مطالب مرتبط:
شایعه،آتشی که دشمن بر خرمن بازار می زند
ترور دانشمندان ایرانی نشان از ضعف ذاتی و مفرط دشمن است
شماره گذاری ماشین آلات کشاورزی در اردبیل نسبت به سال 97 دوبرابرشد/ صدور1600 پروانه واحد تولیدی وخدمات کشاوزی اردبیل + فیلم
پادکست پنجره تحریریه _ شماره 11
هزارمین بازی چلسی آبراموویچ مقابل دشمن آشنا
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 8 آذر 1399 ساعت 19:002020-11-28سياسي

قالیباف: بوروکراسی دشمن شماره یک همه ما است


رییس مجلس شورای اسلامی، پنج مرکز در امور تقنینی و نظارت که با همکاری دانشگاه های صنعتی شریف و امام صادق(ع) راه اندازی شده است را افتتاح کرد.

- رییس مجلس شورای اسلامی، پنج مرکز در امور تقنینی و نظارت که با همکاری دانشگاه های صنعتی شریف و امام صادق(ع) راه اندازی شده است را افتتاح کرد.

همچنین 3 مرکز در دانشگاه صنعتی شریف در قالب مرکز نوآوری قانون یار شامل اندیشکده قانون یار، مرکز مطالعات پارلمان و آزمایشگاه قانون یار و دو کار ویژه در دانشگاه امام صادق(ع) سلسله مسابقات پارلمان دانشجویی و استارت آپ ویدئوها افتتاح شد.

محمدباقر قالیباف ضمن تبریک و تسلیت به مناسبت شهادت دکتر فخری زاده، گفت: ان شاءالله که شهادت شهید فخری زاده دانشمند هستهای که در دوران دفاع مقدس به عنوان یک رزمنده در میدان جنگ حضور پیدا کرد و توانست در عرصه های مختلف دفاع خوش بدرخشد و دنیا او را با همان فرهنگ بسیجی، مردمی و روحیه عارف مسلک شناخت به برکت خونش باعث پیشرفت و تربیت افرادی همچون وی شود.

ضمن اینکه لازم است نهادهای امنیتی و اطلاعاتی نسبت به شناسایی، دستگیری و اشد مجازات عوامل این حادثه تروریستی اقدامات لازم را به انجام رسانند.

امروز راه مماشات بسته است و انتقام گرفتن از آمران و عاملان این جنایت های بزرگ است که هزینه سنگین و غیرقابل بازگشت این ترورها را برای آنها مشخص خواهد کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خوشحالیم که مناسبت دهم آذر و سالروز شهادت آیت الله شهید مدرس این بزرگ مرد عرصه دین، سیاست و مبارزه فرصتی فراهم شد که با جامعه نخبگان و دانشگاهیان کنار هم باشیم و موضوعات مهم را مورد بررسی قرار دهیم.

وی تصریح کرد: ما مخصوصا در گام دوم انقلاب نیازمند یک بازبینی و بازآفرینی جدی نسبت به موضوع حکمرانی در کشور هستیم.

قالیباف با اشاره به نشستی که با شرکت های دانش بنیان داشته است، یادآور شد: ما در این نشست به این نکته مهم اشاره کردیم که بوروکراسی در نظام اداری و اجرایی کشور دشمن شماره یک همه ما است ضمن اینکه باید به این نکته نیز توجه شود که رهبر معظم انقلاب بیش از یک دهه قبل در سالگرد رحلت امام خمینی (ره) تاکید فرمودند که دشمن ما آمریکاست و اگر بخواهیم با این دشمن مبارزه کنیم راه مبارزه با آن کار است، کار است و کار.

وی افزود: امروز ما از این مسیر کار در حقیقت می خواهیم کارآمدی دین در اداره جامعه را به اثبات برسانیم که مهم ترین روش مبارزه با دشمن شماره یک کشور است.

ضمن اینکه واقعیت این است که وجود بوروکراسی در سیستم اداری کشور همچون مانعی در مسیر حرکت درست، عمیق و دقیق در حوزه حکمرانی کشور است.

قالیباف خاطرنشان کرد: تجربه ثابت کرده است در کشور هر کجا که از ظرفیت مردم در تمام ارکان رسمی و دولتی کشور استفاده شده و به آن ها میدان داده شد موفق عمل کردیم و هر کجا راه را بستیم و موضوع را اداری کردیم با مشکل مواجه شدیم.

