موضوعات داغ: - تامين اجتماعي - فرهاد مجيدي - همسان سازي حقوق - حقوق بازنشستگان - سازمان تامين اجتماعي - همسان سازي حقوق بازنشستگان - بازنشستگان تامين اجتماعي - واكسيناسيون - هواپيماربايي - اينترنت ماهواره اي - اقدامات نظارتي - شهداي فرهنگي - انصارلله - خانه هاي تاريخي - مدير مسئول روزنامه كيهان - ماسك هاي زيبايي - دانشمندان جهاني - مهندسان كاربردي - روستاي منشاد مهريز - نفت لاوان - اعتياد به پول - امارات عربي متحده - آتليه در كرج

مطالب مرتبط:
افزایش 20 تا 25 درصدی بودجه سال 1400 شهرداری تهران
افزایش 25 درصدی بودجه شهرداری تهران در سال 1400
افزایش 25 درصدی بودجه شهرداری تهران در سال 1400
تقدیم اولین بودجه قرن آینده شهرداری تهران به شورای شهر
لزوم تبدیل قرارداد کارگران پیمانکاری شهرداری تهران در سال 1400 به صورت مستقیم با شهرداری
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 5 بهمن 1399 ساعت 16:552021-01-24ورزشي

بودجه بیش از 49 هزار میلیاردی سال آینده شهرداری تهران/بودجه 1400 تحقق پذیر است


معاون برنامه ریزی ، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران در پاسخ به ایسنا با تاکید بر این که بودجه سال 1400 شهرداری تهران کاملا تحقق پذیر به نظر می رسد، - معاون برنامه ریزی ، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران در پاسخ به ایسنا با تاکید بر این که بودجه سال 1400 شهرداری تهران کاملا تحقق پذیر به نظر می رسد، گفت: تمام فکتهای اقتصادی و شرایط برای تدوین لایحه بودجه سال آینده شهرداری تهران در نظر گرفته شده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، حامد مظاهریان امروز پس از جلسه علنی شورای شهر تهران و در یک نشست خبری در تشریح جزییات بودجه 1400 شهرداری تهران پرداخت و گفت: بودجه ابزاری برای اجرای سیاستهاست و هر ساله، قبل از آغاز سال جدید لایحه بودجه تهیه و در اختیار شورای شهر تهران قرار می گیرد که امسال نیز این رویه همانند سنوات گذشته انجام شده است.

وی با اشاره به رویکردهای در نظر گرفته شده در لایحه بودجه سال آینده شهرداری تهران گفت: توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی، توجه به اقشار آسیب پذیر شهری همانند دستفروشان، بودجه خاص برای محلات نیازمند ، توجه ویژه به هرندی، دولاب، شمیران نو، باغ آذری، خلازیر، فرحزاد، اسلام آباد، ده ونک و خاک سفید ، همچنین توجه ویژه به پروژه های توسعه محلی، ارتقای سلامت شهروندان و ورزش شهروندی و نشاط شهری و توجه به حمایت از هنرهای شهری از جمله مواردی است که در لایحه بودجه سال آینده مورد توجه قرار گرفته است.

وی ادامه داد: قرار دادن بار مالی تبصره ها در ردیفهای بودجه و دو سطحی شدن بودجه به دو بخش بودجه اصلی و بودجه تکمیلی همچنین تعریف منابع و مصارف اختصاصی ، تدوین بودجه مشارکت و سرمایه گذاری و اصلاح و بهبود سهم مصارف مختلف در بودجه سال آینده از جمله تحولات ساختاری بودجه شهرداری تهران قلمداد می شود.

در حقیقت رویکرد بودجه سال آینده اجتماعی است چرا که احساس می کنیم شهروندان تهران در حال حاضر از دو موضوع کرونا و مسائل اقتصادی در مضیقه و سختی هستند لذا شهرداری تهران در بودجه سال آینده نگاه ویژه ای به این دو موضوع دارد.

معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران، با بیان اینکه حمل و نقل عمومی چالش بزرگ کلانشهر تهران محسوب می شود و در این راستا این سوال مطرح می شود که در حمل و نقل عمومی احداث بخشی از خطوط مهم است یا تجهیز ناوگان؟ عنوان کرد: قاعدتا تجهیز ناوگان از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که با تحقق آن شهروندان می توانند استفاده مطلوبی از حمل و نقل عمومی داشته باشند.

