مطالب مرتبط:
کدخدایی: این جناح و آن جناح برای شورای نگهبان فرقی ندارد
کدخدایی: «این جناح» و «آن جناح» برای شورای نگهبان فرقی ندارد
کدخدایی : این جناح و آن جناح برای شورای نگهبان فرقی ندارد/ بی طرفیم و به مُرّ قانون عمل می کنیم
کدخدایی: این جناح و آن جناح برای شورای نگهبان فرقی ندارد
کدخدایی: این جناح و آن جناح برای شورای نگهبان فرقی ندارد
-103 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 7 بهمن 1399 ساعت 19:102021-01-26سياسي

کدخدایی: جناح ها برای شورای نگهبان فرقی ندارد


جناح ها برای شورای نگهبان فرقی ندارد ایسنا: روابط عمومی دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان فارس اعلام کرد: آیین تکریم و معارفه سرپرست قدیم و رییس جدید دفتر نظارت و بازرسی انتخابات این استان امروز 7 بهمن ماه با حضور دکتر عباسعلی کدخدایی عضو حقوقدان .

- ایسنا: روابط عمومی دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان فارس اعلام کرد: آیین تکریم و معارفه سرپرست قدیم و رییس جدید دفتر نظارت و بازرسی انتخابات این استان امروز 7 بهمن ماه با حضور دکتر عباسعلی کدخدایی عضو حقوقدان و سخنگوی شورای نگهبان و همچنین مسئولان ارشد استان فارس همچون نماینده رهبر معظم انقلاب، استاندار و سرپرستان دفاتر 15 گانه دفتر نظارت در سطح استان برگزار شد.

دکتر کدخدایی در این نشست ضمن قدردانی از حضور مسئولان ارشد استان فارس، یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی که برای پیروزی انقلاب اسلامی جان خود را فدا کردند و همچنین یاد سردار سرافراز اسلام، سردار دل ها، شهید سلیمانی و شهید فخری زاده و علمایی نظیر مرحوم آیت الله یزدی، آیت الله مؤمن، آیت الله شاهرودی و آیت الله مصباح یزدی که سهم بزرگی در پیروزی نهضت امام و بعد از انقلاب هم سهم بزرگی برای انجام وظایف دینی و تربیت شاگردان داشتند را گرامی داشت.

وی افزود: اگر بگوییم تمام این ها را از برکت وجود یک فرد الهی مانند امام خمینی (ره) داریم، اغراق نکرده ایم و در واقع این راهی بود که امام راحل برای همه ما ترسیم و چراغی روشن کردند که تبدیل به نهضت و انقلاب اسلامی شد و بعد از آن هم این نظام به لطف خدا و با پشتیبانی مردم، مرز چهل سالگی را پشت سر گذاشت.

سخنگوی شورای نگهبان نگاه امام را یک نگاه راهبردی توصیف کرد که با استفاده از آموزه های اسلامی برای ملت ایران ترسیم کردند و سپس ادامه داد: امام راحل مصداق دقیق مَنْ خَافَ مَقَامَ رَبِّهِ و یک انسان خود ساخته ای بودند که همه وجودش برای خداوند بود و با خودسازی که انجام داده بودند، توانست مردم را هدایت کند و نهایتاً وظیفه دینی خویش را انجام دادند و به همین دلیل انقلاب اسلامی مردم ایران یک انقلاب دینی و الهی شد و با آنچه که در کشورهای دیگر اتفاق می افتد، متفاوت بود.

وی با بیان اینکه مردم امام خمینی(ره) را باور کردند و همراه ایشان بودند، گفت: قبل از انقلاب اسلامی گروه های مختلف مبارز داشتیم که آوازه آنها نه تنها در ایران بلکه در خارج از کشور هم پیچیده بود اما موفقیتی نداشتند.

شاید برای امثال ما که جوانان آن دوران هم بودیم، خیلی انگیزه های خوبی هم وجود داشت و مبارزه مسلحانه برای جوانان بسیار جاذبه داشت اما امام خمینی هیچ گاه مبارزه مسلحانه ای را شروع نکردند و تمام تکیه شان بر مردم بود و در نهایت هم با حضور مردم و هدایت الهی امام(ره) و راهنمایی صحیح ایشان، انقلاب اسلامی پیروز شد.

