مطالب مرتبط:
تخریب 5 مکان دپوی سوخت قاچاق در سیستان و بلوچستان
افزایش 7 درصدی کشف سلاح غیرمجاز در سیستان و بلوچستان
نخستین روز بدون بستری بیمار کرونایی در سیستان و بلوچستان/ روند شیوع کرونا کاهشی شد
توزیع ماهانه 3000 تن روغن تنظیم بازار در سیستان و بلوچستان
افزون بر 84 هزار راس دام در سیستان و بلوچستان پلاک کوبی شدند
-37 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 5 بهمن 1399 ساعت 18:202021-01-24اقتصادي

جزییات یک راه درآمد غیرقانونی و خطرناک، اما رایج در سیستان و بلوچستان


قاچاق سوخت از مرزهای سیستان و بلوچستان نمونه بارز بازی با جان برای نان در میان مردم مرزنشین است که به فرهنگ اشتغال در میان جوانان این منطقه تبدیل شده است و با همه سختی هایی که به همراه دارد در زمره فعالیت های غیرقانونی قرار دارد و «قاچاق» نامیده می شود، - "پانا نوشت: قاچاق روزانه 9 میلیون لیتر سوخت از مرزهای سیستان و بلوچستان اگر چه یکی از بزرگترین معضلات اجتماعی و اقتصادی کشور محسوب می شود، اما منشا درآمد و ارتزاقی ناچیز برای مردم مرزنشین است که سودهای سرشار را به جیب مافیای قاچاق سرازیر می کند.

قاچاق سوخت از مرزهای سیستان و بلوچستان نمونه بارز بازی با جان برای نان در میان مردم مرزنشین است که به فرهنگ اشتغال در میان جوانان این منطقه تبدیل شده است.

شیوه ای از اشتغال و درآمد که با همه شغل های دیگر متفاوت است و سختی های فراوانی دارد.

خودروهایی پر از گالن یا مشک های بزرگ که با هدف خروج از مرز بارگیری شده اند و رانندگانشان برای رسیدن به مقصد لحظه ای را از دست نمی دهند چرا که می دانند برای بردن یک نوبت سوخت تا لب مرز باید حداقل چهار روز از عمر خود را صرف کنند به همین دلیل از جمله خطرناک ترین خودروها در جاده های سیستان و بلوچستان هستند که در هر شرایطی حق تقدم با آن هاست.

پلاک های مخدوش که در برخی موارد حتی با برخی جملات قصار نیز پوشیده شده از دیگر ویژگی های خودروهای سوخت بر است.

هر چه از مرکز استان به سمت شهرستان های جنوبی و مرزی برویم به تعداد این خودروها در جاده اضافه می شود تا جایی که در مناطق مرزی مانند کافه بلوچی، کوهک، جالق و سایر نقاط مرزی جاده های اصلی و فرعی مملو از خودروهای سوخت بر است.

این خودروها که معابر غیررسمی را برای ورود به خاک کشور همسایه انتخاب می کنند مجبورند ساعت ها و یا حتی روزها در ترافیکی از صدها خودرو منتظر بمانند تا اینکه بتوانند این سوخت را به آن سوی مرز رسانده و بفروشند.

صحنه انتظار خروج غیرقانونی صدها خودرو از یک معبر غیررسمی بسیار کوچک که هر کدام حدود 2 هزار لیتر سوخت قاچاق را حمل می کنند از جمله صحنه های کم نظیر در مرزهای جنوب شرق کشور است که نشان دهنده شیوه ای رایج از درآمد در این نقطه از کشور است.

این انتظار گاهی به سه یا چهار روز نیز می رسد برای همین سوخت بران تمام خورد و خوراک و تجهیزات لازم برای زندگی چند روزه در خودرو را به همراه خود می برند.

برخی از این سوخت بران، سوخت را لب مرز فروخته و مجدد به داخل کشور بازمی گردند، اما برخی با پرداخت عوارض وارد کشور پاکستان شده و آنجا اقدام به فروش سوخت می کنند.

این شیوه اشتغال با همه سختی هایی که به همراه دارد در زمره فعالیت های غیرقانونی قرار دارد و قاچاق نامیده می شود، اما با این حال به یک شیوه کسب درآمد رایج در میان مردم مرزنشین تبدیل شده و در کنار سود سرشاری که به جیب مافیای قاچاق سوخت سرازیر می کند موجب خروج روزانه میلیون ها لیتر سرمایه ملی از کشور می شود.

