موضوعات داغ: - شهريار مغانلو - بايرن مونيخ - انتخابات 1400 - كرونا در تركيه - باشگاه پرسپوليس - ويروس كرونا - روزنامه هاي ورزشي - وليعهد عربستان - بازي كامپيوتر - مبتلايان به ويروس كرونا - تعداد پروازهاي روزانه - تفاهم نامه بهزيستي - بيمارستان شهيد محلاتي - تخصيص منابع - اسكات مك توميناي - فيلم شناسي - لايه هاي جوي - كيسانيه - تاريخ تئاتر اصفهان - خزانه دار فدراسيون فوتبال - جشنواره قلم زرين - تلفن همراه آيفون - تيم ملي بسكتبال نوجوانان ايران

مطالب مرتبط:
حضرت فاطمه زهرا در خط مقدم عفاف، حجاب و پاکدامنی
نیروی کار جهت خدمات و نظافت
نیروی کار رستوران خانم وآقا
نیروی کار در کارگاه ام دی اف
نیروی واردخانم وآقاجهت قطعه بندی مرغ
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 27 دی 1399 ساعت 11:402021-01-16دانش

نیروی انتظامی بیشترین اقدام را درباره مصوبه عفاف و حجاب انجام داده است


دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: بیشترین اقدام برای اجرای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در حوزه عفاف و حجاب توسط نیروی انتظامی انجام شده است.

- عاملی در این جلسه ضمن تشکر از همکاری نیروی انتظامی برای اجرای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، اظهار داشت: بیشترین اقدام برای اجرای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در حوزه عفاف و حجاب توسط نیروی انتظامی انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در حوزه اجتماعی برای تأمین سلامت اجتماعی جوانان و جامعه به تصویب رسیده است.

واقعیت این است که جوانان کشورمان در حوزه مسائل اجتماعی در معرض خطرات بزرگی هستند و دشمنان ملت ایران، نسل جوان را هدف گیری کرده اند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأکید بر لزوم ریشه یابی جریانات سازمان یافته برای انحراف جامعه، گفت: فضای مجازی، فضای جهانی است و به تبع آن آسیب های فضای مجازی، آسیب های جهانی شده است و دشمنان بر توسعه انحرافات اجتماعی، تمرکز اصلی خود را روی فضای مجازی گذاشته اند.

استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران با بیان اینکه فضای دوم فضای زندگی و در واقع ادامه فضای اول است، افزود: هر ظرفیتی که از فضای اول به دلیل در دسترس بودن به فضای دوم منتقل می شود، ابعاد فراگیرتری پیدا می کند.

جریانات سازمان یافته فساد در ایران نسبت به سایر کشورها فعال تر هستند به عنوان مثال حوزه پورنوگرافی، قمار، مصرف مواد مخدر و.

سازمان های شکل گرفته در جهان هستند و منافع خاص خود را دنبال می کنند و به دلایل سیاسی و امنیتی نهادهای جهانی فساد بر علیه مردم شریف ایران، اقدامات فراگیرتری دارند.

عاملی بر لزوم شناسایی جریانات سازمان یافته برای ایجاد آسیب های اجتماعی در کشور تأکید کرد و گفت: اگر این اقدامات سازمان یافته ریشه کن شوند، آسیب های اجتماعی در کشور نیز کاهش می یابد.

وی با بیان اینکه سواد جرم و دانش جرم شناسی در کشور نیازمند تقویت است، تصریح کرد: باید برای مردم آگاهی عمومی در مورد جرم و انواع آن توسط نهادهای مسئول ایجاد شود، چرا که گاهاً با یک کلیک فرد دچار جرم می شود اما از آن بی اطلاع است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی پیشنهاد داد: رسانه ملی در ساعات پربازدید، تیزرهایی برای افزایش آگاهی حقوقی، جرم شناسی و.

تهیه و پخش کند و از این طریق به مردم نقاط خطرناک و احتراق جریانات سازمان یافته برای آسیب های اجتماعی معرفی شود.

استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران با بیان اینکه جامعه ایرانی یک جامعه خانواده گرا است، ادامه داد: خانواده رکن اجتماعی کشور است و محوریت خانواده رکنی برای تأمین سلامت اجتماعی و جلوگیری از انحرافات اجتماعی است.

وی با اشاره به طرح همیار پلیس در گذشته، تأکید کرد: مسیری برای مشارکت مردم در حوزه سلامت و امنیت اجتماعی فراهم شود.

البته در وزارت کشور و دانشگاه نیروی انتظامی طرحی با عنوان امین جامعه در راستای امنیت اجتماعی در دست تدوین است.

