موضوعات داغ: - رژيم صهيونيستي - حقوق بازنشستگان - همسان سازي حقوق بازنشستگان - باشگاه استقلال - تيم فوتبال پرسپوليس - علمي كاربردي - جمهوري آذربايجان - همسان سازي حقوق - مديرعامل باشگاه استقلال - كارشناس داوري - فيلم 23 نفر - قاريان - اداره كل آموزش وپرورش - كمبود بودجه - هوروش بند - سازمان اقتصادي كوثر - سناريوها - گواتامك - توزيع واكسن كرونا - صدرالساداتي - خط حمله زنيت - حسين كاظم پور اردبيلي - تصاوير

مطالب مرتبط:
درخواست افزایش بودجه تجهیز و تعمیر دانشگاه ها/ لزوم بهره مندی همه دانشگاه ها از بودجه دولت
افزایش 35 درصدی نرخ کرایه تاکسی های تبریز در سال 1400
درخواست افزایش بودجه تجهیز و تعمیر دانشگاه ها
درخواست افزایش بودجه تجهیز و تعمیر دانشگاه ها
افزایش 39 درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 22 فروردین 1400 ساعت 12:202021-04-11دانش

افزایش 57 درصدی اعتبارات دانشگاه ها در بودجه 1400


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به نقل از وزارت علوم، نظرپور، معاون مالی و اداری وزارت علوم در نشست مجازی رؤسای دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی، - معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم گفت: اعتبارات قانون بودجه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در سال 1400 نسبت به قانون بودجه 1399 حدود 56.

9 درصد افزایش یافته است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به نقل از وزارت علوم، نظرپور، معاون مالی و اداری وزارت علوم در نشست مجازی رؤسای دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی، پژوهشی و فناوری که با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، قائم مقام و معاونان وزیر و حضور مجازی رؤسای دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و مراکز علمی و با محوریت بررسی وضعیت آموزش عالی کشور در محل سالن شهدای جهاد علمی این وزارت برگزار شد، اظهار داشت: اعتبار مصوب دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشوردر سال 1399 حدود 116 هزار میلیارد ریال بوده که 115 هزار میلیارد ریال تخصیص یافته است که اگر به درصد بخواهیم بیان کنیم 99.

2 درصد نسبت به اعتبار مصوب سال 1399 تخصیص دریافت کردیم و اعتبار مصوب با اعتبار ابلاغی 3 درصد تفاوت دارد که علت این تفاوت این است که 3 درصد بابت توازن از اعتبارات همه دستگاه ها از جمله دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور کم می شود و با این حساب موسسات پژوهشی کشور حدود 89 درصد و پارک های علم و فناوری هم 90.

2 درصد تخصیص داشتند.

وی در خصوص تبصره های قانون بودجه سال 1400 تصریح کرد: درتبصره 9 بند (الف)، اخذ تسهیلات از بانک ها از محل توثیق اموال در اختیار ابلاغ شده، ودر تبصره 9 بند (ب)، در جهت کمک به افزایش منابع مالی صندوق رفاه دانشجویان اصلاح شده و پرداخت وام به دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی اصلاح گردیده است.

در تبصره 9 بند (د)، اعتبارات برنامه پژوهش های کاربردی با تغییر عنوان اصلاح شده و تبصره 9 بند (ه) اختصاص یک درصد از اعتبارات هزینه ای تخصیص یافته به دستگاه های اجرایی به استثنای فصول یک و شش به امور پژوهش و توسعه فناوری تغییر نام و اصلاح شده است.

نظرپور افزود: بر اساس قانون بودجه 1400 تبصره 9 بند (و) هزینه کرد اعتبار امور پژوهشی شرکت ها، بانک ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت از طریق دستگاه های اجرایی به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی تغییر عنوان و اصلاح شده و تبصره بعدی هم اصول احکام اعتبارات است به نام موضوع قانون استفاده متوازن از امکانات کشور که آن نیز تغییر نام و اصلاح شده است.

