مطالب مرتبط:
سید مجید صدری عضو جدید هیات مدیره پرسپولیس کیست؟
موافقت با استعفای رسول پناه/ اعضای جدید هیات مدیره پرسپولیس معرفی شدند
درگیری لفظی معاون و رییس پیشین هیات مدیره: برو بیرون از ساختمان!
درگیری لفظی معاون و رییس پیشین هیات مدیره: برو بیرون از ساختمان!
آشنایی با عضو جدید هیات مدیره پرسپولیس/ مدیر مخابراتی در جمع سرخ پوشان
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 6 بهمن 1399 ساعت 08:052021-01-25اقتصادي

آتش اختلاف در حیاط خلوت دولتمردان اصفهان/ اعتراض هیات مدیره عمران زاینده رود به روابط فامیلی


در حالی که سازمان عمران زاینده رود همواره مورد انتقاد مردم چادگان به دلیل عدم ایفای نقش اجتماعی خود به شهر چادگان و عمران و آبادانی آن بوده است که در طی چندماه اخیر مسائل و مشکلات آن دوچندان شده است .

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس از اصفهان، کلنگ افتتاح دهکده تفریحی زایند رود در مجاورت دریاچه سد زاینده رود در شهر چادگان  در راستای توسعه و کمک به رونق گردشگری و اقتصادی در منطقه چادگان توسط استانداری اصفهان به زمین زده شد.

دهکده ای که از هدف اصلی خود دور می شود به تدریج این مجموعه رشد و توسعه پیدا کرد و با ورود بخش خصوصی به این مجموعه به تدریج احداث ویلاهای مجلل در این مجموعه آغاز شد و رفته رفته این مجموعه با آنچه در اهداف آن که کمک به رشد شهر چادگان بود فاصله گرفت؛ فاصله طبقاتی میان افراد متمولی که به این دهکده سفر می کردند و مردم بومی چادگان اندکی این موضوع که این دهکده در خدمت توسعه چادگان است را از مسیر خود منحرف ساخت.

در اوایل سال 98 بود که طی حکمی از سوی استاندار اصفهان، حمیدرضا جوادی به سمت مدیرعامل سازمان عمران زاینده رود انتخاب شد؛ پس از تغییر مدیرعامل جدید سازمان عمران زاینده رود، تغییر اساسنامه سازمان عمران مورد مطالبه معاون عمرانی استاندار اصفهان قرار گرفت.

  مطالبات کارگرانی که محقق نشد پس از این و با روی کار آمدن مدیرعامل جدید سازمان عمران زاینده رود، برخی شایعات پیرامون تعدیل و تبدیل وضعیت 100 کارگر سازمان عمران ایجاد شد که جوادی در گفت وگو با خبرنگار فارس در این باره اظهار کرده بود: هیچ تعدیل نیرو و یا تغییر وضعیت در سازمان عمران رخ نداده و حتی قرار است در زمینه بهبود وضعیت معیشتی و تغییر احکام کارگران این سازمان تغییراتی ایجاد کنیم.

پس از آن اما این موضوع رنگ و دیگری به خود گرفت و در سال 98 بود که خبر از این سازمان مبنی بر تبدیل قرارداد نیروهای دهکده از قراردادی به حجمی باعث تجمعاتی از سوی کارگران این سازمان شد که در پایان با ورود سازمان بازرسی کل کشور این موضوع منتفی شد و کارگران به محل کار خود با همان شرایط قبل بازگشتند.

ورود سازمان بازرسی به پرونده عمران زاینده رود سازمان بازرسی کل کشور در آن زمان اعلام کرده بود آماده بررسی گزارش های دریافتی در خصوص نحوه شکل گیری سازمان عمران زاینده رود و مجموعه ویلایی در چادگان و نیز واگذاری اراضی ملی و سایر مسائل مربوط به این دهکده تفریحی است.