وی با اشاره به زندگینامه شهید فخری زاده، اظهار کرد: نحوه زندگی وی نشان می دهد که چگونه فرصتی فراهم شد تا نیروهای جوان بسیجی، مردمی همچون وی و شهید سلیمانی در هر عرصه ای اثرگذار باشند ضمن اینکه تحول موشکی کشور و مسیری که در این زمینه طی شد نشان می دهد چگونه عناصر اصلی که همه از بطن مردم بودند کنار هم قرار گرفتند و به دور از مقررات دست و پاگیر تحول جدی و اساسی در مقوله کار ایجاد کردند.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: باور به سنت های الهی و میدان دادن به مردم دو رکن مهمی است که می تواند تعریف جدیدی از حکمرانی براساس وضعیت بوم زیستی خودمان مبتنی بر فرهنگ قرآن و اهل بیت ایجاد کند و این در حالی است که متاسفانه در مراکز سیاست گذاری، قانونگذاری و تصمیم گیری کمترین توجهی به این دو رکن نمی شود.

قالیباف با یادآوری فعالیت مجلس یازدهم براساس 4 رویکرد مردمی سازی، کارآمد سازی، هوشمندسازی و شفاف سازی عنوان کرد: تغییرات بنیادین در جهت تحول مجلس می تواند در سایر بخش ها اثرگذار بوده و گامی در جهت ایجاد تحول در کشور باشد ضمن اینکه این تحول را باید از درون خود این نهاد آغاز کرد.

وی با اشاره به تجربه حاصل از 40 سال حکمت نظری و عملی افزود: امروز با نگاه ضرورت مردمی سازی در حوزه حکمرانی این نشست را برگزار کردیم ضمن اینکه ما به دنبال مدیریت کارفرمایی در مرکز پژوهش های مجلس هستیم و نمی خواهیم تنها خودمان به جای همه نخبگان فکر کنیم بلکه می خواهیم از توان آن ها استفاده کرده و همچون نخ تسبیحی باشیم که آن ها را کنار هم قرار می دهیم.

قالیباف افزود: مردمی سازی با موضوع هوشمندسازی باید فرصتی را فراهم کند که مردم بتوانند اولویت های خود را به درستی به مجلس منتقل کنند و در راه حل مسائل تا آخرین مرحله نقش داشته باشند.

رییس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از تعدد ارائه طرح ها در مجلس بدون استفاده از ظرفیت مردم و نخبگان تاکید کرد: اگر طرح ها براساس نیاز جامعه تدوین شده و توسط نخبگان چکش کاری شود می تواند نقش موثرتری در حوزه قانونگذاری و سیاستگذاری در کشور داشته باشد چرا که گاه قوانینی تصویب می شوند که امکان ارزیابی آن ها وجود ندارد بنابراین لازم است با استفاده از ظرفیت نخبگان دانشگاهی به یک الگویی برسیم که حاصل بررسی های متعدد کارشناسانه باشد تا قابلیت پیاده سازی داشته باشد ولی این در حالی است که قوانینی وضع شده است که فاقد شاخص و امکان ارزیابی هستند و نمی تواند براجرای آن ها نیز نظارت دقیقی داشت.

قالیباف یادآور شد: ما در بخش علوم انسانی نیز دچار مشکلات جدی و اساسی هستیم و نیاز داریم که با همراهی دانشگاه امام صادق (ع) به عنوان یک دانشگاه پیشرو دارای نیروهای متعدد و صاحبنظر و مراکز نوآوری که دارد در جهت رفع آن ها وارد عمل شویم.

همچنین با همراهی معاونت علمی ریاست جمهوری برای تقویت مراکز نوآوری و استارت آپ ها اقدام کنیم.

وی افزود: مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی نیز باید این مهم را در دستورکار خود قرار دهد تا در پی آن این نگاه و فهم مشترک در یکایک کمیسیون ها توسط نمایندگان مجلس دنبال شود ضمن اینکه باید به این نکته توجه کنیم که نمایندگان مجلس که متخصصانی برگرفته از اقشار مختلف هستند سرمایه های نظام بوده که باید به عنوان کادر نظام نگاه و باورهایشان نسبت به موضوعات مختلف اصلاح شود.

رییس نهاد قانونگذاری کشور تصریح کرد: مردم باید خود مسائل را ارائه داده و در حل آن ها مشارکت کنند چرا که تنها باور به سنت های الهی و حضور مردمی به نتایج موفقیت آمیز منتهی می شود و هر کجا این دو مهم را فراموش کردیم موفق نشدیم.