وی تاکید کرد: نشاط اجتماعی از جمله موارد دیگری است که درلایحه بودجه سال آینده مورد توجه قرار گرفته است و امیدواریم با برنامه ریزی که انجام شده بتوانیم بخشی از آلام و مشکلات شهروندان را کاهش دهیم هنر در حوزه شهری تعاریف زیادی دارد.

از جمله هنرهای شهری ، نقاشی شهری ، موسیقی شهری و .

که امیدواریم در سال آینده همه این موارد مورد توجه قرار گیرند.

معاون شهردار تهران در بخش دیگری از صحبتهای خود در پاسخ به سوال ایسنا در خصوص تحقق بودجه پیش بینی شده برای سال آینده شهرداری تهران گفت: امروز در شرایطی قرار گرفته ایم که کاهش نرخ ارز را شاهدیم.

لذا برای نمونه در خرید اتوبوس شرایط بودجه ای متفاوت خواهد بود و زمانی برای انعقاد قرارداد خرید اتوبوس با افزایش قیمت ارز با مشکلات بسیاری مواجه شدیم، اما امروز این کاهش که به عنوان یکی از فکتهای اقتصادی قلمداد می شود به همراه شاخصهای دیگری همچون قیمت مسکن ما در خرید اتوبوس به نوعی در بازار دست بالا هستیم.

وی گفت: بی تردید خوش بینی ما در تدوین بودجه سال آینده خوش بینی احساسی نیست و فکتهایی وجود دارد که براساس آن تدوین بودجه انجام شده .

در حوزه مشکلاتی که شیوع بیماری کرونا نیز ایجاد کرده هر چند که در داخل کشور هنوز اتفاق بزرگی نیفتاده اما باید به این نکته توجه داشته باشیم که خودآگاهی مطلوبی در شهروندان نسبت به این بیماری ایجاد شده است به شکلی که امروز همه ما از ماسک استفاده می کنیم این خودآگاهی کمک می کند انطباق با شرایط ایجاد شود و به گونه ای این موضوع راه حلی برای این مشکل قلمداد می شود.

وی ادامه داد: مردم ایران هوشمندی مناسبی دارند و این هوشمندی در مسائل اقتصادی و حتی اپیدمی این بیماری نیز مشهود است لذا می توان تصور کرد که ما از اوج بحران گذر کرده ایم.

بر همین اساس ما در شهرداری تهران برای تدوین بودجه جسارت عجیبی از خود نشان نداده ایم و حدود 19 درصد بودجه عمومی را افزایش داده ایم و به نظر می آید این بودجه کاملا تحقق پذیر است.

مظاهریان در بخش دیگری از صحبتهای خود به کاهش فاصله طبقاتی بین محلات اشاره کرد و افزود: ما محلاتی داریم که در معرض آسیب قرار دارند و در همین زمینه اعتبار ویژه ای را برای کاهش آسیب در این مناطق در بودجه سال آینده پیش بینی کردیم و تلاش خواهیم کرد خدمات بیشتری را به ساکنان این مناطق ارائه کنیم.

اجرای پروژه های محله ای از سال گذشته مورد توجه قرار گرفته و در این بخش برای بودجه سال آینده نیز توجه ویژه ای در دستور کار قرار گرفته و در حقیقت این موضوع یکی از اولویتهای شهرداری قلمداد شده است.

به شکلی که 2400 میلیارد تومان اعتبار در این بخش افزایش پیدا کرده است.

حمل و نقل عمومی بیشترین سهم را از بودجه شهرداری تهران برای سال آینده وی ادامه داد: 37 درصد از بودجه شهرداری تهران در سال آینده به حوزه حمل و نقل عمومی و ترافیک اختصاص پیدا کرده و 17 هزار و 295 میلیارد تومان از بودجه سال آتی مختص این حوزه است.

