مطالب مرتبط:
استانداردسازی پروژه ها منجر به توسعه پایدار می شود
بازدید از پروژه های شاخص و توسعه محله ای منطقه 20
احصاء پروژه های احداثی 1400 براساس مطالبات توسعه محور محلات
معاون وزیر: آموزش و پرورش در توسعه پایدار نقش اساسی دارد
درآمد پایدار برای توسعه روستاها ایجاد می شود
-65 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 5 بهمن 1399 ساعت 22:052021-01-24اقتصادي

استانداردسازی پروژه ها منجر به توسعه پایدار می شود


استاندار ایلام با اشاره به اینکه استانداردسازی پروژه ها منجر به توسعه پایدار می شود، گفت:اعتبار لازم برای ایجاد آزمایشگاه مکانیک در شهرستان های استان اختصاص یابد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری موج ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی در دیدار با مدیرعامل شرکت مادرتخصصی آزمایشگاه فنی مکانیک خاک کشور با اشاره به اینکه رعایت استانداردها در روند اجرای پروژه های نفتی و زیرساختی موجب توسعه پایدار عمرانی استان می شود، افزود: از جمله عوامل بروز برخی مشکلات حادث شده در ابنیه و پروژه ها انجام نشدن آزمایش های درست و دقیق در روند اجرای آنهاست.

وی با بیان اینکه شرکت فنی مکانیک خاک استان در پروژه های مهمی چون سامانه گرمسیری، نفت و گاز، ابنیه، تونل و راه سازی حضور پررنگ و غیرقابل انکاری داشته است، اظهار داشت: استان ایلام ظرفیت و پتانسیل زیادی برای توسعه عمرانی دارد و فاکتور اصلی در این مسیر استانداردسازی طرح هاست که آزمایشگاه فنی مکانیک خاک در این زمینه وظیفه و مسوولیت سنگینی را بر عهده دارد.

استاندار ایلام تصریح کرد: باتوجه به اینکه دولت درصدد کوچک سازی بدنه خود و واگذاری بیشتر خدمات و اقدانات به بخش خصوصی است، آزمایشگاه فنی مکانیک خاک می تواند با استفاده از جوانان تحصیل کرده جویای کار آزمایشگاه های خصوصی را دایر و بر پروژه های بخش خصوصی نظارت کند.

نماینده عالی دولت در استان در ادامه خواستار اعتبار لازم برای شهرستان های تازه تاسیس و دورافتاده استان جهت ایجاد نمایندگی آزمایشگاه مکانیک شد و خاطرنشان کرد: لازم است در جهت ایجاد نمایندگی آزمایشگاه مکانیک با مرکزیت شهرستان های که امکان دسترسی باقی شهرستان ها فراهم باشد اعتبارات لازم اختصاص یابد.

وی افزود: راه اندازی شعبات و تجهیزات طرح های آزمایشگاهی نیازمند تزریق اعتبارات لازم است که انشاءالله در این زمینه مساعدت لازم صورت پذیر.

آزمایشگاه فنی مکانیک خاک ایلام بر 124 پروژه عمرانی نظارت می کند معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی فنی و مکانیک خاک با اشاره به اینکه حضور و مشارکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان ایلام در طرح ها و پروژه های مختلف عمرانی و زیرساختی اشاره کرد و گفت:از مجموع 213 پروژه عمرانی مهم در استان ایلام، این شرکت بر 124 پروژه نظارت و کنترل دارد.

مجید کیان پور با بیان اینکه آزمایشگاه فنی مکانیک خاک ایلام بیش از 60 درصد پروژه های عمرانی استان نظارت و کنترل می کند ، افزود: در دهه سوم دیماه سال جاری برداشت شریان ها و مسیرهای مواصلاتی استان به طول 958 کیلومتر انجام شد تا فرآیند نگهداری و روکش راه ها سهل تر شود.

وی با بیان اینکه آزمایشگاه های این شرکت به طور میانگین در بیش از 50 درصد پروژه های عمرانی و زیرساختی بخش دولتی و خصوصی نظارت و مشارکت دارند،اظهار داشت: بیش از 60 هزار کیلومتر از راه ها و شریان های کشور از مهرماه امسال با دستگاه های اسکنر پیشرفته مورد اسکن، کنترل و نظارت قرار گرفته است و این برنامه 67 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تاکنون 35 هزار کیلومتر از این راه ها اسکن غیرمخرب شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی فنی و مکانیک خاک کشور تصریح کرد:بیش از 500 نوع آزمایش در کشور انجام می شود و دامنه آزمایش ها گسترده و منحصربه فرد است و از یک هزار و 100 میلیارد تومان بازار ژئوتکنیک که در کشور وجود دارد 22 درصد آن متعلق به آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک است.

