موضوعات داغ: - فدراسيون فوتبال هند - ليگ قهرمانان - فدراسيون فوتبال - الاهلي عربستان - ليگ قهرمانان آسيا - باشگاه پرسپوليس - كنفدراسيون فوتبال - قهرمانان آسيا - كنفدراسيون فوتبال آسيا - واكسن كرونا - زيست فناوري دريايي - هنرمندان زن - تيم ملي فوتسال زنان - اداره كل هنرهاي نمايشي - رصدخانه - شاعر انقلابي - جاذبه توريستي - فرماندار درميان - همت مسئولين - يوما سوزوكي - فروپاشي اقتصادي - وزير امور خارجه تاجيكستان - ايران و تونس

مطالب مرتبط:
پرونده کنکورهای 99 آخر هفته بسته می شود
پرونده سریال پایتخت امسال بسته می شود! + زمان دقیق پخش
امیدواری به اجرای مرحله دوم متناسب سازی طی هفته های آتی/ افزایش اعتبار وام مستمری بگیران به بیش از 2 هزار میلیارد
روحانی در جلسه هیات دولت: تصویب FATF هر روز و هفته ای که به تاخیر بیفتد به نفع ما نیست
پرداخت حقوق متناسب سازی شده بازنشستگان مشاغل سخت و زیان آور در هفته آینده
-218 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 13 اسفند 1399 ساعت 15:452021-03-03دانش

پرونده کنکورهای 99 آخر هفته بسته می شود/ اجرای پروتکل های جدید


یکسال از ورود کرونا به ایران می گذرد و آزمون و امتحان مسیر جدیدی برای دور شدن از تعویق و لغو یافته است، برگزاری آزمون ها با پروتکل های بهداشتی جدید مهمترین تغییر در شیوه آزمونها در کشور است.

- گروه حوزه و دانشگاه: تقریباً سال پیش در همین روزها بود که قرار بود آزمون های کشوری از جمله کنکور دکتری، آزمون دستیاری پزشکی، آزمون های گروه علوم پزشکی ویژه ارزشیابی دانشجویان علوم پزشکی در اسفندماه 98 برگزار شود که به دلیل اعلام وضعیت فوق العاده بهداشتی در کشور به دلیل شیوع کرونا ویروس جدید همگی لغو شدند.

سرنوشت آزمون های کشوری در سال 99 سرنوشت های مختلفی بود برخی دو مرحله و برخی سه مرحله به تعویق افتادند و در نهایت در تابستان 99 برگزار شدند.

اما برای پذیرش دانشجو در سال 1400 و ادامه روند آموزش نیاز بود که آزمون های مربوطه از جمله آزمون دکتری تخصصی و آزمون های گروه علوم پزشکی برگزار شوند اما در مقابل ادامه روند بیماری کرونا و خیزهای متعدد این بیماری و همچنین شناسایی سویه های جدید بیماری نگرانی های جدیدی را برای برگزاری هر نوع تجمع برانگیخت.

این موضوع باعث شده است که در ماه منتهی به برگزاری آزمون های کشوری، گروهی از داوطلبان و دانشجویان نسبت به برگزاری آزمون ها در این شرایط اعتراض کنند.

در مقابل مسئولان با تجربه یک ساله کرونا اطمینان می دهند که با کرونا باید زندگی کرد و نمی توان روند آموزش و تحصیل را متوقف کرد و همچنان که آزمون های گذشته برگزار شده اند نقاط ضعف آنها را برطرف کرده و برای آزمون های جدید با تجربه مناسب تری عمل می کنند.

پرونده کنکورهای سال 1399 در نیمه اسفندماه 99 بسته می شود و امید است که سال جدید با کاهش شیوع کرونا، مسیر جدیدی برای برگزاری آزمون ها فراهم شود اما تا آن زمان، کنکورهای دوران کرونا با برگزاری آزمون دکتری تخصصی در 15 اسفند و برگزاری 5 آزمون علوم پزشکی در روزهای 14 و 15 اسفند به اتمام می رسد.

فاطمه زرین آمیزی - سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به برگزاری آزمون دکتری تخصصی در جمعه 15 اسفند 99 در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اجرای پروتکل های جدید سختگیرانه برای برگزاری آزمون دکتری یادآور شد: با توجه به تجربه برگزاری آزمون های کشوری در سال 99 که همراه با کرونا بود، تمامی پروتکل ها و قوانین آزمون ها مورد بررسی مجدد قرار گرفت تا نقاط ضعف برطرف شود.

