مطالب مرتبط:
تولید بیش از 16 میلیون گل برای استقبال از بهار 1400
130 میلیارد ریال برای استقبال از بهار در مشهد پیش بینی شده است
هزینه کرد 13 میلیاردی شهرداری مشهد برای استقبال از بهار 1400
130 میلیارد ریال برای استقبال از بهار در مشهد
نوسان سکه در کانال 10 میلیون تومانی/ افزایش 40 هزار تومانی سکه بهار آزادی
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 14 اسفند 1399 ساعت 00:302021-03-03سياسي

پرورش 16 میلیون گل و نصب 1200 المان گل کاری برای استقبال از بهار در مشهد


قائم مقام ستاد مناسبت های شهرداری مشهد گفت: پرورش بیش از 16 میلیون گل، 1200 المان در سطح شهر با ترکیب گل کاری برای بهار 1400و 15 هزار متر مربع نقاشی دیواری، - ایسنا/خراسان رضوی قائم مقام ستاد مناسبت های شهرداری مشهد گفت: پرورش بیش از 16 میلیون گل، 1200 المان در سطح شهر با ترکیب گل کاری برای بهار 1400و 15 هزار متر مربع نقاشی دیواری، تنها بخشی از اقدامات انجام گرفته در زمینه زیباسازی شهر برای استقبال از بهار امسال است.

مهدی یعقوبی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با موضوع برنامه های ستاد استقبال از بهار 1400 و با بیان اینکه ما مدعی هستیم که شهر مشهد پاکیزه ترین شهر در کل کشور است، اظهار کرد: برای سال جاری حدود 19 هکتار گل کاری در سطح شهر اتفاق می افتد.

این رقم نسبت به سال گذشته بیش از 1.

5 درصد افزایش داشته و عمده افزایش ما در حاشیه شهر مانند کال زرکش، کلات، بولوار 22 بهمن و.

خواهد بود.

16 میلیون گل تهیه شده توسط تولیدکنندگان داخل استان تولید شده که معادل حدود 94 درصد از گل های تولیدی است که این مساله منجر به اشتغال زایی نیز شده است.

وی ادامه داد: در تمام مناطق شهر تمهیدات لازم برای استقبال از بهار و گل آرایی انجام شده اما در برخی از مناطق که محل تردد افراد بیشتری هستند، به تناسب و ظرفیت آن مکان فعالیت های بیشتری صورت گرفته است.

در زمینه ریسه بندی و ایجاد فضای روشنایی در شب، حدود 50 نقطه در شهر این کار انجام گرفته و به منظور ایجاد تحول در وروردی هایی مثل ورودی پیامبر اعظم(ص)، توس و جاده قدیم ستون های نوری را با المان های جدید برای شب به کار برده ایم تا مانند مابقی بلوارهای داخل شهر شب ها روشن باشد.

وی افزود: در مناطق حاشیه ای هر جا زمینی با کاربری فضای سبز باشد، در اولویت تملک قرار می گیرد.

در حال حاضر در مناطق بلوار توس حدود 1.

5 هکتار زمین به فضای سبز آن مناطق اضافه کرده ایم.

یکی از اولویت های ما در سال 1400 نیز توسعه فضای سبز در مناطق حاشیه شهر است.

از آنجایی که برنامه ریزی های لازم از سمت شهرداری مبذول شده تا زیباسازی در تمام مناطق شهر اتفاق بیفتد؛ لذا ما از اصحاب رسانه و مردم دعوت می کنیم اگر محل یا محدوده ای در حاشیه شهر مشاهده می کنید که برای استقبال از بهار مغفول مانده، به ما اطلاع بدهند تا مراجعه و رسیدگی لازم در این زمینه انجام بشود.

پیش بینی 120 هزار نهال برای مراسم درختکاری بعقوبی با اشاره به هفته طبیعت خاطرنشان کرد: شهرداری مشهد پویش بزرگی را در سطح وسیعی تحت عنوان پویش نفس عمیق شهر، در زمینه درختکاری انجام داده است.

دراین هفته به صورت نمادین 120 هزار نهال برای مراسم درختکاری در سطح شهر در نظر گرفته شده اما مهمتر از این، اقدامات بنیادینی است که در طول ایام سال شهرداری در این زمینه انجام می دهد و فقط محدود به مناسبت های خاص مانند هفته درختکاری نیست.

