مطالب مرتبط:
ذوالنور عذرخواهی سخنگوی ستاد کرونا را رد کرد
وزیر بهداشت: ملت ما در مهار کرونا تاریخ ساز شد/ هر ساده انگاری عمومی ما را به پیک پرخطری می رساند
وزیر بهداشت: نگران بازگشت طوفانی موج سهمگین بیماری کرونا هستیم
وزیر بهداشت: همکارانم 12 ماه است خواب و خوراک ندارند/ به زودی کرونا را کنترل می کنیم
وزیر بهداشت: بازگشت موج سنگین کرونا احتمال دارد
-37 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 2 بهمن 1399 ساعت 22:302021-01-21پزشكي

دفاع وزیر بهداشت از سخنگوی ستاد مقابله با کرونا


نمکی وزیر بهداشت در رابطه با انتقادات نسبت به اظهارات اخیر رییسی سخنگوی ستاد مقابله با کرونا بیان داشت: دکتر رییسی مطالبی را با نگاه دلسوزانه مطرح کردند، - به گزارش سایت قطره و به نقل ازجماران؛ به نقل از ایرنا، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در صورت رعایت نشدن پروتکل های بهداشتی در کشور ، نگران بازگشت طوفان موج سهمگین کرونا هستیم.

دکتر سعید نمکی روز پنجشنبه در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در بندرعباس اظهار داشت: رابطه تنگاتنگی بین رعایت پروتکل ها و پیروزی بر بیماری کرونا و رعایت نشدن پروتکل ها و شکست در برابر این غول سنگینی است که با زجر و شکنجه کادر درمان بدست آمده است و لذا فعالان نظام سلامت زمانی که فوج سفرها به هرمزگان را می بینند نگران می شوند.

وی ادامه داد: می دانیم مردم خسته شده و نیازمند مسافرت اند و کاسب ها به درآمد و بهبود شرایط اقتصادی نیاز دارند بنابراین اگر هرچه زودتر بتوانیم بیماری را مهار و کنترل کنیم خدمت بیشتری به گردش چرخ های اقتصاد ملی و آرامش روانی جامعه کرده ایم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اگر همه رستوران ها باز باشند اما قتل عام ناشی از بیماری کرونا وجود داشته باشد کسی پا به رستوران نمی گذارد.

دکتر نمکی افزود: علاوه بر سفرها شاهد برگزاری برخی مراسم ها بودیم که برگزاری آن ها با پروتکل های کنترل و مقابله با بیماری کرونا همخوانی نداشت.

وی بیان داشت: ایران بیش از 10 کشور اروپایی وسعت اقلیم و تنوع ژنتیکی بسیاری دارد که اگر این ویروس در ژن مختلف بچرخد آثار مختلفی برجای می گذارد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: اگر همکاران ما هوشمندانه با این ویروس مقابله نمی کردند آتش این بیماری تمام شمال کشور را فرا می گرفت.

دکتر نمکی اشاره کرد: 10 شهر قرمز در مازندران در حال نارنجی شدن هستند که این حاصل هوشمندی نظام سلامت و کسانی است که به ما در این مسیر کمک می کنند.

وی گفت: اتفاق بزرگی رقم خورد و در روزهایی که مردم کشورهای قدرتمند براثر بیماری کرونا قتل عام می شدند و مرگ های بالا را در کشورهای آمریکا و آلمان شاهد بودیم جمهوری اسلامی ایران به مرگ حدود 80 نفر رسید.

به گفته وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، جمهوری اسلامی ایران با دست های بسته در این اقیانوس بسته شنا کرد و با وجود محدودیت های توانست مسیر خود را ادامه دهد.

تلقیح واکسن تا قبل از 22 بهمن وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص واکسن کرونا هم بیان داشت: ساخت واکسن ایران به خوبی پیش می رود و دومین گروه اجازه کار بالینی گرفتند.

دکتر نمکی ادامه داد: فرآیند انتقال دانش فنی تولید واکسن کرونا از کشور کوبا که واکسن هپاییت را هم با آن می سازیم درحال تکمیل است.

وی گفت: مرحله دوم آزمایش بالینی این واکسن بر روی انسان در خارج از کشور درحال اتمام است و مرحله سوم آزمایش بالینی آن بر روی انسان را در پاستور آغاز خواهیم کرد و در اوایل بهار آینده می توان این واکسن را تولید کنیم.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی خاطر نشان کرد: اما قبل از اینکه واکسن ایرانی چه در پاستور، چه در رازی و چه در بنیاد برکت آماده استفاده عمومی شود، واردات واکسن برای گروه های آسیب پذیر از منابع مطمئن آغاز خواهد شد.