وی گفت: در روزهای منتهی به آزمون دکتری دو جلسه با عوامل اجرایی آزمون ها، نمایندگان تام الاختیار سازمان سنجش و عوامل حفاظت آزمون ها برگزار شد و قوانین و مقررات، اصول برگزاری آزمون ها و پروتکل های بهداشتی برای آزمون ها مرور و نقاط ضعف گوشزد شد.

سخنگوی سازمان سنجش خاطرنشان کرد: مقرر شد که تمامی عوامل اجرایی و حفاظت آزمون دقت های گذشته را بیشتر از قبل مدنظر قرار دهند و برای کنترل این موضوع نیز ناظرینی از سوی سازمان سنجش برای ارزیابی عملکرد حوزه ها فرستاده می شود و گزارش های تهیه شده از سوی ناظرین مورد بررسی و رسیدگی قرار می گیرد.

در آزمون دکتری امسال با توجه به تجربه ای که از برگزاری آزمون ها در شرایط کرونا به دست آمده است موضوعات حفاظت و حراست آزمون با شدت بیشتری صورت می گیرد و در عین حال ضدعفونی بیشتری نیز در حوزه های امتحانی انجام می شود.

در این میان اگر حوزه های امتحانی در آزمون های گذشته شرایط مطلوبی از منظر رعایت پروتکل ها نداشتند در آزمون دکتری از میان حوزه ها حذف شدندوی تاکید کرد: در آزمون دکتری امسال با توجه به تجربه ای که از برگزاری آزمون ها در شرایط کرونا به دست آمده است موضوعات حفاظت و حراست آزمون با شدت بیشتری صورت می گیرد و در عین حال ضدعفونی بیشتری نیز در حوزه های امتحانی انجام می شود.

در این میان اگر حوزه های امتحانی در آزمون های گذشته شرایط مطلوبی از منظر رعایت پروتکل ها نداشتند در آزمون دکتری از میان حوزه ها حذف شدند.

زرین آمیزی درباره شرایط آزمون دکتری سال 1400 یادآور شد: 185 هزار و 69 نفر در این دوره از آزمون ثبت نام کرده اند که این تعداد داوطلب در 242 کدرشته، 210 حوزه امتحانی و 110 شهرستان آزمون می دهند.

تعداد شهرهای محل برگزاری آزمون نیز نسبت به آزمون دوره گذشته که 60 شهر بود افزایش قابل توجهی پیدا کرده است.

وی با اشاره به پروتکل های بهداشتی در آزمون دکتری سال 1400 خاطرنشان کرد: برای آزمون دکتری نیز همانند سایر آزمون ها پروتکل های بهداشتی رعایت می شود اما برای این آزمون با توجه به شرایط ویژه استان خوزستان در روزهای اخیر و اوج گرفتن بیماری، تدابیر ویژه برای این استان ابلاغ شده است.

سخنگوی سازمان سنجش گفت: در آزمون دکتری تخصصی سال 1400 فاصله بین صندلی های داوطلبان 1.

5 متر تعیین شده است که این فاصله برای حوزه های استان خوزستان 2 متر اعلام شده است و تعداد حوزه های امتحانی این استان نیز از 5 شهر به 12 شهر افزایش پیدا کرد تا حداقل تردد برای داوطلبان انجام شود.

وی گفت: سعی شده است در تمامی حوزه های امتحانی از سالن هایی به عنوان حوزه استفاده شود که امکان تهویه هوا مناسب دارند.

به منظور کنترل گرمایش سالن ها، در مکان هایی که باید درب و پنجره برای تهویه باز شود صندلی تعبیه نشده که مشکلی از نظر در معرض قرار گرفتن سرما و گرمای کنترل نشده برای داوطلب به وجود نیاید.

همچنین در استان های سردسیر شرایط گرمایش مناسب به همراه تهویه در نظر گرفته شده است.

زرین آمیزی اظهار داشت: اطلاعیه ها و بنرهای متعدد برای اطلاع رسانی حفظ ماسک، رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی در تمامی حوزه ها نصب می شوند.

