مطالب مرتبط:
پوشش 24 هزار مستاجر توسط پوشش کمیته امداد خراسان رضوی
وجود بیش از 11 هزار یتیم تحت پوشش کمیته امداد خراسان رضوی
اولویت جدی کمیته امداد خراسان رضوی تهیه مسکن برای مددجویان است
تشریح اقدامات یکساله کمیته امداد خراسان رضوی
بیش از 1000 خانوار مددجوی کمیته امداد تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گرفتند
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 14 اسفند 1399 ساعت 00:302021-03-03سياسي

پوشش 24 هزار مستاجر توسط کمیته امداد خراسان رضوی


مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی گفت: حدود 24 هزار مستاجر تحت پوشش کمیته امداد استان هستند که از این تعداد 12 هزار خانواده در مشهد و مابقی در سایر مناطق و شهرستان های استان حضور دارند.

- ایسنا/خراسان رضوی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی گفت: حدود 24 هزار مستاجر تحت پوشش کمیته امداد استان هستند که از این تعداد 12 هزار خانواده در مشهد و مابقی در سایر مناطق و شهرستان های استان حضور دارند.

حبیب الله آسوده امروز، 13 اسفند ماه، در نشست خبری که به مناسبت فرا رسیدن سال روز تاسیس کمیته امداد امام خمینی(ره) و ایام هفته احسان و نیکوکاری، با حضور اصحاب رسانه برگزار شد، با اشاره به اقدامات این نهاد طی یک سال اخیر و با توجه به شرایط سخت کرونایی اظهار کرد: کمیته امداد یکی از نهادهایی بود که در کنار سایر دستگاه ها به وظیفه خود که بر دو محور مردمی بودن و نهاد برخاسته از متن انقلاب و مهد لوای نظام ولایی استوار است، عمل کرد و وظیفه خود دانست که در کنار مردم باشد و به ندای مقام معظم رهبری پاسخ دهد.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی بیان کرد: این در حالی است که ما از همان ابتدا که 13 رجب بود، پویش نذر سلامت را شروع کردیم که این پویش صرفا برای مددجویان تحت کمیته امداد نبود بلکه با شعار کمک به کارگران فصلی و سایر نیازمندانی که متاثر از کرونا بودند و تحت پوشش این نهاد نبودند را راه اندازی کردیم.

در حقیقت کمیته امداد در این راستا یک نگاه بخشی به این موضوع نداشت بلکه تمام افراد متاثر از کرونا را در حد توان و بضاعت خود در شعاع دید و مورد کمک قرار داد.

امیدواریم این کمک ها را که همچنان هم ادامه دارد، با عنایت و همکاری مردم داشته باشیم.

وی عنوان کرد: امروز این نهاد به 196 هزار خانواده خدمت رسانی می کند که از این تعداد، 169 هزار خانواده نیز طبق تبصره 14 معیشت بگیر هستند و حدود 27 هزار خانواده هم تک خدمتی و چندخدمتی هستند که 52 درصد از آن ها در مناطق روستایی و 48 درصد از آن ها نیز در مناطق شهری زندگی می کنند.

همچنین 59 درصد از این خانواده ها دارای سرپرست زن و 41 درصد آنان دارای سرپرست مرد هستند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی بیان کرد: در واقع کمیته امداد برای توانمندسازی یک مدل و الگو را طراحی کرده که طبق این مدل بناست مدل های مختلف خانواده ها را طبق نیازهای ابتدایی، لیستی و حمایتی پوشش دهد.

آسوده با اشاره به خدماتی که این نهاد در اختیار نیازمندان قرار می دهد، خاطرنشان کرد: در راستای ارائه خدمات هم خوشبختانه توانستیم بیش از 2500 جهیزیه را طی 11 ماه اخیر با کمک مردم و خیرین تهیه کنیم و به بیش از 9300 مورد در بحث اجاره مسکن کمک کردیم.

بیش از 6200 انشعاب نیز به صورت رایگان با کمک شرکت های آب، برق و گاز در اختیار خانواده ها قرار گرفت و طبق قانون مجلس و نیروهای مسلح، افرادی که تحت پوشش و دارای شرایط خاصی هستند، موضوع معافیت سربازی آن ها نیز انجام شد.

