مطالب مرتبط:
مشکلاتی که سامانه آموزشیار برای دانشجویان ایجاد کرد / مخالفت مجلس با طرح شفافیت دانشگاه آزاد!
طرح جامع دانشگاه تهران هنوز مورد پذیرش نیست
واکنش ابوطالبی به مخالفت مجلس با FATF
تمهیدات مجلس برای تکمیل طرح های عمرانی جدید و نیمه تمام
تکلیف مجلس بر دوش آموزش و پرورش برای استخدام معلمان طرح مهرآفرین و قرآنی
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 14 اسفند 1399 ساعت 10:152021-03-04دانش

سامانه آموزشیار دانشجویان را کلافه کرد / مخالفت مجلس با طرح شفافیت دانشگاه آزاد!


به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، هفته ای که گذشت، خبر هایی از جنس صنفی، فرهنگی و دانشجویی در سطح دانشگاه ها منتشر شد.

برخی از این اخبار دانشجویان زیادی را دربر گرفت و برای آن ها حائز اهمیت بود.

- سامانه آموزشیار دانشجویان را کلافه کرد / مخالفت مجلس با طرح شفافیت دانشگاه آزاد! " هفته ای که گذشت، خبر هایی از جنس صنفی، فرهنگی و دانشجویی در دانشگاه ها منتشر شد.

برخی از این اخبار دانشجویان زیادی را در برگرفت و حائز اهمیت بود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، هفته ای که گذشت، خبر هایی از جنس صنفی، فرهنگی و دانشجویی در سطح دانشگاه ها منتشر شد.

برخی از این اخبار دانشجویان زیادی را دربر گرفت و برای آن ها حائز اهمیت بود.

گزیده ای از مهم ترین اخبار صنفی و فرهنگی دانشگاه ها در هفته گذشته را مرور می کنیم.

6 دانشجوی دانشگاه تهران بر اثر ابتلا به کرونا فوت شدند" سعید حبیبا به تشریح فعالیت های دانشجویی دانشگاه تهران در دوران شیوع کرونا پرداخت و گفت: این ویروس به نوعی تمام بشریت را تحت الشعاع خود قرار داد و ما مجبور به تغییر روش زندگی فردی و اجتماعی خود هستیم.

با توجه به اینکه کرونا تمامی حوزه آموزشی، شخصی و خانوادگی را تحت الشعاع قرار داده، دانشجویان را نیز با مشکلات عدیده ای مواجه کرده و حتی در عرصه حوزه دانشجویی متأسفانه شش نفر از دانشجویانمان را از دست داده ایم، اما مشکلات ایجاد شده باعث نشد ما پیشرفت و توسعه در عرصه علم و دانش را متوقف کنیم.

همچنان که در عرصه کرونا مسائل حیاتی تعطیل نشد، آموزش و پژوهش هم تعطیل نشد.

وی ارزیابی سلامت و صدور گواهی سلامت برای تمامی دانشجویان متقاضی خوابگاه را از جمله کار های انجام شده در مرکز بهداشت عنوان کرد و افزود: کار مناسب دیگر انجام تست اختصاصی کرونا با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در آزمایشگاه تشخیص طبی دانشگاه تهران و تهیه و استفاده از کیت های تشخیص سریع کرونا است که هم اکنون در حال انجام است.

تشکل های دانشجویی از فضای مجازی برای بصیرت افزایی انتخابات استفاده کنند" معاون فرهنگی نهاد رهبری از حضور 90 درصدی دانشجویان در فضای مجازی خبر داده و معتقد است که تشکل های دانشجویی می توانند برای افزایش مشارکت در انتخابات از این فضا استفاده کنند.

حجت الاسلام تقوی، معاون فرهنگی و سیاسی نهاد رهبری در دانشگاه ها با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در خرداد سال آینده و لزوم ورود تشکل های دانشجویی برای افزایش مشارکت مردم گفت: تشکل های دانشجویی به صورت مستقل هستند و باید برنامه های مناسبی برای افزایش مشارکت در انتخابات داشته باشند.

این را حمل بر ضعف جریان انقلابی در فضای مجازی می دانیم که 90 درصد دانشجویان در فضای مجازی حضور دارند، اما جریان انقلابی دانشگاه نمی تواند از این فضا استفاده کند.

وی افزود: در بهترین حالت در دانشگاه های بزرگ شلوغ ترین مراسم ها و نشست های سیاسی حدود 500 نفر جمعیت حضور دارند؛ اما در فضای مجازی می توان بیش از سه برابر این جمعیت را جذب کرد.

