مطالب مرتبط:
جهانگیری: در زمان لازم درباره نوسانات ارز صحبت خواهم کرد
جهانگیری: در زمان لازم درباره نوسانات ارز صحبت خواهم کرد/ نمی توان با اتکا به آموزش های سنتی چشم به بازارهای جهانی داشت
جهانگیری: در زمان لازم درباره نوسانات ارز صحبت خواهم کرد
در زمان لازم درباره نوسانات ارز صحبت خواهم کرد
بانک مرکزی مکلف به شفاف سازی تخصیص ارز دولتی برای تأمین دارو شد
-103 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 14 اسفند 1399 ساعت 02:102021-03-03اقتصادي

جهانگیری: درباره نوسانات ارز در زمان لازم صحبت می کنم


درباره نوسانات ارز در زمان لازم صحبت می کنم به گزارش سایت قطره و به نقل ازسلام نو به نقل از فارس، اسحاق جهانگیری عصر امروز(چهارشنبه) در جلسه ای در خصوص مسایل مربوط به فرش دستباف کشور با اشاره به جایگاه صنعت فرش در صادرات غیرنفتی کشور گفت: - به گزارش سایت قطره و به نقل ازسلام نو به نقل از فارس، اسحاق جهانگیری عصر امروز(چهارشنبه) در جلسه ای در خصوص مسایل مربوط به فرش دستباف کشور با اشاره به جایگاه صنعت فرش در صادرات غیرنفتی کشور گفت: در سال های گذشته گاهی صادرات فرش به یک میلیارد دلار می رسید که 50 درصد از صادرات غیرنفتی آن سال ها را تشکیل می داد اما امروز رقم این صادرات به 50 تا 60 میلیون دلار کاهش یافته که موضوعی متأثر کننده است و باید تلاش کنیم تا صنعت فرش دستباف بتواند جایگاه گذشته خود را به دست آورد.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به حضور رقبای جدید در صنعت فرش دستباف، اظهار داشت: وزارت صنعت، معدن و تجارت، مرکز ملی فرش ایران و اتحادیه های مرتبط با این صنعت ضرورت دارد ضمن آسیب شناسی، راهکارهای لازم برای جبران این عقب ماندگی را ارائه کنند.

جهانگیری تصریح کرد: زندگی بخش عظیمی از مردم ایران وابسته به صنعت فرش دستباف است و نمی توانیم نسبت به کاهش درآمد آنها و آسیب دیدن اقتصاد زندگی روستاییان و عشایر بی تفاوت باشیم زیرا این آسیب ممکن است به مهاجرت روستاییان و پدیده حاشیه نشینی یا زندگی دشوار و تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) منجر شود.

وی با تأکید به اینکه همه اجزای دولت از استانداران و فرمانداران و متولیان سایر دستگاه ها باید موضوع فرش را تبدیل به مسأله جدی حوزه فعالیت خود کنند، گفت: همه باید در این زمینه با جدیت تلاش کنیم تا زندگی کسانی که مرتبط با این صنعت هستند، به مخاطره نیفتد.

جهانگیری افزود: حتماً ستاد راهبری فرش به ریاست وزیر صنعت، معدن و تجارت باید به طور مستمر و ماهیانه با حضور دستگاه ها برگزار شود تا موانع پیش روی صنعت فرش دستباف از زنجیره تولید تا موضوع صادرات و فروش برطرف شود.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به اظهارات یکی از حاضران در جلسه در خصوص واردات پشم و از بین بردن مواد اولیه در داخل کشور؛ از وزارت صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی خواست تا موضوع آتش زدن پشم گوسفندان در کشتارگاه ها را پیگیری کند و از همه مواد اولیه لازم برای کمک به تولیدکنندگان استفاده نمایند.

وی با بیان اینکه مسأله آموزش و مهارت موضوعی جدی است و نمی توان با اتکا به آموزش های سنتی چشم به بازارهای جهانی داشت از آموزش فنی و حرفه ای کشور خواست با برنامه ریزی در این خصوص چشم انداز جدیدی پیش روی تولیدکنندگان کشور باز کند.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به ضرورت ارائه تسهیلات به کارگاه های بزرگ و کوچک تولید فرش در کشور، تصریح کرد: می توانیم با برنامه ریزی و شناخت نیازهای مصرف کنندگان به تدریج از عقب ماندگی ها را در تولید و صادرات فرش کاهش دهیم.

