مطالب مرتبط:
ضرورت مشارکت بیشتر سازمان های فرهنگی برای جریان سازی در موضوع فداکاری
ضرورت مشارکت سازمان های فرهنگی درجریان سازی موضوع فداکاری و ایثار در فضای دانشجویی
ضرورت مشارکت سازمان های فرهنگی درجریان سازی موضوع فداکاری و ایثار در فضای دانشجویی
رییس سازمان پزشکی قانونی: بی نام سازی پرونده های پزشکی قانونی در دست بررسی است
به منظور همسان سازی حقوق مستمری بگیران، 90 هزار میلیاردتومان از بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی پرداخت خواهد شد/ اختصاص 60 هزار میلیارد برای همسان سازی حقوق کارکنان لشگری، کشوری و رتبه بندی معلمان
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 16 اسفند 1399 ساعت 20:252021-03-06دانش

تأکید علیزاده بر ضرورت مشارکت بیشتر سازمان های فرهنگی جهت جریان سازی در موضوع فداکاری


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، عیسی علیزاده معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی امروز در نشست خبری دهمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری به دانشجویان ایران به همراه جمال رحیمیان دبیر دهمین آیین که به صورت نیمه حضوری در محل سازمان جهاد دانشگاهی تهران برگزار شد، - " معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی با تأکید بر ضرورت مشارکت بیشتر دیگر سازمان های فرهنگی جهت جریان سازی با موضوع فداکاری و ایثار در فضای دانشجویی گفت: این ظرفیت در فضای دانشجویی کشور وجود دارد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، عیسی علیزاده معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی امروز در نشست خبری دهمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری به دانشجویان ایران به همراه جمال رحیمیان دبیر دهمین آیین که به صورت نیمه حضوری در محل سازمان جهاد دانشگاهی تهران برگزار شد، اظهار کرد: موضوع فداکاری نباید تنها به آیین اعطای تندیس فداکاری منحصر شود و برای ایجاد یک جریان فرهنگ ساز مشارکت دیگر بخش های فرهنگی نیاز است.

وی با اشاره به برنامه هایی، چون برنامه کتاب سال و پایان نامه سال با موضوع فداکاری افزود: باید برنامه های متناظری که همپوشانی و تعامل لازم را با هدف جریان سازی دارد تعریف شود.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی از ویژگی های برنامه های فرهنگی جهاد دانشگاهی را مسأله محور بودن آن برشمرد و افزود: ابزار های جهاد دانشگاهی در اطلاع رسانی و نظرسنجی (ایسنا، ایکنا و ایسپا) سبب شده تا این نهاد زودتر از نیاز جامعه و نسل جوان اطلاع حاصل کند.

علیزاده آیین اعطای تندیس را از موضوعات مسأله محور فرهنگی دانست و خاطرنشان کرد: ایثار و فداکاری از موضوعات مورد قبول در همه جوامع و ادیان و همواره مورد احترام و توجه جوانان است از این رو اهمیت دادن به این موضوع در حرکت جامعه به سوی اخلاقی شدن کمک می کند.

وی تداوم این برنامه را ناشی از اهتمام دبیرخانه و معاونت فرهنگی به این موضوع برشمرد و افزود: برای جریان سازی این موضوع باید به صورت مشارکتی و با حضور همه نهاد های مرتبط اقدام شود.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی تصریح کرد: نتایج تحقیقات حاکی از آن است که یکی از مهم ترین فعالیت هایی که در سال های اخیر جایگزین فعالیت های فرهنگی صرف شده است فعالیت های اجتماعی است از این رو تندیس فداکاری اهمیت فراوانی خواهد یافت.

علیزاده با تقدیر از دست اندرکاران آیین در برگزاری هر چه بهتر آن در ادامه بین بخشی بودن این رویداد فرهنگی را از ویژگی های بارز دانست و گفت: می توان گفت این آیین از تعاملی ترین و مشارکتی ترین برنامه های فرهنگی جهاد دانشگاهی است که امسال دبیرخانه نسبت به آن اهتمام ویژه ای داشته است.

وی در ضمن تشکیل باشگاه دانشجویان فداکار و استفاده از ظرفیت های آنان را پیشنهاد و ادامه داد: تعریف برنامه های متعدد رونمایی از کتاب، مستندسازی تجربیات و نشست های متعدد در طول سال و.

