موضوعات داغ: - تامين اجتماعي - بازنشستگان تامين اجتماعي - سازمان برنامه و بودجه - سازمان برنامه - رييس سازمان - حقوق بازنشستگان - همسان سازي حقوق بازنشستگان - رييس سازمان برنامه و بودجه كشور - سازمان برنامه و بودجه كشور - فرهاد مجيدي - شهر مشكات - غبار كيهاني - تصادف شيراز - اشتباه مدافعان - فاتب - جدول كفش طلا - رشته هاي پيراپزشكي دانشگاه آزاد - اتوبان ساوه - خانه بن - كيا جورابچيان - تيم فوتبال قشقايي - مسابقات مناظره دانشجويي - ياغچيان

مطالب مرتبط:
رونمایی از سامانه برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین المللی
همکاری و برقراری روابط دوستانه با کشور های همسایه؛ عامل اصلی ثبات و امنیت در منطقه
بررسی همکاری های نظامی ایران و آذربایجان در دیدار سفیر کشورمان با وزیر دفاع این کشور
دعوت به همکاری پزشک متخصص
همکاری وحمایت از کشور های همسایه؛ عامل تامین امنیت در منطقه
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 26 دی 1399 ساعت 13:352021-01-15دانش

برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین المللی رونمایی شد / کرمی: 1560 متخصص ایرانی به کشور بازگشتند


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه فناوری خبرگزاری دانشجو، برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین المللی با حضور مهدی قلعه نوی رییس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری، - برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین المللی رونمایی شد / کرمی: 1560 متخصص ایرانی به کشور بازگشتند " مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: در قالب برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین المللی تاکنون یک هزار و 560 نفر ازنخبگان ایرانی از 100 دانشگاه برتر دنیا به ایران بازگشته اند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه فناوری خبرگزاری دانشجو، برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین المللی با حضور مهدی قلعه نوی رییس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری، پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و مهدی محمودی مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور رونمایی شد.

هدف از راه اندازی برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین المللی، ثبت درخواست متخصصان و کارآفرینان غیرایرانی برای اعطای حمایت ها و تسهیلات مرکز تعاملات بین المللی معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری است.

این هدف در راستای توسعه ساز و کار جذب، اقامت و بهره گیری ضابطه مند از ظرفیت و توان دانشمندان، پژوهشگران، فناوران و کارآفرینان تعریف شده است.

پرویز کرمی دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و صنایع نرم و خلاق در این مراسم با اشاره به برنامه معاونت علمی برای استفاده از ظرفیت های ایرانیان مقیم دیگر کشورها، گفت: طرح همکاری با متخصصان و دانشمندان ایرانی غیرمقیم یکی از برنامه هایی بود که در معاونت علمی از سال 94 آغاز شده است.

مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ادامه داد: این برنامه به دنبال تسهیل شرایط ایرانیان بازگشتی به کشور است.

در قالب این برنامه تاکنون یک هزار و 560 نفر ازنخبگان ایرانی از 100 دانشگاه برتر دنیا به ایران بازگشته اند و بیش از 6000 نفر هم در این برنامه به صورت ترددی همکاری مشترک علمی و فناورانه دارند و از تسهیلات این برنامه استفاده کرده اند.

ارائه تسهیلات به بیش از یک هزار فارغ التحصیل بازگشتی دبیرستاد توسعه فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و صنایع نرم و خلاق در ادامه بیان کرد: از جمله مهم ترین دستاورد های این طرح می توان به ارائه تسهیلات به بیش از یک هزار و 400 نفر از فارغ التحصیلان بازگشتی اشاره کرد.

تعداد متخصصان ایرانی بازگشتی از اسفند 94 تا فروردین 99 به یک هزار و 560 نفر رسیده است.

به عبارت دیگر، از زمان آغاز رسمی طرح همکاری با متخصصان ایرانی، به طور متوسط روزانه بیش از یک متخصص ایرانی به کشور بازگشته است؛ و در مراکز علمی و دانشگاهی و یا شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها مشغول به کار شده اند.