دکتر کدخدایی با تصریح اینکه امام راحل تعابیر زیادی برای انقلاب اسلامی مطرح کردند، یکی از این تعابیر را استقلال" برشمرد و گفت: با کلیدواژه استقلال، انقلاب اسلامی راه خود را طی کرد تا به پیروزی رسید.

البته استقلال از یک سو به مفهوم زیربار ظلم نرفتن، نفی استعمار، نفی استثمار، نفی ظلم رژیم طاغوت و از طرف دیگر خودکفایی در همه ابعادی که آثارش را تاکنون مشاهده می کنیم و بیشتر هم خواهیم دید.

عضو حقوقدان شورای نگهبان ادامه داد: امام معتقد بودند که نفی استعمار باید صورت گیرد ولی از آن طرف نیز باید خودکفایی در حوزه اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی انجام شود تا بتوانیم راه خود را ادامه دهیم.

سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد: طبیعتاً امروز ممکن است گاهی اوقات انتقادهایی هم از سوی برخی از جوانان و کسانی که دوره قبل از انقلاب را ندیدند، باشد و ممکن است این انتقادات هم درست باشد و کم کاری من و امثال من موجب این انتقادات شده باشد، این مسئله اشکالی ندارد اما وقتی بخواهیم قبل و بعد از انقلاب را مقایسه کنیم، فاصله بسیار زیادی مشاهده خواهیم کرد.

وی با تأکید بر اینکه امام خودباوری را در میان ملت ایران ایجاد کرد و آن زنجیرهایی که به دست و پای مردم ما توسط رژیم طاغوت و کشورهای استعماری بسته شده بود، را باز کرد، گفت: دولت هایی که بعد از انقلاب اسلامی بر روی کار آمدند، همگی در جهت تعالی و رشد کشور حرکت کردند و کم و بیش در این زمینه حرکت داشته اند اما اصلاً نمی توانیم وضعیت موجود را با قبل از انقلاب و زمان طاغوت مقایسه کنیم.

استاد حقوق دانشگاه تهران به شرایط اوایل پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: 8 سال جنگ تحمیلی به مردم ایران تحمیل شد و همه کشورهای بزرگ و کوچک پشت صدام آمدند اما یک وجب از خاک ما به برکت خون شهدا و با تدابیر امام راحل کم نشد و بعد از امام هم با تدابیر رهبر معظم انقلاب این راه ادامه دارد.

دکتر کدخدایی در ادامه به نقش محوری ایران در مبارزه با داعش اشاره کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران توانست با کمک به کشورهایی مانند سوریه و عراق که بیش از70 درصد خاک آن ها در تصرف تروریست های داعش بود، این مناطق را آزاد کند.

سخنگوی شورای نگهبان تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران علی رغم همه فشارها و مسائلی که داشت، وظیفه خود می دانست که کشورهای حامی مقاومت را حمایت کند و بالاخره سردار شهید سلیمانی پایان داعش را اعلام کرد آن هم با وجود تمام تحریم ها و مشکلات که البته این ها نعمت های کمی نیستند.

وی در عین حال با پذیرش اینکه مشکلاتی وجود دارد و باید سعی کرد این مشکلات را برطرف کنیم، گفت: اگر جایی فساد و ناکارآمدی وجود دارد، باید با آن برخورد کرد و هیچکس با این موارد موافق نیست.

در رأس این نظام فردی مانند حضرت امام خمینی بوده است و امروز همان مسیر هم توسط رهبر معظم انقلاب ادامه می یابد.

دکتر کدخدایی با تأکید دوباره بر مبارزه با فساد و مسئولان ناکارآمد گفت: باید عدالت، محور کارها باشد و این همان فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی است که هم در سخنرانی رسمی و هم در قالب سیاست ها اعلام فرموده اند و باید در قالب قانون اجرا شوند و این مسیری است که باید ادامه پیدا کند.

