مطالب مرتبط:
عقب نشینی دولت از اجرای یک تصمیم بورسی
مالکی: گلزنی بعد از خدا گلم را به روح دایی ام تقدیم کردم/ عقب نشینی ما طبیعی بود
عقب نشینی دولت از اجرای یک تصمیم خود در بازار بورس
مالکی: عقب نشینی ما پس از گل برتری طبیعی بود
آیا وزارت صمت از آزاد کردن واردات لوازم آرایشی عقب نشینی می کند؟
-208 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 5 بهمن 1399 ساعت 10:002021-01-24اقتصادي

چرایی عقب نشینی شورای رقابت از آزادسازی نرخ ها


 بازار خودرو طی هفته های اخیر همراه با نوسانات نرخ ارز روزهای آرامی را سپری کرده، این در شرایطی است که سیاست گذار خودرو و شورای رقابت دلخوش به آرامش بازار، - برنامه ریزی ها در راستای جهش تولید و اصلاح قیمتی را فعلا معلق نگه داشته اند.

آنچه مشخص است بازار خودرو تحت تاثیر کاهش نرخ ارز و همچنین کاهش ریسک های غیراقتصادی و تورم انتظاری روند نزولی قیمتی را پیش گرفته،حال آنکه به نظر می رسد سیاست گذار خودرویی و قیمتی کشور آرامش بازار را نتیجه عملکرد خود در پیاده سازی برنامه های اصلاحی می دانند.

بر این اساس این طور وانمود می شود که برنامه ریزی ها و طرح های خودرویی که از سه سال پیش در دستور کار بوده، بالاخره نتیجه داده و ثمره آن را می توان در بازار کنونی و بدون هیاهوی این روزهای خودرو دید.

این توهمات اما طی چند روز گذشته منجر به لغو بسیاری از مجوزهای قیمتی خودرو شد به طوری که شورای رقابت مجوز آزادسازی 18 محصول کم تیراژ، مجوز قیمت گذاری فصلی و همچنین افزایش قیمت زمستانه خودرو را معلق کرد به این امید که جریان آرام بازار مسیر خود را ادامه دهد.

حال سوالی که مطرح می شود این است که آیا فی الواقع بازار خودرو متاثر از سیاست گذاری و بسته های اصلاحی وزارت صمت و شورای رقابت هم اکنون روند نزولی در قیمت ها را در پیش گرفته یا این آرامش موقتی است و با هر رخداد سیاسی و اقتصادی یا تغییرات قیمتی در دیگر بازارها، خودرو نیز در دنده معکوس قیمتی قرار خواهد گرفت؟ در این زمینه بسیاری از کارشناسان معتقدند که سیاست گذار خودرویی هم اکنون سرابی می بیند از بازاری متعادل که به دور از هیجانات قیمتی مسیر خود را طی می کند.

این در شرایطی است که کوچکترین رخداد یا اتفاقی در نرخ ارز می تواند خودرو را بار دیگر با هیجانات کاذب روبه رو کند.

آنچه مشخص است سیاست گذار خودرو و شورای رقابت در کلاف سردرگم صنعت و بازار خودرو، به دنبال نتایج مطلوب و اثرگذار آن هم در کوتاه ترین زمان ممکن در بسته ها و دستورالعمل های خودرویی هستند، این در حالی است که اگر دستورالعمل های صادره تاثیر مطلوبی نیز داشته باشد به طور حتم موقتی است و همین مساله خودروساز را از تصمیمات کلان در حوزه خودرو باز می دارد.

آنچه مشخص است تصمیم شورای رقابت مبنی بر آزادسازی 18 محصول و همچنین افزایش فصلی قیمت خودرو نتیجه شکست تصمیمات و برنامه ریزی های پیشین این شورا در حوزه خودرو بود .

شورای رقابت همزمان با اعلام آزادسازی قیمت محصولات کم تیراژ به نوعی به شکست قیمت گذاری دستوری اعتراف کرد و اینکه با ادامه این روند و افزایش زیان خودروساز نه تولید کننده سودی خواهد برد و نه مصرف کننده و در این بین دلالان و سفته بازان منتفعان اصلی بازار خودرو هستند.

بدین ترتیب مصوبه شورای رقابت به نوعی نوید افزایش تولید در شرکت های خودروسازی را می داد که به دلیل زیان انباشته و زیان تولید چندان انگیزه ای برای رشد تولید محصولات خود نداشتند چرا که هرچه تولید افزایش می یابد به دلیل قیمت گذاری دستوری، زیان نیز روند صعودی به خود می گیرد.

