مطالب مرتبط:
علی نژاد: سلطانی فر به خاطر منافع مردم و فوتبال گذشت کرد/ فرایند اصلاح اساسنامه حاصل کار تیمی است
وزیر ورزش به خاطر منافع مردم و فوتبال گذشت کرد / فرایند اصلاح اساسنامه حاصل کار تیمی است
وزیر ورزش به خاطر منافع مردم و فوتبال گذشت کرد / فرایند اصلاح اساسنامه حاصل کار تیمی است
علی نژاد: گذشت سلطانی فر باید در تاریخ فوتبال ثبت شود/ حالا نوبت فوتبالی هاست تا دقت کنند چه نامزدهایی برای انتخابات برمی گزینند
علی نژاد: گذشت سلطانی فر باید در تاریخ فوتبال ثبت شود/ حالا نوبت فوتبالی هاست تا دقت کنند چه نامزدهایی برای انتخابات برمی گزینند
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 9 آذر 1399 ساعت 14:552020-11-29ورزشي

علی نژاد: سلطانی فر به خاطر منافع مردم و فوتبال گذشت کرد/ فرایند اصلاح اساسنامه حاصل کار تیمی است


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، مهدی علی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی حرفه ای وزارت ورزش با تاکید براینکه گذشت وزیر باید در تاریخ فوتبال ثبت شود، - " معاون توسعه ورزش قهرمانی حرفه ای وزارت ورزش گفت: سلطانی فر برخلاف بسیاری از مسئولان ورزش در گذشته، به خاطر منافع فوتبال از حضور خود در مجمع فدراسیون گذشت کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، مهدی علی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی حرفه ای وزارت ورزش با تاکید براینکه گذشت وزیر باید در تاریخ فوتبال ثبت شود، اظهار داشت: سلطانی فر برخلاف بسیاری از مسئولان ورزش در گذشته، به خاطر منافع فوتبال از حضور خود در مجمع فدراسیون فوتبال گذشت کرد.

علی نژاد فرایند تایید اساسنامه فدراسیون فوتبال در مجمع عمومی این فدراسیون را طولانی توصیف کرد که از خردادماه سال پیش آغاز شده بود و می بایست با قواعد بین المللی تنظیم و مطابقت پیدا می کرد.

او در این باره توضیح داد: آذرماه سال پیش مهدی تاج استعفا داد و هیئت رییسه تصمیم گرفت اواسط اسفندماه انتخابات را برگزار کند، به این ترتیب همه شرایط برای برگزاری انتخابات فراهم شده بود.

او ادامه داد: در فاصله دو هفته به انتخابات، فیفا برگزاری انتخابات را منوط به اصلاح اساسنامه کرد، این در حالی بود که این فرایند از خردادماه سال گذشته شروع شده بود، گروهی از فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا نقطه نظراتشان را بیان کرده بودند که پس از مدتی مسکوت گذاشته شد.

علی نژاد با اشاره به اهمیت فدراسیون فوتبال برای ورزش کشور بیان کرد: در همین راستا در قالب همکاری نزدیک با این فدراسیون، تلاش شد فیفا برای برگزاری انتخابات متقاعد شود تا فدراسیون جدید، اصلاح اساسنامه را در دستور کار قرار دهد، اما فیفا نپذیرفت و انتخابات ملغی شد.

او در ادامه توضیح داد: از همان ابتدای اصلاح اساسنامه، چند موضوع مدنظر فیفا بود که مورد تاکید فدراسیون و وزارت هم قرار داشت، بنابراین تلاش شد، موارد اصلاح شود.

علی نژاد گفت: در این راستا تصمیم گرفته شد، شرایطی ایجاد شود که کمیته های انضباطی، حسابرسی و.

توسط مجمع تایید نهایی شوند.

او تصریح کرد: مورد دیگر، ایجاد شرایط مناسب برای کاندیدا های بیشتر برای پست های ریاست و هیئت رییسه بود.

