مطالب مرتبط:
رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان: چاره ای جز قرنطینه کامل خوزستان وجود ندارد
چاره ای جز قرنطینه کامل خوزستان وجود ندارد
قرنطینه کامل؛تنها چاره خوزستان
رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان: چاره ای جز قرنطینه کامل خوزستان وجود ندارد
وضعیت سیاه کرونا در خوزستان / اوضاع در اهواز وخیم تر شد / ارسال درخواست قرنطینه به ستاد کرونا برای بار دوم
-37 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 6 اسفند 1399 ساعت 22:302021-02-24پزشكي

آیا خوزستان قرنطینه می شود؟


رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: با توجه به وضعیت به وجود آمده، چاره ای جز تعطیلی و قرنطینه کامل استان خوزستان وجود ندارد و منتظر هستیم که تصمیم های مربوطه در این خصوص اتخاذ شود.

- " ایسنا نوشت: پس از حدود یک هفته از اعلام خیز کرونا در خوزستان، مسئولان بهداشتی و درمانی همچنان از تکمیل ظرفیت بیمارستان ها و موج مراجعه بیماران به مراکز درمانی خبر می دهند.

با این وجود، تقاضای قرنطینه خوزستان همچنان از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا پذیرفته نشده است.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: با توجه به وضعیت به وجود آمده، چاره ای جز تعطیلی و قرنطینه کامل استان خوزستان وجود ندارد و منتظر هستیم که تصمیم های مربوطه در این خصوص اتخاذ شود.

دکتر شکرالله سلمان زاده در خصوص لزوم قرنطینه کامل استان خوزستان اظهار کرد: هر چند اعمال قرنطینه برای استان خوزستان، یک تصمیم ملی است اما از نظر علمی، پیشنهاد ما قرنطینه کامل خوزستان برای جلوگیری از انتقال بیشتر بیماری به خارج از استان است.

وی گفت: این قرنطینه می تواند به عنوان یک کمک به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا در کشور باشد؛ هر اقدامی که به قطع زنجیره انتقال بیماری کمک کند به کنترل نهایی کرونا بیشتر کمک می کند.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان تصریح کرد: متأسفانه شیوه نامه ها رعایت نمی شوند و بسیاری از مشاغل که باید تعطیل باشند، هنوز فعال هستند.

با توجه به وضعیت به وجود آمده، چاره ای جز تعطیلی و قرنطینه کامل استان خوزستان وجود ندارد و منتظر هستیم که تصمیم های مربوطه در این خصوص اتخاذ شود.

رییس مرکز بهداشت استان مطرح کرد بیماران سرپایی خوزستان، 10 برابر بیشتر از بیماران بستری رییس مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به تلاش برای شناسایی هر چه بیشتر بیماران مبتلا به کرونا در استان خوزستان گفت: موارد بستری بیماران هرچه که هست، موارد سرپایی 10 برابر آن است که نشان می دهد بیماران در خوزستان به سرعت شناسایی می شوند.

دکتر سیدمحمد علوی اظهار کرد: متاسفانه وضعیت شیوع ویروس کرونا در خوزستان بر اساس آنچه وزارت بهداشت اعلام کرده، همچنان قرمز است و آمار و ارقام ارائه شده نیز گویای این مساله است.

وی افزود: شبکه های بهداشت و درمان استان خوزستان، سپاه، هلال احمر، فرمانداران و دیگر نهادها در شهرهای مختلف به ویژه آبادان، شادگان و خرمشهر مشغول به فعالیت هستند و پای کار آمده اند و امیدواریم با تلاشی که انجام می گیرد، شاهد مهار ویروس در خوزستان باشیم.

رییس مرکز بهداشت خوزستان تصریح کرد: البته در استان خوزستان به ازای هر یک بیمار بستری، 10 بیمار سرپایی داریم که نکته خوبی است و نشان دهنده آن است که بیماران به سرعت شناسایی می شوند و پیش از آنکه نیاز به بستری داشته باشند، تحت مداوا قرار می گیرند.

علوی افزود: اگرچه موارد بیماری در خوزستان افزایش یافته است اما افزایش بیماران خطرناک و بدحال نسبت به مجموع موارد شناسایی شده کمتر است.

موارد بستری بیماران هرچه که هست، موارد سرپایی 10 برابر آن است که نشان می دهد بیماران در خوزستان به سرعت شناسایی می شوند.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان خبر داد افزایش تصاعدی تعداد بیماران در جنوب غرب خوزستان رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان از تکمیل ظرفیت تخت های بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان آیت الله طالقانی آبادان خبر داد.