عاملی با تأکید بر لزوم تشویق پرسنل نیروی انتظامی برای انجام وظایف، خاطرنشان کرد: اقدامات نیروی انتظامی برای انجام وظیفه خود در مورد جرائم اجتماعی در جریانات اخیر موجب قدردانی و تشکر متدینین شد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به تفاوت جرم انگاری در فضای فیزیکی و فضای مجازی، افزود: جرم در فضای اول موضوع فرد و مکان است اما جرم در فضای دوم موضوع جرم به صورت جهانی است.

به عنوان مثال آپلود یک فایل مستهجن در فضای دوم در دسترس همگان قرار می گیرد.

البته خوشبختانه نیروی انتظامی در حوزه فضای دوم و دیجیتال پیشتاز است.

استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران با بیان اینکه گزارش های ارائه شده برای کاهش آسیب های اجتماعی مقداری با واقعیت جامعه تفاوت دارد، تصریح کرد: ضرورت دارد راهکارهای اصلاح فضای اجتماعی توسط نهادهای ذی ربط نیز ارائه شود.

عاملی با بیان اینکه ضمانت اجرایی برای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی این است که پیامد حقوقی عدم اجرای مصوبات شورا مشخص شود، تصریح کرد: مشروعیت قانون به همکاری جامعه در اجرای آن مرتبط است و تأکید داریم که جرائم نباید صرفاً به صورت کیفری باشد به عنوان مثال جرائم را می توان به صورت مدنی، مالی، نمره منفی و.

لحاظ کرد و در واقع جرائم مدنی کارآمدتر از جرائم کیفری است، در عین حال در مواردی که قانون، جزای کیفری قائل شده باید طبق آن عمل شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان با بیان اینکه نیروی انتظامی لایه های نادیده زیاد دارد و خیلی از تلاش ها و زحمات این نیرو دیده نمی شود، گفت: نیروی انتظامی برند ملی کشور است و متأسفانه اپوزیسیون بازنمایی که از نیروی انتظامی می کند برای تخریب نیروی انتظامی است و از عملکرد و خدمات نیروی انتظامی روایت های زیادی وجود دارد که می تواند مبنا برای تصویر سازی واقعی آن باشد.

** تشکیل مراکز حرفه ای هوشمندانه برای مواجهه با جنگ روانی در نیروی انتظامی سردار مهدی حاجیان معاون اجتماعی نیروی انتظامی، نیز در این دیدار با بیان اینکه ما قرارگاه هوشمندسازی را بنیان نهاده و راه اندازی کرده ایم، گفت: 10 سال است که در فضای مجازی حضور یافته ایم، مساله فضای مجازی یک مساله جدی است امروز فضای مجازی در واقع زندگی دوم آحاد جامعه را تشکیل می دهد.

وی با اشاره به تشکیل پلیس فتا برای مبارزه با جرائم در فضای مجازی گفت: مراکز حرفه ای را هوشمندانه برای مواجهه با جنگ روانی، جنگ شناختی که با هدف تغییر نگرش و شکل دهی رفتار جامعه توسط دشمن شکل گرفته است، راه اندازی کرده ایم.

سردار حاجیان گفت: محبوبیت نیروی انتظامی در مقایسه با 25 نهاد حاکمیتی دیگر حدود 63 درصد است که بیشترین محبوبیت را داشته است و ما اتاق وضعیت فرهنگی و اجتماعی و قرارگاه عملیات را شکل داده ایم.

وی افزود: در مواجهه با قبح زدایی در جنگ شناختی در حوزه هایی که رفتارها را تغییر می دهند حضور داریم که جریان های فکری را برآورد و تحلیل می کنیم و بر اساس آن طرح عملیاتی و پیوست رسانه ای آماده می کنیم و مرکز افکارسنجی ناجا پس از عملیات سنجش وضعیت و تاثیر اقدامات را انجام می دهد.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی با اشاره به تعامل با مجموعه های فرهنگی گفت: طی جلسه ای با معاونت اجتماعی وزارت کشور برای گرفتن داده های اجتماعی توافق کرده ایم که روی آسیب اجتماعی اعتیاد داده های ثبتی زیادی داریم و همچنین باندهای قمار و شرط بندی متعددی را شناسایی کرده ایم.

وی با اشاره به 13هزار شهید نیروی انتظامی در مبارزه با اعتیاد گفت: در 1003 کلانتری مراکز مشاوره و مددکاری ایجاد کرده ایم و حدود 70 درصد از پرونده ها و موارد را از این طریق مرتفع کرده ایم که حجم قابل توجهی از مراجعه به قوه قضاییه را کاسته است.