دکتر نمکی بیان داشت: این مژده را به مردم می دهیم که قراردادها به اتمام رسید و علاوه بر واکسن کواکس که با حمایت رییس جمهوری منابع آن تامین و پرداخت شد و به توصیه مکرری که داشتند به اندازه کافی برای گروه های آسیب پذیر و تلقیح زودتر واکسن منابع تامین شده است، امیدواریم تا قبل از 22 بهمن تلیقح واکسن به گروه های آسیب پذیر آغاز شود.

مسایل با نگاه دلسوزانه در ستاد ملی کرونا مطرح می شود وی با اشاره به حاشیه های ایجاد پیرامون سخنان معاون خود در یکی از نشست های ستاد ملی کرونا ابراز داشت: در ستاد ملی کرونا به دلیل اینکه روسای دانشگاه ها و استانداران با آن مرتبط اند با نگاه کارشناسی و دلسوزانه مطالبی مطرح می کنیم.

وی بیان داشت: دکتر رییسی مطالبی را با نگاه دلسوزانه مطرح کردند، همکارانم جز احترام به شعائر انقلاب اسلام، نظام و مبانی آن دیدگاهی ندارند و معاون مربوطه در همه نشست ها از همه استان های کشور با دلسوزی با نگاه کارشناسی سخن می گوید و قرار نیست زنده پخش شود واگر مسایل را در آن نشست ها با هم مطرح نکنیم کجا مطرح کنیم.

دکتر نمکی اشاره کرد: این عزیزانی که در کنار من هستند 12 ماه است نتوانستند یک شب راحت با خانواده هایشان باشند و تمام مدت در صحنه حضور داشته و جز دلسوزی برای مردم مملکت چیزی در ذهن ندارند، مخلص مردم و خدمتگزار کوچک این سرزمین هستیم و برای تدارک صندلی جهت آینده نیامده ایم.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: به نیت اهانت نیامده ایم به خصوص شهری که سمبل شهر خون و قیام این کشور است و جز احترام و عزت و سربلندی مردم چیز دیگری را طلب نمی کنیم.

وی تاکید کرد: حق داریم انتظار داشته باشیم پروتکل ها رعایت شود و نشکند تا بار جدیدی بر مردم این سرزمین تحمیل نشود، در اردی بهشت ماه بارها گفتم مردم مراقب باشید تا در دقیقه 90 گل نخوریم، همچنان باید پروتکل ها را رعایت کنیم.

رشد اقتصادی مثبت در زمان کرونا معجزه است وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: رشد منفی کشورهای مقتدر اقتصادی جهان را در زمان شیوع بیماری کرونا شاهدیم اما کشور جمهوری اسلامی ایران در این زمان در حال حرکت به سمت رشد مثبت اقتصادی است.

دکتر نمکی افزود: اینکه در آلومنیوم المهدی شاهد افزایش 100 درصدی افزایش تولید آن هم در زمان شیوع بیماری کرونا هستیم یک معجزه است که با رعایت مردم و دلسوزی نظام سلامت بدست آمده است.

وی خاطر نشان کرد: سربازان نظام سلامت به مانند سربازان دوران دفاع مقدس به فعالان اقتصادی گفتند ما هستیم و شما نگران نباشید و امروز آن سربازان نگران افتادن کشور که به ورطه جدید در بیماری کرونا هستند.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی خاطر نشان کرد: 40 طرح در بخش زیرساخت های نظام سلامت در اوج گرفتاری های ناشی از کرونا در هرمزگان با حمایت استاندار و سایر مسوولان اجرایی این استان که یکی از محروم ترین مناطق مملکت است به بهره برداری رسید.

وزیر بهداشت به منظور بهره برداری از 30 طرح بهداشتی و درمانی به ارزش افزون بر 2 هزاز و 372 میلیارد و 698 ریالو شرکت در ستاد ملی مبارزه با کرونا چهارشنبه شب وارد هرمزگان شد.

این طرح ها به صورت همزمان در شهرستان های بندرعباس، میناب، بشاگرد، قشم، سیریک و جاسک به بهره برداری رسید.

استاندار هرمزگان اظهارداشت: اورژانس بزرگ بیمارستان شهید محمدی، اتاق عمل بیمارستان کودکان، بخش بستری و CT بیمارستان کودکان، پایگاه سلامت سجادیه، مرکز جامع سلامت خونسرخ و پایگاه اورژانس دهنو از طرح های قابل افتتاح در شهرستان بندرعباس است.

همچنین در این روز طرح LDR مرکز تخصصی زنان و زایمان بیمارستان، افتتاح اورژانس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع)، افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت روستایی سرمست، افتتاح رسمی مرکز درمان بستر توکهور و هشتبندی و افتتاح سه واحد محل زیست پزشک و ماما سرمست در شهرستان میناب به بهره برداری رسید.

