مطالب مرتبط:
جدیدترین آمار ایدز در کشور / افزایش انتقال جنسی بیماری
جدیدترین آمار ایدز در کشور / افزایش انتقال جنسی بیماری
جدیدترین آمار ایدز در کشور / افزایش انتقال جنسی بیماری
آمار کرونا قزوین 10 آذر؛ 9 فوتی و 124 ابتلای جدید
آخرین آمار کرونا در ایران، 10 آذر 99: شناسایی 13321 بیمار جدید در کشور / فوت 371 نفر در شبانه روز گذشته / مجموع جانباختگان به 48246 نفر رسید / مجموع مبتلایان به 962070 نفر افزایش یافت
-61 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 11 آذر 1399 ساعت 01:052020-11-30پزشكي

افزایش انتقال جنسی ایدز در ایران | رده سنی هشدارآمیز برای ابتلای به HIV | جدیدترین آمار ایدز


رییس اداره ایدز و کنترل بیماری های آمیزشی وزارت بهداشت ضمن تشریح روند بیماریابی مبتلایان اچ آی وی در همه گیری کرونا، در عین حال از آمار 22 هزار و 406 نفری مبتلایان زنده اچ آی وی در کشور تا پایان شهریور 1399 خبر داد.

- افزایش انتقال جنسی ایدز در ایران رده سنی هشدارآمیز برای ابتلای به HIV جدیدترین آمار ایدز" رییس اداره ایدز و کنترل بیماری های آمیزشی وزارت بهداشت ضمن تشریح روند بیماریابی مبتلایان اچ آی وی در همه گیری کرونا، در عین حال از آمار 22 هزار و 406 نفری مبتلایان زنده اچ آی وی در کشور تا پایان شهریور 1399 خبر داد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازهمشهری آنلاین و به نقل از ایسنا؛ دکتر پروین افسر کازرونی با اشاره به شعار امسال روز جهانی ایدز مبنی بر همبستگی جهانی، مسئولیت مشترک ، گفت: تجربه جهانی 40 سال اخیر به ما آموخته است، پاسخ به همه گیری اچ آی وی نیازمند "همبستگی جهانی و مسئولیت مشترک" است که می تواند ترسیم کننده مسیر پیش روی ما باشد.

بنابراین این شعار انتخاب شده است.

در کشور ما ارزیابی چهارمین برنامه ملی استراتژیک پیشگیری و کنترل اچ آی وی در سال گذشته انجام شد و برنامه پنجم در سال جاری تدوین شده است که در این برنامه 23 وزارتخانه، سازمان، سازمان های مردم نهاد و.

نقش دارند.

و مراحل نهایی تصویب در شورایعالی سلامت راطی می کند.

زندگی مبتلایان HIV، تحت تاثیر کرونا وی با اشاره به اینکه کرونا بر شناسایی و ارائه خدمت به مبتلایان اچ آی وی تاثیر گذاشته است، اظهار کرد: اپیدمی کرونا نه تنها در کشور ما بلکه در جهان بر ابعاد مختلف اقتصادی و سلامت تاثیر گذاشته است.

در وهله اول ارائه خدمت به آن دسته از مبتلایان به اچ آی وی که شناسایی شدند تحت تاثیر قرار گرفته است، زیرا ترس از ابتلا به کووید19 وجود دارد و از طرف دیگر کسانی هم که خود را در معرض خطر ابتلا به اچ آی وی می دانستند برای اینکه مراجعه کنند و مورد آزمایش قرار گیرند، این مراجعه را به تاخیر می اندازند.

این در حالی است که کرونا بر زندگی و معیشت مبتلایان اچ آی وی و یا افراد در معرض خطر آن تاثیر گذار است که ممکن است این موضوع هم در ارائه خدمات تاثیرگذار باشد.

بسته خدمتی مبتلایان HIV در بحران کرونا کازرونی درباره اقدامات وزارت بهداشت برای مبتلایان اچ آی وی پس از شیوع کرونا، گفت: همزمان با آغاز همه گیری کرونا سعی کردیم آگاهی مبتلایان اچ آی وی نسبت به بیماری کرونا را افزایش دهیم و بلافاصله بسته ای تهیه کردیم و دستورالعملی برای دانشگاه های علوم پزشکی ارسال کردیم که مراقبت و درمان مبتلایان اچ آی وی را مدیریت کنند.

