مطالب مرتبط:
عکس | ترامپ با استقبال مردم و هواداران به فلوریدا بازگشت
مسدود شدن راه مواصلاتی 180 روستای کردستان
مسدود شدن تمامی راه های روستایی هشترود در اثر بارش سنگین برف
مسدود بودن راه حدود 100 روستا در آذربایجان شرقی
بازگشایی راه 1490 روستای آذربایجان غربی که براثر برف مسدود شده بود
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 3 بهمن 1399 ساعت 08:052021-01-22بين الملل

ابوالفتح: دموکرات ها می خواهند راه بازگشت ترامپ به قدرت را مسدود کنند


ایرنا- کارشناس مسائل آمریکا گفت: آمریکا با انبوهی از مشکلات اقتصادی، اجتماعی، نژادی و.

روبه رو است و این امید هم وجود ندارد که بایدن بتواند در چهار سال ریاست جمهوری اش آن مشکلات را حل کند.

- " تهران-ایرنا- کارشناس مسائل آمریکا گفت: آمریکا با انبوهی از مشکلات اقتصادی، اجتماعی، نژادی و.

روبه رو است و این امید هم وجود ندارد که بایدن بتواند در چهار سال ریاست جمهوری اش آن مشکلات را حل کند.

به همین خاطر، مخالفان ترامپ به ویژه دموکرات ها می خواهند راه بازگشت مجدد ترامپ به قدرت را مسدود کنند.

امیرعلی ابوالفتح در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا، درباره پایان ریاست جمهوری دونالد ترامپ و تاثیر این مسئله بر عمر سیاسی او و جنبش ترامپیسم گفت: در مورد عمر سیاسی ترامپ و جنبشی که به عنوان ترامپیسم یا ترامپ گرایی مشهور شده، نمی توان با قاطعیت سخن گفت.

شخصیت ترامپ یک کاراکتر جنگجو و مقاوم است که هیچ شکستی را نمی پذیرد و در مقابل آن می ایستد تا به هدف خود برسد.

وی با بیان اینکه اگر ترامپ هم اکنون این سرنوشت را پذیرفته و راضی به کناره گیری از مقام ریاست جمهوری شده به خاطر آن بود که پشت رییس جمهور شدن بایدن زور زیادی وجود داشت، اظهار داشت: ساختار، تشکیلات و هیات حاکمه سیاسی آمریکا از کنگره تا رسانه ها همگی خواستار ریاست جمهوری بایدن بودند و موانع زیادی برای ادامه ریاست جمهوری ترامپ وجود داشت.

این پژوهشگر مسائل بین الملل با بیان اینکه سرپیچی، نارضایتی و عدم پذیرش نتایج انتخابات از سوی ترامپ موجب شد مجلس نمایندگان آمریکا، ترامپ را استیضاح کرده و پرونده وی را برای محاکمه به مجلس سنا بفرستند، تصریح کرد: ترامپ نخستین رییس جمهوری است که در یک دوره چهار ساله ریاست جمهوری در کمتر از یک سال دو بار استیضاح و محاکمه می شود.

ترامپیسم حتی با مرگ ترامپ هم فروکش نمی کند ترامپیسم حتی با مرگ ترامپ هم فروکش نمی کند و تا سال ها نام و یاد او در میان حامیان ترامپ باقی می ماند.

در واقع جنبش ترامپیسم یک نقطه عطف و گردهمایی برای جمع و متحد شدن گروه های دست راستی افراطی است که به شعارها و رفتارهای ترامپ دلبسته بودند.

بی تردید اگر بحران های کنونی در آمریکا فروکش نکند، ممکن است این جنبش قدرتمندتر هم بشود.

به گفته ابوالفتح، هرچند استیضاح و محاکمه نوبت نخست ترامپ به نتیجه خاصی نرسید و وی به ریاست جمهوری ادامه داد اما شاید در نوبت دوم، ترامپ محکوم شود و شاید دیگر نتواند مجددا در سال 2024 کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری شود.

