موضوعات داغ: - حقوق بازنشستگان - تامين اجتماعي - افزايش حقوق - همسان سازي حقوق بازنشستگان - بازنشستگان تامين اجتماعي - افزايش حقوق بازنشستگان - همسان سازي حقوق - ليگ قهرمانان - ليگ قهرمانان آسيا - صهيونيست ها - دو معلولي - مهندسي ژنوم - محمود نقيبي - كنكور ارشد و دكتري - كارت منزلت سالمندان - ديويد مالپاس - مشاور سابق وليعهد ابوظبي - رواسجان - سوزاندن اجساد - خروج از اتحاديه اروپا - بهترين بازيكن ماه ليگ پرتغال - داتو - بهترين بازيكن سال 2012

مطالب مرتبط:
سنگ تمام فرهاد مجیدی برای محمود فکری در تمرین استقلال
بزرگترین تفاوت فرهاد مجیدی و محمود فکری
به محمود فکری اولتیماتوم نداده بودیم/ اعلام دلیل مذاکره با الهامی
فرهاد مجیدی پشت محمود فکری درآمد
بزرگترین تفاوت فرهاد مجیدی و محمود فکری
-103 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 16 اسفند 1399 ساعت 03:352021-03-05ورزشي

چرا محمود فکری، «نَخواستنی» بود؟


چرا محمود فکری، «نَخواستنی» بود؟ عصرایران:  استقبال بازیکنان و هواداران تیم فوتبال استقلال از کنار گذاشتن مثلث «محمود فکری، پرویز مظلومی و صمد مرفاوی» از هدایت و سرپرستی استقلال و جایگزینی فرهاد مجیدی را تنها نمی توان به نتایج و نوع بازی استقلال در .

- عصرایران:  استقبال بازیکنان و هواداران تیم فوتبال استقلال" از کنار گذاشتن مثلث محمود فکری، پرویز مظلومی و صمد مرفاوی از هدایت و سرپرستی استقلال و جایگزینی فرهاد مجیدی را تنها نمی توان به نتایج و نوع بازی استقلال در این چند ماه یا گفتار و رفتار محمود فکری یا لذت نبردن هواداران نسبت داد اگرچه اینها همه هست.

محمود فکری را در یک کلمه می توان نخواستنی دانست و اگرچه محبوبیت، برای تضمین موفقیت فرهاد مجیدی در دوره جدید کافی نیست اما خواستنی شدن یک بازیکن یا مربی هم به آسانی به دست نمی آید و در بیان تفاوت جایگاه فکری و مجیدی نزد هواداران، این جمله طعنه آمیز هوادار مشتاقی که از راه دور خود را به محل تمرین استقلالی ها رسانده بود قابل تأمل است اگرچه می دانیم از اغراق خالی نیست: باختن با فرهاد مجیدی بهتر از بردن با فکری است ! درباره دلایل ناکامی و نامحبوبی محمود فکری و دستیاران او که در قالب یک مثلث آمده بودند تا از فرصت ممنوعیت استخدام مربی خارجی بیشترین بهره را ببرند این 10 مورد را می توان یادآور شد: 1.

چنان که پیش از این و قبل از کنار گذاشتن میلیچ هم به صراحت نوشتم، فکری و مرفاوی و مظلومی خارجی ستیزند و با بازیکن خارجی میانه ای ندارند (نیمکت استقلال، ضد خارجی است).

چون از کار کردن با آنها معذب اند و احساس می کنند متاعی برای ارایه به آنها در چنته ندارند.

از این رو کنارشان می گذارند تا در معرض مقایسه قرار نگیرند.

در باشگاه خصوصی که پول کلانی برای خرید بازیکن پرداخت شده مربی به سادگی نمی تواند بازیکن را کنار بگذارد اما خرج که از کیسه مهمان باشد، حاتم طایی شدن هم آسان می شود! 2.