قاچاق سوخت و سوانح رانندگی در جاده های سیستان و بلوچستان به گفته سرهنگ کشواد بهروزی، فرمانده پلیس راه شمال سیستان و بلوچستان، در سال جاری در حوزه پلیس راه شمال و جنوب سیستان و بلوچستان از مجموع 337 نفر کشته های ناشی از تصادفات، 64 کشته از خودروهای سوختکش و حامل اتباع بیگانه بوده اند.

همچنین شدت سوانح و آتش سوزی های این تصادفات حاکی از این بوده که این خودروها افسارگسیخته رانندگی می کنند و هیچ کنترل، مهار و توجهی به رعایت قوانین و مقررات برای آنان وجود ندارد.

اما این فقط گوشه ای از ماجرای قاچاق سوخت در این استان مرزی است.

به گفته دبیرکمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان و بلوچستان در روزهایی که مرز کشور پاکستان باز است و امکان تردد خودروهای سوخت بر وجود دارد روزانه حدود 9 میلیون لیتر سوخت از کشور خارج می شود.

اما این میزان سوخت خروجی از مرزهای سیستان و بلوچستان با سهمیه سوخت این استان متناسب نیست و جالب تر اینکه سهم سیستان و بلوچستان در قاچاق سوخت کمتر از 15 درصد است و بیش از 85 درصد این سوخت از دیگر استان های کشور با هدف قاچاق به این استان سرازیر و از مرزها خارج می شود.

از مجموع فرایند این قاچاق سازمان یافته که در اشکال و انواع گوناگون جابه جایی و حمل سوخت انجام می شود، تنها خودروهای سوخت بر در جاده ها و مرزهای سیستان و بلوچستان برای همگان قابل مشاهده هستند که در واقع آخرین ماموریت یعنی خروج سوخت از کشور را بر عهده دارند و شاید در اذهان عمومی متهمان اصلی این معضل اقتصادی و اجتماعی نیز به نظر آیند.

کلانتر جوانی 29 ساله از اهالی شهر مرزی سراوان است که حدود پنج سال از جوانی خود را به حمل سوخت اختصاص داده و شب ها و روزهای پرمخاطره ای را پشت سرگذاشته است.

او که هدف از اشتغال به این کار را جمع آوری سرمایه برای دست و پا کردن کاری در آینده عنوان می کند و به تشریح کار سوخت بران در مرزهای سیستان و بلوچستان پرداخت و زوایای تاریکی از این کار پرمخاطره را روشن کرد.

این جوان سراوانی که در سال های اول فعالیتش در این زمینه شاگرد یکی از تویوتاهای حامل سوخت بوده حالا با خودروی سواری خودش کار می کند و مسیر جدیدی را برای فروش سوخت انتخاب کرده است.

او اکنون هر سه یا چهار روز برای فروش بنزین به مرز می رود تا در واقع سوخت خودروهای سوخت بری که از مسیرهای صعب العبور از مرز عبور می کنند را تامین کند.

گاهی نیز این بنزین را به مرزنشینان که فاصله زیادی تا نقاط شهری و روستایی دارند می فروشد، اما خواسته یا ناخواسته کارش غیرقانونی است و برای همین متحمل هزینه های زیادی می شود.

یک روز کاری یک سوخت بر چطور می گذرد؟ کلانتر در تشریح یک روز کاری خود برای فروش سوخت در مرز می گوید: وقتی برای رفتن به سمت مرز تصمیم می گیرم باید یک روز قبل بنزین خودور و همچنین بنزین مورد نیاز برای فروش را تهیه کنم که برای این کار یا در صف پمب بنزین انتظاری حدودا 2 ساعته را می کشم و یا اینکه از مندی دار ها (کسانی که سوخت های قاچاق را دپو می کنند) بنزین می خرم.

او ادامه می دهد: خودروی من گنجایش 12 گالن 70 لیتری را دارد که باید برای خرید هر گالن، با توجه به نوسانات نرخ ارز به طور متوسط 380 هزار تومان پرداخت کنم.

