موضوعات داغ: - قهرمانان آسيا - ليگ قهرمانان آسيا - ليگ قهرمانان - الاهلي عربستان - كارشناسي داوري - سازمان كشورهاي صادركننده نفت - باشگاه پرسپوليس - ديدار پرسپوليس - استقلال الاهلي - فائزه هاشمي - سردار كمال هاديانفر - رها شدن - شركت ملي نفت ايران - سيراوند - سخنگوي ستاد ملي مديريت كرونا - معرفي نرم افزار - نوانكو كانو - تحول ديجيتالي - حزب مؤتلفه اسلامي - بازارميوه - شهرستان آبيك - فدراسيون بولينگ و بيليارد - عين علي

مطالب مرتبط:
تجربه های آموزش در دوران کرونا مستندسازی شود
وزیر آموزش و پرورش: تجربه های آموزش در دوران کرونا مستندسازی شود
آموزش و پرورش در دوران کرونا فعال بوده است
آغاز به کار همایش ملی آموزش در دوران کرونا در شیراز
شیراز، میزبان همایش ملی آموزش در دوران کرونا
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 13 اسفند 1399 ساعت 14:202021-03-03اجتماعي

ضرورت مستندسازی تجربه های آموزش در دوران کرونا


جمع آوری شواهد و مستندات از آموزش در دوران کرونا بسیار حائز اهمیت است و این وضعیت باید مستندسازی شود تا از تجربه های آن در آینده بهره مند شویم.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس از شیراز، در شیراز، با بیان اینکه در شرایط کرونایی با وضعیتی مواجه شدیم که مدارس را باید تعطیل می کردیم، اظهار کرد: این وضعیت که دانش آموزان به مدرسه نروند ساده بیان می شود، اما در نظام آموزشی رویداد بسیار عظیمی است که موجب فشار بر روی معلم، دانش آموز و والدین می شود، چرا که هیچکس آمادگی این را نداشت که چرخه آموزش رو در رو به آموزش غیرحضوری انتقال پیدا کند.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: نظامی که برای ده ها سال طبق روش های معینی معلم پرورش داده بود به یکباره در شرایطی قرار گرفت که ساختارهای گذشته باید تغییر نقش می داد تا در شرایط جدیدی قرار بگیرد و این پدیده نیاز به هماهنگی و انگیزه قوی داشت.

وی گفت: این بحران جدی و تغییر چشمگیری که همه ارکان آموزش را درگیر می کند، هم زمان سلامت جسمی و روانی دانش آموزان را نیز مورد تهاجم قرار می دهد، و این درست است که اگر دانش آموز به مدرسه برود در معرض کرونا قرار می گیرد اما اگر این امر اتفاق نیفتد هم همچنان سلامت جسمی و روانی دانش آموزان در مخاطره است.

حاجی میرزایی با اشاره به آسیب هایی که قشر محصل جامعه را درگیر می کند گفت: محدود شدن ارتباط با همسالان، کاهش رفت و آمد و کاهش تحرک جسمی از برجسته ترین مشکلات این دوران برای دانش آموزان است و شرایط خانواده ها یکسان و برابر نیست و افرادی که وضعیت نامناسب تری دارند آسیب جدی تری می بینند.

 وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: ارزشیابی از آموخته های دانش آموزان همواره دغدغه جدی برای دبیران ماست، در آموزش حضوری معلم رو در رو از دانش آموز سوال می پرسد و یا آزمون کتبی می گیرد و می تواند ارزیابی تکمیلی و دقیقی از پیشرفت تحصیلی در دست داشته باشد.

وی با بیان اینکه آموزش در دوران کرونا به عنوان آموزش در بحران یاد می شود، ادامه داد: حال و هوای معلم و دانش آموزان در آموزش مجازی متفاوت است و جدا از دسترسی هر فرد، حال و هوای آن ها نیز طبیعی و مطلوب نیست و خانواده ها نیز در این بین نگرانی هایی دارند که باعث ایجاد حس آشفتگی می شود که باید این امر را نیز ساماندهی کنیم.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه برنامه های آموزشی باید همسو و هماهنگ با اولویت ها و دغدغه های دیگر جامعه ای که در آن زندگی می کنیم باشد، اظهار کرد: باید مراقبت ها را بیشتر کنیم و حال و هوا و آمادگی روانی معلم، مدیر و دانش آموز را در نظر بگیریم تا به برقراری انگیزه هایشان کمک کنیم؛ ایجاد انگیزه، مهارت فوق العاده ای می خواهد که ما باید به حرف دانش آموز، معلم و خانواده گوش دهیم و مشکلات و ایده هایشان را بشنویم و رسانه های اجتماعی را در این امر در نظر بگیریم.