رییس مجلس شورای اسلامی در پایان از نیروهای نخبه حاضر در نشست خواست تا با همگرایی مجلس با حفظ روحیه جهادی در جهت ایجاد حرکتی موثر در جهت رفع مشکلات مردمی گام بردارند.

در حاشیه برگزاری این نشست از 3 طرح برتر جشنواره مردمی تقدیر شده و به نفرات برتر اندیشکده ها و گروه های نخبگانی اعم از مهدی روح اللهی از اندیشکده پایا عنوان طرح بسته نهادی-مقرراتی جهت حل مسائل مناطق محروم شهری در کلان شهرهای ایران، سید یزدان حبیبی از جنبش ازما عنوان طرح سامانه نظارت مردمی ازما و علی محمد سلطانی از پژوهشکده مطالعات فناوری عنوان طرح نظام ملی ارزیابی لوح تقدیر اعطا شد و مقرر گردید طرح های مذکور در لیست اولویت های مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: صنعتی شریف - دانشگاه - راه اندازی - افتتاح - رییس مجلس - دانشگاه صنعتی شریف - صنعتی - قانون - دوران دفاع مقدس - پارلمان - قالیباف - دانشگاه صنعتی - شریف - همکاری - امام - مرکز نوآوری - نظارت - شهادت - شورای - آزمایشگاه - دفاع مقدس - استارت آپ - زاده - رییس - دفاع - دانشجویی - مجلس - شماره یک - مسابقات - دانشمند

آخرین اخبار سرویس:
حقوق کارمندان 25 درصد افزایش می یابد

اصلاح طلبان معترض به دلار 3 هزار تومان، آن را با 30 هزار تومان تحویل مردم داده اند/ در مذاکرات برجام شتاب زده عمل کردیم

آلمان تحریم نورد استریم 2 را تلافی کرد

قدردانی رییس مجمع طلاب و فضلای لرستانی مقیم قم  از صدا و سیما 

چیزی حدود 65 تا 70 میلیون آمریکایی معتقدند بایدن در انتخابات با تقلب پیروز شده است

عکس| جنیفر لوپز در مراسم تحلیف جو بایدن چه خواند؟

شهردار جدید مهاباد معرفی شد

ظریف: اجرای کامل برجام توسط ایران فقط با اجرای تعهدات آمریکا ممکن است

استخدام اصلاح کار حرفه ای

استخدام مدیر و مشاور املاک

حراست نگهبان

دعوت به همکاری از مدرسین زبان های خارجه

بخش خبری 20:30 مورخ یکم بهمن ماه 99 + فیلم

نفت در مدار صعودی ماند

نیازی به واردات گاز نیست

آماری از صادرکنندگان نفت به چین

ادامه اعتصاب کارکنان صنعت نفت

جوابیه شرکت بام شهر به یک گزارش و توضیحات ایسنا

آغاز ریاست جمهوری دموکرات پیر بر آمریکا؛ همه ائتلافهای خود را احیا خواهیم کرد

افزایش صادرات و حفظ سهم بازار داخل

گفتگوی تلفنی ظریف و همتای ایرلندی/ تصمیم ایرلند برای بازگشایی سفارت خود در تهران

چگونه در مترو کرونا نگیریم؟

اقتصاد دانش بنیان محور توسعه استان یزد است

تشکیل شورای راهبردی تبلیغات اسلامی لرستان

آغاز فعالیت پیمانکاران صنعتی در واحد فرآورش مرکزی میدان آزادگان جنوبی

83 درصد بودجه شرکت های دولتی در اختیار 9 شرکت

آغاز عملیات مشترک تشکل های دینی و مردمی قم از دهه فجر

پاکسازی آلودگی نفتی در گناوه ادامه یابد

انفجار در شرکت گاز سوریه

توقیف شناورهای حامل سوخت قاچاق در میناب

فعالیت ستاد انتخاباتی شهرستان همدان با 13 کمیته تخصصی آغاز شد

استخدام نیرو فست فود

استخدام بازاریاب در موسسه حقوقی

استخدام 2 نفر نگهبان و 1 نفر کارگر ساده

رکورد تولید ماهانه انیدرید فتالیک بار دیگر شکسته شد

رکورد شکنی پیاپی شرکت نفت ایرانول

بزرگترین صادرکنندگان نفت به چین

معرفی پالایشگاه گاز بیدبلندخلیج فارس

عملکرد عالی صنایع تجهیزات نفت با رشد 400 درصدی سود

عملیات مشترک تشکل های دینی و مردمی قم از دهه فجر شروع می شود

مجوز ساخت پالایشگاه دوم شیراز صادر شد

یادی از سیدحسین وزیری یزدی

رشد خیره کننده سود خالص پتروشیمی امیرکبیر

مصرف کنندگان غیرمجاز دلیل کمبود گاز مایع در بعضی نقاط کشور هستند

افتتاح پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس نشان می دهد چه بلایی سر تحریم آمد