به گفته این جوان سراوانی، قیمت فروش هر گالن 70 لیتری در لب مرز به طور متوسط 410 هزار تومان می شود، به عبارتی هر گالن بنزین 30 هزار تومان و مجموعا هر بار سوخت بردن 360 هزار تومان سود دارد.

کلانتر می گوید: اما این همه ماجرا نیست، چرا که برای عبور از ایست بازرسی که در مسیر رفتن به مرز وجود دارد باید گالن ها را با موتور و از مسیر فرعی عبور دهیم و بعد از رد شدن خودرو از پاسگاه، مجدد سوخت ها را بار بزنیم به همین دلیل برای هر گالن حدود 10 تا 15 هزار تومان هم باید به صاحب موتور بدهیم بنابراین فایده فروش هر گالن سوخت در مرز تقریبا نصف می شود.

گاهی نیز گالن های سوخت توسط ماموران ضبط می شود که آن وقت دیگر جز ضرر چیزی برایمان باقی نمی ماند.

او می افزاید: از آنجایی که گاهی باید منتظر بمانیم تا هوا تاریک شود و دور از چشم ماموران به سمت مرز حرکت کنیم، ممکن است دو تا سه روز در راه باشیم.

به همین دلیل باید آذوقه و وسایل مورد نیاز تهیه و به همراه خود می بریم که این هم از هزینه های این کار به حساب می آید.

کلانتر در مورد نحوه فعالیت خودروهای سوخت بر از نوع تویوتا نیز می گوید: کسانی که با این خودروها کار می کنند صاحبان اصلی نیستند، بلکه هر ماشین یک راننده و یک شاگرد دارد.

این خودروها ظرفیت حمل 5 تا 8 بشکه 200 لیتری را دارند که هر بشکه گازوییل را 750 هزار تومان خریداری می کنند و لب مرز حدود 870 هزار تومان می فروشند و به عبارتی در هر بشکه گازوییل 120 هزار تومان سود می کنند که در مجموع این سود برای کل محموله 960 هزار تومان می شود.

این سوخت بر گفت: از 960 هزار تومان فایده هر بار سوخت بردن به لب مرز، 150 هزار تومان دستمزد راننده، 100 هزار تومان دستمزد شاگرد، و حدود 60 هزار تومان هم هزینه خورد و خوراک است و در نهایت 300 هزار تومان فایده به صاحب خودرو می رسد.

به طور متوسط هر بار سوخت بردن به لب مرز آن هم از شهرهای مرزی مانند سراوان حدود چهار روز به طول می انجامد که می توان گفت به طور متوسط هر خودرو می تواند 7 تا 8 بار در ماه این کار را انجام می دهد.

درآمد و سود ناچیز مردم از قاچاقی سازمان یافته براساس گفته این سوخت بر متوسط درآمد ماهیانه از طریق قاچاق سوخت برای خودروهای سواری حدود یک میلیون و 500 هزار تومان و برای صاحبان خودروهای تویوتا 2 میلیون و 400 هزار تومان است.

این در حالی است که رانندگان و شاگردان این خودروها که خطر اصلی را به جان می خرند به دلیل نداشتن سرمایه و شغل مناسب به درآمد 800 تا یک میلیون و 200 هزار تومانی از این طریق نیز راضی هستند.

با این وجود سود بیشتر نصیب کسانی می شود که در اصطلاح محلی مندی دار هستند و سوخت قاچاقی را که از دیگر نقاط کشور به شهرستان های مرزی وارد می شود انبار و نگهداری کرده و به سوخت بران می فروشند.

این افراد که هزنیه زیادی را متحمل نمی شوند به طور مثال هر بشکه گازوییل را 700 هزار تومان خریداری و 750 هزار تومان به سوخت بران می فروشند به همین دلیل کار آن ها بی دردسرتر و در عین حال پرسودتر است.

اما باز هم کسانی هستند که از این ماجرا سود بیشتری می برند و حاضر می شوند سوخت قاچاق را از هزاران کیلومتر با انواع ترفندها به سمت سیستان و بلوچستان روانه کنند که محمد محبی، دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان و بلوچستان دراین باره می گوید: قاچاق سوخت یکی از معضلات اصلی استان سیستان و بلوچستان است و اولویت نخست کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا در این استان است.