دکتر شکرالله سلمان زاده با اشاره به آخرین وضعیت شیوع کرونا در جنوب غرب خوزستان اظهار کرد: وضعیت بیماری در شهرهای آبادان، خرمشهر و شادگان قرمز است و تعداد بیماران به صورت تصاعدی رو به افزایش است.

وی گفت: در حال حاضر در بازوی صعودی پیک افزایش تعداد بیماران کرونایی قرار داریم.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان تصریح کرد: در 24 ساعت گذشته، 173 بیمار مبتلا به کرونا در آبادان بستری شده اند که از این تعداد، 64 بیمار از آبادان، 44 بیمار از خرمشهر و 65 بیمار از شادگان بوده اند.

سلمان زاده با بیان اینکه حدود 32 بیمار در بخش مراقبت های ویژه قرار دارند، افزود: ظرفیت تخت های بیماران کرونا در بیمارستان آیت الله طالقانی آبادان تقریبا تکمیل شده است و بیمارستان های نفت و 17 شهریور نیز اکنون در حال پذیرش و بستری این بیماران هستند.

فرماندار اندیمشک: ورودی های خوزستان از لرستان و ایلام مسدودند فرماندار اندیمشک آخرین وضعیت ورودی استان خوزستان از مسیر اندیمشک را تشریح کرد.

پیمان جهانگیری در خصوص آخرین وضعیت ورودی به استان خوزستان از سمت لرستان اظهار کرد: راه های ورودی به استان خوزستان از سمت استان لرستان کاملا مسدود شده است.

وی افزود: استان های لرستان و ایلام مسیر ورودی خود از سمت خوزستان را مسدود کرده اند و نیروهای پلیس راه در مسیرها مستقر هستند.

فرماندار اندیمشک گفت: با توجه به وضعیت نارنجی اندیمشک و قرمز بودن برخی شهرهای استان خوزستان، این مسیرها مسدود شده اند.

رییس مجمع نمایندگان خوزستان خبر داد: دومین درخواست برای قرنطینه خوزستان به ستاد ملی ارسال شد رییس مجمع نمایندگان خوزستان با اشاره به ارسال دومین درخواست تعطیلی و قرنطینه خوزستان به ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: تعطیلی و قرنطینه خوزستان به تصمیم گیری ستاد ملی مقابله با کرونا وابسته است و به احتمال زیاد شاهد این تعطیلی و قرنطینه باشیم.

سیدکریم حسینی اظهار کرد: ستاد مدیریت بیماری کرونا در خوزستان درخواست خود را برای اعمال محدودیت های بیشتر در خوزستان و همچنین اعمال قرنطینه دو هفته ای به ستاد ملی مقابله با کرونا ارسال کرده است و اکنون منتظر پاسخ ستاد ملی کرونا هستیم.

وی افزود: این درخواست قرنطینه و تعطیلی دو هفته ای خوزستان، دومین بار است که از سوی استاندار خوزستان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، به ستاد ملی مقابله با کرونا فرستاده می شود تا شاهد تصمیم گیری جدید برای خوزستان باشیم.

رییس مجمع نمایندگان خوزستان تصریح کرد: تعطیلی و قرنطینه خوزستان به تصمیم گیری ستاد ملی مقابله با کرونا وابسته است و به احتمال زیاد شاهد این تعطیلی و قرنطینه باشیم.

رییس علوم پزشکی اهواز: دلایل لزوم قرنطینه خوزستان به ستاد ملی ارسال شده است رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با بیان اینکه آمار مراجعه کنندگان به بیمارستان ها و مراکز بهداشتی کاهشی نشده است، گفت: ستاد استانی مدیریت کرونا دلایل خود را به ستاد ملی به منظور اعمال قرنطینه در استان خوزستان ارسال کرده است.

دکتر فرهاد ابول نژادیان در خصوص قرنطینه و تعطیلی خوزستان اظهار کرد: برای تعطیلی و قرنطینه استان خوزستان، ستاد ملی مقابله با کرونا باید تصمیم گیری کند.

وی افزود: ستاد استانی مدیریت کرونا در سطح اختیارات خود، محدودیت های شدید و زیادی در خوزستان اعمال کرده است تا بتوانیم شاهد بهبود وضعیت استان باشیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز تصریح کرد: در چند روز اخیر همکاری مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی بهتر شده است و این کار به ما کمک می کند.