عضو حقوقدان شورای نگهبان در بخش دیگری از سخنان خود به بحث انتخابات اشاره کرد و آن را یکی از دستاوردهای بزرگ جمهوری اسلامی برشمرد و گفت: قبل از انقلاب، به هیچ عنوان انتخابات نداشتیم اما بعد از انقلاب و در نظام جمهوری اسلامی مردم محور شدند.

وی با تأکید بر اینکه انتخابات در این نظام یک امر فرمایشی نبوده و نیست و از روز اولی که مردم به نظام جمهوری اسلامی رأی دادند، تاکنون همین مردم پای صندوق ها بوده اند، گفت: تاکنون دشمن هر کاری کرده که مردم را از این نظام جدا کند، موفق نشده البته نباید به این مسئله اکتفا کنیم و باید همچنان این مسیر را ادامه دهیم تا حضور مردم را همواره حفظ کنیم.

دکتر کدخدایی خواستار شناسایی و رفع عواملی که موجب کاهش حضور مردم در انتخابات می شود، شد و گفت: اگر مشکل در حوزه های اقتصادی است، مسئولان اجرایی تلاش بیشتری کند و اگر در حوزه های دیگری هم مشکلاتی وجود دارد، حتما آنها بررسی و مرتفع شوند.

وی بر ضرورت حفظ و پاسداری از نظام جمهوری اسلامی تأکید کرد و گفت: امروز مردم به راحتی و با خواست خودشان به پای صندوق های رأی می روند و کسی به آن ها نمی گوید که به چه کسی رأی دهید، در صورتی که در برخی از کشورها اگر مردم در انتخابات حضور نیابند، جریمه می شوند.

سخنگوی شورای نگهبان با تأکید بر اینکه انتخابات بعد از انقلاب و در زمان جمهوری اسلامی مفهوم پیدا کرد، گفت: البته شرایط انتخابات در زمان اوایل انقلاب با امروز متفاوت بود چرا که وحدت سیاسی بیشتری وجود داشت و گروه ها کمتر پراکنده بودند اما امروز فعالیت گروه ها و احزاب بیشتر شده و نیاز است که قوانین کارآمدتری داشته و روش های بهتری را برای جذب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات فراهم کنیم.

دکتر کدخدایی با بیان اینکه اگر در نظام انتخاباتی ما اشکالاتی وجود دارد، باید آن را برطرف کنیم، گفت: انتخابات در همه دنیا یک کنش عظیم سیاسی و اجتماعی است و مردم با تشخیص و شناخت خودشان در آن حضور می یابند لذا لازم است که مشکلات آن برطرف شود.

وی این نکته را متذکر شد که شورای نگهبان ناظر قوانین است و پاسخگوی همه چیز نیست و نمی توان همه مسائل را با ابزار وزارت کشور و شورای نگهبان تنظیم کرد زیرا اکنون رقابت ها سیاسی شده و مفهوم دیگری پیدا کرده و باید به سراغ ابزارهای دیگر برویم.

شاید لازم باشد جایگاه احزاب را بهتر تعریف کنیم.

عضو حقوقدانان شورای نگهبان ادامه داد: بخشی از وظایفی که ما داریم و اشکالاتی که ممکن است ایجاد شود، شاید مربوط به احزاب باشد و باید این قضیه ساماندهی شود تا بتوانیم پاسخگوی نیازهای مردم باشیم.

دکتر کدخدایی اظهار کرد: گاهی اوقات مشاهده می کنیم شورای نگهبان از هر دو طرف مورد اعتراض است که چرا فلانی تأیید شد یا فلانی تأیید نشد و گروهی می گویند تأیید باید انجام شود و برخی دیگر برخلاف آن نظر دارند در صورتی که شورای نگهبان قانون انتخابات دارد و باید در چارچوب قانون اساسی حرکت کند و وظیفه ما هم رعایت مر قانون و رعایت بی طرفی است و نمی توانیم بگوییم این جناح و آن جناح ارجح است.

وی اهمیت توجه به جذب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را یادآور شد و افزود: در بحث مشارکت مردم در انتخابات باید ارزیابی کنیم که سهم مباحث اقتصادی و معیشتی چند درصد است و باید آن را احصا کرده و مدنظر قرار گیرد.