تمامی حوزه ها به صورت کامل ضدعفونی می شوند و بازرسی بدنی از طریق گیت بازرسی صورت می گیرد و تماس فیزیکی صورت نخواهد گرفت.

همه عوامل اجرایی مجهز به لباس مخصوص و ماسک خواهند بود.

52 داوطلب کرونایی از 30 شهر آزمون خود را در بیمارستان تعیین شده از سوی وزارت بهداشت در همان شهر برگزار می کنند وی با اشاره به شرایط کرونایی کشور و تسهیلات ارائه شده به داوطلبان مبتلا به کرونا گفت: در آزمون دکتری تخصصی سال 1400 نیز همانند همه آزمون هایی که در دوره کرونا از سوی سازمان سنجش برگزار شد، داوطلبان مبتلا به کرونا با تأیید وزارت بهداشت در بیمارستان آزمون خود را برگزار می کنند.

در این دوره از آزمون 52 داوطلب کرونایی از 30 شهر داریم که آزمون خود را در بیمارستان تعیین شده از سوی وزارت بهداشت در همان شهر برگزار می کنند.

بیشترین آمار داوطلبان مبتلا به کرونا مربوط به استان های تهران و خوزستان است.

سخنگوی سازمان سنجش اضافه کرد: آب و خوراکی پذیرایی در بسته بندی ضدعفونی شده و در فاصله های مشخص چیده می شوند که نیازی به تجمع داوطلبان نباشد.

ضمن اینکه ناظران وزارت بهداشت در همه حوزه های امتحانی حضور دارند.

وی یادآور شد: به میزان داوطلبان هر حوزه امتحانی یک درصدی ماسک به حوزه ها ارسال شده است که اگر داوطلبی نیاز به تعویض ماسک داشت بتواند از عوامل اجرایی آن را دریافت کند.

ضمن اینکه مکان های مجزا برای داوطلبانی که دارای علائم مشکوک هستند نیز در نظر گرفته شده که بتوانند در داخل حوزه در این مکان ها امتحان خود را بگذارند.

آزمون دکتری تخصصی (Ph.

D) نیمه متمرکز سال 1400 دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی عالی روز جمعه 15 اسفندماه 1399 برگزار می شود.

اما آزمون دکتری تنها آزمون پایانی سال نیست و پرونده آزمون های سال 1399 با برگزاری آزمون های گروه علوم پزشکی بسته خواهد شد.

آزمون هایی که برای دانشجویان سه رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی برگزار می شود و به منظور ارزیابی آموزشی این دانشجویان و ورود به دوره بالاتر انجام می گیرد.

در سال 99 این آزمون ها با فراز و نشیب زیادی برگزار شدند و ابتدا در اسفندماه 98 و به دلیل شیوع کرونا لغو شدند و پس از آن در شهریورماه به صورت الکترونیک و محدود برگزار شدند.

در چند روز اخیر برخی دانشجویان علوم پزشکی به دلیل اشتغال در بخش های کرونایی و همچنین حضور در دانشگاه های علوم پزشکی نسبت به برگزاری آزمون در شرایط کرونایی معترض بودند.

این دانشجویان در فضای مجازی اعتراضات خود را پیگیری کردند و از طریق معاونان آموزشی و برخی رؤسای دانشگاه های علوم پزشکی و همچنین دبیران شورای صنفی اعتراض خود را اعلام کردند.

اعتراض دانشجویان علوم پزشکی / پاسخ وزارت بهداشت: عوارض تأخیر و یا حذف امتحانات جامع در این شرایط بسیار سنگین تر است اما این موضوع از سوی وزارت بهداشت با واکنش دیگری مواجه شد و از سوی حوزه معاونت آموزشی وزارت بهداشت تاکید شد که آزمون ها سر موعد مقرر برگزار خواهند شد.

دکتر علی اکبر حق دوست معاون آموزشی وزارت بهداشت در پاسخ به این اعتراضات نامه ای را منتشر کرد و در آن تاکید کرد انتظار می رود همه افراد دلسوز و دغدغه مند آموزش تلاش کنند تا دانشجویان را توجیه کنند که عوارض تأخیر و یا حذف امتحانات جامع در این شرایط بسیار سنگین تر بوده و همه موظف هستیم اجرای قوانین و مقررات آموزشی را محترم بشماریم.

