مطالب مرتبط:
گاف کاسبان ترور شهید فخری زاده /نمایندگانی که مردم را ناآگاه فرض می کنند
نقدی بر افشاگری کاسبان ترور
رفع آب گرفتگی ||| با کمک مردم و گروه های جهادی
عکس | شهید فخری زاده با استفاده از این سلاح ترور شد؟ | همه چیز درباره تیربار اتوماتیک
نظرات وزارت خارجه در طرح اقدام راهبردی مجلس منعکس نشده است/ واکنش به ادعای روزنامه عربی درباره حضور پهپاد اسراییلی در ترور فخری زاده
-61 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 11 آذر 1399 ساعت 21:002020-12-01سياسي

واقعیت ادعای کاسبان ترور ؛ مسیر تندروی انتها ندارد | دلواپسانی که مردم را ناآگاه فرض می کنند؟


یکی از راه یافتگان به مجلس با انتشار تصویری از یکی از گزارش های آژانس انرژی اتمی، تلویحا مذاکرات برجام را عامل دسترسی به شهید فخری زاده و شهادت او دانسته است.

- واقعیت ادعای کاسبان ترور ؛ مسیر تندروی انتها ندارد دلواپسانی که مردم را ناآگاه فرض می کنند؟" یکی از راه یافتگان به مجلس با انتشار تصویری از یکی از گزارش های آژانس انرژی اتمی، تلویحا مذاکرات برجام را عامل دسترسی به شهید فخری زاده و شهادت او دانسته است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازهمشهری آنلاین به نقل از ایرنا، زمانی که با محاکمه پرونده بابک زنجانی مشخص شد عده ای، از تحریم های ظالمانه ضدایرانی، منفعت های هنگفت به جیب زده اند و ره صد ساله را یک شبه پیموده اند، شاید کسی تصور نمی کرد بدتر از کاسبی از تحریم هم رفتاری وجود داشته باشد.

از کاسبی تحریم تا کاسبی ترور! با این حال عملکرد دو، سه روز گذشته کاسبان ترور که با استفاده سیاسی از خون پاک شهدای دانشمندی چون فخری زاده، در صدد کسب موقعیت آینده سیاسی برای خود هستند، نشان داد بالاتر از سیاهی کاسبی تحریم هم رنگی هست: کاسبی از ترور! اکثر میدان داران این پروژه یا خود از سطح دانش پایینی برخوردارند و یا مخاطبانشان را بسیار ناآگاه فرض می کنند.

به نظر می رسد آسیب گروه اول (کاسبان تحریم)، کمتر از گروه دوم (کاسبان ترور) است.

چرا که سخنان و نوشته هایشان (از آنی تایم و آنی ور تا ام پی تی) سطح آگاهی شان را زودتر آشکار می کند.

اما گروه دوم که در نبود نخبگان واقعی، دانشمندان مجلس کنونی هستند، با ناآگاه فرض کردن مخاطبان خود، با بیان ادعاهایی با هدف تخریب رقیب و حفظ آینده سیاسی خود، در عمل به منافع ملی کشور آسیب می زنند.

سند آقای نماینده: فخری زاده را برجام کشت یکی از نمایندگان مجلس در پی ترور ناجوانمردانه فخری زاده، با انتشار تصویری توییت کرده است: طبق این سند، در خلال مذاکرات منجر به "برجام"، آدرس و مشخصات دقیق #شهید_محسن_فخری_زاده رسما در اختیار بیگانگان قرار گرفته است.

#خسارت_محض اما سندی که او ارائه کرده چیست و چه میزان به اثبات این ادعا کمک می کند؟ این سند، صفحه پنجم از گزارش جمع بندی آژانس در موضوع پی ام دی در تاریخ 2 دسامبر 2015 با عنوان ارزیابی نهایی در مورد مسائل برجسته گذشته و حال برنامه هسته ای ایران است و در آن به برخی ادعاهای قبلی رسیده به آژانس که ایران را متهم به فعالیت هسته ای نظامی می کرد، اشاره شده و در بیان این ادعاها، چند نام مثل پروژه آماد، دفتر ارکیده و سایت مژده نزدیک دانشگاه مالک اشتر تهران هم آمده است.

