موضوعات داغ: - ليگ قهرمانان - ليگ قهرمانان آسيا - تامين اجتماعي - قهرمانان آسيا - حقوق بازنشستگان - پرسپوليسي ها - سالروز تاسيس سپاه - بازنشستگان تامين اجتماعي - صندوق توسعه ملي - دادگاه كيفري - لارس اشتيندل - لغو رواديد ايران و روسيه - مشاغل رسمي - خانواده هاي شهدا و ايثارگران - دوكوهك - شادي سرخيل - برق منطقه اي يزد - سيد محمود موسوي - تيم ملي زنان ايران - شركت آب منطقه اي قزوين - كابينه دوازدهم - دوناتو - تقاضاي چين براي نفت

مطالب مرتبط:
دستور روحانی درباره قیمت ها در آستانه سال جدید
دستور روحانی برای کنترل قیمت ها در آستانه سال جدید
دستور روحانی برای کنترل قیمت ها در آستانه سال جدید
دستور روحانی برای کنترل قیمت ها در آستانه سال جدید
دستور روحانی برای مدیریت قیمت ها در آستانه سال جدید 
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 17 اسفند 1399 ساعت 18:152021-03-07بين الملل

روسیاهی متجاوزان در آستانه هفتمین سال تجاوز به یمن


پیروزی های اخیر مبارزان یمنی و نخ نما شدن سیاست های ریاکارانه متجاوزان در حمایت از مردم یمن، روسیاهی دیگری برای متجاوزان در آستانه هفتمین سال جنگ علیه مردم یمن رقم زده است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس، مجتبی شاهسونی کارشناس مسائل بین الملل در آستانه ورود به هفتمین سال تجاوز سعودی ها به رییس جمهور مستعفی و فراری یمن به قدرت بود اما نه تنها این هدف محقق نشد بلکه اکنون و در آستانه هفتمین سال تجاوز به یمن و علیرغم حمایت ها و مشارکت مستقیم آمریکا در این تجاوز، همچنان مردم یمن مقاومت کرده و حتی پاسخ کوبنده ای به متجاوزان می دهند.

متجاوزان، ریشه بحران در یمن اگرچه حکومت استبدادی علی عبد الله صالح، فساد گستره در فقیرترین کشور حوزه خلیج فارس، بی ثباتی و ناامنی داخلی، فرار سرمایه، تنزل و فرسایش شدید زیست محیطی، بیکاری و ناامنی غذایی از مهمترین عوامل داخلی شکل گیری بحران یمن است اما با این وجود نقش عوامل داخلی در شکل گیری بحران یمن اما می توان گفت که بحران یمن تنها ناشی از نقش آفرینی عوامل و بازیگران داخلی نیست بلکه ناشی از نقش آفرینی بازیگران منطقه ای و فرامنطقه ای  همانند عربستان سعودی، شورای همکاری خلیج فارس،آمریکا و رژیم صهیونیستی است.

به طوری که نقش تجاوزگرانه عربستان سعودی و دغدغه های استراتژیک آمریکا در طول شش سال گذشته مهمترین عامل پایایی و تداوم بحران یمن است.

اشراف نظامی انصارالله  پاسخ کوبنده اخیر انصارالله یمن" به متجاوزان نشان داد که هیچ تجاوزی از سوی ائتلاف سعودی علیه یمن بی پاسخ نمی ماند.

بر همین اساس نیز یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن با صدور بیانیه ای روز جمعه 15 اسفندماه گفت: یگان پهپادی نیرو های یمنی توانست مواضع مهم دشمن را با سه فروند پهپاد صماد 3 و قاصف 2 k هدف قرار دهد.

این در حالی است که یک روزقبل نیز یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن شرکت سعودی آرامکو را در جده با موشک بالدار قدس 2 هدف قرار داده بودند.

همزمان با این عملیات، پایگاه هوایی الملک خالد در منطقه خمیس مشیط در جنوب عربستان آماج حملات پهپادی قرار گرفت.

این عملیات در واکنش به ادامه محاصره حملات متجاوزان سعودی به ملت یمن انجام شد.

اما تشدید حملات مقاومت یمن به حیاتی ترین تاسیسات سعودی و مهمترین ستون اقتصاد این کشور و فرودگاه های نظامی آن بیانگر توانمندی ارتش یمن در اجرای حملات دردناک به عربستان برای لغو محاصره و جنگ ضد ملت یمن است.