در حالی که سازمان عمران زاینده رود همواره مورد انتقاد مردم چادگان به دلیل عدم ایفای نقش اجتماعی خود به شهر چادگان و عمران و آبادانی آن بوده است که در طی چندماه اخیر مسائل و مشکلات آن دوچندان شده است.

اعتراض هیأت مدیره به عملکرد مدیرعامل به وجود آمدن برخی مسائل مالی و همچنین ورود برخی نهادهای امنیتی به موضوع و دستگیری برخی از مدیران سازمان عمران به دلیل مسائل مالی نیز بر پیچیدگی این موضوع افزود.

در حالی که هیأت مدیره جدید سازمان عمران زاینده رود سال گذشته از سوی استاندار اصفهان حکم گرفته بودند که این هیأت مدیره با مشاهده مشکلات عدیده این سازمان در نامه ای در مهرماه 99 به استاندار اصفهان مهمترین مشکل سازمان را ضعیف و ناکارآمدن بودن مدیرعامل عنوان کردند.

در حالی که هیأت مدیره جدید سازمان عمران زاینده رود سال گذشته از سوی استاندار اصفهان حکم گرفته بودند که این هیأت مدیره با مشاهده مشکلات عدیده این سازمان در نامه ای در مهرماه 99 به استاندار اصفهان مهمترین مشکل سازمان را ضعیف و ناکارآمدن بودن مدیرعامل عنوان کردند.

    هیأت مدیره عمران زاینده رود: جوادی بماند، وضعیت دهکده بحرانی می شود در آن برنامه به نداشتن هیچگونه برنامه از سوی جوادی برای توسعه سازمان به شکلی که تا کنون هیچ برنامه ای در این خصوص به هیأت مدیره طی یکسال گذشته ارائه نشده و بیشتر به امور جزیی و تبلیغات اشاره شده است.

این نامه به موضوع ممنوعیت فروش زمین های دهکده تفریحی زاینده رود از سوی سازمان بازرسی کشور نیز اشاره داشته است و درباره مشکلات تأمین حقوق پرسنل تا پایان سال 99 با رویه مدیرعامل هشدار داده است.

چند روز پس از این نامه بود که مصوبه سازمان عمران زاینده رود مبنی بر انتخاب مسعود منتظری با اتفاق آرا به عنوان مدیرعامل جدید سازمان عمران زاینده رود به دفتر استاندار اصفهان و رییس شورای سازمان برای صدور حکم مدیرعامل جدید ارسال شد.

پس از آن بود که در آذرماه 99، هیأت مدیره این سازمان عمران در نامه ای به استاندار اصفهان به دلیل آنچه بی توجهی به فرآیند قانونی انتخاب مدیرعامل از سوی استاندار اصفهان ذکر کرده اند، استعفای خود را که به استعفای اجباری تعبیر شده بود، اعلام کردند تا مشکلات سازمان عمران وارد مرحله جدیدی شود.

پساپرده روابط فامیلی در انتصاب مدیرعامل سازمان عمران زاینده رود اما این پایان کار برای تغییرات انتخاب مدیرعامل جدید این سازمان نبود و برخلاف تصمیم هیأت مدیره برای انتخاب مدیرعامل جدید، استاندار به عنوان رییس شورای سازمان عمران زاینده رود هیچ واکنشی به این انتخاب انجام نداد و آنطور که اعلام شده، علت این عدم واکنش را باید در ارتباط فامیلی حمیدرضا جوادی مدیرعامل فعلی سازمان عمران زاینده رود با محمدباقر توکلی دستیار ویژه استاندار اصفهان جست وجو کرد؛ موضوعی که باعث شد این انتخاب هیأت مدیره از سوی استاندار اصفهان ملغی شود.