برخلاف آنچه این نماینده ادعا می کند، مشخصات فخری زاده در دهه هشتاد شمسی توسط عوامل سیا و موساد به آژانس داده شد و در قطعنامه 1747 مصوب 4 فروردین 1386 در فهرست تحریم شورای امنیت قرار گرفت.

با این حال در اولین خبر شهادت فخری زاده که در رسانه های فارسی زبان منتشر گردید، به دروغ ادعا شد رسانه های اسراییلی ادعا کرده بودند که نام این دانشمند از طریق لیست های سازمان ملل به دست موساد رسیده است.

مطلبی که 180 درجه خلاف واقعیت است و نشان می دهد عوامل ترور علاوه بر موفقیت در ترور فخری زاده، به کمک امثال این نماینده، در دادن آدرس غلط و پروژه اختلاف افکنی بعد از ترور هم تا حدی موفق بوده اند.

خروج فخری زاده از تحریم، نتیجه سند مورد اشاره دلواپسان در همین متن مورد اشاره نیز تاکید شده که این اطلاعات، سال 2011، یعنی دوسال قبل از دولت روحانی در گزارش آژانس منتشر شد و در واقع نتیجه گزارش PMD، تبرئه ایران از ادعاهای سیا، موساد و منافقین در خصوص جنبه نظامی برنامه هسته ای بود.

در پایان گزارش PMD آمده است: ارزیابی آژانس این است که قبل از پایان سال 2003 طیفی از فعالیت های مرتبط با ساخت ابزار انفجاری در ایران به صورت تلاش های هماهنگ انجام شده است، و برخی از فعالیت ها قبل از سال 2003 انجام شده اند.

ارزیابی آژانس این است که این فعالیت ها، از سطح مطالعات امکان سنجی و علمی، و کسب برخی صلاحیت ها و توانمندی های فنی مرتبط بالاتر نرفته اند.

آژانس هیچ شواهد موثقی درباره فعالیت هایی در ارتباط با ساخت بمب انفجاری هسته ای بعد از سال 2009 در اختیار ندارد.

آژانس هیچ نشانه موثقی درباره انحراف مواد هسته ای در ارتباط با جنبه های نظامی احتمالی در برنامه هسته ای ایران نیافته است.

در واقع این بررسی نهایی بود که خط پایانی بر بیش از 10 سال فضاسازی علیه ایران با اتهام فعالیت هسته ای نظامی گذاشت و باعث شد با صدور قطعنامه 2231، قطعنامه های قبلی سازمان ملل علیه برنامه اتمی ایران، از جمله قطعنامه 1747 که فخری زاده را در فهرست تحریم شورای امنیت گذاشته بود، لغو شود و در این مسیر، دولت روحانی تقاضاهای مکرر برای مصاحبه بازرسان آژانس با فخری زاده را هم نپذیرفت.

با این حال برخی با چشم بستن بر این حقایق و دادن آدرس اشتباه، عملا در پروژه اختلاف افکنی دشمن بازی می کنند؛ رویه ای که دود آن بیش از دولت روحانی و وزیر خارجه اش، به چشم ملت ایران می رود و منافع کشور را به خطر می اندازد.

آن گونه که رضا نصری، حقوقدان بین الملل در واکنش به طرح اخیر مجلس، خطاب به قالیباف تذکر داده است: اگر اجرای پروتکل الحاقی را متوقف و بازرسان اخراج کنید، دو ماه دیگر آقای بایدن همین موضوع را به اولین نقطه اجماع علیه ایران تبدیل می کند و برای ملزم کردن ایران به اجرای پروتکل و بازگرداندن بازرسان از شورای امنیت قطعنامه خواهد گرفت و چین و روسیه هم به آن رأی خواهند داد.