سخنگوی شورای نگهبان بیان کرد: گاهی اوقات از ما خواسته می شود که خلاف قانون عمل کنیم، به عنوان مثال در انتخابات مجلس گفتند که موارد رد صلاحیت افراد را اعلام کنیم در صورتی که قانون چنین اجازه ای به ما نداده بلکه قانون مقرر کرده است که باید این موارد به صورت محرمانه به افراد ارائه شود.

دکتر کدخدایی، رعایت قانون از سوی شورای نگهبان و وزارت کشور را عاملی جهت افزایش مشارکت مردم در انتخابات برشمرد و گفت: اگر در جایی هم قانون اشکال دارد باید این اشکال برطرف شود.

وی با بیان اینکه هماهنگی ها و ارتباطات نزدیکی با وزارت کشور داریم، گفت: جلسات کارشناسی با حضور کارشناسان وزارت کشور و شورای نگهبان در این زمینه برگزار می شود و مباحث مطرح می شود تا بتوانیم کارشناسی تر عمل کنیم.

دکتر کدخدایی با تأکید بر اینکه شورای نگهبان ناظر نهایی است و قانون اساسی این وظیفه را به عهده این شورا گذشته است، گفت: اگر جایی اشکالی وجود دارد که به آن نظارت اخلال ایجاد می کند، طبیعتاً نظر شورای نگهبان حاکم است.

البته ممکن است مسئولان اجرایی نظراتی داشته باشند که می توانیم این نظرات را در جلسات کارشناسی مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

سخنگوی شورای نگهبان در بخش پایانی سخنان خود از فعالیت 4 ساله حسن جوکار در کسوت سرپرست دفتر نظارت و ارزیابی شورای نگهبان در سطح استان فارس قدردانی کرد و گفت: سابقه همکاری خوبی در انتخابات گذشته از سوی مسئولان ارشد استان با دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات داشتیم که جای قدردانی دارد و امیدواریم این همکاری‎ها در دوره سرپرست جدید نیز ادامه داشته باشد.

در ادامه این مراسم، آیت الله لطف الله دژکام نماینده رهبر معظم انقلاب در فارس و امام جمعه شیراز نیز با بیان اینکه رهبر عظیم الشأن انقلاب بسیار زمان شناس و موقعیت شناس هستند، ابلاغ بیانیه گام دوم انقلاب از سوی معظم له را مصداق این ویژگی ها برشمرد و گفت: در این بیانیه رهبر معظم فرمودند در گام دوم عرصه وسیعی برای خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی به وجود آمد که باید این کارها را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه در مرحله تمدن سازی عقب نیستیم و کار مرحله به مرحله جلو می رود، گفت: گاهی اوقات این پرسش مطرح می شود که تقسیم کار چگونه انجام می شود و چه کسی باید در کجا تصمیم بگیرد که باید اینها بر مبانی خودش استوار شود.

آیت الله دژکام، وظیفه شورای نگهبان را در این زمینه سنگین توصیف کرد و گفت: باید آموزش های لازم انجام شود تا هر کسی آگاهانه وارد انتخابات شود.

امام جمعه شیراز با تأکید بر اینکه در عرصه مدیریت اخلاق و توانمندی مدیر بسیار کارساز است گفت: همه ما در هر جایی که مسئولیتی داریم باید بدانیم که زیر ذره بین الهی قرار داریم و باید جواب دهیم.

امیدواریم به آن نقطه مورد نظر خود برسیم و انسان هایی باشیم که در چارچوب خواست خدا عمل کنیم.

عنایت الله رحیمی استاندار فارس هم در این نشست با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران هیچگاه وابسته به یک جناح و شخص نبوده است، گفت: همگی این اعتقاد داریم که ضامن این انقلاب و حافظ آن حضرت بقیه الله الاعظم(عج) است و حتماً مسیر تکاملی خود را طی می کند.

