مطالب مرتبط:
پایان جشنواره تجسمی فجر با معرفی برگزیدگان
سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر برگزیدگان خود را شناخت
برگزیدگان سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر معرفی شدند
نقطه پایان جشنواره تجسمی فجر با معرفی برگزیدگان
معرفی برگزیدگان چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 8 اسفند 1399 ساعت 16:452021-02-26دانش

برگزیدگان جشنواره پویش زندگی، دست یاریگر توست... تقدیر شدند


آیین اختتامیه جشنواره ادبی، فرهنگی و هنری دانشگاهیان «پویش زندگی، دست یاریگر توست.

» در محل سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم برگزار شده و برگزیدگان این جشنواره معرفی و تقدیر شدند.

- برگزیدگان جشنواره "پویش زندگی، دست یاریگر توست.

" تقدیر شدند آیین اختتامیه جشنواره ادبی، فرهنگی و هنری دانشگاهیان پویش زندگی، دست یاریگر توست.

در محل سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم برگزار شده و برگزیدگان این جشنواره معرفی و تقدیر شدند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، در آیین اختتامیه جشنواره ادبی، فرهنگی و هنری دانشگاهیان پویش زندگی، دست یاریگر توست.

که روز چهارشنبه ششم اسفندماه در محل سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم برگزار شد، روسای دانشگاه های مازندران، شهرکرد، شهید چمران اهواز، فردوسی مشهد و کردستان، گزارشی از فعالیت های دبیرخانه بخش های مختلف این جشنواره ارائه کردند.

در جشنواره ادبی، فرهنگی و هنری دانشگاهیان فعالیت های ادبی، شعر و داستان به دانشگاه مازندران، هنرهای تجسمی به دانشگاه شهرکرد، ایده ها و خلاقیت ها به دانشگاه فردوسی مشهد، هنرهای آوایی به دانشگاه کردستان و فیلم و هنرهای نمایشی به دانشگاه شهید چمران اهواز واگذار شده بود.

پویش های فرهنگی و اجتماعی زمینه ساز حضور جامعه دانشگاهی در مقابله با کرونا دکتر غلامحسین خواجه، رییس دانشگاه شهید چمران اهواز در این آیین با اشاره به اینکه بیش از یک سال است که ویروس کووید -19 و بیماری و پیامدهای ناشی از آن تمام عرصه های زندگی مردم سراسر گیتی را متأثر کرده است، گفت: نهاد آموزش عالی، از نخستین روزهای همه گیری بیماری کرونا، هوشیارانه به مقابله با عوارض آن شتافت و با تدابیر و راهبردهای فوری وزیر و مدیران وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در سراسر کشور به مدیریت شرایط پیش آمده پرداختند.

وی بیان کرد: دانشگاه شهید چمران اهواز نیز که خوشبختانه پیشتر به راه اندازی زیرساخت های آموزش الکترونیک و مجازی اقدام کرده بود، دوشادوش دانشگاه های کشور، با پیروی از سیاست های وزارت عتف، به منظور مدیریت آموزش مجازی دانشجویان، حفظ سلامت آنان و هماهنگ سازی جامعه دانشگاهی، برای عمل به مسئولیت اجتماعی دانشگاه و حضور فعال در اجتماع و ترویج گفتمان همدلی و همبستگی ملی، تدابیر مختلفی در پیش گرفت.

وی اظهار کرد: از آغازین روزهای گسترش ویروس کووید 19، با تشکیل ستاد مبارزه با بیماری کرونا در دانشگاه، به معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و دیگر بخش های مرتبط مأموریت داده شد با بسیج همه امکانات و نیروها و راه اندازی پویش های فرهنگی و اجتماعی، زمینه ی حضور جامعه ی دانشگاهی را در امور مقابله با بیماری کرونا فراهم آورند و از این راه، گسترش ارتباط جامعه و دانشگاه را پیگیری کنند.

