مطالب مرتبط:
نتایج رتبه بندی و ارزیابی دانشگاه های دولتی درسال های 99-98
رتبه بندی و ارزیابی دانشگاه های دولتی درسال های 99
رتبه بندی و ارزیابی دانشگاه های دولتی درسال های 99
نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1399 اعلام شد + مدارک لازم جهت استخدام
خدمت صادقانه رضایت مردم از نهادهای دولتی را افزایش می دهد
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 23 فروردین 1400 ساعت 01:002021-04-11دانش

نتایج رتبه بندی و ارزیابی دانشگاه های دولتی درسال های 1399-1398 اعلام شد


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، محمد جواد دهقانی رییس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در نشست مجازی روسای دانشگاه ها و موسسات پژوهشی که با حضور وزیر علوم، - " رییس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در نشست مجازی روسای دانشگاه ها و موسسات پژوهشی، گزارش نتایج رتبه بندی دانشگاه های دولتی وموسسات پژوهشی را ارائه کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، محمد جواد دهقانی رییس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در نشست مجازی روسای دانشگاه ها و موسسات پژوهشی که با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، قائم مقام و معاونان وزیر علوم، معاونان این وزارت و حضور مجازی رؤسای دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و مراکز علمی و با محوریت بررسی وضعیت آموزش عالی کشور در محل سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم برگزار شد، گزارش نتایج رتبه بندی دانشگاه های دولتی وموسسات پژوهشی را ارائه کرد.

دهقانی در این نشست با تقدیر از تلاش های بی نظیر تمامی دانشگاه ها و موسسات پژوهشی در رشد و شتاب علمی در عرصه های بین المللی و همزمان با تشدید تحریم های بین المللی گفت: پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) از اواخر سال 98 با ابلاغ رسمی وزیر علوم، تحقیقات و فنآوری عملاً ارزیابی و رتبه بندی دانشگاه ها و موسسات پژوهشی کشور را با شاخص ها و معیار های مصوب کارگروه تخصصی رتبه بندی در وزارت علوم آغاز کرد.

وی افزود: هرچند در طول 10 سال گذشته رتبه بندی دانشگاه ها و موسسات پژوهشی کشور توسط گروه رتبه بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام انجام میشد، ولی در سال 99 رتبه بندی و ارزیابی دانشگاه های دولتی با نظارت وزارت علوم با معیار ها و شاخص های جدید و نیز روش شناسی کاملاً متفاوت نسبت به قبل و نیز با هماهنگی و نظارت کامل کارگروه تخصصی رتبه بندی در وزرات عتف توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) انجام گرفت.

دهقانی ادامه داد: در تهیه مدل رتبه بندی و معیار ها و شاخص ها، دو هدف اصلی مورد توجه قرار گرفته بود.

هدف اول تاکید به اسناد بالا دستی نظیر نقشه جامع علمی کشور و سیاست های کلان علم و فناوری، ضرورت توجه و تاکید بر تمام ابعاد توسعه علمی و ماموریت های چند جانبه دانشگاه ها به خصوص تاکید به نقش و حضور دانشگاه ها و موسسات پژوهشی کشور در جامعه، اثر گذاری اقتصادی و اجتماعی، توجه به مهارت افزایی و کار آفرینی، توسعه و گسترش شرکت های دانش بنیان و اشتغال زایی، بین المللی سازی آموزش عالی و مشارکت های بین المللی در آموزش و پژوهش، تاکید به ترویج فرهنگ شاگرد پروی و مسایل فرهنگی و اسلامی و حضور پر رنگ اساتید و دانشجویان در کرسی های نظریه پردازی و .

بود.

وی افزود: هدف دوم توجه نقش و جایگاه دانشگاه ها در عرصه های بین المللی و حضور آن ها در رتبه بندی های بین المللی و تلاش برای تطابق داشتن این جایگاه در مقایسه با نقش آفرینی دانشگاه ها در هدف مورد نظر اول بود.