با این حال، هنوز مشخص نیست جلسه محاکمه ترامپ در مجلس سنا با چه نتیجه ای همراه باشد.

وی درباره جنبش ترامپیسم هم خاطرنشان کرد: ترامپیسم حتی با مرگ ترامپ هم فروکش نمی کند و تا سال ها نام و یاد او در میان حامیان ترامپ باقی می ماند.

در واقع جنبش ترامپیسم یک نقطه عطف برای جمع و متحد شدن گروه های دست راستی افراطی است که به شعارها و رفتارهای ترامپ دلبسته بودند.

بی تردید اگر بحران های کنونی در آمریکا فروکش نکند، ممکن است این جنبش قدرتمندتر هم بشود.

این تحلیلگر مسائل سیاست خارجی درباره اهداف مخالفان ترامپ برای محاکمه وی حتی پس از پایان ریاست جمهوری ابراز داشت: دو هدف در پشت این استیضاح قرار دارد؛ نخست اینکه عده ای از ایده آلیست ها و اصولگرایان آمریکایی معقتدند که با حمله به کنگره اتفاق بزرگی رخ داده و حیثیت، اعتبار و آبروی آمریکا در جهان مورد خدشه قرار گرفته و دموکراسی آمریکایی مورد تهدید قرار گرفته است.

دموکرات ها می خواهند راه بازگشت ترامپ به قدرت را مسدود کنند ابوالفتح ادامه داد: در چنین شرایطی، ایده آلیست های آمریکایی معتقدند برای اعاده حیثیت باید یک نفر قربانی شود تا حرمت کنگره و دولت فدرال حفظ شود.

در چنین شرایطی، ترامپ در کانون توجه این افراد قرار دارد.

وی با بیان اینکه هدف دوم از این محاکمه آن است که راه کاندیداتوری مجدد و بازگشت ترامپ به قدرت مسدود شود، عنوان کرد: ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2020، 74 میلیون رای کسب کرد که نسبت به چهار سال، 10 میلیون رای هم بیشتر شده است.

این رای یعنی او بیشتر از هر رییس جمهور دیگری به غیر از بایدن توانسته رای کسب کند آنهم در شرایطی که آمریکا درگیر کرونا، بحران مدیریت بود.

اگر این فرد بخواهد چهار سال بعد مجددا رییس جمهور شود، ممکن است حامیان بیشتری جمع کرده باشد.

این کارشناس مسائل آمریکا با یادآوری انبوه مشکلات آمریکا اظهار کرد: آمریکا با انبوهی از مشکلات اقتصادی، اجتماعی، نژادی و.

روبه رو است و این امید هم وجود ندارد که بایدن بتواند در چهار سال ریاست جمهوری اش آن مشکلات را حل کند چراکه از حد توان او خارج است.

به همین خاطر، مخالفان ترامپ به ویژه دموکرات ها می خواهند راه بازگشت مجدد ترامپ به قدرت را مسدود کنند.

ابوالفتح درباره رویکرد جمهوریخواهان نسبت به ترامپ هم بیان کرد: جمهوریخواهان دو دسته هستند.

ایده آلیست ها و اصولگرایان جمهوریخواه معتقدند برخورد ترامپ با نتایج انتخابات و قشون کشی وی به سمت کنگره یک اقدام غیرقانونی بوده و باید رودروی یک رییس جمهور یاغی و سرکش قرار گرفت و با او برخورد کرد.

آنها معتقدند که اقدام ترامپ به حیثیت آمریکا خدشه وارد کرده و باید با فرد خاطی برخورد کرد.

