موضوعات داغ: - ليگ قهرمانان - حقوق بازنشستگان - بازنشستگان تامين اجتماعي - تامين اجتماعي - استقلالي ها - ليگ قهرمانان آسيا - قهرمانان آسيا - رتبه بندي معلمان - اينستاگرام پرسپوليس - بابك زنجاني - حجت الاسلام طباطبايي - برسون - جشنواره فيلم نيويورك - سريال بي قرار - نماينده كليميان در مجلس - تنب بزرگ - دو كره - پروفسور پرويز كردواني - شهيد مفتح - عزاداري در حرم - عصبانيت استراماچوني - امور اداري - علي صبوري

مطالب مرتبط:
آسمان آذربایجان شرقی از فردا بارانی می شود
استخدام مدرس آلمانی در مجموعه آموزشی گاما در آذربایجان شرقی
تشدید فعالیت سامانه بارشی از فردا در آذربایجان شرقی
دعوت به همکاری جهت اعطای نمایندگی بیمه در بیمه سامان در آذربایجان شرقی
حجم صادرات از آذربایجان شرقی 25 درصدی افزایش یافت
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 13 اسفند 1399 ساعت 14:162021-03-03اجتماعي

هشت سال تلاش برای نوسازی مدارس آذربایجان شرقی


ایرنا - مدارس آذربایجان شرقی به عنوان محمل و محفل اصلی آموزش و تربیت آینده سازان این دیار، در هشت سال اخیر تحولات زیادی را از منظر ساخت واحدهای آموزشی جدید، - نوسازی و مستحکم سازی واحدهای فرسوده و استانداردسازی سیستم های گرمایش شاهد بوده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، تعلیم و تربیت یکی از مهمترین نیازهای بشر در عصر حاضر است و آموزش و پرورش موثرترین رابط بین دولت و مردم می باشد؛ براین اساس تمام تلاش دولتمردان این است که با فراهم نمودن اسباب یادگیری از جمله کلاس و مدرسه مناسب و استاندارد فرآیند آموزش به نحو احسن انجام شود.

دولت تدبیر و امید باوجود کاهش درآمدها، توجه به امر تعلیم و تربیت و توسعه فضاهای آموزشی و کیفی سازی مدارس را در اولویت قرار داده و از ابتدای دولت تاکنون اهتمام خود را بر تحقق این امر گذاشته است؛ به طوری که افزایش چهار برابری اعتبارات نوسازی مدارس کشور و اختصاص روزانه 84 میلیارد ریال اعتبار برای مدرسه سازی در دولت تدبیر و امید گویای این حقیقت است.

همچنین در دولت یازدهم به طور میانگین روزانه 20 میلیارد ریال برای نوسازی، توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی، تربیتی و ورزشی کشور هزینه شده است که این میزان از ابتدای دولت دوازدهم تا کنون یعنی از سال 96 تا 99 با افزایش 255 درصدی به 71 میلیارد ریال افزایش یافته است.

سهم اعتبارات عمرانی و متفرقه سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس از مجموع اعتبارات عمرانی کشور در دولت یازدهم 2.

5 درصد بوده است که در دولت دوازدهم به 4.

97 درصد افزایش یافته است.

اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی نیز در سایه تلاش های شبانه روزی دولت تدبیر و امید و حمایت های خیران اقدامات ارزنده ای در جهت ساخت، مقاوم سازی و تکمیل و تجهیز مدارس در هشت سال انجام داده است.

رشد 2.

67 برابری اعتبارات استانی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی در گفت و گو با ایرنا، اعتبارات استانی مصوب در سال 1392 را 83 میلیارد و 48 میلیون ریال اعلام کرد و افزود: این رقم در سال 1399 به 222 میلیارد و 118 میلیون ریال افزایش یافته است.

پیام صدقی خاطرنشان کرد: همچنین اعتبارات ملی تخصیص یافته در سال 1392 مبلغ 356 میلیارد و 800 میلیون ریال بود که این رقم در سال 1399 به یکهزار و 315 میلیارد ریال افزایش یافته است.

مشارکت مردمی 2 هزار و 100 میلیارد ریالی در نوسازی مدارس مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی با اشاره به نقش خیران در توسعه و نوسازی مدارس روستایی و شهری، با تاکید بر حمایت همه جانبه مسئولان از خیران در راستای توسعه و تجهیز مدارس، گفت: با توجه به حساسیت های این اداره کل در جهت تحقق خواسته های خیران مدرسه ساز و مدرسه یار، طبق معیارهای مشخص و قانونی عمل خواهیم کرد.