از سوی دیگر اما وزارت صمت نیز با آگاهی از زیان خودروساز طرح آزادسازی بخشی از قیمت محصولات خودرویی را به ستاد اقتصادی دولت ارائه کرده بود و این طرح نیز در راستای جهش تولید در شرکت های خودروساز به دولت ارسال شد .

با این حال اما به نظر می رسد در کنار شورای رقابت که هفته گذشته از موضع قیمتی خود عقب نشست، طرح وزارت صمت نیز فعلا مسکوت بماند.

حال سوالی که مطرح می شود این است که چرا وزارت صمت و شورای رقابت از موضع قیمتی خود عقب نشینی کردند، آن هم در شرایطی که طبق صورت های مالی ارائه شده به بورس، سه شرکت خودروساز بزرگ کشور تا پایان پاییز زیان انباشته 43 هزار میلیارد تومانی را به ثبت رساندند و زیان تولید نیز به 5/ 16 هزار میلیارد تومان رسیده است .

آنچه مشخص است همزمان با اعلام مواضع قیمتی اخیر شورای رقابت فشارها به این شورا افزایش یافت تا از آزادسازی 18 محصول کم تیراژ عقب نشینی کند .

دولت، قوه قضاییه و برخی نمایندگان مجلس در شرایطی شورای رقابت را برای عقب نشینی از مواضع خود تحت فشار قرار دادند که رییس این شورا بارها اعلام کرد از مواضع خود کوتاه نخواهد آمد.

با این حال اما رضا شیوا تمامی برنامه های خود مبنی بر افزایش زمستانه خودرو، آزادسازی قیمت 18 محصول و در نهایت قیمت گذاری فصلی را کلا معلق کرد تا رضایت کسانی را جلب کند که نگران تبعات آزادسازی قیمت بودند یا از عملکرد این شورا در حذف قیمت دستوری زیان می دیدند.

آنچه مشخص است رضا شیوا رییس شورای رقابت دلیل خاصی برای عقب نشینی از مواضع خود اعلام نکرده حال آنکه بسیار از کارشناسان معتقدند که این شورا با توجه به ماه های پایانی عمر دولت دوازدهم، مجوزهای لغو قیمت گذاری دستوری را حذف کرده، با این شرایط به نظر می رسد که دولت نیز چندان پیگیر طرح وزارت صمت برای جهش تولید و جبران زیان خودروسازان نباشد.

مثلث فشار به شورای رقابت تغییر مسیر شورای رقابت در ارتباط با افزایش قیمت خودرو از مبدأ به نوعی دست اندرکاران صنعت خودرو را شگفت زده کرد.

شگفتی آنها از آن جهت بود که در اوایل دی ماه سال جاری شورای رقابت طی مصوبه به مدیران خودروساز اجازه داد تا قیمت 18 محصول خود را که در دسته کم تیراژها قرار داشتند، خود تعیین کنند.

البته شورای رقابت برای این مصوبه شرطی نیز پیش پای مدیران خودروساز قرار داد و آن افزایش 50درصدی تیراژ تولید این محصولات بود.

اما همان طور که اشاره شد به فاصله کمتر از یک ماه شورای رقابت نه تنها این مصوبه را باطل کرد، بلکه به مدیران خودروساز نیز اعلام کرد تا پایان سال جاری خبری از افزایش قیمت خودرو که پیش تر به صورت فصلی انجام می شد، نیست.

محتمل ترین گزینه برای تغییر این رفتار شورای رقابت را می توان در فشارهایی جست وجو کرد که بعد از مصوبه این شورا در ارتباط با آزادسازی قیمت 18 محصول کم تیراژ وارد شد.

دامنه این فشارها از رییس سازمان بازرسی کل کشور تا وزیر صمت را شامل می شد.

حسن درویشیان، رییس سازمان بازرسی کل کشور در دیدار با وزیر صمت به مخالفت با ایده این وزارتخانه در ارتباط با نزدیک کردن قیمت کارخانه و بازار پرداخت و گفت این نگرانی وجود دارد که این تصمیم منجر به افزایش مجدد قیمت خودرو در بازار شود.

به فاصله اندکی از سخنان رییس سازمان بازرسی کل کشور، علیرضا رزم حسینی، وزیر صمت نیز به مخالفت با مصوبه شورای رقابت در ارتباط با آزادسازی قیمت 18 محصول کم تیراژ شرکت های خودروساز پرداخت.