وی با بیان اینکه گروه دوم جمهوریخواهان هم نگران بازگشت ترامپ به قدرت هستند، گفت: آنها می گویند بازگشت ترامپ به قدرت حزب جمهوریخواه را نابود می کند و موجب می شود که این حزب در دست وی و حامیانش قرار بگیرد و حزب جمهوریخواه را از یک حزب راست میانه به یک حزب راست افراطی تبدیل کند؛ به گونه ای که حزب جمهوریخواه تا سال ها نتواند در برابر این فاجعه کمر راست کند.

این پژوهشگر مسائل بین الملل افزود: این گروه از جمهوریخواهان معتقدند کاری که در سال 2016 باید انجام می شد و مانع از قدرت گیری ترامپ می شدیم را هم اکنون انجام دهیم و نگذاریم ترامپ مجددا قدرت بگیرد یا کسی هوس کند مانند وی رفتار کند.

حزب جمهوریخواه در هر شرایطی دو پاره می شود ابوالفتح در پاسخ به سوالی درباره احتمال دوشقه شدن حزب جمهوریخواه اظهار داشت: جمهوریخواهان در وضعیتی قرار گرفته اند که هر کاری بکنند، وضعیت شان را بدتر کرده و آنها دو شقه می کند.

آنها اگر سکوت کنند، خاندان های بزرگ جمهوریخواه مانند بوش، چنی، مک کین، ریگان و.

نسبت به این رویکرد معترض می شوند.

حتی لیز چنی، دختر دیک چنی هم از جمله افرادی بود که به استیضاح ترامپ رای مثبت داده بود.

حتما مایک پنس رهبر جنبش ترامپیسم نخواهد بود چراکه از نظر حامیان ترامپ، پنس خیانتکاری است که به ترامپ پشت کرد و به درخواست او توجهی نکرد.

احتمال دارد ما شاهد ظهور یک رهبر سیاسی برای رهبری ترامپیسم نباشیم و مانند جنبش های اعتراضی قرن بیست و یکم که راس و سر ندارد، همچون بهار عربی، جنبش وال استریت و.

شاهد حضور یک چهره شاخص برای رهبری این جنبش ها نباشیم.

وی با بیان اینکه اگر حزب جمهوریخواه با محاکمه ترامپ موافقت هم بکند، افرادی مانند تد کروز و راندپال هم نسبت به آن رویکرد حزب شان معترض می شوند، تصریح کرد: آینده حزب جمهوریخواه به هیچ وجه مطلوب نیست و این حزب، در هر شرایطی دو پاره می شود.

از فردا موج محکوم کردن ها شروع می شود و هر طرف، طرف مقابل را مسئول شکست معرفی می کند.

به گفته این تحلیلگر ارشد مسائل سیاست خارجی، احتمالا موجی از تسویه ها در حزب جمهوریخواه به راه خواهد افتاد به ویژه آنکه انتخابات میان دوره ای کنگره در سال 2022 در پیش رو است.

دموکرات ها نیز در این میان، بنزین بر این آتش می ریزند و می خواهند شرایط به گونه ای باشد که حزب جمهوریخواه دیگر توان کمر راست کردن نداشته باشد.

پنس رهبر آینده ترامپیسم نخواهد بود ابوالفتح درباره جنبش ترامپیسم بعد از ترامپ هم خاطرنشان کرد: حتما مایک پنس رهبر این جنبش نخواهد بود چراکه از نظر حامیان ترامپ، پنس خیانتکاری است که به ترامپ پشت کرد و به درخواست او توجهی نکرد.

احتمال دارد ما شاهد ظهور یک رهبر سیاسی برای رهبری ترامپیسم نباشیم و مانند جنبش های اعتراضی قرن بیست و یکم که راس و سر ندارد، همچون بهار عربی، جنبش وال استریت و.

شاهد حضور یک چهره شاخص برای رهبری این جنبش ها نباشیم.

وی با بیان اینکه بدون رهبر بدون ترامپیسم اتفاقی بسیار خطرناک تر برای ساختار و تشکیلات است چراکه این جنبش سر ندارد و خودجوش است، ابراز داشت: من بعید می دانم افرادی مانند کروز بخواهند از این جنبش حمایت کنند.