بیشترین میزان قاچاق فرآورده های نفتی در این استان مربوط به فرآورده نفت گاز (گازوییل) است؛ اگر چه قاچاق بنزین، نفت سفید و دیگر فرآورده های نفتی نیز وجود دارد، اما میزان آن نسبت به نفت گاز بسیار کم است.

به گفته او کشورهای پاکستان و افغانستان نیاز مبرمی به سوخت دارند که اگر ایران نتواند نیاز آن ها را به طور قانونی تأمین کند قاعدتا این نیاز از مسیر قاچاق برطرف می شود.

به همین دلیل در سیستان و بلوچستان به عنوان استان هم مرز با این دو کشور موضوع قاچاق سوخت اتفاق می افتد.

اما جالب اینجاست که سهم این استان در قاچاق سوخت کمتر از 15 درصد است و بالغ بر 85 درصد سوخت قاچاق از سایر نقاط کشور وارد سیستان و بلوچستان می شود.

محبی می گوید: سیستان و بلوچستان دارای چند گلوگاه ورودی است که به سامانه هوشمند کنترل نفتکش ها مجهز و قادر به تشخیص بارنامه های جعلی هستند.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان و بلوچستان تصریح می کند: از زمان راه اندازی این سامانه بیش از 800 نفتکش با بارنامه جعلی شناسایی و تحویل مراجع قضایی شدند.

همچنین در این مدت چهار پرونده کلان قاچاق سوخت در حوزه جرایم سازمان یافته در این استان تشکیل شده و در حال پیگیری است.

ضرورت اصلاح جانمایی گلوگاه ها محبی اظهار می کند: با وجود این میزان کشفیات و نصب این سامانه در گلوگاه ها هنوز هم با روش های مختلف مانند استفاده از اتوبوس مسافربری و یا تانکرهای کوچک، سوخت قاچاق وارد این استان می شود.

به طور مثال اخیرا از یک اتوبوس 8 هزار لیتر سوخت قاچاق کشف شد.

وی با بیان اینکه روز به روز به موازات سختگیری ها و اعمال نظارت ها، شگردها و شیوه های قاچاق سوخت نیز تغییر می کند، ادامه می دهد: یکی از مشکلات ما در مبارزه با ورود سوخت قاچاق جانمایی گلوگاه های ورودی استان است که نیاز به اصلاح دارد.

در برخی از گلوگاه های استان اعتبار فراوانی برای استقرار نیرو و تجهیزات در این گلوگاه ها هزینه می شود اما برای جلوگیری از قاچاق کارایی لازم را ندارند.

محبی با بیان اینکه قاچاق سوخت فرایندی شبکه ای و زنجیره وار است، می گوید: 60 درصد سوخت نفت گاز در کل کشور به حوزه حمل و نقل اختصاص دارد و عمده تخلفات قاچاق سوخت نیز در سهمیه حمل و نقل اتفاق می افتد.

به طوری که این سهمیه به جای آنکه برای حوزه حمل و نقل مصرف شود به صورت مرحله به مرحله در تهران، یزد، اصفهان و کرمان دپو و به استان سیستان و بلوچستان حمل می شود.

از بین رفتن فرهنگ کار و اشتغال در مناطق مرزی دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان و بلوچستان می گوید: در همین زنجیره افراد متعددی درگیر هستند که بیکاری و نبود شغل را بهانه کرده و از این چرخه غیرقانونی قاچاق، کسب درآمد می کنند.

اکثر سوختکش ها به دلیل سودجویی به دنبال این کار می روند چرا که این شیوه کسب درآمد برای آنان نهادینه شده است و حاضر به انجام کار دیگری نیستند.

در برخی شهرستان های استان واحدهای تولیدی و کارخانجاتی وجود دارد که به دنبال نیروی انسانی هستند اما مردم منطقه چون به این شیوه اشتغال عادت کرده اند حاضر به فعالیت در این واحدها نیستند.

این مسئول به معضل فرهنگی و اجتماعی دیگری در این زمینه اشاره می کند: متاسفانه به کارگیری نوجوانان در زنجیره قاچاق سوخت به یکی از معضلات اجتماعی و فرهنگی تبدیل شده که در شرایط فعلی نیز با تعطیلی مدارس بهانه خوبی برای سرشبکه های قاچاق سوخت برای به کارگیری قشر دانش آموز در این چرخه فراهم شده است.