به این ترتیب اعلام حمایت برای ریاست از 10 تاییدیه به 5 تاییدیه تقلیل داده شد یا از 5 تاییدیه برای کاندیدای اعضای هیئت رییسه به دو اعلام حمایت رسید، بنابراین فرایندی ایجاد شد که صلاحیت تعداد بیشتری برای کاندیدا شدن تایید شود.

او ادامه داد: در عین حال حضور در تیم های ملی فوتبال به عنوان بازیکن و مربی هم معادل قرار دادیم تا زمینه حضور بیشتر اهالی فوتبال در انتخابات فراهم شود.

علی نژاد به نکات مد نظر فیفا و ورزش ایران در خصوص تاکید فدراسیون جهانی فوتبال، مبنی بر صاحب رای نبودن وزیر ورزش و معاون وزیر ورزش اشاره کرد و گفت: عموما دولت ها این مورد را نمی پذیرند، وقتی به سابقه تاریخی این موضوع نگاه می کنیم، مسئولان اسبق سازمان تربیت بدنی و وزارت ورزش همیشه علاقمند بودند که نقش خود را در اداره فدراسیون فوتبال حفظ کنند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای افزود:، اما این بار، نظر سلطانی فر این بود که پافشاری به حضور وزیر و معاون به عنوان صاحب رای، می تواند منجر به عدم تایید اساسنامه و ایجاد کمیته انتقالی و حتی تعلیق فدراسیون شود.

وی تاکید کرد: با توجه به فهم بین المللی وزیر ورزش و جوانان، او نظر فیفا را به خاطر حفظ منافع ملی پذیرفت که نقش وزارت ورزش در اداره فوتبال به عنوان عضو صاحب رای، کمتر شود.

او در ادامه با بیان اینکه این تصمیم سلطانی فر باید در تاریخ فوتبال ثبت شود اظهار داشت: او برخلاف بسیاری از مسئوولان ورزش در گذشته، نقش خود را به خاطر منافع مردم و فوتبال کمرنگ و از منافع خود گذشت.

علی نژاد یکی دیگر از مناقشات فیفا در خصوص اساسنامه فدراسیون فوتبال را تاکید بر غیر دولتی بودن این موسسه دانست و توضیح داد: براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، فدراسیون ها نهاد عمومی غیر دولتی هستند، بدیهی است مقررات بین المللی تا جایی قابل پذیرش است که مغایرتی با قوانین داخلی نداشته باشد، از طرفی سلطانی فر جایی که لازم بود از خودگذشتگی کرد.

او این نکته را متذکر شد که سلطانی فر و فدراسیون فوتبال تاکید داشتند که کاری بر خلاف قوانین کشور انجام نخواهند داد.

به این ترتیب مذاکرات سخت و فشرده، اما مفید با کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا انجام شد تا بالاخره این جلسات به فهم مشترک رسید.

علی نژاد گفت: به این ترتیب با تعریفی که انجام شد، فدراسیون فوتبال، موسسه ای با شخصیت حقوقی مستقل است که بر اساس قوانین جمهوری اسلامی فعالیت می کند و در واقع نهاد عمومی غیر دولتی است.

علی نژاد همچنین توضیح داد: فیفا نیز فرصت داد که یکسال بعد از انتخابات، لایحه ای در دولت مطرح و سپس به مجلس به تقدیم شود که فدراسیون فوتبال در قانون به یک موسسه غیر دولتی و غیر انتفاعی تبدیل شود.

او تاکید کرد: هدف وزارت ورزش و جوانان، دولت و در نهایت با همکاری نمایندگان مجلس این است که برای منافع فوتبال تصمیم درست اتخاذ شود.

در واقع آنجا که بحث قانون بود فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش مشترکا ایستادگی کردند تا این اساسنامه سندی برای توسعه فوتبال ایران باشد.

