزونی  است خیز شتابنده بیماران سرپایی کرونا نمکی گفت: به دلایل مختلف عرایض ما مورد توجه قرار نگرفت.

کالبدشکافی این بی توجهی مشکلی را از کشور حل نمی کند و دردی را در این روزهای سخت درمان نمی کند.

منحنی را می بینیند که در کل کشور متاسفانه آمار بستری ها رو به فزونی است و در بسیاری از شهرها مسئولان دانشگاه ها که شبانه روز با آنها در تماسم، احساس سخت و سنگینی از بار بیماری و کمبود امکاناتی که ممکن است پاسخگو نباشند، دارند.

در زمینه بیماران سرپایی یک خیز شتابنده عمودی داریم.

صف مرغ، دورهمی و سفر؛ علت افزایش کرونا در کشور منتظر خیز سنگین تر بستریهای کرونا در هفته آینده هستیم وزیر بهداشت ادامه داد: آنچه امروز در زمینه بیماران بستری می بینیم ناشی از صف های طولانی مردم برای خرید مرغ و.

در شب عید است و بعد از آن دورهمی ها و شروع آثار سفرها و جایجایی است و هنوز هفته آینده منتظر یک خیز سنگین تر از موارد بستری در کشور هستیم.

برای کادر بهداشت و درمان روزهای سختی است وزیر بهداشت گفت: متاسفانه هنوز جا دارد تا این شیب را تندتر ببینیم.

تقریبا همه استان های ما متاسفانه در یک خیز شتابنده بی وقفه دارند جلو می روند و برای همکاران من که 14 ماه است که شبانه روز تلاش کردند و خیزهای مختلفی را مهار کرند، بسیار روزهای سختی است.

من پیش از عید اعلام کردم که تاب آوری مردم مهم است، اما تاب آوری کادر بهداشت و درمان کشور که یک روز خوش در طول 14 ماه نداشتند، بسیار بسیار مهم تر است.

نقاط نایاب آبی در نقشه فعلی کشور وی تاکید کرد: این کادر سلامت بی صدا و آرام چند خیز پشت سر هم را با تمام مضایق مادی و تحریم هایی که این مدت به مملکت تحمیل شد، اداره کردند و نفس شان درنیامد و عده ای گفتند که اگر خیز چهارمی هم آمد اینها این بار را خواهند کشید، اما متوجه نشدند که این خیز چهارم خیز بسیار سنگین تری است.

  نقشه ایران در 26 اسفند ماه، درست در پیش از التماس های بنده، نقشه ای سرشار از نقاط زرد و آبی و خوزستان قرمز می بینیم، اما در 18 فروردین نقاط قرمز فراوان، نقاط آبی بسیار نایاب و لکه های نارنجی و زرد متناوب را می بینید.

وزیر بهداشت گفت:  برآورد ما این است که هفته آتی و جاری این نقشه قرمزتر شده و حتی به سمت سیاهی خواهد رفت.

258 مرگ در شبانه روز گذشته نمکی با اشاره به ثبت 258 مرگ طی شبانه روزی گذشته در کشور، گفت:  برای من به عنوان متولی نظام سلامت این میزان بسیار سهمگین بود که متاسفانه در طول کمتر از دو تا سه هفته  به 5 برابر مرگ ها نزدیک شدیم.

در کشور 47 شهر قرمز ما به 257 شهر افزایش یافته، پرخطرهای نارنجی مان از 126 به 129 شهر و همینطور شهرهای زرد و آبی کم شده است که نشان از این است که داریم به سمت شرایط بدتری می رویم.

رعایت 58 درصدی رعایت پروتکل ها در کشور وی با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل ها گفت: متاسفانه رعایت پروتکل ها به 58 درصد رسیده که این موضوع ارتباط مستقیم با تعداد ابتلا، بستری و مرگ و میر دارد.

هرچقدر که اجرای پروتکل ها و اعمال آن ها کمتر می شود، میزان ابتلا، بستری و مرگ ومیر بالا می رود.