کیانپور با بیان اینکه تلاش و هدف عمده آزمایشگاه فنی مکانیک خاک این است که مدیریت و کنترل بیشتری بر روی پروژه ها و طرح ها داشته باشد و طبق اساس نامه این شرکت هدف ارائه خدمات کیفی و فنی به مجریان پروژه ها و بهره برداران است، خاطرنشان کرد: در 2 دهه اخیر میزان خسارت های جانی و مالی و بروز خسارت ها در برابر حوادثی چون زلزله در کشور کاهش یافته و توجه ویژه ای به بخش ساخت و سازها و روند نوسازی بافت های روستایی انجام گرفته و 200 هزار مسکن روستایی در 15 سال اخیر نوسازی می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: شیوه ساخت و سازها نوین و تجدید نظرهایی در روش های طراحی ساخت و سازها صورت گرفته و این شیوه نامه ها به سمت بهینه سازی رفته است و نیز آیین نامه موسوم به 2800 که برای مقابله با ویرانی های زلزله است، تاکنون چهار بار ویرایش و در هر مرحله از ویرایش، تجارب و پژوهش هایی در مورد زلزله گنجانده شده است.

کیان پور افزود: اتفاقات مثبتی در زمینه ساخت و ساز در کشور رخ داده و وزارتخانه های کشور و راه و شهرسازی به همراه بانک مرکزی به عاملیت بانک مسکن دستورالعمل های مناسبی برای بافت های فرسوده دارند و به هر منزل مسکونی بافت فرسوده 100 میلیون تومان تسهیلات پرداخت تا تخریب و نوسازی و مقاوم سازی شود.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی آزمایشگاه فنی مکانیک خاک در نشست شورای فنی استان ایلام با بیان اینکه عمر مفید ساختمان ها در کشور 30 سال است، گفت: هدف اصلی این شرکت افزایش عمر مفید ساختمان ها به بیشتر از 30 سال است.

کیان پور با اشاره به اینکه افزایش عمر مفید پروژه های عمرانی، زیرساختی و ساختمان ها در گرو کنترل کمی، کیفی و تضمین کیفیت پروژه ها و مصالح به کار رفته در این طرح هاست، افزود: کنترل کمی و کیفی پروژه ها موجب کاهش هزینه کردهای مالی و نیز نگهداری ابنیه بعد از ساخت و بهره برداری می شود و در این راستا باید استانداردسازی ها در همه پروژه های بخش دولتی و خصوصی لحاظ و نظارت شود.

وی اظهار داشت: یکی از مواردی که به افزایش نظارت ها و کنترل کمی و کیفی پروژه ها منجر می شود، حضور سرزده و بدون اطلاع قبلی کارشناسان و ناظران شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک با همکاری سازمان نظام مهندسی و اعضای شورای فنی استان بر سر اجرای پروژه ها حین انجام کار است.

کیانپور اضافه کرد:همچنین همکاری و مراوده بیشتر آزمایشگاه فنی خاک استان ایلام با اداره کل استاندارد برای کنترل کیفی پروژه های ساختمانی و عمرانی به ویژه بخش خصوصی از دیگر مواردی است که مسئولان استان باید به آن توجه بیشتری بکنند.

وی بر حضور و نظارت ناظران آزمایشگاه بر پروژه های بخش خصوصی و شخصی تاکید کرد و اظهارداشت: هرچند سرمایه ایجاد این طرح ها از خود افراد یا شرکت های بخش خصوصی است، اما یک سرمایه ملی محسوب می شود بنابراین نظارت بر سلامت و استاندارد سازه ها اجتناب ناپذیر است.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی آزمایشگاه فنی مکانیک خاک با بیان اینکه ایران کشوری حادثه خیز است و در طول سال شاهد حوادث مخربی چون سیل و به ویژه زلزله هستیم، گفت: یکی از راه های کاهش آثار مخرب زلزله و سیل تقویت استحکام سازه های زیرساختی نظیر جاده، پل، تونل و ساختمان هاست.

کیان پور اضافه کرد: یکی از مواردی که باید نظارت بر آن بیشتر شود، تولید بتون مورد نیاز پروژه ها است، نظارت بر تولید کیفی بتون براساس نوع سازه ها بیشتر و این نظارت کنترل کیفی بتون در محل اجرای پروژه انجام شود تا استحکام، مقاومت و عمر مفید آن بنا افزایش یابد.

همچنین معاون امور عمرانی استاندار ایلام نیز در این نشست گفت: نکته حائز اهمیت در استانداردسازی ساختمان ها و ابنیه، ایجاد فرهنگ مطالبه گری در بین مردم، مسئولان و پیمانکاران پروژه هاست که خواهان و مطالبه گر مصالح کیفی، اجرای پروژه های مطابق با استانداردهای روز دنیا باشند.