مهدی علی نژاد در ادامه یکی از شاخصه های اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال را افزایش تعداد نفرات اعضای مجمع اعلام کرد و گفت: اعضای مجمع از 75 به 89 نفر رسید و آن هایی که اضافه شدند مستقیم به عنوان بازیکن، مربی و داور در فوتبال حضور دارند و فرصت جدیدی در اختیار اهالی فوتبال قرار گرفت.

معاون وزیر ورزش و جوانان توضیح داد: تهیه کنندگان اساسنامه زمینه مشارکت فوتبالی ها را فراهم کردند.

این مترقی ترین رفتاری بود که وزیر وزارتخانه و فدراسیون می توانست انجام دهد.

او ادامه داد: امروز مجمع فدراسیون فوتبال شاهد یک روز تاریخی بود، اساسنامه به تایید مجمع رسید و مطمئن هستم که این اساسنامه سال های سال مَی تواند برای فوتبال منشأ خیر و برکت باشد.

علی نژاد تصریح کرد: حالا نوبت اهالی فوتبال است که دقت کنند چه نامزد هایی را برای انتخابات برمی گزینند و به چه کسانی رای می دهند و آن ها باید آینده فوتبال را بسازند و بعد هم باید در مقابل آن ها پاسخگو باشند.

علی نژاد مراحل و فرایند اصلاح اساسنامه را حاصل کار تیمی دانست و با تشکر از همه کسانی که در آن نقش داشتند گفت: این تیم مذاکره کننده، کارش را برای اصلاح اساسنامه خیلی حرفه ای انجام داد و قطعا این اقدام در تاریخ ورزش و فوتبال کشور باقی خواهد ماند.

او تصریح کرد: تشکیلات فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش در کنار هم با همکاری و کمک فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا دستاورد تاریخی را به ارمغان آوردند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای گفت: قریب به 9 ماه انتقاد های بسیاری به فدراسیون فوتبال شد، سپس وزارت ورزش مورد نقد قرار گرفت که در واقع فدراسیون و وزارت ورزش مظلوم واقع شدند.

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: با وجود اینکه فدراسیون فوتبال با سرپرست مدیریت می شود با اصلاح اساسنامه و تایید مجمع علی رغم کارشکنی هایی که انجام شد، این دوران به عنوان دورانی درخشان و تایید اساسنامه به سندی برای توسعه فوتبال تبدیل شد.


کلید واژه ها: فوتبال - ورزش - ورزش قهرمانی - فدراسیون - علی نژاد - فدراسیون فوتبال - وزارت ورزش - توسعه ورزش - سلطانی فر - مهدی علی نژاد - تاریخ فوتبال - اساسنامه فدراسیون فوتبال - قهرمانی - مجمع فدراسیون فوتبال - سلطانی - اساسنامه فدراسیون - اساسنامه - نژاد - خبرگزاری - توسعه - معاون - وزارت - مسئولان - اصلاح اساسنامه - حرفه - مجمع - گزارش - تاریخ - ورزشی - مجمع عمومی