مسیر تندروی انتها ندارد با این حال تجربه نشان داده تندروی مسیری است که پایان ندارد، چون در مسیر تندروی کسی پیشروتر است که از تندروها هم تندتر برود.

از همین رو حمید رسایی، نماینده اسبق مجلس، در واکنش به طرح جدید مجلس درباره پایان عمل به پروتکل الحاقی، خطاب به قالیباف نوشته: این شیوه که شما با فشار، خواسته خودتان (مشروط و موکول شدن توقف پروتکل به دو ماه دیگر) را در کمیسیون نهایی کنید، مدل لاریجانی است.

چشم امید به درایت رهبری در میان این فضای تندروی، چشم امید به درایت رهبر معظم انقلاب است که با وجود فشارهای مکرر تندروها که در ظاهر دولت و درواقع ایشان را هدف قرار گرفته، با تدبیر به تحقق منافع ملی کشور می اندیشند.

از یاد نبریم که به رغم اقداماتی چون آتش زدن برجام در مجلس، رهبر معظم انقلاب در دیدار خود با اعضای دولت در شهریور 97 (بعد از خروج آمریکا از برجام) ضمن تاکید بر ناامیدی از اروپا به رغم ادامه مذاکرات اظهار کردند: از من هم گاهی سؤال می شود که شما گفتی که برجام را آتش می زنی، چرا آتش نزدی؟ علّتی که آتش نزدیم همین بود که گفتیم شاید بشود منافع ملّی را با آن تأمین کرد؛ وَالّا اگر آدم بفهمد که منافع ملّی تأمین نمی شود، ما هم آتش زدن را بلدیم که این کار را بکنیم.

این تدبیر رهبری البته نتایج زیادی هم داشت که یکی از آنها شکست تاریخی و کم سابقه آمریکا در تصویب قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در شورای امنیت سازمان ملل بود که مشخص کرد با وجود پنج سال تبلیغات مخالفان خارجی و داخلی، برجام همچنان زنده است.

*** متن انگلیسی و ترجمه بخش مورد استناد گزارش PMD E.

Area Assessments 21.

As previously reported,)28( the Agency has focused its analysis of Iran’s nuclear programme on an acquisition path involving high enriched uranium (HEU).

Based on indicators observed by the Agency in connection with Iran’s nuclear activities, the Agency’s work has concentrated on an analysis pertinent to the development of an HEU implosion device.

E.

1.

Programme management structure 22.

Information available to the Agency prior to November 2011 indicated that Iran had arranged, via a number of different and evolving management structures, for activities to be undertaken in support of a possible military dimension to its nuclear programme.

According to this information, the organisational structures covered most of the areas of activity relevant to the development of a nuclear explosive device.

The information indicated that activities commenced in the late 1980s within Departments of the Physics Research Centre (PHRC) and later, under the leadership of Mohsen Fakhrizadeh, became focused in the early 2000s within projects in the AMAD Plan, allegedly managed through the ‘Orchid Office’.

Information indicated that activities under the AMAD Plan were ought to a halt in late 2003 and that the work was fully recorded, equipment and work places were either cleaned or disposed of so that there would be little to identify the sensitive nature of the work that had been undertaken.

Eventually, according to the information, a new organization known as the Organization of Defensive Innovation and Research29 was established by Mohsen Fakhrizadeh and based at the Mojdeh Site near Malek Ashtar University in Tehran.

---------------- 28 GOV/2011/65, Annex, para.

17.

29 Known from its Farsi initials as “SPND”, (2011 Annex, Figure, p.

5).

*** E.

ارزیابی محیط 21.

همانطور که پیشتر گزارش شد،(28) آژانس تحلیل خود از برنامه هسته ای ایران را بر مسیر دستیابی به اورانیوم با درصد غنای بالا (HEU) متمرکز کرد.

