موضوعات داغ: - همسان سازي حقوق - يحيي گل محمدي - كميسيون تلفيق - همسان سازي حقوق بازنشستگان - نقل و انتقالات - حقوق بازنشستگان - سيستان و بلوچستان - دختر علي پروين - مركز نيكوكاري - تعداد كشته ها - نانو ذرات طلا - جشنواره «كتاب و رسانه» - خطبه هاي نماز جمعه - انتشار كربن - فردين رابط - هفته ناجا - بانوي موتورسوار - مديريت زمان - عينك طبي - جهان عليه خشونت و افراطي گري - سرطاقين - طرح هاي عمراني وزارت علوم - ميثم فضلعلي

مطالب مرتبط:
انتخابات نشریات وزارت بهداشت هشتم بهمن برگزار می شود
ابتلای 43 هزار و 621 زنجانی به کووید 19/ تهاتر ساختمان بین دانشگاه پیام نور خرم دره و دانشگاه علوم پزشکی
اشتغال 3 هزار دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی کردستان
تحصیل بیش از سه هزار دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی کردستان
وزارت بهداشت موفق به دریافت وام از بانک جهانی شد
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 3 بهمن 1399 ساعت 10:352021-01-22دانش

نشریات، مهمان این روزهای وزارت بهداشت/ دانشگاه تهران قربانی انتخابات وزارت علوم


گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، محمد کفیلی؛ اتمام دومین ترم تحصیلی بعد از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی دانشگاه ها، زمان مناسبی را فراهم کرد تا به تعبیری، - " جمعه بازار این هفته به بررسی 3 نشریه دانشجویی که به تازگی منتشر شده و اخبار نشریات دانشجویی پرداخته است و انتخابات شورای ناظر بر نشریات دانشجویی وزارت علوم و بهداشت را نیز بررسی کرده است.

گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو"، محمد کفیلی؛ اتمام دومین ترم تحصیلی بعد از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی دانشگاه ها، زمان مناسبی را فراهم کرد تا به تعبیری، مهم ترین انتخابات جنبش دانشجویی در وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش برگزار شود؛ انتخابات مدیر مسئولان عضو شورای ناظر بر نشریات دانشجویی در معاونت فرهنگی وزارت خانه.

برگزاری این انتخابات که با حضور اعضا دانشجویی کمیته های ناظر بر نشریات دانشجویی دانشگاه ها برگزار می شود، دانشگاه ها در هر دو وزارت خانه باید انتخابات دانشگاهی خود را در موعد مقرر و بر اساس آیین نامه برگزار می کردند.

وزارت بهداشت عمدتا مشکل و حاشیه زیادی جهت برگزاری این انتخابات ندارد؛ اما وزارت علوم در سالیان گذشته همیشه برگزاری انتخابات در سطح دانشگاهی و شورای ناظر بر نشریات دانشجویی وزارت علوم، درگیر حواشی و تخلفاتی بوده است.

این امر نشان دهنده سطح اهمیت برگزاری این انتخابات است.

برگزاری انتخابات در دانشگاه ها به صورت الکترونیکی، دارای مزیت و مضراتی دارد.

مزیت آن سهولت در برگزاری و البته تنها راه برگزاری در دوره تعطیلی دانشگاه ها بود؛ اما از جمله مضرات آن می توان به عدم مشارکت حداکثری، عدم وجود شور و هیجان دانشجویی و سیاسی و البته احتمال وقوع تخلفات و تقلب، اشاره کرد.

انتخابات بی مناظرات"انتخابات نمایندگان مدیران مسئول نشریات دانشجویی در شورای ناظر بر نشریات دانشجویی وزارت علوم، 25 بهمن ماه به صورت الکترونیکی برگزار می شود.

این انتخابات هر سال در اردیبهشت ماه برگزار می شد که امسال با توجه به عدم برگزاری انتخابات دانشگاهی و شرایط کرونایی تاکنون به تعویق افتاده بود.

پیش از این غفاری، معاون فرهنگی وزارت علوم در گفتگو با رسانه ها آبان ماه را به عنوان زمان برگزاری انتخابات نشریات اعلام کرده بود .