کروز تا وقتی پشت ترامپ بود که او رییس جمهور بود.

بعید است وقتی ترامپ مغضوب حاکمیت است و در مرز رهبری یک جنبش برانداز است، کسی مانند کروز بخواهد آینده سیاسی خود را به قمار بگذارد.

این پژوهشگر مسائل بین الملل در پاسخ به این سوال که آیا بایدن خواهد توانست به ترامپیسم پایان ببخشد، بیان کرد: از عمده ترین معضلات بایدن آن است که جامعه آمریکا دچار نفرت بسیاری شده است.

آنقدر که برای مراسم تحلیف که همیشه جشن و پایکوبی برقرار بوده، 25 هزار نیروی نظامی در واشنگتن حضور دارند تا مانع از هر گونه اخلال شود.

آشوب های 2020 آمریکا نسبت به تحولات چهار سال دیگر بچه بازی است ابوالفتح با تاکید بر اینکه یکی از مشکلات بایدن همین نفرت و کینه ای است که در آمریکا عمیق شده است، یادآور شد: یکی سوالاتی که مطرح است آن است که آیا بایدن توان ایجاد آشتی ملی را دارد.

من خوش بین نیستم و فکر نمی کنم بایدن این توان را داشته باشد.

من حتی این وضعیت را بدتر از شیوع کرونا در آمریکا می دانم.

شاید چهار سال دیگر اتفاقاتی رخ دهد که اتفاقات این مدت پیش آن بچه بازی بوده است.

وی با بیان اینکه اوضاع در آمریکا وخیم تر می شود و شکاف ها در آمریکا روز به روز در حال افزایش است، عنوان کرد: ما شاهد رادیکال شدن جامعه آمریکا هستیم.

این رادیکال شدن هم در میان چپی ها است و هم در میان راستی ها.

از یک طرف، جنبش آنتیفایی وجود دارد که دست به خشونت می زند و از سوی دیگر، راست های رادیکال بی محابا تهدید به ترور می کنند.

این پژوهشگر مسائل بین الملل در پاسخ به این سوال که ترامپ تا چه اندازه توانست میراث اوباما را نابود کند، گفت: روسای جمهور در آمریکا وقتی به قدرت می رسند عموما تلاش می کنند دستاوردهای دوران پیشین و روسای جمهور قبلی را کنار بگذارند.

به همین منظور، آنها این دستاوردها را لیست کرده و در کارزارهای انتخاباتی مطرح می کنند و به اعتبار همین شعارها هم پیروز می شوند.

ترامپ در برخی از حوزه ها میراث اوباما را کنار گذاشت ابوالفتح با بیان اینکه ترامپ در برخی از حوزه ها توانست میراث اوباما را کنار بگذارد، اظهار داشت: برجام، توافق اقلیمی پاریس، پیمان تجاری اقیام آرام یا همان ترنس پاسیفیک و.

از جمله موضوعاتی بودند که آمریکا به فرمان ترامپ به شکل کامل از آنها خارج شد یا توانست برخی برنامه های مهاجرتی دوران اوباما را تغییر دهد.

به گفته این کارشناس مسائل آمریکا، ترامپ در برخی از مسائل هم نتوانست کار چندانی را انجام دهد.

به طور مثال، لغو بیمه های درمانی ارزان قیمت (اوباما کر) از جمله مسائلی بود که هر چقدر ترامپ تلاش کرد، نتوانست اجرای آن را لغو کند.

وی درباره اصلاح اقدامات ترامپ در دوران بایدن هم تصریح کرد: بایدن گفته است که می خواهد برخی از اقدامات ترامپ را اصلاح کند.

از جمله این اقدامات آن است که او قرار است پس از رییس جمهور شدن 17 فرمان اجرایی صادر کند و برخی از فرمان های اجرایی ترامپ را لغو و متوقف سازد.

