مطالب مرتبط:
اعتراض فدراسیون فوتبال چک به رکوردشکنی رونالدو | کریس 61 گل عقب افتاد!
غفاری : «اینستکس» فقط برای نگه داشتن ایران در برجام بود
فرانسه خواستار بازگشت ایران به برجام شد
فیلم| گنبد سلطانیه، اولین گنبد دوپوش در جهان
تنها در صورت پایبندی ایران به برجام تحریم ها رفع می شوند
-133 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 3 بهمن 1399 ساعت 21:452021-01-22سياسي

تجربه برجام یک، برای قرن ها بس است| قم را عامدانه عقب نگه داشته اند


رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گفت: کشور نیازمند یک حضور گسترده و جهادی برای پیشرفت بخشیدن به کشور و عملی کردن اهداف انقلاب است.

- تجربه برجام یک، برای قرن ها بس است قم را عامدانه عقب نگه داشته اند " رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گفت: کشور نیازمند یک حضور گسترده و جهادی برای پیشرفت بخشیدن به کشور و عملی کردن اهداف انقلاب است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازسرویس سیاسی خبرگزاری رسا"، علیرضا زاکانی، رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، در وبینار بصیرتی که با موضوع انتخابات 1400و دولت جوان حزب اللهی، برجام 2 و تنش های اخیر دولت و مجلس برگزار شد، عنوان کرد: جریان تحول و پیشرفت و جریان تجدد طلبی و توسعه در کشور، با هم رقابت می کنند که در این سه موضوع نیز این دو جریان با هم نزاع دارند.

وی با بیان اینکه در آستانه 43 سالگی انقلاب هستیم و تجربه ای بسیار گران بها داریم، اظهار کرد: در ابتدای انقلاب می دانستیم که چه چیزی را می خواهیم وچه چیزی را نمی خواهیم، اما تجربه دستیابی نداشتم و نقص ها قابل قبول بود، اما اکنون قابل قبول نیست و امروز بعد از 4 دهه نیازمند تحول گسترده مبتنی بر مولفه های انقلابی هستیم.

زاکانی با اشاره براینکه یک تفکر با رنگ و لعاب و شعارهای مختلف، با عدول از منافع مردم توانسته در هر برهه ای با زیرکی و ابزارهای مختلف رای بگیرد و به جامعه آسیب وارد کند، بیان کرد: در آستانه انتخابات هستیم و باید از راهی که طی شده تجربه کسب کنیم، جریان مردمی و انقلابی باید هوشمندانه رفتار کند و زمینه ی ناکامی خود را فراهم نکند و به سمت مسیر رقم زدن موفقیت برود.

جریان انقلاب که جریان تحول و پیشرفت کشور است وی با بیان اینکه جریان انقلاب که جریان تحول و پیشرفت کشور است، باید به چهار موضوع توجه کند، ادامه داد: ابتدا باید معرفی نامزدها منجر به انسجام شود و ظرفیت ها در میدان عمل متحد شوند و در ادامه باید یک گفتمان مطلوب را فراهم کنند که نخبگان را اغنا و مردم را راضی کند و همچنین گفتمان باید منجر به سود مردم در انتخاب شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اساسی ترین کار بعد از انتخابات، بیان کرد: باید خرابی های متنوع ای که دولت به جا گذاشته است بازسازی شوند؛ زیرا برخی بی مسئولیتی ها یک ابر چالش ایجاد کرده که یک نفر نمی تواند نجات بخش باشد، بلکه باید همه ی ظرفیت ها گرد هم بیایند.

وی با تاکید بر اینکه باید نگاه هم افزایی بین جریان ها داشت، اظهار کرد: کشور نیازمند یک حضور گسترده و جهادی برای پیشرفت بخشیدن به کشور و عملی کردن اهداف انقلاب است.