در حقیقت حوزه حمل و نقل عمومی بیشترین سهم را از بودجه شهرداری تهران برای سال آینده را به خود اختصاص داده البته بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی نیز در این بودجه مورد توجه قرار گرفته و بنا داریم از ظرفیت و پتانسیل سرمایه گذاران بخش خصوصی به نفع مطلوب بهره بگیریم و در جاهایی که شهرداری امکان حضور و فعالیت ندارد از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کنیم.

وی تاکید کرد: بودجه امسال شهرداری تهران 30 هزار میلیارد تومان بوده که این بودجه برای سال آینده با افزایش 19 درصدی به 36 هزار و 333 میلیارد تومان رسیده است البته هر ساله اعداد و ارقام تبصره ها در بودجه شهرداری تهران پیش بینی نمی شد اما برای نخستین بار برای بودجه سال آینده اعداد و ارقام تبصره ها در لایحه بودجه ها که در این بخش نیز 11 هزار میلیارد تومان می شود به تبصره ها اختصاص داشته است.

معاون شهردار تهران تصریح کرد: با احتساب 11 هزار میلیارد تومان از محل تبصره های بودجه و رقم 36 هزار و 333 میلیارد تومانی بودجه سال آینده شهرداری تهران جمع بودجه به اعداد 47 هزار میلیارد تومان می رسد از سوی دیگر مبلغ 2200 میلیارد تومان نیز تحت عنوان بودجه 32 پروژه پیش بینی شده که در صورتی که این بودجه به تصویب برسد رقم نهایی بودجه سال آینده شهرداری تهران به 49 هزار و 961 میلیارد تومان خواهد رسید.

در صورتی که شورای شهر تهران با بودجه 2200 میلیارد تومانی موافقت کنند 32 پروژه اصلی ، کلان ومهم اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: در لایحه بودجه 1400 اعتبارات مناطق نسبت به سال جاری 18 درصد افزایش داشته است تا مناطق بتواند فضای مناسبی برای اجرای پروژه های سرمایه ای و مهم داشته باشند از سوی دیگر آلودگی هوا مسائل ترافیکی اجتماعی سه چالش مهم شهر تهران محسوب می شوند و این در حالی است که متاسفانه دولت از سال 90 حتی یک اتوبوس در اختیار شهرداری قرار نداده اما علیرغم شرایط اقتصادی نامناسب، شهرداری 37 درصد از بودجه خود را به حمل و نقل عمومی اختصاص داده و امیدوار است دولت نیز به تعهدات خود دراین حوزه عمل کند.

وی با بیان این که در سال آینده شاهد تغییراتی در عوارض حمل و نقل نخواهیم بود، افزود: در این بخش رقم قابل توجهی افزایش نداشته ایم اما عوارض ساخت و ساز در محلات و مناطق برخوردار به مراتب بیشتر از محلات کم برخوردار خواهد بود.

صدور پروانه برای ساخت و ساز در محلات برخوردار بیشتر خواهد بود که البته این افزایش تاثیری در قیمت ملک در آن منطقه نخواهد داشت البته به زودی جزییات این افزایش به تایید شورای شهر تهران خواهد رسید.

وی تاکید کرد: سهم مصارف و هزینه جاری در بودجه سال آینده از 38 درصد به 33 درصد کاهش یافته همچنین بیشترین سهم به مصارف سرمایه ای و توسعه ای اختصاص دارد که مشابه سال جاری حدود 46 درصد است.

در حقیقت علاوه بر این که سهم مصارف مالی که به پرداخت بدهی ها به پیمان کاران و بانکها اختصاص دارد از 15 درصد به 21 درصد افزایش یافته است.

یکی از بیشترین رشدها در بودجه سرمایه ای در میان بخشهای شهرداری به مناطق 22 گانه اختصاص یافته که رشد 18 درصدی را تجربه کرده است.

معاون شهردار تهران در بخش دیگری از صحبتهای خود به موضوع اختصاص بودجه به بحث آلودگی هوا اشاره کرد و افزود: در بودجه برای مقابله با آلودگی هوا دو نوع ردیف بودجه داریم یک سری از ردیفهای بودجه به صورت مستقیم عنوان آلودگی هوا در آنها آمده و گونه دیگر از ردیفها همانند ردیفهای بودجه ای حمل و نقل عمومی مستقیما بر آلودگی هوا تاثیرگذار هستند.