در این بسته ابلاغ شد که داروهایشان را هم برای مدت طولانی تری به آنها تحویل دهند و بررسی های آزمایشگاهی را با فاصله بیشتر انجام دهند اما، از پیگیری های تلفنی غافل نشوند.

در تیر ماه سال جاری یک ارزیابی بین المللی در افرادی که با اچ آی وی زندگی می کنند، انجام شد و افراد مبتلا به اچ آی وی آن را تکمیل کردند تا مشخص شود شرایط این بیماران همزمان با کووید19 چگونه پیش می رود و خدمت و دارو را چگونه دریافت می کنند؟ دراین باره بیشتر بخوانید؛ بیماران HIVمثبت بیش از دیگران در معرض کرونا و مرگ قرار دارند؟ تاثیر داروهای ایدز بر کووید تولید واکسن کرونا نورامیدی برای مبارزه با ایدز" وی افزود: 98 درصد از افرادی که از دانشگاه های علوم پزشکی در این مطالعه شرکت کردند، در آن مقطع اعلام کردند که دارو را برای حداقل یک ماه در دسترس دارند و خدمات را دریافت کرده اند.

برای موضوع ارائه خدمات پیشگیری و کاهش آسیب نیز به کلینیک های متادون و مراکز ارائه خدمات کاهش آسیب دستورالعمل هایی از طرف وزارت بهداشت ابلاغ شد تا بر اساس شرایط کووید19 متادون به مددجویان ارائه شود.

با این حال نمی توان گفت کرونا در روند ارائه خدمت بی تاثیر بوده است بویژه برای آنهایی که در مراقبت و درمان فعال نبودند.

وی تاثیر و تهدید دیگر کرونا را پررنگ شدن تخصیص اعتبارات بخش های دیگر به کرونا خواند و اظهار کرد: بر آن هستیم تا روند تشخیص و درمان را مانند گذشته ادامه دهیم و از مسئولین و سیاست گذاران می خواهیم این موضوع را مد نظر قرار داده و حمایت از برنامه های کنترل اچ آی وی را همچنان پر قدرت ادامه دهند.

وضعیت ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا در مبتلایان HIV رییس اداره ایدز و کنترل بیماری های آمیزشی وزارت بهداشت در پاسخ به این سوال که آیا احتمال مرگ و میر در بیماران اچ آی وی که به کرونا مبتلا می شوند بیشتر است یا خیر؟، تاکید کرد: کشور ما در اقدام در این زمینه پیش قدم بود و از آنجایی که احتمال می دادیم بیماران زمینه ای و کسانی که سیستم ایمنی ضعیف تری دارند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به کووید19 باشند و بیماری در آنها شدت بیشتری داشته باشند، مداخلات جدی انجام دادیم.

به دنبال بررسی های اولیه ما بر تعداد زیادی از موارد مشخص شد ابتلای به کرونا در میان کسانی که با اچ آی وی زندگی می کردند خیلی محدود بود و از میان مواردی هم که مبتلا شده بودند مرگ و میر کمی گزارش می شد.

یکی از دلایل این موضوع اطلاع رسانی های مناسب به بیماران شناسایی شده بود.

از طرف دیگر افرادی که تحت پوشش درمان قرار دارند وضعیت ایمنی معمولی دارند، البته اخیرا مطالعه گسترده ای در کشور در حال انجام است تا بررسی کنیم افرادی که با اچ آی وی زندگی می کنند و تحت پوشش شبکه های ما هستند، چه میزان به کرونا مبتلا شدند و چه عوارضی را تجربه کرده اند.

HIV؛ بیماری عفونی قابل کنترل وی با بیان اینکه اچ آی وی یک بیماری عفونی قابل کنترل است، خاطرنشان کرد: در صورت تشخیص زودهنگام و شروع درمان، نه تنها فرد عمر طبیعی خواهد داشت، بلکه قابلیت انتقال بیماری به دیگران نیز نزدیک به صفر می شود.

به همین دلیل رسالت مهم ما دادن آگاهی به مردم جهت پیشگیری، برطرف کردن باورهای غلط، فراهم آوردن امکان تشخیص زودهنگام بیماری و ارائه درمان به موقع است.