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام با اشاره به معیار های جدید رتبه بندی مراکز آموزش عالی گفت: در رتبه بندی جدید در سال 99 معیار های کلی درارزیابی و رتبه بندی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در 6 حوزه آموزش (با وزن 30 درصد)، پژوهش (با وزن 25 درصد)، فناوری و نوآوری (با وزن 20 درصد)، بین المللی سازی (با وزن 10 درصد)، اثرگذاری اقتصادی (با وزن 10 درصد) و خدمات اجتماعی، زیر ساخت و تسهیلات (با وزن 5 درصد) است و هر کدام از این معیار های اصلی، به تعدادی شاخص اصلی و زیر شاخص تقسیم می شوند که عملکرد دانشگاه در هر یک از آن ها به صورت جداگانه ارزیابی می شود.

تعداد شاخص های به کار گرفته شده در رتبه بندی جدید 104 شاخص و زیرشاخص است که در جدول زیر بر اساس هر معیار اصلی نشان داده شده است: وی با بیان اینکه بر اساس روش شناسی جدید و بر مبنای شاخص های مصوب کارگروه تخصصی رتبه بندی در وزارت علوم، اطلاعات مورد نیاز رتبه بندی دانشگاه ها و موسسات پژوهشی از سه طریق جمع آوری شده است، اظهار داشت: اطلاعات پژوهشی که جمع آوری آن بر عهده گروه رتبه بندی پایگاه استنادی جهان اسلام می باشد، از طریق خوداظهاری دانشگاه ها که از طریق تکمیل پرسشنامه الکترونیکی رتبه بندی توسط رابطین محترم در دانشگاه ها به دست آمده و نیز برخی اطلاعات آموزشی که از طریق وزارت علوم یا سازمان های زیر مجموعه در اختیار گروه رتبه بندی قرار داده شده است.

روش شناسی رتبه بندی به صورت کامل در وب سایت رتبه بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در دسترس دانشگاه ها قرار خواهد گرفت.

براساس روش شناسی موجود کلیه اطلاعات جمع آوری شده در سال های 95 الی 97 بوده و دلیل انتخاب این بازه زمانی تکمیل کلیه اطلاعات مورد نیاز در شاخص ها و معیار های مورد نیازاست.

دکتر دهقانی در ادامه گفت: در رتبه بندی سال 99، تعداد 95 دانشگاه حضور داشتند که اطلاعات آن ها مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت و بر اساس ماموریت دسته بندی شده و مورد رتبه بندی قرار گرفته اند.

تفاوت این دسته بندی با رتبه بندی سال پیش، در دسته بندی دانشگاه های علوم کشاورزی به صورت مستقل است.

آمار حضور دانشگاه ها بر اساس نوع دانشگاه به شرح زیر است: وی افزود: با توجه به اینکه رتبه بندی با روش شناسی جدید برای اولین بار در سال 99 انجام شده است، بدون تردید در برخی موارد ممکن است سوالات و ابهاماتی وجود داشته باشد که تلاش خواهد شد اطلاعات و جزییات کامل از طریق داشبورد اختصاصی در اختیار دانشگاه ها قرار گیرد.

با این حال کلیه پیشنهاد هایی که توسط برخی دانشگاه ها ارسال شده است جمع آوری شده تا انشاا.

در سال آینده در کارگروه تخصصی رتبه بندی در وزارت عتف بررسی و مد نظر قرار گیرد.

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام با بیان اینکه مهم ترین چالش موجود در رتبه بندی سال جاری، عدم اطلاعات کافی، شفافیت و نیز مستندات در شاخص های آموزش، نوآوری.

فنآوری، اثر گذاری اقتصادی و نیز خدمات اجتماعی، زیر ساخت و تسهیلات بود، گفت: در این خصوص به مواردی از قبیل عدم ارسال اطلاعات کامل و مستندات مربوط به بخش خود ارزیابی توسط برخی دانشگاه ها، عدم دقت لازم در تکمیل پرسشنامه در پروفایل دانشگاه ها از جمله آمار مربوط به شاخص های نسبت تعداد پایان نامه های تقاضا محور، تجاری سازی فناوری، کارآفرینی، ارتباط با صنعت و جامعه، قرارداد های ارتباط با صنعت و جامعه ونیز شاخص های مرتبط با زیرساخت و تسهیلات و امکانات دانشگاه، عدم ارسال اطلاعات ضروری نظیر تدوین دوره نوآوری در آموزش، مهارت افزایی در آموزش، بازنگری برنامه های درسی، تدوین برنامه های درسی به مدیریت آموزشی وزارت عتف و در نتیجه عدم کامل بودن اطلاعات برخی از دانشگاه ها می توان اشاره کرد.