وی با تصریح اینکه امروز نظام جمهوری اسلامی دستاوردهای بسیار خوب و شگرفی در ابعاد مختلف استانی، منطقه ای، ملی و بین المللی دارد، گفت: شرایط امروز اصلاً قابل قیاس با قبل از انقلاب نیست و آمارها چنین چیزی را ثابت می کنند و انتخابات هر 4 سال یک بار در چارچوب قانون اساسی برگزار می شود.

رحیمی در ادامه با ذکر این نکته که شورای نگهبان مورد اعتماد مردم و نظام بوده و پاسدار فرایند انتخابات است، گفت: شورای نگهبان همواره تلاش کرده تا بر مبنای قانون و شرع عمل کند و همیشه هم در این زمینه اثرگذار بوده است.

استاندار فارس، وظیفه دستگاه های اجرایی را در برگزاری انتخابات یادآور شد و گفت: وظیفه ما در این راستا اجرای انتخابات سالم، ایمن و با امنیت است که حتماً در انتخابات آینده هم این نکات را رعایت خواهیم کرد.

وی با تأکید بر اینکه باید راهکارهای مختلفی برای جذب مشارکت حداکثری مردم انجام دهیم، گفت: یکسری اقدامات باید انجام دهیم تا مردم امیدوارتر به آینده و پرشورتر و با نشاط تر به عرصه انتخابات ورود پیدا کنند و قطعاً با تلاش و کار انتخابات خوبی خواهیم داشت.

همچنین در این مراسم حسن جوکار سرپرست سابق دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در استان فارس هم با ذکر این نکته که 4 سال در این مرکز مشغول به خدمت بوده است، گفت: خدا را شاکرم که توانسته ام در طول 40 سال انقلاب اسلامی، مسئولیت هایی هم در شورای نگهبان داشته باشم که البته تجربه بسیار خوبی بود.

وی با تأکید بر اینکه مسئولیت شورای نگهبان را آگاهانه پذیرفتم و کارها را با مشورت و هماهنگی دوستان انجام می دادیم، گفت: باید تلاش کنیم تا محور کلیه فعالیت های حبل الله و وحدت و رویش باشد.

حجت الاسلام والمسلمین محمد عباس زاده جهرمی سرپرست جدید دفتر نظارت و ارزیابی شورای نگهبان استان فارس هم به عنوان آخرین سخنران این نشست ضمن قدردانی از فعالیت های انجام شده در این دفتر، بر لزوم روند وحدت و همگرایی با نهادهای مختلف استان به خصوص در بحث انتخابات تأکید کرد و گفت: برنامه ریزی های خود را مبتنی بر وحدت و انسجام انجام خواهیم داد.

در پایان این نشست نیز از زحمات 4 ساله حسن جوکار قدردانی و حجت الاسلام والمسلمین محمد عباس زاده جهرمی به عنوان سرپرست جدید دفتر نظارت و ارزیابی شورای نگهبان استان فارس معارفه شد.


کلید واژه ها: نظارت و بازرسی - استان - استان فارس - شورای نگهبان - انتخابات - عباسعلی کدخدایی - کدخدایی - نظارت - انقلاب اسلامی - بازرسی - روابط عمومی - دفتر - پیروزی انقلاب اسلامی - سخنگوی شورای نگهبان - سرپرست - نگهبان - انقلاب - شهدای انقلاب اسلامی - فارس - شورای - بهمن ماه - عباسعلی - حقوقدان - مسئولان - حضور - اسلامی - معارفه - دکتر - تکریم - روابط

آخرین اخبار سرویس:
مراسم عزاداری در باغملک 25 کرونایی بر جای گذاشت

نامه بدون پشتوانه نداریم/ عقبه تئوریک نامه طلبکارانه رییس دولت اصلاحات، حامی اصلی عاملان وضع موجود به رهبر انقلاب