اما آزمون های گروه علوم پزشکی تفاوت عمده ای با آزمون های کشوری از جمله آزمون دکتری دارد.

نکته اول میزان شرکت کنندگان در این آزمون ها است که در مجموع سه رشته داروسازی، پزشکی و دندانپزشکی تعداد 10 هزار دانشجو شرکت می کنند که تقریباً یک هجدهم تعداد شرکت کنندگان در آزمون دکتری است.

نکته دیگر اینکه آزمون های علوم پزشکی به نوعی آزمون های ارزشیابی آموزشی محسوب شده و فرایندی اختیاری همانند آزمون دکتری نیست و در صورت عدم شرکت یا عدم کسب حدنصاب نمره مورد نظر ممکن است خللی در روند ادامه آموزش دانشجو به وجود آید بنابراین امکان لغو و یا تعویق آن به مراتب از آزمون دکتری که فرد به دلیل علاقه به ادامه تحصیل در آن شرکت می کند، سخت تر است.

نکته جالب توجه دیگر در آزمون های گروه علوم پزشکی امکان برگزاری آن به صورت الکترونیک است که تجربه موفقی نسبت به برگزاری آزمون ها به صورت کاغذی بوده است و امکان رعایت پروتکل های بهداشتی در آن شرایط نیز بیشتر فراهم بوده است.

دانشگاه های علوم پزشکی مختلف مجری آزمون ها نیز در اطلاعیه های برگزاری آزمون یادآور شده اند که آزمون با رعایت حداکثر پروتکل های بهداشتی انجام می گیرد و تمامی دستگاه های الکترونیکی و فضای برگزاری آزمون ها به طور کامل ضدعفونی می شوند.

همچنین تمامی دانشجویان ملزم به تکمیل فرم خوداظهاری کرونا هستند و در صورت داشتن علائم مشکوک حتی شبیه سرماخوردگی در روز امتحان موظف هستند مسئول آزمون را در جریان قرار داده و جدای از سایر دانشجویان آزمون بدهند.

امسال با توجه به شرایط شیوع کرونا و کاهش تردد دانشجویان علوم پزشکی مقرر شد امکان شرکت در این آزمون در تمامی دانشگاه های علوم پزشکی برگزار کننده آزمون (بدون در نظر گرفتن محدودیت ظرفیت در حوزه های برگزاری آزمون الکترونیک) فراهم شود.

بر این اساس داوطلبان می توانستند در صورت تمایل به تغییر حوزه امتحانی خود بر اساس محل سکونت و یا نزدیک ترین حوزه امتحانی به محل سکونت (در صورت حوزه امتحانی نبودن محل سکونت) با دانشگاه محل تحصیل خود تماس بگیرند و محل آزمون خود را تغییر دهند.

جدول برگزاری آزمون های گروه علوم پزشکی در روزهای 14 و 15 اسفندماه 1399
کلید واژه ها: آزمون - علوم پزشکی - پزشکی - دانشجویان علوم پزشکی - برگزار - پروتکل های بهداشتی - کشور - آزمون دکتری تخصصی - جدید - شیوع کرونا ویروس - وضعیت فوق العاده - بهداشتی - دلیل شیوع کرونا - آزمون دستیاری - دانشجو - گروه - سرنوشت - پروتکل - علوم - پذیرش دانشجو - کرونا ویروس - آزمون دکتری - کشوری - دکتری - کنکور - تعویق - کرونا - فوق العاده - شیوع کرونا - دانشجویان

آخرین اخبار سرویس:
زندگینامه محمدرضا جوادی یگانه (1348-)

ساخت ربات شناگر برای اولین بار

موثرترین راه کنترل کرونا چیست؟

رویداد تازه شو با محوریت فناوری مد و لباس در اراک برگزار شد

ثبت نام راننده اسنپ

رباتی که زیرآب شنا می کند

اخبار 20 علمی و فرهنگی شبکه 4 سیما؛ 26 فروردین

فروشنده ماهر مبل در مغازه

رباتی که زیرآب شنا می کند

افزایش 4 برابری قراردادهای صنعتی دانشگاه امیرکبیر نسبت به سال 88

همکار بازاریاب برای دفتر فنی

استخدام مدیر کنترل کیفیت در گروه تولیدی ژیوان زیست فناوری روژه در تهران

50 نفر به اعضای هیات علمی دانشگاه کردستان افزوده شد

استخدام نماینده علمی فروش در آموزش عالی آزاد مدرسان شریف در اصفهان

فروشنده خانم (فروشگاه مواد غذایی)

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل تأکید کرد: ضرورت تقویت حضور پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در فعالیت های بین المللی

استخدام فیلمبردار و تدوینگر در موسسه آموزش عالی آزاد مدرسان شریف در تهران

این ربات می‎تواند شنا کند!