ماجرای نامه نماینده مردم چادگان به وزیر کشور این اتفاقات باعث شد تا نماینده مردم چادگان در مجلس شورای اسلامی در نامه ای به وزیر کشور به موضوعات رخ داده در سازمان عمران عمران از قبیل روابط خویشاوندی، عدم توجه به نظر هیأت مدیره از سوی مسؤولان استان و تغییر سریع اعضای هیأت مدیره و تغییر اساسنامه سازمان عمران زاینده رود و تضییع حق مردم محروم چادگان اعتراض کند و خواستار ورود وزارت کشور" به این موضوع شود.

استانداری اصفهان بدون نظر وزارت کشور اجازه تغییر اساسنامه ندارد پس از نامه محمدصالحی به وزارت کشور، مدیرکل تحول اداری وزارت کشور در نامه ای به حجت الله غلامی، معاون امور عمرانی استانداری اصفهان خواستار ارسال گزارشی جامعی از تغییرات سازمان عمران زاینده رود شد؛ همچنین در این نامه بر تدوین اساسنامه جدید تأکید و بیان شده هرگونه فرآیند اداری و قانونی در خصوص این اساسنامه باید پس از اعلام نظر وزارت کشور صورت بگیرد.

  مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری اصفهان نیزدر پاسخ به نامه وزارت کشور با اشاره به تشکیل جلسات متعدد برای انتخاب مدیرعامل جدید با حضور معاون امور عمرانی استاندار اصفهان، این جلسات را بی نتیجه اعلام کرده و در آن نامه از معرفی اعضای جدید هیأت مدیره توسط استاندار اصفهان خبر داده است.

در حالی این کش و قوس ها در مجموعه سازمان عمران زاینده رود رخ می دهد که ذی نفعان اصلی این مجموعه که در اساسنامه آن مردم شهر چادگان هستند، بهره برداری مناسبی صورت نمی گیرد؛ از سوی دیگر شائبه تغییر اساسنامه سازمان عمران زاینده رود برای حذف شهردار چادگان به عنوان عضو حقوقی دائم هیأت مدیره در سال های اخیر نیز مورد توجه است؛ موضوعی که با واکنش مردم این شهر مواجه شده است.

حمایت استانداری لازمه عبور عمران زاینده رود از بحران نکته دیگر اینکه با توجه به وضعیت نامناسب سازمان عمران زاینده رود و همچنین تغییر مدیرعامل در شرایط فعلی بیم آن می رود که مدیرعامل بعدی این سازمان دچار مشکلات عدیده ای شود و لازم است تا استانداری اصفهان حمایت های لازم را از مجموعه مدیریتی بعدی صورت دهد، ضمن آنکه مدیرعامل فعلی این سازمان که استخدام جمعیت هلال احمر است نیز با عدم تمدید مأموریت با توجه به ارتباط خویشاوندی با دستیار ویژه استاندار اصفهان، ممکن است با همین فشارهایی که چندماهی این سازمان را در بلاتکلیفی قرار داد، در ادامه در پست های مدیریتی دیگر و در رده های مدیریتی بالاتر مشغول فعالیت شود.

محمد عرب در گفت وگو با خبرنگار فارس در اصفهان درباره آخرین وضعیت سازمان عمران اظهار داشت: جلسه هیأت مدیره سازمان عمران روز گذشته با حضور اعضای جدید و استاندار اصفهان درباره مشکلات این سازمان برگزار شد که در این جلسه استاندار انتخاب مدیرعامل را به صورت کامل به هیأت مدیره واگذار کرد.

شهردار چادگان همچنان عضو هیأت مدیره عمران زاینده رود است شهردار چادگان درباره وضعیت عضویت خود در هیأت مدیره نیز اظهار داشت: شهردار چادگان همانند گذشته عضو هیأت مدیره سازمان عمران است و بنده نیز در جلسه روز گذشته هیأت مدیره حضور داشتم و این رویه درباره حضور شهردار چادگان در هیأت مدیره سازمان عمران تغییر نکرده است.