شهرهای زرد مسافرپذیر نباید مشمول محدودیت شوند

نیازمند پرستار سالمند خانم

دستیار فیزیوتراپیست

نیازمند مکانیک و صافکار ماهر

استخدام بازاریاب امور ساختمانی

استخدام کارشناس منابع انسانی

راهیابی 6 کانون مساجد کردستان به مرحله نیمه نهایی طرح ملی ایران قوی

تشریح اهداف تشکیل فراکسیون پیشرفت شرق کشور و مکران در مجلس

گرامیداشت شهید مدافع حرم در لنگرود

نقاطی از محلات عودلاجان و سیروس با ورود دادسرای تهران ساماندهی شد

کار سخت رییس جمهور آینده با اقدامات تورم زای دولت روحانی

ممنوعیت ترددها و سفرها به شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی در ایام نوروزی

شهید احمد مکیان و عشق به گمنامی

مشکلات مردم درباره حذف فیزیکی دفترچه تأمین اجتماعی حل می شود

اصولگرایان چشم انتظار کدام نامزد هستند؟

غرضی: موبایل واجب تر از غذاست/ آمریکا هم در حوزه مخابرات نتوانست مثل ما عمل کند/ هاشمی تحملم می کرد

کاشت حدود نیم میلیون اصله نهال درختان هیرکانی در مازندران آغاز شد

تضییع حقوق عامه با عدم رعایت پروتکل های بهداشتی / خیز چهارم کرونا بر اقتصاد کشور اثر منفی می گذارد

واعظی: تحریم ها باشد یا نباشد، ارتباطی با FATF ندارد

35سری جهیزیه توسط نیروی زمینی سپاه استان اردبیل توزیع شد

راننده جهت آژانس تمام وقت و نیمه وقت

نماز جمعه این هفته اندیمشک برگزار نمی شود

ضرورت حضور متخصصین و متفکرین حوزوی در عرصه های تخصصی قانون گذاری

111 اثر غیرمنقول خراسان رضوی واجد ثبت ملی تشخیص داده شد

پشتیبان دستگاه پوز

کسب درآمد با کار مجازی

نظام زندگی اجتماعی انسان بدون همیاری داوطلبانه سامان نمی یابد

حضور نماینده شبکه بهداشت شهرستان ها در شعب انتخابات 1400

زیرساخت اینترنت پرسرعت در روستاها و مناطق محروم توسعه می یابد

موسوی: ثمرات قانون مجلس در حال نمایان شدن است

برگزاری رزمایش ضدعفونی معابر بخش بستان

مراسم نخستین سالگرد درگذشت فاطمه رهبر برگزار شد

آژانس نتایج سوالات درباره 2 مکان را به ایران ارائه کرده

اصولگرایان منتظر تصمیم کدام کاندیدا هستند؟

اصول سیاست خارجی بر اساس حفظ منافع طرفین و احترام متقابل باشد/ به دنبال ارتباط با کشورهای منطقه هستیم؛ نیکزاد درگفت و گو با شفقنا

غریب آبادی: آژانس نتایج تجزیه و تحلیل و سوالات مرتبط درباره 2 مکان را 2 ماه پیش به ایران ارائه کرده است

استاندار خراسان رضوی: عزم مدیران برای مولدسازی دارایی های دولت ضروری است

مجید صالحی هم به کرونا مبتلا شد

توصیه های معاون سیما به مجریان تلویزیونی

نقش مؤثر وقف برای کاهش طبقات اجتماعی / لزوم ترویج سنت حسنه «وقف»

منشی امور اداری

نیازمند خانم با دانش مبتدی به فوتوشاپ و شبکه مجازی

کارمند اداری

باگوشی همراه خود براحتی درمنزل صاحب شغل باشید

ابتلای مجید صالحی به ویروس کرونا

راه اندازی پویش اهدای خون به نام یک شهید در مشهد

تصویری حیرت انگیز از لحظه غروب سنگاپور

رییس سازمان زندان ها وارد تبریز شد

عکس | پایی که جا ماند

مهمترین مصوبات بودجه 1400 در هفته ای که گذشت

رییس سازمان زندان ها وارد تبریز شد

حضور نماینده شبکه بهداشت شهرستان ها در شعب انتخابات 1400

خوشحالی برای تصویب وام ازدواج 100 میلیونی یا نگرانی از ایجاد انحراف در ازدواج برای کسب وام؟