وی در ادامه با اشاره به شرایط دشوار کشور در سال 1399 از نظر منابع درآمدی گفت: مردم و اقتصاد کشور در شرایط سختی قرار گرفتند با این وجود ایران دارای ظرفیت های فراوانی است به طوری که در ده ماهه سال جاری بانکهای کشور بیش از یک میلیون و چهارصد هزار میلیارد تومان تسهیلات ارائه کرده اند.

این در شرایطی است که کل منابع مورد نیاز برای صنعت فرش دستباف کشور شاید به هزار میلیارد تومان نرسد، از وزارتخانه های تعاون کار و رفاه اجتماعی و صنعت، معدن و تجارت و نیز بانک مرکزی می خواهم که از منابع خود برای تأمین سرمایه در گردش و تسهیلات ایجاد کارگاه فرش رقم خوبی اختصاص دهند.

معاون اول رییس جمهور تأکید کرد حتماً یکی از بازارهای بزرگ فروش فرش، بازار داخلی ایران است البته باید تقاضا در بازار را تحریک کرد، می توان با هماهنگی نظام بانکی تسهیلات چندساله برای خرید فرش دستباف به متقاضیان ارائه کرد.

اینگونه اقدامات و ایجاد انگیزه نوعی حمایت از تولید در سال جهش تولید محسوب می شود که می تواند آثار خوبی به دنبال داشته باشد.

وی با ارائه توضیحاتی در خصوص قوانین سختگیرانه برای صادرکنندگان و تجار در یکی دو سال اخیر گفت: دولت بعد از سال 1397 که تحریم های جدی از سوی آمریکا اعمال شد برای اداره اقتصاد کشور نیازمند اتخاذ سیاست های تجاری مناسب با اوضاع شد هر چند ما طرفدار استقرار این سیاست ها نبودیم چنان که از برنامه سوم توسعه هیچ مانع اداری جز تعرفه برای واردات و صادرات وجود نداشت و این از افتخارات کشور بود.

جهانگیری با بیان اینکه تلاش ما در این برهه حساس برای اداره کشور کاستن از میزان تقاضای ارز در بازار بود، گفت: مکرر گفته ام در زمان لازم در این خصوص صحبت خواهم کرد اما عده ای با بی انصافی حرف هایی می زنند که موجب سرخوردگی مدیران کشور می شود.

در جنگ اقتصادی که تلاش کرده ایم با چنگ و دندان مانع از فروپاشی اقتصاد کشور شویم برخی فرصت را غنیمت شمرده و انتقادهای ناروایی مطرح می کنند.

معاون اول رییس جمهور گفت: در این دوره واردات بیش از دو هزار پانصد ردیف تعرفه ای ممنوع شد که تنها یک مورد آن خودرو بود که به تنهایی می توانست تقاضای ارز را به شدت بالا ببرد.

این یک واقعیت است که هیچ کس در این مقطع نمی تواند بگوید که ما صادرات می کنیم و مابه ازای آن را به اقتصاد کشور برنمی گردانیم.

وی تصریح کرد: ممکن است این سیاست ها در بخش های دیگری فشار ایجاد کرده باشد، به ویژه زندگی مردم دشوارتر شده است اما ما توانستیم از این مقطع سربلند بیرون بیاییم آن هم در شرایطی که آمریکایی ها فکر می کردند در همان شوک اول اقتصادی قیمت ارز در ایران سرسام آور شده و اقتصاد کشور به فروپاشی می انجامد.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه به آینده کشور خوشبین هستم، گفت: رییس جمهور و تیم جدیدی که درآمریکا بر سر کار آمدند فهمیده اند که سیاست فشار حداکثری سیاستی شکست خورده است و مجبور هستند در برابر ملت بزرگ ایران با زبان احترام و منطق سخن بگویند، بهتر نتیجه می گیرند.

دکتر جهانگیری تأکید کرد: سیاست هایی که در جنگ اقتصادی تنظیم و اجرا شد باید متناسب با شرایط جدید اصلاح شوند همینطور سیاست های مرتبط با واردات و صادرات کشور تصحیح خواهد شد.

در این جلسه که وزرای صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی حضور داشتند وزیر صنعت معدن و تجارت با ارائه گزارشی در خصوص وضعیت فرش دستباف کشور راهکارها و اقدامات این دستگاه با کمک اتحادیه های فرش دستباف برای رونق تولید، اشتغالزایی، صادرات، بیمه فرش بافان، و خانه های فرش و شناسنامه دار کردن فرش ایرانی خبر داد.

