موضوعات داغ: - علي انصاريان - ليگ قهرمانان - تيم ملي عمان - حقوق بازنشستگان - تامين اجتماعي - ليگ قهرمانان آسيا - ايران خودرو - تأمين اجتماعي - قهرمانان آسيا - بازنشستگان تأمين اجتماعي - معاون آموزشي - منزل حاج قاسم - كنفرانس ژنو 2 - صيد پرندگان - خلاصه بازي ماشين سازي - وام خريد مسكن - شوريان - قربانعلي قرباني - امير دريادار غلامرضا رحيمي پور - نان خرمايي - مؤسسه پژوهشي حكمت و فلسفه ايران - لامسه - اشتغال زايي بنياد بركت

مطالب مرتبط:
دولت آیین نامه ایجاد سامانه سجل محکومیت های مالی را تصویب کرد
تصویب آیین نامه ایجاد سامانه سجل محکومیت های مالی
آیین نامه «ایجاد سامانه سجل محکومیت های مالی» تصویب شد
تصویب آیین نامه ایجاد سامانه سجل محکومیت های مالی
هیأت دولت، آیین نامه چگونگی تشکیل انجمن های صنفی و کانون های مربوطه را اصلاح کرد
-84 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 13 اسفند 1399 ساعت 15:552021-03-03سياسي

دولت آیین نامه ایجاد سامانه سجل محکومیت های مالی را تصویب کرد


آیین نامه ایجاد سامانه سجل محکومیت های مالی تصویب و آیین نامه چگونگی تشکیل، حدود وظایف و اختیارات و نحوه عملکرد انجمن های صنفی و کانون های مربوطه در جلسه امروز هیئت دولت اصلاح شد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایمنا" به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رییس جمهور، در جلسه روز چهارشنبه هیئت دولت به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری، آیین نامه چگونگی تشکیل، حدود وظایف و اختیارات و نحوه عملکرد انجمن های صنفی و کانون های مربوطه اصلاح شد.

هیئت وزیران با هدف رفع موانع توسعه مشارکت انجمن های صنفی کارگری و کارفرمایی در کانون های مافوق و جلب همکاری کانون عالی انجمن های صنفی کارفرمایی ایران در اعمال نظارت های قانونی بر تشکیل تشکل های کارفرمایی، آیین نامه چگونگی تشکیل، حدود وظایف و اختیارات و نحوه عملکرد انجمن های صنفی و کانون های مربوطه را اصلاح کرد.

به موجب اصلاح آیین نامه فوق، در صورت تشکیل کانون استانی در سطح یک حرفه یا صنعت خاص دستکم در 10 استان، کانون سراسری همان حرفه یا صنعت خاص با پیشنهاد کانون عالی کارفرمایان ضمن تغییر اساسنامه و انطباق ساختار خود با کانون جدید، عضویت کانون های استانی حرفه یا صنعت خاص موجود را به جای انجمن های صنفی عضو از استان مربوط پذیرفته و به کانون هماهنگی کانون های استانی حرفه یا صنعت خاص سراسر کشور تغییر می یابد و یا در صورت عدم وجود کانون سراسری، کانون های استانی حرفه یا صنعت خاص می توانند ابتدائاً نسبت به تأسیس کانون هماهنگی مورد اشاره اقدام کنند.

انجمن هایی که عضو کانون استان ها هستند نمی توانند عضو کانون سراسری باشند.

حداقل تعداد مورد نیاز از نمایندگان عضو مجمع عمومی کانون استان که در بخش صنعت شاغل هستند، برای عضویت در هیئت مدیره کانون کارفرمایان استان، بنا به پیشنهاد کانون عالی کارفرمایان، با در نظر داشتن فراوانی و تعداد تشکل های حرفه و صنعت در سطح منطقه، در اساسنامه کانون استان درج می شود.

این نسبت در کانون کارگری استان به گونه ای خواهد بود که حداقل دوپنجم (که از چهار نفر کمتر نخواهد بود) از اعضای اصلی هیئت مدیره از بخش صنعت، انتخاب شوند.