وی در ادامه گفت: تبصره 12 قانون بودجه 1400 ضریب حقوق گروه های مختلف حقوق بگیر در دستگاه های اجرایی نیز اصلاح گردیده و تعیین حق میزان حقوق عنوانش اصلاح شده و تبصره 12 بند (الف) جزو 4 مبنی بر تعیین سقف مالیات بر دستمزد تغییر و اصلاح شده و تبصره 12 بند (الف) جزو 5 دریافت مجوز از سازمان برنامه و بودجه در خصوص تصویب نامه ها و بخشنامه ها تغییر عنوان و اصلاح گردیده و تبصره 12 بند (الف) جزو 6 سطح پاداش پایان خدمت تغییر و اصلاح شده است.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم خاطرنشان کرد: تبصره 12 بند (الف) جزو 7 سقف ناخالص حقوق و مزایای مستمر ایجاد شده، تبصره 19 بند (الف) بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد تغییر عنوان و اصلاح گردیده، تبصره 19 بند (ب) مازاد درآمد اختصاصی هم تغییر عنوان و اصلاح شده است، تبصره 19 بند (ج) جزو 1 تفاهم نامه با واحد مجری بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد تا پایان تیر ماه سال 1400 تغییر عنوان و اصلاح شده و تبصره 19 بند (ج) جز 2 جابجایی فصول هزینه ها تغییر عنوان و اصلاح شده است.

نظرپور گفت: تبصره 19 بند (ج) جزو 4 عنوان خروجی سنجه های عملکرد مقدار و قیمت تمام شده هم تغییر عنوان و اصلاح شده و تبصره 19 بند (ج) جزو 5 پرداخت هزینه های اعتبارات هزینه ای بر اساس برنامه های اجرایی و متناسب با تحقق خدمات و ارزیابی شاخص عملکرد هم تغییر نام و اصلاح شده است.

وی در مورد اعتبارات دانشگاه ها گفت: بر اساس قانون بودجه سال 1400، اعتبارات دانشگاه ها نسبت به لایحه بودجه 1400، حدود 45.

4 درصد افزایش یافته است.

در قانون بودجه سال 1400 تغییراتی را که در مجلس انجام شده است، افزایشی حدود 11 درصدی به آن اضافه شده و هم اکنون اعتبارات قانون بودجه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی درسال 1400 نسبت به قانون بودجه 1399 حدود 56.

9 درصد افزایش یافته و موسسات پژوهشی حدود 41 درصد افزایش داشته اند که در سال گذشته این افزایش 30 درصد بوده است.

نظرپور افزود: در صد افزایش اعتبارات پارک های علم و فناوری نسبت به بقیه بهتر بوده و حدود 81.

6 درصد افزایش داشته اند و در مجموع افزایش حوزه آموزش عالی مرتبط با وزارت عتف نسبت به سال گذشته حدود 57 درصد افزایش اعتبار داشته است.

در مورد اعتبارات تملک دارایی و سرمایه ای ردیف های متمرکز ستاد وزارت علوم و سازمان های وابسته نیز حدود 27 درصد نسبت به سال 1399 افزایش یافته و مراکز پژوهشی و پارک های علم و فناوری نیز حدود 55 درصد که در مجموع اعتبارات تملک دارایی دانشگاه ها و مراکزآموزشی و پژوهشی 38 درصد افزایش پیدا کرده است.

وی در ادامه افزود: در تبصره های قانون بودجه هم در بخش عمرانی جزو 2 بند (ب) تبصره 1 کمک به بهسازی دانشگاه ها در صورت افزایش عواید حاصل از صادرات نفت امکان پذیر است که این بند جدید بوده و اگر عواید حاصل از صادرات نفت افزایش پیدا کند، بخشی از آن برای بهسازی دانشگاه ها اختصاص خواهد یافت و بند (الف) تبصره 3 که استفاده از تسهیلات مالی خارجی برای تجهیز آزمایشگاه هاست، ابقا شده و تجهیز آزمایشگاه ها و کارگاه ها از محل تسهیلات صندوق توسعه حذف شده، ولی ردیفی در حدود 263 میلیارد تومان در جای دیگر اضافه شده که از این بابت جای نگرانی نیست و بند (پ) تبصره 5 عدم انتقال اعتبار اسناد خزانه به سال های بعد نیز دوباره ابقا شده است.