در این جلسه محمد امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم با ارائه گزارشی در خصوص صنعت فرش دستباف گفت: این صنعت، صنعتی استراتژیک و نماد فرهنگ و تمدن کشور است و بیش از دو میلیون نفر به طورمستقیم در آن اشتغال دارند.

همچنین رافع رییس مرکز ملی فرش ایران و برخی از روسای اتحادیه تولیدکننده و صادرکننده فرش، نظرات و دیدگاه های خود را به طور مبسوط بیان کردند.


کلید واژه ها: صادرات غیرنفتی - فرش دستباف - صادرات - صنعت فرش - اسحاق جهانگیری - جهانگیری - غیرنفتی - نوسانات ارز - صنعت - معاون اول رییس جمهور - کشور - اشاره - امروز - یک میلیارد دلار - میلیون دلار - گزارش - گذشته - مربوط - اسحاق - صادرات فرش - رییس جمهور - معاون اول - زمان - لازم - سلام - دلار - میلیارد - میلیون - جمهور - تشکیل

آخرین اخبار سرویس:
استخدام سرپرست حمل و نقل آقا در شرکت تهران بوران در تهران

استخدام طراح سایت در آکادمی بیزینس کوچینگ مهراز در همدان

آخرین وضعیت جاده های کشور امروز 30 فروردین

استخدام بازاریاب در شرکت توسعه تجارت یدک آرمان در غرب تهران

استخدام کارشناس فروش آی تی در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام ادمین اینستاگرام جهت کار در همدان

طلای جهانی گران شد

استخدام مهندس کشاورزی در موسسه دهکده ساحلی قلعه سرشیر در اصفهان

بانک رفاه به بازنشستگان تسهیلات مسکن پرداخت می کند

استخدام حسابرس آقا در یک موسسه حسابرسی در تهران

نیم صفحه اول روزنامه های اقتصادی امروز/30فروردین

کارگران شهرداری ویس 5 ماه معوقات مزدی طلبکارند

استخدام انباردار آقا با حقوق و مزایا در رای صنعت توس در خراسان رضوی

اجرای طرح مبارزه با آفات 60 هزار درخت در شهر گلپایگان

خبر مهم درباره پرداخت وام به این بازنشستگان

کاهش تدریجی قیمت فولاد در بازارهای جهانی

واریز نوبت پنجم وام ضروری بازنشستگان کشوری تا 31 فروردین

فعالان صنعت استخراج رمز ارز درگیر میان دو خبر خوب و بد

نقره داغ مستاجران در زمستان 99

بورسی ها چه انتظاری از سران قوا دارند؟

رکورد 2 ساله رکود بورس جابه جا شد

افت 5 هزار واحدی شاخص بورس امروز 30 فروردین

سیاست زیست محیطی فولاد مبارکه الگوی فولادسازان

چین قصد ندارد یوان دیجیتال را جایگزین دلار کند

قیمت طلا و سکه امروز دوشنبه 30 فروردین 1400

صرف بیش از 56 میلیارد ریال برای ایجاد زیر ساخت های گردشگری در استان سمنان

راه زیادی مانده تا بازارهای نفت به شرایط طبیعی بازگردند

املاک میان سال پایتخت چند؟

فرآوری نیمی از محصولات کشاورزی زنجان

9 واحد صنفی در اردستان پلمب شد

اختصاص 44 میلیون مترمکعب پساب به فضای سبز شهرداری تهران

خودروسازان مکلف به عرضه خودرو در بورس کالا با قیمت مصوب شورای رقابت شدند

عرضه شکر دولتی از امروز در اهواز

قرارداد های صوری اجاره برای فرار از مالیات خانه های خالی!

املاک میان سال پایتخت چند؟ +جدول

هیات مدیره سازمان بورس مصوبه خود در زمینه گِره معاملاتی را لغو کرد

پشت پرده یک اشتباه خطرناک در صنعت پتروشیمی/تکرار تجربه شکست خورده خط اتیلن غرب این بار در پروپیلن

تداوم فرارمالیاتی درگاه های پرداخت

برداشت گل گاو زبان در گیلان

بررسی قوانین و مقررات ارتش در راستای تحقق شعار سال

تخلف سرای صندوق سازهای بازار اراک شناسایی شد

زمان واریز نوبت پنجم وام ضروری بازنشستگان کشوری

قیمت روز گوشی موبایل در 30 فروردین

تهرانی ها کمتر خرج ظاهرشان می کنند

قیمت روز خودرو های ایران خودرو دوشنبه 30 فروردین 1400

بازداشت عامل اخلال در بازار شکر استان قزوین

قیمت نفت در 30 فروردین 1400| نفت اوپک 64 دلار و 48 سنت

پیش گشایش بورس امروز 30 فروردین

قیمت روز گوشی موبایل 1400/01/30

اجرای اصلاح دستورالعمل رفع گره معاملاتی متوقف شد

ضدعفونی مستمر تاکسی ها و اتوبوس ها در کرمانشاه/ افزایش کرایه ها فعلا تصویب نشده است