با موضوع فداکاری را باید در دستور کار قرار داد تا موضوع ایثار و فداکاری صرفاً به تندیس فداکاری منحصر نشود.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی مهم ترین نکته را انتخاب صحیح دانشجویان فداکار برشمرد و افزود: فداکاری با گمنامی عجین شده است و شاید بهترین کار دبیرخانه و نهاد های مشارکت کننده شناسایی صحیح دانشجویان و گروه های دانشجویی فداکار است.

علیزاده با تأکید بر ضرورت تلاش در جهت اختصاص امتیازاتی به تندیس فداکاری جهت قایل شدن آن امتیازات به دانشجویان دارنده تندیس گفت: این امتیازات می تواند آموزشی، اشتغال و یا فرهنگی باشد.

وی با تشکر از رسانه هایی که به نوعی در ترویج فرهنگ فداکاری فعالانه نقش ایفا کرده اند، افزود: در اینجا از همه نهاد های فرهنگی می خواهم تا در جهت جریان سازی این فرهنگ والا کوشا باشند نشان دادن مسایل ارزشی، چون ایثار و اخلاق راه های مختلف دارد که عنصر اصلی آن فداکاری است.

تقدیر از 80 دانشجو و گروه دانشجویی فعال در حوزه کرونا در دهمین دوره آیین تندیس فداکاریدر ادامه این نشست جمال رحیمیان دبیر دهمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری به دانشجویان ایران از تقدیر 80 دانشجو و گروه دانشجویی فعال در حوزه کرونا در دهمین دوره آیین خبر داد و گفت: دهمین آیین تندیس فداکاری با توجه به جو سنگین کرونایی حاکم در کشور در شهریور ماه امسال کلید خورد و با توجه به کاهش ساعت حضور کاری همکاران روند کار با کندی پیش می رفت.

وی ادامه داد:، اما با حمایت ها و همراهی های همه سازمان ها و ارگان های مرتبط با وجود همه سختی ها مراحل پیش رفت.

دبیر دهمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری به دانشجویان ایران از ویژگی های متمایز این دوره را تشکیل شورای عالی آیین به ریاست دکتر طیبی رییس جهاد دانشگاهی و با حضور و مشارکت معاونان وزرا و سازمان ها دانست و خاطرنشان کرد: البته شورای سیاستگذاری هم در سطح مدیران کل فرهنگی و اجتماعی سازمان ها و نهاد های مشارکت کننده تشکیل شد.

رحیمیان با بیان این که در این دوره برخی سازمان های دیگر (مرتبط با سلامت) به دبیرخانه ملحق شدند، افزود: از آن جمله سازمان نظام پزشکی، سازمان نظام پرستاری و درخواست از ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و .

بود.

وی با اشاره به تشکیل 8 جلسه مفصل از کمیته انتخاب و کارشناسان برای انتخاب دانشجو و یا گروه های دانشجویی فداکار گفت: تاکنون 72 دانشجو و گروه دانشجویی فداکار شناسایی و تایید شده اند که از این تعداد 13 گروه دانشجویی حضور دارند و به نظر می رسد با تشکیل آخرین جلسه کمیته انتخاب شمار دانشجویان و گروه های دانشجویی از این میزان هم افزایش یابد.

دبیر دهمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری به دانشجویان ایران تصریح کرد: از زمان اعلام فراخوان تا مهلت تعیین شده بیش از 150 دانشجو و گروه دانشجویی در سامانه تندیس ثبت نام کردند البته برخی دیگر از دانشجویان توسط سازمان های مشارکت کننده معرفی شدند.

رحیمیان از برگزاری اختتامیه دهمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری به دانشجویان ایران در روز چهارشنبه 20 اسفندماه به صورت نیمه حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی خبر داد و گفت: مکان برگزاری دهمین آیین تالار فردوسی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران با گنجایش 700 نفر است که امسال کمتر از 100 نفر در این سالن حضور خواهند داشت.

وی با بیان این که این آیین امسال مخاطب عام ندارد، افزود: جامعه دانشجویی و دانشگاهی هم به پاس قدردانی از زحمات مدافعان سلامت از 20 اسفندماه تا پایان سال به صورت سراسری با حضور در منازل حدود 300 مدافع سلامت که جان خود را برای دفاع از سلامت هموطنان خود فدا کردند با اهدای لوح تقدیر و تندیس نمادین فداکاری تقدیر می کنند.