وارد موجی سهمگین شدیم نمکی اظهار کرد: امروز دچار یک گرفتاری جددیم.

وارد موج سهمگینی شدیم که به مراتب از موج های قبلی ما را گرفتارتر می کند و به همین دلیل باید با رویکرد جدید مسائل را حل کنیم.

قرار ما بر این نیست که به دلیل عدم همراهی عده ای، مردم را در این شرایط سخت تنها بگذاریم.

بنده خودم را مکلف می دانم که مشکلات مردم عزیز را در این شرایط سخت حل کرده و این آرامش را به هموطنانم بدهم که در اوج گرفتاری ما و همکاران خسته و نفس بریده مان باز هم با تمام توان و قدرت و امکانات موجود در خدمت شما هستیم.

با هر پروتکل شکنی باید مقابله کنید مردم همراهی کنند نمکی چند توصیه مهم برای گذر از این ایام مطرح کرد و گفت: اولا همه روسای دانشگاه های علوم پزشکی، استانداران محترم و همه کسانی که دست اندرکار نظارت بر اعمال پروتکل ها هستند، قضیه را جدی بگیرند و با هر پروتکل شکنی حتما باید مقابله کنند و نگذارند که شکست پروتکل ها کار را برای مدیریت این مرحله سخت سنگین تر کند.

دوم اینکه از مردم می خواهم که در رعایت دستورالعمل ها همراهی بیشتری کنند.

اگر علائمی دارید، بی توجهی نکنید هر عطسه و سرماخوردگی، کروناست وی گفت: در عین حال  مراکز سرپایی 16 ساعته و 24 ساعته را در کشور فعال کردیم.

مردم به این مراکز مراجعه کنند.

اگر علائمی دارند، بی توجهی نکنند.

امروز باید قبول کنیم که هر عطسه و سرماخوردگی کروناست، مگر اینکه خلاف آن ثابت شود.

اگر علائم داشتند به این مراکز مراجعه کنند.

وی گفت: به همکارانم در دانشگاه ها ابلاغ کردم که تخت های بیشتری را آماده کنند.

مردم عزیز هم نگران نباشند، همانطور که در سه پیک قبلی با اینکه ارتفاع پیک و میزان گرفتاری به مراتب کمتر بود، اما بازهم نخواهیم گذاشت که کسی در هیچ گوشه ای از این مملکت بدون تخت رها شود.

خوشبختانه رییس جمهور و سازمان برنامه و بودجه و.

پیگیر هستند که به ما کمک کنند تا بتوانیم در روزهای آتی تعداد قابل توجهی تخت که آماده کرده بودیم و منتظر تزریق منابع بودیم، آماده کنیم تا مردم از این امکانات جدیدمان هم استفاده کنند.

ما را تنها نگذارید وی گفت: ان شاالله این ایام را هم با همراهی و همت همه سپری می کنیم.

در عین حال ما از  نیروهای مسلح، بخش خصوصی و همه دستگاه هایی که امکان کمک دارند تقاضا داریم که ما را تنها نگذارند و بتوانیم این مرحله را به خوبی سپری کنیم.

از همه افراد اهل دل و کسانی که نزد خدا قرب و عزت دارند، تقاضا داریم که ما را برای عبور از این موج سهمگین دعا کنند.


کلید واژه ها: وزیر بهداشت - بهداشت - درمان و آموزش پزشکی - کشور - مختلف - کووید - دکتر سعید نمکی - گاهی - گرفتار - تبریک سال نو - آخرین وضعیت - آموزش پزشکی - گزارش - وضعیت - سعید نمکی - پایان سال - بهار - سختی - مردم - جدید - وزیر - پیش بینی - مسوولان - فروردین - رصدخانه - کووید 19 - بیماری - سال نو - سال 1400 - تبریک

آخرین اخبار سرویس:
افزایش شمار مبتلایان به کرونا در استان ایلام 37764 نفر

علائم سطح پایین ویتامین B12 در بدن

فیلم | وضعیت بد کرونا در مارگون/کاهش بستری کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد به یک سوم