وی اظهار کرد: نزدیک به 8000 بیمه تامین اجتماعی داشتیم که در این راستا در ابتدای سال به 1021 خانواده در خصوص بحث تامین اجتماعی آن ها کمک کردیم و امروز این تعداد از تحت پوشش کمیته امداد خارج شده اند و مستمری بگیر تامین اجتماعی هستند و 6900 مورد هم به محض اینکه به شرایطی که باید برسند، برای آن ها این کار انجام خواهد شد که در حقیقت این امور در حوزه حمایتی ماست که سعی داشته ایم به آنان توجه داشته باشیم.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی عنوان کرد: یکی از کارهایی که در دین نیز بر آن توصیه شده، قرض الحسنه است؛ این در حالی است که بیش از 21 هزار وام قرض الحسنه در حوزه های مختلف اشتغال، مسکن، فرهنگ، کارهای ضروری و وام های کارگشایی پرداخت شده که امسال نسبت به سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است؛ به گونه ای که نزدیک به 200 میلیارد تومان وام قرض الحسنه به نیازمندان در سطح استان پرداخت شده است.

آسوده بیان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی و اینکه در حوزه مسکن قیمت ها چند برابر شده به تدریج خانه دار شدن برای نیازمندان و طبقات پایین و متوسط اقتصادی جامعه به یک آرزو و آرمان تبدیل می شود، اما باز هم با توجه به این شرایط، اقدامات ما در این حوزه متوقف نشد و حتی برنامه های خود را نسبت به سال گذشته نیز گسترده تر کردیم که البته در این مسیر نیز نقش موثر مردم را نباید نادیده انگاشت.

وی با بیان اینکه کمیته امداد روزی موفق است که فقر در استان و محله زندگی ما وجود نداشته باشد، اظهار کرد: کمیته امداد، امروزه به مردم نمی گوید که به ما پول بدهید بلکه می گوید که ما نیازمندان را به شما مردم و خیرین معرفی می کنیم و شما را در این مسیر یاری خواهیم کرد.

ما دنبال این نیستیم که حتما خودمان این کار را انجام دهیم.

با این وجود کمیته امداد حمایت کننده، بسیج کننده و متصدی ساماندهی مردم و منابع مردمی در راستای کاهش فقر است.

مدیر کل کمیته امداد خراسان رضوی خاطر نشان کرد: از این رو 4700 خدمت مسکن به خانواده ها داده شده که از این تعداد، 1900 مورد هم بحث احداث و خرید مسکن را داشتیم که این امور از ابتدای فروردین ماه تا اول اسفندماه جاری انجام شده و این تعداد مسکن یا تحویل داده شده و یا اینکه در حال احداث هستند و همچنین بیش از 2800 مورد هم در حال تعمیر و بهسازی است.

آسوده بیان کرد: حدود 24 هزار مستاجر تحت پوشش کمیته امداد استان هستند که از این تعداد 12 هزار خانواده در مشهد و مابقی نیز در سایر مناطق و شهرستان های استان حضور دارند.

در حقیقت در این راستا تلاش های زیادی صورت گرفته و اولین بار در مشهد و حاشیه شهر، شهرداری مشهد و آستان قدس رضوی زمینی را به اندازه دو هکتار در شهرک شهید باهنر برای ساخت مسکن این خانواده ها واگذار کردند تا ما عملیات ساخت 1000 واحد را برای خانواده های تحت پوشش آغاز کنیم.

وی افزود: همچنین در کنار این امر با مشارکت بنیاد مسکن و کمک شهرداری در منطقه پنجتن زمینی در اختیار بنیاد مسکن و مجمع خیرین قرار گرفته که در این منطقه هم کار را شروع کرده ایم که این اقدام در 40 سال اخیر در مشهد بی سابقه بوده است.