دبیر دهمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری به دانشجویان ایران با بیان این که جهاد دانشگاهی سراسر کشور به همراه دیگر اعضای دبیرخانه در اجرای این مراسم مشارکت دارند، افزود: وزارت بهداشت و علوم، سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، سازمان بهزیستی، کمیته امداد، سازمان حفاظت محیط زیست، بنیاد مستضعفان، سازمان انتقال خون نظام پزشکی، نظام پرستاری، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) بنیاد شهید و امور ایثارگران از آن جمله هستند.

رحیمیان این مراسم را تقدیر کوچکی از عظمت فداکاری مدافعان سلامت دانست و خاطرنشان کرد: هیچ ملتی بی نیاز از فرهنگ ایثار و فداکاری نیست.

وی از تأکیدات موجود را انتخاب دقیق، صادقانه، روشن و قابل دفاع برشمرد و افزود: کوشیده شد با مشارکت کارشناسان این فعالیت به درستی انجام شود.

دبیر دهمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری به دانشجویان ایران با بیان این که شماری از این منتخبان دانشجویان علوم پزشکی نبوده اند، گفت:، اما وظایفی، چون تأمین معیشت، ضدعفونی کردن معابر و .

را برعهده داشتند.

رحیمیان در ادامه با ارائه گزارش آماری از 9 دوره گذشته گفت: در این 9 دوره 24 درصد دانشجویان از دانشگاه آزاد، 76 درصد از دانشجویان دانشگاه های دولتی انتخاب شده بودند، همچنین 15 درصد فداکاران در 9 دوره پیشین از گروه های دانشجویی و 85 درصد از دانشجویان بوده اند.

وی با بیان این که 16 درصد فداکاران از گروه پزشکی و 84 درصد مربوط به گروه غیر پزشکی بوده است، افزود: هم چنین 21 درصد فداکاران از استان تهران و 79 درصد مربوط به دیگر استان ها بوده است.

دبیر دهمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری به دانشجویان ایران با بیان این که می کوشیم با راه اندازی باشگاه دانشجویان فداکار به این امر مقدس سازماندهی مشخصی بدهیم، خاطرنشان کرد: بدین ترتیب ارتباط با دانشجویان فداکار، این بدنه فعال و موتور محرکه در عرصه فعالیت اجتماعی مستمر خواهد بود.

رحیمیان میزان استقبال دانشجویان را هرسال بیش از پیش دانست وگفت: این حاکی از آن است که این آیین توانسته هر سال در میان دانشجویان شناخته شده تر با بازخورد های مثبت باشد.

وی درباره بخش ویژه این رویداد فرهنگی هم گفت: امسال، چون سال های گذشته در بخش ویژه از 2 دانشجویی که جان خود را در مسیر حفظ سلامت مردم از دست داده اند، از یک دانشجوی شهید مدافع حرم تقدیر می شود.

دبیر دهمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری به دانشجویان ایران با بیان این که امسال قصد بر این بود تا جشنواره فرهنگی هنری در ذیل دهمین آیین برگزار شود، تصریح کرد:، اما به علت حجم کار فراوان در این دوره برگزاری جشنواره فرهنگی هنری به سال بعد (یازدهمین دوره) موکول شد.

در پایان این مراسم از پوستر نهایی دهمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری به دانشجویان ایران که توسط یک دانشجو طراحی شده بود رونمایی شد.


کلید واژه ها: معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی - جهاد دانشگاهی - دانشگاه - سازمان جهاد دانشگاهی تهران - سازمان جهاد دانشگاهی - فداکاری - معاون فرهنگی - تندیس ملی فداکاری - فرهنگی - برگزار - سازمان - عیسی علیزاده - علیزاده - جهاد - دانشجویان - نشست خبری - آیین - دانشجویی - خبرگزاری - موضوع - معاون - رحیمیان - مشارکت - تهران - گزارش - ایران - همراه - تندیس - امروز - حضوری

آخرین اخبار سرویس:
اعلام شرایط اختصاص خوابگاه به داوطلبان مقطع دکتری / دانشگاه هایی که تعهدی برای تامین خوابگاه ندارند! + جزییات