ابول نژادیان گفت: ستاد استانی مدیریت کرونا دلایل خود را به ستاد ملی به منظور اعمال قرنطینه در استان خوزستان ارسال کرده است و تلاش کرده ایم که با راهنمایی، صحبت و جدیت وضعیت را بهبود ببخشیم.

وی افزود: عمده مشکل، در شهرهای قرمز خوزستان است و امیدواریم اقدامات انجام شده به نتیجه برسد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با بیان اینکه مردم همکاری بهتری دارند و رعایت پروتکل ها نیز بهتر شده است، گفت: تلاش ها در جریان است و آمار مراجعه کنندگان به بیمارستان ها و مراکز 16 ساعته ثابت مانده اما کاهشی نشده است.

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، گفت: اگر این روند ادامه داشته باشد و همراهی مردم را شاهد باشیم، قطعا روند ابتلا به کرونا در خوزستان کاهشی خواهد شد.

سرپرست معاونت درمان علوم پزشکی اهواز خبر داد کمبود پرستار در تمامی بیمارستان های اهواز / بیمارستان های پذیرنده کرونا افزایش می یابند سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از کمبود نیروی پرستار در تمامی بیمارستان های اهواز با اوج گیری شرایط شیوع کرونا در خوزستان خبر داد.

دکتر فرهاد سلطانی اظهار کرد: در حال حاضر تخت های ICU بیمارستان های اهواز تکمیل هستند و تخت های عادی خالی نیز به تعداد کم و انگشت شمار وجود دارد.

وی افزود: مشکل کمبود تخت بیشتر در اهواز وجود دارد زیرا امکانات تخصصی در شهرستان ها نسبت به اهواز کمتر است و بیماران را از شهرستان ها به اهواز هدایت می کنیم.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: در حال حاضر در اهواز بیمارستان های رازی و امیرالمومنین(ع) به طور کامل به پذیرش بیماران کووید اختصاص یافته اند و در بیمارستان های گلستان، امام(ره)، فاطمه الزهرا(س)، علامه کرمی، ابوذر و بقایی 1 نیز بخش هایی به بیماران کرونا اختصاص یافته است.

وی افزود: بیمارستان آیت الله طالقانی قدیم نیز در حال تجهیز است و قرار بود در این هفته راه اندازی شود که متاسفانه هنوز مشکل کمبود پرستار برای این بیمارستان رفع نشده است.

سلطانی تصریح کرد: در حال حاضر در تمام بیمارستان های اهواز از نظر کمبود نیروی پرستار، مشکل داریم.

وی با اشاره به روند بیماری گفت: به احتمال زیاد تعداد بیمارستان های پذیرنده بیماران مبتلا به کرونا افزایش خواهند یافت.

معاون سازمان صمت استان: تمدید تعطیلی اصناف خوزستان به شرایط کرونا بستگی دارد معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت،معدن و تجارت استان خوزستان گفت: تمدید تعطیلی اصناف به شرایط بیماری کرونا بستگی دارد و تا زمانی که وضعیت کرونا قرمز است، تنها مشاغل گروه 1 مجاز به فعالیت هستند.

بهرام جباری در خصوص نظارت بر اصناف در شرایط قرمز اظهار کرد: با روسای اتحادیه ها و هیات رییسه اتاق اصناف جلسه ای برگزار و تذکرات لازم و خطرات موجود به آن ها گوشزد شد.

وی افزود: گشت های مشترک نظارت بر اصناف در دو نوبت صبح و بعد از ظهر در حال انجام است؛ باید برای سلامت خود اصناف و مردم همگی تلاش کنیم تا زنجیره بیماری قطع شود.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: اصنافی که تمکین نکنند، با تذکر و پلمب با آن ها برخورد می شود.

جباری تصریح کرد: حضور مردم در بازار موضوعی فرهنگی است؛ مردم باید رعایت کنند تا باری از دوش کادر درمان برداشته شود.

وی با بیان اینکه بازگشایی اصناف خوزستان منوط به بهبود وضعیت کرونا است، گفت: تمدید تعطیلی اصناف به شرایط بیماری کرونا بستگی دارد و تا زمانی که وضعیت کرونا قرمز است، تنها مشاغل گروه 1 مجاز به فعالیت هستند.