وی افزود: از آنجا که این اطلاعات از اهمیت زیادی برخوردار بوده و برخی از دانشگاه ها موارد را تکمیل و یا مستدات را ارائه نکرده بودند در فرایند رتبه بندی مشکلات زیادی ایجاد و موجب تاخیر در اعلام نتایج گردید.

انشاا.

تلاش خواهد شد در سال آینده با هماهنگی بیشتر وزارت عتف با دانشگاه ها و نیز ارایه راهنمایی های لازم برای شفاف سازی کامل در پرسشنامه و نیز دریافت دقیق اطلاعات مورد نیاز، این چالش ها برطرف و دقت کافی در این خصوص صورت گرفته تا خطای ناشی از این کار به کمترین میزان ممکن برسد.

دهقانی با بیان اینکه نتایج رتبه بندی سال 99 با توجه به تصمیم کارگروه تخصصی رتبه بندی بر اساس چند بخش مختلف از جمله دانشگاه های جامع، دانشگاه های صنعتی، دانشگاه های علوم کشاورزی و هنر و نیز به صورت در همکرد دانشگاه های جامع و صنعتی محاسبه و منظور شده است؛ اظهار کرد: در هر بخش با توجه به نزدیک بودن امتیازات و نیز رتبه های دانشگاه ها انتخاب بازه های رتبه ای به جای رتبه مطلق پیشنهاد و اجرا گردیده است.

بر این اساس همه دانشگاه های حاضر در رتبه بندی به صورت بازه مشخص محاسبه و منظور و اعلام شده است.

وی افزود: برای تمام دانشگاه های جامع تا رتبه 40، بازه های ده تایی تعریف شده است.

دسته اول ده دانشگاه اول بوده که با توجه به امتیاز کسب شده در بازه رتبه ای (1-10) قرار دارند، دسته دوم ده دانشگاه دوم هستند که در بازه رتبه ای (11-20) قرار دارند، دسته سوم ده دانشگاه سوم هستند که در بازه رتبه ای (21-30) قرار دارند و دسته چهارم ده دانشگاهی هستند که در بازه رتبه ای (31-40) قرار دارند و سایر دانشگاه ها در دسته پنجم و در رتبه 41+ قرار می گیرند.

دهقانی گفت: در گروه دانشگاه های صنعتی، تمام دانشگاه ها در دسته های 5 تایی قرار می گیرند و دسته اول پنج دانشگاه اول هستند که در بازه رتبه ای (1-5) قرار دارند، دسته دوم پنج دانشگاه دوم هستند که در بازه رتبه ای (6-10) قرار دارند، دسته سوم پنج دانشگاه سوم هستند که در بازه رتبه ای (11-15) قرار دارند و سایر دانشگاه ها در چهارم و در رتبه 16+ قرار می گیرند.

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در ادامه افزود: در بخش در همکرد دانشگاه ها نیز به شیوه بالاکه برای دانشگاه های صنعتی و جامع اعلام گردید، عمل شده با این تفاوت که برای این دانشگاه ها بازه های 15 تایی اعلام شده و دانشگاه هایی که در بازه رتبه ای 1-15 قرار دارند به عنوان دانشگاه های دسته اول هستند.

وی گفت: چنانچه دو یا چند دانشگاه دارای رتبه مشابهی باشند، تعداد دانشگاه ها در آن بازه بیشتر خواهد بود و به همین نسبت به عدد بازه بعدی اضافه خواهد شد، به عنوان مثال در رتبه بندی درهمکرد و در بازه رتبه ای 31-45 تعداد دانشگاه ها به جای 15 دانشگاه، 16 دانشگاه است و به همین دلیل بازه رتبه ای بعدی به جای 46 از 47 شروع شده است).