افتتاح شبکه بهداشت و درمان، افتتاح بخش تالاسمی بیمارستان و بهره برداری از اورژانس بازسازی شده از طرح های بهداشتی درمانی در سیریک است.

افتتاح پنج خانه بهداشت در روستاهای گوروی، درکاه، موردان، اوهکن و کور و افتتاح بخش تالاسمی در شهرستان بشاگرد و همچنین افتتاح چهار واحد منازل متخصصان و 10 واحد منازل پزشکان در قشم از دیگر طرح های افتتاحی با حضور وزیر بهداشت می باشد.


کلید واژه ها: سخنگوی ستاد مقابله با کرونا - ستاد مقابله با کرونا - وزیر بهداشت - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی - ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا - مقابله با کرونا - پروتکل ها - کرونا - بهداشت - بیماری کرونا - پروتکل - درمان و آموزش پزشکی - پروتکل های بهداشتی - رعایت - دکتر سعید نمکی - شرایط اقتصادی - مقابله - سخنگوی - ستاد - بیماری - وزیر - آموزش پزشکی - رییسی - رابطه - درمان - کادر درمان - نظام سلامت - سعید نمکی - نیاز - بندرعباس

آخرین اخبار سرویس:
استخدام صندوقدار فروشگاه

تست منفی 15مسافر از امارات تقلبی از آب درآمد!

انتشار کرونای جهش یافته در یزد/18نفر مبتلا به کرونای انگلیسی شدند

وضعیت عمومی پزشک گنابادی خوب است

گرگان و کردکوی در وضعیت نارنجی هستند

شناسایی 109 بیمار جدید کرونایی در استان قزوین + فیلم

افرادی که عادت به نشستن زیاد دارند حتما بخورند

کرونا در قم: بستری 25 کودک مشکوک به کرونا در بیمارستان

روش هایی برای از بین بردن چربی ناحیه بینی

تست منفی 15 مسافر از امارات تقلبی از آب درآمد!

لاغری سریع با این 5 ماده غذایی

کرونا در نیمه نخست اسفند جان 19 دزفولی را گرفت

استان مرکزی در زمینه سلامت روان از وضعیت مناسبی برخوردار نیست

چرا ماسک های 3 لایه برای مقابله با کرونا بهتر هستند؟

سرطان پستان؛ علائم هشدار دهنده اولیه را می شناسید؟

بستری کودکان مشکوک به کرونا در قم افزایش یافته است

سفالکسین؛ از کاربردها تا تداخل با داروهای دیگر

شهریاری: واکسن های فعلی معلوم نیست بر ویروس های جهش یافته اثر داشته باشد

دادگاه شکایت اعضای گروهک منافقین از سرکردگان (فیلم)

مراقب سلامت پایگاه ضمیمه شهری

اولین علامت کرونای انگلیسی چیست؟

تذکر جباری به وزیر بهداشت: روند واکسیناسیون کند است/ برنامه واکسیناسیون جدی تر شود

مادران باردار با کرونا چه کنند؟

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور به عنوان عضو فرهنگستان علوم پزشکی برگزیده شد

آمار کرونا کرمان 17 اسفند؛ 3 فوتی و 11 ابتلای جدید

5 فایده بی نظیر ویتامین A

درخواست از بهبودیافتگان کرونا برای اهدای پلاسما

اردن از واکسیناسیون بیش از 22 هزار شهروند اردنی خبر داد

فراخوان اهدای خون در سمنان

واکسن ایرانی کرونا اواخر بهار به تولید انبوه می رسد

دستورالعمل های کاهش وزن با سیر

وطن پور، نماینده وزیر و مدیر اجرایی پروژه واکسن داخلی COVID-19 شد

تئوفیلین؛ موارد مصرف، عوارض جانبی

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز: مراکز درمانی فارس در آماده باش کرونا قرار گرفتند

توصیه هایی برای خرید شب عید +فیلم

استخدام منشی و مسئول دفتر خانم در آوینا نوین درمان در تهران

تفاهم نامه همکاری میان هلال احمر و سازمان بسیج سازندگی امضا شد

تست منفی 15 مسافر از امارات تقلبی از آب درآمد!

رنگ بندی های کرونایی شهرها باید تغییر کند؟

کاهش قندخون با گل جالیز

یک اختراع جدید: تست کرونا با فریاد زدن!