محبی با بیان اینکه استفاده از دانش آموزان در فروش سوخت قاچاق در روستاها و شهرهای مرزی بسیار بیشتر است، می گوید: سرشبکه های قاچاق سوخت برای مصون ماندن از جرایم کیفری از نوجوانان به عنوان پوشش کار استفاده می کنند و خود در سایه مشغول به فعالیت هستند.

وی ادامه داد: متاسفانه چون این شیوه کسب درآمد از کودکی و نوجوانی برای مردم مناطق مرزی نهادینه می شود، تبعات فرهنگی و اجتماعی بسیار زیادی برای استان خواهد داشت.

از طرفی توان فرهنگی برای بازگرداندن این کودکان و نوجوانان به تحصیل و مدرسه نیز بسیار ضعیف است.

به همین دلیل فرهنگ کار و اشتغال در برخی مناطق این استان لطمه خورده است و به جای آن فرهنگ کسب درآمد از طریق قاچاق نهادینه شده است.

تلاش برای تبدیل قاچاقچی سوخت به تاجر سوخت دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان و بلوچستان با بیان اینکه باید ابتدا به فکر اشتغالی جایگزین برای مردم مناطق مرزی باشیم و بعد آنان را از فعالیت در زمینه قاچاق سوخت منع کنیم، تصریح می کند: به طور قطع این شیوه کسب درآمد تا چند سال آینده پابرجا نخواهد بود چرا که کشور پاکستان اقدام به بستن مرزهای خود با ایران کرده و تاکنون بخش زیادی از مرز خود با سیستان و بلوچستان را بسته است و همین موضوع سبب شده تا در ماه های اخیر خودروهای سوخت بر در برخی معابر غیررسمی با ترافیک سنگین و حتی چند روزه برای ورود به کشور پاکستان مواجه شوند.

از طرفی ایران نیز به موازات پاکستان در حال بستن مرزهای خود است که این مورد نیز زمینه عبور و مرور سوخت برها را مشکل خواهد کرد.

بر همین اساس باید به دنبال راهی بود تا اولا نیاز کشور همسایه به سوخت را پاسخ گفت و بعد از آن از این فرصت به نفع مردم مرزنشین استفاده کرد.

این مقام مسئول به اجرای طرح آزمایشی رزاق در مرزهای سیستان و بلوچستان اشاره می کند: برای اینکه قاچاق سوخت را با همه خطراتی که در جاده های این استان ایجاد کرده مدیریت و کنترل کنیم طرح رزاق را برای فروش سهمیه سوخت مرزنشینان به صورت آزمایشی آغاز کردیم.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان و بلوچستان کاهش تردد سوخت بران در جاده های این استان را یکی از مزایای این طرح عنوان کرد و می گوید در صورتی که اجرای آزمایشی طرح رزاق موفقیت آمیز باشد این طرح در دیگر نقاط مرزی استان نیز اجرایی خواهد شد.

بهره مندی مستقیم مردم مرزنشین از سهمیه سوخت و حذف دلالان و مافیا از دیگر مزایای اجرای طرح رزاق است که به طور مستقیم معیشت مردم مرزنشین را به شکل قانونی تامین می کند و از طرفی امنیت مرزهای استان نیز افزایش خواهد یافت.


کلید واژه ها: سیستان و بلوچستان - بلوچستان - قاچاق - سیستان - مرزنشین - بازی با جان - قاچاق سوخت - غیرقانونی - اشتغال - میان - درآمد - معضلات اجتماعی - جوانان - سوخت - مردم - فرهنگ - منطقه - نمونه - بارز - بازی - سختی - بزرگترین - هایی - فراوانی - اجتماعی - اقتصادی - شیوه ای - معضلات - متفاوت - میلیون