کلید واژه ها: رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان - استان خوزستان - خوزستان - قرنطینه - دانشکده علوم پزشکی آبادان - ستاد ملی مقابله با کرونا - استان - علوم پزشکی - شکرالله سلمان زاده - تصمیم - مقابله با کرونا - دانشکده - تعطیلی - درمانی - آبادان - بیمارستان ها - مراکز درمانی - تکمیل ظرفیت - پزشکی - وضعیت - منتظر - کرونا - سلمان زاده - بیمارستان - رییس - چاره - علوم - ستاد ملی - شکرالله - بهداشتی

آخرین اخبار سرویس:
مینو محرز: شیره تریاک در درمان کرونا موثر نیست

اجازه تضییع حقوق مردم پیشوا برای عدم احداث بیمارستان را نمی دهیم

آخرین وضعیت رنگ بندی شهرهای کرونایی کشور اعلام شد/ 44 شهر جدید در وضعیت قرمز

تعداد شهرستان های قرمز کرونایی خوزستان کاهش یافت

ابتلا به کووید 19 از جوانان در مقابل ابتلا مجدد پیشگیری نمی کند

حریرچی: 42 هزار و 500 بیمار مبتلا به کرونا قرنطینه را شکستند

روزه برای درمان کبد چرب مؤثر است

درمان کرونا با شیره تریاک از زبان مینو محرز

مینو محرز: در اوج پیک قرار داریم

انتشار فیلمی از وجود واکسن فایزر در ایران / سازمان غذا و دارو: شاید فیلم در کشور پر نشده باشد؛ شاید قاچاق باشد

اعتماد به واکسن های مورد تأیید سازمان غذا و دارو

استخدام تکنسین اتاق عمل در کلینیک دکتر آرش نجف بیگی در تهران

رشد 50 درصدی مبتلایان کرونا در خراسان شمالی / ظرفیت بیمارستان ها در حال تکمیل است

التهاب مزمن و 6 نشانه ای که نباید نادیده گرفت

سعید آقاخانی به کرونا مبتلا شد

دلایل بزرگ شدن قلب چیست؟

گفته بودم موج چهارم کرونا سهمگین خواهد بود

گفتگوی درونی خود را کنترل کنیم

التهاب مزمن و 6 نشانه ای که نباید نادیده گرفت

شروع موج واکسیناسیون در ایران/ توضیح درباره نحوه تزریق واکسن کرونای پولی و خارج از اولویت

به واکسن های کرونا که مورد تأیید سازمان غذا و دارو است؛ اعتماد کنید

ایران دومین تولید کننده واکسن نوترکیب آنفلوآنزای فصلی در دنیا

بیش از سه میلیون راس دام برای کنترل آبله در خوزستان ایمن سازی شد

آجیل برشته

مینو محرز: شیره تریاک در درمان کرونا موثر نیست

آجیل برشته

حریرچی: کسانی که قرنطینه را رعایت نمی کنند مانند تروریست انتحاری هستند/ از بیمارستان های خصوصی گلایه داریم

ثبت 6 فوتی کرونایی دیگر در بوشهر

بالاخره تا کی باید ماسک بزنیم؟

شتاب انتشار ویروس کرونا، محدودیت های شدیدی را در قزوین رقم زده است

حریرچی: 42 هزار و 500 بیمار کرونایی قرنطینه را شکستند

طرز تهیه ی زولبیای خانگی

اعزام گروه جهادی به منطقه چین لوداب

ایران دومین تولید کننده واکسن نوترکیب آنفلوآنزای فصلی در دنیا

کاهش وزن همیشه به معنای سلامتی نیست!

آمار کرونا سمنان 30 فروردین؛ 24 بستری جدید

رعایت بهداشت فردی و اجتماعی در استان زنجان کاهش یافته است

سنگینی بار کرونا بر دوش مدافعان سلامت

حریرچی:هیچ اقدام انفرادی برای مقابله کرونا حتی واکسیناسیون نباید صورت پذیرد

طرز تهیه ی بامیه

کاهش وزن همیشه به معنای سلامتی نیست!