حملات موشکی و پهپادی جدید حامل این پیام است که یمن به لحاظ نظامی کنترل اوضاع را به دست گرفته است.

آمریکا عامل اصلی تجاوز به یمن اکنون در آستانه هفتمین سال تجاوز به یمن دیگر برکسی پوشیده نیست که آمریکا عامل اصلی تجاوز، جنگ و محاصره علیه یمن است هرچند از زمان آغاز تجاوز به یمن نیز مقامات سعودی از هماهنگی با دولت وقت آمریکا برای تجاوز به یمن سخن می گفتند.

در همین راستا عادل الجبیر وزیر مشاور سعودی شش ماه پیش از حمله به یمن گفته بود که برای حمله به این کشور، در حال آماده سازی و مشورت با کاخ سفید هستیم.

با این حال دولت جدید آمریکا هرچند نمایشی در تلاش است برای حفظ وجه حقوق بشری خود به هر شکل ممکن چهره خود را در باتلاق یمن جور دیگری نشان دهد.

بزرگترین فاجعه انسانی جهان بدون شک متجاوزان به یمن مرتکب بزرگترین جنایت علیه ملت یمن شده و به اعتراف اکثر نهادهای بین المللی، بزرگترین فاجعه انسانی را پس از جنگ جهانی دوم در یمن رقم زده اند، حتی در گزارش های ویژه سازمان جهانی غذا نیز به شاخص های خطرناکی درباره اوضاع یمن اشاره شده است.

بنابراین در صورتی که آمریکا و همپیمانان آن واقعا بخواهند مشکلات این کشور را برطرف کنند، باید ابتدا دست از تجاوز و محاصره علیه ملت یمن بردارند مساله ای که مطالبه اول مردم یمن نیز است.

شدیدترین قحطی ساخت بشر در تاریخ جهان حملات ائتلاف سعودی - آمریکایی در طولشش گذشته به یمن، افزون بر کشتار هزاران نفر، سبب نابودی زیر ساخت ها و تحمیل فقر شدید، قحطی و گرسنگی بر مردم این کشور شده است.

سازمان ملل متحد در تازه ترین گزارش خود درباره بحران یمن اعلام کرد که این کشور جنگ زده و فقیر در معرض شدیدترین قحطی تاریخ جهان قرار دارد.

در این گزارش تاکید شده که یمن اکنون با دشوارترین و شدیدترین بحران قحطی انسانی در چند دهه اخیر جهان مواجه است.

ناامنی در یمن بدترین قحطی ساخته بشر است که جهان تاکنون به خود دیده است.

بر پایه اعلام سازمان ملل، 16 میلیون شهروند یمنی یعنی بیش از نیمی از جمعیت این کشور اکنون از قحطی و گرسنگی شدید رنج می برند و پنج میلیون دیگر در آستانه قحطی شدید هستند.

در همین زمینه، مارک لوکوک مسئول امدارسانی سازمان ملل متحد اعلام کرد که نزدیک به 80 درصد از مردم یمن به کمک های غذایی نیاز دارند و 400هزار کودک زیر پنج سال از سوء تغذیه شدید رنج می برند.

ادامه بهانه جویی ها برای کمک نکردن به یمن همه کشور های متجاوزی که موجب وضعیت فلاکت بار برای یمن ایجاد کرده اند اخیرا با شرکت در کنفرانس کمک کنندگان به یمن ادعای کمک به مردم یمن را دارند.

اما این کشورهای این بار نیز تنها به شرکت در این گونه نشست ها اکتفا کردند به طوری که حتی سازمان ملل متحد نیز از کمک های آنها ناامید شده است.

به طوری که  تعهدات مالی کشور های کمک کننده به یمن به دو میلیارد دلار نرسید.

آن هم در حالی که پیش بینی می شد کمک ها به بیش از سه میلیارد و پانصد میلیون دلار برسد.

این اقدام به منزله بی اعتنایی کامل بریتانیا و به طور کلی کشورهای غربی حامی ائتلاف سعودی در جنگ یمن به وضعیت فاجعه بار انسانی در این کشور فقیر و جنگ زده است.