ابوالفتح بازگشت به توافق اقلیمی پاریس، لغو ممنوعیت سفر شهروندان چند کشور مسلمان به آمریکا، خروج از سازمان بهداشت جهانی و توقف ساخت دیوار مرزی با مکزیک را از جمله دستورهایی برشمرد که بایدن درصدد انجام آنها است و خاطرنشان کرد: اینکه بایدن کدام یک از اقداماتی که دوران ترامپ انجام شد را ادامه نخواهد داد یا نمی تواند آن را از بین ببرد، معلوم نیست.

تا اینجا لحن مقام های دولت بایدن با لحن مقامات ترامپ در قبال ایران تفاوت معناداری ندارد.

هر چند که گروه اول، تصمیم گروه دوم برای خروج آمریکا از برجام را نادرست ارزیابی کرده اند.

وی اضافه کرد: نامزدهای ریاست جمهوری در دوران رقابت های انتخاباتی یکسری شعارها و مسائلی را به عنوان اولویت های خود مطرح می کنند که برخی از آنها شامل مرور زمان شده و از اولویت رییس جمهور خارج می شود یا آنکه روند تحولات موجب تغییر در فرایند تصمیم گیری می شود.

این تحلیلگر مسائل سیاست خارجی در پاسخ به این سوال که آیا بازگشت به برجام هم جزو مسائلی خواهد بود که بایدن درصدد جبران آن خواهد آمد، ابراز داشت: نمی شود قاطعانه سخن گفت که آیا بایدن میراث ترامپ در خروج از برجام و اعمال فشار حداکثری بر ایران را کنار خواهد گذاشت یا خیر و بخواهد به همان توافق هسته ای بازگردد.

ابوالفتح با اشاره به صحبت های آنتونی بلینکن، گزینه پیشنهادی بایدن برای تصدی مقام وزیر امور خارجه در کمیته روابط خارجی مجلس سنا آمریکا در روز سه شنبه بیان کرد: تا اینجا لحن مقام های دولت بایدن با لحن مقامات ترامپ در قبال ایران تفاوت معناداری ندارد.

هر چند که گروه اول، تصمیم گروه دوم برای خروج آمریکا از برجام را نادرست ارزیابی کرده اند.


کلید واژه ها: ترامپ - ریاست جمهوری - مشکلات - آمریکا - دموکرات ها - جمهوری - ترامپیسم - امیرعلی ابوالفتح - سیاسی - ریاست - کارشناس - دموکرات - بازگشت - توان - دونالد ترامپ - بایدن - مسائل - مسدود - امید - جنبش - قدرت - مخالفان - خبرنگار - امیرعلی - گفت وگو - قاطعیت - دونالد - مشهور - پایان - گرایی

آخرین اخبار سرویس:
نتانیاهو: اجازه نمی دهم ایران ما را از نقشه حذف کند

مسئول ناامنی در منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا کیست؟

نخستین نمونه از موشک استارشیپ در آمریکا منفجر شد

افشای جزییات شکنجه در کاخ پادشاهی سعودی

اردوغان خواستار لغو تحریم های یکجانبه علیه ایران شد

پاپ فرانسیس: به عنوان زائر صلح به عراق سفر می کنم

آمریکا سیستم پدافند هوایی «Avenger» در سوریه و عراق مستقر می کند

ورود سومین محموله واکسن روسی به کشور

اردوغان: باید تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران هرچه سریعتر برداشته شوند

عمران خان از ضرورت توسعه نقش قطار تهران- استانبول-اسلام آباد سخن گفت

ورود محموله جدید واکسن کرونا به کشور

اتحادیه عرب مدعی حاکمیت امارات بر جزایر سه گانه ایران شد

وضعیت بیمارستان سینا همدان

فرمانده نیروهای ناتو درعراق: نیروهایمان را به درخواست دولت افزایش می دهیم

رییس جمهور:مسیر بازگشت آمریکا به برجام روشن است؛ اگر اراده باشد نیاز به هیچ مذاکره ای ندارد

