مطالب مرتبط:
قشر مولد را اسیر بخشنامه های تعدادی بروکرات حقوق بگیر نکنید
قشر مولد را اسیر بخشنامه های تعدادی بروکرات حقوق بگیر نکنید
قشر مولد را اسیر بخشنامه های تعدادی بروکرات حقوق بگیر نکنید
قشر مولد کشور اسیر بخشنامه های تعدادی بروکرات حقوق بگیر است
تصویب افزایش اعتبار بند «و» تبصره دو بودجه/ امیدواری برای اجرای دور دوم همسان سازی حقوق بازنشستگان کارگری
-3 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 5 بهمن 1399 ساعت 18:402021-01-24اقتصادي

قشر مولد را اسیر بخشنامه های تعدادی بروکرات حقوق بگیر نکنید


رییس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به تکرار اشتباهات در اقتصاد ایران گفت: مصلحت اندیشی در ارائه تصویر واقعی از مشکلات اقتصادی را کنار بگذارید.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازعنوان کرد.

متن کامل سخنرانی رییس اتاق ایران به شرح زیر است: بررسی مصوبات کمیسیون تلفیق مانند کاهش نرخ مالیات بر سود اشخاص حقوقی حاوی پیام های مثبت برای توجه به بخش مولد اقتصاد کشور است، اما آثار برخی تصمیمات مانند افزایش قیمت سوخت و برق برای بخش مهمی از صنایع و یا افزایش قیمت ارز لازم است، مورد بررسی بیشتر قرار گیرد.

مجلس یازدهم از آغاز به کار خود در خرداد ماه سال جاری همواره موضوعاتی از قبیل بهبود محیط کسب وکار و ارتقای شاخص های اقتصادی را به عنوان برنامه های اصلی خود مورد توجه قرار داده است.

تحقق برنامه های مذکور، نیازمند ابزارها و سازوکارهایی است که مهم ترین آنها عبارتند از تصویب قانون و مهمتر از آن اعمال نظارت.

یکی از آسیب هایی که به ویژه در سال های اخیر در نظام قانون گذاری آشکار شده است، تصویب قوانین متعدد در مورد موضوعاتی که پیشتر در نظام حقوقی یا محتوای مشابه موجود بوده اند، اما به مرحله اجرا نرسیده اند.

رویکرد تقنینی به جای رویکرد نظارتی موجب شده، نظام حقوقی به دلیل عدم انجام فرآیند تدوین و تنقیح نه تنها به حل مشکل جاری کمک نکند، بلکه به افزایش بار قوانین، مقررات و تورم قوانین بیانجامد.

این درحالی است که بر اساس سخنان رییس مجلس در روزهای آغاز به کار مجلس یازدهم (گفت وگوی تلویزیونی در 24 تیر 99) تاکید کردید: بین قانون گذاری و نظارت اولویت با نظارت است.

جنابعالی در دیدار با اعضای شورای نگهبان (21 خرداد 99) تأکید کردید: مصمم هستیم اولویت مجلس را از تقنین به نظارت تغییر دهیم چراکه در بسیاری از موارد نیاز به قانون جدید نداریم و با نظارت دقیق، مشکلات در حوزه اجرا، حل شده و اعتماد مردم هم به نظام بیشتر می شود.

متأسفانه بر خلاف رویکرد ریاست مجلس، شواهد نشانگر آن است که به جای تمرکز بر استفاده از ابزارهای نظارتی، ایده ها و اهداف از طریق ارائه طرح های متعدد پیگیری می شود.

به تازگی در یکی از گزارش های مرکز پژوهش های مجلس در شش ماه نخست فعالیت مجلس از خرداد 99 تا پایان آبان 99 از مجموع 271 طرح و لایحه اعلام وصول شده 178 مورد طرح (66 درصد) بوده است و در هشت ماهه گذشته مجلس تعداد طرح ها و لوایح، 379 مورد بود؛ درحالی که در کل دوره نهم 697 و در کل دوره دهم 721 طرح و لایحه اعلام وصول شده است.