باید تشکل های دانشجویی علاوه بر برنامه مدون در فضای مجازی، یک بصیرت افزایی خوب با طراحی عالمانه و هوشمندانه هم داشته باشند که نهاد رهبری در دانشگاه ها هم می تواند به این مسئله کمک کند.

وی اضافه کرد: مردم جامعه نیاز دارند که واقعیت ها درست برای آن ها تحلیل شود، با توجه به حجم زیادی از اطلاعات غلطی که توسط رسانه ها معاند داده می شود، اولا اینکه ما نباید ناامید شویم؛ چرا که در جبهه توحید نا امیدی وجود ندارد، شکست در این نظام معنی ندارد، باید با قدرت و صلابت دانشجویان به میدان بیایند و تمام تلاششان را برای بصیرت افزایی و اطلاع رسانی به دانشگاهیان و مردم به دور از جنجال های سیاسی داشته باشند.

گام موثر سازمان امور دانشجویان برای لغو تعهد خدمت فرصت تحقیقاتی دانش آموختگان دکتری" با پیگیری های سازمان امور دانشجویان مشکل تعهد خدمت فرصت مطالعاتی دانش آموختگان دکتری با تغییررویه صورت گرفته برطرف شد.

مدت ها بود که دانش آموختگان و دانشجویان دکتری جهت حل مشکل لغو تعهد فرصت تحقیقاتی که به واسطه تغییر ناگهانی رویه سازمان امور دانشجویان رخ داد پیگیر ملاقاتی با مسئولین وقت در این باره بودند که در نهایت این دیدار میسر شد.

روایت دانشجویان حاضر در جلسه جهت رایزنی لغو تعهد خدمت فرصت تحقیقاتی دانش آموختگان دکتری به شرح زیر است: پس از ماه ها پیگیری از سوی دانش آموختگان و دانشجویان دکتری جهت حل مشکل لغو تعهد فرصت تحقیقاتی که به واسطه تغییر ناگهانی رویه سازمان امور دانشجویان رخ داد، نمایندگان این جریان ملاقاتی با حاجی زاده، مدیر کل بورس و اعزام دانشجویان سازمان امور دانشجویان و صدیقی، ریاست سازمان امور دانشجویان داشتند.

در این جلسه، دغدغه و نگرانی های دانشجویان و دانش آموختگان دکتری بهره مند از فرصت تحقیقاتی به سمع و نظر صدیقی و حاجی زاده رسید.

حجت الاسلام رستمی: آغاز برنامه های انتخاباتی دانشجویان از اواخر فروردین" حجت الاسلام مصطفی رستمی، رییس نهاد رهبری در دانشگاه ها، در خصوص ویژه برنامه های تشکل های دانشجویی برای انتخابات ریاست جمهوری گفت: از تشکل های دانشجویی درخواست کردیم برنامه هایی که برای انتخابات ریاست جمهوری در نظر دارند به نهاد اعلام کنند.

همچنین برخی از پیشنهاداتی که فکر می کنیم به درد دانشجویان بخورد و می تواند قابل توجه آن ها باشد، ارائه دادیم و خود را موظف می دانیم که از برنامه تشکل های دانشجویی حمایت کنیم.

وی افزود: تشکل های دانشجویی به دلایل مختلف محدودیت های بودجه ای تحت فشار هستند و حمایتی که باید از آن ها صورت گیرد، انجام نمی شود.

برای رفع این مشکل و اینکه بتوانند بدون دغدغه به برنامه های مهم خودشان در فضا های دانشگاهی برسند، پیگیر حل مشکلات آن ها هستیم.

رییس نهاد رهبری در دانشگاه ها در خصوص آغاز برنامه های تشکل های دانشجویی برای انتخابات ریاست جمهوری گفت: برخی از تشکل ها فعالیت های خود را در جهت افزایش مشارکت، معرفی کاندیدا ها و بصیرت افزایی آغاز کردند؛ اما بعد از تعطیلات نوروز و اواخر فروردین شاهد برنامه های پررونق تر دانشجویان و تشکل های دانشجویی خواهیم بود.

مهلت تخلیه خوابگاه های دانشگاه شهید بهشتی اعلام شد" معاونت دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی طی اطلاعیه ای زمان تخلیه خوابگاه ها را اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است: با توجه به مشکلات و شرایط پیش آمده ناشی از شیوع کرونا و لزوم رعایت موازین و پروتکل های بهداشتی و جلوگیری از ازدحام در خوابگاه ها دانشجویان باید تا 25 اسفند ماه نسبت به تخلیه خوابگاه اقدام کنند.