ارائه 18 مقاله شکل گرفت و به تدریج با افزایش دامنه کمی و کیفی آن، مسئولین اداره کل آموزش و پرورش فارس که بیشترین دغدغه در زمینه تعلیم و تربیت و مسئله یادگیری داشتند، حامی اجرای آن شدند.

 وی با اشاره به شکل گیری کمیته علمی این همایش و برگزاری جلسات مستمر در این زمینه ، گفت: برای این همایش 15 محور تدوین شد که مورد استقبال خوبی قرار گرفت، به نحوی که 225 مقاله در قالب این محورها به دبیرخانه همایش ارسال شد که از این تعداد در مجموع 144 مقاله برای ارائه مورد قبول داوران قرار گرفت.

امانی طهرانی افزود: از مجموع مقالات پذیرفته شده جهت ارائه در این همایش، 18 مقاله به صورت ارائه سخنرانی و 126 مقاله نیز به صورت ارائه پوستر انجام خواهد شد.

دبیر کمیته علمی همایش ملی آموزش در دوران همه گیری کرونا در فارس، فرصت برای ارائه تجربه زیسته معلمین در زیست بوم جدید را یکی از جذاب ترین محور های این همایش معرفی گرد و افزود: این محور بسیار مورد توجه قرار گرفت ،به نحوی که در این زمینه 38 مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شدکه از این تعداد 4 مقاله به صورت سخنرانی و31 تجربه نیز به صورت ارائه پوستر ارائه می شود.

وی گفت: بیشترین محوری که  در این همایش مورد توجه گرفته ، محور فرصت ها ، چالش ها و راه کارهای تربیت رسمی در فضای مجازی بود که با 56 مقاله و 20 درصد مقالات دریافتی، در صدر قرار گرفت و پس ازآن نیز محور راه کار های توسعه حرفه ای معلمان با 30 مقاله در رتبه دوم قرار گرفت.

امانی طهرانی سومین محور پرشمار در ارسال مقالات را محور آسیب های رشدی و رفتاری یادگیرندگان در دوران کرونا عنوان کرد و گفت: در این محور 25 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شد و آنچه لازم است گفته شود این است که آنقدر که در این مدت یک سال به موضوع آموزش پرداخته شده به این موضوع توجه و تمرکز کافی نبوده و در مرحله بعد قطعا با این موضوع درگیری بیشتری خواهیم داشت.

دبیرکل شورای عالی وزارت آموزش و پرورش ، محور سنجش و ارزشیابی را با 18 مقاله، موضوع کلی تحول و الگوهای یادگیری 17 مقاله و شیوه های کیفیت بخشی به آموزش در فضای مجازی با تاکید بر شبکه شاد با 15 مقاله را در رتبه های بعدی محور های مورد توجه مخاطبین این همایش دانست.

دستاوردهای این همایش می تواند موجب هم افزایی در حوزه تعلیم شود رییس همایش ملی آموزش در دوران همه گیری کرونا در فارس نیز گفت: اگر در بحران های مختلف، فرصت ها و تهدید ها شناسایی نشده و دستاوردهای کسب شده در این زمینه مدون نگردد، ممکن است ظرفیت بزرگی را از دست دهیم و آنچه مهم است تجربیاتی است که از این بحران ها به دست می آید.

 فرهاد اسماعیلی افزود: هر بحرانی تهدیدها ، چالش ها و فرصت هایی دارد و کشور ما ایران عزیز نیز بحران های بسیاری به خود دیده و همواره توانسته از  این چالش ها با افتخار بیرون آید .

وی افزود: تاکنون توانسته ایم این بحران ها را به فرصت های خوبی تبدیل کنیم ، از جمله آن می توان به بحران هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد که با تهدید ها و چالش های خود ، توانست جوهره وجودی و ظرفیت های انسان ها را نشان دهد و توانمندی های زیادی را بالفعل نماید .

اسماعیلی گفت: در بحران همه گیری کویید 19 نیز با توجه به گستردگی آن و تاثیر بر عرصه های مختلف همچون سیاسی، اقتصادی، نظامی و علمی ، عرصه آموزش نیز تحت تاثیر آن قرار گرفت که در این زمینه نیز در کشورما ، با حضور به موقع معلمانی بزرگ، توانمند و پرشور، توانستیم آسیب های نظام تعلیم و تربیت، به صورت خود جوش با تمام ظرفیت های وجودی خود در میدان مبازره حاضر شده و تواستند دستاوردهای خوبی را کسب نمایند.