قانون گذاری فرآیندی است که بر اساس پیش نیازها و لوازم متعددی انجام می شود و طی تشریفاتی شامل تهیه پیش نویس، تصویب نهایی و ارزیابی اجرا، صورت می گیرد.

ارائه پیشنهادهای قانونی بدون ارزیابی و انجام کار کارشناسی دقیق تأثیرات احکام پیشنهادی از حیث اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و زیست محیطی و تعجیل در تبدیل پیشنهادها به قانون بدون در نظر گرفتن الزامات اجرایی آنها منجر به تصویب قوانین بی کیفیت و حتی گاهی متضاد با قوانین قبلی و در نهایت بدون اثرگذاری خواهد شد.

تصویری از اقتصاد ایران و تکرار اشتباهات سیاست گذاری به رغم سپری شدن 15 سال از ابلاغ سند چشم انداز 20 ساله، ارزیابی روند متغیرهای مهم اقتصادی طی سال های پایانی دهه 90 نه تنها نسبت به سال های میانی دهه 80 که این سند توسط مقام معظم رهبری" ابلاغ شد، کاملاً نامطلوب ارزیابی می شود، بلکه در مقایسه با کشورهای حوزه سند چشم انداز از عملکرد ضعیف کشور خبر می دهد.

کسب میانگین رتبه 16 از بین مجموع شاخص های اقتصادی، بهداشتی، آموزشی، رفاه اجتماعی میان 24 کشور حوزه سند چشم انداز در سال 2019 از ناکامی کشور در دستیابی به هدف رتبه اول در منطقه حکایت دارد.

بر اساس آمارهای مرکز آمار ایران میانگین رشد اقتصادی نزدیک به صفر طی سال های دهه 90 از گرفتار شدن کشور در تله رشد محدود و نامتناسب با اهداف سند چشم انداز که رشد سالانه 8 درصد در نظر گرفته شده، خبر می دهد.

همین امر موجب شد تا اقتصاد کشور در سال 1398 نسبت به سال 96 حدود 11 درصد کوچک تر شود و در سال های پایانی این دهه شاهد تعمیق شرایط رکود اقتصادی باشیم.

متوسط تورم بالا و دو رقمی به مسئله ساختاری اقتصاد تبدیل شده است، ثبت تورم 34.

4 درصد در سال 98 و تورم 30.

5 درصدی در 9 ماهه 99 مؤید از بین رفتن کنترل تورم است.

ثبت رشد منفی 12.

3 درصدی و منفی 5.

9 درصدی در تشکیل سرمایه ثابت ناخالص داخلی طی دو سال 97 و 98 به این معناست که در فضای پرالتهاب کشور انگیزه ای به سرمایه گذاری وجود ندارد و متأسفانه برای اولین بار در سال 98 در تاریخ اقتصاد کشور، استهلاک سرمایه از میزان تشکیل سرمایه بیشتر شد.

شوک های پی درپی به نرخ های کلیدی نظیر نرخ ارز و اعلام مصوبات و بخشنامه های عدیده در حوزه های ارزی، پولی، مالی و تجاری طی سال های اخیر به گونه ای عمل کرده که فعالان اقتصادی افق روشنی برای آینده ندارند.

نداشتن افق برنامه ریزی به خروج سرمایه از کشور خواهد انجامید.

طبق آمارهای بانک مرکزی، خالص حساب سرمایه در 4 سال اخیر همواره منفی بوده است.

این در حالی است که کشورهای همسایه برای جذب سرمایه گذاری خارجی انواع مشوق ها را در نظر گرفتند و سرمایه گذار ایرانی به راحتی می تواند در سایر کشورها اقدام به سرمایه گذاری کند.

جناب آقای دکتر قالیباف! با توجه به موارد فوق، برنامه هفتم توسعه آخرین فرصت برای تحقق اهداف سند چشم انداز 20 ساله است و فرآیند تدوین این برنامه در دوره زمانی قرار دارد که اقتصاد و جامعه در وضعیتی بسیار حساس به سر می برد که در تاریخ این سرزمین کم سابقه است.