محمود فکری ارتباط مناسبی با بازیکنان نداشت.

فقدان کاریزمای لازم از همان ابتدا هویدا بود و البته بر بازیکن قدیمی و وفاداری که جامه مربی گری پوشیده نباید خرده گرفت.

انتقاد به کسانی است که او را برگزیدند و برکشیدند.

در یک بازیگر" دیالوگ مورد نظر کارگردان را بر زبان نیاورد و آنچه را که کارگردان خواسته اجرا نکند برداشت ها تکرار می شود ولو 20 بار.

فیلم، متعلق به کارگردان است و همه جا حضور دارد تا بازی بگیرد.

در فوتبال اما هر قدر هم مربی قبل از بازی و بین دو نیمه نکاتی را بگوید و طرحی را بریزد باز، بازیکن است که در میدان بازی می کند و اصطلاحا بازی را در می آورد.

اگر دل بازیکن با مربی نباشد هر قدر هم او بیرون زمین داد و فریاد و تقلا کند به گوش بازیکن نمی رود.

بازیکن باید سرمربی را دوست داشته باشد، قبول داشته باشد و به او باور داشته باشد.

غیر این اگر باشد با ارجاع به کمیته انضباطی تنها نقار و کینه فزونی می گیرد.

محمود فکری در این چند ماه یک رکورد شگفت آور در فرستادن بازیکنان به کمیته انضباطی به جای گذارد.

قصه هم فقط بی نظمی بازیکن نیست که تازه اگر مربی جاذبه و جذبه داشته باشد نیاز به این کارها نیست.

این که در یک بازه کوتاه هم هروویه میلیچ را به کمیته انضباطی بفرستی و هم فرشید اسماعیلی، فرشید باقری، سیاوش یزدانی و مهدی قایدی را یعنی قادر به ایجاد ارتباط مناسب با بازیکنانی نیستی که نصف سن مربی را دارند.

مثل معلمی که مدام شاگردان خود را به دفتر و نزد ناظم بفرستد و خود از عهده اداره کلاس برنیاید.

(همان هفته دوم کار او با شیخ دیاباته به مشاجره کشید.

بازیکنی که به ادب و متانت شهرت داشت).

3.

تغییر مدام سیستم بازی هم نشان می داد محمود فکری طرح ذهنی ندارد تا به اجرا بگذارد و می خواهد در عمل کاستی ها را رفع کند و در زمین به دنبال طرح است.

این بی ثباتی در حالی است که در فوتبال مدرن مربیان به ثبات سیستم خود بسیار حساس اند و در قبال آن وسواس دارند.

مضحک تر از همه وقتی بود که در پاسخ به این پرسش که چرا مدام سیستم بازی را تغییر می دهد با تبختر گفت: من به سیستم ها اعتقاد ندارم و می خواهم 22 محمود فکری داشته باشم! به یاد آوریم که وقتی از استراماچونی سؤال شد آیا تصور نمی کنید سه پنج دو برای تیم شما مناسب نیست، مرد ایتالیایی در جواب گفت: آن قدر پافشاری می کنم تا جا بیفتد.

اشکالات با تمرین بیشتر کم می شود.

این حرف را کسی می زد که سابقه نشستن روی نیمکت اینتر میلان را داشت و با مزه این که فکری خود را با استراماچونی مقایسه می کرد و بر اساس امتیازات جمع آوری شده به مقایسه دستمزد می پرداخت.

با چهار، سه، سه شروع کرد.

تا یک باخت داد آرایش تیم به چهار، چهار، دو تغییر یافت.

دو بازی هم سه، پنج، دو بازی کرد و در پایان به چهار، چهار، دو رسید! یک رویکرد کم نظیر که نشان می داد جناب فکری، فکری پشت این تصمیمات ندارد.

4.

اشتباه فاحش دیگر فکری این تصور بود که همه بازیکنان باید حداقل برای یک بار فیکس بازی کنند.