در واکنش به این اقدامات ناامید کننده برای حمایت از یمن، "اندرو میچل" عضو پارلمان بریتانیا با نگران کننده خواندن کاهش کمک ها به یمن گفت: "بریتانیا در اوضاع یمن نقش دارد زیرا بخشی از ائتلاف جنگ در یمن به فرماندهی عربستان بوده است،  ما نمی توانیم دستان خود را از این فاجعه انسانی بشوییم.

بنابراین طبیعتا این کمک های نمایشی نمی تواند جلوی ایجاد قحطی گسترده در یمن را بگیرد و توقف تجاوز به یمن بهترین کمک به مردم این کشور خواهد بود.

توقف تجاوز، بهترین کمک به یمن علیرغم همه ادعاهای مطرح شده برای حمایت از مردم یمن اما به نظر می رسد بهترین و بزرگترین کمکی که آمریکا و کشورهای همپیمان آن می توانند به یمن کنند همان توقف تجاوز به یمن است؛ در همین راستا  محمدعلی الحوثی عضو شورای عالی سیاسی یمن در واکنش به برگزاری نشست موسوم به کشور های کمک کننده به یمن در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: بزرگترین کمک به مردم یمن، توقف تجاوز و لغو تحریم هوایی و محاصره کشنده علیه ملت یمن است و تحقق همه این موارد نیازمند تصمیم گیری کسانی است که خود را کمک کننده به یمن می خوانند و در عین حال در تجاوز آمریکایی، سعودی، اماراتی و متحدان آن ها علیه یمن مشارکت می کنند.

نتیجه گیری: در آستانه هفتمین سال تجاوز به یمن، وقوع بزرگترین قطحی ساخت بشر در طول تاریخ و وضعیت فاجعه بار حقوق بشر در یمن، بهانه جویی مدعیان حقوق بشر و نخ نما شدن سیاست های خثمانه متجاوزان برای همه مردم جهان در کنار اشراف نظامی انصارالله در میدان نبرد و پیروزی های رزمندگان یمنی، متجاوزان را بیش از گذشته در تنگنا قرار داده است.

پاسخ کوبنده مبارزان یمنی به متجاوزان نشان داد هیچ تجاوزی از سوی ائتلاف سعودی علیه یمن بی پاسخ نمی ماندو قدرت بازدارندگی ارتش و کمیته های مردمی یمن به حدی افزایش یافته است که ادامه جنگ به نفع ائتلاف سعودی نیست تا جایی که توانمندی های نظامی یمن به سطح بسیار پیشرفته ای رسیده است که عربستان سعودی دیگر توان رویارویی با ی متجاوزان را رقم زده و نویدبخش پیروزی نهایی مردم یمن بر متجاوزان است.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: تجاوز - هفتمین - آستانه - ناامنی - مردم - ناامنی غذایی - بحران در یمن - داخلی - بحران - حمایت - رییس جمهور - بین الملل - بحران یمن - فرار - فقیرترین - خبرگزاری - سعودی ها - کارشناس - مبارزان - مقاومت - مشارکت - مستقیم - پیروزی - فرسایش - آمریکا - بیکاری - جمهور - گزارش - دیگری - سعودی

آخرین اخبار سرویس:
نیروهای اشغالگر صهیونیستی معتکفین در مسجدالاقصی را با زور خارج کردند

حمله پهپادی یمن به جنوب عربستان

ادامه اعتراضات مردم بحرین به بازداشت فعالان سیاسی

واکنش آمریکا به حمله راکتی به پایگاه «ویکتوریا»

بازداشت گسترده عوامل طرفدار «محمد بن نایف» در عربستان

اولین واکنش پنتاگون به حمله راکتی به نزدیکی پایگاه آمریکایی «ویکتوریا»

تاکید عراق و روسیه بر تقویت همکاری های فیمابین

گزارش خبرنگار تسنیم در عراق از آخرین جزییات مربوط به هدف قرار گرفتن پایگاه آمریکایی «ویکتوریا»

وزارت خارجه: خبر های پرس تی وی درباره مذاکرات جعلی و تحریف شده است/ اسناد منتشر می شود تا سیه روی شود آن که در او غش باشد

واکنش ایران به اقدام تروریستی اخیر در شهر کویته

اعتراف واشنگتن به پیشرفت موشکی و پهپادی ایران

واکنش پرس تی وی به بیانیه وزارت خارجه: صحت اخبار ما از منابع آگاه تایید شده است/ نیاز باشد می توانیم نام منابع آگاه را افشا کنیم