این وضعیت ایجاب می کند که سیاست گذاری های آینده کشور با هوشمندی و به دور از آزمون و خطای مکرر، برگزیده شوند، بنابراین ضروری است فرایند تهیه و تصویب برنامه هفتم توسعه به دور از شتاب زدگی و بر اساس کار کارشناسی با تغییر و تحولات اساسی در نحوه فکر، درباره مأموریت های برنامه و انتظارات از آن، انجام شود.

اتاق ایران به عنوان نماینده بخش خصوصی و مشاور قوای سه گانه بر اساس آسیب شناسی انجام شده و با در نظر گرفتن شرایط کنونی اقتصاد کشور و در راستای دست یابی به الگوی مطلوب و توسعه محور، خواستار اعمال مدیریت تغییر در برنامه هفتم توسعه با در نظر گرفتن مجموعه الزام ها و بایسته ها است تا از این گذر، آینده اقتصاد کشور به تکرار تجربه های ناموفق برنامه های قبلی توسعه گرفتار نشود.

اجرای سیاست های کلی اصل 44، تقویت بخش خصوصی و تولید در سال های اخیر مقام معظم رهبری" بارها تأکید کرده اند که تنها دریچه انتقال حیات، روشنایی و نیرو به داخل کشور، دریچه ای است که فعالان بخش تولید به روی کشور می گشایند و تولیدکنندگان خط شکنان و صفوف مقدم عرصه حیاتی تولید داخل و رونق اقتصادی و گسترش رفاه عمومی هستند.

ایشان از این گذر مسیر پیش روی مسئولان کشور و مجلس در سیاست گذاری ها را راهبری کردند.

این درحالی است که اهتمام جدی در سیاست گذاری ها به نفع بخش های مولد اقتصاد کشور مشاهده نمی شود و عمده شعارها و تصمیمات مسئولان رنگ و بوی یارانه های مختلف دارد و نه تقویت تولید.

ایشان در دیدار با جمعی از تولیدکنندگان به نهادهای عمومی غیردولتی توصیه مؤکد کردند و فرمودند: در کارهای اقتصادی مطلقاً رقیب بخش خصوصی نشوند؛ در جاهایی که بخش خصوصی توان لازم، امکانات و یا رغبتی ندارد، وارد شوید؛ چنانچه بعد از مدتی بخش خصوصی وارد آنجا شد، نهادهای عمومی غیردولتی از آنجا به یک نقطه دوردست تر و سخت تر مهاجرت کنند و آنجا کار و سرمایه گذاری کنند و از رقابت با بخش خصوصی بپرهیزند.

در عمل شاهدیم که بخش خصوصی به دلیل رقابت های غیرمنصفانه در بسیاری از عرصه ها از میدان به در شده است و زمین همواری برای فعالیت ندارد.

مصلحت اندیشی در ارائه تصویر واقعی از مشکلات و اقتصاد را کنار بگذارید مشکلات اقتصادی جامعه آن چنان عیان شده که هرگونه مصلحت اندیشی نمی تواند آن را کتمان کند.

ریشه اساسی مشکلات را باید در اقتصاد دید و ریشه اقتصاد را هم در تولید؛ ریشه موفقیت در تولید را هم باید در بخش خصوصی دید؛ اما این توالی توسعه ساز را در ایران نمی توانیم در بستر زمان به صورت پیوسته و پایدار شاهد باشیم.

شاخص های متعدد منتشرشده از سوی سازمان های رسمی کشور نشان از آن دارد که در اقتصاد حرفی برای گفتن نداشته و نمی توانیم خود را یک کشور بازیگر در عرصه اقتصادی بدانیم.

این خصیصه اما در جهت عکس توانایی های بالقوه سیاسی و امنیتی کشورمان است.

شاخص های رسمی متعددی نشان می دهند که وضعیت تولید نیز در چنان سطحی نیست تا به تاب آوری اقتصادی کمک کند.

