مطالب مرتبط:
شرایط دریافت وام ویژه دکتری در نیمسال دوم سال تحصیلی
شرایط دریافت وام ویژه دکتری در نیمسال دوم سال تحصیلی
شرایط دریافت وام ویژه دکتری در نیمسال دوم
استخدام کارشناس مرکز تماس (دورکار) در آسان پرداخت پرشین در فارس
پیروانی: هند شرایط میزبانی را ندارد / بله ما واکسن زده ایم!
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 22 فروردین 1400 ساعت 08:102021-04-11دانش

تمام آنچه که باید از وام های دانشجویی بدانید / از شرایط پرداخت تا ضمانت های بانکی


به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، ثبت نام وام های دانشجویی نیمسال دوم تحصیلی از اواسط اسفندماه سال گذشته از سوی صندوق رفاه دانشجویان آغاز شده و دانشجویان می توانند برای رفع برخی بخشی از مشکلات مالی خود از پنج نوع وام دانشجویی در نظر گرفته شده، - " صندوق رفاه دانشجویان برای پرداخت وام های دانشجویی نیمسال دوم تحصیلی با در نظر گرفتن تعطیلی دانشگاه ها و شیوع بیماری کرونا شرایطی را برای ثبت نام و پرداخت وام ها در نظر گرفته است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، ثبت نام وام های دانشجویی نیمسال دوم تحصیلی از اواسط اسفندماه سال گذشته از سوی صندوق رفاه دانشجویان آغاز شده و دانشجویان می توانند برای رفع برخی بخشی از مشکلات مالی خود از پنج نوع وام دانشجویی در نظر گرفته شده، بهره مند شوند.

وام هایی که دانشجویان می توانند از صندوق رفاه دریافت کنند صندوق رفاه دانشجویان در ابتدای سال تحصیلی گذشته 21 نوع وام دانشجویی را در 5 نوع وام ادغام کرد و براین اساس دانشجویان می توانند وام های دانشجویی را در قالب وام شهریه، وام مسکن متاهلی، وام ضروری، وام ویژه دکتری و وام تحصیلی دریافت کنند.

سامانه دانشجویی (پورتال) صندوق رفاه برای ثبت تقاضای درخواست وام دانشجویان از 16 بهمن فعال شده است و تا پایان نیم سال تحصیلی جاری فعال خواهد بود و تمامی دانشجویان متقاضی واج دشرایط می توانند نسبت به ثبت تقاضای خود درسامانه مذکور اقدام کنند.

با توجه به اینکه صرفا دانشـجویانی که اطلاعات هویتی و تحصـیلی آنها به سامانه تبادل اطلاعات آموزشی وزارت عتف (GSB )ارسال شـده باشـد، می تواننـد نسـبت به ثبت تقاضای وام اقـدام نمایند، لذا ضـروری است دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی بـا قید فوریت در خصوص به روز رسانی مسـتمر اطلاعات آموزشـی دانشـجویان خود در درگاه تبادل اطلاعات وزارت متبوع اقدام کنند.

با توجه به اینکه صـرفا دانشـجویانی که اطلاعات هویتی و تحصـیلی آنها به سامانه تبادل اطلاعات آموزشی وزارت عتف (GSB )ارسال شـده باشـد، می تواننـد نسـبت به ثبت تقاضای وام اقـدام نمایند، لذا ضـروری است دانشـگاه ها و مراکز آموزش عـالی بـا قیـد فوریت در خصوص به روز رسـانی مسـتمر اطلاعات آموزشـی دانشـجویان خود در درگاه تبادل اطلاعات وزارت متبوع اقدام کنند.

همچنین هنگام ثبت اطلاعات سند تعهـد در پرونـده دانشـجویان، ضـروری است مشـخصات ضامن یا ضامنین از طریق وب سرویس سازمان ثبت احوال استعلام و پس از تایید مراتب، تصاویر اسناد تعهد به صورت خوانا بارگذاری شود.

شرایط ویژه ای که دانشجویان باید برای دریافت وام داشته باشندصندوق رفاه دانشجویان برای پرداخت وام های دانشجویی شرایط عمومی و اختصاصی را در نظر گرفته که دانشجویان برای ثبت درخواست وامهای دانشجویی باید این شرایط را داشته باشند که از جمله دانشجو بودن از شرایط اولیه و عمومی ثبت نام در وامهای دانشجویی است و برخی شرایط دیگر از جمله:دانشجویان تحت پوشش نهاد های حمایتی در اولویت دریافت وام دانشجویی هستند.