وی با بیان اینکه تسهیلات دریافتی از بانک ها برای تکمیل طرح ها و خرید تجهیزات ابقا شده و تغییر کاربری ساختمان های دانشگاه ها بدون پرداخت عوارض شهرداری متاسفانه حذف شده است، افزود: در ابتدای سال گذشته به همه دانشگاه ها نامه ای ارسال شد مبنی بر آنکه از این ظرفیت استفاده کنند، زیرا این ظرفیت در قانون بودجه سال 1399 بود و خیلی از دانشگاه ها توانستند از آن بهره برداری کنند و استفاده دانشگاه ها و مراکز پژوهشی از اعتبارات متوازن هم حذف شده است یعنی آن 3 درصد اعتبار از اعتبارات جاری دانشگاه ها کم شده است.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در پایان این نشست بیان کرد: بسیاری از پروژه های افتتاحی که قرار بود در 22 بهمن سال 99 با حضور ریاست محترم جمهوری افتتاح شود، به تاخیر افتاد و در نهایت مقرر شد در روز پنجشنبه دوم اردیبهشت ماه 1400 برنامه افتتاح قطعی شده و از همه دانشگاه ها انتظار داریم در این زمینه همکاری کنند.


کلید واژه ها: دانشگاه ها - دانشگاه - وزارت علوم - وزارت - آموزش عالی - آموزش - علوم - قانون بودجه - معاون - نشست مجازی - برگزار - اعتبار - اعتبارات - خبرگزاری - اداری - بودجه - بودجه دانشگاه ها - مجازی - قانون بودجه 1399 - عالی - مالی - موسسات - افزایش - فناوری - گزارش - قانون - مراکز علمی - جهاد علمی - قائم مقام - کشور

آخرین اخبار سرویس:
مورخ یهودی: اسراییل عامل آتش افروزی است

پیش بینی رشد حدود 20 درصدی دانشجویان علمی کاربردی در سال 1400

دعوت به همکاری پژوهشگر ومحقق

آموزش گویندگی فن بیان بامدرک بین المللی و استخدام

ویدئو زیبا از نوزادی که برای اولین بار می شنود!

مشاور ایتالیایی فرهاد رسماً کارش را آغاز کرد/ تفاضل گل؛ چالش جدید پرسپولیس و سپاهان

دنیا وارد مرحله «آپارتاید واکسن» شده است

الماس ها اسراری از گذشته ی زمین در خود دارند

استخدام خیاط یاچرخکار

خانواده بی پناه دزفولی اسکان داده شدند

قدردانی رییس دانشگاه صنعتی امیر کبیر از مدیرعامل بانک ملت

اعلام زمان برگزاری آزمون جامع دکتری تخصصی غیرپزشکی دانشگاه آزاد

تأکید بر هم افزایی دانش حوزه نظامی و غیرنظامی

استخدام مدیر مالی و حسابدار در شرکت تولیدی - صنعتی در تهران

اخبار 20 علمی و فرهنگی شبکه 4 سیما؛ 27 اردیبهشت

فعالیت 31 مرکز نوآوری جهاد دانشگاهی در سطح کشور

مرکز تحقیقات بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی لرستان

آغاز واکسیناسیون افراد بالای 75 سال در بوشهر

اصول زیبایی شناختی، حلقه مفقوده ساخت پل در ایران

اصول زیبایی شناختی، حلقه مفقوده ساخت پل در ایران

پیش بینی رشد حدود 20 درصدی دانشجویان علمی کاربردی در سال 1400

پیش بینی رشد حدود 20 درصدی دانشجویان علمی کاربردی در سال 1400

مراسم تقدیر از کارکنان روابط عمومی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد

رتبه بندی بین المللی دانشگاه ها به مدرسان بستگی دارد

بسیج دانشجویی دانشگاه حضرت معصومه(س) کشتار دانش آموزان دختر افغانستانی را محکوم کرد

وبینار آشنایی با قرارداد های هوشمند خرداد 1400 برگزار می شود

برداشت 58 تن گندم از مزرعه پژوهشی دانشگاه آزاد بهبهان

استایل جدید سپیده خداوردی در سال تغییرات بزرگ + عکس

دستاورد های 9 استارتاپ گلستانی در نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری (INOTEX 2021) عرضه می شود

استخدام پرسنل پیش دبستانی

برداشت 58 تن گندم از مزرعه پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی بهبهان

اجرای مرحله نخست واکسیناسیون دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی رشت

فعال سازی مرکز تحقیقات دانشجویی در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی شهرقدس

شش عنوان مجله دانشگاه زابل موفق به اخذ مجوز از هیئت نظارت بر مطبوعات شد

«پاویون زنان پیشگام کارآفرین» با حضور 30 بانوی کارآفرین برگزار می شود

برای تحصیل در خارج از کشور کدام کشورها بهتر هستند؟

اجرای طرح احوالپرسی از نودانشجویان در دانشگاه شریف

جذب 25 هزار دانشجوی متعهد خدمت در دانشگاه فرهنگیان

دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا از دریچه دوربین

سند تحول بنیادین آسیب شناسی می شود

آزمون جامع دوره دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی 26 تا 31 تیرماه برگزار می شود

آزمون جامع دوره دکتری تخصصی در تاریخ تعیین شده برگزار می شود

دستگاه ازن ژنراتور پلاسما از سوی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد خرم آباد ساخته شد

تفاهم نامه دانشگاه آزاد و مؤسسه فرهنگی اندیشه های اسلامی سجادیه امضا شد

پیش بینی های علمی| احتمال گیر افتادن گازهای نجیب بادهای خورشیدی در هسته زمین!

اعلام شرایط آموزش دانشجویان تحصیلات تکمیلی علوم پزشکی مشهد

انعقاد 5 تفاهمنامه و امضای 9 قرارداد با طعم نوآوری و فناوری

تعویق آزمون جامع دکتری در دانشگاه آزاد امتحان شفاهی

حال استارت آپ های ورزشی در کشور خوب نیست

ستارگان خاموشی بخش / گاهنامه «معنا» انجمن اسلامی دانشگاه علامه منتشر شد

اطلاعات کامل شهدای دانشجومعلم خراسان رضوی جمع آوری شد

چالش ها و راهکارهای کارآفرینی و اشتغال زایی در ورزش

تلاش آگاهانه روابط عمومی موجب خلق جامعه ای پویا و باانگیزه است

معرفی نماینده رییس دانشگاه آزاد اسلامی در هیئت نظارت بر تشکل های اسلامی کرمانشاه

ناسا یک قدم به یافتن موثرترین راه آبیاری گیاهان در فضا نزدیک شد

جزییات مصاحبه آزمون دکتری تخصصی دانشگاه صنعتی شیراز اعلام شد

احترام به دیگران و تبادل موقعیت، تحقق معنای جامع «روابط عمومی شبکه ای» است

سخنرانی استاد دانشگاه هاروارد درباره «فلسفه مشاء»

روابط عمومی باید پل باشند نه دیوار

زکات بدن / نشریه «دغدغه» بسیج دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی منتشر شد

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب | رشته ها و دستاوردها

اینوتکس 2021 از فردا آغاز به کار می کند

احتمال گیر افتادن گازهای نجیب بادهای خورشیدی در هسته زمین!