رییس دانشگاه شهید چمران اهواز، افزود: در نیمه ی دوم اسفندماه سال گذشته و پیرو ابلاغِ وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، مبنی بر برنامه ریزی همه جانبه برای اقدامات تخصصی، پژوهشی و راهبردهای عمومی به منظور برجسته سازی مسئولیت پذیری در میان جامعه ی دانشگاهی، سه هسته فکری اجتماعی – اقتصادی ، مشاوره ی اجتماعی – فرهنگی و بررسی های محیطی و بوم شناختی با حضور اعضای هیئت علمی در گروه های آموزشی مرتبط و سایر استادان علاقه مند تشکیل شد.

دکتر خواجه، ادامه داد: با سعی همکاران عضو این هسته ها بیش از 50 یادداشت تخصصی و عمومی و بیش از 25 کلیپ آموزشی به منظور کمک به افزایش ایمنی ذهنی و روانی و اجتماعی جامعه، تقویت اعتمادسازی به نهادهای متخصص و دست اندرکاران، افزایش تاب آوری در شرایط سخت گسترش بیماری، بررسی آثار و پیامدهای اقتصادی این بیماری و راهکارهای مدیریت آن و مسائل مدیریت شهری مرتبط با کنترل بیماری، در بسترهای گوناگون، نشر و در دسترس عموم قرار گرفت.

وی اضافه کرد: هم چنین در این هسته ها با همت دانشجویان علاقه مند، بیش از 30 کلیپ فرهنگی، آموزشی و سرگرم کننده نیز تولید و در فضای مجازی برای مواجهه با بیماری کرونا و کاهش هزینه ها و پیامدهای آن از جمله آگاه سازی و ترویج دانش و مهارت پیشگیری و مقابله با این بیماری هم رسانی شد.

رییس دانشگاه شهید چمران اهواز، اضافه کرد: هم چنین دانشجویان عضو تشکل های اسلامی و کانون های اجتماعی، با راه اندازی پویش هایی در طول یک سال گذشته، در چندین نوبت به گردآوری و کمک های غذایی و نوشت افزار و تولید و تهیه ی بسته های بهداشتی و توزیع بین ساکنان مناطق کم ‎برخوردار و آسیب پذیر اقدام کرده اند که جا دارد در این مجال به همت آنان و مشارکت در فعالیت های اجتماعی برون دانشگاهی و اقدامات جهادی دانشجویان عزیز درود بفرستم.

خواجه از پویش هر دانشجو، یک رسانه ی سلامت با محوریت دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز به عنوان فعالیت دیگر این دانشگاه نام برد که دانشجویان را به پویایی و کنش اجتماعی در فرآیند اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به عموم مردم واداشت.

وی، گفت: همچنین با تلاش های انجام شده در معاونت فرهنگی و اجتماعی، چراغ فعالیت های داوطلبانه ی فرهنگی، اجتماعی، علمی و سیاسی دانشجویان عضو کانون ها، انجمن های علمی- دانشجویی، نشریات دانشجویی و تشکل های اسلامی فروزان ماند و با طراحی برنامه ها در بستر وب، اجرای برخط و مجازی آن ها پیگیری شد و هم اکنون نیز رخدادهای گوناگون دانشجویی در دانشگاه در حال اجرا است.

رییس دانشگاه شهید چمران اهواز، اشاره کرد: این دانشگاه از آغاز شکل گیری پویش زندگی، دست یاریگر توست ، همراه و همگام این موج اجتماعی و دیگر تدابیر معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت بوده است و با اعتماد دکتر غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی و مهندس عسکری، مدیر کل پشتیبانی فرهنگی و اجتماعی در موج چهارم این پویش؛ یعنی جشنواره ادبی، فرهنگی و هنری دانشگاهیان ، میزبان بخش هنرهای نمایشی و فیلم این رویداد بود که پس از راه اندازی دبیرخانه و انتشار فراخوان، آثار رسیده در قالب های نمایش ، نمایش نامه ، فیلم کوتاه ، فیلم نامه نویسی ، موشن گرافیک ، استندآپ کمدی و پادکست ارزیابی و به دبیرخانه ی مرکزی جشنواره در معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت معرفی شدند.