تکنیک های کوچک کردن شکم بعد از زایمان

حدود 45 هزار در استان همدان علیه کرونا واکسینه شدند

از بین بردن جوش سر سیاه با 8 روش خانگی

علائم درگیری ریه را بشناسیم/سیاه شدن لب ها و ناخن های دست

بالانیت چیست؟

خوزستان از وضعیت قرمز کرونایی خارج شد

حوادث ویژه 965 مصدوم برجای گذاشت

تمام شهرستان های استان لرستان در وضعیت نارنجی قرار گرفتند

بدهی4 هزار میلیاردی دولت به شرکت های پخش دارو

علایم رایج ام اس

شیرخشک و غذای بیماران متابولیک در منزل تحویل می شود

عبدالهی: مصرف روغن های جامد باعث سفت شدن رگ ها و سکته می شود

محققان اشتباه کردند؛ آلزایمر بیماری خودایمنی است

وضعیت کرونایی سه شهرستان استان بوشهر تغییر کرد

علائم درگیری ریه را بشناسیم

پرستار خانم برای مراقبت از سالمند 80ساله

مرد 42 ساله نجات بخش زندگی 3 نفر

بستری 37 بیمار کرونایی در اردبیل

نان و پنیر مخصوص، یک فرنچ تست خوشمزه

مصرف روغن های جامد باعث سفت شدن رگها و سکته می شود

آخرین خبر ها از حج امسال و واکسیناسیون حجاج

ویتامین هایی که بعد از 40 سالگی حتما باید بخورید!

آغاز واکسیناسیونِ 75ساله ها از امروز

تشکیل ستاد کرونا استان همدان

پاسخ به سوالات رایج درباره واکسن کرونا

کرونا؛ سر به زیرتر از همیشه در مازندران

افزایش هزینه های زندگی و مرگ در هند پس از کرونا/ بهداشت جهانی همچنان نگران

اسدآباد «نارنجی» شد

طرز تهیه اسموتی توت فرنگی

چهار نفر دیگر در استان همدان قربانی کرونا شدند

روند نزولی شمار مبتلایان کرونا در خراسان شمالی

کدام مواد غذایی را نباید در وعده شام مصرف کنیم؟

چند ماده غذایی برای کسانی که رژیم لاغری دارند

وضعیت تامین و توزیع فرآورده های مختص بیماران متابولیک و رژیمی

کاهش بستری کرونا در گلستان/ تزریق 28 هزار واکسن تاکنون

مصرف روغن های مایع به جامد و نیمه جامد ارجحیت دارد

این افراد چاق برای مقابله با عفونت تنفسی این دارو را مصرف کنند

عوارض استفاده از شوینده های شیمیایی و الکل

واکسینه شدن 150 هزار نفر در فارس/نوبت زیر 80 ساله ها نرسیده است

شناسایی 402 واحد صنعتی خطرآفرین برای استان قزوین / متخلفان به دادگاه معرفی می شوند

افزایش مراکز تزریق واکسن در بجنورد و شیروان

سال دوم همه گیری کرونا احتمالا کشنده تر است

درخواست WHO از کشور های ثروتمند برای تعویق در واکسیناسیون کودکان

باورهای غلط درباره استفاده از سمعک را کنار بگذارید!