صدور سند برای تالاب انزلی غیرقانونی است

کوشکی: اصلاح طلبان روی لاریجانی تفاهم کرده اند

عروس وسط جشن داماد را عوض کرد + عکس

استقبال از سال نو با توجه شهرداری به شیوه نامه های بهداشتی

مدل کاشت ناخن.کاور ناخن.ترمیم کاشت. ژلیش

مشاوره حقوقی برای شرکتها، وکالت در پرونده های

شغل دوم

نیاز به سرمایه برا مشارکت مغازه کتونی

رقابت 80 حافظ قرآن در مسابقات «الحدیده» یمن

توجه ویژه به بخش کشاورزی و کشاورزان در سال 1400

واکنش محسن رضایی درباره شرکت در انتخابات ریاست جمهوری

دستورالعمل چهارشنبه آخر سال در تهران ابلاغ خواهد شد

توضیح بنیاد شهید درباره روند بررسی کمیسیون های پزشکی/ بررسی پرونده جانبازان سردشت همچنان ادامه دارد

تعابیری در باب فضیلت «درختکاری» از نگاه قرآن و روایات

کشته شدن 7 کارگر افغانی

گسترش درختان کشور به معنای امنیت غذایی و ملی است

وعده محسن رضایی: کاندیدای نظامی دست دزد ها را قطع می کند

تاب آوری در دستور کار شهرداری و شورای شهر همدان قرار گیرد 

اصولگرایان منتظر تصمیم نهایی کدام کاندیدای ریاست جمهوری هستند؟

فضای سیاسی 1400 با مقداری گشایش رو به رو خواهد بود / مردم گله دارند که گفتید عارف برود و روحانی را حمایت کنید، اما شرطی برای روحانی نگذاشتید

سرخط مهمترین مهمترین خبر های لرستان در15 اسفند ماه

بر خط جامعه/ از حضور وزیر آموزش و پرورش در ایکنا تا همایش خیر ماندگار

اخبار قرانی شبکه قران؛ 15 اسفند

استخدام منشی و مدیر داخلی خانم

آرایشگر اقا

نام گذاری فضای سبز بیمارستان، ولی عصر بافق به نام هر بخش

غرضی: با تمام دولت ها درگیر بودم/ هاشمی مرا تحمل می کرد

اقامه نماز جمعه در تمامی شهرهای استان همدان

اختصاص 1200 میلیارد ریال برای رفع مشکلات دستگاه قضایی استان آذربایجان غربی

از حضور وزیر آموزش و پرورش در ایکنا تا همایش خیر ماندگار

طرح مجلس برای اختیاری کردن سربازی +فیلم

پاسخ محسن رضایی به منتقدان کاندیدای نظامی برای ریاست جمهوری

یادداشت| «گروگان گیری عدالت»!

بررسی نقاط مثبت و منفی اجماع اصلاح طلبان در گفت و گو با موسوی لاری

نقش امامان محله در ارتقای روحیه معنوی حاشیه نشین ها/با افزایش دین داری آسیب ها را کاهش دهیم

از دیپلماسی قرآنی سیستان وبلوچستان در تهران تا تزریق 5 ترتیل قدرتمند به رگ های قرائت

عبور یک زرافه از جاده سوژه شد+ عکس

درختکاری از نگاه قرآن و روایات / تعابیری در باب فضیلت «درختکاری»

رییس قوه قضاییه در ارومیه: 1200 میلیارد ریال برای رفع کمبودها در استان آذربایجان غربی به تصویب رسید

حکایت صوت دلنشین قاری جوان مصری و شگفتی هیئت داوران + فیلم

فیلم/ این سکوت من باید شما را موعظه کند

توضیحات اوقاف کرمانشاه درباره تخریب یک خانقاه مخروبه؛ برای حفظ جان شهروندان مجبور به تخریب باقی مانده بنا شدیم

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام: سایت جمع سپاری برنامه هفتم در کشور فعال شد

اعلام موضع آمریکا در مورد عقب نشینی اروپایی ها در برابر ایران

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور دکتری مشخص شد

کدخدایی: جناح ها برای شورای نگهبان فرقی ندارد

کدخدایی: جناح ها برای شورای نگهبان فرقی ندارد