لذا در بودجه سال اینده 163 میلیارد تومان ردیفهای بودجه ای هستند که مستقیما عنوان آلودگی هوا در آنها قید شده اما وقتی صحبت از خرید اتوبوس ، نوسازی و توسعه ناوگان که رقمی معادل 948 میلیارد تومان به آن اختصاص پیدا کرده به میان می آید، در حقیقت این موارد در آلودگی هوا تاثیرگذار هستند و به طور کلی مجموع بودجه حمل و نقل ما تاثیر مستقیم بر روی آلودگی هوا می گذارند و به نوعی این موضوع مهم در اولویتهای شهرداری تهران قرار داده شده است.

مظاهریان تاکید کرد: از جمله دستاوردهای مهم بودجه سال آینده شهرداری تهران ارتقای قانونمداری، شفافیت و پاسخگویی در راستای تحقق حکمرانی خوب شهری بوده است، همچنین پیش بینی اتخاذ رویکرد اجتماعی و تعریف پروژه های توسعه محلی براساس نیازمندی شهروندان گام رو به جلو در جهت مشارکت و رضایت مندی شهروندان در اداره کلانشهر تهران به شمار می رود.

وی در بخش دیگری از صحبتهای خود به موضوع پیش بینی استخدام نیروها در بودجه سال آینده اشاره و تصریح کرد: به دنبال این هستیم آزمون استخدام رسمی را با اخذ مجوز برگزار کنیم و به این ترتیب بخشی از نیروهای قراردادی را استخدام کنیم.

البته شرایط آن را باید سازمان امور اداری و استخدامی تعیین کند.

به هر ترتیب این موضوع بودجه خاصی به ما تحمیل نمی کند چرا که افراد قراردادی در حال حاضر حقوق دریافت می کند و با تحقق استخدام آنها شاید حتی کمی از میزان حقوق آنها کاهش پیدا کند ولی بی تردید برای آنها رضایت مندی و اطمینان را ایجاد می کند.

ما برنامه استخدام بزرگ نداریم و تنها از طریق استخدام نیروهای قراردادی به دنبال ایجاد ثبات شغلی برای آنها هستیم.

معاون شهردار تهران در تشریح سهم هر یک از حوزه های شهرداری تهران در لایحه بودجه سال آینده گفت: 37 درصد از سهم کل بودجه مربوط به حمل و نقل و ترافیک ، 14 درصد خدمات شهری، 4 درصد ایمنی و مدیریت بحران، 4 درصد حوزه شهرسازی، 7 درصد حوزه اجتماعی و فرهنگی و 34 درصد نیز به حوزه هوشمندسازی اختصاص پیدا کرده است.

وی تاکید کرد: بودجه امسال نشان داد حرکت شهرداری تهران درست بوده است تا آبان امسال 63 درصد تحقق بودجه داشته ایم و در حال حاضر 73 درصد از درآمدهای شهرداری تهران تحقق پیدا کرده با توجه به پیش بینی ها بین 75 تا 80 درصد بودجه امسال تا پایان سال محقق خواهد شد.

برای بودجه سال آینده همه مولفه های اقتصادی از جمله شرایط سخت در نظر گرفته شده و پیش بینی تحقق پذیری بودجه سال آینده را داریم.

انتهای پیام
کلید واژه ها: شهرداری تهران - شهرداری - تهران - بودجه - شورای شهر - معاون برنامه ریزی - شورای شهر تهران - جلسه علنی شورای شهر تهران - لایحه بودجه - برنامه ریزی - بودجه 1400 شهرداری تهران - شورای - توسعه شهری - جلسه علنی شورای شهر - شهر تهران - سال آینده - بودجه 1400 - ایسنا - حامد مظاهریان - برنامه - تحقق - آغاز سال جدید - سال 1400 - توسعه - آینده - لایحه - معاون - جلسه علنی - نشست خبری - میلیاردی