صدقی از مشارکت 120 درصدی خیران استان نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: خیران در سال گذشته 1000 میلیارد ریال و امسال هم 2 هزار و 100 میلیارد ریال کمک و مشارکت کرده اند.

وی مبلغ تعهد خیران آذربایجان شرقی در امر مدرسه سازی در سال 1392 را 445 میلیارد و 490 میلیون ریال اعلام کرد و افزود: از این میزان 236 میلیارد ریال تحقق ریافته است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی مبلغ تعهد خیران استان در سال جاری را 2 هزار و 86 میلیارد ریال اعلام و خاطرنشان کرد: از این مبلغ، 730 میلیارد ریال تحقق یافته است.

احداث، تخریب، بازسازی و مقاوم سازی فضاهای آموزشی معاون اجرایی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی نیز در گفت و گو با ایرنا، تعداد کلاس های درس احداث شده در سال 1392 را 11 هزار و 354 کلاس درس اعلام کرد و گفت: این رقم در سال 1393 به 20 هزار و 872 کلاس، در سال 1398 به 73 هزار و 575 کلاس افزایش یافته و در سال جاری 12 هزار و 980 کلاس درس احداث شده است.

کریم پیرمحمدی خاطرنشان کرد: همچنین در سال 1392، تعداد 10 هزار و 77 واحد کلاس درس تخریب و بازسازی شده است که این رقم در سال 1397، 23 هزار و 876 کلاس بود و امسال نیز سه هزار و 34 کلاس درس تخریب و بازسازی شده است.

وی ادامه داد : در زمینه مقاوم سازی نیز سال 1392، تعداد 32 هزار و 261 کلاس درس و در سال جاری 5 هزار و 878 کلاس مقاوم سازی شده است.

استانداردسازی تجهیزات گرمایشی فضاهای آموزشی هفت هزار و 62 مدرسه معاون فنی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی با بیان اینکه طی سال های گذشته، یکی از اهداف مهم این اداره کل حذف کامل تجهیزات گرمایشی غیر استاندارد به خصوص بخاری های نفتی در سطح استان بود، اظهار کرد: سال 1392، 52.

8 درصد کلاس های آموزشی استان به تجهیزات گرمایشی استاندارد مجهز بودند که این رقم در سال 1399 به 98.

7 درصد رسیده است.

فرهاد فرهودی در مورد استحکام بنای ساختمان های آموزشی خاطرنشان کرد: در سال 1392، هشت هزار و 23 مدرسه با هشت هزار و 500 کلاس درس غیرمستحکم در استان وجود داشت که این تعداد در سال جاری به هفت هزار و 62 مدرسه با هشت هزار کلاس درس کاهش یافته است.

راه اندازی پویش آجر به آجر برای ساخت مدرسه در آذربایجان شرقی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی، اجرای طرح ابتکاری آجر به آجر در استان را طرحی موفق برشمرد و گفت: با اجرای این طرح تا کنون بیشتر مشکلات مدارس تخریبی استان حل شده و امیدواریم تا برطرف شدن تمام مشکلات و معایب مدارس استان، ادامه یابد.

صدقی اظهار کرد: خیران در توسعه و نوسازی مدارس روستایی و شهری در آذربایجان شرقی همیشه پای کار بودند و با کمک آنان توانستیم در سطح استان بیشتر مسائل و مشکلات مدارس را حل کنیم.

وی با بیان این که 50 درصد ساخت و ساز مدارس آذربایجان شرقی با مشارکت خیران انجام می شود، مردم استان را به شرکت در پویش آجر به آجر برای مدرسه سازی دعوت کرد و افزود: وزارت آموزش و پرورش و سازمان نوسازی مدارس، پویشی را تحت عنوان آجر به آجر در سایت و فضای مجازی به راه انداخته اند و از همه افراد نیکوکار برای پیوستن به این امر خیرخواهانه در راستاس ساخت مدرسه دعوت می کنیم.

صدقی هدف از این اقدام را اشاعه فرهنگ مشارکت برای مدرسه سازی و استفاده از ظرفیت خیران عنوان کرد و گفت: همه ساله، خیران برای کار خیر مدرسه سازی قدم برمی دارند؛ اما امسال برای همگانی شدن این کار خیر، پویش مردمی آجر به آجر اجرا می شود تا با اهدای یک آجر هم که شده، امکان مشارکت برای همه اقشار جامعه در ساخت و توسعه مدارس فراهم شود.