در حالی که طبیعت برخی بازیکنان این است که یار ذخیره باشند و در همان دقایق محدود و کمتر از کل بازی که وارد زمین می شوند نقش آفرینی می کنند و گل به ثمر می رسانند.

استراماچونی، رضاوند و سجاد آقایی را به عنوان یار ذخیره به زمین می فرستاد و نتیجه می گرفت.

همین سجاد که استقلال او را به راحتی از دست داد- در بازی هایی که به عنوان ذخیره وارد میدان شد بارها گل زد یا نوع استفاده فرهاد مجیدی از ارسلان مطهری به عنوان یار تعویضی.

دیاباته اما به عکس" وقتی فیکس بازی می کرد مؤثر تر بود تا وقتی به عنوان یار تعویضی می آمد (بحث مصدومیت البته جداست).

محمود فکری در دوران بازی هم به هوش بالا شهرت نداشت و بیشتر از جسم خود مایه می گذاشت و به عنوان مربی هم توقع داشت بازیکن، جان بکَند نه این که هوش مندانه بازی کند.

مثالی هست که می گویند بازی فوتبال مثل نواختن پیانوست.

چون پیانو را هم چند نفر حمل می کنند ولی یک نفر می نوازد! آقای فکری گویا بازیکنانی را دوست داشت که پیانو را حمل کنند نه آن که پای آن بنشینند و قطعه ای را اجرا کنند.

5.

چون ویروس کووید 19 مانع حضور تماشاگران در ورزشگاه ها شده محمود فکری هم شاید تصور می کرد این یک فرصت برای اوست تا بی اعتنا به خواست تماشاگر و هوادار کار خود را انجام دهد.

نه نگران هو باشد، نه تشویق بازیکنی که او به میدان نمی فرستد و نه حیا کن و رها کن ها.

درست است که هوادارو تماشاگر نبود اما صفحات مجازی بود و هست.

با این تفاوت که در استادیوم شعاری می دادند و می رفتند ولی در فضای مجازی هستند و یک گروه کوچک می تواند تأثیرگذار باشد.

 محمود فکری اما هیچ طرح و برنامه ای در این زمینه نداشت.

انگار در خلأ بازی می کنند و وظیفه جلب نظر و اقناع هوادار را ندارند.

چون اساساً به این دنیا تعلق ندارد.

تازه خود او بهتر از دو مربی سابق و در این فصل دستیار او – مظلومی و مرفاوی – بود.

6.

چنان که در ابتدا گفته شد نقد اصلی به انتخاب کنندگان است و می توان پرسید با کدام معیار و شاخص، محمود فکری انتخاب شد؟ دوران طولانی کاپیتانی استقلال آیا کافی بود؟ با کدام سابقه مربی گری؟ به صرف 10 بار هدایت تیم نساجی و آوردن نفت مسجد سلیمان به لیگ برتر آیا می توان تیمی با سابقه قهرمانی آسیا و با میلیون ها هوادار را به چنین مربی یی سپرد؟ تصور کنید یورگن کلوپ مربی لیورپول را که به خاطر نتایج ضعیف، انتظارات را برآورده نکرده در آخر فصل کنار بگذارند و به جای او وقتی مربی نوریچ سیتی تیم خود را به لیگ برتر آورد، او را بیاورند حال آن که در لیورپول به اسطوره خودشان – استیون جرارد- هم اطمینان نکردند چون فضای مربی گری در آن متفاوت است.

در ایران هم پرسپولیس" و استقلال همین وضعیت را دارند و تیم را به هر بازیکن سابقی نمی توان سپرد و تماشاگر تحمل نمی کند.

7.

مشکل اصلی البته به خاطر قانون منع استخدام مربی خارجی و نوسانات ارزی و گرفتاری های مالی ناشی از تحریم هاست.