خوابگاه های دانشگاه شهید بهشتی از 25 اسفند تا 13 فروردین به منظور سمپاشی و ضد عفونی کردن اتاق ها تعطیل است و بازگشایی مجدد خوابگاه ها از 14 فروردین خواهد بود.

آموزشیار بدون تایید فنی بیش از یک میلیون دانشجو را سردرگم کرده! " سامانه آموزشیار در هفته گذشته مشکلات زیادی را برای انتخاب واحد و واریز شهریه نیمسال دوم تحصیلی دانشجویان ایجاد کرد که صدای اعتراض دانشجویان را درآورد.

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی، سامانه ای به ظاهر جامع برای انجام امور آموزشی دانشجویان این دانشگاه از مرداد ماه سال جاری طراحی شد که بر این اساس دانشجویان به صورت متمرکز و بدون مراجعه به دانشگاه امور آموزشی از جمله انتخاب واحد، واریز شهریه، حذف و اضافه و مشاهده کارنامه خود را داشته باشند.

این سامانه آموزشی از ابتدای مهرماه 99 به عنوان سامانه انتخاب واحد دانشجویان معرفی و سایر سامانه های دانشگاهی از دسترس خارج شد؛ اما بیش از 8 ماه از آغاز به کار این سامانه می گذرد و همچنان دانشجویان با مشکلات زیادی چه برای انتخاب واحد و چه واریز شهریه مواجه هستند.

جالب این است که بدانید این سامانه بدون رفع مشکلات زیرساختی ناشی از طراحی آن به عنوان سامانه جامع دانشگاه آزاد معرفی شده است.

از ابتدای نیمسال دوم تحصیلی و انتخاب واحد دانشجویان این دانشگاه آزاد که از هفته گذشته آغاز شده، باعث شده که نه تنها دانشجویان نتوانند فرآیند انتخاب واحد و شهریه را انجام دهند؛ بلکه بسیاری از دانشجویان تاکنون از این فرآیند جا مانده اند.

مجلس با طرح شفافیت دانشگاه آزاد مخالفت کرد" طرح شفافیت دانشگاه آزاد اسلامی که برای رای گیری به صحن علنی مجلس رفته بود، روز گذشته به رای گذاشته شد و نمایندگان مجلس با این طرح موافقت نکردند.

علی خضریان، نماینده مردم تهران که پیشنهاد دهنده این طرح به کمیسیون آموزش مجلس بود در جریان بررسی این طرح گفت: دانشگاه آزاد اسلامی تبدیل به ظرفیتی شده بود که هر گونه نظارت و اقدامی را برای کارکنان، دانشجویان و اعضای هیات علمی آن امکان پذیر نمی کرد.

وی افزود: این دانشگاه آنچنان تبدیل به یک ظرفیت داخلی شده بود که حتی رییس سابق هیات امنا و سابق این دانشگاه به خیال اینکه اینجا یک نهاد خانوادگی است، بدون هماهنگی اعلام وقف این دانشگاه را داده بود که اگر اقدام به موقع رهبر انقلاب نبود، این اتفاق رخ می داد.

فراخوان جشنواره ملی پایان نامه سال دانشجویی منتشر شد" دبیرخانه جشنواره ملی پایان نامه سال دانشجویی از برخی تغییرات در ساختار این جشنواره خبر داد و اعلام کرد: این دوره از جشنواره با تأکید بیشتر بر توجه به نیاز های کشور و کاربردی بودن آثار شرکت کنندگان برگزار می شود.

بر اساس فراخوان نوزدهمین جشنواره ملی پایان نامه سال دانشجویی، شرکت کنندگان می توانند آثار خود را در سه بخش اصلی، ویژه و بین الملل به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.