در حقیقت ما این کار را با اولویت خانواده های ایتام شروع خواهیم کرد و امیدواریم که با شروع این اقدامات، مسیر برای موضوع زمین در مشهد باز شود، چرا که عمده مشکل مشهد زمین است و همچنین بتوانیم از طریق منابع بانکی و دستگاه هایی مانند بنیاد مسکن و خیرین این کار را انجام دهیم.

مدیر کل کمیته امداد خراسان رضوی خاطرنشان کرد: با توجه به صحبت هایی که در این خصوص انجام شده پیش بینی می شود که در سال آینده یکی از اولویت های جدی ما بحث مسکن خواهد بود.

علاوه بر این نیز مانور مشترکی را در ایام شهادت تا ولادت حضرت زهرا(س) تحت عنوان فرزندان ولایت برای تمام افرادی که هم پدر و هم مادر آن ها مرحوم شده اند راه اندازی کردیم که با توجه به بررسی هایی که صورت گرفت تعدادشان به 130 خانوار می رسد که تمام مشکلات آن ها اعم از معیشتی، تحصیلی، لوازم منزل و مسکن بررسی شد که بر همین اساس بناست تا اول مهر سال آینده مشکل مسکن این 130 خانواده حل شود.

همچنین علاوه بر این تعداد خانواده، 43 خانواده ای که بیش از سه یتیم دارند هم شناسایی شده که این ها هم در اولویت بحث مسکن قرار خواهند گرفت.

حوزه اشتغال آسوده، حوزه اشتغال را به عنوان قله توانمندسازی اقتصادی خانواده ها دانست و گفت: نزدیک به 400 میلیارد تومان اعتبار امسال ما در این حوزه بوده است که از این رقم 10 هزار و 400 مورد اشتغال، بیش از 2100 کاریابی و بیش از 17 هزار و 500 فرصت شغلی ایجاد شده که از این تعداد 12 هزار مورد به صورت مستقیم و 5000 مورد هم به صورت غیر مستقیم ثبت شده است که میانگین اجرای هر طرح اشتغال در سال 99 نیز 42 میلیون تومان بوده است.

از این رو می توان گفت که امسال 768 میلیارد تومان از محل درآمد خالص، 37 هزار طرح اشتغال بوده است.

وی اظهار کرد: همواره با توجه به اینکه امروزه در شرایط سختی به سر می بریم، از این رو سعی کردیم که در بحث خودکفایی این عزیزان نیز توجه بیشتری داشته باشیم، اما در عین حال نزدیک به 1670 طرح اشتغال خودکفا شده و از تحت پوشش کمیته امداد و نهادهای حمایتی خارج شده اند و از ابتدای سال تا کنون هم بیش از 124 هزار طرح اشتغال در کمیته امداد استان اجرا شده است.

مدیر کل کمیته امداد خراسان رضوی بیان کرد: ما اگر بخواهیم مردمی کردن کمیته امداد را از این مفهوم، اجرایی کنیم بایستی نهادسازی می کردیم که این نهادسازی را در قالب مراکز نیکوکاری شکل دادیم.

به گونه ای که شاید پنج سالی می شود که مراکز نیکوکاری در سطح استان گسترده شده و تا کنون 489 مرکز نیکوکاری عمدتا با محوریت مساجد، امام جماعت و هیئت امنای محله تشکیل شده است که از این تعداد 91 مرکز در حوزه تخصصی مانند حوزه درمان، جهیزیه و مسائل فرهنگی، قرآن و دیگر موضوعات مختلف فعال شده است و 398 مورد هم حوزه عمومی محله است که بخشی از کار را نیز به این افراد محول می کنیم که خوشبختانه این افراد در راستای کمک به افراد، حمایت های فراوانی را داشته اند.

طرح اکرام و ایتام آسوده با تاکید بر اینکه حوزه ایتام و اکرام از اهمیت بسزایی برخوردار است و همه ما باید به این موضوع مهم توجه ویژه ای داشته باشیم، خاطرنشان کرد: هر سال که ایام ولادت امام علی(ع) فرا می رسد همه ما را متوجه این موضوع می کند.