7 سال حداکثر شعار و حداقل عمل این نماینده مجلس شورای اسلامی، با اشاره براینکه نسبتی که مجلس با دولت برقرار کرد تخاصم نبود، تصریح کرد: ما با یک دولتی مواجهیم که 7 سال حداکثر شعار و حداقل عمل را داشته است و کشور به سمتی رفته که اگر رها می شد بدترین وضعیت را می داشت.

زاکانی با بیان اینکه دولتی که دستاوردی نداشته همچنان نیم نگاهی به آینده دارد، ادامه داد: وجود شخصی مانند بایدن با گذشته ای سیاه، زنگ خطری است که دچار اشتباه محاسباتی نشوند.

دولت نگاه انتخاباتی دارد و امید دارد که این مرده را احیا کند و از سایر ظرفیت ها بهره ببرد.

تجربه برجام یک، برای قرن ها بس است وی با تاکید براینکه تجربه برجام یک، برای قرن ها بس است و برجام دو و سه ای وجود ندارد و برجام های دو و سه خواسته ی بیگانگان است، عنوان کرد: خطر جنگ را قدرت کشور و لطف خدا از سر کشور بر میدارد و موضوع بازگشت به برجام یک زمانی مطرح میشود که طرف مقابل همه ی وظایف خود را در جهت رفع تحریم ها انجام دهد، صادرات نفت و.

برقرار شود و خسارات وارد شده نیز پرداخت شود.

زاکانی با اشاره براینکه مجلس بنای همکاری با دولت را دارد نه تبعیت؛ زیرا اگر قرار به تبعیت باشد، دولت باید از مجلس تبعیت کند، افزود: با نیم نگاهی به بودجه ای که دولت تنظیم کرده متوجه می شوید که این برنامه ی بودجه کشور را فلج می کند و فشار سنگینی رابر دوش مردم تحمیل می کند وتورم پیش بینی شده بالای 50 درصد بود.

وی ادامه داد: ابتدا قرار بود، بودجه را رد کنیم؛ زیرا اصلاح آن امری دشوار بود و مجلس فقط حق 10 درصدی تغییرات در بودجه را دارد، اما نامه رهبر معظم انقلاب زمینه ی اصلاحات را فراهم کرد و باتدبیری حکیمانه دست مجلس باز شد و اکنون مجلس در حال اصلاح بودجه است.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی افزود: مجلس دست به اصلاحات اساسی زده است که رانت موجود در بودجه بجای تعلق به برخی از افراد به همه ی مردم تعلق بگیرد.

همچنین بودجه را ساختارمند کند که اگر قرار است کشور با مالیات اداره شود از جیب قشر ضعیف نباشد.

وی با تاکید براینکه بودجه ای که برای انفجار بود در مجلس اصلاح شد، اظهارکرد: مجلس زبان گویایی برای دفاع و تبیین از خود نداشته است و ما باید برای مردم تشریح کنیم که این نوع برنامه ها چه تاثیری در زندگی مردم دارد.

هیچکس حق ندارد در جریان انقلاب با سرمایه های کشور بازی کند رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی بیان کرد: هیچکس حق ندارد در جریان انقلاب با سرمایه های کشور بازی کند، باید افراد در مسیر انسجام کشور قدم بردارند و شخصی انتخاب شودکه کارامدی و محبوبیت بیشتری دارد و میتواند مجموعه ای بانشاط به صحنه بیاورد همچنین سن موضوع نیست، بلکه کیفیت مهم است وامیدواریم یک دولت جوان حزب اللهی تشکل شود که به آرمان های انقلاب اعتقاد داشته باشد.

زاکانی با اشاره بر اینکه دولت جدید کار سختی خواهد داشت، ادامه داد: هرکاری که منجر به شکاف و ناامیدی در متن جریان جامعه شود گناهی نابخشودنی است.

