مطالب مرتبط:
اعتراض فدراسیون فوتبال چک به رکوردشکنی رونالدو | کریس 61 گل عقب افتاد!
غفاری : «اینستکس» فقط برای نگه داشتن ایران در برجام بود
فرانسه خواستار بازگشت ایران به برجام شد
فیلم| گنبد سلطانیه، اولین گنبد دوپوش در جهان
تنها در صورت پایبندی ایران به برجام تحریم ها رفع می شوند
-133 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 3 بهمن 1399 ساعت 21:452021-01-22سياسي

تجربه برجام یک، برای قرن ها بس است| قم را عامدانه عقب نگه داشته اند


رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گفت: کشور نیازمند یک حضور گسترده و جهادی برای پیشرفت بخشیدن به کشور و عملی کردن اهداف انقلاب است.

- تجربه برجام یک، برای قرن ها بس است قم را عامدانه عقب نگه داشته اند " رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گفت: کشور نیازمند یک حضور گسترده و جهادی برای پیشرفت بخشیدن به کشور و عملی کردن اهداف انقلاب است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازسرویس سیاسی خبرگزاری رسا"، علیرضا زاکانی، رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، در وبینار بصیرتی که با موضوع انتخابات 1400و دولت جوان حزب اللهی، برجام 2 و تنش های اخیر دولت و مجلس برگزار شد، عنوان کرد: جریان تحول و پیشرفت و جریان تجدد طلبی و توسعه در کشور، با هم رقابت می کنند که در این سه موضوع نیز این دو جریان با هم نزاع دارند.

وی با بیان اینکه در آستانه 43 سالگی انقلاب هستیم و تجربه ای بسیار گران بها داریم، اظهار کرد: در ابتدای انقلاب می دانستیم که چه چیزی را می خواهیم وچه چیزی را نمی خواهیم، اما تجربه دستیابی نداشتم و نقص ها قابل قبول بود، اما اکنون قابل قبول نیست و امروز بعد از 4 دهه نیازمند تحول گسترده مبتنی بر مولفه های انقلابی هستیم.

زاکانی با اشاره براینکه یک تفکر با رنگ و لعاب و شعارهای مختلف، با عدول از منافع مردم توانسته در هر برهه ای با زیرکی و ابزارهای مختلف رای بگیرد و به جامعه آسیب وارد کند، بیان کرد: در آستانه انتخابات هستیم و باید از راهی که طی شده تجربه کسب کنیم، جریان مردمی و انقلابی باید هوشمندانه رفتار کند و زمینه ی ناکامی خود را فراهم نکند و به سمت مسیر رقم زدن موفقیت برود.

جریان انقلاب که جریان تحول و پیشرفت کشور است وی با بیان اینکه جریان انقلاب که جریان تحول و پیشرفت کشور است، باید به چهار موضوع توجه کند، ادامه داد: ابتدا باید معرفی نامزدها منجر به انسجام شود و ظرفیت ها در میدان عمل متحد شوند و در ادامه باید یک گفتمان مطلوب را فراهم کنند که نخبگان را اغنا و مردم را راضی کند و همچنین گفتمان باید منجر به سود مردم در انتخاب شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اساسی ترین کار بعد از انتخابات، بیان کرد: باید خرابی های متنوع ای که دولت به جا گذاشته است بازسازی شوند؛ زیرا برخی بی مسئولیتی ها یک ابر چالش ایجاد کرده که یک نفر نمی تواند نجات بخش باشد، بلکه باید همه ی ظرفیت ها گرد هم بیایند.

وی با تاکید بر اینکه باید نگاه هم افزایی بین جریان ها داشت، اظهار کرد: کشور نیازمند یک حضور گسترده و جهادی برای پیشرفت بخشیدن به کشور و عملی کردن اهداف انقلاب است.

7 سال حداکثر شعار و حداقل عمل این نماینده مجلس شورای اسلامی، با اشاره براینکه نسبتی که مجلس با دولت برقرار کرد تخاصم نبود، تصریح کرد: ما با یک دولتی مواجهیم که 7 سال حداکثر شعار و حداقل عمل را داشته است و کشور به سمتی رفته که اگر رها می شد بدترین وضعیت را می داشت.

زاکانی با بیان اینکه دولتی که دستاوردی نداشته همچنان نیم نگاهی به آینده دارد، ادامه داد: وجود شخصی مانند بایدن با گذشته ای سیاه، زنگ خطری است که دچار اشتباه محاسباتی نشوند.

دولت نگاه انتخاباتی دارد و امید دارد که این مرده را احیا کند و از سایر ظرفیت ها بهره ببرد.