وبینار «سیر تکوینی موزه در ایران و جهان» برگزار شد

اعلام زمان برگزاری آزمون جامع دکتری تخصصی غیرپزشکی دانشگاه آزاد

استخدام مدیر مالی و حسابدار در شرکت تولیدی - صنعتی در تهران

آزمون جامع دکتری تخصصی غیرپزشکی دانشگاه آزاد برگزار می شود

فارس من| دانشجوها: اینترنت برای آموزش مجازی نداریم / وزارت ارتباطات: اینترنت دانشجویی از اول نیمسال دوم دانشگاه تخصیص یافت

استاد علوم پزشکی شیراز به جرگه دانشمندان پُر استناد جهان پیوست

دانشگاه فردوسی مشهد در مقطع دکتری بدون آزمون دانشجو می پذیرد

آگاهی بخشی و راهنمایی مردم رسالت مهم روابط عمومی هاست

دانشجویان عاشق علم نیستند/ارزشیابی اساتید به دست دانشجویان درست نیست

انعقاد 5 تفاهمنامه و امضای 9 قرارداد با طعم نوآوری و فناوری

خانه های نوآوری و صادرات فناوری ایران امسال در 4 کشور راه اندازی می شوند

برگزاری دومین «شب شعر» برخط در دانشگاه آزاد اسلامی اسلامشهر

آزمون جامع دکتری تخصصی دانشگاه آزاد از 26 تا 31 تیر برگزار می شود

تجلیل از برگزیدگاه جشنواره مدرسان برتر علمی کاربردی در استان سمنان

دومین جشنواره ملی پایان نامه های تحصیلات تکمیلی با محوریت پیشگیری از انواع خشونت

مستند «دمی درنگ» با کشف شگفتی های روح و روان پخش می شود

کنفرانس بین المللی کامپیوتر و مهندسی دانش 2021 ICCKE در مشهد برگزار می شود

3 سال زندان، 10 هزار دلار جریمه برای وانمود کردن به ابتلا به کرونا

آزمون جامع دکتری تخصصی دانشگاه آزاد تیر ماه برگزار می شود

استخدام فروشنده آقا در پوشاک گستر برسام منطقه آزاد ماکو در تهران

ایران کنونی ما فاقد رویاست

استخدام طراح صنعتی مسلط به کتیا، سالیدورک آقا در تهران

تجلی آداب دیپلماسی، نحوه مراوده و گفت وگو در شاهنامه فردوسی

آیین نامه «تشویق مقالات» دانشگاه صنعتی سهند منتشر شد

انتخاب مدرس مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی ایلام به عنوان مدرس نمونه استان

روشنگری نخبگان در جلب مشارکت حداکثری انتخابات تاثیر دارد

دانش بنیان ها نخستین ساختمان را با فناوری چاپ سه بُعدی ساختند

قدردانی رییس دانشگاه صنعتی امیر کبیر از مدیرعامل بانک ملت

امتحان شفاهی آزمون جامع دکتری در دانشگاه آزاد به تعویق افتاد/ برگزاری همزمان با آزمون کتبی

مدرسان منتخب دانشگاه جامع علمی کاربردی چهارمحال و بختیاری تجلیل شدند

فازسوم تزریق واکسن کووایران برکت

ادامه کلاس های مجازی دانشگاه بعد از کرونا/ نیاز علمی کاربردی به جذب مدرسان خبره تجربی

لزوم راه اندازی مراکز علمی کاربردی در جنوب خوزستان

تدوین شاخص های ارزیابی وزارت علوم و دانشگاه ها

استخدام کمک مربی خانم (رشته روانشناسی یا علوم تربیتی) در البرز

25 خدمه کشتی برزیلی در بندر امام قرنطینه شدند

توزیع 8 هزار بسته معیشتی میان نیازمندان ایلامی

افزایش 57 درصدی اعتبارات دانشگاه ها در بودجه 1400

افزایش 57 درصدی اعتبارات دانشگاه ها در بودجه 1400