تحریم، ضد توسعه است و کشور را به عقب می راند و در فوتبال با منع مربی خارجی به سبب تعهدات ارزی و مشکل در انتقال پول خود را نشان داده است.

فوتبال، پدیده ای اجتماعی است و جزیره ای جدا از جامعه و اقتصاد نیست.

اگر مجال بود هرگز همای سعادت بر شانه محمود فکری نمی نشست که خود در دوران بازی از هیچ مربی خارجی بهره نبرده و مربیان او دستیاران این فصل او بودند: صمد مرفاوی و پرویز مظلومی و البته مرحوم پورحیدری و امیر قلعه نویی.

در سال های نه چندان دور از کلاس دتمار کرامر بود که مربیانی چون محمد صلاحی، حسن حبیبی، ناصر ابراهیمی، بهمن صالح نیا و پرویز ابوطالب تحویل فوتبال ایران شدند.

اصغر شرفی در اروپا و خاصه انگلیس دوره دید و سه ماه به عنوان ناظر تمرین از تمرینات باب هیسلی مربی وقت لیورپول نت برمی داشت و این تجربه ها را به تیم ملی آورد.

یا بگذارید به عباس رضوی اشاره کنم که قبل از آن که سرمربی استقلال شود کمک مربی واشاش مجارستان بود.

یا جلال طالبی شدیدا مصدوم را برای عمل پا به انگلستان فرستادند.

باشگاه تاج اما سرمایه خود را هدر نداد و وقتی دیدند نمی تواند بازی کند از او خواستند از این فرصت بهره ببرد و بالاترین دوره های مربی گری را در همان یک سال گذراند و با این اندوخته بود که در برگشت، سرمربی دارایی شد که در آن دوران تیم بزرگی بود.

مثال بارزتر حسن حبیبی است.

شاگرد ممتاز کلاس دتمار کرامر که سرمربی پاس شد و این تیم را در رقابت با تیم هایی که از مربی خارجی استفاده می کردند دو سال پیاپی قهرمان جام تخت جمشید کرد.

دتمار کرامر که مربی بایرن مونیخ بود حبیبی را دعوت کرد و ناظر تمرین شد و نگفت من که دو بار قهرمان جام تخت جمشید شده ام ناظر تمرین شوم؟ پیشنهاد را پذیرفت و میوه شیفتگی یادگیری این بود که در بازگشت به سرمربی گری تیم ملی فوتبال ایران هم رسید.

مشکل ما در عرصه های مختلف، تصور همه چیز دانی یا بی نیازی از یادگیری است.

آقای فکری اما چه سابقه ای دارد؟ در کدام کلاس به جز کلاس های امیرحسین پیروانی شرکت کرده است؟ امیرحسین پیروانی البته دانا و پرمایه است اما آیا جناب فکری توشه ای اندوخت؟ 8.

کادری که برای همکاری انتخاب کرد هم در ناکامی فکری بی تقصیر و بی تأثیر نبود.

انتخاب های او بیشتر به ادای دِین و رفیق بازی می مانست اگر به حساب این نگذاریم که می خواست خاطر خود را از آلترناتیوهای احتمالی در صورت ناکامی آسوده کند.

صمد مرفاوی کدام موفقیت را کسب کرده و چه حرفی دارد جز این که هر شکست را به فضای مسموم فوتبال نسبت دهد؟ چه گلی زده به سر تیم هایی که سرمربی شان بوده که فکری توقع داشت برای او بزند؟ امید دفتری را با کدام سابقه آورد؟ درباره حنیف عمران زاده و آرش برهانی نیاز به توضیح نیست.

مگر می توان هر بازیکن سابق را وارد کادر مربی گری کرد؟ سعید عزیزیان را هم در حالی مربی دروازه بانان کرد که با بازیکنان اصطکاک داشت و مجموعه عوامل سبب شد که رشته کار از دست محمود فکری خارج شود.

9.