براساس اعلام اعضای دانشجویی شورای مرکزی ناظر بر نشریات، دانشگاه تهران که بالاترین تعداد حق رای در این انتخابات را داشته، امسال به دلیل تخلف در برگزاری انتخابات، امکان حضور و مشارکت در انتخابات شورای ناظر بر نشریات دانشجویی را نخواهد داشت.

این امر با بی توجهی مسئولین و لجاجت معاونت فرهنگی دانشگاه تهران، باعث شد که دانشگاه تهران با بیشترین تعداد نشریات در دانشگاه های وزارت علوم، امسال و سال آینده از شرکت در این انخابات محروم شود.

لازم به ذکر است، انتخابات های دانشگاهی این دوره در ایام مهرماه به صورت الکترونیکی برگزار شد.

بی حاشیه اما پر کار"انتخابات نمایندگان مدیران مسئول در شورای مرکزی ناظر بر نشریات دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز چهارشنبه هشتم بهمن برگزار خواهد شد.

نمایندگان دارای حق رای در هر دانشگاه به صورت غیرحضوری و از طریق سامانه رای شمار پس از دریافت کد احراز هویت از طریق شماره ثبت شده در سامانه از میان بیش از 40 کاندیدای این انتخابات، دو نفر را انتخاب خواهند کرد.

نامزدهای انتخاباتی در سامانه رای شمار فرصت دارند با ارائه رزومه به صورت مکتوب و صوتی تبلیغات و نکات مدنظر خود را ارائه کنند.

انتخابات مدیران مسئول نشریات در دانشگاه های علوم پزشکی، طول ماه های اخیر به صورت غیرحضوری برگزار شده است.

بهمن ماه، ماه نشریاتی وزارت بهداشتدوازدهمین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی تیتر 12، با شعار عینیت در خبر، انصـاف در تحلیـل و آزادی در بیان در 5 بخش مستقل شامل: آثار برگزیده، نشریات برگزیده، فضای مجازی، بخش ویژه و بخش سرزمین مادری، در بیش از 50 محور متفاوت به میزبانی وزارت بهداشت ودرمان و آموزش پزشکی برگزار می شود.

مدیر مسئولان و نویسندگان نشریات دانشجویی دانشگاه تهران، می توانستند تا 30 دی 1399 نسبت به ثبت نام و ارسال آثار به این جشنواره در سامانه titrfestival.

ir" اقدام کنند.

اما پیرو درخواست های مکرر جمعی از فعالان نشریات دانشجویی مبنی بر تمدید مهلت ثبت نام و ارسال آثار در سامانه جشنواره به علت تداخل بازه دریافت آثار با امتحانات پایان ترم، شورای سیاست گذاری دوازدهمین جشنواره سراسری رسانه و نشریات دانشجویی در جلسه 24 دی ماه، مهلت دریافت آثار را تا پایان روز چهارشنبه پانزدهم بهمن ماه تمدید کرد.

مهلت ثبت نام و ارسال آثار به سامانه دوازدهمین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی، تیتر 12 ، تا 15 بهمن ماه در حالی تمدید شد که این جشنواره دانشجویی با شعار عینیت در خبر، انصاف در تحلیل و آزادی در بیان در 5 بخش مستقل شامل: آثار برگزیده، نشریات برگزیده، فضای مجازی، بخش ویژه و بخش سرزمین مادری، ویژه دانشجویان ایرانی خارج کشور، در بیش از 50 محور متفاوت به میزبانی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی برگزار می شود.

بر اساس این مصوبه فعالان نشریات دانشجویی که آثار و نشریات آن ها در بازه زمانی اول دی ماه 97 تا 30 دی ماه 99 منتشر گردیده است می توانند با مراجعه به سامانه جشنواره نسبت به ثبت نام و ارسال آثار خود اقدام کنند.

لازم به ذکر است بازه انتشار نشریات که از یکم دیماه 97 تا 30 دیماه 99 بوده تغییری نکرده و تنها بازه ارسال آثار به مدت 15 روز تمدید شده است.

با عنایت تمدید بازه ارسال آثار و به منظور جلوگیری از تضییع حقوق فعالان نشریات دانشجویی امکان ویرایش و جایگزینی آثار و نشریات ارسالی قبلی در سامانه فراهم شده است.