تجربه تاریخی نیز نشان از آن دارد که نهادها و ساختارهای رسمی کشور به جز در چند دوره، قوام دهنده تولید نبوده اند.

تجربه تاریخی ایران نشان از آن دارد که بخش خصوصی تولیدی از اهمیتی در خور شأن آن برخوردار نبوده و بالعکس هرکجا فرصت پیدا شده گردن بخش خصوصی تولیدی و به ویژه نوع واقعی آن زده شده است.

در همه دوره ها بسیاری از فعالان بخش خصوصی صحیح العمل وظیفه خود را در قبال منافع ملی کشور انجام داده اند؛ به ویژه در دوره های سخت همچون جنگ تحمیلی که بارها چه حضرت امام و چه مقام معظم رهبری" از فعالان و فداکاری تولیدکنندگان به نیکی یاد فرموده اند.

حتی در سال های اخیر هم شاخص های رسمی منتشرشده کشور به نحوی مشخص به خدمت برجسته بخش خصوصی در موضوع مهم اشتغال اعتراف دارد.

برای مثال سالنامه آماری سال 97 نشان می دهد که از سال 80 تا سال 97، سهم بخش خصوصی در اشتغال از 77.

8 درصد به 84.

5 رسیده است.

آنهم در شرایط سخت تحریم.

طبق اصل 44 قانون اساسی نظام اقتصادی کشور بر پایه سه بخش دولتی، تعاونی و خصوصی با برنامه ریزی منظم و صحیح استوار است.

لیکن علی رغم شاخص های متعدد، هیچ یک از نهادهای قوه مجریه و قوه مقننه ارزش و اعتباری درخور برای بخش خصوصی و تعاونی قائل نیستند.

گرچه حرف های بسیار زیبا زده می شود، اما در هر اقدامی آنچه را که می خواهند انجام می دهند.

متأسفانه مشاهده می شود که در نظام تصمیم گیری داخلی و نظام حکمرانی این حق را برای حضور بخش خصوصی در اتخاذ تصمیم ها قائل نیستند، بلکه هرروز بیشتر از تنه این بخش به طرق مختلف زده می شود و حتی امتیازات ناچیز گذشته یک به یک حذف می شود.

بخش مهمی از ریشه مشکلات کشور را می توان در این حقیقت دید.

شاخص های نامناسب غیرقابل پنهان در حالی است که منابع عظیمی برای کشور فراهم بوده است.

به عنوان نمونه حیرت انگیز، از سال 1385 که تحریم شروع شد تاکنون، 1425 میلیارد دلار به عنوان منابع ارزی به صورت مستقیم برای کشور فراهم بوده است.

این تأسف آور نیست که اکنون کشور گرفتار چند میلیارد دلار منابع مانده در فلان کشور باشد؟ ازجمله ریشه های مهم چنین وضعی در اقتصاد، عدم توجه به فرموده رهبری در 30 بهمن سال 85 است که پایه اصلی اقتصاد را در افزایش ثروت ملی و سپس توزیع عادلانه آن دانسته اند و اولی را شرط دومی می دانند.

لیکن با وضع کردن آن ها بدون حضور بخش خصوصی تحت واژه های تصمیم حاکمیتی و امثالهم، بیم آن می رود که با توزیع منابع مختلف به دنبال خریدهای دیگری به جز توسعه کشور بوده اند.

نتیجه چنین رویدادی خود را در قوانین ناقص متضاد نشان داده و با ارجاع به دستورالعمل های قوه مجریه در موارد زیادی با امنیتی شدن قوانین و دستورالعمل ها مواجه می شویم که حتی گاهاً قوانین موجود را هم متأثر می کند.

از سوی دیگر همان نقش کمرنگ زینت المجالس بخش خصوصی نیز یک به یک در حال محو شدن است.

به طور مثال از حدود 12 عضو شورای پول و اعتبار تنها یک رأی متعلق به بخش خصوصی و یک رأی بخش تعاونی است.