آخرین اخبار سرویس:
خلاصه بازی دورتموند 1 ماینتس 1

لیگ برتر انگلیس| برایتون در غیاب جهانبخش خانه شاگردان بیلسا را فتح کرد

شکوری: آل کثیر پیش از لیگ قهرمانان آسیا به تیم باز می گردد

جایگزین کی روش در کلمبیا کیست؟

ریوالدو و حمایت ویژه از ستاره فرانسوی بارسلونا

UFC| حبیب نورماگمدوف به میادین باز خواهد گشت؟

بوندس لیگا| شکست خانگی دورتموند از فرار خانگی مقابل ماینتس/ لایپزیگ متوقف شد

لیگ برتر انگلیس| پیروزی برایتون مقابل لیدزیونایتد بدون جهانبخش

بختیاری زاده دستیار جلالی در نساجی شد

پیروزی بولونیا مقابل هلاس ورونا

لیگ برتر بسکتبال| برتری اکسون و شهرداری قزوین مقابل مشهدی ها

لیگ برتر بسکتبال| برتری اکسون و شهرداری قزوین مقابل مشهدی ها

برد برایتون مقابل لیدزیونایتد بدون جهانبخش

شجاع، رسول پناه را مرد هزارچهره نامید! +عکس

سومین برد متوالی سایپا در مرحله نهایی لیگ برتر والیبال زنان

کشف قدیمی ترین نقاشی جهان+عکس

لیگ برتر انگلیس| پیروزی برایتون مقابل لیدزیونایتد بدون جهانبخش

این دو داور برای پرسپولیس و استقلال سوت می زنند

کامبک دورتموند ناقص ماند

فیلم|پیروزی به اردوی شهید قندی آمد

این دو داور برای پرسپولیس و استقلال سوت می زنند

رونالدو: از دست دادن «حکیمی» اشتباه بزرگ رئال بود

لیگ برتر انگلیس| برایتون در غیاب جهانبخش خانه شاگردان بیلسا را فتح کرد

«روئدا» گزینه نخست جانشینی «کی روش» بود

بختیاری زاده دستیار جلالی در نساجی شد

بوندس لیگا| شکست خانگی دورتموند از فرار خانگی مقابل ماینتس/ لایپزیگ متوقف شد

بختیاری زاده دستیار جلالی در نساجی شد

نتایج دیدارهای هفته شانزدهم رقابت های بوندس لیگا

لیگ برتر انگلیس| پیروزی برایتون مقابل لیدزیونایتد بدون جهانبخش

شکوری: خواهان ادامه همکاری با رادوشویچ هستیم

شکوری: به تعهد و توافق مان با رادوشویچ پایبند هستیم/ منتظر رأی نهایی آل کثیر هستیم

عکس| شجاع خلیل زاده: مرد هزار چهره را در فوتبال دیدیم!

«روئدا» گزینه نخست جانشینی «کی روش» بود

ابراهیم شکوری: باشگاه پرسپولیس خواهان ادامه همکاری با بوژیدار رادوشویچ است

العربی جانشین ستاره پرسپولیسی را مشخص کرد ؛ مهدی ترابی سرخپوش می شود ؟

العربی جانشین ستاره پرسپولیسی را مشخص کرد ؛ مهدی ترابی سرخپوش می شود ؟

نوه علی پروین رسما پرسپولیسی شد

کشف قدیمی ترین نقاشی جهان/ 45 هزار ساله در غار اندونزی (+عکس)

بوندس لیگا| شکست خانگی دورتموند از فرار خانگی مقابل ماینتس/ لایپزیگ متوقف شد

برد ارزشمند برایتون بدون علیرضا جهانبخش

نوه علی پروین رسما پرسپولیسی شد /عکس

تصمیم قطعی ستاره لیورپول؛ انتقال به بارسا در تابستان

استخدام تعمیرکار موبایل حرفه ای آقا در اپل استور جردن در تهران

دلیل انصاری برای شکایت از استقلال

مورینیو: حریف ما بدترین تیم لیگ برتر نیست!

ببینید: وضعیت عجیب آقای مربی در تاتنهام و پاریسن ژرمن!

برترین های مسابقات گلف اوپن استان قم معرفی شدند

مهدی تاج روی تخت بیمارستان/عکس

توقف دورتموند و لایپزیگ مقابل رقبا

استقلال در آستانه جریمه سنگین از سوی دادگاه حکمیت ورزشی

تلاش پرسپولیس برای بازگشت سریع تر آل کثیر

مهدی رسول پناه از پرسپولیس رفتنی شد

ادعای عجیب استاد الدوحه؛ بازیکن تونسی جایگزین ترابی شد

مهدی تاج روی تخت بیمارستان/عکس

اصرار یحیی به بررسی ادعاهای رسول پناه: اثبات کند که من دلالم!

«روئدا» گزینه نخست جانشینی «کی روش» بود

کامبک دورتموند ناقص ماند

استقلال دو میلیارد به CAS بدهکار می شود؟ /عکس

مهدی ترابی به همین راحتی از العربی حذف شد! /عکس

تصاویر عجیب از تمرین استقلال!