جمعه بازار نشریات دانشجوییدر این قسمت از جمعه بازار به بررسی 3 نشریه دانشجویی از دانشگاه های الزهرا (س)، شهید بهشتی و شیراز، که در روزهای گذشته منتشر شده اند، می پردازیم؛ نشریاتی که از نظر محتوایی و فرم سطح قابل قبولی را دارند.

جهت مطالعه و دسترسی به فایل نشریات دانشجویی روی نام نشریات کلیک کنید.

شانزدهمین شماره نشریه دانشجویی هفت تیر "، به همت بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی منتشر شد؛ در این شماره از نشریه سیاسی هفت تیر با مدیر مسئولی، مهدی خطیب دماوندی و شورای سردبیری، سیدمحمدعلی باقری و زهرا سادات حدادی به مناسبت سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، به این حادثه تروری پرداخته است.

نظرات سلبریتی ها و اهل سینما به نسبت حاج قاسم و شهادت ایشان، بازتاب داده شده و اتفاقات آبان و دی ماه سال گذشته از نگاه نویسندگان این نشریه بررسی شده است؛ روزهایی پرالتهاب در پاییز و زمستان سال 98 که با حوادث بسیاری همراه بود و اثرات متفاوتی را در جامعە ایران بر جای گذاشت.

پنجمین شماره نشریه سینمایی، رسانه ای و فرهنگی آینه جادو "، به همت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه الزهرا (س) منتشر شد؛ این شماره از نشریه دانشجویی آینه جادو با مدیر مسئولی، مائده نیساری و سردبیری، محبوبه سادات صفوی، با محوریت بررسی حوزه رسانه، سینما و موسقی در شش سرویس خبری منتشر شد.

بررسی انتقال نسلِ رسانه های ویدئویی به نسل کاربران مجازی، نحوه تمیز قائل شدن بین اخبار کذب و درست، نقش زنان در سینما و قبل از انقلاب و بعد از آن، را می توانید در سرویس سینما و رسانه کنید.

سرویس موسیقی این نشریه نیز به بررسی فعالیت های محسن چاوشی در آستانه انتشار اولین کتاب و یازدهمین آلبوم این خواننده موسیقی پاپ پرداخته است.

نقدی بر مزایده دو تابلو آیدین آغداشلو هم یادداشتی است که در سرویس هنرهای تجسمی مطالعه خواهید کرد.

شماره بیست و هشت نشریه دانشجویی آرمانشهر "، به همت دانشجویان جنبش عدالتخواه دانشجویی دانشگاه شیراز منتشر شد؛ در این شماره از نشریه دانشجویی آرمانشهر به مدیر مسئول و سردبیری، زیبا دیندارلو، لایحه بودجه سال 1400 بررسی شده، عدم وجود دستگاه کارتخوان برای فرار از پرداخت مالیات در ادارات و مطب پزشکان با ارائه کارتخوان توسط دست فروشان و وانت بارها مقایسه شده و به بایدها و نبایدهای انتخابات ریاست جمهوری پرداخته شده است.

در این شماره تمجیدی برهمت بلند دانشمندان ایرانی در ساخت واکسن داخلی ویروس کرونا به دست نویسندگان این نشریه، نگارش شده است.

با عضویت در کانال تلگرامی ، عمده نشریات دانشجویی کشور را پوشش می دهد، با بازدید از آن می توانید به نشریات و اخبار آنها دسترسی داشته باشید.


کلید واژه ها: دانشجویی - نشریات دانشجویی - انتخابات - دانشگاه - شیوع ویروس کرونا - وزارت - وزارت علوم - تعطیلی دانشگاه - برگزار - برگزاری - ویروس کرونا - بهداشت - خبرگزاری - نشریه دانشجویی - معاونت فرهنگی - دانشگاه تهران - جنبش دانشجویی - تعطیلی - علوم - ویروس - اتمام - شورای - بررسی - کرونا - جمعه بازار - گروه - شیوع - زمان - محمد - ناظر

آخرین اخبار سرویس:
بروجردی: تلاش برای راه اندازی شعبه های دانشگاه آزاد اسلامی در افغانستان

بروجردی: قصد دانشگاه آزاد اسلامی برای راه اندازی رشته های فنی و مهندسی

جشن دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی شعبه افغانستان

تصویر کم نظیر ناسا از سیاره زهره

دوره «مسئله محوری در پژوهش» برگزار می شود

عواملی که موجب تغییر رنگ دندان می شوند را بشناسیم

نیازمند سازی یا نیازمند زدایی؟!