این در حالی است که 11 هزار و 800 یتیم در استان داریم که خوشبختانه در بحث ایتام، یتیم بدون حامی نداریم و آن چیزی که امروزه در طرح اکرام به دنبال آن هستیم، این است که افراد در طرح ایتام شرکت داشته و می توانند در سامانه آنلاین ورود پیدا کرده و یک یتیم را برای خود انتخاب کنند.

وی عنوان کرد: همواره باید با توجه به شرایط سخت و تورمی که در جامعه حاکم است سرانه را افرایش دهیم و بنا داریم که این سرانه را که امروزه برای هر یتیم 300 هزار تومان است به 700 هزار تومان برسانیم.

مدیر کل کمیته امداد خراسان رضوی بیان کرد: حدود دو ماه گذشته اولین سامانه 3128 را در کشور راه اندازی کردیم که در این سامانه هر روز از ساعت 7:30 صبح الی 16 این سامانه پاسخگوی مردم، مسئولین و خیرین در سطح استان است و تا کنون 4079 تماس در حوزه های مختلف مشارکت مردمی و سایر حوزه های تعریف شده در کمیته امداد داشته ایم.

البته گفتنی است که بخشی از این پاسخگویی ها به صورت مجازی و بخشی نیز به صورت حضوری صورت می گیرد و از ساعت 14 الی 16 در تمام ایام هفته مدیران امداد استان حضور دارند.

طرح اطعام آسوده عنوان کرد: موضوع اطعام هم یکی دیگر از اقدامات خوبی بود که امسال به شدت به این طرح نیاز بود و انجام شد و در سه مرحله اطعام مهدوی، علوی و حسینی از نیمه شعبان سال گذشته شروع شد که بالغ بر هشت میلیون پرس غذا را با مراکز نیکوکاری و هیئات مذهبی سطح استان تهیه کرده و در اختیار نیازمندان قرار دادیم.

وی افزود: در بحث قرارگاه مواسات هم طبق فرمایش مقام معظم رهبری، کمیته امداد در کنار سایر دستگاه ها مانند اداره اوقاف، آستان قدس، شهرداری، ائمه جمعه و سایر دستگاه های استان، حضور داشت و مردم را طی این مدت کمک کرد که در حقیقت چنین انسجامی را در هیچ جایی از استان نمی توان پیدا کرد که به نوعی قرار گیری این طرح در کنار طرح شهید سلیمانی به آسان تر شدن این شرایط برای اقشار آسیب پذیر کمک خواهد کرد.

مدیر کل کمیته امداد خراسان رضوی بیان کرد: گفتنی است که بیش از یک میلیون و 400 بسته نیز توسط اعضای قرارگاه جمع آوری شد که همه این کمک ها با کمک و با تکیه بر مردم توزیع شد و در اختیار مردم قرار گرفت که علاوه بر این نیز سامانه خیر و احسان تحت عنوان سامانه سخا هم نزدیک به یک سال است که فعالیت می کند و افراد می توانند کمک های خود را از طریق این سامانه نیز انجام دهند.

انتهای پیام
کلید واژه ها: کمیته امداد - خراسان رضوی - امداد - مدیر کل کمیته امداد - کمیته - خراسان - هزار - استان - مستاجر - رضوی - حبیب الله آسوده - شهرستان - خانواده - مدیر کل - سایر - پوشش - حضور - امام - اصحاب رسانه - مناطق - مردمی بودن - حبیب الله - دستگاه ها - شرایط سخت - نشست خبری - مدیر - نهاد - حدود - مشهد - کرونایی

آخرین اخبار سرویس:
استخدامی دفاترپیشخوان

استخدام شاطر و کارگر

استخدام خدمات و نظافت چی خانم

چرخکار خانوم وبردست

مردم گیلان دستگیری از نیازمندان را فراموش نمی کنند

ثبت نام 14187 داوطلب انتخابات شوراهای روستایی در گیلان

قول نخست وزیر کره جنوبی به علی لاریجانی

«مهدی عبدلی» رییس اتاق اصناف گنبدکاووس شد

ذوالفقاری: باید صدای واحدی از کشور در عرصه مقابله با کرونا بیرون بیاید

ولایت پذیری ویژگی خاص شهید حاج میرزا سلگی بود

نامه ایران به آژانس اتمی درباره حمله خرابکارانه به تاسیسات نطنز

غریب آبادی:ماشین های نسل جدید در نطنز نصب خواهد شد

دفتر حضرت آیت الله سیستانی روز چهارشنبه را اول ماه مبارک رمضان در عراق و مناطق اطراف اعلام کرد