درگذشت کوهنورد در مسیر صعود به بلندترین قله جهان

رونالدو: از دست دادن «حکیمی» اشتباه بزرگ رئال بود

لیگ برتر والیبال بانوان| سایپا ترمز پیکان را کشید

صدرنشینی شاگردان اسلامی با عبور از سربازها

اردوی تیم ملی کاراته مردان به پایان رسید/ بانوان به اردو رفتند

فیلم| خلاصه بازی دورتموند و ماینتس امشب شنبه 27 دی 99

نتیجه بازی دورتموند و ماینتس| توقف خانگی زنبورها

سری A| پیروزی خانگی شاگردان میهایلوویچ مقابل هلاس ورونا

دلیل انصاری برای شکایت از استقلال

هفته شانزدهم بوندس لیگا|توقف دورتموند و لایپزیگ مقابل حریفان/بایرن در صدر ماند

پارما در پی جذب بن عطیه

قطر گزینه نخست AFC برای میزبانی لیگ قهرمانان آسیا

هفته شانزدهم بوندس لیگا|توقف دورتموند و لایپزیگ مقابل حریفان/بایرن در صدر ماند

توافق باشگاه العربی با جانشین مهدی ترابی

گزینه پیشین استقلال در تور عربستانی ها ؛ النصر غول ازبک را بالاخره خرید

استقلال در آستانه بدهی دو میلیاردی به CAS

تصاویر عجیب از تمرین استقلال!

گزینه پیشین استقلال در تور عربستانی ها ؛ النصر غول ازبک را بالاخره خرید

لیگ برتر والیبال بانوان| سایپا ترمز پیکان را کشید

قطر گزینه نخست AFC برای میزبانی لیگ قهرمانان آسیا

جلالی: تلاشم سربلندی مردم قائمشهر است

مراسم سوگواری شهادت حضرت زهرا(س) در رشت برگزار شد

سری A| پیروزی خانگی شاگردان میهایلوویچ مقابل هلاس ورونا

توقف دورتموند و لایپزیگ به کام بایرن

ابراهیم شکوری: باشگاه پرسپولیس خواهان ادامه همکاری با بوژیدار رادوشویچ است

توقف بدموقع دورتموند و لایپزیش به سود بایرن مونیخ

استخدام نیروی فنی

حکم سنگین علیه استقلال؛ بدهی میلیاردی آبی ها به CAS (عکس)

طوفان در راه کرمان/کرونا یک کرمانی را به خانه آخرت فرستاد /تیم وزنه برداری مس رفسنجان، نایب قهرمان لیگ برتر شد

خلیلی: نوراللهی می تواند در این پست هم پتانسیل خود را نشان دهد

برگزیده قرآن کریم: گفت من آن نیستم که برای بشری که او را از گلی خشک از گلی سیاه و بدبو آفریده ای سجده کنم

آخرین وضعیت تیم پرسپولیس از زبان ابراهیم شکوری

لیگ برتر بسکتبال؛ شکست پدافند مشهد

گل مهدی طارمی به بنفیکا پاک شد؟!+عکس و فیلم

لیگ برتر انگلیس| ترکیب چلسی مقابل فولام برای بازی امشب 27 دی 99

پیروزی تیم شهرداری در لیگ برتر بسکتبال

استقلال در آستانه بدهی دو میلیاردی به CAS

ببینید: بازی خطرناک ترامپ شروع شد!

شورا و شهرداری قزوین برابر پدافند مشهد به برتری رسید

نوه جنجالی علی پروین رسما پرسپولیسی شد +عکس

علی نژاد: سلطانی فر به خاطر منافع مردم و فوتبال گذشت کرد/ فرایند اصلاح اساسنامه حاصل کار تیمی است

علی نژاد: سلطانی فر به خاطر منافع مردم و فوتبال گذشت کرد/ فرایند اصلاح اساسنامه حاصل کار تیمی است