تجربه برجام یک، برای قرن ها بس است وی با تاکید براینکه تجربه برجام یک، برای قرن ها بس است و برجام دو و سه ای وجود ندارد و برجام های دو و سه خواسته ی بیگانگان است، عنوان کرد: خطر جنگ را قدرت کشور و لطف خدا از سر کشور بر میدارد و موضوع بازگشت به برجام یک زمانی مطرح میشود که طرف مقابل همه ی وظایف خود را در جهت رفع تحریم ها انجام دهد، صادرات نفت و.

برقرار شود و خسارات وارد شده نیز پرداخت شود.

زاکانی با اشاره براینکه مجلس بنای همکاری با دولت را دارد نه تبعیت؛ زیرا اگر قرار به تبعیت باشد، دولت باید از مجلس تبعیت کند، افزود: با نیم نگاهی به بودجه ای که دولت تنظیم کرده متوجه می شوید که این برنامه ی بودجه کشور را فلج می کند و فشار سنگینی رابر دوش مردم تحمیل می کند وتورم پیش بینی شده بالای 50 درصد بود.

وی ادامه داد: ابتدا قرار بود، بودجه را رد کنیم؛ زیرا اصلاح آن امری دشوار بود و مجلس فقط حق 10 درصدی تغییرات در بودجه را دارد، اما نامه رهبر معظم انقلاب زمینه ی اصلاحات را فراهم کرد و باتدبیری حکیمانه دست مجلس باز شد و اکنون مجلس در حال اصلاح بودجه است.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی افزود: مجلس دست به اصلاحات اساسی زده است که رانت موجود در بودجه بجای تعلق به برخی از افراد به همه ی مردم تعلق بگیرد.

همچنین بودجه را ساختارمند کند که اگر قرار است کشور با مالیات اداره شود از جیب قشر ضعیف نباشد.

وی با تاکید براینکه بودجه ای که برای انفجار بود در مجلس اصلاح شد، اظهارکرد: مجلس زبان گویایی برای دفاع و تبیین از خود نداشته است و ما باید برای مردم تشریح کنیم که این نوع برنامه ها چه تاثیری در زندگی مردم دارد.

هیچکس حق ندارد در جریان انقلاب با سرمایه های کشور بازی کند رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی بیان کرد: هیچکس حق ندارد در جریان انقلاب با سرمایه های کشور بازی کند، باید افراد در مسیر انسجام کشور قدم بردارند و شخصی انتخاب شودکه کارامدی و محبوبیت بیشتری دارد و میتواند مجموعه ای بانشاط به صحنه بیاورد همچنین سن موضوع نیست، بلکه کیفیت مهم است وامیدواریم یک دولت جوان حزب اللهی تشکل شود که به آرمان های انقلاب اعتقاد داشته باشد.

زاکانی با اشاره بر اینکه دولت جدید کار سختی خواهد داشت، ادامه داد: هرکاری که منجر به شکاف و ناامیدی در متن جریان جامعه شود گناهی نابخشودنی است.

وی با بیان اینکه ممکن است برخی دکان دونبش داشته باشند، افزود: شورای نگهبان وظیفه اش سنگین تراز گذشته است و باید جدی عمل کنند و هر کسی که مفسده امنیتی، اقتصادی، اخلاقی و اعتقادی دارد نباید باشد و در این زمینه تعارف نداریم.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فضای مجازی به دو دسته کاربر و زیرساخت های خدماتی تقسیم می شود، اظهار کرد: شبکه ملی اطلاعات ناظر به دوم است و برای مورد اول در کمیسیون فرهنگی کار انجام می شود و بزرگترین خدمتی که در حال تبیین آن در مجلس هستیم که امنیت اطلاعات و ارتباط را برای کاربر و زمینه ی توسعه فضای مجازی را فراهم کنیم و با سامان دادن به فضای مجازی، افراد با هویت واقعی وارد این فضا شوند.

قم را عامدانه عقب نگه داشته اند وی در رابطه با قم هراسی نیز عنوان کرد: قم را عامدانه عقب نگه داشته اند؛ زیرا جمعیت قم بعد از انقلاب پنج برابر شده، اما امکانات آن فقط دو برابر شده است و این بی توجهی به قم کاملا مشهود است؛ چون برخی نتوانستند که مسیر انقلاب را در مسیر خود قرار بدهند و قم را که لوکوموتیو جریان انقلاب بود را نفی کردند.

زاکانی با تاکید براینکه قم کانون فکری جهان اسلام است، اظهار کرد: قم یک نماد است و اگر این نماد آسیب ببیند نفع ای نصیب برخی می شود و قم درموضوع کرونا در شناخت ویروس، مهار و ارائه خدمت پیشتاز بود و عذرخواهی کفایت نمی کند و باید این برجستگی ها نشان داده شود.