خواجه در پایان از اهتمام دکتر غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و همکاران در سامان دهی به پویش های فرهنگی و اجتماعی و هماهنگ سازی فعالیت های دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی سراسر کشور به منظور هم افزایی برنامه ها و حضور چشمگیر و اثرگذار نهاد آموزش عالی کشور در تحولات اجتماعی مرتبط با گسترش ویروس کووید 19 و هم چنین همراهی جامعه دانشگاهی شهید چمران اهواز با برنامه های ستاد مبارزه با بیماری کرونا، کلیه ی شرکت کنندگان از دانشگاه های سراسر کشور در بخش هنرهای نمایشی و فیلم جشنواره ادبی، فرهنگی و هنری دانشگاهیان، داوران و تلاش و کوشش در معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید چمران اهواز سپاسگزاری کرد.

دانشگاهیان در دوران شیوع بیماری کرونا عزت آفرینی کردند دکتر کوروش نوذری، رییس دانشگاه مازندران در ادامه این آیین اظهار کرد: خوشبختانه دانشگاهیان در دوران شیوع بیماری کرونا عزت آفرینی کردند.

تجهیز زیرساخت ها، تولید انواع ملزومات مقابله با بیماری، تحقیق و پژوهش روی طرح های مختلف تولید دارو و واکسن و به ویژه اجرای برنامه های فرهنگی با محوریت جامعه، از مهم ترین برنامه های دانشگاهیان برای گذر از این بحران بود.

وی ادامه داد: دانشگاه مازندران نیز با تاسی از برنامه های راهبردی وزارت علوم، در تولید ماسک، مواد ضدعفونی کننده، راه اندازی تجهیزات تولید الکل و همچنین کمک های مومنانه در انجام کارهای خیرخواهانه اقدامات قابل توجهی انجام داد.

نوذری اظهار کرد: با تاکید بر لزوم حفظ و استمرار ارتباط با دانشجویان و خانواده های آنان، با 700 نفر از دانشجویان ارتباط مستقیم برقرار کردیم و در راستای حل مسائل و مشکلاتی که داشتند، اقدامات لازم انجام شد.

رییس دانشگاه مازندران با اشاره به همکاری هایی که این دانشگاه در راستای برگزاری جشنواره فرهنگی هنری" زندگی دست یاریگر توست" داشته است، گفت: دانشگاه مازندران در بخش ادبی، شعر و داستان اقدام به تشکیل کمیته علمی کرده و با برگزاری جلسات متعدد، از اساتید دانشگاه های مختلف برای داروری آثار استفاده کرد.

به گفته وی، در بخش ادبی، شعر و داستان، در مجموع 195 اثر به دبیرخانه ارسال شده بود که 18 اثر به عنوان آثار برگزیده انتخاب و معرفی شدند.

ارسال 22 اثر به دبیرخانه هنرهای آوایی جشنواره رییس دانشگاه کردستان نیز در این آیین، گفت: طی یک سال گذشته که بیماری کرونا موجب تغییر شیوه و سبک زندگی مردم شد، علاوه بر اقداماتی که در زمینه تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده با پشتیبانی دانشگاه ها و مراکز علمی، پژوهشی انجام شد؛ پرداختن به مسائل اجتماعی و مشکلات روحی و روانی افراد از جمله مهم ترین اموری بود که این دانشگاه در تحقیقات خود به آن پرداخت.

دکتر رحمت صادقی افزود: دانشگاه کردستان در همان آغازین روزهای شیوع بیماری کرونا، با راه اندازی کمپین " کردستان علیه کرونا" برای ترغیب و تشویق مردم در خانه ماندن و حفظ فاصله اجتماعی، اقدام به تدوین و انتشار توصیه های اساتید برجسته دانشگاهی که مقبولیت عام و محبوبیت اجتماعی داشتند، در فضای مجازی کرد و با دریافت آخرین اطلاعات موثق از سازمان بهداشت جهانی، اطلاعات را ترجمه کرده و با محتوای مخاطب پسند دراختیار عموم مردم قرار داد.

وی ادامه داد: تولید محتوای متنی و ویدئویی در گروه های جامعه شناسی و روان شناسی این دانشگاه، تولید آب ژاول و توزیع آن بین مردم حاشیه نشین، جمع آوری کمک های مومنانه و توسعه فعالیت های دانشجویی از دیگر اقدامات این دانشگاه در دوران همه گیری کرونا بود.