لازم است افراد را ترغیب، و تشویق کنیم که جهت تشخیص و درمان بیماری سریع تر اقدام کنند.

افراد می توانند جهت کسب اطلاعات مرتبط با اچ آی وی و بیماری های آمیزشی و دریافت آدرس و تلفن کلیه مراکز ارایه خدمات آموزشی، مشاوره ای، تشخیص و مراقبت در سراسر کشور به سایت وزارت بهداشت به آدرس WWW.

HIV-STI.

IR مراجعه کنند.

ثبت 22406 مبتلای زنده HIV در کشور تا شهریور 99 کازرونی درباره آخرین وضعیت آماری ابتلا و درمان ایدز در کشور، گفت: تخمین مبتلایان زنده اچ آی وی در کشور حدود 60 هزار نفر است.

تا آخر شهریور ماه امسال 22هزار و 406 نفر مبتلای زنده به اچ آی وی ثبت شدند که از این تعداد نزدیک به 16 هزار نفر به مراکز ما متصل شدند و خدمات درمانی دریافت می کنند.

برای اینکه بتوانیم به مهار همه گیری اچ آی وی برسیم قاعدتا 90 درصد افرادی که با اچ آی وی زندگی می کنند باید نسبت به وضعیت خود آگاه باشند و 90 درصد آنها مراقبت و درمان مناسب دریافت کنند و در 90 درصد آنهایی که دارو می گیرند حجم ویروس به حدی کاهش یابد که دیگر نتوانند ویروس را به شخص دیگری انتقال دهند.

وی همچنین ادامه داد: ما در بخش شناسایی موارد مبتلا به بیماری با حد ایده آل فاصله زیادی داریم و یکی از دلایل این فاصله زیاد، ترس افراد برای مراجعه است و هنوز این آگاهی را ندارند که اگر سریع تر برای درمان اقدام کنند می توانند جلوی پیشرفت ویروس را بگیرند.

وی افزود: 71 درصد از مبتلایان به اچ آی وی که شناخته شدند در یک سال اخیر به صورت فعال برای مراقبت و درمان به ما مراجعه کردند و از این تعداد 64 درصد کسانی که دارو دریافت می کنند، سطح ویروس در بدنشان به حدی کاهش پیدا کرده که قابلیت انتقال به دیگری را ندارد و لازم است این شاخص به 90 درصد برسد.

افزایش ابتلای زنان به بیماری کازرونی ادامه داد: در کل موارد شناسایی شده سهم زنان 18 درصد و سهم مردان 82 درصد بوده است.

در کل سال گذشته 29 درصد موارد جدید شناسایی شده خانم ها بودند و در 6 ماهه نخست امسال هم حدود 30 درصد موارد زنان بودند.

از کل موارد تشخیص داده شده مبتلا به بیماری 59 درصد احتمال انتقال بیماری از طریق اعتیاد تزریقی است و انتقال از طریق رابطه جنسی 23 درصد گزارش شده است.

همچنین 1.

7 درصد انتقال از طریق مادر به جنین است.

موارد جدید تشخیص داده شده ما در سال گذشته نیز نشان دهنده 47 درصد انتقال جنسی و 27 درصد اعتیاد تزریقی بوده است.

همچنین در شش ماه نخست امسال نیز حدود 50 درصد انتقال بیماری از راه جنسی و 23 درصد از طریق اعتیاد تزریقی بوده است.

وی افزود: سهم بالایی از مبتلایان به اچ آی وی در زنان از طریق انتقال جنسی، زنانی هستند که از طریق همسرشان که تزریق کننده مواد مخدر بوده است مبتلا شدند.

این درصدها در حالی است که هنوز هم موارد زیادی از ابتلای خود آگاهی ندارند و ویروس به همسرشان منتقل می شود.

50 درصد مبتلایان HIV در گروه سنی 20 تا 35 سال وی درباره گروه سنی مبتلایان به اچ آی وی، گفت: 50 درصد در گروه سنی 20 تا 35 سال بودند.

نزدیک به 73 درصد مواردی که شناسایی می کنیم دیر تشخیص می دهیم و ممکن است در این گروه سنی درصدی هم در سنین پایین تر مبتلا شده باشند.