کانون های عالی انجمن های صنفی کارگری و کارفرمایی کشور (کانون عالی کارگران و کارفرمایان کشور) توسط نصف بعلاوه یک کانون های استانی انجمن های صنفی کارگری و کارفرمایی، طبق اساسنامه کانون عالی ذیربط تأسیس می شود.

همچنین انجمن های صنفی کارگری و کارفرمایی که حوزه فعالیت آنها فرا استانی است، می توانند حسب مورد به عضویت کانون عالی کارگران و کارفرمایان درآیند.

تا زمانی که در یک استان کانون کارگری و کارفرمایی استان تأسیس نشده باشد، انجمن های صنفی کارگری و کارفرمایی همان استان حسب مورد می توانند ضمن عضویت در کانون عالی ذیربط، نمایندگان خود را به تعداد هر سه انجمن یک نماینده انتخاب و به مجمع عمومی کانون عالی کارگران و کارفرمایان کشور معرفی کنند.

در مواردی که کانون کارگری استان تأسیس شده و دارای اعتبار است، علاوه بر اعضای اصلی هیئت مدیره آن که در مجامع عمومی کانون عالی کارگران کشور دارای حق رأی هستند، انجمن های صنفی کارگری عضو کانون استانی نیز می توانند مطابق اساسنامه کانون عالی، نمایندگان خود را به تعداد هر سه انجمن یک نماینده که دارای حق راًی می باشند، انتخاب و به مجمع عمومی کانون عالی کارگران کشور معرفی کنند.

نظارت بر انتخابات تشکل های کارگری فراتر از یک استان و عالی موضوع این آیین نامه، بر عهده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواهد بود و در خصوص تشکل های کارگری که حوزه فعالیت آنها در محدوده یک استان باشد، با واحد تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مربوط است.

همچنین نظارت بر انتخابات تشکل های کارفرمایی استانی، فراتر از یک استان و عالی موضوع این آیین نامه، به طور مشترک برعهده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کانون عالی کارفرمایان خواهد بود و در سطح استان نیز بر عهده واحد تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کانون عالی و کانون کارفرمایان همان استان است.

ثبت تشکل های موضوع این آیین نامه بر اساس حوزه فعالیت آنها، حسب مورد برعهده وزارت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ذیربط است.

تعیین تکلیف فوق العاده سختی کار کارمندان صنعت آب و برق هیئت وزیران به منظور تأمین نظر دستگاه های نظارتی از جمله دیوان محاسبات کشور و دیوان عدالت اداری در خصوص پرداخت فوق العاده سختی کار کارمندان صنعت آب و برق، مصوب کرد فوق العاده سختی کار و کار در محیط های غیرمتعارف با رعایت سقف و ضوابط تعیین شده در بند (3) ماده (68) قانون مدیریت خدمات کشوری بر اساس دستورالعمل مصوب وزیر نیرو به کارمندان شاغل در مشاغل دارای شرایط مقرر در بند یاد شده در وزارت نیرو و شرکت های دولتی زیرمجموعه آن قابل پرداخت است.

به موجب بند (3) ماده (68) قانون مدیریت خدمات کشوری، فوق العاده سختی کار و کار در محیط های غیرمتعارف نظیر کار با اشعه و مواد شیمیایی، کار با بیماران روانی، عفونی و در اورژانس و در بخش های سوختگی و مراقبت های ویژه بیمارستانی تا (1000) امتیاز و در مورد کار با مواد سمی، آتش زا و منفجره و کار در اعماق دریا، امتیاز یاد شده با تصویب هیئت وزیران تا سه برابر قابل افزایش خواهد بود.

تصویب آیین نامه ایجاد سامانه سجل محکومیت های مالی هیئت وزیران با هدف شفاف سازی فعالیت های اقتصادی، تسهیل در فرآیند استعلام محکومیت های مالی و ایجاد زمینه اعتبارسنجی اشخاص، آیین نامه اجرایی بند (پ) ماده (116) قانون برنامه ششم توسعه موضوع ایجاد سامانه سجل محکومیت های مالی را به تصویب رساند.