وی در پاسخ به این سوال که تلاش هایی برای تغییر اساسنامه سازمان عمران زاینده رود در حال انجام است، اظهار داشت: با توجه به قانون شهرداری ها، هرگونه تغییر اساسنامه سازمان های تابعه شهرداری ها باید با تأیید شورای شهر صورت بگیرد و از آنجا که سازمان عمران زاینده رود تحت مجموعه شهرداری چادگان است، این تغییرات باید در شورای شهر چادگان به تصویب برسد؛ ضمن آنکه خط قرمز ما در تغییر اساسنامه این سازمان حقوق مردم چادگان است و به هیچ عنوان اجازه نخواهیم داد این موضوع در اساسنامه که در تلاش برای تغییر آن هستند گنجانده شود.

بدهی 2 ساله دهکده به شهرداری چادگان عرب درباره بدهی سازمان عمران به شهرداری چادگان نیز گفت: سازمان عمران هیچ کدام از بدهی های خود از سال 98 را به شهرداری چادگان پرداخت نکرده است و این مبالغ هنوز وصول نشده و تنها بخشی از هزینه صدور پروانه به شهرداری پرداخت شده است.

ماجرای اعتراض مقام معظم رهبری" به احداث سازمان عمران زاینده رود در پایان آنچه مهم است این که سازمان عمران زاینده رود با هدف کمک به توسعه منطقه محروم چادگان بنا شده است؛ موضوعی که هر روز که از تاریخ احداث آن می گذرد بیشتر به باد فراموشی سپرده می شود و ناخودآگاه سخنان رهبر معظم انقلاب درباره این مجموعه را تداعی می کند.

ایشان در جلسه هیأت دولت اصلاحات درباره این سازمان بیان کرده بودند: در این در استان اصفهان شهری (چادگان) را سراغ دارم که در میان دو دره عده ای در فقر و فلاکت، و عده ای در ناز و نعمت زندگی می کنند که این خواب را از چشمان من ربوده است و اگر پیش از این می دانستم با این که قصد ندارم در امور اجرایی کشور دخالت کنم، احداث این مجموعه را متوقف می کردم.

حال باید منتظر ماند و دید که آیا رویه سازمان عمران زاینده رود در خدمت به توسعه منطقه چادگان شکل واقعی خود را خواهید دید یا در ادامه مسیر قبلی حیاط خلوتی برای انتصابات افراد نزدیک به مسؤولان سطح اول استان اصفهان باقی خواهد ماند.

انتهای پیام/63086/ج30/
کلید واژه ها: چادگان - زاینده رود - شهر چادگان - به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس - زاینده - اصفهان - استانداری اصفهان - عمران - دهکده - خبرگزاری فارس - سد زاینده رود - سازمان عمران - فاصله طبقاتی - رونق گردشگری - توسعه - رشد و توسعه - هیات مدیره - دولتمردان - استانداری - ایفای نقش - بخش خصوصی - حیاط خلوت - مردم بومی - رفته - مردم - خبرگزاری - اجتماعی - گردشگری - اقتصادی - آبادانی

آخرین اخبار سرویس:
سهامداران عدالت مراقب افراد کلاهبردار باشند

از تاخیر در خودروی راناپلاس تا شلوغی مرکز تعویض پلاک میثم

مسافران خارجی و تاجران قبل از تست کرونا حق ورود به کشور ندارند

فراهم شدن شرایط ثبت نام برای پرداخت تسهیلات کرونایی به رانندگان

همه حوضه های آبریز و سدهای خوزستان، در کنترل اند

33 رییس شعبه بانک سپه جزء برترین های بانکی

اینفو | میزان افزایش قیمت برخی از میوه ها از دی تا اسفند

کارگر با حقوقش باید ماهی دوبار گوشت بخورد

دکتر مونسان: امیدواریم با تولید انبوه واکسن کرونا شاهد حضور مجدد گردشگران خارجی در ایران باشیم

قمار 123 میلیارد دلاری وارن بافت

آب، برق و گاز چه کسانی رایگان می شود؟

فراخوان ثبت نام در هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت لرستان