در این زمینه به نقش این بخش در اشتغال کشور توجه داشته باشید.

همین میزان حضور هم در طرح بانکداری مجلس حذف شده است؛ در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با بیش از 30 عضو تنها یک کرسی برای بخش خصوصی است؛ در شورای اقتصادی و سایر مجامع و شوراها شرایط به همین صورت است.

راه نجات اقتصاد کشور به تولید بستگی دارد.

راه نجات تولید و صادرات تقویت بخش خصوصی واقعی و متعهد است.

البته در لباس تولید و بخش خصوصی، فعال اقتصادی فاسد هم ممکن است وجود داشته باشد که ما قویاً معتقد به مجازات شدید این لکه های ننگ هستیم.

نتیجه چنین رویه هایی همین آشفته بازار مشکلات اقتصادی فعلی کشورمان است که بخش اعظم آن ناکارآمدی در تصمیم گیری هاست.

لذا مصلحت اندیشی در ارائه واقعی از مشکلات و اقتصادمان را کنار بگذاریم، زیرا راه حل شناخت مشکلات و اشتباهات و هم فکری نخبگان دانشگاهی و بخش خصوصی واقعی، نه در حرف که در عمل باید به سرانجام رسد.

صحبت هایم را با بیانات اسلامی به پایان می برم که فرموده اند: اقتصاد یک نقطه کلیدی تعیین کننده است.

اقتصاد قوی نقطه قوت و عامل مهم سلطه ناپذیری کشور است و اقتصاد ضعیف نقطه ضعف زمینه ساز نفوذ و سلطه و دخالت دشمنان است.

تأکید بر تقویت اقتصادی مستقل کشور مبتنی بر تولید انبوه و باکیفیت، توزیع عدالت محور، مصرف به اندازه و بی اسراف و مناسبات مدیریتی خردمندانه است.

ایشان راه حل را اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی می دانند.

درحالی که ایشان چنین جملات روشن و دقیقی دارند، با یک دوگانه سازی مخرب بین امنیت ملی و اقتصاد در کشور مواجه هستیم.

همان طور که رهبر معظم فرموده اند، نه تنها امنیت در مقابل اقتصاد کشور نیست، بلکه جنبه ای مهم از قدرت کشور است.

محتاج بودن بیش از هفتاد میلیون نفر از مردم به دریافت یارانه، رشد اقتصادی نزدیک به صفر طی ده سال اخیر و بی ثباتی متغیرهای اقتصادی متأثر از نرخ ارز و نرخ تورم، موجب افزایش امنیت کشور نمی شود، بلکه ایجاد رشد اقتصادی، افزایش سرمایه گذاری و افزایش اشتغال است که موجب ثروت آفرینی می شود؛ این کار به دست کارآفرینان کشور باید انجام شود و این گروه چند توصیه روشن به همه سیاست گذاران دارند.

حاکمیت قانون را در کشور ارتقا دهید؛ خلق الساعه تصمیم نگیرید و قانون را عطف به ماسبق نکنید.

دریک قانون یک ساله تعهدات بلندمدت کشور در مالیات ها و قیمت نهاده ها و غیره را نقض نکنید؛ تخلفات را هم طبق قانون رسیدگی کنید؛ قشر مولد کشور را اسیر بخشنامه های تعدادی بروکرات حقوق بگیر نکنید که اصولاً تجربه ای در کسب وکار ندارند.

به نظر بخش خصوصی واقعی و سالم گوش کنید.

ما به شما و مجلس شما امید فراوان داریم.