دهقانی افزود: نکته ای که بیان آن حائز اهمیت است تفاوت جایگاه دانشگاه ها در دو رتبه بندی دانشگاه های جامع و صنعتی با درهمکرد دانشگاه ها است و اینکه ممکن است دانشگاهی که در رتبه بندی دانشگاه های جامع دارای رتبه بهتری نسبت به یک دانشگاه باشد و در رتبه بندی درهمکرد در بازه رتبه ای پایین تری قرار گیرد.

این تغییر در رتبه به دلیل شیوه نرمال سازی است که در هرشاخص نسبت به دانشگاه اول انجام می گیرد و با تغییر دانشگاه ها ممکن است دانشگاه اول تغییر کند و به دنبال آن رتبه دانشگاه هم تغییر کند.

وی در ادامه گفت: از مزیت های رتبه بندی فوق امکان ارتقای جایگاه دانشگاه ها بر اساس اطلاع از نقاط ضعف خود و برطرف نمودن آن ها و نیز تاکید و استمرار در نقاط قوت خود در رتبه بندی برای سال های آینده است، بدین شکل که با توجه به اطلاعاتی که دانشگاه ها از نحوه عملکرد خود در رتبه بندی حاضر به دست می اوردند می توانند به منظور عملکرد بهتر برنامه ریزی و سیاستگذاری داشته باشند.

دهقانی اظهار داشت: دانشگاه ها می توانند با مراجعه به پروفایل خود جزییات عملکرد را در هر شاخص مورد ملاحظه نمایند، ضمناً نتایج رتبه بندی در وب سایت رتبه بندی به آدرس https://ur.

isc.

ac برای عموم در دسترس است و روش شناسی آن نیز به صورت واضح در همین وبگاه قرار داده خواهد شد.

لازم به ذکر است رتبه تمام دانشگاه های هم بازه یکسان بوده و ترتیب قرار گرفتن آن ها در هر بازه بر اساس حروف الفبا بوده است.

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در پایان گفت: نکته قابل توجه این است که اساساً برای دانشگاه ها رتبه بندی نباید به یک هدف تبدیل شود بلکه ابزاری است که دانشگاه ها و موسسات پژوهشی را در طی مسیر پیموده شده، راهنمایی نموده و با اطلاع از نقاط قوت و ضعف خود امکان اصلاح مسیر و به خصوص حرکت در راستای توسعه علمی همه جانبه سازمان و در نتیجه کشور را مشخص می نماید؛ لذا دقت شود که وجود دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در هر جایگاه و رتبه موجب کاهش ارزش آن ها نخواهد شد و قطعاً با تاکید بر نقاط قوت و برطرف نمودن نقاط ضعف قادر خواهند بود در مسیر ماموریت همه جانبه خود ادامه دهند.


کلید واژه ها: پایگاه استنادی علوم جهان اسلام - دانشگاه ها - دانشگاه - روسای دانشگاه ها - علوم - دانشگاه های دولتی - اطلاع رسانی - جهان اسلام - نشست مجازی - پژوهشی - موسسات - فناوری - مجازی - سرپرست - پایگاه - رتبه بندی - خبرگزاری - گزارش - منطقه - اطلاع - اسلام - رسانی - نشست - رییس - حضور - جهان - دهقانی - وزیر - دولتی - مراکز علمی

آخرین اخبار سرویس:
اجرای طرح پویش در معاونت آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی قم

رویداد ایده بازار مهندسی پزشکی دانشگاه امیرکبیر تیرماه برگزار می شود

استخدام کارشناس ارتباط با مشتری در یاس ژن کوثر در اصفهان

تعویق زمان برگزاری آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد

هیچ برنامه فرهنگی در دانشگاه ها به دلیل کرونا تعطیل نشد

راه اندازی کارگاه مرکزی کشور در دانشگاه آزاد خوزستان

استخدام کارشناس آزمایشگاه متالورژی در گروه صنعتی قشونی در پاکدشت

استادان نمونه دانشگاه آزاد اسلامی دامغان معرفی و تجلیل شدند

برنامه های آموزشی آزاد دانشگاه تهران از اول خرداد آغاز می شود

دوره آموزشی «خانه ای از نور خدا» برگزار می شود

زمان برگزاری کتبی آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد به تعویق افتاد