کلید واژه ها: دانشگاه - دانشجویان - دانشگاه ها - فرهنگی - دانشجویی - اخبار - طرح شفافیت - صنفی - هفته - خبرگزاری - آموزشیار - منتشر - اهمیت - خبرنگار - مهم ترین اخبار - دانشگاه تهران - شفافیت - مخالفت - سامانه - هایی - گزارش - مجلس - دربر - مهم ترین - تهران - گذشته - مرور

آخرین اخبار سرویس:
انفجار مهیب در نزدیکی تاسیسات هسته ای اسراییل + فیلم

دانشگاه شهید چمران اهواز در زمره 10 دانشگاه برتر کشور

راه اندازی رشته گرایش های جدید در دانشگاه علم و صنعت

راه اندازی رشته گرایش های جدید در دانشگاه علم و صنعت

درخواست وزارت علوم برای واکسیناسیون دانشویان/ نحوه برگزاری کلاس های عملی دانشگاه ها

مسیر فعالیت انجمن های علمی تسهیل شود/ لزوم جذب دانشجویان با فرهنگ سازی و برنامه بلندمدت

بیایید باکتری بخوریم

یخچال ایرانی، نوآوری ایرانی

چرخه سوخت هسته ای

ناسا پایین ترین دمای جهان را می آفریند

9 نکته درباره بچه ها که ممکن است ندانید

جلوگیری از سرطان با غذاهای سبز

گرمای لپ تاپ بر قدرت باروری اثری ندارد

مجموعه ی 6 جلدی گفت وگو درباره ی انرژی منتشر شد

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

نورپردازی سه بعدی به مناسبت هفته سلامت در برج آزادی

رونمایی از نماد ستاد راهبری فناوری های هوشمند حوزه

خوابگاه های دانشگاه چمران اهواز برای چه دانشجویانی فعال است؟

حمید جاسمیان درگذشت

برپایی کارگاه های آموزشی اینوتکس آکادمی همزمان با اینوتکس 2021

تولید تجهیزات ایران ساخت به تشخیص سریع بیماری ها کمک کرد

اخبار 20 علمی و فرهنگی شبکه 4 سیما؛ 1 اردیبهشت

تعدادی از تجهیزات آزمایشگاه پاتولوژی بومی سازی شد

ترفند عجیب برادر برای سرقت جواهرات خواهر!

امتحانات پایان ترم دانشجویان مجازی برگزار می شود

فراخوان پذیرش بدون آزمون استعداد های درخشان دانشگاه جامع امام حسین (ع)

انتصاب سرپرست مرکز تحقیقات توانبخشی اعصاب اطفال

استادان دانشگاه یاسوج در فهرست برترین دانشمندان دنیا قرار دارند 

اسکواش ورزش دانشگاهی همدان شد

کارگاه فهم سوره های قرآن ویژه نوجوانان

فراخوان سومین نمایشگاه ملی مد، لباس و صنایع دستی منتشر شد

خانه خلاق و مرکز نوآوری جهانی هنر گشایش می یابد

کسب رتبه 13 دانشگاه رازی در شاخص پژوهش نظام رتبه بندی ISC

استایل نفیسه روشن در خارج از کشور +عکس

ثبت نام بدون آزمون دوره دکتری در دانشگاه آزاد آغاز شد

دستیابی به فناوری ساخت کریستالیزاتور های صنایع فولادریزی

آغاز ثبت نام بدون آزمون مقطع دکتری تخصصی سال 1400 دانشگاه آزاد

دانشیار دانشگاه آزاد: خدیجه (س)؛ بهترینی که خدا به پیامبر(ص) داد

اساتید دانشگاه یاسوج در فهرست برترین های دنیا

عکس جدید بهرام رادان و ماشین لاکچری اش

عضو هیئت علمی دانشگاه اراک در آکادمی آموزش عالی کشور انگلستان برگزیده شد

ورود به دانشگاه با عبور از روی دیوار

طرح پایش سلامت خون دانشگاهیان در علوم پزشکی لرستان برگزار شد

آمار انتخاب رشته در کنکور دکتری 1400

امتحانات مجازی برگزار می شود

بازرسی های فراپادمانی، پاشنه آشیل غربی ها در برجام/ آژانس همیشه مدعی و طلبکار است

آغاز ثبت نام بدون آزمون مقطع دکتری تخصصی سال 1400 دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد زرند به دنبال ایجاد کدرشته های جدید در حوزه علوم پزشکی است

براتی: با تکرار تجربه مذاکرات برجام ضربه محکم تری از ضربه ترامپ خواهیم خورد

افزایش حمایت از شرکت های دانش بنیان در شهرک ها و نواحی صنعتی

انعقاد تفاهم نامه راه اندازی خانه خلاق ومرکز نوآوری جهانی هنر

ثبت نام بدون آزمون دوره دکتری در دانشگاه آزاد آغاز شد

آغاز ثبت نام بدون آزمون استعدادهای درخشان دکتری سال 1400 دانشگاه آزاد اسلامی

فراخوان سومین نمایشگاه ملی مد، لباس و صنایع دستی منتشر شد

تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره نشریات قلم دانشگاه آزاد اسلامی