نانوترانزیستور های جدید اتلاف گرمای سیستم های پرمصرف را کاهش می دهند

رشته علوم سیاسی به دیگر رشته های دانشگاه اراک افزوده شد

شرایط و جزییات شرکت در آزمون ملی دندانپزشکی اعلام شد

دانشگاه امام حسین (ع) برای دوره دکتری دانشجوی بدون آزمون می پذیرد

تفسیر معاصرانه؛ تفسیری سنتی و ریشه دار در چهارده قرن معارف اسلامی

استخدام ماشینکار (تراش، فرز، ...) در شرکت مکانیک آب در تبریز

دانشگاه امام حسین (ع) برای دوره دکتری دانشجوی بدون آزمون می پذیرد

توزیع بیش از یک میلیون و 500 هزار کیت تشخیص سریع آنتی ژن کرونا

وبینار «غذا دادن به حیوانات؛ درست یا نادرست؟» برگزار می شود

نمایه مقاله اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی سمنان در مجله بین المللی

کارگاه «مداخلات و طرح های درمانی برای اختلال افسردگی و اضطرابی» برگزار می شود

رشته های فنی و مهارتی در دانشگاه آزاد زابل راه اندازی می شود

دانشگاه پشت پرده کرونا

استفاده از رسانه بازی برای پیشبرد دیپلماسی در حوزه بین الملل

آموزش تکنیک های موفقیت در مسیر مصاحبه شغلی و استخدام

رشته علوم سیاسی به ظرفیت تحصیلی دانشگاه اراک افزوده شد

نانوذرات عملکرد قفس های پرورش ماهی را بهبود می بخشند

وبینار آشنایی با BIM و اهمیت نرم افزار Revit برگزار می شود

فراخوان دانشگاه جامع امام حسین (ع) برای پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان دوره های کارشناسی ارشد و دکتری

موفقیت دانشجوی جغتایی در مقطع دکتری رشته دامپزشکی

طرح ملی آزمایشگاه قوای محرکه پیشرفته در دانشگاه تهران

آب در ماه؛ افسانه بود؟/ تلاش دانشمندان برای اطمینان از رگه های حیات در قمر زمین

زنگ خطر زنانه شدن سالمندی

شرایط و جزییات شرکت در آزمون ملی دندانپزشکی + منابع آزمون

آیین رونمایی ازکتاب دیپلماسی بازی های دیجیتال

راه اندازی آزمایشگاه PCR در کهگیلویه و بویراحمد

طراحی و تولید انواع پنل های مشبک در یزد

محدودیت فعالیت در خوابگاه های دانشجویی

حمایت دانشگاه آزاد اسلامی از طرح های فناورانه با فرآیند جدید

امکان شرکت دانشجویان سراسر کشور در مسابقات «خضراء»

آیا کنکور های ارشد و سراسری 1400 به تعویق می افتد؟

پژوهشگران دانشگاه حکیم سبزواری به کاربرد های نوین برای نانوساختار ها دست یافتند

وضعیت خوابگاه برای دانشجویان دکتری در 1400

کوالاهای دوست داشتنی

شروع آسفالت ریزی اساسی اتوبان پاسداران تبریز

نبود شرایط ازدواج نظام خانواده را سست می کند/ لزوم تثبیت موقعیت زنان به عنوان نیمی از افراد جامعه