احمد کرمی افزود: با نظارت هوشمند و مطالبه گرانه، بدون شک سرمایه های کلان پروژه ها در جای درست و با کمترین هزینه ها به کارگیری می شود و کنترل کیفیت مصالح و ابنیه، ماندگاری و افزایش عمر مفید بنا را در پی خواهد داشت.

وی اظهار داشت: آزمایشگاه فنی و مکانیک استان ایلام در زمینه تجهیز دستگاه های نوین و بروز باید بیشتر تقویت شود تا نتایج آزمایش ها و کنترل کمی و کیفی پروژه ها نزدیک به واقعیت و استانداردهای تعریف شده باشد.

معاون استاندار ایلام با بیان اینکه مجموعه استانداری و دستگاه های اجرایی همکاری مطلوبی با شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک دارند، یادآور شد: گاهی مواقع جلسات شورای فنی در محل اجرای پروژه برگزار می شود.


کلید واژه ها: استان - استاندار - پروژه ها - توسعه پایدار - استانداردسازی - پروژه - توسعه - مکانیک خاک - مکانیک - آزمایشگاه - آزمایش - پایدار - قاسم سلیمانی دشتکی - رعایت استانداردها - ایلام - استاندار ایلام - سازی - عمرانی - قاسم سلیمانی - توسعه عمرانی - استانداردها - فاکتور اصلی - استان ایلام - اشاره - ابنیه - مسیر - روند - شرکت - مدیرعامل - خبرگزاری

آخرین اخبار سرویس:
از هزینه تمام شده هر کارمند برای شهرداری تبریز تا سرانه هر شهروند/ تعداد حقو ق بگیران شهرداری به تفکیک

جریمه 7 میلیاردی برای محتکران لاستیک و لوازم خانگی در همدان

محکومیت قاچاقچی اقلام بهداشتی در قزوین

تولید خودرو در کشور 19 درصد رشد کرد

جهانگیری مصوبه برنامه جایگزینی شناورهای دریایی سنتی را ابلاغ کرد

پیش بینی بورس فردا دوشنبه 18 اسفند 99

بنای تاریخی امامزاده سید احمد در هزاوه مرمت می شود

هزینه تمام شده هر کارمند برای شهرداری تبریز / تعداد حقو ق بگیران شهرداری به تفکیک

پیش بینی افزایش حقوق کارگران در سال آینده

رییس سازمان بورس توصیه کرد: سرمایه گذاری در بورس به جای رمزارزها

همکاری ایران و چین برای ساخت آینده بهتر

اخذ سند حدنگاری برای یک سوم اراضی ملی دماوند

استخدام کارشناس حسابداری در شرکت رونیکس در شیراز

استخدام 4 عنوان شغلی در شرکت مهندسی تولیدی در شهرک صنعتی شمس آباد

استخدام بازرس فروش در شرکت بین المللی محصولات پارس در تهران

خرید تلویزیون 65 اینچ با بهترین قیمت

استخدام انباردار با حقوق و بیمه در یک شرکت معتبر در خراسان رضوی

استخدام حسابدار خانم در کاج تجارت سرزمین فارس در محدوده ستارخان تهران

استخدام ویزیتور حضوری(فروش گرم) در شرکت پرچمداران صنعت نوین در قزوین

شرکت ایساتیس برای تکمیل کادر فروش خود نیرو میگیرد ...

ارزش روز پالایشی یکم در 17 اسفند 99

استخدام شاطر نان تیری

اختصاص 250 میلیارد تومان باقیمانده فاینانس راه آهن اردبیل

مقاوم سازی 50 درصد واحدهای روستایی قم

تحقق 94 درصدی پرداخت تسهیلات ازدواج در کرمانشاه

رییس سازمان بورس: به جای سرمایه گذاری در رمزارزها در بورس سرمایه گذاری کنید

طرح محدودیت صادرات میوه تا پایان رمضان در دستور کار ستاد تنظیم بازار قرار گرفت

تامین اعتبار تکمیل بند خاکی ارمیان میامی

تحقق بسیاری از اهداف جهش تولید در بخش صنعت و معدن

ام وی ام 315 هاچ بک محبوب مدیران خودرو با تجهیزات جدید

پاسخ ایران خودرو به ویدیوی خودروهای مزایده ای

توزیع 35 میلیون لیتر مواد سوختی در روستا های قزوین

همکاری ایران و چین برای ساخت آینده بهتر

سناریوی روحانی برای کنترل گرانی

تخم مرغ ارزان می شود

استخدام کارشناس فروش با حقوق ثابت و مزایا در یک سامانه معتبر در قم

جمع آوری بیش از 2 میلیارد تومان کمک نقدی در جشن نیکوکاری کرمانشاه

خرید تلویزیون 65 اینچ با بهترین قیمت

اسکناس 50 هزار ریالی جدید

از هزینه تمام شده هر کارمند شهرداری تبری تا سرانه هر شهروند تبریز / تعداد حقو بگیران شهرداری به تفکیک