آخرین اخبار سرویس:
شهنازی فصل آینده هم سرمربی تیم والیبال سایپا می ماند

اعلام ترکیب صنعت نفت برای تقابل با پرسپولیس

شهنازی سرمربی تیم والیبال سایپا شد

آخرین مرحله انتخابی تیم ملی پارادوومیدانی جهت معرفی به توکیو

شکوری: در مورد بازی کردن ترابی منتظر نظر فدراسیون فوتبال هستیم

لباس خانگی فصل آینده بارسلونا مشخص شد+عکس

استخدام کارشناس دیجیتال مارکتینگ در شرکت گرین وب در خراسان رضوی

دروازه بان جنجالی به ترکیب گل گهر بازگشت

محمدی: العربی شایسته جایگاه بهتری است

قطر هم چنان میزبانی المپیک 2032 را می خواهد

آخرین وضعیت واگذاری باشگاه پرسپولیس و استقلال در بورس

استخدام طراح رابط کاربری در گرین وب در خراسان رضوی

تغییر عجیب ترکیب پرسپولیس مقابل نفت آبادان ؛ خبری از ستاره تازه وارد نیست !

ترکیب صنعت نفت مقابل پرسپولیس مشخص شد

استخدام کارشناس سئو در شرکت گرین وب در خراسان رضوی

ترکیب پرسپولیس برای دیدار با نفت آبادان

آخرین وضعیت خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس

کارگزاری بورس ایساتیس پویا؛ حامی تیم فوتبال در لیگ برتر

بمب فرهاد مجیدی در آستانه انفجار

سود بزرگی که جهانبخش به فدراسیون فوتبال می رساند

سوشا مکانی پرسپولیس و فدراسیون فوتبال را تهدید کرد!

اعلام ترکیب صنعت نفت برای تقابل با پرسپولیس

خلیل زاده به اردوی استقلال رفت/ حمایت همه جانبه از فر ها مجیدی

راه یابی صفدریان به فینال جام جهانی یخنوردی 2021 روسیه

نخستین دوره مربیگری پاورلیفتینگ بانوان برگزار می شود

آغاز همکاری محوطه های تاریخی دارالسلام و تخت فولاد

شهنازی سرمربی تیم والیبال سایپا شد

علی جوادی سرپرست روابط عمومی فدراسیون فوتبال شد

علی کریمی داغ فدراسیون فوتبال را تازه کرد +عکس

کمالوند: آمدم به برادرم فرهاد در استقلال کمک کنم

قوانین جدید رنکینگ المپیکی و جهانی تکواندو اعلام شد

درخشش تیم تنیس روی میز ایران با هدایت مربی با دانش کردستانی

واکنش هاشیموتو به انصراف 30 حمل کننده مشعل

سال 72 حجازی به استقلال می رفت، شاید دایی هم آبی می شد

اولین خرید مجیدی در استقلال

اعلام ترکیب پرسپولیس و صنعت نفت آبادان

شرط جدید کنفدراسیون آسیا برای تعیین میزبان لیگ قهرمانان آسیا

اظهارات کنایه آمیز معاون وزیر علیه علی کریمی

نایب رییس فدراسیون: حضور بانوان در رشته کاراته توسعه می یابد

منچسترسیتی آماده شکار هالند

فیلم|خواسته مدیرعامل باشگاه هندبال فرازبام؛ لزوم تشکیل کارگروه توسعه ورزش قهرمانی در کهگیلویه و بویراحمد

اسکار:دوست دارم با چلسی از دنیای فوتبال خداحفظی کنم

هازارد در ریکاوری مصدوم شد!

روزهای سرنوشت سازِ آقای سیمئونه

ترکیب نفت مسجد سلیمان و سایپا اعلام شد

اعلام ترکیب مس رفسنجان و گل گهر سیرجان

تراکتوری ها وارد ورزشگاه شدند (ویدیو)

ورزشکار نخبه زنجانی، عازم مسابقات سه گانه کشور شد

اولین دستور فرهاد مجیدی به بازیکنان استقلال

پرسپولیس بی رحم ترین میزبان لیگ

علی جوادی سرپرست روابط عمومی فدراسیون فوتبال شد

ماجرای جنجالی هیئت فوتبال سیرجان در آستانه دربی کرمان

ترکیب پرسپولیس در خانه نفت آبادان؛ بازهم بدون ترابی

ترکیب پرسپولیس مقابل صنعت نفت آبادان اعلام شد

هدیه میلیاردی جهانبخش به فدراسیون فوتبال/ هزینه کرد در موارد خاص!