تازه ترین وعده ها برای اجرای استاندارد های 85 گانه در خودروسازان

استخدام باغبان، مهندس کشاورزی و کارگر ساده در اصفهان

آغاز و اصلاح بازارگردانی 4 نماد معاملاتی در فرابورس

پیش بینی کارشناسان از وضعیت امروز بورس

بانک رفاه کارگران به بازنشستگان تسهیلات مسکن پرداخت می کند

قیمت انواع پراید و تیبا امروز دوشنبه 30 فروردین 1400

برق امید مشترکان کم مصرف را 4 درصد افزایش داد/ الگوی مصرف در تابستان چه تغییری می کند؟

استخدام پیک موتوری جهت کار در رستوران بابک در همدان

استخدام چرخکار، اتوکار و مزدی دوز در همدان

تشدید شیوع کرونا در جهان قیمت نفت را کاهش داد

استخدام وردست چرخکار و تکمیلی زن در تولیدی مانتو در همدان

افزایش 18 درصدی پالایش نفت چین در 3 ماه 2021

نرخ رسمی 18 ارز کاهش یافت

استخدام معمار فاز یک خلاق و معمار رندرینگ در گروه طراحان اتاق آبی در تهران

کاهش 15 درصدی تعداد مقامات ازبکستان

در وین خبری هست، چرا؟ چون تلویزیون نگران است!

سقوط قیمت گوشی های پرچمدار در بازار

سقوط عجیب قیمت برندهای معروف گوشی در بازار

رد پای سفته بازان در قرعه کشی خودروسازان

گاز مایع ستاره خلیج فارس روی میز فروش بورس انرژی می رود

استخدام همکار جهت کار در سفالگری در لالجین

مطالبه افت قیمت خودرو پس از تصادف

تلفات کرونا در آمریکا به 567 هزار نفر رسید

گره کور دامنه نوسان در بورس

واکسن فقط رایگان و نوبتی

افت 3 هزار واحدی شاخص بورس

قیمت انواع پراید و تیبا امروز دوشنبه 30 فروردین 1400

معدن طلای ایران به نام تکاب به کام دیگران

املاک میان سال پایتخت چند؟ +جدول

پرداخت نوبت پنجم وام ضروری بازنشستگان کشوری تا 31 فروردین

استخدام کارشناس فروش در شرکت آذردماگستر در تهران

خسارت کاهش بارندگی ها به مزارع گندم کازرون

کاهش قیمت 18 ارز در بازار بین بانکی

استخدام نیرو جهت کارگاه مصنوعات چوبی در همدان

چرایی صعود خیره کننده دوج کوین

ارزش معاملات خرد سهام به کمترین رقم از 17 فروردین 98 رسید

دکتر مردانی: آمپول 18 میلیونی بازار سیاه همان اکتمرا وطنی است!/ این دارو هم اینک به ترکیه و اتحادیه اروپا صادر می شود

2 هزار تن گوشت مرغ در گچساران تولید شد

بیشترین وکمترین تورم اجاره در زمستان 99

قیمت ارزهای دیجیتال دوشنبه30 فروردین/ توقف رمز ارزها پشت چراغ قرمز

احتمال بروز بحران در بازار گندم و قاچاق آن جدی گرفته شود

قیمت خودروهای ایران خودرو و سایپا امروز دوشنبه 30فروردین 1400

هزینه رهن و اجاره آپارتمان در وحیدیه چقدر است؟

قیمت روز خودرو های داخلی 1400/01/30

قیمت خودروهای ایران خودرو و سایپا امروز دوشنبه 30فروردین 1400

قیمت روز گوشی موبایل سامسونگ دوشنبه 30 فروردین 1400

اختصاص 44 میلیون مترمکعب پساب به فضای سبز شهرداری تهران

کمک 100 میلیونی خیرین به بیماران نیازمند در مهریز

پارسال 80 هزار تن فولاد در مجتمع صنعتی اسفراین تولید شد

جهانگیری: درباره نوسانات ارز در زمان لازم صحبت می کنم

جهانگیری: درباره نوسانات ارز در زمان لازم صحبت می کنم