بر اساس شاخص های تحت نظارت آژانس در ارتباط با فعالیت های هسته ی ایران، فعالیت آژانس بر تحلیل مربوط به توسعه وسیله انفجاری اورانیوم با درصد غنای بالا (HEU) متمرکز شده است.

E.

1.

ساختار مدیریت برنامه 22.

اطلاعاتی که قبل از نوامبر 2011 در اختیار آژانس قرار گرفته است، نشان می دهد که ایران از طریق ساختارهای مدیریتی متفاوت در حال تحول، مقدمات فعالیت هایی در حمایت از ابعاد احتمالی نظامی برنامه هسته ای خود را فراهم آورده است.

طبق این اطلاعات، ساختارهای سازمانی، اکثر حوزه های فعالیت مربوط به توسعه وسیله انفجاری هسته ای را تحت پوشش قرار می دهد.

این اطلاعات نشان می دهد که فعالیت هایی که اواخر 1990 در دپارتمان های مرکز تحقیقات فیزیکی (PHRC) آغاز شده است و بعدها، تحت مدیریت محسن فخری زاده، در اوایل سال 2000 در پروژه های طرح آماد (AMAD) مورد توجه قرار گرفت، ظاهراً از طریق دفتر ارکید مدیریت شده است.

اطلاعات نشان داد که فعالیت های تحت طرح آماد، اواخر 2003 متوقف شد و تمامی فعالیت های آن به طور کامل ثبت شده است و تجهیزات و دفاتر کاری طوری پاکسازی شده اند که آثار اندکی برای تعیین ماهیت حساس فعالیت هایی که صورت گرفته، وجود داشت.

در نهایت، طبق اطلاعات، سازمان جدیدی معروف به سازمان ابتکار و تحقیق دفاعی توسط محسن فخری زاده تأسیس شده است و در نزدیکی سایت مژده در نزدیکی دانشگاه مالک اشتر در تهران مسقر شده است.

--------------- 28.

ضمیمه گزارش GOV/2011/65، پاراگراف 17.

29.

براساس حروف فارسی اول آن، سپند.

(پیوست 2011 ، شکل ، صفحه 5)
کلید واژه ها: یکی از - تحریم های ظالمانه - گزارش - تحریم - مذاکرات - دسترسی - واقعیت - انتشار - ترور - تصویری - بابک زنجانی - شهادت - آژانس - برجام - انرژی - عامل - زاده - مسیر - شهید - مجلس - مردم - ظالمانه - عملکرد - آنلاین - همشهری - پرونده - زنجانی - محاکمه - زمانی - منفعت

آخرین اخبار سرویس:
احضار وزیر ارتباطات به دادسرا / آذری جهرمی با قرار التزام آزاد است

حاج قاسم در غبارروبی حرم مطهر شاهچراغ (ع)