رنگبندی کرونایی شهرستان های کشور (1400/01/30)

آلرژی فصل بهار و روش های درمان آن

اینفوگرافیک | واکسن های ایرانی کرونا به کجا رسیدند؟

روزه برای درمان کبد چرب موثر است

حریرچی: جز اکسیژن معمولی سایر داروهای مطرح کرونا چندان تأثیر ندارند/ گلایه از عدم تعهد بیمارستان های خصوصی

کشف روشی جدید برای درمان سرطان مغز در کودکان

در شرکت ذوب آهن اصفهان اقدامات لازم برای غلبه بر کرونا انجام می شود

ظرفیت بیمارستان های شهریار تکمیل شده است

فواید باورنکردنی چرت زدن در روز را بدانید

اعزام گروه جهادی به منظقه چین لوداب

جلوگیری از ادامه فعالیت سه واحد قصابی در شهرستان آران و بیدگل

115 بیمار کرونایی در خراسان شمالی بستری شدند/ فوت 3 نفر دیگر

کلسیم ماده مغذی مفید برای بدن

استخدام اپراتور لیزر پزشکی در مرکز لیزر و زیبایی لورچ در تهران

حریرچی: قرنطینه، موثرترین راه قطع زنجیره ویروس کرونا است

راه های دور ماندن از افسردگی

توضیح درباره نحوه تزریق واکسن کرونای پولی و خارج از اولویت

محافظت از ایمپلنت های پزشکی با کمک پوشش های پروتیینی

سیر بیماری در قم همچنان صعودی است/بستری 556 بیمار کرونایی

بارداری خطر ایجاد سنگ کلیه را افزایش می دهد

بالاخره تا کی باید ماسک بزنیم؟

لاغری شکم و پهلو با ساده ترین راه ها

اجرای ناقص محدودیتهای کرونایی

53 درصد تست های کرونا در قم مثبت می شوند

بزرگ شدن قلب به چه علت است؟

معاون کل وزارت بهداشت: 42 هزار نفر مبتلا به کرونا قرنطینه را شکسته اند

پیوند ژنتیکی بین شکل صورت و مغز کشف شده است

درخواست اتحادیه بیماری های نادر اروپا جهت رفع مشکلات بیماران نادر ایران

آمار کرونا زنجان 30 فروردین؛ 8 فوتی و 845 ابتلای جدید

احتمال ورود قاچاق واکسن فایزر به کشور

آمار کرونا کرمان 30 فروردین؛ 6 فوتی و 87 ابتلای جدید

آخرین آمار فوتی ها و مبتلایان به کرونا در کشور امروز دوشنبه 30 فروردین 1400

بستری موقت بیماران کرونایی در بیمارستان های قم

کشف دو علامت کلیدی ابتلا به سرطان روده

تاخت و تاز کرونا نفس بیمارستان های اصفهان را به شماره انداخت/ محدودیت ها تأثیری بر کاهش مبتلایان نداشته است

قرنطینه، موثرترین راه قطع زنجیره ویروس کرونا است

روزه برای درمان کبد چرب موثر است

کشف دو علامت کلیدی ابتلا به سرطان روده

کرونای هندی خطرناکترین ویروس جهش یافته است

رفع تشنگی با مصرف گیاه خرفه در ماه مبارک رمضان

آخرین آمار کرونا در ایران؛ مجموع قربانیان از 67 هزار نفر گذشت

روزه برای درمان کبد چرب موثر است

پلمب باشگاه های ورزشی به علت بی توجهی به رعایت پروتکل های بهداشتی در چرام

مثبت شدن 53 درصد از تست های کرونا در قم

آخرین آمار کرونا در ایران؛ مجموع قربانیان از 67 هزار نفر گذشت

حریرچی: جز اکسیژن معمولی سایر داروهای مطرح کرونا چندان تأثیر ندارند/ گلایه از عدم تعهد بیمارستان های خصوصی

ابتلای 240 ایلامی دیگر به کرونا

بازی خطرناک کرونایی با شیره تریاک

فوت 7 بیمار کرونایی طی 24 ساعت گذشته

کشف روشی جدید برای درمان سرطان مغز در کودکان

تاکنون 550 هزار دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است

هشدار مینو محرز درباره مصرف دارویی که سبب بدحالی و بستری بیماران در آی سی یو می شود | شیره تریاک موثر است؟

افزایش قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به 534 نفر/ جانباختن 7 نفر طی 24 ساعت

ادامه تاخت و تاز کرونا در پایتخت + نمودار

راه های دور ماندن از افسردگی

توضیح درباره نحوه تزریق واکسن کرونای پولی و خارج از اولویت

ابتلا به کووید 19 از جوانان در مقابل ابتلا مجدد پیشگیری نمی کند

درمان افزون بر چهار هزار فرد دارای اختلال مصرف مواد

یک بام و دو هوایی اجرای محدودیت ها در گیلان قرمز

آیا خوزستان قرنطینه می شود؟

آیا خوزستان قرنطینه می شود؟