سردار حاجیان همچنین در تشریح عملکرد نیروی انتظامی برای گسترش فرهنگ عفاف و حجاب با بیان اینکه در پوشش و عرضه لباس به سختی یک لباس مناسب برای خانم های محجبه پیدا می شود، گفت: آنچه ما در حوزه اجرایی سازی مصوبات عفاف و حجاب نیاز داریم آن است که اولاً قانون اصلاح شود و ثانیاً برای مصوبات ضمانت اجرا در نظر گرفته شود با مجموعه های کم کار و بی تفاوت در حوزه اجرای این مصوبات برخورد شود.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: شورای عالی انقلاب فرهنگی - انقلاب فرهنگی - شورای عالی - دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی - نیروی انتظامی - فرهنگی - انقلاب - عفاف و حجاب - شورای - انتظامی - مصوبات - عالی - بیشترین - اجتماعی - نیروی - حوزه - اقدام - سلامت اجتماعی - مسائل اجتماعی - جوانان - حجاب - عفاف - جوان - سازمان یافته - جامعه - ریشه یابی - توسط - دبیر - نسل جوان - کشورمان

آخرین اخبار سرویس:
آموزش های مجازی دانشگاه ها در ایام نوروز 1400 تعطیل است

حذف و اضافه دانشجویان دانشگاه آزاد از امروز

استخدام پرستار یا دانشجو پرستاری جهت کار در کلینیک اعتیاد

آغاز زمان حذف و اضافه دانشجویان دانشگاه آزاد از امروز شنبه

آغاز زمان حذف و اضافه دانشجویان دانشگاه آزاد از امروز

آغاز زمان حذف و اضافه دانشجویان دانشگاه آزاد از امروز

پیوستن دو کهکشان به هم / عکس

پذیرش دانشجویان دکتری،انتخاب بین بد و بدتر است/ادامه روند فعلی توسعه علمی را به خطر می اندازد

پذیرش دانشجویان دکتری،انتخاب بین بد و بدتر است/ادامه روند فعلی توسعه علمی را به خطر می اندازد

بیایید باکتری بخوریم

یخچال ایرانی، نوآوری ایرانی

چرخه سوخت هسته ای

ناسا پایین ترین دمای جهان را می آفریند

9 نکته درباره بچه ها که ممکن است ندانید

جلوگیری از سرطان با غذاهای سبز

گرمای لپ تاپ بر قدرت باروری اثری ندارد

مجموعه ی 6 جلدی گفت وگو درباره ی انرژی منتشر شد

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

بهنوش بختیاری با دامن در استخر + عکس لورفته

لیست کامل آدرس و شماره تماس دادگاه ها و مراکز قضایی استان بوشهر

تلسکوپ هابل چگونه از اعماق جهان عکاسی کرده است؟

اخبار 20 علمی و فرهنگی شبکه 4 سیما؛ 8 اسفند

نشست «ایمان و کفر نوین، با محوریت سلفیه در عصر حاضر» برگزار می شود

واکسیناسیون مجروحان شیمیایی در برابر کرونا از هفته آینده

تاکید دانشجویان موریتانی بر مبارزه با نفوذ صهیونیست ها

برگزیدگان جشنواره «پویش زندگی، دست یاریگر توست...» تقدیر شدند

رییس علوم پزشکی: 115 بیمار کرونایی در قم بستری هستند

برگزیدگان جشنواره پویش زندگی، دست یاریگر توست... تقدیر شدند

استادان زنجانی درجمع دانشمندان برتر جهان

مهلت تکمیل فرم خوداظهاری کرونا داوطلبان کنکور دکتری امروز به پایان می رسد

درخشش اساتید زنجانی برتارک علم و دانش

جدیدترین تصاویر ناسا از سیاره سرخ

فراخوان ارسال مقاله به کنفرانس دو سالانه مطالعات ایران معاصر

توسعه آموزش های کوتاه مدت دانشگاه علمی کاربردی در سال تحصیلی جدید

مهلت حذف و اضافه دروس نیمسال دوم تحصیلی دانشگاه علوم پزشکی اهواز تمدید شد

مراسم استقبال از پیکر دو شهید گمنام در فرودگاه بوشهر برگزار شد

دستورالعمل بهداشتی آزمون دکتری اعلام شد

تراشکار منوال

دستورالعمل های بهداشتی آزمون دکتری

مهلت ثبت نام در آزمون ورودی کارشناسی ارشد دانشگاه معارف اسلامی تمدید شد

اولین تصویر منتشر شده از 11 میلیون اسمی که در مریخ نورد استقامت حک شد

اولین تصویر از اسامی حک شده روی «استقامت»