آخرین اخبار سرویس:
تامین کالاهای اساسی شب عید مردم فیروزکوه

آخرین قیمت طلا، سکه و دلار تا پیش از امروز 14 اسفند

تیموری: بخشنامه عدم بازگشت پول به مسافران کذب است

استخدام مدیر فروش

کسب و کار پر درامد

اوپراتور اسنپ فود

کارگر کارواش

استخدام در محیطی پویا

استخدام بازرایاب ماسک یونی

خیاط ماهر خانوم

نگفتیم پول مسافر را برنگردانند

بازدید بازرسان از شبکه توزیع آفت کش های شیمیایی در پردیس

درگاه های ارائه دهنده رمز ارز مسدود می شود

آغاز طرح جهادی استقبال از فصل بهار در ورامین

تخصیص 1600 میلیارد برای پروژه مترو توسط شهرداری اسلامشهر

نگفتیم پول مسافر را برنگردانند

پشتیبانی تلفنی

پونک میدان عدل 455متر کلنگی 5واحدی بر اصلی مشارکت

سرایدار مجموعه مسکونی

آشپز ایرانی وفرنگی و شاطرتافتون سالن کار و پارکبان

نبود نظارت بر عرضه و تقاضا راه را برای دلالان کاغذ باز کرد

سرمایه «شبهرن» 360 درصد افزایش یافت

وضعیت سبد سهام عدالت چهارشنبه 13 اسفند

تایید نهایی بیش از 13 هزار متقاضی مسکن ملی در استان

زوجین 2 فرزند 200 میلیون تومان تسهیلات مسکن دریافت می کنند

خرید و فروش ارز دیجیتال ممنوع شد

طرح تشدید نظارت بر بازار شب عید در سیستان و بلوچستان اجرا می شود

هزار و 254 هکتار نهال کاری در قم به پایان رسید

موافقت بانک مرکزی با خرید 41 هزار میلیارد ریال اوراق بدهی

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی منصوب شد

درگاه های ارائه دهنده رمزارز مسدود می شود

افزایش قیمت ها تا پایان سال منتفی است/ بی اعتمادی به فروش های اینترنتی/ انباشت کالا در برزخ انبارها

پای درد دل بازنشستگان تامین اجتماعی؛ بی پولی بازنشستگی ندارد

نحوه کاشت سبزه توپی به روشی آسان در منزل

میزان وام ازدواج و مسکن در سال 1400 مشخص شد

آماده اجرای ممنوعیت های سفر نوروزی هستیم

قیمت واکسن کرونا در تهران

افزایش 40 درصدی وام ازدواج با کدام پشتوانه؟

روایت محسن هاشمی از کاهش هزینه های مدیریت شهری | دستاوردی که دیده نشد

درگاه های ارائه دهنده رمزارز مسدود می شود

قیمت گوشی سامسونگ 14 اسفند 99 | قیمت گوشی های سامسونگ امروز پنجشنبه 99/12/14

قیمت خودرو سایپا 14 اسفند 99 | قیمت پراید امروز پنجشنبه 99/12/14 | قیمت محصولات سایپا

قیمت گوشی هواوی 14 اسفند 99 | قیمت گوشی های هواوی امروز پنجشنبه 99/12/14

قیمت دلار 14 اسفند 99 | قیمت روز دلار 99/12/14 | نرخ ارز امروز پنجشنبه 14 اسفند 99

فارس من| پیشنهاد خرید توافقی محصول پیاز/راه اندازی غرفه عرضه مستقیم در تهران

قیمت طلا 14 اسفند 99 | قیمت روز طلا 99/12/14 | قیمت طلا امروز پنجشنبه 14 اسفند 99

قیمت خودرو ایران خودرو 14 اسفند 99 | قیمت محصولات ایران خودرو امروز پنجشنبه 99/12/14

وام مسکن 150 میلیون تومانی برای تولد فرزند سوم

400 نفر شتر از بازارچه های مرزی وارد سیستان و بلوچستان شد

قیمت سکه 14 اسفند 99 | قیمت روز سکه 99/12/14 | قیمت سکه امروز پنجشنبه 14 اسفند 99

نسخه الکترونیک؛ تجویز شفابخش مشکلات بیمه ای مردم

عرضه نقره در بورس کالا موجب رونق بازار می شود؟

سایت های فروشنده بیت کوین مسدود می شوند

جهانگیری: در زمان لازم درباره نوسانات ارز صحبت خواهم کرد

ساخت و بازسازی 6 مدرسه توسط بانک های استان کردستان

ذخیره سازی 750 تُن میوه برای تنظیم بازار شب عید استان سمنان

احیا یا ساخت بندر در گلستان توجیه اقتصادی دارد

سایت های مبادله بیت کوین مسدود می شوند

نیمه هادی ها؛ رقابت رو افزون امریکا و چین| گام بلند پکن به سوی خودکفایی در صنعت تراشه