رییس دانشگاه کردستان با اشاره به غنای هنر موسیقی در این استان و همچنین انتخاب شهر سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی از طرف یونسکو، اظهار داشت: دانشگاه کردستان در بخش هنرهای آوایی با این جشنواره همکاری کرده و کمیته داوری از بین 22 اثر رسیده به دبیرخانه این جشنواره، 10 اثر را منتخب و معرفی کرد.

ارسال 35 ایده از 11 استان به دبیرخانه بخش ایده و خلاقیت دکتر محمد کافی، رییس دانشگاه فردوسی مشهد نیز در ادامه این آیین گفت: با تلاش حوزه های مختلف آموزشی، فرهنگی و اجتماعی، دانشگاه توانست به حیات خود ادامه دهد و در جشنواره های مختلف مجازی مانند جشنواره حرکت، رویش و قرآن و عترت بسیار تاثیرگذار شرکت کردیم.

وی عنوان کرد: در جشنواره ادبی، فرهنگی و هنری دانشگاهیان، دانشگاه فردوسی مشهد، در بخش خلاقیت و ایده پردازی ماموریت مهمی برعهده داشت و ایده پردازان در موضوعات کرونا و شهروندی، کرونا و همدلی، کرونا و تغییر سبک زندگی و کرونا و ایثار حوزه درمان به فعالیت پرداختند.

دکتر کافی افزود: 35 ایده از 11 استان به دبیرخانه این جشنواره ارسال گردید که از این میان 13 ایده انتخاب و سه ایده مشمول دریافت جایزه شد.

ارسال 200 اثر به دبیرخانه هنرهای تجسمی جشنواره در ادامه این آیین دکتر سعید کریمی، رییس دانشگاه شهرکرد نیز با اشاره به تاثیرات کرونا بر جامعه، به فعالیت های دانشجویان و اساتید این دانشگاه جهت سلامت روان جامعه اشاره کرد و گفت: در این دوران سعی شد با کمک اعضای هیئت علمی و دانشجویان از طریق بنیاد خیرین اقلام و وسایل بهداشتی و درمانی تهیه و به دست محرومان استان رسانده شود.

وی افزود: در فاز چهارم پویش بخش هنرهای تجسمی به این دانشگاه سپرده شد که 200 اثر به دبیرخانه جشنواره در بخش های عکاسی، خطاطی، نقاشی و طراحی ارسال شد و پس از داوری افراد منتخب به معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم معرفی شدند.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت علوم، در پایان این مراسم از برگزیدگان این جشنواره تقدیر به عمل آمد.

اسامی برگزیدگان از طریق لینک زیر قابل دسترسی است.

https://www.

msrt.

ir/file/download/news/1614228526-.

pdf انتهای پیام
کلید واژه ها: جشنواره - برگزیدگان - فرهنگی و هنری - برگزیدگان جشنواره - دانشگاهیان - وزارت علوم - دانشگاه - جهاد علمی - اختتامیه - پویش - تقدیر - برگزار - فرهنگی - شهدای - وزارت - جهاد - آیین - هنری - علمی - علوم - سالن - فردوسی مشهد - معرفی - گزارش - شهید چمران - چهارشنبه - فردوسی - فعالیت - مختلف - چمران