کلید واژه ها: اچ آی وی - ایدز - بیماری - وزارت بهداشت - کنترل بیماری - همه گیری - اچ آی - انتقال جنسی - رییس اداره - آمار ایدز - آمار - جهانی - در ایران - روز جهانی ایدز - رده سنی - گیری - آمیزشی - انتقال - افزایش - بهداشت - شهریور - اداره - پایان - ایران - وزارت - کنترل - هزار - کشور - روند - رییس

آخرین اخبار سرویس:
استقبال پزشکان نهاوند از طرح نسخه نویسی الکترونیکی

با این 7 روش پوستتان را صاف و زیبا کنید

فواید رژیم غذایی پارینه سنگی برای سلامت بدن

مادر لرستانی با اهدای اعضا به سه جوان حیات دوباره بخشید

مادر خورموجی به سه بیمار زندگی بخشید

مادر خورموجی به 3 بیمار زندگی بخشید

آمار فوتی های کرونا در مهاباد روی 311 نفر ثابت ماند

نگران چاق شدن در دوران پاندمی هستید؟ رژیم محبوب سال 2020 را دنبال کنید

10 نشانه مخفی ابتلا به تیرویید

آشنایی با خواص دارویی ترنجبین

استخدام ویزیتور مویرگی با حقوق و مزایا در البرز

کمبود گروههای خونی A و AB در استان بوشهر

استخدام کارگر ساده با مزایا در شرکت صنایع غذایی ماد در تبریز

نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم تغییر نمی کند

خوراکی های مفید برای بی تحرک ها

ارتباط رژیم غذایی کوتاه مدت کربوهیدرات و بهبود دیابت

تحویل یک هزار کپسول اکسیژن به بیماران کرونایی در زنجان

ارتباط رژیم غذایی کوتاه مدت کربوهیدرات و بهبود دیابت

غربالگری 81 درصدی جمعیت شهرستان ماسال/شناسایی 40 مورد مشکوک به کرونا

تاثیر تغییر ساعت وعده غذایی در پیشگیری از دیابت

فعالیت فیزیکی در ایام کرونا کم نشود

خواص دارویی ترنجبین؛ از درمان سرفه های خشک تا تحریک سیستم ایمنی بدن

مهمترین نگرانی ها درباره جهش های اخیر کرونا

شهرستان ایجرود در خصوص بیماری کرونا در وضعیت زرد است

طرح بسیج ملی مقابله با ویروس کرونا در شهرستان بختگان

عملکرد متقابل ژنوم، میکروبیوم، سبک زندگی و غذا

کمبود انسولین و تلخ کامی بیماران دیابتی کرمان

دانشجویان علوم پزشکی در اولویت دریافت واکسن کرونا

نوع جدید کرونا نوجوانان و جوانان را بیشتر درگیر می کند

بازگشایی مدارس شرایط را به سمت افزایش آمارها سوق می دهد

شایعات درباره کرونای انگلیسی را باور نکنید

اختصاصی| واکسن کرونا چقدر مصونیت ایجاد می کند؟

بازگشایی ها نیازمند هماهنگی بین دستگاهی است

کاهش تلفات ناشی از سرطان های سینه و مثانه با مصرف هفته ای سه آسپرین

کرونای برزیلی؛ هر آنچه درباره گونه جدید ویروس کرونا می دانیم

خدمات رایگان چشم پزشکی گروه جهادی شهید رهنمون در سنندج

چند ترفند ساده برای پیشگیری از چاقی و کم تحرکی در دوران کرونا

مخالف بازگشایی مدارس از ابتدای بهمن هستم

10 میان وعده برای کمک به کاهش وزن

برای کنترل قند خون تان این خوراکی خوشمزه را مصرف کنید

خطر مرگ با مصرف کشمش و برگ زردآلو

برای کنترل قندتان، پرتقال و گوجه فرنگی بخورید

خطر مرگ با مصرف این دو میوه خشک

علامتی که می گوید حمله قلبی یا سکته مغزی در راه است

در مورد خواص بی نظیر میوه و برگ درخت کُنار یا سِدر چه می دانید؟

شمار بستری های کرونایی در زنجان 5.5 برابر کاهش یافت

بهبودی 68 میلیون بیمار کرونایی درجهان

الهام اُمی خدمات رایگان چشم پزشکی گروه جهادی شهید رهنمون در سنندج

نگرانی ها درباره جهش های اخیر کرونا و پاسخ های یک متخصص

اگر قبلا کرونا گرفته ام باید واکسن بزنم؟

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد: برنامه ریزی برای پساکرونا ضروری است