رزم حسینی این اقدام شورای رقابت را ناشی از بی تدبیری اعضای این شورا دانست و معتقد بود این مساله روی قیمت خودرو در بازر تاثیر منفی گذاشته است.

در شرایطی رزم حسینی با اقدام وزارت صمت به مخالفت برخاست که ایده آزادسازی قیمت محصولات کم تیراژ از سوی سازمان گسترش و نوسازی به شورای رقابت پیشنهاد شده بود.

از طرف دیگر رزم حسینی طرحی را به ستاد اقتصادی دولت ارائه داده بود تا قیمت محصولات تولیدی خودروسازان آزاد شود.

اما به رغم طرح ارائه شده به ستاد هماهنگی اقتصادی دولت و پیشنهاد سازمان گسترش و نوسازی صنایع در ارتباط با آزاد شدن قیمت کم تیراژها وزیر با تصمیم شورای رقابت به مخالفت پرداخت.

در کنار فشاری که از ناحیه رییس سازمان بازرسی کل کشور و وزیر صمت به شورای رقابت وارد شد، شاهد بودیم که برخی از نمایندگان مجلس نیز چه در محافل خصوصی و چه در محافل عمومی به مخالفت با این مصوبه شورای رقابت پرداختند.

چرایی تغییر تصمیم شورای رقابت تغییر دیدگاه شورای رقابت در ارتباط با جلوگیری از افزایش قیمت خودرو در مبدا بسیار بحث برانگیز شده است.

مخالفت با افزایش قیمت محصولات تولیدی شرکت های خودروساز در حالی مورد تاکید شیوا قرار گرفته است که این شورا اوایل دی ماه مجوز آزادسازی مشروط قیمت 18محصول کم تیراژ را به نوعی صادر کرده بود و این اختیار را به مدیران خودروساز داد تا قیمت این بخش از محصولات را خود تعیین کنند.

اما چرا شورای رقابت به ناگاه از موضع خود پایین آمده است؟ احمد نعمت بخش دبیر انجمن خودروسازان در این ارتباط به دنیای اقتصاد می گوید تغییر نظر شورای رقابت برای افزایش قیمت خودرو آن هم در شرایطی که همچنان شاهد افزایش تورم بخش خودرو به استناد آمارهای ارائه شده بانک مرکزی هستیم برای ما هم جای سوال دارد.

دبیر انجمن خودروسازان ادامه می دهد: در حال حاضر شرکت های خودروساز به وزارت صمت تعهد داده اند تا پایان خرداد ماه سال آینده افزایش 50 درصدی تولید خودرو را محقق کنند اما با این شرایط به نظر می رسد خودروسازان نتوانند از پس تعهد داده شده بر آیند.

نعمت بخش می گوید: در حال حاضر همچنان شاهد فاصله معنادار میان قیمت کارخانه و بازار هستیم و در این شرایط جلوگیری از افزایش قیمت در مبدا نمی تواند دلیل قانع کننده ای برای این مساله باشد.

دبیر انجمن خودروسازان تاکید می کند این احتمال وجود دارد که شورای رقابت به واسطه آزادسازی قیمت 18 محصول کم تیراژ خودروسازان به نوعی تحت فشار قرار گرفته باشد.

نعمت بخش معتقد است در حال حاضر خودروسازان وضعیت مالی مساعدی ندارند و خارج شدن این شرکت ها از وضعیت فعلی نیازمند عزم جدی و گرفتن تصمیمات سخت است و تا زمانی که تصمیمات سخت در این حوزه گرفته نشود، نمی توان به بهبود وضعیت مالی شرکت های خودروساز امید بست.

فربد زاوه کارشناس خودرو هم به نوعی با احمد نعمت بخش هم نظر است.

زاوه به خبرنگار ما می گوید: در حال حاضر با توجه به عقب نشینی شورای رقابت از افزایش فصلی قیمت خودرو و همچنین جلوگیری از آزادشدن قیمت محصولات کم تیراژ و تاکید روی دو نرخی بودن قیمت خودرو به نظر می رسد شورای رقابت از ناحیه بخشی از قدرت که از رانتی در این زمینه برخوردار هستند، تحت فشار است.

این کارشناس خودرو ادامه می دهد البته دود این مساله به چشم خودروسازی و همچنین مصرف کنندگان واقعی می رود.