ترکیب پرسپولیس مقابل صنعت نفت مشخص شد

خرافات خطی در فوتبال اسپانیا

خداداد عزیزی وارد مافیا شد

27 بازیکن، مهم ترین رقیبان برادران عالمیان در مسابقات جهانی کسب سهمیه المپیک

مسابقات قهرمانی کشتی آزاد و فرنگی استان اردبیل برگزار شد

درخشش کونگ فوکاران پیشکسوت کردستانی در رقابت های قهرمانی کشور

ترکیب تیم فوتبال پرسپولیس برای دیدار با صنعت نفت اعلام شد

استخدام تعمیرکار حرفه ای موبایل در قطعات موبایل کاسپین در البرز

ترکیب پرسپولیس مقابل نفت آبادان مشخص شد

ترکیب اصلی پرسپولیس مقابل صنعت نفت مشخص شد

ویدیو: ورود بازیکنان نساجی به استادیوم یادگار امام(ره)

ترکیب پرسپولیس مقابل نفت آبادان مشخص شد

کروس قربانی آزار در شبکه های اجتماعی ؟

استخدام انباردار در شرکت بین المللی رونیکس در بوشهر

ترکیب پرسپولیس مقابل نفت آبادان مشخص شد

حضور خلیل زاده در اردوی استقلال

هاکی بازان آنلاین تایر گام نخست را محکم برداشتند

ماجرای تعهدنامه ای که سوشا مکانی امضا کرد/ شکوری و تایید نامه قبلی در زمان دبیرکلی!

برایتون به خاطر جهانبخش 16 میلیارد تومان به فدراسیون فوتبال می دهد!

تصمیم جدی بهداشتی پرسپولیس برای بازی با صنعت نفت آبادان

واکنش علیرضا علیزاده به مخالفت با حضور قلعه نویی در استقلال

ترکیب پرسپولیس مقابل صنعت نفت مشخص شد

کنایه تند علی کریمی به ویلموتس و فدراسیون فوتبال! +عکس

لیگ برتر| ترکیب پرسپولیس مقابل صنعت نفت آبادان برای بازی امروز 16 اسفند 99

پرسپولیس با یک تغییر مقابل صنعت نفت آبادان

پدیده عجیب پس از زلزله کرواسی+ فیلم

11 بازیکن پرسپولیس برای رویارویی با نفت

بیت سعید با خاطرات خوش برابر پرسپولیس

ترکیب پرسپولیس اعلام شد | ستاره سرخ ها نرسید

پرسپولیسی ها پیگیر وضعیت مهدی ترابی

آخرین وضعیت واگذاری باشگاه پرسپولیس و استقلال در بورس

اعلام ترکیب صنعت نفت آبادان برابر پرسپولیس

نمایی از ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز پیش از بازی امروز (تصویر)

ترکیب پرسپولیس مقابل صنعت نفت مشخص شد

خداداد عزیزی وارد بازی مافیایی شد+عکس

ارسال تصاویر شخصی مادر توسط کودک دردسرساز شد

اعلام ترکیب پرسپولیس برای دیدار با نفت آبادان

مجیدی به یک استقلالی مجوز جدایی داد

اطلاع رسانی در ارتباط با «حذف دفترچه های بیمه تامین اجتماعی» انجام نشد/ اجرای پایلوت این طرح ضروری بود

ویدئو: ورود تیم فوتبال پرسپولیس به استادیوم تختی آبادان

قهرمان UFC بزرگترین ترس رونالدو را فاش کرد

ترکیب پرسپولیس برای دیدار برابر صنعت نفت مشخص شد

تیم فوتبال غفاری تاکستان مغلوب نماینده تبریز شد

خبر بد برای نفتی ها پیش از دیدار مهم

فردیناند: میسون مونت بازیکن محبوب همه مربیان است

بودجه بیش از 49 هزار میلیاردی سال آینده شهرداری تهران/بودجه 1400 تحقق پذیر است

بودجه بیش از 49 هزار میلیاردی سال آینده شهرداری تهران/بودجه 1400 تحقق پذیر است