وی با بیان اینکه ممکن است برخی دکان دونبش داشته باشند، افزود: شورای نگهبان وظیفه اش سنگین تراز گذشته است و باید جدی عمل کنند و هر کسی که مفسده امنیتی، اقتصادی، اخلاقی و اعتقادی دارد نباید باشد و در این زمینه تعارف نداریم.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فضای مجازی به دو دسته کاربر و زیرساخت های خدماتی تقسیم می شود، اظهار کرد: شبکه ملی اطلاعات ناظر به دوم است و برای مورد اول در کمیسیون فرهنگی کار انجام می شود و بزرگترین خدمتی که در حال تبیین آن در مجلس هستیم که امنیت اطلاعات و ارتباط را برای کاربر و زمینه ی توسعه فضای مجازی را فراهم کنیم و با سامان دادن به فضای مجازی، افراد با هویت واقعی وارد این فضا شوند.

قم را عامدانه عقب نگه داشته اند وی در رابطه با قم هراسی نیز عنوان کرد: قم را عامدانه عقب نگه داشته اند؛ زیرا جمعیت قم بعد از انقلاب پنج برابر شده، اما امکانات آن فقط دو برابر شده است و این بی توجهی به قم کاملا مشهود است؛ چون برخی نتوانستند که مسیر انقلاب را در مسیر خود قرار بدهند و قم را که لوکوموتیو جریان انقلاب بود را نفی کردند.

زاکانی با تاکید براینکه قم کانون فکری جهان اسلام است، اظهار کرد: قم یک نماد است و اگر این نماد آسیب ببیند نفع ای نصیب برخی می شود و قم درموضوع کرونا در شناخت ویروس، مهار و ارائه خدمت پیشتاز بود و عذرخواهی کفایت نمی کند و باید این برجستگی ها نشان داده شود.

/998/د101/ب1
کلید واژه ها: مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی - رییس مرکز پژوهش های مجلس - مرکز پژوهش های مجلس - مجلس شورای اسلامی - شورای اسلامی - کشور - پیشرفت - اسلامی - انقلاب - مجلس - شورای - پژوهش - برجام - نیازمند - برگزار - گسترده - بخشیدن - رییس - دولت و مجلس - موضوع - حضور - انتخابات - دولت - خبرگزاری - علیرضا - آستانه - وبینار - توسعه - گزارش - سیاسی

آخرین اخبار سرویس:
17 هزار زن شهید، جانباز و آزاده از برترین قله های افتخارات انقلاب هستند

خطبه خوانی خادمان آستان کریمه اهل بیت(س) به مناسبت شهادت امام موسی کاظم(ع)

طعنه امام جمعه اردبیل به ایمنی یک خودرو

ضرورت احداث 10 بیمارستان فوق تخصصی سیار در کشور

برخورد امام کاظم(ع) با دشمن جاهل و آگاه متفاوت بود

لزوم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه

استقبال جنبش حماس از نامگذاری هفته جهانی قدس

رقم دستمزد کارگران شنبه مشخص می شود

جشنواره فرهنگی هنری دانشگاهیان تاریخ ساز برگزار می شود

افتتاح 2 کتابخانه روستایی در شهریار

رهبر انقلاب: زنان شهید، جانباز و آزاده از برترین قله های افتخارات انقلاب هستند

بازگو کردن واقعیت های تاریخی منافاتی با وحدت مسلمانان ندارد

استان تهران در صدر سرریز آسیب های اجتماعی قرار دارد

دوره دفاع سلاح بنیان به پایان رسیده است

وقتی جوانان برای حل فناورانه و مبتکرانه مسائل کشور کمر همت می بندند + فیلم

راهکار غیرسازنده آمریکا در منطقه تضعیف دولت ها است

ابوطالب(ع)؛ پدر حقیقت

زنان شهید، جانباز و آزاده از برترین قله های افتخارات انقلاب هستند

رسوایی فساد در معاملات ماسک در آلمان؛ استعغای نماینده مجلس

تغییر چهره محمدرضا گلزار در گذر زمان (عکس)

ضرورت تکمیل نظام انتخاباتی در هنگ کنگ

طعنه امام جمعه اردبیل به ایمنی یک خودرو

(ویدئو) سعید محمد رسما نامزد انتخابات 1400 شد

پیام رهبر انقلاب اسلامی به کنگره ملی هفده هزار زن شهید، آزاده و جانباز: زنان شهید، جانباز و آزاده از برترین قله های افتخارات انقلاب هستند