شهروندان می توانند از طریق ثبت نام در سامانه الکترونیکی که در طول سال فعال است درخواست نهال رایگان بدهند تا شهرداری در همه مناطق متناسب با درخواست های صورت گرفته نهال ها را درخدمت آن ها قرار بدهد و حتی اگر در زمینه کاشت نهال نیز نیاز به کمک داشته باشند، خدمت رسانی به شهروندان انجام می گیرد.

علاوه بر این در قالب طرح مشارکت با ادارات نیز شهرداری نهال مد نظر آنان را در اختیارشان قرار می دهد.

همچنین اگر شهروندان در زمینه هرس و سم پاشی نهال و.

نیز مشکل داشته باشند، گروه امداد گیاه نیز فعال است که می تواند راهنمایی های لازم را در این زمینه دریافت بفرمایند.

وی افزود: نکته بارز بخش درختکاری این است که با توجه به 1500هکتار درختکاری که در سطح شهر انجام گرفته، این کار در کنار تاثیرات زیست محیطی مثبتی که دارد، اشتغال عظیمی را نیز برای باغبان ها و کارگران فضای شهری ایجاد کرده است.

یعقوبی با اشاره به اینکه اقدامات زیباسازی شهر فقط محدود به زمان خاصی نیست و در تمام طول سال در حال پیگیری است، افزود: گل کاری فضای شهری در فصل بهار رونمایی و در تمام فصول سال پیگیری می شود.

همینطور رنگ آمیزی جداول نیز در تمام سال انجام می شود و رسیدگی به المان ها نیز به همین صورت است.

این کار باهدف تبدیل پایتخت مذهبی ایران به یکی اززیباترین کلانشهرهای کشور ادامه می یابد.

در این راستا نگاه ویژه تری به بافت پیرامونی حرم داریم و جلسات متعددی را با آستان قدس رضوی به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی در این منطقه و بحث زیباسازی و جداسازی پارکینگ ها وزیرگذر و .

داشته ایم .

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهردار مشهد، در زمینه طراحی المان های شهری اظهار کرد: شهرداری امسال از تیرماه فراخوان عام داد که هرکس ایده ای برای زیباسازی شهر دارد می تواند بدون هیچ محدودیت ایده خود را ارائه دهد.

در ابتدا معاونت فرهنگی شهرداری المان ها را دسته بندی کرد و از سمت کارشناسان حوزه هنری مورد داوری قرار گرفتند و در مرحله بعدی شورای محلات به نمایندگی از مردم حاضر و رای گیری انجام شد.

یعقوبی با اشاره به اینکه در شهرداری همواره از ایده های نیروهای خوش فکر و جوان استقبال می شود، افزود: ما از سمن های مختلف، ایده های نو وانتقادات مختلف با آغوش باز استقبال می کنیم.

حوزه معاونت خدمات شهری به عنوان حوزه ای که خدمات مستقیم به شهروندها ارائه می دهد باید به صورت مداوم به روز باشد و متناسب با دانش روز حرکت کند.

بنابراین از نخبگان، افراد دارای ایده استقبال می کنیم و امیدواریم که همراهی جوانان خوش فکر را در این مسیر داشته باشیم.

یعقوبی در پاسخ به پرسشی مبنی بر چگونگی آبیاری فضای سبز و مشکلات بی آبی در مشهد بیان کرد: در بحث کم آبی درصدد هستیم که استفاده از منابع آبی و سفره های آب زیرزمینی را به حداقل رسانیده و راهکارهای جایگزینی را برای آنها ایجاد کنیم.

یکی از این راهکارهای جایگزینی، استفاده از پساب ها است.

افتتاح تصفیه خانه چهل بازه گام بزرگی در این زمینه است.

این تصفیه خانه با ظرفیت بسیار بالا می تواند یک و نیم مترمکعب در سال آب تصفیه شده بسیاربا کیفیت تولید کند که مورد تایید اداره کل محیط زیست برای استفاده درفضای سبز باشد.

علاوه براین تصفیه خانه خین عرب نیز درحال حاضر حدود 6 میلیون مترمکعب پساب تصفیه شده تولید می کند، تصفیه خانه سیدی نیزعلی رغم مشکلات و محدودیت هایی که در این پروژه وجود دارد امیدواریم اوایل سال آینده آن را نیز وارد مدار کنیم .

وی افزود: راهکارهای دیگری نیز در دست اقدام است، ما بالغ بر 16 چشمه را شناسایی کرده ایم و در کنار این چشمه ها و قنات ها، در حال تقویت سفره های آب زیرزمینی نیزهستیم تا بتوانیم از این منابع آبی به شیوه صحیح استفاده کنیم.