پرهیز فرهاد مجیدی از تکرار این نوع چیدمان و دعوت از فراز کمالوند نشان می دهد که او راه متفاوتی برگزیده است.

فراز در مدیریت فنی سابقه و تجربه بالایی دارد و می داند با هر بازیکن چگونه رفتار کند.

جاسم کرار با هر تیمی که در آن بازی کرد به مشکل برخورد جز تیم هایی که فراز کمالوند بالای سر آنها بوده است.

خود فرهاد چون می داند در کنفرانس های خبری و رو در رویی با خبرنگاران ضعف دارد شخصی را به کادر اضافه کرده تا این ضعف را بپوشاند.

 کاری که محمود فکری نکرد و در رودربایستی مانده بود.

10.

این نکته پایانی هم قابل ذکر است که در فوتبال ایران اتفاقات و رفتارهایی را شاهدیم که نشان می دهد عطش پول یا جایگاه و موقعیت یا توهم بر عشق یادگیری و لذت می چربد.

فرهاد مجیدی برای دستیاری و ارتباط رسانه ای ابتدا قربانی را در نظر داشت ولی پیروز تا دید نفر سوم خواهد بود نه دوم، انصراف داد و فراموش کرد حضور در استقلال در هر سمت، رؤیای کودکی او بوده است.

یا ساکت الهامی که چون یک بار سرمربی شده گفته تا آخر عمر دیگر دستیار کسی نخواهم شد! (در ایران همه دوست دارند رییس باشند و نفر اول).

برای این که نام بردن و مثال های متعدد از مربیان خارجی این ذهنیت را ایجاد نکند که از داخلی ها غافلیم به بهانه آنچه ساکت الهامی گفته می توان یاد کرد از عاشقان یادگیری و یاد دادن: مردانی چون حسن حبیبی، اصغر شرفی، جلال طالبی و ناصر ابراهیمی.

همه اینها را نوشتم تا بگویم مشکل محمود فکری نتایج او نبود تا برخی مقایسه کنند یا بگویند باید فرصت می یافت.

او لذت تماشا و پی گیری فوتبال را البته ناخواسته و به سبب تجربه کم و آموزش ناکافی از هواداران گرفته بود تا جایی که برخی بردن با او را هم دوست نداشتند.

فوتبال با روح و جان بازیکن و هوادار سر و کار دارد و امری مکانیکی نیست.

مهم ترین غفلت و خطای محمود فکری همین بود وگرنه برد و باخت همیشه هست.

امیر حسن خدیر  
کلید واژه ها: محمود فکری - استقلال - تیم فوتبال استقلال - هواداران - فرهاد مجیدی - فکری - فوتبال استقلال - بازی استقلال - پرویز مظلومی - بازی - مجیدی - تیم فوتبال - صمد مرفاوی - بازیکن - بازیکنان - فرهاد - استقبال - سرپرستی - مرفاوی - مظلومی - توان - فوتبال - پرویز - هدایت - کنار - موفقیت - رفتار - تفاوت - گفتار - دوره

آخرین اخبار سرویس:
واکنش باشگاه نیروی هوایی عراق به خبر بازداشت بازیکن این تیم

ترکیب سپاهان مقابل نفت مشخص شد

السد مدعی اصلی قهرمانی آسیاست

ترکیب گل گهر مقابل پیکان اعلام شد

حسینی: نمی توانیم بگوییم کدام گروه سخت است/ فاصله کم بین بازی ها کار را دشوار می کند

علی نژاد: از میزبانی مسابقات بین المللی در استان ها حمایت می کنیم

هاشمی نسب: پرونده بازی با العین بسته شد

حسینی: نمی توانیم بگوییم کدام گروه سخت است/ فاصله کم بین بازی ها کار را دشوار می کند