ترکیا | أردوغان: رفع العقوبات الأمریکیه عن إیران سیسهم فی ازدهار اقتصاد المنطقه واستقرارها

رژیم اسراییل| از تمایل نتانیاهو به ماندن گانتس در رقابت انتخابات تا ادامه سرقت از پایگاه های نظامی

درخواست آمریکا از ایران

روزگار خوش کاسبان تحریم

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: بحران یمن راه حل سیاسی و دیپلماتیک دارد

رییس جمهور:مسیر بازگشت آمریکا به برجام روشن است؛ اگر اراده باشد نیاز به هیچ مذاکره ای ندارد

فشار و تهدید ایران نتیجه ای جز ویران کردن باقیمانده برجام ندارد

تحرکات نظامی امارات و اسراییل در یمن

ایران اخیرا نشانه های امیدوارکننده ای درباره مذاکرات غیررسمی بر سر احیا برجام بروز داده / هدف این است که پیش از نوروز، همه به میز مذاکره بیایند

گسترش مأموریت ناتو مطابق با خواست دولت عراق

کمالوندی: ایران، فشار و تهدید را نمی پذیرد

دعوت از وزیر خارجه روسیه برای سفر به یمن

رویترز: مذاکرات برجامی پیش از نوروز آغاز می شود

عراق|نماینده پارلمان: سفارت آمریکا مسئول به خطر افتادن امنیت بغداد است

آمریکا سیستم پدافند هوایی « Avenger» در سوریه و عراق مستقر می کند

سفر وزیر خارجه هند به بنگلادش

رییس دفتر حفاظت منافع ایران: آمریکا هیچگاه شریکی برای صلح و امنیت نخواهد بود

نابودی انزوای بین الملل

موضع جدید آمریکا درباره بحران یمن

سخنگوی وزارت خارجه: حمله ها به عراق مشکوک است

سفیر ایران با رییس پارلمان لبنان دیدار کرد

لاوروف: حل اوضاع برجام به آمریکا بستگی دارد

اسراییل تشکیلات خودگردان فلسطین را تهدید کرد

ورود محموله جدید واکسن کرونا به کشور

اعتراف مهم دولت بایدن به ضعف در برابر ایران/ آمریکا زبان موشک را می فهمد

نجات برجام به آمریکا بستگی دارد

لزوم ساماندهی و برقراری تبادلات مرزی قانونمند

فشار و تهدید ایران نتیجه ای جز ویران کردن باقیمانده برجام ندارد

بی خطرترین و موثرترین واکسن ها در جهان از نظر پوتین

کووید 19؛ بحرانی با چهره زنانه

چهاردهمین نشست اوپک پلاس آغاز شد

ببینید | پرواز استارشیپ نسخه SN10 تا ارتفاع 10 کیلومتری

استایل جدید امیرحسین رستمی در گیجگاه+عکس

دیدار سفیر ایران با رییس پارلمان لبنان

(فیلم) کرونا و سفر های غیرضرور

ورود محموله واکسن کرونا به کشور

روسیه: تسلیحات شیمیایی را منهدم کرده ایم

افشای جزییات شکنجه در زیرزمین مخوف کاخ پادشاهی سعودی

وزیر خارجه روسیه هفته آینده به غرب آسیا سفر می کند

مسیر بازگشت آمریکا به برجام روشن است؛ اگر اراده باشد نیاز به هیچ مذاکره ای ندارد

فواید درخت و درختکاری/ اینفوگرافیک

تلاش رژیم صهیونیستی برای ممانعت از نامزدی طرفداران حماس در انتخابات فلسطین

نشانه های دل گرم کننده درخصوص تداوم دیپلماسی هسته ای

(ویدئو) خارج شدن یک روستای قدیمی  از زیر آب

اتهام زنی جدید اسراییل علیه ایران

ترامپ در حال بررسی حضور انتخابات 2024

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: بحران یمن راه حل سیاسی و دیپلماتیک دارد