عدم اشتغال در زمان دریافت وام: پرداخت وام شهریه به دانشجویان شهریه پرداز شاغل در صورت وجود اعتبار امکان پذیر است.

سنوات مجاز دریافت وام: کاردانی، کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی ارشد 4 نیمسال، کارشناسی پیوسته و دکترای تخصصی ناپیوسته 8 نیمسال، کارشناسی ارشد پیوسته و دکترای حرفه ای 12 نیمسال، دکترای پیوسته 16 نیمسال.

ثبت نام دانشجو در حداقل تعداد واحد های آموزشی مطابق ضوابط و مقررات آموزشی دانشگاه.

عدم دریافت بورس یا کمک هزینه تحصیلی از سایرسازمان ها و عدم داشتن بدهی معوق به صندوق.

مرخصی تحصیلی بدون احتساب در سنوات مجاز دانشجو حداکثر تا دو نیمسال تحصیلی جز سقف مدت استفاده از وام وی محاسبه نمی شود.

امکان دریافت وام برای دانشجویان میهمان صرفاً از طریق دانشگاه مبدا ممکن است.

دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی کشور یا سایر دستگاه ها و نهاد های حمایتی قانونی درصورت شناسایی، معرفی یا پیش بینی در قوانین و مقررات و مصوبات مراجع ذیربط از اولویت دریافت وام نسبت به سایرین برخوردار می باشند.

تشخیص نیاز و اولویت دانشجوی مستعد کم بضاعت برای دریافت وام ها طبق ضوابط صندوق با معاونت دانشجویی دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی و تحت مسئولیت آن ها است.

عدم دریافت بورس یا کمک هزینه های تحصیلی از سایر سازمان ها و عدم داشتن بدهی معوق در صندوق) به جز وام ها یا کمک هایی که براساس تفاهم نامه هایی که فیمابین صندوق و سایر نهاد ها منعقد می گردد مانند وام دریافتی از بنیاد نخبگان، بنیاد علوی، کمیته امداد امام خمینی.

نحوه ثبت نام وام های دانشجویی دانشجویانی که می خواهند برای ثبت نام وام های دانشجویی اقدام کنند باید نحوه ورود به پورتال صندوق رفاه را بدانند و بر اساس آن نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

شرایط ضمانت وام های دانشجویی علاوه بر نحوه ثبت نام در پورتال صندوق رفاه دانشجویان، دانشجویان باید برای دریافت وام های خود به ویژه وام های مسکن متاهلی ضمانت هایی را ارائه دهند.

برای دریافت وام های دانشجویی تا سقف مبلغ 150000000 ریال، معرفی یک نفر ضامن قراردادی از بین ضامنین واجد شرایط مندرج در ماده 11 آیین نامه پرداخت و بازپرداخت وام های دانشجویی صندوق الزامی است.

دانشجویان ورودی سال های تحصیلی گذشته دانشگاه های آزاد اسلامی، علمی و کاربردی و مؤسسات غیردولتی غیرانتفاعی بهره مند از وام شهریه بانک طرف تعهد، در صورت تمایل از سال تحصیلی جدید پس از ارائه سند تعهد جدید و مدارک و مستندات به اداره رفاه دانشگاه می توانند از وام شهریه صندوق رفاه استفاده کنند.

همچنین دانشجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی در اولویت دریافت وام دانشجویی هستند.

دانشجویان ورودی سال های تحصیلی گذشته دانشگاه های آزاد اسلامی، علمی و کاربردی و مؤسسات غیردولتی غیرانتفاعی بهره مند از وام شهریه بانک طرف تعهد، در صورت تمایل از سال تحصیلی جدید پس از ارائه سند تعهد جدید و مدارک و مستندات به اداره رفاه دانشگاه می توانند از وام شهریه صندوق رفاه استفاده کنند.