شبکه توسعه اجتماعی؛ کارآفرینی را در سطح جامعه رشد می دهد

در زمان لازم درباره نوسانات ارز صحبت خواهم کرد

ذخیره سازی 750 تُن میوه برای تنظیم بازار شب عید استان سمنان

اجرای پروژه های شهری شیراز با دیدگاه انسان محور

ساخت و بازسازی 6 مدرسه توسط بانک های استان کردستان

مشکل خالی شدن ناگهانی باتری ها در هوای سرد حل شد

یک خودروساز آسیایی سلطان جاده های اروپا شد

پرداخت تسهیلات اشتغالزایی کرونایی در صومعه سرا

تامین 10 هزار میلیارد ریال اعتبار برای اصلاح شبکه فاضلاب اهواز

59 شرکت فناور تحت حمایت جهاد دانشگاهی لرستان هستند

سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری در دو پروژه صنعتی از دستاوردهای سفر معاون رییس جمهور

پرورش 16 میلیون گل و نصب 1200 المان گل کاری برای استقبال از بهار در مشهد

ارتباط تصویری مدیرعامل بانک مهر ایران با مشتریان

از هفت قطعه هایتک ساخت داخل شرکت گل گهر رونمایی می شود

نرخ رهن و اجاره آپارتمان در محله سردار جنگل

مبادله رمزارز ممنوع است / مسدودشدن سایت های فروشنده بیت کوین در اولویت

دکتر فرزین: کارآفرین از موثرترین بانک ها خواهد شد

اجرای طرح ویژه نظارتی نوروز از 15 اسفند در سیستان و بلوچستان

سرمایه «خاهن» به 8 هزار میلیارد رسید

سایت های فروشنده بیت کوین مسدود می شوند

حسینی: شیوه تامین مالی پروژه های عمرانی ابتر است

سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری در دو پروژه صنعتی از دستاوردهای سفر معاون رییس جمهور

نرخ یخچال سایدبای ساید در بازار

راه اندازی «بلیت امنیتی»در پرداختهای اینترنتی و موبایلی بانک ایران زمین

59 شرکت فناور تحت حمایت جهاد دانشگاهی لرستان هستند

رویکرد تأمین اجتماعی مبتنی بر تعامل با کارفرمایان است

نوسازی شبکه تلفن همراه سیستان و بلوچستان

تجلیل از بانک قرض الحسنه رسالت در روز ملی ترویج فرهنگ قرض الحسنه

فال روز پنجشنبه 14 اسفند 1399

گردشگری، سفر و زیارت بیشترین خسارت را از کرونا دید/ کاهش 85درصدی گردشگری در جهان

پرداخت ماهانه 40 میلیارد به مستمری بگیران تامین اجتماعی بروجرد

نصب 90 دوربین جدید نظارتی در قم

تصویب کاهش تعرفه واردات نخ ابریشم به 20 درصد

کاهش تعهدات معوق ایران خودرو به شش هزار دستگاه

انجام تست سریع کرونا در مسیرهای ریلی خوزستان/ 8 مسافر کرونایی در 2 روز شناسایی شدند

لزوم ورود استارآپ ها به حوزه فروش و بازاریابی

آخرین قیمت انواع لپ تاپ در بازار (13 اسفند) + جدول

دستور رییس جمهور به وزیران صمت و جهاد کشاورزی؛ قیمت هیچ کالایی بدون هماهنگی با ستاد اقتصادی افزایش نیابد

12 هزار نفر برای مسکن فرهنگیان در خوزستان ثبت نام کردند

جهانگیری: آتش زدن پشم گوسفندان در کشتارگاه ها پیگیری شود

رویکرد تأمین اجتماعی مبتنی بر تعامل با کارفرمایان است

جزییات یک راه درآمد غیرقانونی و خطرناک، اما رایج در سیستان و بلوچستان

جزییات یک راه درآمد غیرقانونی و خطرناک، اما رایج در سیستان و بلوچستان