در خواست سیدجلال از هواداران پرسپولیس

اتفاقی عجیب در فرودگاه شارجه برای بازیکن رقیب تراکتور

هاشمی نسب: پرونده بازی با العین دیروز بسته شد/ السد مدعی اصلی قهرمانی آسیاست

سیدجلال حسینی: مسابقات شرایط خاصی دارد/ هواداران مثل همیشه ما را دعا کنند + فیلم

واکنش باشگاه نیروی هوایی عراق به خبر بازداشت بازیکن این تیم

گل ریحان از ادامه رقابت های لیگ دسته یک فوتبال انصراف می دهد

حسینی: کار پرسپولیس در آسیا سخت است/ تمام حریفان تلاش و برنامه ریزی کرده اند

پلیس عربستان، استقلال را 24 ساعته اسکورت میکند

تمام تمرکز فولاد بر روی بازی برابر السد است

واکنش باشگاه نیروی هوایی عراق به خبر بازداشت بازیکن این تیم

هاشمی نسب: پرونده بازی با العین دیروز بسته شد/ السد مدعی اصلی قهرمانی آسیاست

رضایت کامل استقلالی ها از میزبانی عربستان

شاگردان مجیدی برایش خودکشی می کنند

پیروز بازی پنجم کدام تیم است؟

ویدیو| خوش و بش تارتار و قلعه نویی پیش از آغاز بازی

داوری پرحرف و حدیث

ببر های مازندرانی در اندیشه شکار قو

سیدجلال: مسابقات شرایط خاصی دارد/ هواداران مثل همیشه ما را دعا کنند

بازیکن رقیب تراکتور بازداشت شد

مجیدی به استقلال لیست نداد

دفاع از بارسلونا پس از شکست در ال کلاسیکو

هاشمی نسب: السد مدعی اصلی قهرمانی آسیاست

کسب سهمیه پاراتکواندوکار دو بانوی ایرانی در اردن برای اولین بار

رضایت کامل استقلالی ها از میزبانی عربستان

آخرین وضعیت سرخپوشان از زبان سید جلال

حسینی: نمی توانیم بگوییم کدام گروه سخت است/ فاصله کم بین بازی ها کار را دشوار می کند

اعلام زمان مراسم اهدای جوایز برترین های سال 2021 آسیا

استخدام مترجم زبان و سئو کار

اعلام ترکیب گل گهر سیرجان برابر پیکان

هاشمی نسب: السد مدعی اصلی قهرمانی آسیاست

درآمد 250 هزار دلاری در انتظار پرسپولیس!

کار پرسپولیس در آسیا سخت است

حسینی: کار پرسپولیس در آسیا سخت است

گزینه های سرمربیگری سایپا مشخص شدند

اعتراض میلان به کارت قرمز زلاتان به دلیل برداشت اشتباه داور

سیزدهمین مرحله اردوی تیراندازی جانبازان و معلولین؛ فردا

هاشمی نسب: پرونده بازی با العین بسته شد/ السد مدعی اصلی قهرمانی آسیاست

دیدار صمیمانه شجاع خلیل زاده با سرخپوشان در اردوی پرسپولیس در هند + سند

استخدام کارگر فنی ماهر و نیمه ماهر در شرکت ترکان پارتاک در اصفهان

گزینه های سرمربیگری سایپا مشخص شدند

سیدجلال: دعا کنید تا بتوانیم خوشحال تان کنیم

اتفاق جنجالی در فرودگاه؛ بازیکن رقیب تراکتور بازداشت شد

پیش بینی رفتار کرونا تا زمان شروع یورو 2020 غیرمنطقی است

سرقت کفش های دونده ایرانی ! 

محدودیت های جدید کرونا برای کَسبه – کرمان

قشقایی با هوادار تهران، فجر با نود ارومیه بازی می کنند

اتفاق جنجالی در فرودگاه؛ بازیکن رقیب تراکتور بازداشت شد

استقلال با لباس قرمز وارد عربستان شد!