کلید واژه ها: اقتصاد - رییس اتاق بازرگانی ایران - افزایش قیمت - اتاق بازرگانی ایران - رییس اتاق بازرگانی - افزایش قیمت سوخت - شاخص های اقتصادی - ایران - افزایش قیمت ارز - اقتصادی - مشکلات اقتصادی - اتاق بازرگانی - کمیسیون تلفیق - برنامه - افزایش - اقتصاد ایران - تصویب قانون - اشخاص حقوقی - مجلس یازدهم - اقتصاد کشور - بررسی - اتاق ایران - قیمت سوخت - مورد - قرار - قیمت - بازرگانی - اتاق - رییس - حقوق

آخرین اخبار سرویس:
قیمت ارز، دلار، یورو، طلا و سکه 1399/12/08

مدرس در امور پنل دیجی کالا

استخدام بازاریاب حضوری

فروش حرفه ای همراه آموزش

استخدام سرایدار زوج جوان

نیازمند شاگرد مکانیک

نیرو جهت کار املاک نیازمندیم

شرکت ایرانیان زمین

جزییات تغییر سهمیه بنزین وانت بارها

سامانه هوشمند آرد در اردبیل راه اندازی شد

اهداء جهیزیه در آزادشهر

توسعه استان ایلام در گرو احداث بازارچه های مرزی/ زیرساخت هایی که افتتاح نشده تخریب شدند !

2 فرد مبتلا به کرونای انگلیسی در مرند شناسایی شد

واعظی: دلار را گران کردیم تا کشور را اداره کنیم

قیمت سکه پارسیان کادویی امروز جمعه 8 اسفند 99

قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی

پیش فروش 9 محصول سایپا اسفند 99 / نحوه ثبت نام سایپا و لینک ثبت نام

کم فروغی نمایشگاه کشاورزی تهران بخاطر تبلیغات ضعیف| رشد 20 درصدی هزینه های نمایشگاه و جای خالی سیاهی لشکرها

ضرورت تعریف پایه های مالیاتی جدید در کشور

واکسیناسیون 54 میلیون ایرانی در 1400

قیمت جهانی طلا امروز 99/12/08

پرداخت تسهیلات به واحد های خسارت دیده در مناطق دچار آبگرفتگی

شرکتهای دانش بنیان در شهرکهای صنعتی صاحب زمین می شوند

منع تردد خودرو های شخصی در محور های چهارمحال و بختیاری به خوزستان

1602 پروژه عمرانی در شهرهای استان بوشهر بهره برداری شد

دعوت به همکاری در بازار داخلی و صادرات

کار پاره وقت

آغاز عملیات اجرایی کارخانه کاشی و سرامیک حافظ اقلید

استخدام بافت کار مو حرفه ای

توزیع تبلت رایگان بین دانش آموزان نیازمند چرام

به یک پیک موتوری در فروشگاه نیازمندیم

اجاره کارواش آماده

استخدامی و جذب نیرو با شرایط

نیازمند کارگر ساده در مرغ فروشی ساعتی

احتمال تصویب FATF در مجمع قوت گرفت

»تخم مرغ« گران نمی شود/اتحادیه معتقد است »مرغ« باید 25000 تومان باشد

خط تولید گیربکس 6 سرعته افتتاح می شود

ریزش مجدد بیت کوین و اتریوم

چه خبر از سود سهام عدالت؟

چرا بازار روغن متلاطم است؟

سقوط سنگین سهام آسیا / نیکی ژاپن 4 درصد سقوط کرد

عرضه 50 هزار تن سنگ آهن دانه بندی در بورس کالا

گسترش روابط گردشگری ایران و ونزوئلا با استفاده از ظرفیت بخش دولتی و خصوصی

عرضه های خارج از شبکه در توزیع مرغ باید مسدود شود

دعوت از فولادی ها برای استفاده از ابزارهای مالی بورس کالا

تداوم هوای سالم در تهران

تغییر قوانین، قدرت تصمیم گیری را از تولید کنندگان می گیرد

چه تعداد مشترک، برق رایگان دریافت کردند؟

طرح پرورش بز نژاد عدنی در استان بوشهر آغاز شد

سقوط سنگین وال استریت / نزدک 3.5 درصد از ارزش خود را از دست داد

انتظار می رود رسانه ها در زمینه رفع موانع تولید آذربایجان نقش آفرینی کنند

استخدام خانم جهت کار در شرکت ساختمانی

استخدام موبایلند

موتورسوار

تولید محتوای روانشناسی

پرسنل خانم جهت کار در طباخی

گروه حسابداری برنا تراز

روسیه قرارداد بلند مدت عرضه گاز طبیعی مایع به چین امضا کرد

هشدار معاون وزیر راه به پیمانکاران کم کار/ پایان نازک کاری مساکن مهر هشتگرد تا پایان سال