برنامه ریزی برای جداسازی آب شرب از غیرشرب مشهد در سال آینده یعقوبی افزود: امسال قراردادهای بسیاری در توسعه شبکه جداسازی آب شرب و غیرشرب بسته شده و برنامه ریزی هایی در حال انجام است تا سال بعد بتوانیم وارد مدار شبکه جداسازی آب شرب از غیرشرب شویم.

این موضوع تحولی زیرساختی است که کمک بسیار زیادی درآبیاری فضای سبز در آینده نزدیک خواهد کرد.

یعقوبی افزود: در همین راستا، سازمان حفاظت از محیط زیست، شهرداری مشهد را به دلیل فعالیت های سازنده در زمینه زیباسازی، مدیریت مصرف آب و فعالیت های محیط زیستی به عنوان واحد خدماتی پیشرو در کشور معرفی کرده است.

قائم مقام ستاد مناسبت های شهرداری مشهد در زمینه اقدامات انجام گرفته توسط شهرداری برای پاکبانان و کارگرهای خدمات شهری و فضای سبز که در زیباسازی فضای شهری نقش بسزایی به عهده دارند، اظهار کرد: بار اصلی و عظیم کار استقبال از بهار برروی دوش پاکبانان و کارگرهای خدمات شهری و فضای سبز بوده است و در دو سال اخیر فعالیت های جدیدی از سوی شهرداری درجهت حمایت از کارگران خدمات شهری انجام گرفته است.

قبل از اعمال محدودیت های کرونایی به مناسبت های مختلف برای این عزیزان جشن هایی تدارک دیده می شد و بسته های معیشتی دوباردر سال به آنها تعلق می گرفت.

امسال نیز بسته های معیشتی در غالب چهارمناسبت در شب یلدا، میلاد حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) و 22 بهمن، جمعا مبلغ یک میلیون و دویست هزارتومان به حساب پاکبان های عزیزریخته شده که جمعیت این عزیزان بالغ بر یازده هزار نفر بود.

همچنین مبلغ یک میلیون تومان عیدی نیز برای آنها در نظر گرفته شده است.

کارگرهای خدمات شهری بیمه تکمیلی می شوند یعقوبی بیان کرد:علاوه براین، برای کارگرهای خدمات شهری و کارگرهای فضای سبز پیگیری های لازم در جهت بیمه تکمیلی این عزیزان در حال انجام است که شهرداری هزینه بیمه تکمیلی این عزیزان را درکنار بیمه ای که الان دارند، تقبل می کند تا نگرانی های آنها را بابت هزینه های جانبی در زمینه درمان و .

مرتفع سازد.

اقدام دیگر اصلاح دفترچه های پیمان است، قبلا ممکن بود مثلا هر سه سال یک کاپشن به این افراد بدهیم اما امسال لباس و و کاپشن تهیه شد ودر اختیارآنها قرار گرفت و برای حمایت ایمنی از این عزیزان در زمینه تهیه هدلایت در شب، جلیقه های متفاوت که روی آن چراغ نصب می شود برای افرادی که در بزرگراه ها مشغول هستند به جهت اینکه قابل رویت باشند، در نظر گرفته شده است.

وی افزود: به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت روزانه وسایل مورد نیاز نظیر ماسک و.

نیز در اختیار این عزیزان قرار می گیرد.

علاوه بر این موارد، درصدد ارائه لایحه ای به شورا هستیم تا بلکه بتوان حمایت های دیگری نیزاز این قشر زحمت کش انجام شود.

یعقوبی در مورد زمینه تدابیر اندیشه شده برای کارگران روزمزد که در سطح شهر و گوشه خیابان در جستجوی کار هستند، اظهار کرد: به منظور ساماندهی کارگران ساختمانی و روزمزد، با همکاری انجمن صنفی کارگری در میدان فردوسی مکانی تعبیه شده که علاوه بر بحث تکریم کارگر، شرایط مختلف آن به لحاظ سرمایشی و گرمایشی و.

در نظر گرفته شده است.

ولیکن متاسفانه همچنان کارگران زیادی حاشیه خیابان حضور دارند، به همین خاطر به دنبال آن هستیم که امتیازاتی را برای کارگران درنظر بگیریم که به حضور در آن جایگاه تشویق شوند و با تمایل خود در آنجا حضور یابند.