دیدار خلیل زاده با یک بازیکن پرسپولیس در گوا+ عکس

ترکیب پیکان مقابل گل گهر مشخص شد

از ربیعی باید ترسید

هاشمی نسب: تفاوت بهترین و معمولی ترین بازیکنان پنج، شش ماه تمرین است/ السد مدعی اصلی قهرمانی آسیاست

لزومِ داشتن تاکتیک جدید در هر مسابقه بسکتبال

داستان پرسپولیس و شجاع به فیفا کشیده شد!

تست کرونای فولادی ها

ویدیو| سیدجلال: مردم دعا کنند تا بتوانیم خوشحال شان کنیم

عکس| شاگردان نکونام قبل از شاگردان ژاوی تست دادند

شوخی بازیکنان استقلال در هتل/ هنوز شیطنت عربستانی ها شروع نشده!

رد پای عجیب علی دایی در سوختن جوانی گزینه محبوب آبی ها | می توانستم در دو جام جهانی و بهترین تیم های اروپا بازی کنم

شجاع به اردوی پرسپولیس رفت/عکس

صحبت های سید جلال حسینی پیش از آغاز لیگ قهرمانان آسیا

استخدام سرپرست گزارشات در شرکت EMRC در تهران

ترکیب سپاهان مقابل نفت مشخص شد

دیدار شجاع خلیل زاده با ستاره پرسپولیس در هند + عکس

اتفاق جنجالی در فرودگاه؛ بازیکن رقیب تراکتور بازداشت شد

دیدار صمیمانه شجاع خلیل زاده با سرخپوشان در اردوی پرسپولیس در هند + سند

اعلام ترکیب گل گهر سیرجان برابر پیکان

استخدام تایپیست حرفه ای خانم در یک شرکت معتبر در تهران

تیم والیبال بانوان مهاجر افغانستانی وارد مشهد شدند + عکس

پیش بینی رفتار کرونا تا زمان شروع یورو 2020 غیرمنطقی است

اتفاق جنجالی در فرودگاه؛ بازیکن رقیب تراکتور بازداشت شد

ترکیب پیکان مقابل گل گهر مشخص شد

مهرام از مهلکه گریخت/ چهارشنبه بلیت کدام تیم برنده است؟

استقلال با لباس قرمز وارد عربستان شد!

سرقت کفش های دونده ایرانی ! 

داستان پرسپولیس و شجاع به فیفا کشیده شد!

دلیل گل نزدن های طارمی گفتنی نیست!

آرزومندی: در بازی پنجم باید نفت را غافلگیر کنیم

خیاط حرفه ای بیرون بر

هواداران استقلال چشم انتظار پایان تحریم فرهاد

ملاقات ویژه ملی پوش پرسپولیس با همبازی سابقش!

ساعت اولین تمرین استقلال در جده مشخص شد

دیدار خلیل زاده با یک پرسپولیسی در گوا +عکس

شاگردان نکونام قبل از شاگردان ژاوی تست دادند

هاشمی نسب: پرونده بازی با العین بسته شد/ السد مدعی اصلی قهرمانی آسیاست

کلوپ جانشین فلیک در بایرن مونیخ می شود؟

ترکیب پیکان مقابل گل گهر مشخص شد

اعتراض میلان به کارت قرمز زلاتان به دلیل برداشت اشتباه داور

زمان برگزاری مراسم بهترین های سال 2021 فوتبال آسیا اعلام شد

حسینی: نمی توانیم بگوییم کدام گروه سخت است/ فاصله کم بین بازی ها کار را سخت می کند

حسینی: کار پرسپولیس در آسیا سخت است/ تمام حریفان تلاش و برنامه ریزی کرده اند

صحبت های سید جلال حسینی پیش از آغاز لیگ قهرمانان آسیا

چرا محمود فکری، «نَخواستنی» بود؟

چرا محمود فکری، «نَخواستنی» بود؟