همکاری محققان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور با بیش از 150 مرکز علمی داخلی

دوره آموزش کاربردی پنوماتیک صنعتی

امکان دسترسی تمام آحاد جامعه به دروس منتخب اساتید دانشگاه تهران فراهم شد

صدور مجوز راه اندازی اولین کارگاه مرکزی کشور در دانشگاه آزاد خوزستان  

ایران در تولید ازن ژنراتور خودکفا شد

منجمان ایرانی از اسرار آسمان می گویند/ هفته جهانی نجوم فرصتی برای نزدیک شدن به آسمان

معلمان با افزایش دانش فردی به ارتقای کیفی جامعه کمک کنند

رحیمی: اختصاص 175 میلیارد تومان برای به سازی خوابگاه ها

همسان سازی حقوق اساتید هیات علمی کلید خورد/ سازمان برنامه در انتظار دستور العمل های اجرایی

حمایت دانشگاه فنی و حرفه ای از تحصیل دانشجویان مستعد

فعالیت های فرهنگی نیازمند پالایش درونی است

حمایت دانشگاه فنی و حرفه ای از تحصیل دانشجویان مستعد

استخدام ادمین سایت، حسابدار و رییس حسابداری در تهران

مدرسه ای برای تربیت نیروی نخبه در تعمیرات و نگهداری خودرو

مسوولیت اجتماعی در کنار آموزش و پژوهش مورد توجه قرار گیرد

استخدام سرپرست تحقیق و توسعه در شرکت صنایع سلولزی ماریناسان از البرز

آخرین جزییات نحوه برگزاری آزمون جامع دوره دکتری دانشگاه آزاد اسلامی

آزمون دکتری دانشگاه آزاد به تعویق افتاد

جهادگران علوم پزشکی اهواز 200 پرس غذای گرم در مناطق محروم این شهرستان توزیع کردند

استخدام ویراستار علمی ریاضی در سازمان انتشاراتی کاگو در تهران

آزمون جامع دوره دکتری دانشگاه آزاد به تعویق افتاد

آمادگی دانشگاه های ایران برای پذیرش حضوری دانشجویان

آزمون جامع دوره دکتری دانشگاه آزاد به تعویق افتاد

استخدام تعمیرکار کولرگازی با شرایط عالی در تهران

استخدام کارشناس پذیرش آزمایشگاهی خانم در تهران

پیروزی نماینده دانشگاه آزاد اسلامی ملایر در مسابقات کرسی های آزاداندیشی

دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایذه | امکانات، افتخارات و دستاوردها

اعتبار طرح همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی تامین شد

تعویق برگزاری آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد اسلامی

ادامه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه تهران در مقطع دکتری تا 24 اردیبهشت

اعتبار طرح همسان سازی تأمین شد

فراخوان بخش بین الملل دهمین جشنواره فیلم کوتاه و عکس دانشجویان امید منتشر شد

4 دوره توانمندسازی برای اساتید هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود

زمان ثبت نام آزمون زبان وزارت بهداشت به تعویق افتاد

تعویق بخش کتبی آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد اسلامی

زمان ثبت نام آزمون زبان وزارت بهداشت به تعویق افتاد

تله های نانویی کرونا ویروس را به دام می اندازد!

تامین اعتبار طرح همسان سازی صورت گرفت

همکاری محققان و کارآفرینان ایرانی بازگشته از خارج کشور با بیش از 150 مرکز علمی

برگزاری دوره ها و کلاس های مهارتی دائمی در پساکرونا

فیگور جالب مهشید جوادی و همسرش واقعی اش+عکس

بازگشت 150 محقق و کارآفرین ایرانی خارج از کشور و همکاری آن ها با برترین مراکز علمی کشور

تولد نجوم علمی در تمدن بابلیان و کیهان شناسی هندسی در یونان/طالع بینی میراث ستاره پرستان دوران

با مدرک کدام آزمون زبان در مصاحبه دکتری 1400 امتیاز بگیریم؟

جامعه بر مدار سلامت / نشریه انجمن علمی-دانشجویی «مددکاری اجتماعی» دانشگاه خوارزمی منتشر شد