آخرین اخبار سرویس:
محتوا؛ عاملی بر جذب دانشجویان به زبان انگلیسی

استارت آپ های سلامت درگیر هزارتوی مجوز ها

انتخاب رشته دکتری 1400 از ساعت 21 دیشب آغاز شد

سند سلامت روانی-اجتماعی دانشجویان در سال جدید تصویب می شود

نیازمند استفاده از ظرفیت دانشگاه ها برای حل معضلات اجتماعی هستیم

اهمیت صلاحیت علمی در پذیرش دانشجویان دکتری

ساخت خط تولید پلت سوختی در آذربایجان شرقی

جزییات انتخاب رشته کنکور دکتری 1400 اعلام شد/ امکان انتخاب رشته دانشجویان اخراجی

ساخت خط تولید تولید پلت سوختی در آذربایجان شرقی

سند سلامت روانی – اجتماعی دانشجویان تصویب و ابلاغ خواهد شد

استارت آپهای حوزه فین تک حمایت می شوند

تصویب سند سلامت روانی-اجتماعی دانشجویان در سال جاری

وبینار آموزشی برای شرکت های سازنده قطعات

آزاد شدن صید ماهی شوریده در صیدگاه های خوزستان

استخدام کارشناس مناقصات (رشته کامپیوتر یا ریاضی) در تهران

نتایج قرعه کشی مرحله کشوری کرسی های آزاداندیشی فردا اعلام خواهد شد

استخدام انباردار در شرکت دکتر حساب در شهرک صنعتی جی

آخرین مهلت ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه تربیت مدرس

جزییاتی از پذیرش دانشجویان دکتری در سال 1400

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی از نگاه دوربین

سند سلامت روانی اجتماعی دانشجویان در سال جدید تصویب می شود

جزییات مهم از ضریب حقوق کارمندان |حکم حقوق بازنشستگان متناسب با سنوات نباید از 35 میلیون ریال کمتر باشد

ابداع آزمایش 5 دقیقه ای کرونا

فراخوان چهارمین جشنواره علمی «مریم میرزاخانی» اعلام شد

بهره مندی دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان از تفسیر روزانه قرآن

میزان افزایش حقوق کارکنان دولت در 1400+ جزییات

فراخوان چهارمین جشنواره علمی «مریم میرزاخانی» اعلام شد

اعلام زمان امتحانات پایانی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر

دانشگاه ها شتاب دهنده توسعه در سواحل مکران هستند

یکهزار نفر در فنی و حرفه ای برادران دامغان آموزش های مهارتی فراگرفتند

اعلام میزان افزایش حقوق کارکنان دولت در 1400+ جزییات

دانشجویان بجنوردی پویش «اطعام حسنی» را به مناسبت میلاد امام حسن (ع) راه اندازی کردند

امروز؛ آخرین مهلت ثبت نام در فراخوان جذب هیئت علمی وزارت بهداشت

آغاز اجرای طرح ارتقا خوابگاه های دانشجویی از خرداد ماه

بالگرد نبوغ با موفقیت بر فراز مریخ پرواز کرد

آخرین مهلت ثبت نام در فراخوان جذب هیات علمی وزارت بهداشت؛ امروز

واگذاری دو قطعه زمین به دانشگاه آزاد ایلام برای انجام پروژه های تحقیقاتی و کاربردی

پرواز تاریخی بالگرد نبوغ ناسا برفراز مریخ

تاثیر تغییر جهت میدان مغناطیسی زمین بر زندگی ساکنان

مهم ترین راهبرد دانشگاه فعال سازی ظرفیت های درآمدی است/ مراکز تحقیقاتی؛ بستر مهم درآمد غیرشهریه ای

تغییر جهت میدان مغناطیسی زمین بر زندگی ساکنان زمین تاثیر دارد

امروز آخرین مهلت ثبت نام در فراخوان جذب هیات علمی وزارت بهداشت

آزمون جامع دکتری در موعد مقرر برگزار می شود/گمانه زنی ها درباره حذف این آزمون نادرست است

فراخوان چهارمین جشنواره ملی زن و علم اعلام شد

چاپ مقاله نباید تنها راه اثبات شایستگی علمی باشد

حد نصاب نمره قبولی در مصاحبه دکتری 1400

داستان زیبای گل های حرم مطهر امام رضا(علیه السلام)

جزییات مصاحبه پذیرش در دوره دکتری تخصصی در دانشگاه تهران

نسبت دانشگاه آزاد اسلامی با وزارت علوم/ سیاستگذاری های تبعیض آمیز کلان آموزشی به پایان می رسد؟

معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت منصوب شد

آخرین مهلت ثبت نام در فراخوان جذب هیات علمی وزارت بهداشت

استخدام ویراستار ریاضی خانم در انتشارات مبتکران در تهران

برپایی چادرهای صحرایی جهت بیماران کرونایی در بیمارستان بوعلی دانشگاه آزاد اسلامی

طراحی و ساخت خط تولید تمام اتوماتیک پلت سوختی از سوی محققان دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

آزمون جامع دکتری در موعد مقرر برگزار می شود

دعای روز هفتم ماه مبارک رمضان

رشته های پول ساز در ایران را بشناسید

استخدام لیسانس مکانیک جهت کارخانه گلیسیرین و صابون اتکا

استخدام خانم لیسانس مکانیک یا متالوژی در تهران

صدای «بن بست بی ساز» در کتابفروشی ها شنیده شد

امروز آخرین مهلت ثبت نام در فراخوان جذب هیات علمی وزارت بهداشت

گیاه شناسی، نیازهای اقلیمی و وضعیت تولید بازار پسته

آزمون جامع دکتری در موعد مقرر برگزار می شود/گمانه زنی ها درباره حذف این آزمون نادرست است

آزمون جامع دکتری در موعد مقرر برگزار می شود/گمانه زنی ها درباره حذف این آزمون نادرست است

نخستین ویدئوی با وضوح بالا از پرواز بالگرد «نبوغ» در مریخ

استخدام native developer در موسسه آموزش عالی آزاد مدرسان شریف در تهران

فرهاد دل شیر دارد/ بازی با گوا سخت تر از دو بازی قبلی است/ حمله کرونا به النصر

بیایید باکتری بخوریم

یخچال ایرانی، نوآوری ایرانی

چرخه سوخت هسته ای

ناسا پایین ترین دمای جهان را می آفریند

9 نکته درباره بچه ها که ممکن است ندانید

جلوگیری از سرطان با غذاهای سبز

گرمای لپ تاپ بر قدرت باروری اثری ندارد

مجموعه ی 6 جلدی گفت وگو درباره ی انرژی منتشر شد

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

رفع موانع علمی کسب و کارها از طریق دانشگاه/ ظرفیت های دانشگاهی در پشتیبانی از تولید شناسایی شوند

با دوره های MBA و DBA بیشتر آشنا شوید

آشنایی با مریخ نورد «استقامت»

طراحی پنل های مشبک در پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد و اخبار کوتاه

کارخانه نوآوری در سیستان و بلوچستان راه اندازی می شود

تمدید مهلت ثبت نام آزمون دکتری پزشکی

کشف 2گونه جانوری جدید در ایران

(ویدئو) بالگرد ناسا با موفقیت بر فراز مریخ پرواز کرد

کشف و نامگذاری دو گونه جانوری جدید در کشور

طرح های تامین مالی جمعی به جذب سرمایه شرکت های دانش بنیان کمک می کند

کشف و نامگذاری دو گونه جانوری جدید در کشور

نشست وین فردا به صورت حضوری ادامه می یابد

اعلام جدیدترین وضعیت رنگ بندی شهرهای خوزستان / 7 شهر قرمز، 15 شهر نارنجی

انتخاب رشته کنکور دکتری 1400 آغاز شد

کشف و نامگذاری دو گونه جانوری جدید توسط عضو هیئت علمی دانشگاه بیرجند

اعلام جدیدترین وضعیت رنگ بندی شهرهای خوزستان / 7 شهر قرمز، 15 شهر نارنجی

با چه ژستی قدرت حافظه خود را تقویت کنیم؟

جایگزین شدن سیستم تماس دانش بنیان بومی در پروژه 2020 شرکت مخابرات

کشف و نامگذاری دو گونه جانوری جدید در کشور

اعلام جدیدترین وضعیت رنگ بندی شهرهای خوزستان / 7 شهر قرمز، 15 شهر نارنجی

انتخاب رشته کنکور دکتری 1400 آغاز شد

کشف شواهد 5 سامانه ستاره ای با احتمال میزبانی از حیات

کشف و نامگذاری دو گونه جانوری جدید در کشور

برگزیدگان جشنواره پویش زندگی، دست یاریگر توست... تقدیر شدند

برگزیدگان جشنواره پویش زندگی، دست یاریگر توست... تقدیر شدند