/998/د101/ب1
کلید واژه ها: مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی - رییس مرکز پژوهش های مجلس - مرکز پژوهش های مجلس - مجلس شورای اسلامی - شورای اسلامی - کشور - پیشرفت - اسلامی - انقلاب - مجلس - شورای - پژوهش - برجام - نیازمند - برگزار - گسترده - بخشیدن - رییس - دولت و مجلس - موضوع - حضور - انتخابات - دولت - خبرگزاری - علیرضا - آستانه - وبینار - توسعه - گزارش - سیاسی

آخرین اخبار سرویس:
رسالت جشنواره ها شناسایی انگیزه ها و پرورش خلاقیت ها

تحریم جشن میلاد حضرت علی(ع) در اعتراض به تبعید امام خمینی

توضیح استاندار درباره وقایع اخیر در سراوان

پیکر پاک شهید خلبان بیک محمدی شناسایی شد

همتی: تصویب پالرمو و سی اف تی به نفع کشور است

120 واحد مسکن برای مددجویان ساروی احداث می شود

زندگی پدرانه را از علی بیاموزیم

طرح جامع سیما و منظر شهر در حال تدوین است

نامه دبیرکل حزب جمهوریت به رییس جمهور درباره حادثه سراوان

سرپرست معاونت فنی بیمه های غیرزندگی بیمه رازی منصوب شد

استاندار سیستان و بلوچستان: انگار یک قتل عامی اتفاق افتاده/فقط سه نفر کشته شدند!

استخدام حسابدار پاره وقت

برگزاری رزمایش مواسات و همدلی مؤمنانه سرخس

4 ریل دانشگاه آزاد برای ایجاد اکوسیستم فناوری

توزیع 100 هزار بسته بهداشتی بین خانواده ها در اردبیل

پیکر پاک شهید خلبان بیک محمدی شناسایی شد

برگزاری نماز جمعه در سراسر استان همدان

پدرانی که چشم انتظار دیدن فرزندشان هستند

تمجید سردار سلیمانی از همرزم شهیدش + فیلم

جزییات تبصره 2 لایحه بودجه/ فیلم

پیشنهاد جدید نمایندگان برای افزایش حقوق کارمندان در سال 1400

دیدار استاندار خراسان جنوبی با جمعی از جانبازان

زوال پدرسالاری و ظهور پدردوستی

اعلام مهمترین جزییات درباره قانون جدید چک

اهتزاز پرچم پر افتخار جمهوری اسلامی ایران بر بلندای جهان را مدیون خون شهیدان هستیم

فیلم/نطق پیرزن سی سختی نزد نایب رییس مجلس/درخوست زلزله زدگان از نیکزاد

دعاخوانی آهنگران و رسولی در سوریه

توصیه رهبر انقلاب برای مشتاقان محروم از مراسم اعتکاف

قدردانی رییس کل دادگستری گلستان از تلاش وکلا برای تحقق عدالت

ما قدردان حمایت های ایران از یمن هستیم/ انتقاد از «گریفیتس»

حال و هوای حرم امام علی(ع) در شب 13 رجب

راه اندازی مرکز آموزشی شتاب دهنده باور توسط بسیج دانشجویی فارس

حضور نیروی دریایی ارتش در آب های بین المللی موجب شکست دسیسه دشمنان شده است

نشان فداکاری به خانواده فرماندهان شهید شاخص ارتش اهدا شد

مراسم افتتاح آزادراه غدیر

طرح مجلس برای اعمال محدودیت در اشتغال به کار نمایندگان در دوره نمایندگی

4 ریل دانشگاه آزاد برای ایجاد اکوسیستم فناوری

گزارش تصویری: آیین رونمایی از کتاب «جامع الشتات» اثر میرزای قمی

اجازه هست شما را پدر صدا کنم؟!

افزایش 43 درصدی بودجه آموزش عالی

ملت ایران در جنگ اقتصادی دشمنان، علی وار و مردانه در برابر مشکلات ایستادند

شورای تأمین می تواند اصل 27 قانون اساسی را نقض کند؟

اخبار نیمروزی 14 شبکه یک سیما؛ 7 اسفند

حضور نیروی دریایی ارتش در آب های بین المللی معادلات دشمن را بهم ریخت

رافائل گروسی: لغو اجرای پروتکل الحاقی شکستی جدی برای جامعه بین الملل بود

واکنش نمایندگان به دعوت رهبر انقلاب به همصدایی دولت و مجلس

روحانی فرارسیدن روز ملی کویت را تبریک گفت

حسابدار اقا و خانم

نگاه ویژه استاندار و معاونین به پروژه بیمارستان نرگسی گچساران

حمایت از تمامیت ارضی کشور جمهوری آ ذربایجان

استخدام مدیر فروش هلدینگ

برخی از افراد در تلاش هستند تا امنیت سیستان و بلوچستان به خطر بیفتد

آیت الله حسینی بوشهری: دنیای تشنه عدالت باید با سیره حضرت علی(ع) آشنا شود

بازداشت یک جاعل با لباس نظامی و درجه قلابی

رییس سازمان زندان ها : کاهش هزینه های زندانبانی با توسعه مددکاری اجتماعی ضروری است