زاوه می گوید: عدم امکان افزایش قیمت خودرو قدرت مالی خودروسازان را کاهش می دهد و این اتفاق بی شک روی توان تولید و عرضه آنها اثرگذار خواهد بود.

زاوه ادامه می دهد: اگر این اتفاق بیفتد کاهش توان تولید به معنای کاهش عرضه و افزایش قیمت بازار خواهد بود.

223224
کلید واژه ها: خودرو - شورای رقابت - بازار - بازار خودرو - برنامه ریزی - برنامه - شورای - رقابت - نوسانات نرخ ارز - نرخ ارز - کاهش نرخ ارز - اصلاح - سیاست - آرامش - روند نزولی - دستور کار - جهش تولید - عقب نشینی - آزادسازی - کاهش - سازی - عملکرد - نرخ ها - تولید - گذشته - همراه - دستور - پیاده - دلخوش - کشور

آخرین اخبار سرویس:
طرز تهیه کوکو سیب زمینی مجلسی؛ یک کوکو فوق العاده برای مهمانی ها

فرصت کرونا برای قاچاقچی های میراث فرهنگی

ترانزیت ضایعات فلزات از خاک ایران امکان پذیر شد

بزرگترین هواپیما سوخت هیدروژنی دنیا / عکس

قیمت جهانی طلا نزدیک به پایین ترین سطح 9 ماهه باقی ماند

افزایش آمار روزانه ابتلا به کرونا در مصر و لبنان

سهم زنان از اقتصاد کشور چقدر است؟

اجرای مکان یابی مدارس از ابتدای سال 1400+ مزایای این طرح

استخدام کارشناس کنترل کیفیت (qc)، جوشکار و مونتاژ کار در البرز

چگونه در خانه تکانی به مبلمان آسیب نزنیم؟

اجرای مکان یابی مدارس از ابتدای سال 1400+ مزایای این طرح

نخستین پهپاد رزمی مافوق صوت دنیا با ظاهری شبی UFO

میزان مناسب مصرف چای سبز چقدر است؟

کاهش ریسک های معاملاتی با اجرایی شدن قانون جدید چک

بازار سهام آسیایی نوسان کرد

با این روش ها نشخوار ذهنی تان را کاهش دهید

رکوردشکنی بورس آلمان

کارگر برای کار در ساندویچی با جای خواب

کار در منزل

نیازمند شاگرد

اشتباهاتی که تلفن همراه را به سمت نابودی می کشاند

در سال جاری|مردم سوادکوه855 میلیون تومان صدقه دادند

حذف معافیت مالیاتی خانه ها و خودرو های لوکس

سنگ اندازی بانک های استان بوشهر در توسعه مسکن پذیرفتنی نیست

آخرین خبرها از کتابخانه مرکزی خرم آباد/ پروژه 19 ساله چشم انتظار اعتبار

ثبت 13,215 مورد جدید ابتلا به کرونا در ترکیه

رییس دولت سیزدهم و نحسی اقتصاد/از نشر اکاذیب من تا نشر اکاذیب دیگران/علت کم توجهی به دستورات ضد کرونایی

قوانین مزاحم مهم ترین چالش صنایع کشور است

تغییرات در مدیریت در سازمان بورس

افزایش کمتر از 2 میلیون تومانی دستمزد غیرقانونی است

ویلاسازی با مجوزهای گردشگری در مازندران/ فروش مجتمع توریستی با عنوان شهرک مسکونی + عکس

بانک های استان بوشهر سخت گیری نکنند/ لزوم پرهیز از کاغذبازی

رکوردشکنی بورس آلمان/ صعود بورس های مهم غربی

تصفیه آنلاین پساب کارگاه های گلابگیری با پلاسما/جاذب هایی برای حذف آلاینده های پالایشگاهی

ایمن ترین خودروهای بازار جهانی در سال 2021

استخدام اپراتور و برنامه نویس تراش cnc

استخدام مشاور جهت فروش برجهای دریاچه چیتگر

استخدام تایپیست آنلاین

استخدام حسابدار خانم با بیمه صادقیه اباذر

کسب درامد از بیت کوین

150 میلیارد تومان برای تکمیل پروژه های سیلاب ابلاغ شد

ادامه روند صعودی بیتکوین

زمان واریز آخرین 45 هزار و 500 تومان قرن

توزیع آب گرم کن خورشیدی در روستاها/ ضرورت گاز رسانی برای جلوگیری از تخریب جنگل ها

بودجه سال آینده شهر قم با 3هزار و 61 میلیارد تومان بسته شد

راه اندازی 6 سایت کشت گیاهان دارویی ویژه زنان روستایی در استان قزوین

فعال سازی معادن جزو سیاست های استان است

برخورد جدی با متخلفان قاچاق و فروش حیات وحش در آستانه نوروز

ایلان ماسک 27میلیارد دلار از ثروتش را از دست داد!