وی بروز بحران های مختلف را اجتناب ناپذیر دانست و گفت: اگر در بحران های مختلف، فرصت ها و تهدید ها شناسایی نشده و دستاوردهای کسب شده در این زمینه مدون نگردد، ممکن است ظرفیت بزرگی را از دست دهیم و آنچه مهم است تجربیاتی است که از این بحران ها به دست می آید.

اسماعیلی برگزاری این همایش را در همین راستا دانست و گفت: بر همین اساس و به دلیل اهمیت موضوع ، این همایش چه به صورت کلی و چه در زمینه محورهای آن، مورد توجه نخبگان تعلیم و تربیت کشور قرار گرفته است و تلاش می کنیم تا دستاوردهای آن به صورت مستند تهیه و با انتشار آن موجب هم افزایی در زمینه تعلیم و تربیت کشور و حتی سایر کشور های جهان شویم.

گفتنی است همایش ملی آموزش در دوران همه گیری کرونا با محوریت فرصت ها، چالش ها و دستاوردها در شیراز ، در بستر شبکه شاد به میزبانی آموزش و پرورش استان فارس در روزهای 13 و 14 اسفند ماه 99 برگزار می گردد.

انتهای پیام/س
کلید واژه ها: آموزش - دوران کرونا - به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس - مستندسازی - دانش آموز - وزیر آموزش و پرورش - شرایط - وضعیت - کرونا - آموزش غیرحضوری - شرایط کرونایی - خبرگزاری فارس - آموزش و پرورش - دانش آموزان - نظام آموزشی - دوران - پرورش - قرار - دانش - نظام - بیان - معلم - خبرگزاری - غیرحضوری - بهره مند - کرونایی - هماهنگی - آموزشی - والدین - آمادگی

آخرین اخبار سرویس:
توصیه ای به خانواده ها در تعطیلات طولانی مدت مدارس/تداوم طرح «کوچ»

دشت کلزا نقاشی زیبای طبیعت بجنورد

استخدام تراشکار و فرزکار ماهر

پیک موتوری جهت رستوران

قرص کامل بهاری ماه

بازاریاب ومدیر فروش منطقه 10 بصورت محدود

پیش بینی باد شدید و گرد و خاک در برخی استان ها

برشکار ام دی mdf و مونتاژ کار

استخدام نیروی خدماتی با حقوق ثابت

تولیدی مارک لباس و چاپ تیشرت

استخدام نیروی کار فنی

راننده پایه دوم برون شهری کار با کامیونت یخچالی

70 درصد مدارس کشور «مربی بهداشت» ندارند

مدیریت حفاظت شخصی

همکار اقا نیمه وقت

کارشناس شبکه مدیریت سرور

استخدام بازاریاب املاک در منطقه 9 و 10

ناسا تصاویری از وضعیت فعلی سیارک بنو منتشر کرد

داستان پشت ساعت بزرگ کاخ گلستان+ عکس

فیلم| مشکل زدایی از «بلوار حکما»، مطالبه امروز اهالی/ مسؤولان به گوش باشید

منشی و مدیر دفتر خانم

شرکت تبدیل دوگانه cng

جدول پخش برنامه های مدرسه تلویزیونی از شبکه آموزش شنبه 28 فروردین

فارسی در آشپزخانه، ریاضی در اتاق خواب

اوقات شرعی شنبه 28 فروردین زنجان

اوقات شرعی گرگان

کارواش الماس شرق

نصاب دوربین مداربسته ودزدگیر

صندوقدار خانم با بیمه

اعطای مجوز احداث دفتر بیمه و جذب کارشناس

توزیع 20 هزار بسته افطاری ساده بین زائران حرم رضوی

منشا بوی نامطبوع پرند فاضلاب نیست

منشا بوی نامطبوع پرند فاضلاب نیست

ترمیم مستمری غیرحداقل بگیران از اردیبهشت آغاز می شود

خانم دیپلمه جهت بسته بندی مجسمه در محیط زنانه

ببینید کودکان زباله گرد چگونه متولد می شوند!