ارتقای کیفیت با آموزش ترکیبی در پساکرونا

باد مریخی از نگاه دوربین استقامت+فیلم

انتخاب رشته دوره دکتری دانشگاه آزاد قزوین تا 8 اردیبهشت ادامه دارد

کتاب «دیپلماسی بازی های دیجیتال» رونمایی شد

کاربرد نرم افزار SAS در تجزیه طرح های آماری کشاورزی

آخرین تصمیمات وزارت علوم برای برگزاری امتحانات پایان ترم

جزییات پذیرش بدون آزمون دانشگاه تهران در مقطع دکتری

آغاز انتخاب رشته دکترای تخصصی دانشگاه آزاد

تربیت اسلامی، لازمه تمدن سازی

دانشگاه تهران بدون آزمون دانشجوی دکتری جذب می کند

پنل خورشیدی برای دستگاه های اینترنت اشیا ابداع شد

معرفی «علوم داده» در سلسله همایش های جهت

دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوار در قاب تصویر

آغاز انتخاب رشته داوطلبان دوره دکتری تخصصی سال 1400 دانشگاه آزاد

رونمایی از سفیدترین رنگ جهان

چهاردهمین کنفرانس «تحقیق در عملیات» در دانشگاه سجاد مشهد برگزار می شود

روش های کاسب کارانه آموزشگاه های کنکور/ تغییرات کنکور مربوط به امسال نیست

ناکارآمدی تحریم ها / سرمایه گذاران خارجی با قرارداد های هوشمند جذب می شوند

توزیع بیش از یک میلیون و 500 هزار کیت تشخیص سریع آنتی ژن کرونا

تسهیلات دانشگاه ها برای پذیرش دانشجوی دکتری اعلام شد

تعداد مبتلایان کرونا در سیستان و بلوچستان به 30796 نفر رسید

کارگاه اصول نظری و تکنیک های کشت سلولی در اردبیل برگزار می شود

رونمایی از سفیدترین رنگ جهان

مدرک تخصصی حافظان قرآن کریم مازندران صادر شد + اسامی

انتخاب قدرت دارد / شماره هجدهم نشریه «صبح صادق» دانشگاه صنعتی سجاد منتشر شد

خوابگاه های دانشگاه چمران اهواز برای چه دانشجویانی فعال است؟

45 دانشگاه و موسسه شرط ارائه خوابگاه به دانشجویان دکتری را اعلام کردند

درخواست وزارت علوم برای واکسیناسیون دانشویان/ نحوه برگزاری کلاس های عملی دانشگاه ها

دانشگاه پشت پرده کرونا

خوابگاه های دانشگاه چمران اهواز برای چه دانشجویانی فعال است؟

درخواست وزارت علوم برای واکسیناسیون دانشویان

تصاویر منتخب فروردین 1400

ژل کُت های رسانای تقویت شده با نانولوله های کربنی برای صنعت پلاستیک استفاده می شوند

کارگاه آموزشی نرم افزار R برگزار می شود

انتخاب رشته 31 هزار و 355 نفر در آزمون دکتری

آغاز انتخاب رشته دکترای تخصصی دانشگاه آزاد

مشکلات آموزشی دلیل عمده اخراج دانشجویان از دانشگاه/ واکنش به مشکل ادامه تحصیل برخی دانشجویان ستاره دار

سهم 60درصدی سوابق تحصیلی در کنکور

معرفی گونه جدیدی از قارچ از سوی پژوهشگران دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری

درخواست وزیر علوم برای تزریق واکسن کرونا به دانشجویان | امتحان پایان ترم مجازی برگزار می شود؟ | تکلیف برگزاری کلاس های عملی

جزییات پذیرش بدون آزمون دانشگاه تهران در مقطع دکتری/ آغاز ثبت نام از 4 اردیبهشت

زرین آمیزی: بیش از 8000 نفر داوطلب شرکت در آزمون استخدامی خاص فرزندان شهدا و جانبازان شدند

تشخیص فوق سریع کرونا در ژاپن

لغو عضویت جلال میرزایی از هیئت مدیره منطقه آزاد اروند

رونمایی از سفیدترین رنگ جهان

دانشجوی دانشگاه ایلام به عنوان عضو برتر طرح نیکنام سازمان جوانان هلال احمر انتخاب شد

30 درصد مجازشدگان کنکور دکتری انتخاب رشته کردند / فردا، آخرین مهلت

زلزله در کمین پایتخت

جشنواره قرآنی خانوادگی رمضان

آغاز انتخاب رشته دکترای تخصصی دانشگاه آزاد

رونمایی از سفیدترین رنگ جهان

اجرای پروژه ای در راستای تولید منسوجات الکترونیکی هوشمند

نتایج اولیه پذیرفته شدگان پذیرش بدون آزمون دانشگاه علامه اعلام شد

آغاز انتخاب رشته دکترای تخصصی دانشگاه آزاد

عکس| رونمایی از سفیدترین رنگ جهان

تصویب 3 رشته جدید مقطع دکتری دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار‎

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تایباد | امکانات و دستاوردها

بیستمین جشنواره پایان نامه های برتر قرآنی آغاز به کار کرد

جزییات شیوه نامه «دوره مشاهده­ گری» اعضای هیات علمی/ شرکت در دوره منجر به کاهش حقوق نمی شود

برگزاری مراسم رونمایی از کتاب دیپلماسی بازی های دیجیتال

دانشگاه پشت پرده کرونا

دانشجویان اصفهانی در نشستی مجازی بازگشت ایران به برجام را بررسی می کنند

388 هزار پایان نامه و رساله، چهار میلیون بار دانلود شدند

تأکید علیزاده بر ضرورت مشارکت بیشتر سازمان های فرهنگی جهت جریان سازی در موضوع فداکاری

تأکید علیزاده بر ضرورت مشارکت بیشتر سازمان های فرهنگی جهت جریان سازی در موضوع فداکاری