اولین تصویر از اسامی حک شده در «استقامت»

تصویر کم نظیر ناسا از سیاره زهره

اعلام دستورالعمل بهداشتی آزمون دکتری

اولین تصویر منتشر شده از 11 میلیون اسمی که در مریخ نورد استقامت حک شد

صدور اینترنتی مجوز آموزشگاه های آزاد هنری در فارس

اولین تصویر منتشر شده از 11 میلیون اسمی که در مریخ نورد استقامت حک شد

استخدام صندوقدا و کانتر دار

رویداد استارت آپی نیازهای فناورانه معلولان برگزار می شود

آموزش برای استخدام در مهد و آموزشگاه

فعلا کرونای انگلیسی در کرمانشاه نداریم

کسب عنوان نخست و گلایه از جوایز ناچیز مسابقات ملی قرآن

دانشگاه کانادایی به آموزش حضوری بازمی گردد

شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری گلستان تاکنون 531 هزار دلار ارزآوری داشتند

استخدام پژوهشگر رشته نرم افزار یا شبکه

اعلام دستورالعمل بهداشتی آزمون دکتری

جزییات تطبیق واحد از رشته اول به دوم در دانشگاه امیرکبیر اعلام شد

دانشگاه کانادایی به آموزش حضوری بازمی گردد

دستورالعمل بهداشتی آزمون دکتری اعلام شد

مهلت ارسال ایده به رویداد استارتاپی نیازهای فناورانه ویژه افراد دارای معلولیت

6 استاد دانشگاه زنجان در فهرست دانشمندان برتر جهان قرار گرفتند

امکان تعیین محل آزمون برای داوطلبان آزمون های علوم پزشکی فراهم شد

اعلام دستورالعمل بهداشتی آزمون دکتری

بسته های فرهنگی و بهداشتی به مناسبت میلاد امام علی (ع) در بین پاکبانان رامسری توزیع شد

دستورالعمل بهداشتی آزمون دکتری اعلام شد

دانشگاه کانادایی به آموزش حضوری بازمی گردد

فرهاد دژپسند کیست؟

فیلم/ تست کرونا با گوشی همراه در کمتر از ده دقیقه!

آخرین خبر های برگزاری کنکور دکتری 1400 / تقویم آزمون های زبان منتشر شد

کشف راز منشاء سنگ های استون هنج

نظافت دفتر

نیازمند به کارگر ساده برای ظرفشویی،سالنداری هستیم

تصویر کم نظیر ناسا از سیاره زهره +عکس

فیلم| نخستین پانورامای با وضوح بالای «استقامت» از سطح مریخ

تصاویری از سطح رنگی مریخ

بیایید باکتری بخوریم

یخچال ایرانی، نوآوری ایرانی

چرخه سوخت هسته ای

ناسا پایین ترین دمای جهان را می آفریند

9 نکته درباره بچه ها که ممکن است ندانید

جلوگیری از سرطان با غذاهای سبز

گرمای لپ تاپ بر قدرت باروری اثری ندارد

مجموعه ی 6 جلدی گفت وگو درباره ی انرژی منتشر شد

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

ویدئو | کاوشگر «استقامت» نخستین پانوراما را با وضوح بالا از سطح مریخ ارسال کرد

فیلم| نخستین پانورامای با وضوح بالای «استقامت» از سطح مریخ

تصویر کم نظیر ناسا از سیاره زهره

ببینید | تصویر کم نظیر ناسا از سیاره زهره در فاصله 7693 مایلی

اخبار 20 علمی و فرهنگی شبکه 4 سیما؛ 7 اسفند

ضرورت استفاده از خلاقیت و ساماندهی امور فرهنگی در دانشگاه آزاد

مجوز ساخت 40 خوابگاه دانشجویی صادر شد

انتقاد دانشجویان بریتانیایی از استاد اسلام ستیز دانشگاه بریستول

یک ماهواره دانشجویی در نبض دانشجو

همکاری منطقه آزاد اروند و دانشگاه فرهنگیان

نخستین رویداد ملی رقابت تیم های دانشجویی دانشگاه آزاد واحد تهران غرب 

بروجردی: تلاش برای راه اندازی شعبه های دانشگاه آزاد اسلامی در افغانستان

بروجردی: قصد دانشگاه آزاد اسلامی برای راه اندازی رشته های فنی و مهندسی

نیروی انتظامی بیشترین اقدام را درباره مصوبه عفاف و حجاب انجام داده است

نیروی انتظامی بیشترین اقدام را درباره مصوبه عفاف و حجاب انجام داده است