بدین منظور تفاهم نامه های متعددی را با ادارات مختلف تنظیم کردیم که هرسازمان به نوبه خود خدماتی را به این افراد ارائه دهد که مجموعه این خدمات باعث شود کارگر احساس کند که اگر اهل کار باشد در جایگاه به او کار داده می شود و شهروند نیز حتما از جایگاه کارگر بگیرد نه از حاشیه خیابان، ولیکن این موضوع نیازمند گذشت زمان و فرهنگسازی است.

راه اندازی سامانه ای برای کارگران وی افزود: علاوه بر این به شهروندان و قشر زحمتکش کارگر نوید این را می دهیم که اپلیکیشن و سایتی در این زمینه طراحی شده که کارگران می توانند به راحتی اطلاعات خود را ثبت کرده و در آن اپلیکیشن ثبت نام کنند و شهروندان و کارفرما نیز بدون حضور در جایگاه بتواند کارگر مدنظر خود را بگیرند.

از آنجایی که ممکن است کارگرها به نحوه کار با اپلیکیشن و سایت آگاهی نداشته باشند، داخل جایگاهی که برای کارگرها است دو نفر مسئول را در نظر گرفته ایم که توضیحات لازم را برای آنها ارائه بدهند.

در حال حاضر 6300 نیرو با مشخصات کامل در سامانه ثبت نام کرده اند و هیچ محدودیتی برای کارگرها و به کارگیری آنها توسط شهرداری وجود ندارد حتی از کارگرهایی که تابعیت ایرانی ندارند، آن دسته از افرادی که مجوز دارند نیز می توانند در این سامانه ثبت نام کنند.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری مشهد بیان کرد: هیچ هزینه ای از کارگران برای ثبت نام در سایت و ارائه خدمات به آنها گرفته نمی شود، بلکه حتی خدمات و مزایای متعددی را برای کارگرهایی که در این سامانه عضویت دارند در نظر گرفته ایم؛ به عنوان مثال هماهنگی لازم با نهضت سوادآموزی انجام شده که در این جایگاه ها قرار بگیرند و به کارگرانی که سواد خواندن و نوشتن ندارند، آموزش های لازم را ارائه بدهند و همینطور آموزش های فنی در اختیار آنها قرار بگیرد تا در درجات بالاتر در اصطلاح استاد کار بشوند و مهارت های بیشتری بیاموزند تا در بحث حقوقی شرایط برای آنها بهتر شود.

وی افزود: علاوه براین، یکسری مزایا مثل بسته های معیشتی نیز برای این افراد درنظر گرفته ایم که افرادی که ثبت نام کردند تشویق بشوند همچنان در سامانه بمانند، حتی تلاش می کنیم در بیمه کارگران ساختمانی اولویت با افرادی باشد که در سامانه ثبت نام کردند نه کارگر سرگذر.

متاسفانه مستندسازی که همکاران ما انجام دادند حاکی از آن است که برخی از این افراد که نوشته کارگر و در فضای شهر حضور دارند به نوعی تکدی گری می کنند و واقعا جویای کار نیستند که با راه اندازی این سامانه به دنبال و تغییرات وشرایط بهتری هستیم.

یعقوی عنوان کرد: این سایت و اپلیکیشن مذکور در یکشنبه هفته آینده 17 اسفندماه رونمایی می شود.

شهرداری نیز در پروژه های مختلف خود از کارگرهایی که در این سایت ثبت نام کرده باشند استفاده خواهد کرد.

انتهای پیام
کلید واژه ها: استقبال از بهار - شهرداری مشهد - استقبال - بهار - میلیون - قائم مقام - مشهد - متر مربع - پرورش - المان - شهرداری - مناسبت - افزایش - ستاد - زیباسازی شهر - مهدی یعقوبی - اصحاب رسانه - نقاشی - ترکیب - حاشیه شهر - نشست خبری - هزار - زیباسازی - مقام - شهر مشهد - اقدامات - برنامه - یعقوبی - 22 بهمن - حاشیه

آخرین اخبار سرویس:
لغو تمامی آزمونهای مهارتی کتبی وعملی فنی وحرفه ای خوزستان

1000 نفر از کارکنان مرکز پردازش پسماند در نوبت واکسیناسیون هستند/ تحویلِ کند واکسن ها