کار در منزل ،شغل پاره وقت

هواگردهای عمود پرواز

مقاله عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی ارومیه به عنوان مقاله برتر انتخاب شد

ضرورت هدایت انجمن های علمی به سمت کارآفرینی و انجام طرح های تحقیقاتی

نشست «انتخابی سرنوشت ساز» 27 فروردین ماه از سوی بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کرمانشاه برگزار می شود

رباتی که زیرآب شنا می کند

روباتی که زیرآب شنا می کند

رباتی که زیرآب شنا می کند

10 کشور برتر دنیا در قدرت سایبری / ایران در جایگاه 23 قرار دارد

استخدام فیلمبردار و تدوینگر در موسسه آموزش عالی آزاد مدرسان شریف در تهران

سی و یکمین اجلاس روسای 13 دانشگاه بزرگ کشور برگزار شد

انتظار داشتیم از ظرفیت دانشگاه ها برای رفع بحران کرونا بیشتر استفاده شود

مقاله مشترک پژوهشگر دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه Inha کره جنوبی منتشر شد

میزان قرارداد های صنعتی دانشگاه امیرکبیر در سال 99 نسبت به سال 88 بیش از 4 برابر شده است

ویزیتور

تولید نسل جدید عایق های حرارتی با فناوری نانو

ساخت ایران تولید شعله پوش باتری

استخدام نماینده علمی فروش در آموزش عالی آزاد مدرسان شریف در اصفهان

پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی با هلال احمر همکاری می کند

آیا احتمال تعویق کنکور ارشد پزشکی وجود دارد؟

271 مورد جدید مبتلا به کرونا ویروس در ایلام شناسایی شد

ارتقای دانشگاه اردکان در جدیدترین رتبه بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام

گام عملی دانشگاه آزاد اسلامی برای رسیدن به دانشگاه کارآفرین/ تربیت دانشجوی متخصص از طریق طرح «پویش» تقویت می شود

کوچکترین علامت ناخوشی یعنی کرونای انگلیسی/ قزوین به رنگ سیاه درآمد

جهادگران دانشگاه علوم پزشکی اهواز در روستا های تلخاب زرد و شان بچه اردوی جهادی درمانی برگزار کردند

آیا دانشجویان کشور در برابر کرونا واکسینه می شوند؟

اعطای بورسیه تحصیلی شهریار به دانشجویان ممتاز بین المللی دانشگاه تبریز

هوش مصنوعی محبوب ترین رشته در میان دانشجویان چینی

جف بزوس یک قدم به گردشگری فضایی نزدیک شد

زمین های کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی زاهدشهر زیر کشت گندم رفت!

دانشگاه آزاد اسلامی نکا به دنبال میان رشته ای ها/ ایجاد مدرسه عالی مهارتی انرژی در مرحله تحقیق قرار دارد

نشست مجازی «برنامه همکاری 25 ساله ایران و چین» از سوی بسیج دانشجویی دانشگاه شهرکرد برگزار می شود

هوش مصنوعی محبوب ترین رشته در میان دانشجویان چینی

طراحی یک وب کم شبیه چشم انسان

آغاز واکسیناسیون دانشجویان کارورزی رشته های پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد

تدوین شیوه نامه اهرم های تشویقی برای فعالیت های علمی دانشجویان

انجمن های علمی دانشجویی به سمت کارآفرینی و حل مسائل سوق پیدا کنند

تدوین شیوه نامه اهرم های تشویقی برای فعالیت های علمی دانشجویان

امتحانات حضوری پایه های نهم ودوازدهم

نیکبخت:مذاکرات نتیجه ای جز در قدرت نگه داشتن اعضای ستاد انتخاباتی وین منفعتی برای ملت ایران ندارد