کرمی افزود: طرح دیگری که در دستور کار است همکاری با متخصصان و دانشمندان بین المللی غیر ایرانی و نیز در دستور کار معاونت قرار گرفته است که هدف از آن بهره گیری بهتر از نیرو های نخبه غیر ایرانی، اما مقیم ایران است.

این برنامه به منظور انتقال دانش، تجربه و ایده های فناورانه به کشور و همچنین ایجاد ارتباط موثر دانشمندان و متخصصان ایرانی با همتایان غیرایرانی داخلی در مراکز علمی و فناوری راه اندازی شده است.

آمار دانشجویان بین المللی در ایران رییس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آمار دانشجویان بین المللی در ایران، گفت: تعداد دانشجویان بین المللی در ایران طی سال های تحصیلی 91-90 تا 98-97 با رشدی تقریبا 4/5 برابری همراه بوده است.

این آمار از 4 هزار و 512 نفر در سال تحصیلی 91-90 به 21 هزار و 601 نفر در سال تحصیلی 98-97 رسیده است.

مشاور رییس بنیاد ملی نحبگان با اشاره به رشته تحصیلی دانشجویان بین المللی در کشور، بیان کرد: هم اکنون 55 درصد دانشجویان بین المللی در ایران مرد و 45 درصد زن هستند و بیشتر دانشجویان بین المللی در ایران در رشته های علوم انسانی مشغول به تحصیل هستند؛ اما باید توجه کرد که تقاضا برای ورود به رشته های پزشکی در ایران رو به افزایش است.

دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و صنایع نرم و خلاق افزود: در سال تحصیلی 98-97 رشته های مرتبط با علوم انسانی، فنی و مهندسی و علوم پزشکی به ترتیب با 47، 23 و 16 درصد سه حوزه برتر دانشجویان بین المللی برای تحصیل در ایران است.

رشته های مرتبط با علوم پایه، هنر و کشاورزی و دامپزشکی به ترتیب در جایگاه های بعدی حوزه های علاقه دانشجویان برای تحصیل قرار دارد.

کرمی همچنین بیان کرد: عمده جمعیت دانشجویان بین المللی در ایران را دانشجویان مقطع کارشناسی تشکیل می دهند.

تنها در سال تحصیلی 98-97، مقطع تحصیلی لیسانس با 64 درصد بیشترین تعداد دانشجویان بین المللی را به خود اختصاص داده است.

دوره تحصیلی کارشناسی ارشد با 18 درصد، دکترای عمومی با 9 درصد، دکترای تخصصی با 6 درصد و کاردانی با 3 درصد در رتبه های بعدی بیشترین تعداد دانشجویان بین المللی قرار گرفته اند.

کشور های آسیایی رتبه نخست مهاجر فرست به ایرانمشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در ادامه گفت: مهمترین کشور های دانشجو فرست به ایران، کشور های آسیایی هستند.

در سال 98-97، کشور افغانستان با اعزام حدود 13 هزار و 851 دانشجو به ایران، عراق با ارسال 2 هزار و 810 دانشجوی بین المللی و لبنان با ارسال هزار و 368 دانشجوی بین المللی در رتبه های بعدی اعزام مهاجر به ایران قرار دارند.

کرمی با اشاره به سه کشوری که در مجموع 86 درصد از جمعیت دانشجویان بین المللی در ایران را تشکیل می دهند، بیان کرد: این آمار بیانگر تمرکز ایران بر جذب دانشجویان خارجی از کشور های منطقه است.

پس از این سه کشور، کشور های سوریه، چین و پاکستان به ترتیب در رده های بعدی دانشجوفرستی به ایران قرار می گیرند.

تامین رفاه جامعه با نیروی انسانی مستعدکرمی افزود: در بررسی های بعمل آمده مشخص شده که کسانی که به ایران مهاجرت می کنند، بیشتر کارگران ساده و بدون مهارت به شمار می آیند.

اما شرایط کشور با توجه به رتبه بندی های جهانی علمی فناوری و نوآوری زیرساخت های فناورانه ایجاب می کند برای قرار گرفتن ایران در چرخه جابه جایی نخبگان در جهان و بهره گیری از دانش و تکنولوژی روز دنیا، زمینه برای حضور و نقش آفرینی نخبگان غیرایرانی در کشور فراهم شود.

مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان اینکه سرمایه انسانی در دنیای امروز به صورت روزافزونی در حال تبدیل شدن به محرک اصلی رشد و توسعه اقتصادی است؛ گفت: افراد با استعداد و ماهر، نقش کلیدی در رفاه آینده کشور ها بازی می کنند.

کرمی ادامه داد: آن ها مشاغل کلیدی را در زمینه نوآوری و پیشرفت فناوری به دست می گیرند و در نهایت به رشد اقتصادی سریع تر، ایجاد فرصت های شغلی برای دیگران و شرایط زندگی بهتر برای همگان یاری می رسانند.

از این رو تلاش برای جذب نیروی کار ماهر و آموزش دیده در راستای تقویت رقابت و به دست آوردن رفاه در بلندمدت حائز اهمیت است.

توسعه ساز و کار جذب، اقامت و بهره گیری ضابطه مند از ظرفیت و توان دانشمنداندبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و صنایع نرم و خلاق با اشاره به برنامه مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری، بیان کرد: این برنامه فرآیند برقراری ارتباط بین متخصصان بین المللی با شرکت های دانش بنیان و نوآور ایرانی را تسریع می کند.

این برقراری ارتباط منجر به تعریف پروژه های مشترک بین شرکت های ایرانی و متخصصان بین المللی خواهد شد.

کرمی افزود: به کمک این برنامه، امکان استخدام این افراد در پژوهشکده ها و موسسات متمرکز بر حوزه علم و فناوری فراهم خواهد شد.

علاوه بر این تلاش خواهد شد تا حمایت های مالی از پژوهشگران برجسته نیز صورت گیرد.

برگزاری کارگاه ها، دوره های آموزشی و اردو های علمی بخشی دیگر از این برنامه خواهد بود.

مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری تصریح کرد: امید است برنامه فوق اهداف سند جامع روابط علمی بین المللی جمهوری اسلامی ایران در این زمینه که بر توسعه ساز و کار جذب، اقامت و بهره گیری ضابطه مند از ظرفیت و توان دانشمندان، پژوهشگران، فناوران بین المللی تاکید دارد را عملیاتی کند.

با توجه به اینکه زیرساخت های لازم برای بهره مندی از ظرفیت مهاجران در کشور وجود نداشت، غربال گری مهاجران منطقه به شکلی ضعیف و ناکارآمد انجام می گرفت و دسترسی مهاجران به خدمات اجتماعی، شهروندی و آموزشی محدود بود، برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین المللی ایجاد شد.

این برنامه در تلاش است تا شرایط را برای فعالیت مهاجران نخبه و کارآفرین فراهم کند.

این برنامه با تلاش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و در تعامل با وزارت کشور ایجاد شده و به دنبال دسترسی مهاجران نخبه و تحصیل کرده به حقوق شهروندی و سیستم های حمایتی ویژه است.

برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین المللی به آدرس اینترنتی iconnect.

isti.

ir در دسترس قرار دارد.

استفاده 9 هزار نفر از متخصصان ایرانی خارج از کشور از خدمات معاونت علمیدر ادامه این مراسم، مهدی قلعه نوی رییس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم با اشاره به اینکه استفاده از نیروی انسانی و ظرفیت و توانمندی آن ها برای توسعه کشور ضروری است؛ گفت: ما در معاونت علمی و فناوری معتقدیم که اساس و پایه شکل گیری و توسعه اقتصاد دانش بنیان و فناور محور، نیروی انسانی تحصیل کرده، کارآفرین و نخبه است.

بر همین اساس هم به سمت استفاده از این ظرفیت ها حرکت کردیم.

وی افزود: اقتصاد نفتی کشور را باید با کمک همین توان علمی تغییر دهیم و به سمتی حرکت کنیم که در کنار استفاده از توانمندی نیروی انسانی داخلی، از نیرو های با ظرفیت علمی و کارآفرینی دیگر کشور ها هم استفاده کنیم.

استفاده از روش های مختلف برای جذب نیروی انسانی توانمند بین المللیقلعه نوی معتقد است که برای استفاده از این توان علمی باید شبکه ای بین المللی ایجاد شود.