به موجب آیین نامه مذکور، قوه قضاییه مکلف است سامانه یاد شده را با به کارگیری تمهیدات امنیتی مطمئن بر بستر شبکه ملی عدالت به گونه ای طراحی کند که قابلیت ورود، نگهداری و به روزرسانی اطلاعات مربوط به محکومیت مالی اشخاص محکوم علیهم و اسناد لازم الاجرای ثبتی در آن فراهم شود و استعلام بر خط کلیه محکومیت های مالی اشخاص از سامانه برای بهره برداران ممکن باشد.

اطلاعات مربوط به محکومیت های مالی اشخاص در سامانه مالی باید حاوی مشخصات محکوم علیه یا بدهکار، مرجع صادرکننده رأی یا اجراییه، نوع و تاریخ محکومیت، تاریخ رفع سو اثر، میزان و واحد محکومیت مالی، موضوع (در صورت محکومیت به انجام تعهد مالی) و وضعیت رأی یا تصمیم از جهت اجرا و عدم اجرا باشد.

قوه قضاییه همچنین مکلف است ظرف 6 ماه پس از پیاده سازی سامانه، اطلاعات مربوط به محکومیت های مالی قبل از ایجاد سامانه را با رعایت مفاد این آیین نامه در سامانه ثبت یا به روزرسانی نماید و آن دسته از دستگاه های اجرایی که اطلاعات موضوع این آیین نامه را در اختیار دارند، مکلف اند اطلاعات خود را در اختیار قوه قضاییه قرار دهند.

در همین راستا، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز مکلف است امکانات خدمات ارتباطی و مجوزهای مورد نیاز سامانه را از طریق مرکز ملی تبادلات اطلاعات در چارچوب قوانین و مقررات و از طریق اپراتورهای مجاز برای اجرای این آیین نامه فراهم کند.

استعلام صرفاً در راستای شفاف سازی فعالیت های اقتصادی و ایجاد زمینه اعتبارسنجی اشخاص، توسط بهره برداران صورت می گیرد.

قوه قضاییه وظیفه پاسخگویی به استعلام آنان را برعهده خواهد داشت و مکلف است زمینه دسترسی بهره برداران از سامانه مذکور را برای آنها فراهم نماید.

هرگونه استعلام از سامانه صرفاً با رعایت محرمانگی و حریم خصوصی، مجاز است.

استعلام برخط از سامانه توسط بهره برداران صرفاً به صورت مکانیزه و در حدود وظایف سازمانی بهره بردار خواهد بود.

چنانچه استعلام برخط به دلایل فنی و مانند آن ممکن نبود، استعلام به صورت مکاتبه ای انجام می شود و در صورت بروز اختلاف بین پاسخ استعلام الکترونیکی برخط و مکاتبه ای، ملاک پاسخی است که بر مبنای استعلام برخط ارائه شده است.

هرگونه استفاده از اطلاعات سامانه صرفاً به صورت برخط بوده و ذخیره سازی این اطلاعات در سایر پایگاه ها پس از رفع نیاز، جز در موارد مصرح قانونی به صورت موقت یا دائم ممنوع است.

در غیر این صورت، بهره بردار مسئول خساراتی است که از این ناحیه وارد می شود.

اصلاح آیین نامه اجرایی تعیین ارزیابی تجربه پیمانکار هیئت وزیران به منظور اهتمام هرچه بیشتر به تشخیص های کارشناسی و مدیریتی دستگاه مناقصه گزار و جلوگیری از سوءاستفاده احتمالی برخی متصدیان و انحراف ارزیابی کیفی از اهداف قانونی، ضمن موافقت با پیشنهاد وزارت نیرو، آیین نامه اجرایی بند (ج) ماده (12) قانون برگزاری مناقصات در خصوص تعیین ارزیابی تجربه پیمانکار را اصلاح کرد.

پیش بینی ساز و کار حمایتی لازم برای پیمانکاران آسیب دیده از مشکلات ناشی از تحریم و تدارک سازوکار لازم برای شرایط بحرانی، از دیگر دلایل اصلاح این آیین نامه به شمار می رود.