در بخشنامه صندوق رفاه دانشجویان به دانشگاه ها تاکید شده است؛ به منظور تسریع در پرداخت وام ها به دانشجویان واجد شرایط ترتیبی اتخاذ کنند نسبت به ثبت اطلاعات داشجویان متقاضی و ارسال لیست های وام در بازه های زمانی تعیین شده اقدام لازم انجام شود.

مبلغ وام های دانشجویی در نیمسال دوم که دانشجویان می توانند از صندوق رفاه دریافت کنند مبلغ وام های دانشجویی نمیسال دوم تحصیلی که با شرایط کرونایی در نظر گرفته شده به دانشجویان پرداخت می شود و بر اساس اعلام صندوق رفاه دانشجویان مهلت ثبت نام وام های دانشجویی تا اواخر اردیبهشت ماه سال جاری است.

مبلغ وام تحصیلی دانشجویان بین 15 تا 20 میلیون ریال در نظر گرفته شده است.

همچنین مبلغ وام ضروری برای رویدادهای موارد خاص نظیر تولد فرزند دانشجوی متأهل 30 میلیون ریال، فوت پدر، مادر، همسر یا فرزند دانشجو 30 میلیون ریال دانشجویان حادثه دیده در سوانح و تصادفات تا 50 میلیون ریال، دانشجویان مبتلا به بیماری های خاص و پرهزینه تا 50 میلیون ریال، بیماری خاص و پر هزینه یکی از اعضای خانواده تحت تکفل دانشجو تا 40 میلیون ریال، سایر موارد مشابه به تشخیص رییس صندوق تا سقف 50 میلیون ریال، تعیین شده است.

دانشجویان دکتری روزانه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی نیز هر ماه مبلغ 700 هزار تومان وام در قالب وام ویژه دکتری دریافت خواهند کرد که این مبلغ هر سه ماه یکبار پرداخت می شود.

ضمن اینکه مبلغ وام مسکن برای دانشجویان بنا بر شهر محل اسکان مبلغ 15 تا 20 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

میزان وام شهریه نیز بنا بر مقطع تحصیلی بین یک تا 5 میلیون تومان متغییر است.

بر این اساس، "وام مسکن متاهلی" در نیمسال دوم تحصیلی نیز از طریق صندوق رفاه پرداخت خواهد شد.

همچنین افزایش یک رویداد به مجموع سقف رویدادهای وام ضروری در هر مقطع در نیمسال جاری به منظور حمایت بیشتر از دانشجویان در وضعیت شیوع بیماری کرونا صورت گرفته است.

همچنین "وام شهریه" به تمام دانشجویان واجد شرایط از سال تحصیلی جدید، فقط از طریق صندوق رفاه دانشجویان پرداخت می شود.

همچنین دانشجویانی که قبلاً از خدمات بانک طرف تعهد استفاده نموده اند و درخواست مجدد جهت بهره مندی از خدمات آن بانک را دارند، دانشگاه ها می بایست درخواست این قبیل دانشجویان را طی لیستی جداگانه به صندوق ارسال کنند.

همچنین دانشجویان دانشگاه های آزاد، علمی کاربردی، غیر انتفاعی می توانند به جای وام بانک از وام شهریه صندوق بهره مند شوند.

جدول نوع و مبلغ وام های دانشجویی در نیمسال دوم سال تحصیلی 1400-1399
کلید واژه ها: وام های دانشجویی - صندوق رفاه دانشجویان - دانشجویان - دانشجویی - وام دانشجویی - دانشگاه - مشکلات مالی - صندوق - ثبت نام - پرداخت - شیوع بیماری کرونا - تعطیلی دانشگاه ها - خبرگزاری - خبرنگار - تعطیلی دانشگاه - رفاه - مشکلات - بیماری کرونا - شیوع بیماری - گزارش - شرایط - گذشته - دانشگاه ها - مالی - آغاز - بهره مند - تعطیلی - بیماری - کرونا - بانکی

آخرین اخبار سرویس:
4 فضانورد با کرودراگون سال آینده به ایستگاه فضایی می روند

برگزاری جشن فارغ التحصیلی دانشگاه های آمریکا در شرایط کرونایی+تصاویر

برگزاری جشن فارغ التحصیلی دانشگاه های آمریکا در شرایط کرونایی+تصاویر

درگیری نظامیان صهیونیست با جوانان فلسطینی در قدس شریف+ فیلم

درخواست از محسن چاوشی و مردم برای نجات پسر دانشجو از چوبه دار

دربی، آسیایی بازی کنید/ تخلف در قرارداد ویلموتس محرز است

دولتی تشکیل شود که معتقد به تحول و جوانان باشد/ میدان، رمز تغییر موازنه در سرزمین های اشغالی