تزریق واکسن کرونای ایران – کوبا به 3 هزار بابلی

15 هزار نفر ازمردم بابل واکسن کرونا زدند

درخواست WHO از کشورهای ثروتمند برای تعویق در واکسیناسیون کودکان

تولید 4 میلیون دوز واکسن ایران کوبا تا پایان شهریور

هیچ عارضه ای از تزریق واکسن ایران کوبا در کشور گزارش نشد

935 بیمار کووید19 در مراکز درمانی البرز بستری هستند

درخواست WHO از کشور های ثروتمند برای تعویق در واکسیناسیون کودکان

واکسیناسیون کرونا برای افراد بالای 75 سال آغاز شد؟

نکاتی که بعد از تزریق واکسن کرونا باید رعایت کنید

وضعیت تامین و توزیع فرآورده های مختص بیماران متابولیک و رژیمی

درخواست WHO از کشورهای ثروتمند برای تعویق در واکسیناسیون کودکان

روغن مایع یا جامد؛ کدام را انتخاب کنیم؟

دعوت از بانوان اصفهانی برای مشارکت در اهدای خون

استاندار: روند ابتلا به کرونا در همدان نزولی است

مولکول هایی که می توانند به درمان لوسمی حاد کمک کنند

نشانه های هنگام بارداری برای تشخیص جنسیت

نکاتی که بعد از تزریق واکسن کرونا باید رعایت کنید

4 شهرستان خراسان شمالی در وضعیت زرد کرونا قرار گرفتند

آیا مزاج افراد در شدت بیماری کرونا نقش دارد؟

این کارها کلیه تان را نابود می کند!

کلیپ// چرا حجامت به عنوان یک روش درمانی قوی در جهان پذیرفته شده است؟

نکاتی که بعد از تزریق واکسن کرونا باید رعایت کنید

کرونا همچنان در کمین گیلان

رعایت پروتکل های بهداشتی در گیلان به 75 درصد رسید

فیلم- اجرای طرح واکسیناسیون خودرویی در اهواز

طرز تهیه کباب فنلاندی متفاوت و خوشمزه

7 ماده غذایی که بعد از 40 سالگی حتما باید بخوریم

خروج خوزستان از وضعیت قرمز کرونایی/ مردم بهداشت را رعایت کنند

سیستان و بلوچستان قطب چشم پزشکی جنوب شرق/ 116 هزار عمل جراحی چشم انجام شد

خروج خوزستان از وضعیت قرمز کرونا

بستری 19 بیمار با علایم کرونا در اسدآباد

نکاتی که بعد از تزریق واکسن کرونا باید رعایت کنید

درخواست WHO از کشورهای ثروتمند برای تعویق در واکسیناسیون کودکان

هشدار؛ در فضای باز هم ماسک بزنید

واکسیناسیون کرونای افراد بالای 75 سال از امروز آغاز می شود

خواص بی نظیر گردو؛ از تقویت قلب تا جلوگیری از بروز چین و چروک در پوست

آمار سقط های جنایی تکان دهنده است

نکاتی که بعد از تزریق واکسن کرونا باید رعایت کنید

تست pcr در منزل برای پروازهای خارجی سریع و مطمئن

کاهش 10 درصدی زمان پاسخگویی در پزشکی قانونی

چگونه می توان موش ها را اجتماعی تر کرد؟

کرونا 12 البرزی دیگر را به کام مرگ کشید

37 بیمار جدید مبتلا به کرونا در اردبیل بستری شده اند

رنگبندی کرونایی شهرستان های کشور (1400/02/25)

پیوند قلب جوان 37 ساله مشهدی به کودک 10 ساله با موفقیت انجام شد

جراحی مغز کودک 10 ساله در بیمارستان شهدای ایذه

دارویی جدید برای کاهش وزن

شناسایی 26265 بیمار مبتلا به کرونا در سمنان

آغاز واکسیناسیون کرونا برای افراد بالای 75 سال

واکسن کرونا برای زنان باردار خطرناک است

استقبال سالمندان از واکسن کرونا در شهرستان دیر مطلوب نیست

هشدار نسبت به تجمعات انتخاباتی/ آغاز واکسیناسیون افراد بالای 75 سال از امروز/ سهمیه واکسن هیچ گروه سنی نمی سوزد

اعلام رنگ بندی جدید شهرستان های استان کرمانشاه

هفته آتی نقشه کشور به مراتب قرمزتر و به سمت سیاهی خواهد رفت

هفته آتی نقشه کشور به مراتب قرمزتر و به سمت سیاهی خواهد رفت