کارگر با حقوقش باید ماهی دوبار گوشت بخورد

معاون استاندار لرستان: مردم به اندازه مصرف، کالای اساسی خرید کنند

کمبودی برای کالاهای اساسی بازار شب عید در چهارمحال وبختیاری وجود ندارد

کمک های مردمی به ستاد دیه استان اردبیل افزایش یافته است

قیمت پراید در شهرهای مختلف

محققان پرینتر سه بعدی کوچک و کاربردی ساختند

ویدئو | چرا روغن کم و گران شد؟

واردات 100 هزارتنی لوله به کشور ضربه بزرگی به شرکت لوله گستر اسفراین است

جزییات طرح فروش فوری سایپا؛ عید تا عید

اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی درباره آخرین تغییرات سهمیه بنزین وانت بارها

نان محتکران در روغن است

از واکسن خوراکی کرونا چه خبر؟

چرایی کمبود مرغ در فروشگاه های قزوین + فیلم

تاکید بر تصفیه تکمیلی و بازچرخانی آب در واحد های صنعتی

جلسه شورای عالی کار برای تعیین حقوق کارگران سال 1400 / افزایش 7 میلیونی دستمزد کارگران در سال جدید صحت دارد؟

ارزش سهام عدالت 52 هزار تومان افزایش یافت

قیمت خودرو 99/12/6

افزایش 40 درصدی صادارت کفش ایرانی

جنوب کرمان در 10 محصول کشاورزی رتبه اول تا سوم کشور را به خود اختصاص داده است

ارزش سهام عدالت امروز 6 اسفند + اخبار

مرغ دوباره از مشهد پر کشید | مثل همیشه باید به مردم بگوییم که چند روزی مرغ نخورید! + فیلم

وزیر صمت: نگرانی در مورد روغن نداریم

راهکارهای کنترل بازار میوه شب عید/ صادرات، علت افزایش قیمت میوه نیست

آشنایی با لوله گالوانیزه و لوله داربستی با آهن فلز

آغاز فروش اوراق گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه گذاری عام در بانک رفاه کارگران

بسته بندی سالانه حدود 75 هزار تن نخود در استان کرمانشاه

استفاده 70درصد مردم شادگان از ماسک

بندپی: تهران با مشکل کمبود مرغ مواجه است

واکنش وزارت نفت به تمسخر وزیر و کارکنان صنعت نفت توسط صداوسیما

​سهامداران شرکت «لاستیک یزد» سود سهام خود را در شعب بانک صادرات ایران دریافت کنند

برگزاری نشست هم اندیشی و تبادل نظر بیمه مرکزی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای

رزرو بلیط اتوبوس با ایران امیر

آخرین وضعیت کرونا در کرمان/ حضور وزرای ایران و ونزوئلا در کرمان/ شگفت زدگی وزیر گردشگری ونزوئلا از دیدن مرقد سردار سلیمانی

آغاز فروش اوراق گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه گذاری عام در بانک رفاه کارگران

قرارداد ساخت 3500 واحد مسکونی در بهارستان اصفهان امضا شد

بازار نابسامان روغن خوراکی کی به ثبات و آرامش می رسد؟ | نباید برای فروش روغن صف ایجاد شود

انتقاد شهردار زنجان از ستاد کرونای استان/ مقصر افزایش دست فروشان در هسته مرکزی شهر شما هستید

اعمال تغییر در سهمیه بنزین وانت بار ها

اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی درباره آخرین تغییرات سهمیه بنزین وانت بارها

رزرو بلیط اتوبوس با ایران امیر

نشست اتحادیه ی صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران با صندوق های فناوری کشور