طرح شهید سلیمانی اثرات بسیار خوبی در کنترل بیماری کرونا داشت

قالی بافی بافت هادی سلیم

فعالیت 15 سازمان مردم نهاد در آستارا

ترافیک سنگین در محورهای کندوان و هراز

برنامه درسی شنبه 28 فروردین ماه مدرسه تلویزیونی

طرز تهیه بامیه؛ پایه ثابت سفره ی افطار

استخدام مدرس مجرب زبان انگلیسی در محدوده کیانمهر

کارمند اداری و انباردار

بازدید میدانی از مراحل ساخت آبشار صخره ای پارک مشاهیر

جدول پخش مدرسه تلویزیونی روز شنبه 28 فروردین

کنترل سیلاب با افتتاح بند آبخیزداری در گتوند

برنامه درسی روز شنبه بیست و هشتم فروردین ماه تلویزیون

باران برق بخش هایی از شهرستان اسفراین را قطع کرد

بارش باران برق بخش هایی از شهرستان اسفراین را قطع کرد

اطلاعیه آموزش و پرورش درباره پذیرفته شدگان آزمون استخدامی

پیکر مادر 2 شهید دفاع مقدس در تبریز تشییع شد

هوای تهران قابل قبول است

برنامه درسی روز شنبه بیست و هشتم فروردین ماه مدرسه تلویزیونی

ترافیک سنگین در مسیرهای ورودی تهران

اجرای سنت «افطاری ساده» در جوار امام هشتم(ع)

اجرای سنت «افطاری ساده» در جوار امام هشتم(ع)

جدول زمانی مدرسه تلویزیونی 28 فروردین

دمای هوای استان تهران افزایش می یابد

ترافیک در مسیرهای ورودی تهران سنگین است

پرومات ( فروشنده)

استخدام در شرکت دانش بنیان

پیش بینی دمای هوا در شهر های استان

نیازمند کارگر ساده در شیشه اتومبیل

خانم باسواد برای امور درسی وتربیتی کودک

پخش برنامه ماه مهربانی ویژه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد

محدودیت تردد پلاک های غیر بومی

سازمان پسماند در شهرداری بجنورد ادغام می شود

سازمان پسماند در شهرداری بجنورد ادغام می شود

سازمان پسماند در شهرداری بجنورد ادغام می شود

نصب و راه اندازی 250 شیر هیدارنت در نقاط مختلف شیراز

دشت کلزا نقاشی زیبای طبیعت بجنورد

تلاش برای احیای جمعیت آهوهای بومی جبیر در پارک ملی نایبند

انسداد موقت جاده چالوس به دلیل حجم بالای ترافیک

کارگر فنی جوشکار

انسداد موقت جاده چالوس به دلیل حجم بالای ترافیک

انسداد موقت جاده چالوس به دلیل حجم بالای ترافیک

هم نشینی رنگ ها درمحله های پایتخت | نژادبهرام : برای هرمنطقه یک رنگ خاص تعریف کنیم 

خودروهای پلاک مخدوش در ایلام افزایش یافته است

استاندار آذربایجان شرقی در خانه قرنطینه شد

استاندار آذربایجان شرقی کرونا گرفت

تخت خالی در اهر برای پذیرش بیماران جدید کرونایی وجود ندارد

وضعیت فوق حاد کرونا در بندرعباس/نهمین بخش کووید در بیمارستان شهید محمدی راه اندازی شد

باد شدید و گرد و خاک در برخی استان ها/ اهواز و بندرعباس گرم ترین شهر های کشور

استقبال آموزش و پرورش از رمضان با راه اندازی بهار قرآن در شبکه شاد

خودنمایی قدرتمندترین بنای تاریخی شمال ایران در سوادکوه+ تصاویر

تردد وسایل نقلیه از کرج به چالوس ممنوع شد

الزام داشتن معاینه فنی خودروهای با چهار سال ساخت در اهواز

استقبال آموزش و پرورش از رمضان با راه اندازی «بهارقرآن»

پای صحبت های گرم تقی زاده؛ رزمنده و جانباز لرستانی

پیش بینی وقوع گرد و غبار در خوزستان

ترافیک در برخی مقاطع محور چالوس سنگین است

توزیع 20 هزار افطاری ساده هر شب در حرم امام رضا(ع)

ترافیک در برخی مقاطع محور چالوس سنگین است

شهرداری ترافیک مصنوعی ایجاد نمی کند/ لزوم افزایش ساعت طرح ترافیک

باد شدید و گرد و خاک در برخی استان ها/ اهواز و بندرعباس گرم ترین شهرهای کشور

راز آدم فضایی های 30 هزار ساله چیست؟ +عکس

تردد وسایل نقلیه از کرج به چالوس ممنوع شد

ترافیک سنگین در محورهای کندوان و هراز/جاده شمشک-دیزین مسدود است

اطلاعیه آموزش و پرورش تهران درباره پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدامی

ضرورت مستندسازی تجربه های آموزش در دوران کرونا

ضرورت مستندسازی تجربه های آموزش در دوران کرونا