افزایش حمایت از شرکت های دانش بنیان در شهرک ها و نواحی صنعتی

محققان به سفیدترین رنگ جهان دست یافتند

پیشنهاد اساتید دانشگاه برای تحول در نظام ارتقا و ترفیع دانشگاهیان

دانشگاه آزاد اسلامی برای برگزاری آزمون پایان ترم تابع ستاد ملی کرونا است/ برگزاری احتمالی امتحانات به صورت مجازی

انعقاد تفاهم نامه راه اندازی خانه خلاق ومرکز نوآوری جهانی هنر

تشکیل کارگروه سه جانبه برای بررسی طرح ساماندهی کنکور

راه اندازی خانه خلاق و مرکز نوآوری جهانی هنر

دانش آموختگان 200 دانشگاه برتر شرکت دانش بنیان راه اندازی کردند

هزینه چاپ مقالات در نشریات علمی 200 تا 500 هزار تومان تعیین شد

بازدید جهان بین از امکانات فرهنگی رفاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین

فراخوان مدرن سازی پوشش های سنتی

دانش آموختگان 200 دانشگاه برتر شرکت دانش بنیان راه اندازی کردند

7 کتاب اعضای هیئت علمی دانشگاه تبریز منتشر شد

فراخوان مدرن سازی پوشش های سنتی

راهکاری برای کمبود آب در شرایط کم بارشی کشور/ تولید آب صادراتی از پساب صنعتی

چادر های صحرایی در بیمارستان بوعلی دانشگاه آزاد برپا شد

آموزش مجازی دانشجویان بهترین راهکار در شرایط کروناست

ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یزد آغاز شد

فرایند جدید دانشگاه آزاد در حمایت از طرح های فناورانه

پذیرش دانشجو دانشگاه قرآن و حدیث در مقطع دکتری

دانلود 4 میلیونی پایان نامه و رساله در «گنج»/ کدام پایان نامه ها بیشترین دانلود را داشتند؟

چادرهای صحرایی در بیمارستان بوعلی دانشگاه آزاد برپا شد

آخرین وضعیت کرونا در کرمانشاه

پذیرش دانشجو در 10 رشته دوره دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی تربت حیدریه

اعلام تازه ترین آمار داوطلبان دکتری 1400 وزارت بهداشت

گیسوان 1300 ساله

تصویب راه اندازی کلینیک جامع روانشناسی در دانشگاه آزاد اسلامی کرج

راه اندازی بیمارستان امام علی(ع) کازرون در آینده ای نزدیک

جایزه صمیمی برای پژوهش های برتر در حوزه نجوم و اخترفیزیک

اعلام شرایط اختصاص خوابگاه به داوطلبان مقطع دکتری / دانشگاه هایی که تعهدی برای تامین خوابگاه ندارند! + جزییات

نانوترانزیستور های جدید اتلاف گرمای سیستم های پرمصرف را کاهش می دهند

رشته علوم سیاسی به دیگر رشته های دانشگاه اراک افزوده شد

شرایط و جزییات شرکت در آزمون ملی دندانپزشکی اعلام شد

دانشگاه امام حسین (ع) برای دوره دکتری دانشجوی بدون آزمون می پذیرد

تفسیر معاصرانه؛ تفسیری سنتی و ریشه دار در چهارده قرن معارف اسلامی

استخدام ماشینکار (تراش، فرز، ...) در شرکت مکانیک آب در تبریز

دانشگاه امام حسین (ع) برای دوره دکتری دانشجوی بدون آزمون می پذیرد

توزیع بیش از یک میلیون و 500 هزار کیت تشخیص سریع آنتی ژن کرونا

وبینار «غذا دادن به حیوانات؛ درست یا نادرست؟» برگزار می شود

نمایه مقاله اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی سمنان در مجله بین المللی

کارگاه «مداخلات و طرح های درمانی برای اختلال افسردگی و اضطرابی» برگزار می شود

رشته های فنی و مهارتی در دانشگاه آزاد زابل راه اندازی می شود

دانشگاه پشت پرده کرونا

استفاده از رسانه بازی برای پیشبرد دیپلماسی در حوزه بین الملل

سامانه آموزشیار دانشجویان را کلافه کرد / مخالفت مجلس با طرح شفافیت دانشگاه آزاد!

سامانه آموزشیار دانشجویان را کلافه کرد / مخالفت مجلس با طرح شفافیت دانشگاه آزاد!