اختصاصی| چرا به مرحله کنترل ویروس کرونا نمی رسیم؟

کنترل رفلاکس قبل از رفتن به رختخواب

همکاری با دندانپزشک پروانه دار کرمانشاه

ساختمان دو طبقه کلینیک دندانپزشکی چالشتر بهره برداری می شود

ارتباط پیاده روی با کاهش استرس ناشی از کار

مهمترین نگرانی ها درباره جهش های اخیر کروناویروس و پاسخ ها

روش تمیز کردن انواع وسایل سفید در خانه

چه زمان هایی باید آب بنوشیم؟

استخدام قصاب همراه با اسکان

علائم هشدار دهنده کم آب شدن بدن

پنج پیشنهاد تند و تیز برای آشپزی ایرانی

طرز تهیه شیرینی لیمویی ترکدار یا پرتقالی خانگی

بیخیال مسافرت نشویم؛ کرونا کوله بار سفر نمی بندد

هشدار؛ خطر شعله ور شدن کرونا با افزایش سفرها/ دورهمی های کوچک عامل اصلی کووید 19 در کشور

دانشجویان علوم پزشکی در اولویت دریافت واکسن کرونا

چرا پس از تزریق واکسن کرونا نیز باید ماسک بزنیم؟

چطور علائم ریفلاکس را قبل از خواب شبانه کنترل کنیم؟

استخدام2منشی خانم

استخدام دستیار پزشک در مطب جراحی مغز و اعصاب در تهران

استخدام حسابدار خانم در دنیز دارو درمان در تهران

فعالیت فیزیکی در ایام کرونا کم نشود/روزانه حداقل 30 دقیقه ورزش

کشف اسکلت بزرگترین لاک پشت در زمین

افزایش خطر ابتلا به پارکینسون در بیماران اسکیزوفرنی

استخدام مدیر مارکتینگ در یک شرکت معتبر دارویی در تهران

تاثیر تغییر ساعت وعده غذایی در پیشگیری از دیابت

ارتباط رژیم غذایی کوتاه مدت کربوهیدرات و بهبود دیابت

شناسایی علامت هشدار دهنده اولیه در پیش بینی بیماری قلبی

استخدام چند ویزیتور

سه میلیون و 300 هزار بیمار کرونایی در انگلیس

استخدام دستیار دندانپزشک خانم در یک مطب ددانپزشکی در تهران

7 خوراکی دردسر ساز برای پوست! + پیشگیری از آکنه

چرا نباید از مصرف کلاژن ها غافل شویم؟

طرز تهیه خورش گل کلم مجلسی با گوشت

استخدامی √ فوری

بهترین رژیم غذایی برای کاهش وزن در 3 روز

بهترین مواد غذایی که مانند مسکن عمل می کنند

چند توصیه برای مراقبت از ریه ها

پیشگیری از بیماری ها با یک رژیم غذایی خاص

فقر ویتامین K و 7 علامت پنهان آن در بدن!

14 نکته ضدکرونایی که اصناف باید رعایت کنند

چند ترفند ساده برای پیشگیری از چاقی و کم تحرکی در دوران کرونا

کشف شاه کلید درمان سردرد های میگرن

ارتباط پیاده روی با کاهش استرس ناشی از کار

پاکستان مجوز استفاده از اولین واکسن کرونا را صادر کرد

میوه ای شبیه وزغ فرانکشتاین / عکس

لاغری سریع با رژیم سوپ کلم!

طرز تهیه اشکنه؛ از این خوشمزه تر نمی شود

درمان های خانگی موثر برای نقرس

خوردن پسته برای داشتن خوابی آسوده

افزایش انتقال جنسی ایدز در ایران | رده سنی هشدارآمیز برای ابتلای به HIV | جدیدترین آمار ایدز

افزایش انتقال جنسی ایدز در ایران | رده سنی هشدارآمیز برای ابتلای به HIV | جدیدترین آمار ایدز