اعمال سیزدهم، چهاردهم و پانزدهم ماه رجب چیست؟

افزایش حقوق اعضای هیات علمی

فراخوان طرح های پژوهشی پژوهشکده زیست و فناوری دانشگاه ارومیه اعلام شد

استخدام تکنسین مکانیک در فراماشین جهان فیدار در تهران

راه اندازی آزمایشگاه تست کرونا در نقاط صفر مرزی خوزستان

اعمال «ایام البیض» ماه رجب چیست؟

انتقاد فرمانده قرارگاه ستاد مبارزه با کرونا خوزستان از دانشگاه آزاد اهواز

رشته های آناتومیکال پاتولوژی و کلینیکال پاتولوژی با دوره آموزش چهار ساله برای هر رشته ایجاد بشود

راه اندازی آزمایشگاه تست کرونا در نقاط صفر مرزی خوزستان

همکار برای دفتر فنی مهندسی

کارگر باتجربه سوپرمارکت...

فر کار ساندویچ سوخاری سالن کار و منشی

کلاس های آموزشی دانشگاه یزد از 9 اسفند برگزار می شود

حقوق اعضای هیئت علمی افزایش می یابد

عملیات امداد و نجات با کمک از ایده های خلاق کاربردی تر می شود

تاباندن انرژی از فضا به زمین با ماهواره خورشیدی

اولین تصویر پانورامایِ «استقامت» از مریخ

امکان اخذ 26 واحد برای دانشجویان علوم پزشکی فراهم شد

بروجردی با معاونان امور علمی و دانشجویان دانشگاه کابل دیدار کرد

تاباندن انرژی از فضا به زمین با ماهواره خورشیدی

تاباندن انرژی از فضا به زمین با ماهواره خورشیدی

امکان اخذ 26 واحد دانشجویان علوم پزشکی جهت فراغت از تحصیل

جذب استادکار نماسیمان شسته در شرکت معتبر

بیایید باکتری بخوریم

یخچال ایرانی، نوآوری ایرانی

چرخه سوخت هسته ای

ناسا پایین ترین دمای جهان را می آفریند

9 نکته درباره بچه ها که ممکن است ندانید

جلوگیری از سرطان با غذاهای سبز

گرمای لپ تاپ بر قدرت باروری اثری ندارد

مجموعه ی 6 جلدی گفت وگو درباره ی انرژی منتشر شد

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

جاسازی یک کدمخفی در مرخ نورد ناسا

استخدام کارشناس صنعتی آقا (رشته مکانیک، متالورژی و جوش) در تهران

اساتید دانشگاه زنجان خوش درخشیدند

شرایط دریافت وام های دانشجویی دانشگاه ارومیه اعلام شد

اجرای پویش مهر علوی به همت جهادگران دانشگاه صنعتی همدان

انتشار اولین تصویر پانورامای «استقامت» از مریخ

رشد 30 درصدی تعداد دانشجویان دانشگاه آزاد در مازندران

افزایش 43 درصدی بودجه آموزش عالی

آغاز اجرای طرح ملی غربالگری سلامت روان دانشجویان ورودی جدید دانشگاه علوم پزشکی گیلان

کارمند

نمایشگاه دستاورد های فنی دانشجویان یمنی

رونق دوباره گردشگری کشور درسال 1400

کرونا تا 72 ساعت روی لباس می ماند!

جهادگران دانشگاه آزاد مشهد در روستای کنویست اردوی جهادی پزشکی برگزار می کنند

بحران جدی کم آبی در سیستان و بلوچستان / سد کمالخان؛ رویای 50 ساله افغانستان!