کارگاه مجازی آموزش خبرنگار قرآنی برگزار شد

برگزاری مراسم انس با قرآن کریم با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی

هوشمندسازی قوه قضایی با مشارکت بخش خصوصی

آیت الله سیستانی چهارشنبه را اول ماه رمضان اعلام کرد

همایش مهدویت در آیینه رمضان در لاهور پاکستان برگزار شد

آیت الله سیستانی چهارشنبه را اول ماه مبارک رمضان اعلام کرد

مردم گیلان دستگیری از نیازمندان را فراموش نمی کنند

من معتقد به بازار آزاد و اخذ مالیات از مردم هستم

110 آشپزخانه اطعام مهدوی ویژه رمضان در هرمزگان برپا می شود

توزیع یک میلیون دست غذا در طرح اطعام مهدوی رمضان در هرمزگان

با وجود کرونا: مسجد توکیو خودش را برای ماه رمضان آماده می کند

تعداد هتل های مشهد در خیابان امام رضا (ع) چرا بیشتر است؟

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه منصوب شد

نام نویسی داوطلبان عضویت در هیات مدیره شرکت های سهام عدالت

استخدام بازاریاب تلفنی خانم

اعطای نمایندگی بیمه وصدورمجوزبیمه

استخدام طراح و گرافیست وچاپچی با بیمه در مجتمع چاپ

خمس معادن برای ایجاد موقوفات جدید مورد استفاده قرار گیرد

سنگر اشتغال مان، خانه است

خبر مهم درباره حقوق فروردین بازنشستگان

استخدام اقا برای مشاور املاک بدون سابقه کاری

حدادعادل: کاندیدای ما پس از ثبت نام ها اعلام می شود

اردوی جهادی برای ساختن و برداشتن غبار محرومیت

ابلاغ مراتب ثبت ملی 5 اثر به استاندار کرمانشاه/ ابلاغ ثبت 4 میراث دفاع مقدس استان در فهرست واجد ارزش تاریخی فرهنگی

فرشی که برای همدلی پهن شد

14187 داوطلب انتخابات شوراهای روستایی گیلان ثبت نام کردند/ رشد 4 درصدی نسبت به دوره گذشته

سهم خواهی از مدیریت استان خوزستان را عقب نگه داشته است

200 زندانی زن درایام نوروز به مرخصی رفتند

پیشرفت خط تولید واکسن کوو ایران برکت طبق پیش بینی های پیش می رود

ناظر نظارتی فعالیت تور های گردشگری کیست؟+فیلم

غریب آبادی: غنی سازی در نطنز متوقف نشده است

رکورد ثبت نام در انتخابات شوراهای روستا شکسته شد

احراز صلاحیت بیش از 96 درصد داوطلبین انتخابات شوراهای شهر در ارومیه

استوری سید جلال برای آقایی

ویدئو | اعتراضات به کم آبی تابستان نشده شروع شد

غریب آبادی: آژانس باید در رابطه با حادثه نطنز به مسوولیت های خود عمل کند

رکورد ثبت نام در انتخابات شوراهای روستا شکسته شد

مسکن مهر لالی زیر ذره بین نماینده ولی فقیه در خوزستان+عکس

اعرافی: زمینه مشارکت پرشکوه ملت در انتخابات فراهم شود

نقش پدافند غیرعامل در مقابله با کرونا در خوزستان تعریف شود

782 نفر در نهاوند برای شوراهای روستایی نام نویسی کردند

باید صدای واحدی از کشور در عرصه مقابله با کرونا بیرون بیاید

سناریوهای احمدی نژاد برای سقوط نظام: فوت رهبری، حمله آمریکا، آشوب داخلی. مصاحبه جنجالی عبدالرضا داوری