فضائل برجستگانی چون سیدمرتضی نشان دهنده حُسن تربیت اسلام و حوزه های اسلامی است

نیامد شاگرد

فضائل برجستگانی، چون سیدمرتضی نشان دهنده حُسن تربیت اسلام است

استخدام در کافی شاپ

تبریک قائم مقام معاونت سیما به مناسبت روز پدر

استخدام مدیر دفتر مدیر عامل از مازندران جهت کار در گرمسار

ویزیتور شرکت رانی

جذب پرسنل خانم و آقا نیمه وقت یا تمام وقت

شرکت پخش مواد غذایی آشا

استخدام کارشناس بازرگانی در شرکت بهین کیفیت شمال در بابلسر

استخدام کارمند اداری خانم با مزایا در یک شرکت معتبر در تهران

قانون آب در روزهای آینده تدوین می شود

استخدام کارشناس منابع انسانی در شرکت بهسان مدیریت پرشین در تهران

اعتکاف در کدام شهرها به دلیل کرونا ممنوع است؟

مردم البرز با افتتاح چند پروژه راهسازی دیگر از بار ترافیک ملی رها می شوند

آیین بهره برداری از طرح ملی آزاد راه غدیر برگزار شد

«علی مطهری» نامزد ریاست جمهوری می شود

تولیت آستان قدس رضوی: تثبیت، تبیین و دفاع عقلانی از اصول مذهب شیعه از ویژگی های سید مرتضی است

گروه های جهادی 313 نهال مثمر در مسیر کوهنوردی ارتفاعات طاقبستان کاشتند

حضور «نداجا» در آب های بین المللی موجب شکست دسیسه دشمنان شده است

امروزه صنعت نفت به معنای واقعی ملی شده است/ به زودی عمل گرایی جای حرف و شعار را در کشور می گیرد

وکیل مستقل و استقلال کانون وکلاء؛ تعهدات، معیارهای بین المللی حرفه وکالت و حقوق بشر

شفافیت آرا از شیوع فساد ممانعت می کند

چه کسی روز میلاد حضرت علی(ع) را در ایران به روز پدر مشهور کرد؟

پارس جنوبی؛ دستاورد تحسین برانگیز نظام جمهوری اسلامی ایران

بازسازی مناطق زلزله زده سی سخت تا شهریور

برکت به سفره ها برمیگردد

حضرت علی(ع) در دوران زندگی پر تلاطم همواره به شهادت می اندیشید

شناسایی پیکر پاک یک شهید خلبان پس از 32 سال

برخی از افراد در تلاش هستند تا امنیت سیستان و بلوچستان به خطر بیفتد

قدرت طلبان نقد را بر نمی تابند / تحلیل عوامل پایداری و سقوط یک سیستم

توسعه همکاری ایران و ونزوئلا در گردشگری

احداث مؤسسه نهج البلاغه با ابعاد بین المللی در قامت استان اصفهان است

پدرانه ترین میراث شیعه در دست گروه های جهادی

تاکید رییس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد بر لزوم اتقان آرا و احیای حقوق عامه

کاهش هزینه های زندانبانی با توسعه مددکاری اجتماعی

نماز عاملی مهم برای سلامت سازمانی ادارات است

سرپرست جدید مدیریت املاک و مستغلات سازمان منطقه آزاد قشم معارفه شد

نماز جمعه فردا در همه شهر های استان اردبیل اقامه می شود

احصا 400 موضوع برای پایان نامه دانشجویی مقطع دکترا و سطح 3 و 4 حوزوی با محوریت نهج البلاغه

پدر شدن چه حسی دارد؟

استخدام مدیر فروش (چاپ) در تهران

رونمایی از آثار کنگره بین الملی سید مرتضی علم الهدی در قم

امیرالمؤمنین(ع) محور وحدت جامعه اسلامی است

مجلس هشتم چند بار از احمدی نژاد شکایت کرد؟

تجربه برجام یک، برای قرن ها بس است| قم را عامدانه عقب نگه داشته اند

تجربه برجام یک، برای قرن ها بس است| قم را عامدانه عقب نگه داشته اند