ساعت فعالیت تالارهای پذیرایی از ساعت 18 تا 20 شب است

»رادیو کتاب«، همراه شش روزه نخستین نمایشگاه مجازی

احضار وزیر ارتباطات به دادسرا / آذری جهرمی با قرار التزام آزاد است

واکنش وزارت خارجه به اتفاقات دیروز مجلس

کمیسیون تلفیق، بودجه را 2 سطحی بسته است

آغاز دوره آموزش خبرنگاری در خبرگزاری رسا

اعطای تابعیت به فرزندان مادر ایرانی؛ نیم قرن چالش حقوقی

طرح فولاد شادگان قربانی تصمیمات نادرست

وزارت ارتباطات: آذری جهرمی با قرار التزام آزاد شد

دستگاه های متولی نسبت به معرفی بهتر و کاملتر شهدای محراب اقدام کنند

سرلشکرموسوی: نیروی زمینی آمادگی اجرای عملیات های ویژه و ترکیبی را دارد

کسانی که قصد کار اجرایی دارند اشتباه به مجلس رفته اند

در نگاه رهبری شبکه امامت جمعه امتداد دستگاه رهبری در کشور است

ساخت و ساز توسط افراد فاقد صلاحیت انجام می شود

اضافه شدن کتاب های نفیس و کمیاب به مخازن کتابخانه ملی

بازپرسی از آذری جهرمی به دلیل عدم فیلتر اینستاگرام ؛ آزادی با قرار التزام

3 قانون در روزنامه رسمی منتشر نشده

هیچ دغدغه ای برای انتخابات نداریم/رای مردم را امانت می دانیم

سفر معاون وزیر ارشاد به شاهرود

آشپز ایرانی و فرنگی

استخدام در شرکت خدمات نظافتی

استخدام چند عضو فعال

یک اقا بازنشسته برای کارهای دفتری،امبار و جوشکاری

استخدام چرخکار خانم

کار در کارواش

نگهداری سالمندوکودک درمنزل

وقتی سردار سلیمانی پای شهید جمالی را بوسید!

اجرای عملیات هلی برن و انهدام اهداف ثابت و متحرک در شب

تواضع و ساده زیستی از ویژگی های برجسته آیت الله علوی سبزواری بود

سیستم بیسیم آنالوگ از چالش های جمعیت هلال احمر خراسان شمالی

دشمن اگر بر پایه محاسبات غلط و اشتباه اقدام کند پشیمان خواهد شد

واکنش خطیب زاده به ماجراهای مجلس، پیشنهاد قالیباف و تیتر یک روزنامه

5 درصد دانشجویان تاکنون به بیماری کرونا مبتلا شدند

نام نویسی نامزد های انتخابات 1400 الکترونیکی است

ورود بسیج در هر عرصه ای نتیجه بخش بوده است

نزاجا آمادگی اجرای عملیات های ویژه را دارد/ دشمن دچار محاسبات غلط شود پشیمان می شود

واکنش سخنگوی وزارت خارجه به اتفاقات دیروز مجلس، پیشنهاد قالیباف و تیتر یک روزنامه

نحوه برگزاری مراسم 22 بهمن امسال متفاوت خواهد بود

سردار سلیمانی موضوع نشستی با حضور علمای مذاهب اسلامی

راه اندازی قریب الوقوع دیگ 450 کیلوآمپری در آلومینیوم المهدی

نامه ی سرگشاده اتحادیه ی صادرکنندگان صنعت مخابرات به روسای قوای قضاییه و مقننه پیرامون هشت محور اصلی مشکلات

یازده معبر منطقه 13 به نام شهدا تغییر نام یافت

سیستم بیسیم هلال احمر خراسان شمالی آنالوگ است

ضرورت توجه به سرمایه گذاری در آموزش و پرورش به عنوان نهاد مولد

امام جمعه رشت: گیلانی ها نقش به سزایی در مرمت و بازسازی عتبات عالیات دارند

ثبت نام نهایی انتخابات ریاست جمهوری حضوری است

رییس ستاد دهه فجر استان تهران:

مسئولیت پذیری دانشگاه ها در برابر بحران کرونا نمره قبولی گرفت

تسریع صدور مجوز مجتمع های صنفی

مقصران ساخت و سازهای غیرمجاز در استان مرکزی باید پاسخگو باشند

 نیروی زمینی آمادگی اجرای عملیات های ویژه و ترکیبی دارد/ دشمن دچار محاسبات غلط شود، پشیمان می شود

حمایت از جریان مکتبی و انقلابی یکی از مطالبات جدی از مسئولان ارشد کشوری است

سخنگوی ناجا: پلیس محل سکونت خاوری را شناسایی کرده

نشست تخصصی سردار مقاومت در مجمع تقریب

حضور پررنگ طلاب شاهرودی در سطح ملی/ علما و فقهای بسیاری در شاهرود رشد و به جامعه عرضه شدند