حکم روزه ماه مبارک رمضان در هنگام شیوع بیماری کرونا

سلحشوری: جلوگیری از تاثیرگذاری توییتر و تلگرام فقط با قطع اینترنت ممکن است

برج میلاد تعطیل شد

ضرورت توسعه مناسبات ایران و عمان در امور دینی

بازخواست مدیران در صورت حل نشدن مشکلات خوزستان

مسیحیان هم برای درمان کرونا به دعا متوسل شدند

روحانی: نگرانی های نابجا بیش از 15 سال است موجب دردسر برای ایران شده

تلاش های ایران برای وحدت و دشمن شناسی منبع الهام بخش مسلمانان است

عمر گله برای پنجمین بار نامزد انتخابات ریاست جمهوری جیبوتی

نحوه فعالیت حرم رضوی، برعهده ستاد ملی کرونا است

تسلیم استوارنامه نماینده جدید ایران در فائو

مانیفست مسافران پرواز آبادان-مشهد منتشر شد + سند

طرح تفحص از ‎سازمان سنجش به زودی در صحن مجلس به رای گذاشته می شود

فرهاد اصلانی، راویتگر سحرهای ماه مبارک در رادیو

استخدام مسئول دفتر خانم در شرکت گرین وب در تهران

کلاب هاوس؛ اختلال یا فیلتر؟

کرونا برج میلاد را هم تعطیل کرد

حذف زد و بندهای سیاسی از انتخابات شوراهای شهر 1400/ اصلاح رویه مدیریت شهری

سحرگاه امسال مهمان کربلای معلی باشید

مثبت شدن 800 مورد تست کرونا در قالب طرح شهید سلیمانی

شرط مدرک تحصیلی و سن کاندیداهای ریاست جمهوری 1400 تغییر کرد؟

ریحانه پارسا این بار شلوارش را در آورد و همه را وسوسه کرد!

انتقاد از عملکرد شورای فرهنگ عمومی پل دختر/ اولویت بندی موانع تولید ضرورت دارد

نیروهای مسلح کشور از لحاظ تجهیزاتی و تکنولوژیکی هم پای ارتش های جهان حرکت می کنند

نقش انگلیس در ماجرای ترور محمدرضا پهلوی

پیش نیاز تحول ساختاری در کشور، تحول در نظام مدیریتی و دولتی کشور است

نیازی: کتاب «جنگ الکترونیک» روایتی از جانباز علی اصغر زارعی است

وکیل کیست؟

ورود کامیون به داخل خانه ای در تهران (فیلم)