سرنوشت برجام را به دولت کنونی آمریکا گره زده اند / دولت تا کی می تواند حقوق ها را از بودجه جاری کشور پرداخت کند؟

لوگوی جدید پژو رونمایی شد

بهره برداری 1050 پروژه مخابرات استان اصفهان آغاز شد

توزیع 120 هزار قرص نان رایگان میان زلزله زدگان دنا/ توزیع 1200 کیسه آرد میان نانوایی های کهگیلویه و بویراحمد

وقتی روغن کیمیا می شود

بانک ها 3.3 هزار میلیارد تومان اوراق بدهی دولتی خریداری کردند

23 درصد اشتغال خراسان رضوی مربوط به بخش کشاورزی است

انتقاد از سیاست های حمایتی دولت از کشاورزان/هشدار درباره فروش زمین های کشاورزی

مناسبات تجاری ایران و مجارستان گسترش می یابد

چرا بازار روغن متلاطم است؟

چرا بازار روغن متلاطم است؟

پاندمی کرونا باعث تغییر شغل 100 میلیون نفر می شود

آغاز عملیات اجرایی کارخانه کاشی و سرامیک حافظ اقلید

روسیه قیمت واکسن کرونای خود را در داخل به شدت کاهش داد/از کرونا در اروپا چه خبر؟

پایان هفته پر اضطراب بازار ارز

جذب بازاریاب مبتدی تا حرفه ای

کار در منزل

فتوشاپ،کورل،لایت روم کار وادیتور عکس حرفه ای

استخدام 2نفر خانم جهت بسته بندی محصولات

مهندس عمران ،5سال سابقه اجرایی

خانم انگلیش تیچر و بلاگر

روند کاهشی قیمت طلا و سکه در پایان هفته

چرا پدیده قاچاق در مناطق مرزی افزایش یافته است؟

معاون وزیر کشور: 4029 زن عضو شوراهای شهر و روستا هستند

65 درصد اعضای شرکت سهام عدالت خراسان شمالی در سجام ثبت نام کرده اند

سقوط سنگین وال استریت / نزدک 3.5 درصد از ارزش خود را از دست داد

فعالیت فیسبوک و واتس اپ در هند دشوارتر شد

316 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی در ایلام پرداخت شد

بازگشت 41میلیارد یورو ارز در قالب تعهدات ارزی به کشور

رونمایی از لوگوی جدید شرکت خودروسازی پژو / عکس

ریزش بورس های غربی/ سقوط شاخص های مهم بورسی اروپا و آمریکا

زمان واریز یارانه حمایت معیشتی اسفند 99 اعلام شد

تن لرزه نرخ اجاره های 1400 بر تن مستاجرها

اعمال تحریم های یکجانبه علیه اعضای جی یی سی اف نگران کننده است

پربازدیدترین اخبار کلانشهرهای ایمنا در هفته ای که گذشت

تامین نیاز هزار تنی مرغ تهران در اولویت وزارت جهاد کشاورزی است

جهش سریع سود اوراق قرضه آمریکا به بالاترین سطح 1 ساله

قیمت تمام شده بلیت مترو و اتوبوس پانزده هزار تومان است/دولت سهم یارانه خود را پرداخت نمی کند

چه خبر از سود سهام عدالت؟

مدیرعامل ایران ایر: امکان تامین مناسب قطعات هواپیما را نداریم

رییسی: فعلاً برای سفر نوروزی بلیط رزرو نکنید

قشر مولد را اسیر بخشنامه های تعدادی بروکرات حقوق بگیر نکنید

قشر مولد را اسیر بخشنامه های تعدادی بروکرات حقوق بگیر نکنید