واقعیت و اثرات مثبت فروشگاه های زنجیره ای در نظام توزیع کشور

اجرای عملیات هلی برن و انهدام اهداف در شب توسط بالگردهای هوانیروز و یگان های واکنش سریع

استخدام صندوق دار

مجلس: طالبان اراده ای برای ادامه گفتگو و رسیدن به توافق صلح ندارد

تعامل حداکثری دادگستری کرمان با استانداری

استخدام نیروی انسانی جهت واحد بازرگانی

کار در بستنی فروشی خانم یا آقا

نیرو برقکار (ماهر،نیمه ماهر،ساده)لوله فولادی کار

مراسم تشییع شهید گمنام در شیراز + فیلم و تصاویر

در مورد سفر به دو مقصد محبوب گردشگران بیشتر بدانید

درآمد 2700 میلیارد تومانی صداوسیما از تبلیغات و تبعات آن

تهران،نماینده ایران در مجامع بین المللی است

برخی هنوز بی توجهی و لجبازی می کنند / از موفق ترین تولیدکنندگان واکسن خواهیم بود

سوگواره دلنوشته های عاشورایی سبب رویش استعدادهای جوانان شده است

واکنش خانم مجری به خبر ممنوع التصویر شدنش!

خشت طلایی به انباشت تجربه در حوزه شهرسازی کمک می کند

استقبال کم از بازگشایی تالارها

رستم وندی: تاکید وزیر کشور بر استفاده از ظرفیت های علمی در قرارگاه مقابله با کرونا

تحریم آستان قدس رضوی نشانگر عمق نفرت دولتمردان آمریکایی است

ویروس ترامپ، امروز تمام می شود

حمله پاندا به توریست

تسلیت حضرت آیت الله صافی گلپایگانی درپی درگذشت آیت الله علوی سبزواری

سخنگوی ناجا: پلیس محل سکونت خاوری را شناسایی کرده

احضار وزیر ارتباطات به دادسرا / آذری جهرمی با قرار التزام آزاد است

این موشک های سپاه، پایگاه نظامی آمریکا را درهم کوبید+عکس

فرماندار سروآباد: 120 طرح عمرانی و خدماتی در سروآباد افتتاح می شود

معاون وزیر ارشاد در شاهرود

واکنش خطیب زاده به اتفاقات دیروز مجلس، پیشنهاد قالیباف و تیتر یک روزنامه

سکوی پرتاب برای حمایت از شرکت های فناور

نشست علنی مجلس در یکم بهمن ماه

«آذری جهرمی» با قرار التزام آزاد شد

وحشت ترامپ از انتقام ایران /پیشرفته ترین سیستم های نقطه زن موشکی در اختیار ایران

آغاز طرح فرخ بال کمیسیون ملی یونسکو - ایران

عملیات تاخت تیپ 223 نیرو مخصوص نزاجا در نوار ساحلی مکران/گزارش تصویری

ویدئو | ادعای رییس کمیسیون اصل 90 مجلس درباره عاملان اصلی اوضاع نابسامان بورس

حسام الدین آشنا خطاب به حمله کنندگان به ظریف؛ در عزای ترامپ گریبان می درید

تقدیر از برترین های پژوهش در دانشگاه خوارزمی

لکه ننگی به نام حسنعلی منصور؛ از وزارت تا هلاکت

ورود اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس به زرندیه

استخدام 3 نفر خانم ، آشنا به امور گل و گیاه

استخدام انباردار آقا از تهران جهت کار در شهرک صنعتی اشتهارد

طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده در مرحله نهایی

آغاز فعالیت ستاد انتخابات همدان با 13 کمیته تخصصی

واقعیت ادعای کاسبان ترور ؛ مسیر تندروی انتها ندارد | دلواپسانی که مردم را ناآگاه فرض می کنند؟

واقعیت ادعای کاسبان ترور ؛ مسیر تندروی انتها ندارد | دلواپسانی که مردم را ناآگاه فرض می کنند؟