سردار جلالی: دشمن چاره ای جز پذیرش ایران هسته ای ندارد

تبعید یک فرصت ناب برای گسترش انقلاب اسلامی

تعطیلی 10 روزه مراکز تفریحی، گردشگری، کلوپ های تفریحات دریایی کیش

 انتقادات فزاینده از مصوبه سنای فرانسه درباره محدودیت های جدید برای حجاب

جزییات احکام جدید بازنشستگان تامین اجتماعی

فارس من| چرا اخباری از نشست وین تاکنون اعلام نشده است؟

با حذف زد و بندی های سیاسی، شهر را به مردم بازگردانیم

روحانی: نگرانی های نابجا بیش از 15 سال است موجب دردسر برای ایران شده

ماجرای ارسال نامه موحدی کرمانی به کاندیداهای اصولگرا چیست؟

حمله چماق به دستان شاه به خودروی شهید صیاد شیرازی

تحقق 118 برابری برنامه هدفگذاری ساخت داخل

ترویج فرهنگ حجاب، موضوع فرا دستگاهی

جولان کرونا در لرستان؛ 1213 مبتلای جدید

وضعیت قرمز کرونایی و قرنطینه در مشهد

روحانی: آژانس و آمریکا بدهکار ما هستند نه طلبکار /عهد ما با جهان NPT بود

تعامل ناجا با مردم عادلانه و حکیمانه است

باید به شبهات دانشجویان پاسخ داد/ضرورت استفاده مفید از فضای مجازی

مراسم اختتامیه جشنواره کتاب خوان و رسانه در 27 اردیبهشت برگزار می شود

27 اردیبهشت، اختتامیه جشنواره کتاب خوان و رسانه

ماجرای نبود صندلی برای نشستن مسافران هواپیما چه بود؟

حکم فقهی خرید و فروش رمز ارزها چیست؟

استخدام مشاور در دفتر املاک

نیازمند دو نیروی علوم آزمایشگاهی و یک پذیرش

3 هزار و 200 نفر برای شورای اسلامی روستاها در اردبیل کاندید شدند

منشی آشنا به امور حسابداری

کلاب هاوس؛ تقویت مهارت گفت وگو یا میدان تاخت وتاز سیاسی

بازخواست مدیران در صورت حل نشدن مشکلات خوزستان

دولت در قبال کودکان کار وخیابان مسئولیت پذیر نیست

رونمایی از لیزرهای دیسک 5 کیلووات، فیبر 2 و 10 کیلووات در البرز

بقای گردشگری در گروی شیوه نامه های سفر هماهنگ و تأمین مالی

تحول خط مشی در جمهوری اسلامی؛ »موازنه سازی« جایگزین »موازنه منفی«

اندیشه های شهید صیادشیرازی الهام بخش نسل جدید نیروهای مسلح است

کرونا آزمون های بین المللی زبان را لغو کرد

عراقچی: به مذاکرات وین خوشبین هستم/ باید زودتر به نتیجه برسیم تا آژانس دچار مشکل نشود

عملکرد ضعیف دولت در حوزه مسکن

پاسخ به جوابیه دکتر سروش به نقد آیت الله علیدوست

جهانگیری بودجه 1400 مناطق آزاد تجاری - صنعتی را ابلاغ کرد

مجموعه 6 جلدی «از قرآن بپرسیم» منتشر شد

چگونه ناخواسته در «کلاب هاوس» مجرم نشویم؟

انتصاب سه مدیرکل استانی جدید در سازمان زندان ها

اطلاع رسانی کرونایی، صدای واحد می طلبد

سوپر یکشنبه انتخاباتی آمریکای لاتین

شرکت های تجاری هدف اول حملات سایبری دولت ها شده اند

درخواست برپایی بیمارستان صحرایی در استان زنجان شده است

حدود 10 هزار صفحه برنامه داریم؛ ان شاالله در «دولت مردمی» اجرایش خواهم کرد/ محسن رضایی برای چهارمین بار اعلام کاندیداتوری کرد

3000 کرسی شورای اسلامی روستاها در استان کرمان داوطلبی ندارد

رقابت 6 نفر به ازای هر کرسی شورای شهر در مازندران

مدیرانی که از عهده اجرای محدودیت های کرونایی برنمی آیند استعفا دهند

بی تدبیری های ستاد کرونا در ایام نوروز برنامه های ماه رمضان را تعطیل کرد

کارخانه تولید اورانیوم فلزی راه اندازی می شود/ توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی

درخواست هزاران نفر برای اصلاح قوانین حمایت از محیط بانان

سوال توییتری تاجزاده از بادامچیان؛ کودتای انتخاباتی در راه است؟

امید به زندگی در لابه لای سختی های روزگار/ وقتی قرآن روشنی بخش زندگی می شود

طرح ملی فرهنگی ـ آموزشی اندیشه نور برگزار می شود

اتفاقی عجیب در پرواز آبادان-مشهد!

صالحی: زیرساخت های صنعت هسته ای با وسواس بسیار حفظ شد

پیام تسلیت سردار سلامی در پی درگذشت سردار کرمی راد

مروری بر خاطرات شهید صیاد شیرازی از روزهای انقلاب

امسال سال گشایش قفل هایی است که 8 سال کلید آن ته جیب دولت ماند

طرح جامع هوشمند محدودیت های پنج گانه در اصفهان اجرا می شود

بهترین زمان برای انجام تست کرونا

دیدار جمعی از نمایندگان با علما و مراجع تقلید در قم

جلسه مدرسه ترمیمی و پیشگیری از جرم در حوزه آموزش و پرورش

سال 1400 سال توسعه ظرفیت ها و فعالیت های پژوهشگاه قوه قضاییه است/ هیات اجرایی جذب پژوهشگاه قوه قضاییه به تصویب شورای عالی انقلاب رسید

تعطیلی 10 روزه مراکز تفریحی، گردشگری، کلوپ های تفریحات دریایی کیش

مدعیان انقلابی گری از اختلاف پرهیز کنند

ستاد استانی مقابله با کرونا با درخواست اتاق اصناف موافقت کرد/ اصناف موظف به رعایت محدودیت های ساعتی و پروتکل های بهداشتی هستند

ساختمان سازی بیشتر از یکسال جریمه می شود | کدام ساختمان ها مشمول عوارض 7 برابری می شوند؟

تقدیم آهنگ «قرار عاشقی» به شهید آوینی

پرورش 16 میلیون گل و نصب 1200 المان گل کاری برای استقبال از بهار در مشهد

پرورش 16 میلیون گل و نصب 1200 المان گل کاری برای استقبال از بهار در مشهد