شبکه ای که همه برنامه ها و طرح ها را در یک جا جمع کند و محور اصلی آن هم نیروی انسانی متخصص باشد.

برای اجرایی شدن آن هم از 3 محور کاری ارتقاء و توسعه نیروی انسانی، توسعه تعاملات بین المللی و توسعه همکاری ها در سطح جهانی استفاده کرده ایم.

رییس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور، گفت: با کمک این برنامه تاکنون از توانمندی، خلاقیت و ظرفیت 9 هزار نفر از متخصصان ایرانی خارج از کشور استفاده شده است.

وی اظهار کرد: برنامه بعدی ما استفاده از ظرفیت نیروی انسانی بین المللی برای توسعه فناورانه کشور است که برنامه همکاری با متخصصان بین المللی با هدف محقق شدن این کار شکل گرفته است.

دراین برنامه از انواع روش ها برای جذب نیروی کارآفرین و هوشمند مهاجرانی بین المللی استفاده شده است.

مهم ترین آن فراهم کردن شرایط اقامت مناسب و برخورداری آن ها از امکانات و حقوق شهروندان ایرانی است.

دائر شدن اقامت برای 30 مهاجر واجد شرایطمهدی محمودی مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور هم دیگر سخنران این برنامه بود.

وی با اشاره به مهاجرپذیری 40 ساله ایران، گفت: ایران کشوری است که مهاجران زیادی را دل خود جای داده است.

ما در تلاشیم تا بهترین شرایط اقامت را برای مهاجران قانونی به خصوص مهاجران کارآفرین و نخبه ایجاد کنیم.

وی افزود: با کمک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برنامه ای برای شناسایی و حمایت از مهاجران مستعد، کارآفرین و متخصص داریم تا برای آن ها شرایط ویژه ای، چون ارائه اقامت از 3 سال تا دائم را فراهم کنیم و این افراد از تسهیلات ویژه ای برای زندگی بهتر در ایران را تجربه کنند.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور در پایان خاطرنشان کرد: در قالب این برنامه 70 پرونده به وزارت کشور ارسال و 30 اقامت هم برای واجدان شرایط دائر شده است.


کلید واژه ها: کارآفرینان بین المللی - بین المللی - معاون علمی و فناوری رییس جمهوری - کارآفرینان - فناوری - متخصص - متخصصان - تعاملات بین المللی - برنامه - همکاری - رییس جمهوری - رونمایی - ایران - ایرانی - مهدی قلعه - رییس - خبرگزاری - کشور - مهدی - کرمی - جمهوری - مدیرکل امور - مهدی محمودی - گزارش - مشاور - معاون - پرویز کرمی - وزارت کشور - قلعه - گروه

آخرین اخبار سرویس:
محمدرضا گلزار در آغوش پدر زنش + عکس لورفته

برگزیدگان مسابقات شوق تلاوت معرفی شدند+اسامی

دیدار رییس دیوان عالی کشور با مراجع و آیات عظام قم

دانش ژئومورفولوژی بیانگر تمام حالات و چهره زمین است

مرکز علمی کاربردی شهرداری خرم آباد منحل شد

دانش ژئومورفولوژی بیانگر تمام حالات و چهره زمین است

امروز بیش از 14 هزار تست کرونا در خوزستان انجام شد

امروز بیش از 14 هزار تست کرونا در خوزستان انجام شد

اخبار 20 علمی و فرهنگی شبکه 4 سیما؛ 12 اسفند

اساسنامه جهاد دانشگاهی نیازمند تصویب نقشه جامع علمی کشور

واکسن رازی کوو پارس به 6 نفر تزریق شد

شرایط ویژه پذیرش جامعه الزهرا + لینک

به یک دانشجو یا مهندس معماری نیازمندیم.