وب کمی شبیه به چشم انسان طراحی شد

هم افزایی سه نهاد دانشجویی در دانشگاه های علوم پزشکی از هدر رفت منابع جلوگیری می کند

استخدام روانشناس در شرکتی فعال در حوزه روانشناسی در تهران

همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی و مجتمع دارویی هلال ایران

اختراع دستگاه تداخل سنج لیزر برای نخستین بار توسط جوان لرستانی

زمین های کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی زاهدشهر زیر کشت گندم رفت

سی و ششمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان آغاز به کار می کند

تاکید بر هم افزایی سه نهاد دانشجویی در دانشگاه های علوم پزشکی

چاپ مقالات عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر در مجله IEEE Transactions on Smart GRID

تیپ سبز و شعر بهاری الهام حمیدی! / ازدواج در سن کم و طلاق+ تصاویر

استخدام فروشنده حضوری با پورسانت عالی در مجتمع تولیدی به تک در تهران

نخستین ضیافت افطاری در دانشگاه «ترین» در ایندیانای آمریکا

استخدام کارمند اداری خانم در موسسه علمی آموزشی تام لند در تهران

مولانا در وصف عطار نیشابوری چه گفت؟/ ارادت ویژه عطار به اهل بیت(ع)

استخدام محقق حرفه ای رشته عمران در یک تیم تحقیقاتی در تهران

دریافت 300 اثر برای جشنواره پایان نامه سال / برگزیده های حوزه علوم انسانی چاپ می شوند

دانشجوی دانشگاه محقق اردبیلی برنده بورس پژوهشی یک دانشگاه آلمانی شد

واکسن و آینده آموزش عالی/ دانشجویان به آموزش ترکیبی رأی دادند

واکسن مهمترین بخش آموزش عالی در ماه های آینده/ دانشجویان خارجی به آموزش ترکیبی رأی دادند

انتشار فراخوان ارسال مقاله پژوهشی و فلسفی به تنها مجله Q1 ایران

ماه رمضان؛ ایستگاه زدودن غفلت ها و توقفگاه چرخه روزمرگی

سی و ششمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان از اول اردیبهشت آغاز به کار می کند

دانشگاه شیراز در مقطع دکتری تخصصی دانشجو می پذیرد

هوش مصنوعی سلول های سرطانی را در 35 دقیقه شناسایی می کند

دعای روز دوم ماه مبارک رمضان

جذب دانشجوی دکتری بین الملل در زبان و ادبیات فارسی

استفاده حداکثری از ظرفیت ها در آموزش برخط دانشگاه آزاد اسلامی گلپایگان

استخدام دکترا ی علوم آزمایشگاه جهت مسئولیت فنی آزمایشگاه

طراحی یک وب کم شبیه چشم انسان

واکسن رازی کوو پارس اوایل شهریور 1400 وارد بازار می شود

حقوق هیئت علمی ها افزایش یافت / از اعلام نتایج آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش تا انتظار داوطلبان دکتری 1400

کنکور برای ورودی های 1401 ساماندهی می شود

سعی می کنیم امتحانات را در موعد مقرر به پایان برسانیم

خانم مربی تربیتی و آموزشی تمام وقت در منزل

تدریس حرفه ای و تخصصی زبان آلمانی در تمام سطوح

استخدام کارشناس فروش با مزایا در شرکت کاوش انرژی پاسارگاد در اصفهان

استخدام کارشناس فروش در شرکت سلامت گستران پردیس پارت در تهران

کاهش شهریه دانشجویان برای کمک به خانواده ها در دوران کرونا

سوپرمن به داد پرسپولیس رسید/کشتی فرنگی ایران بر بام آسیا تکیه زد/ طارمی خوش شانس یا باهوش؟

مذاکرات فرسایشی نشود/ آمریکا پس از 20 سال شکست در افغانستان را پذیرفت/ کپی کتاب با مترجم های خیالی

افزایش درآمدهای غیرشهریه ای با فعالیت های کشاورزی و صنعتی/ راه اندازی مدرسه عالی مهارتی گیاهان دارویی در دستور کار است

بیایید باکتری بخوریم

پرونده کنکورهای 99 آخر هفته بسته می شود/ اجرای پروتکل های جدید

پرونده کنکورهای 99 آخر هفته بسته می شود/ اجرای پروتکل های جدید