به موجب اصلاحیه مذکور، در قراردادهایی که به دلیل تعهد حمل، نصب، احداث، بهره برداری، نگهداری یا تعمیرات نیازمند فعالیت مؤثر برنده مناقصه در اماکن و تأسیسات مناقصه گزار است، نیازمند گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاری، صادرشده توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای استعلام ارزیابی است؛ مگر آنکه به تصریح گزارش شناخت یا به تشخیص و مسئولیت بالاترین مقام مناقصه گزار، تأمین ایمنی اماکن و تأسیسات با واحد ذیصلاح دیگری باشد.

همچنین در ارزیابی توان مناقصه گران برای قراردادهای مشارکت عمومی و خصوصی (تهیه فهرست سرمایه گذاران دارای توان) باید معیارهایی از قبیل توان مالی متقاضی، (مثل دارا بودن توان تأمین 20 درصد هزینه های پیش از بهره برداری در مواعد پیش بینی شده)، دانش و تجربه در زمینه سرمایه گذاری، نظام تضمین کیفیت بهره برداری، احداث، ساخت، بهسازی یا توسعه حسب مورد و داشتن حسن سابقه در سرمایه گذاری یا دیگر بخش های قرارداد حسب مورد لحاظ شود.

ارزیابی تجربه پیمانکار (سابقه اجرایی) بر اساس اطلاعات مربوط به تعداد و نوع کارهای مشابه انجام شده در رشته و زمینه کار در 10 سال گذشته تعیین می شود.

حداکثر امتیاز در صورتی احراز می شود که چهار کار مشابه با حجم معادل یا بیشتر از موضوع مناقصه توسط پیمانکار اجرا شده باشد.

در خصوص ارزیابی حُسن سابقه در کارهای قبلی، میانگین امتیاز ارزیابی کارفرمایان کارهای قبلی در 10 سال گذشته، ملاک تعیین امتیاز یادشده خواهد بود.

پذیرش هزینه تنزیل اوراق بهادار اسلامی برای سال 1397 به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی با موافقت هیئت وزیران، هزینه ناشی از تنزیل اوراق بهادار اسلامی اعم از اسناد خزانه اسلامی، اوراق مشارکت و سایر اوراق مالی اسلامی که توسط دولت منتشر شده و تضمین صد در صد بازپرداخت آن بر عهده دولت است و در قبال طلب اشخاص از دولت بابت درآمدهای غیر معاف مالیاتی نظیر فعالیت های پیمانکاری مستقیماً به آن ها واگذار شده حداکثر معادل سود مورد انتظار عقود مشارکتی مصوب شورای پول و اعتبار، برای کل سال 1397 به عنوان هزینه های قابل قبول مالیاتی موضوع ماده (147) قانون مالیات های مستقیم محسوب می شود.


کلید واژه ها: آیین نامه - کارفرمایی - انجمن - کانون - آیین - نامه - اختیارات - صنفی - اصلاح - تشکیل - عملکرد - پایگاه اطلاع رسانی - هیئت دولت - وظایف - محکومیت - حدود - سامانه - هیئت - دولت - هیئت وزیران - حجت الاسلام - اطلاع رسانی - تصویب - حسن روحانی - رفع موانع - چهارشنبه - مالی - رییس - مشارکت - قانونی

آخرین اخبار سرویس:
جزء خوانی قرآن کریم در حرم مطهر شاهچراغ (ع)

خاکی: جشنواره قرآنی سراج آنلاین برگزار می شود/ کمک های مؤمنانه فرهنگسرای قرآن در ماه رمضان به دست نیازمندان می رسد

نامه ایران به آژانس در پی اقدام تروریستی در نطنز

اعلام اتهامات 21 نفر از شبکه همکاران حسن رعیت

استخدام کارشناس مالی - حقوق و دستمزد در آرتا پلاست در تهران

استخدام کارآموز پشتیبان شبکه در خدمات اداری پشتیبانی تهران کار آرا در تهران

استخدام نیروی پرستار متعهد

تایید صلاحیت 95 درصد داوطلبان انتخابات میان دوره ای مجلس در حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان

نظافت و کارپرداز

نامه ایران به آژانس در پی تروریسم هسته ای در نطنز

فروشنده خانم

تلاش برای افزایش شور و نشاط در انتخابات 28 خرداد

فارس من| مشکل آب روستاهای «موران» در سال جاری مرتفع می شود

عزت الله ضرغامی: مدیریت ریموتی و انحصار مثل بختک روی ملت افتاده است

سیدحسن خمینی عزادار شد

ثبت نام 5 هزار و 210 داوطلب برای انتخابات شورا های روستای استان تهران

توقف ضبط خندوانه تکذیب شد

بیمارستان پشتیبان کووید 19 شهید دستغیب - شیراز

افتتاح نخستین آشپز خانه اطعام مهدوی در آذربایجان غربی

گوش هوش به پیغام اهل راز کنید

واکنش های جهانی به غنی سازی 60 درصدی

استخدام دستیار اجرایی خانم در یک شرکت معتبر در تهران

دیدار عراقچی با رییس هیات مذاکره کننده روسیه در وین

معاون اول رییس جمهوری به حجت الاسلام سید حسن خمینی تسلیت گفت

گزیده بیانات رهبر انقلاب درباره ماه رمضان را ببینید

محفل انس با قرآن کریم با حضور رهبر انقلاب تا ساعتی دیگر

اصلاح و حسابرسی مالی دو گام اصلی برای بازگرداندن اعتماد بین المللی است

چاووشی خوانی، نقاره زنی و دمامه زنی به مناسبت حلول ماه رمضان

لوح | ابن سینا؛ رییس فلاسفه اسلام

آمریکا و اسراییل به دنبال سرقت ثروت لبنان و ایجاد شکاف میان مقاومت و لبنان هستند

«ربَّنا» در مقام سه گاه آذری با صدای حامد ولی‎ زاده + دانلود

بروز سانحه برای یک فروند پهپاد در اصفهان

برگزاری نشست شهردار منطقه 19 با  رییس اداره ثبت اسناد شهرری

چرا باید راستی آزمایی رفع تحریم ها 3 تا 6 ماه زمان ببرد؟

مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا: برای رفاه بازنشستگان باید سوددهی شرکت ها افزایش یابد

رایزنی اولیانوف با عراقچی در وین/ رایزنی ها ادامه دارد

مجوز پایان کار شرکت نیرو محرکه ظرف یک هفته آینده باید صادر شود

سیدحسن خمینی عزادار شد

نهاد اجماع ساز هنوز برای انتخابات شوراها تصمیم نگرفته است

تقویت وحدت مسلمین با حضور در راهپیمایی اربعین

فیلم | تلاوت طاروطی در نخستین روز رمضان

طرح مسابقه قرآنی «فصل مهمانی» ویژه زائران ایرانی آغاز شد

قسم به روزهای روزه داری با نوای مهدی رسولی

غریب آبادی: خرابکاری در نطنز، مصداق تروریسم هسته ای است

شاخص های راستی آزمایی رفع تحریم ها در حوزه انرژی، صنعت و فناوری هوایی

40 درصد بستری های کرونایی ساری، غیر مازندرانی هستند/استان های شمالی نیازمند دوز بیشتر واکسن کرونا

سازوکار انتخاب نامزد ریاست جمهوری در جبههٔ اصلاحات ایران مشخص شد

750 بسته کمک های مومنانه در شهرستان مرزی راسک توزیع شد

رییس مجلس افغانستان: خروج نیروهای خارجی به جنگ داخلی منجر می شود

قاسمی: فرمان قوه مجریه باید دست آدم های اجرایی و متخصص باشد/ می توان تحریم ها را بی اثر کرد

ماه رمضان، صبر و از خودگذشتگی را می آموزد

ایران، حادثه نطنز را تروریسم هسته ای خواند

سازوکار انتخاب نامزد ریاست جمهوری در جبههٔ اصلاحات ایران مشخص شد

پلمپ 17 واحد صنفی متخلف در چابهار

صوت تحدیر (تندخوانی) جزء اول قرآن کریم | تلاوت تصویری جزء 1 قرآن مجید

نگاهی به واژگونه خوانی استبداد ایرانی | فرجاد ناطقی

عراق خاکریز آبروی تشیع است

سقوط پهپاد آزمایشی در شاهین شهر

سیمای بصری کرج مورد غفلت متولیان شهر واقع شده است

آیت الله صانعی: روزه خالص ترین عمل است- بخش اول

بروز سانحه برای یک فروند پهپاد در اصفهان

عدم چابک سازی تعاونی ها در ورود به بازارهای پولی و مالی یکی از تنگناهاست

«فرزاد حسنی» تصمیم خود را گرفت!