کشت گندم در 6 میلیون هکتار از مزارع کشور

استخدام بازاریاب تلفنی در زمینه علمی و آکادمیک و جذب کاربر در تهران

پیش بینی افزایش حقوق کارگران در سال آینده

آسان پرداخت و پرداخت موبایلی مبتنی بر EMV

واکسن کرونای «شهید فخری زاده» مجوز آزمایش انسانی دریافت کرد/ تولید انبوه واکسن از مرداد 1400

آبمیوه لونیز

استخدام نیروی کار آقا

استخدام فروشنده در پاساژ های سی

جذب یک نیروی فنی

استخدام در فست فود خوابگاه دانشجویی خواهران

استان سمنان کمبود مرغ و تخم مرغ ندارد

حدنگاری بیش از یک میلیون هکتار از اراضی ملی گلستان

استخدام مونتاژکار و تعمیرکار موتورهای سنگین

نیاز به 1000 کارگر ماهر در صنایع قزوین

به آشپز ماهر و ساده نیازمندیم

مزیت تعاونی ها در کنار هم قرار گرقتن تخصص ها است

نسخه فراموش شده اقتصاد ایران تعاون است

رییس سازمان بورس خطاب به بانک مرکزی؛ نرخ سود بین بانکی را کاهش دهید

پرورش 735هزار و 580 قطعه بچه ماهی گرمابی در مه ولات

تشکل های کارگری و کارفرمایی بیش از 70 درصد رشد داشتند

لزوم کنتورگذاری چاه های آب دستگاه های دولتی

اهدای بسته های کمک معیشتی به مددجویان دودانگه ساری

پیش بینی بورس فردا دوشنبه 17 اسفند 99

رشد فروش CP کالاف دیوتی در سال 2021

توضیح اداره اتباع درباره وضعیت مجوز «موسسه باور سبز»

مدیرکل بازرسی کار در اصفهان: ساختار بازرسی کار اصلاح می شود

تصویری از اسکناس 5 (هزار) تومانی جدید

تحقق جهش تولید از نگاه وزیر صمت

هشدار رییس بورس نسبت به ورود به بازار رمز ارز ها

احراز هویت 4.5 میلیون ایرانی از طریق سامانه شرکت دانش بنیان پارت

کارکنان دولت سال آینده چقدر حقوق می گیرند؟

مقاومت دولت در برابر افزایش معقول دستمزد 1400

قیمت پایه محصولات پتروشیمی اعلام شد

رشد 19 درصد تولید خودرو تا پایان بهمن ماه

6 میلیارد دلار ارز 4200 تومانی برای کالاهای اساسی تخصیص یافته است

آسان پرداخت و پرداخت موبایلی مبتنی بر EMV

طرح حفاظت خاک و کنترل رسوب باشماق چای میانه افتتاح شد

شهرک های صنعتی ضعیف ترین عملکرد را در مغان داشته است

کشف و توقیف 1500 حلب روغن نباتی نیمه جامد در مشهد

دستگاه جوجه کشی داتیکس 5 روانه بازار شد

ورود مزایده های حوزه معدن به بورس کالا در سال 1400

استان سمنان کمبود مرغ و تخم مرغ ندارد

طرح همکاری در شرکت دانش بنیان

همکاری در فروشگاه برند ترک

استخدام حسابدار و نیروی دفتری

کار تایپ، ساده و آسان، سراسر کشور

استخدام مونتاژ کار

نیروی خانم وآقا زیر 30 سال جهت کار در کبابی

استخدام کارشناس hse و کارشناس it در شرکت رزیتان در تاکستان

استخدام حسابدار و کمک حسابدار در شرکت پارس محاسب اقتصاد قرن جوان در تهران

کمبود مرغ در آذربایجان شرقی به خاطر توزیع است

جذب نیرو حراست و نیرو خدمات

رونمایی از سامانه پایش نهاده های دامی در فارس

قیمت انواع میوه و تره بار در آستانه شب عید / هر کیلو موز 37 هزار تومان

افزایش تسهیلات گلخانه ای در خراسان جنوبی

شاکرمی اعلام کرد: رشد 73 درصدی تشکل ها از سال 92

توزیع یک هزار بسته معیشتی در ملارد

آسان پرداخت و پرداخت موبایلی مبتنی بر EMV

بنا تاریخی امامزاده سید احمد در هزاوه مرمت می شود

احداث 34 هزار واحد مسکونی برای محرومان

استانداردسازی پروژه ها منجر به توسعه پایدار می شود

استانداردسازی پروژه ها منجر به توسعه پایدار می شود