مقام آمریکایی: برای عدم ترک برجام تضمین نمی دهیم

آنچه تاکنون درباره گونه جدید هندی کرونا می دانیم| آیا موج جدید مرگبار کرونا در هند به علت این گونه جدید است؟

آیا فصل دروی توفان در سرزمین های اشغالی فرا رسیده است؟

سلفی ماشینی الهام حمیدی +عکس

آمریکا، رسما ترکیه را از توافق اف 35 کنار گذاشت

واکنش پرس تی وی به بیانیه وزارت خارجه: صحت اخبار ما از منابع آگاه تایید شده است/ نیاز باشد می توانیم نام منابع آگاه را افشا کنیم

ژنرال اسراییلی با اشاره به حمله به تاسیسات هسته ای دیمونا: ایران هنوز با ما تسویه حساب نکرده !

سلفی ماشینی الهام حمیدی +عکس

وزارت خارجه: خبر های پرس تی وی درباره مذاکرات جعلی و تحریف شده است/ اسناد منتشر می شود تا سیه روی شود آن که در او غش باشد

حمله راکتی به پایگاه نیروهای آمریکایی در فرودگاه بغداد

حمله راکتی به پایگاه نظامیان آمریکایی در اطراف فرودگاه بغداد

پست اینستاگرامی شکیرا به مناسبت روز زمین +عکس

حمله راکتی به پایگاه نظامیان آمریکا در نزدیکی فرودگاه بغداد

چرا نتانیاهو نگران توافق بایدن و ایران است؟

حمله راکتی به پایگاه نظامیان آمریکا در نزدیکی فرودگاه بغداد

وزارت خارجه سکوت را شکست: خبرهای صدا و سیما درباره مذاکرات، جعلی و تحریف شده است / هیهات از این همه بی تقوایی عزت سوز / همه مذاکرات زیر نظر مقام های عالی جلو رفته

وزارت خارجه سکوت را شکست: دیپلمات ها در تلاش برای رفع تحریم ها هستند، جریان تخریب در اندیشه گندم خیالی ری / هیهات از این همه بی تقوایی عزت سوز / همه مذاکرات زیر نظر مقام های عالی جلو رفته

زخمی شدن 35 فلسطینی در قدس اشغالی

حمله راکتی به پایگاه نظامیان آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد

بیانیه وزارت خارجه: دیپلمات ها در تلاش برای رفع تحریم ها هستند، جریان تخریب در اندیشه گندم خیالی ری / هیهات از این همه بی تقوایی عزت سوز / همه مذاکرات زیر نظر مقام های عالی جلو رفته

ححمله راکتی

خروج نیروهای آمریکا از افغانستان مورد توجه طالبان، آمریکا و دولت کابل

مقام آمریکایی: برای عدم ترک برجام تضمین نمی دهیم

آماده گفتگو با رییس جمهور اوکراین در مسکو هستم

تصویب لایحه محدودیت فروش تسلیحات به عربستان در آمریکا

جمهوری چک سفیر روسیه را احضار کرد

خروج نیروهای آمریکا از افغانستان مورد توجه طالبان، آمریکا و دولت کابل

نشت ماده آمونیاک از یکی از کارخانجات در «حیفا»

آمریکا کدام تحریم های ایران را لغو می کند؟

حزب الله عراق: حشد الشعبی منحل نخواهد شد

آمریکا نسل کشی ارامنه در امپراطوری عثمانی را به رسمیت می شناسد

وزارت خارجه: خبرهای پرس تی وی درباره مذاکرات جعلی و تحریف شده است

حمله نظامیان صهیونیست به نمازگزاران فلسطینی در قدس اشغالی

نشت ماده آمونیاک از یکی از کارخانجات در «حیفا»