چشم انداز دانشگاه در دوران پساکرونا

ظرفیت بالای «قبه سبز» کرمان برای جذب گردشگر و سرمایه گذار

شاخص هایی که رساله آلزایمر را سرآمد جشنواره فرهیختگان کرد/ حمایت ضعیف وزارت علوم از انجام کارهای تحقیقاتی

استخدام مدیر فنی و مهندسی(رشته مکانیک)، حسابدار و انباردار در تهران

محمدرضا باطنی درگذشت

محکومیت حمله تروریستی به مدرسه سیدالشهدا کابل _ تهران

عکس/ زوج مشهور شبکه خبر در میان شکوفه های بهاری

استخدام کارشناس سخت افزار در شرکت کاوش انرژی پاسارگاد در اصفهان

روند نزولی سیر مبتلا درشرق استان سمنان

پیگیری برای تشکیل صندوق حمایت از توسعه علمی

اخبار 20 علمی و فرهنگی شبکه 4 سیما؛ 21 اردیبهشت

تجمع دانشجویان ایرانی و خارجی در محکومیت حمله تروریستی مدرسه سیدالشهدا کابل

مشروح مصاحبه جالب محمد دلاوری با محمد عباسی دربرنامه آقای رییس جمهور + فیلم

فراخوان جذب استارت آپ ها در برج فناوری دانشگاه امیرکبیر منتشر شد

آزادی قدیمی ترین زندانی محکومیت مالی در بندرعباس

ربات ایرانی در جمع 10 ربات برتر 2020

کشف متانول در قرص سیاره ای برای اولین بار

وبینار معرفی صنعت خودرو ایسنا

زمان آزمون دکتری تخصصی علوم پزشکی 1400 تغییر کرد + جدول زمانبندی

وبینار معرفی صنعت خودرو

تغییر رنگ کرونا در چرام

ورود مجله مطالعات اسلامی معاصر به فرآیند ارزیابی و رتبه بندی مجلات وزارت علوم

شفق قطبی از منظر فضا

بیایید باکتری بخوریم

یخچال ایرانی، نوآوری ایرانی

چرخه سوخت هسته ای

ناسا پایین ترین دمای جهان را می آفریند

بادبادکی که از بادهای مریخی برق تولید می کند

9 نکته درباره بچه ها که ممکن است ندانید

جلوگیری از سرطان با غذاهای سبز

گرمای لپ تاپ بر قدرت باروری اثری ندارد

مجموعه ی 6 جلدی گفت وگو درباره ی انرژی منتشر شد

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

4 فضانورد با کرودراگون سال آینده به ایستگاه فضایی می روند

تغییر زمان برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت

بسیج دانشجویی دانشگاههای هرمزگان: سینه خود را آماده حکم جهاد رهبری در برابر رژیم صهیونیستی کرده ایم

راه اندازی مرکز تجمیعی و خودرویی واکسیناسیون کرونا در سبزوار

جهادگران دانشگاه آزاد بندرلنگه 600 بسته غذایی بین نیازمندان توزیع کردند

تجلیل از استادان برتر دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر

چگونه اپلای دانشگاه هاروارد را به روندی ساده تبدیل کنیم؟

زمان برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت تغییر کرد/ امروز آخرین مهلت ثبت نام

رونمایی از سامانه جامع آموزش همگانی و 15 عنوان کتاب منتشر شده در هلال احمر

حضور ماری در مسابقات دوبل رم بعد از 2 سال

فرسودگی شغلی را بشناسیم+ اینفوگرافی

اعلام نتیجه انتخاب رشته دکتری 1400؛ هفته آینده

افزایش جذب دانشجو در دانشگاه حکیم سبزواری

بررسی دستورالعمل دفاع از پایان نامه دکتری با ارائه محصولات دانش بنیان در دانشگاه آزاد