سکته عامل مرگ 80 درصد مبتلایان کبد چرب پیشرفته

مراکز درمانی فارس در آماده باش کرونا قرار گرفتند

توسعه ربات هایی برای اندازه گیری علائم حیاتی

فرماندار: علوم پزشکی برای رفع چالش درمانی تیران و کرون همکاری کند

کارپرداز خانم

وزیر بهداشت: کرونای انگلیسی شدیدا کشنده است

خستگی و بی حالی اولین علامت کرونای انگلیسی/ برای مراجعه به پزشک منتظر بروز علائم عجیب وغریب نباشید

80 درصد مبتلایان به کبد چرب پیشرفته در اثر سکته های قلبی و مغزی می میرند

پیشرفت های علمی| توسعه ربات هایی برای اندازه گیری علایم حیاتی

استرس دشمن سیستم ایمنی!

اسامی استان ها و شهرستان های در وضعیت قرمز و نارنجی / یکشنبه 17 اسفند 99

پرونده 144 شهید مدافع سلامت به عنوان شهدای خدمت تایید شد

عجیب ترین قاتل دنیا ! / اسرار مخوف درباره سر بریده در یک موزه

باید و نبایدهای استفاده از جوش شیرین در خانه تکانی

رعایت نکردن اصول بهداشتی، داماد تنگستانی را دادگاهی کرد

توسعه ربات هایی برای اندازه گیری علائم حیاتی

سکته عامل مرگ 80 درصد مبتلایان کبد چرب پیشرفته

آمار بیماری کرونا در شبانه روز گذشته در کرمان

افزایش تعداد بستری بیماران کرونایی در بیمارستان های گچساران

طرز تهیه شیرینی بالشتک عسلی

رییس دانشگاه علوم پزشکی: 124 بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان بستری هستند/ روز بدون فوتی

سفید و درخشان کردن پوست صورت در خانه

هشدار نسبت به تجویز رژیم های نامتعارف در باشگاه های ورزشی/شناسایی فرد سودجو با جعل عنوان پزشکی

هشدار شیوع موج چهارم کرونا در خراسان رضوی

33 مورد جدید ابتلا به کرونا در ایلام

کردستان به تجهیزات تشخیص تست کرونای انگلیسی مجهز شد

آماده باش کامل بیمارستان های استان فارس

گزارشی از افزایش ابتلای کودکان اهوازی به کرونای انگلیسی

کرونا در استان همدان 3 قربانی گرفت

راننده پایه یکم جرثغیل

هشت عطاری در اراک مهر و موم شد

زالی: رنگ بندی های کرونایی شهرها باید تغییر کند

آمار کرونا همدان 17 اسفند؛ 3 فوتی و 8 ابتلای جدید

کشف قدیمی ترین دستورالعمل مومیایی کردن

چه زمانی باید نگران خونریزی بینی باشید؟

اولین علامت کرونای انگلیسی

علائم و عوامل ابتلای کرونا در کودکان چیست؟ + فیلم

پسر دانشجویی که درد زایمان طبیعی را تجربه کرد! + تصاویر

ابتلای 15 نفر از سرنشینان 2 شناور اماراتی به کرونا در بندرلنگه

تاثیر متفورمین در کاهش خطر مرگ مبتلایان به کرونا/ چگونه از شر خستگی، تنبلی و بی حالی خلاص شویم؟

کرونا در کمین شلوغی های پایان سال/ بیش از 181 هزار مورد ابتلا در فارس

سامانه 1420؛ اطلاع از استحقاق درمان بیمه شدگان تامین اجتماعی

ماجرای خونریزی پزشک ایرانی با واکسن روسی چیست؟

چگونه بدون کمردرد، خانه تکانی کنیم؟

9 ادویه ای که التهاب های بدن را کاهش می دهند

ابتلا به کرونا تناسب اندام را به هم می زند؟

هسته گزینش دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به عنوان واحد برتر در کشور انتخاب شد

علائم کرونا در کودکان چیست؟ + فیلم

مردم در نوروز حداقل مسافرت و حداکثر رعایت پروتکل ها را داشته باشند

واردات سه میلیون و 120 هزار واکسن آسترازنکا از کره جنوبی

گسترش خدمات دکتردکتر در حوزه پزشکی آنلاین

کمبود پرستار در بیمارستان امیرالمومنین اهواز/ 110 بیمار کرونایی در این بیمارستان بستری هستند

درجه های مختلف فتق دیسک کمر و راهکار های درمان آن

اوضاع کرونا در استان شکننده است

اعلام آماده باش بیمارستان ها و مراکز درمانی فارس

گسترش خدمات دکتردکتر در حوزه پزشکی آنلاین

29 بیمار با علائم کرونا در قم پذیرش شدند

برخورد جدی با متخلفان در راستای قطع زنجیره انتقال کرونا

ببینید | عوارض بیماران کرونایی که به ICU می روند چیست؟

دفاع وزیر بهداشت از سخنگوی ستاد مقابله با کرونا

دفاع وزیر بهداشت از سخنگوی ستاد مقابله با کرونا