سوریه:چتر حمایتی شورای امنیت موجب تشویق اسراییل برای تجاوز است

تردید در منبع آگاه پرس تی وی از دید مشاور روحانی

خروج از عراق را در حال حاضر پیش بینی نمی کنیم

دمشق: شورای امنیت مشوق رژیم صهیونیستی برای تجاوز به سوریه است

حشد شعبی هرگز منحل نخواهد شد

خشونت تسلیحاتی؛ مشکل منحصر به فرد آمریکا

دیدار وزرای امور خارجه انگلیس و فلسطین

عقب نشینی روسیه از مرز اوکراین

چین بار دیگر دستیابی به خنثی سازی کربن تا سال 2060 را تایید کرد

واشنگتن: فناوری موشکی و پهپادی ایران پیشرفت قابل توجهی داشته است

نقشه نفتالی بنت برای خلاصی دایمی از شر نتانیاهو

فعال سیاسی: مقام وزارت خارجه آمریکا به نامشروع بودن تحریم اعتراف کرد

سنتکام: دقت موشک های ایرانی بهتر از گذشته شده است/ تنش ایران و اسراییل به جنگ نخواهد کشید

دمشق: جولان اشغالی بخش جدایی ناپذیر خاک سوریه است

حمله به کاروان پشتیبانی نظامی آمریکا در بابل عراق 

سوریه:چتر حمایتی شورای امنیت موجب تشویق اسراییل برای تجاوز است

ویدیو| از کودتای غول ها تا خیانت انگلیسی ها؛ سوپرلیگ چگونه شکل گرفت و نابود شد

(ویدئو) پاسخ پرس تی وی به عراقچی

(ویدئو) پاسخ پرس تی وی به وزارت خارجه

نیروهای سوری مقر عناصر وابسته به آمریکا در قامشلی را تصرف کردند

گروه تحریک طالبان، مسئولیت حمله انتحاری در پاکستان را برعهده گرفت

سرلشگرِ پهلوی بوی اویس قرنی گرفت

گزارش تصویری از دیدار آلومینیوم اراک و پیکان

دعوت پوتین از رییس جمهوری اوکراین برای سفر به مسکو

زاخارووا: سخنان بورل درباره جمهوری چک ادامه سیاست غیردوستانه اتحادیه اروپاست

اتهام زنی پارلمان انگلیس علیه چین

ابراز رضایت روسیه از روند مذاکرات هسته ای در وین

آلمان با تغییر مرزهای کشورهای بالکان مخالفت کرد

ایران و آمریکا بر سر لغو تحریم ها به اختلاف خوردند

به صدا درآمدن آژیر خطر در سفارت آمریکا در بغداد

قطع سخنرانی مکرون از سوی بلینکن و پخش سخنرانی پوتین!

ارزیابی مذاکرات هسته ای وین/ فعلا به نتایج خاصی منجر نشده است

چین بار دیگر دستیابی به خنثی سازی کربن تا سال 2060 را تایید کرد

پمپئو: برجام توافقی بد بوده و هست

موشک سوری همه ترس اسراییلی ها را یک جا نشان داد

سخنگوی وزارت خارجه عملیات تروریستی در هتل سرینا را محکوم کرد

استخدام متصدی پذیرش در کارگزاری آگاه در اصفهان

استخدام حسابدار با سابقه کار در خیابان فلسطین

فشار بر مسکو از مسیر کریمه

مقام حماس: مخالف تعویق زمان برگزاری انتخابات هستیم

جمهوری چک شمار دیپلمات های روسیه در پراگ را کاهش می دهد

سفیر چک برای دومین بار در هفته به وزارت خارجه روسیه احضار شد

نشت آمونیاک در شهر حیفا در فلسطین اشغالی

تکمیلی/ مقام آمریکایی: برای عدم ترک برجام تضمین نمی دهیم

جمهوری چک 60 دیپلمات روس را اخراج می کند

ایندیپندنت: حادثه اخیر آسیب پذیری امنیتی اسراییل را مورد تاکید قرار داد

عقب نشینی روسیه از مرز اوکراین

بایدن: آینده از آن سرمایه گذاری در انرژی پاک است

دختری که ادعا می کند شادمهر عقیلی به او تعرض جنسی کرده است

نشت آمونیاک از یکی از مخازن حیفا در اراضی اشغالی

مذاکرات عراق با روسیه و امریکا و فرانسه درباره همکاری جهت ساخت نیروهای اتمی

سوریه: شورای امنیت از بازخواست کردن رژیم صهیونیستی عاجز است

گردان های حزب الله عراق: حشد شعبی هرگز منحل نخواهد شد

مقام آمریکایی: تضمینی نیست که دولت آینده آمریکا از برجام خارج نشود

روسیاهی متجاوزان در آستانه هفتمین سال تجاوز به یمن

روسیاهی متجاوزان در آستانه هفتمین سال تجاوز به یمن