استخدام منشی در گسترش دانش کسری در تهران

برگزاری مراسم هفته آموزش در دانشگاه علامه از 25 اردیبهشت

پوشش هایی نانویی عملکرد لنز دوربین ها را بالا برد

شرایط انتقال دانشجویان ایرانی از خارج به داخل اعلام شد

فراخوان جذب استارت آپها در برج فناوری دانشگاه امیرکبیر

همکاری محیط زیست شهرداری تهران و دانشگاه شریف برای اصلاح الگوی مصرف

پرستاران جامانده از واکسن به سایت نظام پرستاری مراجعه کنند

میدان مغناطیسی بسیار عجیب اورانوس و نپتون

زمان برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت تغییر کرد

کامبیز دیرباز و همسر و دخترش در خارج از کشور /عکس

کامبیز دیرباز و همسر و دخترش در خارج از کشور /عکس

زمان برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت تغییر کرد

آزمون زبان دکتری تخصصی پیام نور 5 خرداد برگزار می شود

اعتراض تشکل های دانشجویی دانشگاه مازندران به انسداد فضای فعالیت در دانشگاه

تحقق شعار سال با رفع موانع سرمایه گذاری امکان پذیر است

گفتگوی تخصصی پیرامون «مصوبه اخیر شورای نگهبان» از سوی دفاتر بسیج دانشجویی دانشگاه یزد و میبد برگزار می شود

لاهیجان رتبه سوم واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی را کسب کرد

تغییر نام دانشکده سمای دانشگاه آزاد اسلامی یزد به مهارت و کارآفرینی

دفاع از پایان نامه دکتری با ارائه محصولات دانش بنیان تصویب شد

استخدام کارشناس طراحی (رشته مکانیک) در شرکت نیلپر در تهران

کنکور ارشد پزشکی 1400 به تعویق افتاد / اعلام زمان بندی جدید برگزاری آزمون

بادبادکی که از بادهای مریخی برق تولید می کند

زمان برگزاری آزمون دوره دکتری پزشکی تغییر کرد

زمان برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت تغییر کرد

رونمایی از نخستین واکسن «کوو ایران برکت»

زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد پزشکی مشخص شد

دانشجویان افغانستانی دانشگاه آزاد رفسنجان خواستار واکنش مجامع بین المللی به حوادث اخیر افغانستان شدند

واکنش فعالان دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس به فاجعه کابل

افزایش احتمال زیست میکروب ها و وجود شرایط قابل سکونت در مریخ!

اعلام نتیجه انتخاب رشته دکتری 1400 هفته آینده

دو فصلنامه حقوق بشر دانشگاه مفید در کمیته بین المللی اخلاق نشر عضویت یافت

استایل متناقض مهشید جوادی پشت دوربین!+عکس

جمعیت 23 استان کشور به کمتر از سطح جانشینی رسیده است!/ حدود 10 میلیون جوان مجرد در انتظار ازدواج!

ادامه ثبت نام در 4 رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی اشکذر

228 نفر از دانشجویان دانشکده علوم پزشکی شوشتر واکسیناسیون شدند

امکان پژوهش و تحصیل دانشجویان ایرانی در دانشگاه تکنولوژی اسلواکی

رشد 75 درصدی تسهیلات وام دانشجویی دانشگاه پیام نور

جزییات تفاهم نامه دانشگاه آزاد اسلامی دامغان و دانشگاه تکنولوژی اسلواکی

تصویب دستورالعمل دفاع از پایان نامه با ارائه محصولات دانش بنیان

نتیجه انتخاب رشته دکتری 1400 هفته آینده اعلام می شود

نتیجه انتخاب رشته دکتری 1400 هفته آینده اعلام می شود

شرکت اکسیوم اسپیس 4 فرد را به ایستگاه فضایی بین المللی می فرستد

کشف متانول در قرص سیاره ای برای اولین بار

برتری مجله دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در جشنواره فرهیختگان

رونمایی از سامانه جامع آموزش همگانی و 15 عنوان کتاب منتشر شده در هلال احمر

تمام آنچه که باید از وام های دانشجویی بدانید / از شرایط پرداخت تا ضمانت های بانکی

تمام آنچه که باید از وام های دانشجویی بدانید / از شرایط پرداخت تا ضمانت های بانکی