دریافت کنندگان واکسن رازی کوو پارس به 6 نفر رسید

نیلی احمدآبادی: خواستار بررسی امکان سنجی ایجاد مؤسسات مشترک با پرتغال هستیم

دریافت کارت شرکت در آزمون دکتری تخصصی 1400

سود3440میلیارد تومان صندوق ذخیره فرهنگیان تصویب شد

موسسات کنکور از سال آینده باید مالیات بدهند

سری سوم دانشجویان دانشگاه کردستان به دانشگاه اف اچ یوانیوم اتریش اعزام شدند

ساخت کیت تشخیص سریع کرونا در همدان

بالندگی دانشجویان در بستر فعالیت های فرهنگی معنا پیدا می کند

ستاری: ایران آماده همکاری برای گسترش زیست بوم فناوری و نوآوری در سوریه است

برگزاری آیین پایانی جشنواره رویش

سنت وقف علمی قدمتی به وسعت تاریخ تمدن ایران دارد

وزارت نفت با مراکز پژوهشی کشور42 پروژه مشترک مطالعاتی دارد

کرونا دانشجویان ژاپن را شکست داد!

مجمع مراکز فرهنگ پژوهشی کشور تشکیل می شود

راه اندازی طرح جمع آوری و پخش کتب درسی برای دانش آموزان کنکوری به همت دانشگاه دامغان

مسابقه «پیام آور مهربانی» از سوی دانشگاه خوارزمی برگزار می شود

گردباد فضایی بالای قطب شمال رصد شد

نخستین کنفرانس ملی تجهیزات و فناوری های آزمایشگاهی برگزار می شود

طرح آمایش آموزش عالی همچنان غیر شفاف / تنها دانشگاه صنعتی شرق کشور قربانی بی تدبیری

انتشار مقاله دانش آموخته ایرانی در مجله معتبر علمی

استخدام بازاریاب با پورسانت عالی در یک شرکت معتبر در تهران

انتشار مقاله دانش آموخته ایرانی مجله معتبر علمی

انتشار مقاله دانش آموخته ایرانی مجله معتبر علمی

استخدام مدیر داخلی خانم با حقوق ثابت و بیمه در آریکو در تهران

صفدر قصمی شهواری به سرپرستی دانشگاه آزاد جاسک منصوب شد

استخدام مهندس مکانیک برق کامیپوتر وحسابدار

بررسی چالش و تهدیدهای تنوع زیستی در فارس

فروش شرکت های دانش بنیان به 12 میلیارد دلار رسید/ تعامل با سوریه برای توسعه زیست بوم فناوری

بلاتکلیفی فارغ التحصیلان در سامانه دانشگاه آزاد/ گلایه های دانشجویان از «آموزشیار» پایان ندارد

استخدام کمک حسابدار

افتتاح 10 مرکز مشاوره و روانشناسی برای مددجویان کمیته امداد

اختراع «قالب اکستروژن پیچشی لایه ای برای تولید مواد فوق ریزدانه»در دانشگاه سمنان

تمدید مهلت ثبت نام مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه معارف

زنان بهترین مربی تربیت محور در جامعه هستند

تجلیل از 13 استاد برتر بین المللی چهارمحال و بختیاری + فیلم

قالب اکستروژن پیچشی لایه ای برای تولید مواد فوق ریزدانه در دانشگاه سمنان اختراع شد

رشد سه برابری فعالیت های فرهنگی دانشجومعلمان در دوران کرونا

یک قلم، چهل خبر / شماره اول فصل نامه طنز و کاریکاتور «قلمستان» منتشر شد

فروش 12 میلیارددلاری دانش بنیان ها در حال طعنه زدن به اقتصادنفتی است

«خلاء در قانون یا مشکل در اجرا؟» امروز از سوی بسیج دانشجویی فارس بررسی می شود

استخدام کارگر ساده در شرکت فنی و مهندسی پترو ایمن شریف در البرز

تاکید بر توسعه همکاری های علمی و فن آوری سوریه و ایران

شفافیت مالی و قابل دسترس وقف می تواند اعتماد عمومی را فراهم کند

صلاحیت های لازم برای ارائه مشاوره به خانواده های امداد باید فراهم شود

وبینار «پروژه های سخت افزاری ستاد احیای دریاچه ارومیه» برگزار می شود

جشنواره ایتاپ نوآوری و فراوری در صنایع غذایی دربهبهان برگزار می شود

تاکید بر توسعه علمی فناوری سوریه و ایران

جزییات ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت اعلام شد/آغاز ثبت نام از امروز