روسیه: نجات برجام به آمریکا بستگی دارد

یونیسف: آمار جوانان بی بضاعت و قربانی خشونت در جهان عرب بی سابقه است

چشم اروپا دنبال «اسپوتنیک-وی»؛ اعلام آمادگی روسیه برای ارسال واکسن

دیدار سفیر ایران با رییس پارلمان لبنان

13 کشته در مرز مکزیک و آمریکا

آمریکا یک دایناسور بزرگ است با مغزی کوچک / جنگ هایی که به خانه کشیده شد

لفظ جنجالی مگان در مورد خانواده سلطنتی

اعمال فشار تعهدات تان را اجرا کنید

غلبه بر کووید-19 تنها با اتحاد جهانی ممکن است

اشرف غنی: تحت فشار آمریکا زندانیان طالبان را آزاد کردم

چهاردهمین نشست اوپک پلاس دقایقی پیش آغاز شد

رویترز: مذاکرات برجامی پیش از نوروز آغاز می شود

تکذیب ناپدید شدن هواپیمای ارمنی در آسمان ایران

رویترز ادعا کرد: ایران نشانه های دل گرم کننده درخصوص تداوم دیپلماسی هسته ای نشان داده است

حماس: عادی سازی روابط فقط به نفع اسراییل است

وزیر خارجه آمریکا به ژاپن سفر می کند

فوربس: آمریکا سامانه پدافند هوایی « Avenger» در عراق و سوریه مستقر می کند

ادعای رویترز: پالس مثبت از تهران دیده شد

تصمیم سرآشپز فرانسوی برای ترک کاخ الیزه

روسیه: تسلیحات شیمیایی را منهدم کرده ایم، درخواست آمریکا منطقی نیست

بایدن وضعیت اضطراری ملی در مورد ونزوئلا و اوکراین و تحریم های روسیه را تمدید کرد

اقتصاد مقاومتی باید باور دولت باشد

سهیل سنگرزاده شیاد و کلاه بردار از آب در آمد | چهره جنجالی فضای مجازی ایران کیست؟

ند پرایس: خواسته ما ممنوعیت دائمی دستیابی ایران به سلاح هسته ای است / درباره اتهام زنی اسراییل به ایران درمورد انفجار کشتی اسراییلی در دریای عمان، چیزی نمی دانیم

به جای توسل به اعمال فشار تعهدات تان را اجرا کنید

چهاردهمین نشست اوپک پلاس دقایقی پیش آغاز شد

اشرف غنی: زندانیان طالبان را تحت فشار آمریکا آزاد کردم

چین: بایکوت المپیک زمستانی پکن محکوم به شکست است

روحانی: بازگشت آمریکا به برجام نیاز به مذاکره ندارد

اردوغان: لغو تحریم های آمریکا علیه ایران به شکوفایی اقتصاد منطقه کمک می کند

یک مجله آمریکایی: آمریکا در سوریه و عراق سیستم پدافند هوایی Avenger مستقر می کند

استخدام برای رستوران

تبادل نظر بوسنی و هرزگوین و ایران در باره آوارگان و حقوق بشر

اردوغان خواستار لغو تحریم های یکجانبه علیه ایران شد

سفر لاوروف به خاورمیانه / سه کشور میزبان او هستند

سفر به دل تاریخ

ادعای رویترز: ایران نشانه های دل گرم کننده درخصوص تداوم دیپلماسی هسته ای نشان داده

اردوغان: امیدواریم تحریم های اعمال شده علیه ایران پایان یابد

ابوالفتح: دموکرات ها می خواهند راه بازگشت ترامپ به قدرت را مسدود کنند

ابوالفتح: دموکرات ها می خواهند راه بازگشت ترامپ به قدرت را مسدود کنند