رهبر معظم انقلاب: زنان شهید، جانباز و آزاده از برترین قله های افتخارات انقلاب هستند

زنان شهید، جانباز و آزاده از برترین قله های افتخارات انقلاب هستند

مراجع دینی نقش مهمی در مقابله با تجاوز، اشغالگری و تروریسم دارند

نکاتی که منتقدان برگزاری غیر حضوری مسابقات بین المللی باید بدانند

افزایش حقوق باید روی پایه حقوق ها بیاید!

نقش آفرینی اقشار بسیج در تشدید اقدامات پیشگیرانه برای کنترل کرونا

شبکه سازی 80 گروه جهادی طلاب در فارس

پیام رهبر انقلاب به کنگره ملی هفده هزار زن شهید، آزاده و جانباز منتشر شد

برخورد امام کاظم(ع) با دشمن جاهل و آگاه متفاوت بود

پیام رهبر انقلاب به کنگره ملی هفده هزار زن شهید، آزاده و جانباز/ قدرت ایمان راه مجاهدت های بزرگ را به روی زنان ایرانی گشود

رونمایی از کتابی که با حاج قاسم عجین شده است

آغاز ثبت نام داوطلبان انتخابات شهر و روستا از فردا 20 اسفند

آمادگی یونسکو برای حمایت از ایران در جهت ترویج علم و دانش

زنان شهید و جانباز از برترین قله های افتخارات انقلاب هستند

مخبر: کم عارضه ترین واکسن را در اختیار مردم می گذاریم/آغاز واکسیناسیون عمومی از خرداد 1400

احمدی نژاد در پی تخریب چه کسی است؟

مادران جوان دارای 3 فرزند به بالا در یزد تجلیل شدند

چهره متفکر ایرج نوذری /عکس

انتخابات 1400 چگونه تراز می شود؟

آزادسازی سه هزار زندانی جرائم غیرعمد با تلاش بسیج

نوای قرآن در مسجد تاریخی نصیرالملک

در نقاشی های ون گوگ قدم بزنید!

مادران جوان دارای 3 فرزند به بالا در یزد تجلیل شدند

کنترل فوران چاه های نفت و گاز با برگزاری دوره آموزشی

ساماندهی 8 هزار خانوار حاشیه شهر زاهدان

ببینید | توصیف جالب پاپ فرانسیس در خصوص دیدار با آیت الله سیستانی

پیام رهبر انقلاب به کنگره ملی 17 هزار زن شهید، آزاده و جانباز/ زنان شهید، جانباز و آزاده از برترین قله های افتخارات انقلاب هستند

کلنگ زنی احداث 3 واحد مسکونی محرومین در شهریار

افزایش 45 درصدی مراجعات به کمیته امداد در سال 99/ کدام مددجویان کمیته امداد مادام العمر خدمات دریافت می کنند؟

مهم ترین قوانین سفر با اتوبوس

مهار آسیب های اجتماعی اولویت دار، نیازمند سیاست گذاری دستگاه ها است

مادران جوان دارای 3 فرزند به بالا در یزد تجلیل شدند

استخدام مشاور امور ثبتی در شرکت مهرگان تدبیر سروش در تهران

بیمه ملت برای جهشی بزرگ در سال 1400 خود را آماده می کند

عصر شعر « هورِ حرا» با حضور شاعران ملی و بین المللی در حرم شاهچراغ(ع) برگزار می شود

هنوز در قرنطینه ضعف داریم/ شرط خروج از شهرهای قرمز و نارنجی

اعلام رنگ بندی شهرها تا 25 اسفند/ هشدار در مورد تغییر رنگ کرونایی شهرها در نوروز

پیام رهبر انقلاب به کنگره ملی هفده هزار زن شهید، آزاده و جانباز | قدرت ایمان راه مجاهدت های بزرگ را به روی زنان ایرانی گشود