ساخت هیدروژل هایی با کاربرد در صنعت پزشکی و تصفیه پساب های صنعتی

وبینار «پروژه های سخت افزاری ستاد احیای دریاچه ارومیه» برگزار می شود

عضو هیأت علمی دانشکده علوم پزشکی آبادان در شمار پژوهشگران برتر جهان قرار گرفت

جزییات ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت اعلام شد/آغاز ثبت نام از امروز

ساخت هیدروژل با قابلیت کاربرد در صنعت پزشکی توسط امیرکبیری ها

برنامه زمان بندی اجرای آزمون دکتری گروه علوم پزشکی منتشر شد

جزییات ثبت نام پذیرفته شدگان فراگیر دانشگاه پیام نور اعلام شد

اعمال تغییرات در دو رشته آزمون دکتری تخصصی وزارت بهداشت

آغاز ثبت نام آزمون دکتری تخصصی علوم پزشکی

افزایش 30 درصدی فعالیت بانوان به عنوان هیات علمی دانشگاه

دیدار ستاری با وزیر آموزش عالی سوریه

نظرسنجی از دانشجویان درباره پردنبال کننده ترین رویداد خبری 99

ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت آغاز شد + دفترچه راهنمای آزمون

طراحی لباس؛ دانشگاه یا آموزشگاه؟/ موسسات خصوصی میدان بازتری برای طراحان آینده می سازند؟

فعالیت بانوان به عنوان هیات علمی دانشگاه 30 درصد افزایش یافت

پایان چهارمین جشنواره کشوری رویش دانشگاه پیام نور

در مسیر حاشیه / شماره دوم نشریه دانشجویی «کلمه» دانشگاه علامه طباطبایی منتشر شد

پارک های علم و فناوری چه اهدافی را دنبال می کنند

پایان چهارمین جشنواره کشوری رویش دانش پیام نور

3 دانشجو از آذربایجان غربی در جشنواره ملی کارآفرینی درخشیدند

کرسی آزاداندیشی عفاف و حجاب در دانشگاه آزاد اردبیل برگزار شد

ثبت نام آزمون دکتری تخصصی علوم پزشکی آغاز شد

زمانی: افزایش 2 برابر آثار ارسالی به جشنواره رویش

انتصابات جدید در سازمان منطقه آزاد انزلی

دریافت استانداردهای بین المللی بخشی از پروژه ساخت قطار ملی است

افزایش 30 درصدی فعالیت بانوان به عنوان هیات علمی دانشگاه

جشنواره های فرهنگی مجازی؛ فرصتی برای افزایش مشارکت دانشجویان در ایام کرونا

آزمون جایگزین برای معلمانی که در آزمون استخدامی رد شدند+ جزییات و زمان آزمون معلمان

مزارعی: حق چرای مردم ده فاضل نی ریز فارس پایمال شده است

مدارک لازم برای ثبت نام پذیرفته شدگان ارشد فراگیر دانشگاه پیام نوراعلام شد

استخدام کارمند مهندسی ترابری (رشته مکانیک) در شرکت خوشگوار در تهران

چشم انداز سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی بررسی می شود

کسب مقام نخست جشنواره کارآفرینی کشور توسط دانشجوی پیام نور زنجانی

چشم انداز سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی بررسی می شود

فراخوان ارسال مقاله و کارگاه آموزشی به کنفرانس بین المللی تحول دیجیتال دانشگاه تهران

فراخوان تدوین سندهای ملی ورزش و جوانان آذربایجان شرقی منتشر شد

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز موفق به کسب رتبه سوم در جشنواره جهانی هنر مقاومت شد

رییس دانشگاه پیام نور استان: آذربایجان شرقی همواره جزو استانهای برتر جشنواره های ملی است

فراخوان ارسال مقاله و کارگاه آموزشی به کنفرانس بین المللی تحول دیجیتال دانشگاه تهران

برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین المللی رونمایی شد / کرمی: 1560 متخصص ایرانی به کشور بازگشتند

برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین المللی رونمایی شد / کرمی: 1560 متخصص ایرانی به کشور بازگشتند