کسب رتبه های برتر در دولت تدبیر و امید کسب رتبه اول بین دستگاه های اجرایی در خصوص عملکرد طرح های عمرانی استانی در سال 92، کسب رتبه اول در برگزاری جشنواره های خیران مدرسه ساز ، جمع آوری تعهدات خیران مدرسه ساز و تحویل سریع مدارس احداثی خیران در بین ادارات کل نوسازی مدارس استان ها از سال 92 تا 98، کسب رتبه برتر بین دستگاه های اجرایی استان در جشنواره شهید رجایی سال 97، کسب رتبه دستگاه برتر در اقامه نماز در بین دستگاه های اجرایی استان، مطرح شدن دستگاه در سازمان مدیریت و برنامه ریزی و در بین دستگاه های اجرایی استان بعنوان دستگاهی که همیشه دارای ابتکارات جدید و طرح های ارزنده است، کسب رتبه برتر بین دستگاه های اجرایی استان در جشنواره شهید رجایی سال 98 ، کسب عنوان اول مدیر کل برتر جهادی در بین مدیران اداراه کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس کشور، کسب رتبه سوم کشوری در خدمت رسانی به روستاییان،کسب رتبه اول بین ادارات کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان ها در خصوص ارزیابی عملکرد از سوی وزارت آموزش و پرورش و رتبه سوم جشنواره شهید رجایی در سال 99 در مجموع شاخص های عمومی و اختصاصی ، از جمله عملکرد اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی در طول دولت تدبیر و امید است.


کلید واژه ها: آذربایجان شرقی - آموزش - تعلیم و تربیت - سازی - نوسازی مدارس - مدارس - نوسازی - استاندارد - آذربایجان - دولت - دولت تدبیر و امید - تربیت - استانداردسازی - هشت سال - فضاهای آموزشی - آموزشی - آموزش و پرورش - تدبیر و امید - آینده سازان - ایرنا - تعلیم - دولت تدبیر - مدارس کشور - دولتمردان - تلاش - اعتبارات - شرقی - یادگیری - اولویت - گرمایش

آخرین اخبار سرویس:
سردار اشتری: عوامل حمله به پاسگاه کورین زاهدان دستگیر شدند

(عکس) مهناز افشار و ماجرای حجاب عجیب این روزهایش!

بهره برداری از مدرسه بنیادعلمی قلم چی در بویراحمد

استخدام کارشناس منابع انسانی در شرکت مواد مهندسی مکرر در تهران

استخدام مدیر فرآیند آقا در شرکت مواد مهندسی مکرر در خوزستان

احتمال بارش تگرگ در البرز

برنامه درسی روز دوشنبه بیست و سوم مدرسه تلویزیونی

فعالیت خطوط اتوبوسرانی و حمل و نقل شهری دزفول متوقف شد

شب محیط بان را در شب های بخارا تماشا کنید

کار گر تولیدی

استخدام شرکت صنایع چوبی

احتمال بارش تگرگ در البرز

نیروی ساده خانم

عوامل شهادت شهید رجایی، شهید پاسگاه کورین دستگیر شدند/ ناجا در کنار مدافعان سلامت، خدمت رسانی می کند

جدول پخش برنامه های مدرسه تلویزیونی از شبکه آموزش دوشنبه 23 فروردین

استخدام کارشناس شیمی در شرکت معتبر صنعتی در آذربایجان شرقی

جدول پخش مدرسه تلویزیونی ایران 23 فروردین 1400 / فهرست برنامه های شبکه آموزش و چهار

اطلاعیه مهم تامین اجتماعی در خصوص متناسب سازی حقوق بازنشستگان

استخدام نیروی حقوقدان

چرخکار مانتو دوز ماهر خانم

منشی برای مرکز مشاوره و روان شناسی

دعوت به همکاری نیروی نظافتچی آبدارچی آقا

پادکست اخبار یکشنبه 22 فروردین استان سمنان

خبر های کوتاه از مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد

استخدام صندوقدار

به یک پرستار بچه پاره وقت با حقوق و مزایای عالی نیازمندیم

نیازمند چرخکار و وسط کار

معروف ترین چشمه های آب گرم ایران

احیای آبشخورهای ارتفاعات گرمه، توسط یک فعال محیط زیست

تشدید اجرای پروتکل های بهداشتی در پایانه ها

استخدام همکار خانم ..محدوده فلکه احمد آباد

تونل بلوار جمهوری قم امسال به بهره برداری می رسد

مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک شهرهای قرمز مازندران تعطیل است

بارش پراکنده پیش بینی هواشناسان سمنانی

کنترل تردد های شبانه تشدید می شود

خیاط

دریافت گواهینامه معتبر آموزشی برای 17هزار نفر در دوره های آموزش مجازی

پیش بینی هواشناسی/احتمال بارش تگرگ در برخی مناطق کشور

فروشنده لباس زیر

نقاشی حاشیه دفتر مشق

نام نویسی آزمون مدارس نمونه دولتی در کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد

هشدار سازمان هواشناسی درباره وزش باد شدید، رگبار و رعد و برق

حافظ محیط زیست مهابادی و قهرمان تالاب های ایران در دل طبیعت آرام گرفت

تعدادی صندقدار خانم جهت کار در فروشگاه سورنا

مرز باشماق مریوان تا پایان فروردین بسته است

مرز باشماق مریوان تا پایان فروردین بسته است

استخدام یک نفر کارگر ماهر یا نیمه ماهر در سردرود

کارگر

قم، رتبه اول نواحی مستعد تولید گرد و غبار

ببینید | در باغ وحش مرموز «حسن رعیت» چه می گذشت؟

هوای البرز برای گروه های حساس ناسالم است

رویه کوب مبلمان

محل اخذ مجوز برای تردد بین شهری مشخص شد

جدول پخش مدرسه تلویزیونی 23 فروردین 1400 از شبکه آموزش و 4 سیما

تعطیلی بنا های تاریخی و جاذبه های گردشگری اصفهان

استخدام 3 عنوان شغلی با مزایا در شرکت آی تی پرداز در خراسان رضوی

هواشناسی: تهران بارانی می شود | رویداد24

رعایت محدودیت های کرونایی در هرمزگان

استخدام مهندس ناظر آقا (رشته عمران) در یک شرکت مهندسی در تهران

یک ماه توقیف در انتظار پلاک های نقض کننده محدودیت های کرونایی

حافظ محیط زیست مهابادی و قهرمان تالابهای ایران در دل طبیعت آرام گرفت

کلاهبرداری با شگرد کلاس خصوصی

هشدار زرد هواشناسی در کاشان نسبت به وزش باد شدید؛ شکستن درختان و آسیب به گلخانه ها دور از انتظار نیست

حسابدار خانم

عطر گل محمدی در گلستان های جهرم

(ویدیو) حرکات عجیب شهاب حسینی در همرفیق!

گل دوم زنیت به سوچی توسط سردار آزمون

گل اول زنیت به سوچی توسط سردار آزمون

کاربرد های متفاوت جاروبرقی!

شکوه پرواز در آسمانِ شهر

استخدام تحویلدار

مجهز شدن درب های مسجد الحرام به دوربین های حرارتی

نیازمند شاگرد لوله کشی

استخدام اپراتور ماشین دایکات کارتن بوبست و کارگر ساده در تهران

زایمان داوطلب کنکور سراسری سر جلسه کنکور+ عکس

استخدام حسابدار در گروه صنعتی آذریاپ در آذربایجان شرقی

استخدام کارمند اداری انبار با مزایا در شرکت آی تی پرداز در مشهد

تندرهای متناوب بر فراز اردبیل ؛ مردم مراقب باشند

رتبه قزوین در آزمون سراسری مطلوب نیست/تصمیمات انتزاعی در شورای آموزش و پرورش ممنوع

فردا: رعد و برق، رگبار و بارش پراکنده بهاری

مدرسه 2 کلاسه توسط خیرین منطقه هشترود احداث می شود

استانداردسازی، گام نخست شکوفایی مدارس عشایری

تأمین 21 هزار وسیله کمکی و اندام مصنوعی برای افراد دارای معلولیت

سرایدار مجرب تمیز اطراف سد کرج

کاهش شدید بارش ها در دریاچه نمک/ با توجه به وضعیت شکننده دریاچه باید مدیریت یکپارچه ای شکل بگیرد

کرونا مراکز تعویض پلاک مازندران را تعطیل کرد

استخدام تکنسین کنترل کیفیت و کارگر ساده در شرکت بهمن بروفیل در تهران

مدرسه 2 کلاسه توسط خیرین منطقه هشترود احداث می شود

کرونا مراکز تعویض پلاک مازندران را تعطیل کرد

شرایط مجوز تردد در شهر قرمز کرونایی سمنان اعلام شد

استخدام مشاور مبتدی و حرفه ای

کاردرمنزل

زیباسازی بافت فرسوده منطقه13 به وقت شکوفه ها

اخبار مناطق، 10 هزار گل لاله در منطقه 2 تهران شکوفا شد

بررسی دلایل عدم اجرای کامل نظام رتبه بندی معلمان در کمیسیون آموزش

اعلام شرایط شرکت در آزمون مدارس نمونه دولتی

جوشکار ماهر در پنجره

استخدام بازاریاب در شرکت پخش نیکان

استخدام راننده لیفتراک

نیروی خانم در کارگاه نایلون سازی

هشت سال تلاش برای نوسازی مدارس آذربایجان شرقی

هشت سال تلاش برای نوسازی مدارس آذربایجان شرقی