زمان ثبت نام آزمون زبان وزارت بهداشت به تعویق افتاد

وبینار تخصصی «ایده های نوین در صنعت الکترونیک» برگزار می شود

امروز؛ آخرین مهلت ثبت درخواست حضور در جلسات پیش دفاع دکتری دانشگاه آزاد اسلامی

وبینار «فرازمینی ها» برگزار می شود

سومین دوره رویداد علوم داده شریف برگزار می شود

تامین اعتبار طرح همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی وزارت خانه های علوم و بهداشت

زمان ثبت نام وام ویژه دکتری دانشجویان خواجه نصیر اعلام شد

هجوم شبانه به پردیس کشاورزی دانشگاه تهران توسط عوامل خودسر!

آخرین مهلت ثبت درخواست حضور در دومین دوره جلسات پیش دفاع دکتری دانشگاه آزاد اعلام شد

امروز؛ آخرین مهلت ثبت نام دوره دکتری بدون آزمون دانشگاه شهید بهشتی

1500 بسته غذایی از سوی جهادگران دانشگاه آزاد بندرعباس بین نیازمندان توزیع شد

99 مبتلای دیگر به مجموع بستری های کرونا در هرمزگان اضافه شد

15 نشریه دانشگاه آزاد اسلامی قم 200 اثر به جشنواره قلم ارسال کردند

ترفند هایی برای مطالعه آسان تر در زمان امتحانات

پوشش عجیب بهاره رهنما؛ با مانتو و کلاه سفید

جنگ در اصفهان، شوک در تهران/ دخالت پلیس در درگیری های نقش جهان

برگزیدگان جشنواره های علمی به مدیران صنایع معرفی شوند/ تشکیل 4 گروه استارت آپی در زمینه تجهیزات پزشکی و توانبخشی

افغانستان، داعش می کشد آمریکا بماند/ انتفاضه نقطه زن

حمایت های مالی مهم ترین دغدغه پیش روی انجمن های علمی

تبادل دانش و دستاوردهای علمی و پژوهشی در حوزه هنر گسترش می یابد

درخشش تیم تربت حیدریه در رقابت های ملی کرسی های آزاداندیشی

سپیده خداوردی با لباس بدنسازی + عکس

قدرتمندترین اشعه لیزر جهان ساخته شد

کار زیبای علی دایی اشک همه را درآورد + عکس

بازگشایی بازار تهران پس از حدود یک ماه تعطیلی

سپیده خداوردی با لباس بدنسازی + عکس

اخبار 20 علمی و فرهنگی شبکه 4 سیما؛ 19 اردیبهشت

میزان تاثیر کنکور بر انتخاب دانشجویان کاهش یابد

ضرورت تقویت ظرفیت آموزش های الکترونیکی

قدردانی از استادان برگزیده دانشگاه های سیستان و بلوچستان+فیلم

کار خیر خیران لنگرودی در ماه مبارک رمضان

میزان تاثیر کنکور بر انتخاب دانشجویان کاهش یابد

میزان زکات فطریه از سوی مراجع تقلید اعلام شد + جزییات

آغاز امتحانات دانشگاه پیام نور خوزستان از اول خرداد

ارائه بن تخفیف نمایشگاه مجازی قرآن به دانشجویان و طلاب

بسته های پروتیینی از سوی جهادگران قم بین خانواده های نیازمند توزیع شد

ضرورت تقویت آموزش  الکترونیکی و ارتقای کیفی پژوهش در بودجه دانشگاه ها

تبدیل علم به فناوری در تمام رشته ها گره گشاست

68 شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری زنجان فعالیت می کند

مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی برای تعمیر و به روزرسانی تجهیزات حمایت می شوند

آزادی زندانیان ی جرائم غیرعمد گیلان

تبدیل علم به فناوری در تمام رشته ها گره گشاست

70درصد تجهیزات بیمارستان جدید جهرم تأمین شد

مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی مجوز فعالیت گرفت

نتایج رتبه بندی و ارزیابی دانشگاه های دولتی درسال های 1399-1398 اعلام شد

نتایج رتبه بندی و ارزیابی دانشگاه های دولتی درسال های 1399-1398 اعلام شد