افزایش 43 درصدی بودجه آموزش عالی/ پیش بینی افزایش حقوق اعضای هیات علمی

عضو هیأت علمی علوم پزشکی بوشهر در فهرست دانشمندان برتر جهان

پیام مخفی مریخ نورد ناسا فاش شد+عکس

آیا حدنصاب آزمون دکتری 1400 تغییر می کند؟ / اجرای 2 نوع سهمیه در آزمون دکتری

حوزه های برگزاری آزمون تولیمو مشخص شد + جدول

طرح کمک های مومنانه از سوی گروه جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور میناب برگزار می شود

آغاز ثبت نام لیگ سخنرانی دانشجویی در شیراز

دانشگاه پیام نور مجری برگزاری کلاس های الکترونیکی دانشجویان علوم پزشکی می شود

دانشگاه پیام نور مجری برگزاری کلاس های الکترونیکی دانشجویان علوم پزشکی می شود

«آموزش مجازی» در ترم مهرماه نمره قبولی می گیرد؟

طراحی نرم افزار کاملا ایرانی تشخیص چهره گیت های ورود و خروج/ شاهکار نرم افزاری دانشجویان بسیجی

تسهیلاتی برای دانشجویان کارآفرین / طرحی که دانشگاه آزاد در اجرای آن تعلل می کند

هفتم اسفند آخرین مهلت ارسال آثار به همایش ملی کشاورزی و سلامت اعلام شد

تداوم آموزش مجازی و تقویت اینترنت دانشگاه ها

تداوم آموزش مجازی و تقویت اینترنت دانشگاه ها

اضافه شدن رشته سینما در مقطع دکتری به کنکور

خشکسالی زراعی چیست؟

امکان تولید زخم پوش با میکروالیاف حاصل از دستگاه ایران ساخت فراهم شد

دکتر فاطمی راد: در صدد هستیم به عنوان یک بازوی فکری، علمی و پژوهشی در کنار سایر دستگاه های مدیریت شهری موجبات آسایش و آرامش مردم را فراهم آوریم

سازمان امور دانشجویان متولی مسائل رفاهی می شود

ببینید: استوری یحیی گل محمدی به مناسبت روز مرد

پیام مخفی مریخ نورد ناسا فاش شد+عکس

کاشی های حمام چگونه تمیز می شوند؟

ارائه دروس عملی دانشگاه علوم پزشکی دزفول از ابتدای سال 1400 به دانشجویان

کاروان سلامت از سوی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در مناطق زلزله زده دنا بر پا شد

شورا های صنفی علوم پزشکی اهواز، آبادان، دزفول و لرستان خواستار لغو یا تعویق آزمون های غیر ضرور شدند

فراخوان پذیرش دانشجوی ممتاز در دانشگاه شیراز تمدید شد

مطالبه 120 دفتر بسیج دانشجویی از رییس جمهور / پیگیری آزادی دانشجویان تاجیکستانی دستگیر شده

دانشگاه کارخانه انسان سازی است

اخبار 20 علمی و فرهنگی شبکه 4 سیما؛ 6 اسفند

چند اتفاق زیبا برای پدر

ترکیب آب و روغن با روش نانو ذرات

دروس عملی دانشگاه علم و صنعت در ترم جاری برگزار نمی شود

ببینید: لباس خاص سفیر جدید غنا و سفیر جدید سنگال در دیدار با روحانی

تصاویری جدید ناسا از سیاره سرخ

پهپاد کمان 22، اولین پهپاد پهن پیکر رزمی کشور

ششمین هفته آگاهی از مغز با شعار مغزت را بشناس برگزار می شود

اصالت در فعالیت های دانشگاهی با بخش فرهنگی است

تغییرات اقلیمی فصل و شکل بارش ها را تغییر داده است

امور رفاهی دانشگاه ها به سازمان امور دانشجویان محول می شود

امور رفاهی دانشگاه ها به سازمان امور دانشجویان محول می شود

زدایش آلودگی های دارویی از آب با کمک نانولوله های کربنی ممکن شد

دهقانی فیروزآبادی: مردم دیگر دانشگاه ها را نمی خواهند

روحانی برای حداد عادل حکم زد

آخرین تصمیم وزارت بهداشت برای پذیرش دانشجو در دو رشته ارشد

نشریات، مهمان این روزهای وزارت بهداشت/ دانشگاه تهران قربانی انتخابات وزارت علوم

نشریات، مهمان این روزهای وزارت بهداشت/ دانشگاه تهران قربانی انتخابات وزارت علوم