ثبت نام 616 داوطلب انتخابات شورای روستا در همدان/ 26 نفر خانم هستند

بیانیه دفتر آیت الله سیستانی درباره رویت هلال ماه

بیش از 11 هزار نفر در انتخابات شوراهای روستایی آذربایجان شرقی ثبت نام کردند

غریب آبادی: غنی سازی در نطنز متوقف نشده / چند اقدام فنی در واکنش اولیه به خرابکاری برنامه ریزی شده است

ادامه ممنوعیت واردات کالاهای غیر ضروری

12 هزار نفر در شوراهای اسلامی روستاهای آذربایجان غربی داوطلب شدند

430 نفر برای شوراهای روستا و عشایر آبادان ثبت نام کردند

حدادعادل: کاندیدای ما پس از ثبت نام ها اعلام می شود

ایران گفتگو های جامع با اتحادیه اروپا را تعلیق کرد/ تحریم های متقابل در دست بررسی

ارتقای شفافیت وکاهش فساد از اهداف اصلی پیاده سازی سامانه های مالی

نماینده ولی فقیه در خوزستان از بیماران کرونایی دزفول عیادت کرد

استخدام در املاک بزرگ

استخدام بازاریاب( بیمه ایران)

استخدام خانم (کار در منزل)

خمس معادن برای ایجاد موقوفات جدید مورد استفاده قرار گیرد

خطای راهبردی عده ای در جریان انقلابی/ پیروزی را پیش فرض گرفته اند

محفل قرآنی رهبر انفلاب مجازی برگزار می شود

آیت الله سیستانی چهارشنبه را اول ماه مبارک رمضان اعلام کرد

نام نویسی بیش از 14 هزار داوطلب

دفتر آیت الله سیستانی: چهارشنبه اول ماه رمضان است

روحانی مراقب توبه آمریکایی ها در شب قدر باشد

وضعیت قرمز کرونا در سراسر تهران برای اولین بار / ظرفیت تخت های بیمارستانی پایتخت تکمیل شد

کمالوندی از بیمارستان مرخص شد

واکنش جالب یک گربه به دعوای یک زن وشوهر

فیلم | مستند دل آسا

3700 تخت در نقاهتگاه های آذربایجان شرقی آماده پذیرش بیماران کرونایی

حدادعادل: کاندیدای ما پس از ثبت نام ها اعلام می شود

ثبت نام 16108 داوطلب انتخابات شورای اسلامی روستا در خراسان رضوی

احراز صلاحیت بیش از 96 درصد داوطلبین انتخابات شوراهای شهر در ارومیه

ثبت نام 358 نفر برای انتخابات شوراهای روستا در پل دختر

مراسم انس با قرآن کریم با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار می شود

نصب ماشین های نسل جدید در نطنز/ رژیم صهیونیستی مسئول حادثه دیروز

رکورد ثبت نام در انتخابات شوراهای روستا شکسته شد

استخدام دستیار اجرایی (PA) خانم در آژانس تبلیغاتی عاج در محدوده فرمانیه

تمجید پرویز پرستویی از روحیه پهلوانی محمد علی کلی +ویدئو

7 هزار مدرسه وقفی در سطح کشور در اختیار آموزش و پرورش است

اعلام زمان آغاز ثبت نام کاندیداهای ریاست جمهوری‎

پیام مدیرعامل ایران کیش به مناسبت سالگرد تاسیس شرکت

غریب آبادی: غنی سازی در نطنز متوقف نشده/ چند اقدام فنی در واکنش اولیه به خرابکاری برنامه ریزی شده است

روحانی:جهت گیری اقتصاد کشور در سال جدید پشتیبانی از تولید است

مراسم انس با قرآن کریم با حضور رهبر انقلاب برگزار می شود

کل استان تهران برای نخستین بار قرمز شد

رکوردشکنی کرونا در تهران

انس با قرآن کریم با حضور رهبر معظم انقلاب

پوشش 24 هزار مستاجر توسط کمیته امداد خراسان رضوی

پوشش 24 هزار مستاجر توسط کمیته امداد خراسان رضوی