کاهش ذخایر برف نسبت به 14 سال اخیر

ضرورت بروز رسانی اطلاعات دارندگان فیش حج تمتع در سامانه حج و زیارت

کلنگ زنی طرح ایمن سازی محور یاسوج - سمیرم

کفسابی، سنگ سابی و هر چیزی که لازم است در مورد آن بدانید

کره جنوبی در اسرع وقت دسترسی به منابع مالی ایران را فراهم کند

احتمال کاهش قیمت در بازار مسکن

آشنایی با لوله گالوانیزه و لوله داربستی با آهن فلز

طرح آبرسانی به 61 روستا به بهره برداری رسیده است

خشم مردم لبنان واکسیناسیون نمایندگان پارلمان/ تهدید بانک جهانی

ترفند جدید مرغ فروشی ها برای دور زدن تعزیرات

بازدید از نخستین طرح سرشاخه گیر گیلان

افزایش امنیت اسکناس های جدید

کمبود روغن برای مصارف خانگی و صنعتی در آذربایجان شرقی

تنظیم بازار به صورت منطقه ای دارای چالش های جدی است

برند تجاری فرش دستبافت ایرانی ثبت می شود/ افزایش صادرات فرش

سرمایه گذار بورس مراقب سیگنال فروشی باشد/ پیروی 10 هزار نفر از سیگنال های پسر 12 ساله

تداوم نوسان قیمت ها در بازار خودرو

گام آخر اجرای طرح قطار حومه ای ورامین

از چه شرکتی سرور بورس بخریم؟

راهنمای انتخاب انواع کیسه های پلاستیکی دسته دار

دومین صندوق منطقه ای حمایت از توسعه بخش کشاورزی کشور در چابهار می شود

طرح زیرگذر باغ شاهزاده ماهان فاقد توجیه فنی

ظرفیت 30 میلیارد دلاری تجارت ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا

کرونا، نشست اوپک را به تأخیر انداخت

از چه شرکتی سرور بورس بخریم؟

کشف بیش از 6 تن آرد نانوایی دولتی احتکاری در قم

تهران چقدر کمبود مرغ دارد؟

آیا مشکل کمبود روغن خوراکی حل می شود؟

کاهش ذخایر برف نسبت به 14 سال اخیر/ بارش 2 هفته آتی کمتر از نرمال است

لزوم نظارت های دقیق بر بازار و رصد قیمت ها

استفاده از ماسک در شادگان به بیش از 70 درصد رسید

اطلاعات کامل از وضعیت فعلی کیوسک های خرمشهر تحویل شورا شود

‏مصوبه مهم مجلس برای تعرفه های آب، برق و گاز

حکم تخلیه ساختمان شهرداری ناحیه یک خرمشهر صادر شده است

سهمیه بنزین وانت بارها تغییر کرد

پرونده مسکن مهر تا پایان امسال بسته می شود

واکنش عجیب ایلان ماسک به منتقدان مواضعش درباره بیت کوین

یونیسف: ایران هشتمین کشور تولیدکننده واکسن کروناست | انواع واکسن ایرانی نیمه اول 1400 به تولید می رسد

راهنمای انتخاب انواع کیسه های پلاستیکی دسته دار

بازگشت 17 هزار میلیارد اعتبار اسناد املاکی به جمعیت هلال احمر

قیمت جدید انواع لاستیک کره ای در بازار | جدول

بیش از 30 درصد شاغلان روسیه ترکیبی از دورکاری و حضور در محل کار را ترجیح می دهند

سومین جلسه دیدار مدیران اعتباری بانک با فعالان اقتصادی امروز برگزار شد.

استفاده از تصاویر ماهواره ای برای تهیه نقشه اراضی حوضه های آبریز

کاهش 10 درصدی ورودی مخازن آبی

ضرورت بروز رسانی اطلاعات دارندگان فیش حج تمتع در سامانه حج و زیارت

سهمیه بنزین وانت بارها تغییر کرد

آتش اختلاف در حیاط خلوت دولتمردان اصفهان/ اعتراض هیات مدیره عمران زاینده رود به روابط فامیلی

آتش اختلاف در حیاط خلوت دولتمردان اصفهان/ اعتراض هیات مدیره عمران زاینده رود به روابط فامیلی