وبینار بررسی راهکارهای شهرهای هوشمند در دوره فراگیری کوید-19

غربی ها مجبورند با ایران کنار بیایند

اگر جانفشانی المهندس و برادران ایرانی نبود، پاپ نمی توانست به موصل برود

زنان شهید، جانباز و آزاده از برترین قله های افتخارات انقلاب هستند

نزدیک بینی در دیپلماسی خارجی

اعلام کاندیداتوری سعید محمد در حرم امام رضا(ع) + فیلم

نشست خبری شهردارمنطقه 9 با اصحاب رسانه

کنگره لشکر فرشتگان تاریخ ساز

پلوسی اغتشاش در کنگره را با 11 سپتامبر مقایسه کرد

روش های ارتقای تاب آوری برای ساختمان ها اجرایی می شود

روحانی: تنها راه ماندگار برای نزدیکی میان ملت ها بازگشت به دانش و فرهنگ است

نقش آفرینی اقشار بسیج در تشدید اقدامات پیشگیرانه کنترل کرونا

اعزام طلاب جهادی منصوریه شیراز به سی سخت / 12 هزار بسته معیشتی توزیع شد

قالیباف: کوله بری از زخم های کهنه کشور است

تصاویر / مراسم اولین سالگرد طلبه جهادی حجت الاسلام والمسلمین احمد خسروی

تعدد کاندیدای نظامی موجب کاهش آرا می شود/ اگر اصلاحات به طور جدی وارد عرصه شود انتخابات پرشور خواهد بود

ناراحتی میترا ابراهیمی به من تهمت خیانت را می زنند + ویدیو

مخبر: کم عارضه ترین واکسن را در اختیار مردم می گذاریم

شورای شهر تهران به نامه اعتراض فرمانداری پاسخ داد

آیین خطبه خوانی سالروز شهادت امام موسی کاظم(ع) در قم

رییس قوه قضاییه وارد شهرستان دماوند شد

زاکانی: در حال حاضر فقط در عراق و افغانستان «رایزن اقتصادی» داریم

سامانه جامع مدیریت زمین در قزوین راه اندازی می شود

آغاز واکسیناسیون عمومی با واکسن ایرانی از اردیبهشت ماه/ توزیع مکمل غذایی برای رفع سوء تغذیه بین 10 هزار مادر باردار/ 10 بیمارستان فوق تخصصی سیار دایر می شود

رشد470 درصدی کشفیات صید غیر مجاز در هرمزگان

پیام تسلیت شهادت امام موسی کاظم (ع) + عکس

تأکید بارزانی بر آمادگی اربیل برای گفت وگو با بغداد برای حل مشکلات

روز زن فرصتی مغتنم در ارتقا آگاهی جامعه نسبت به زنان قربانی ترور

استخدام کارشناس شبکه و سیستم (IT) در مجتمع چاپ و بسته بندی نگارستان

احمدی نژاد به آیت الله سیستانی و پاپ نامه نوشت +متن نامه

استخدام کارشناس حسابداری و کارشناس توسعه نمایندگی (فرانچایز) در اصفهان

نمکی: التماس می کنم مردم مسافرت نروند/ تاب آوری نظام سلامت کم شده است

برگزاری وبینار نظام متمرکز تامین اجتماعی برای آحاد مردم

«فکه» به ایستگاه 214 رسید/خاطرات غسال جهادی درگذشتگان کرونایی

صدور رای دیوان عدالت اداری در خصوص مالیات ستانی به استناد تراکنش های بانکی

ستاد انتخابات 1400 مازندران فعالیتش را آغاز کرد

برگزاری 1700 برنامه در قالب طرح کرامت، در خراسان شمالی

محمدرضا کشاورز مجدد سکاندار بیمه دی شد

تجربه برجام یک، برای قرن ها بس است| قم را عامدانه عقب نگه داشته اند

تجربه برجام یک، برای قرن ها بس است| قم را عامدانه عقب نگه داشته اند