استخدام حسابدار در شرکت تجهیزات پزشکی ساریژ در تهران

به تعدادی نیروی رنگکار چوب نیازمندیم

قالیباف:نباید به بهانه کرونا و خطرجانی از مردم فاصله گرفت

مشاوره حقوقی آنلاین/ مبتلاکننده افراد به بیماری های واگیردار حبس می شود؟

چگونه صبر و عزت نفس را در ماه رمضان به فرزندن بیاموزیم؟

فیلم | مهمترین خبرهای انتخاباتی 24 فروردین

مسلح به فرهنگ ایثارگری هستیم

رشته خشکار؛ شیرینی ثابت سفره های مردم گیلان در ماه رمضان

پوشش 100 هزار مخاطب حوزه کشاورزی در 7 مرکز مهارت آموزی و توان افزایی استان فارس

نیروهای مسلح ایران در برابر تمامی عربده کشان با قدرت ایستاده اند

شناسایی فرصت های هنری و کشف هنرمندان بسیار ارزشمند و ضروری است

دستگاه قضایی در سال گذشته حامی اصلی صنایع و بنگاه های اقتصادی کشور بود

سقوط پهپاد تحقیقاتی وزارت دفاع در پرواز آزمایشی

ضریب حقوق کارمندان و بازنشستگان 25 درصد افزایش می یابد

استخدام حسابدار و سرپرست منابع انسانی و اداری در اصفهان و تهران

در دیدار عراقچی و اولیانوف چه گذشت؟

فضای مجازی فرصتی برای بیان داستان های مذهبی

قالیباف:نباید به بهانه کرونا و خطرجانی از مردم فاصله گرفت

آخرین وضعیت جسمانی آیت الله مکارم شیرازی اعلام شد

هنرمندان به شعار سال بپردازند

دژپسند هفته آینده باید به مجلس پاسخ دهد

اجرای پویش«هر خانه یک دارالقرآن» در البرز

تعیین تکلیف مدیریت سهام 30میلیون مشمول سهام عدالت با برگزاری انتخابات

سقوط پهپاد آزمایشی هسا در شاهین شهر

وضعیت کرونایی فردیس وخیم است/382 مبتلا و 4 فوتی در یک روز

فشارهای سیاسی برای استخدام نیروهای غیرمتخصص در پسماند شاهین شهر

اعمال شب و روز دوم رمضان 1400 + نماز و دعای دوم رمضان

عارف در تدارک برپایی ستاد انتخاباتی

استخدام 8 عنوان شغلی در شرکت فولاد نطنز در اصفهان

جزییات جدید از صدور گواهی الکترونیکی عدم سوء پیشینه کیفری

در تکاپو برای بسیج دل های مؤمنان به بهانه بهار قرآن

طرح پیشگیری از روزه خواری در ملاء عام اجرا خواهد شد

استخدام مهندس عمران خانم در شرکت اصلاح خاک آسیا در سعادت آباد

وزیر نیرو: مدیریت منابع آبی کار یک وزارتخانه تنها نیست

عملکرد مسؤولان در جذب و انحراف مردم به دین و انقلاب مهم است

واحدهای مرغ مادر جوجه ها را قاچاق کردند/ رقم این قاچاق بالا نیست

پیگیری مصوبات سفر رییس قوه قضاییه به گیلان/ یک واحد تولیدی احیا می شود

دولت آیین نامه ایجاد سامانه سجل محکومیت های مالی را تصویب کرد

دولت آیین نامه ایجاد سامانه سجل محکومیت های مالی را تصویب کرد