بورس 24 هزار واحد صعود کرد

بودجه سال آینده شهر قم با 3هزار و 61 میلیارد تومان بسته شد

بازگشت پول ها به کمین گاه

سود «درازک» افزایشی شد

افتتاح بیمه ملت در مازندران به روایت تصویر

ایرادات اجرایی شدن مالیات خودروهای وارداتی/ جایگاه رمزارز در معاملات ایرانیان/ بارقه امید برای نجات اقتصاد از تحریم

استقرار گمرک جمهوری اسلامی ایران در گیت های منطقه آزاد اروند

صعود مجدد دلار در بازارهای جهانی

سایه اقتصاد بانک محور روی مدل های نوین تامین مالی

# بورس

نگاه عدالت محور به سرمایه گذاری در کشور داشته باشیم

«با مسکن ملی حاتم بخشی نمی کنیم»!

ادامه روند صعودی بیتکوین/ روز خوب چین لینک

رکوردشکنی بورس آلمان/ صعود بورس های مهم غربی

نقش اقتصاد دانش بنیان در صادرات و توسعه تولید در مناطق آزاد

ایلان ماسک 27 میلیارد دلار از ثروتش را از دست داد!

صعود مجدد دلار در بازارهای جهانی

رکوردشکنی بورس آلمان/ صعود بورس های مهم غربی

ادامه روند صعودی بیتکوین/ روز خوب چین لینک

1400، سال طلایی سریال سازی در شبکه نمایش خانگی

بازگشت پول ها به کمین گاه

ظرفیت بازار بدهی برای تأمین مالی بنگاه های بزرگ اقتصادی کشور آماده است

با مسکن ملی حاتم بخشی نمی کنیم !

ضربه سنگین قاچاقچیان «تاغ» بر تن نحیف کویر

آشفته بازار مرغ در کاشان همچنان ادامه دارد/مسئول ساماندهی این وضعیت کیست؟

از ظرفیت بنگاه های اقتصادی برای کمک به توسعه صنعتی مناطق محروم استفاده می شود

علل ضرورت استفاده از ضدآفتاب در زمستان

استخدام ویزیتور خانم پورسانتی برای محل سکونت خودش

استخدام تایپیست و مترجم با درامد بالا

استخدام نگهبان مجتمع مسکونی

نیازمند نظافت چی خانوم

دایرکتر اینستاگرام (غیر حضوری) واریزی روزانه و ماهانه

احتیاج به دایرکتر جهت تبلیغ

فضای سبز شرکت نفت مناطق مرکزی توسعه یافت

تولید سالانه 14 هزار تُن گیاه دارویی در لرستان

کتاب «سفر به سرزمین نفت» منتشر شد

آخرین وضع احداث مخازن طرح گوره-جاسک

مسیرهای تصمیم گیری سال 1400

چهار ویرانگر عرضه مسکن

عزم جدی دولت در توسعه زنجیره پروپیلن در کشور

ایلان ماسک 27 میلیارد دلار از ثروتش را از دست داد!

معاون استاندار قزوین: بازار آهن شهرستان آوج نوروز 1400 افتتاح می شود

دستبرد دلالان به دسترنج کشاورزان / شعبده بازی دلالان در بازار میوه

استاندار بوشهر:موانع کاری و کاغذبازی در پرداخت وام مسکن در بانک های استان بوشهر حذف شود

بازار روغن، همچنان آشفته/ وعده افزایش عرضه روغن به کجا رسید؟

ساختارها و نهادها مانع به نتیجه رسیدن سیاست های اقتصادی می شوند

رونق فروش نفت ایران

ایران به آرامی در حال افزایش فروش نفت است/ ثبت رکورد واردات نفت چین از ایران

از افزایش حقوق سربازان تا گلایه از گرانی بسته های اینترنت

انتشار اولین نقشه هوشمند ژئوشیمی رسوبی و آلاینده های زیست محیطی خزر

اختیارات ارزی بانک مرکزی یکسال دیگر تمدید شد

چرایی عقب نشینی شورای رقابت از آزادسازی نرخ ها

چرایی عقب نشینی شورای رقابت از آزادسازی نرخ ها