نخستین نمایشگاه مجازی ایران پلاست برگزار می شود

رویداد سکوی پرتاب یزد موثر برای حرکت به سمت شهر هوشمند

انفجار در تأسیسات نفت و گاز حمص سوریه

هِدِر 16 اینچ پمپ های آبشور اسکله لاوان تعویض شد

حفر و تکمیل 98 حلقه چاه در کارنامه 10 ماه امسال ملی حفاری

ساخت 21 واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد قم

تحرکات دشمن، زیر ذره بین نیرو های مسلح ایران

قدردانی نماینده قصر شیرین از توجه صنعت نفت به غرب کشور

آمادگی نسل نو تأسیسات تقویت فشار گاز برای عبور از فصل سرما

فیلم/ واعظی: ضرر خریداران پالایش یکم را جبران می‎کنیم

حرکت به سوی تحقق حوزه پاسخگو و مسئله محور آغاز شده است

جابه جایی 2 دستگاه پمپ تزریق آب سکوی سلمان

مردم اصل مال خود را در بورس می خواهند

آیت الله جنتی: دنیا باید از جمهوری اسلامی ایران الگو بگیرد/کنایه روحانی به نمایندگان مجلس در ماجرای بودجه: هر کس چهار عمل اصلی را بدانید می فهمد با بودجه چه کرده اید

تأکید بر راه اندازی نهضت قرآنی

مسئولان شرایط لازم برای سرمایه گذاری در سواحل مکران را فراهم کنند

تشریح اقدام های زیست محیطی شرکت نفت و گاز غرب

نگاه ویژه رهبر انقلاب به انتخابات از زبان روحانی

متن عجیب نامه ای که ترامپ برای بایدن به یادگار گذاشت! (تصویر)

پژوهشگاه نفت با شعار نوآوری در نمایشگاه امسال حضور دارد

ایران بستر سبز گازرسانی است

واردات نفت هند در ماه دسامبر افزایش یافت

آغاز به کار نخستین واحد استانی بهینه سازی مصرف گاز در خراسان رضوی

استخدام کارمند اداری و دفتری

تکمیل نیرو دفتر گردشگری

استخدام اقا برا نگهبانی و روشن کردن کوره ها

استخدام خانم حقوق ثابت دفترپیشخوان وداروخانه

فراخوان همکاری در سالن زیبایی

استخدام مسئول دفتر مدیرعامل در صنایع ایلیا کو در البرز

بهره مندی بیش از 98 درصدی استان یزد از گاز طبیعی

مسئولین صداقت خود را در گفتار و عمل به اثبات برسانند

ریاض بزرگ ترین فروشنده نفت به سرزمین اژدهای زرد شد

همگرایی، قطعه ای ضروری برای تکمیل پازل توسعه در ایلام

سفر سید حسن خمینی به شمال در ایام فاطمیه صحت دارد؟

مصوبه کمیسیون تلفیق برای افزایش 25درصدی حقوق ها در سال آینده

سازندگان ایرانی عمده تجهیزات صنعت گاز را تأمین می کنند

مصوبه کمیسیون تلفیق برای افزایش 25درصدی حقوق ها در سال آینده

ابوالقاسمی: واکسن کرونا را نباید از کشور های متخاصم بخریم/عملکرد افتضاح آمریکا در مقابله با کرونا

شمخانی: نمایش های تبلیغاتی ترامپ راه به جایی نبرد

همایش سراسری مدیران ارشد بنیاد شهید و امور ایثارگران/اقتدار جمهوری اسلامی ایران به برکت خون شهدا به دست آمده است

موافت با استعفای قالیباف از ریاست سازمان بورس

آخرین وضعیت محدودیت های کرونایی در اصفهان

ببینید | توضیحات سخنگوی ستاد کرونا درباره اظهاراتش درمورد قم

شمخانی: نمایش های ترامپ برای هراس افکنی راه به جایی نبرد

کنسرت آنلاین «وحید تاج و رشید وطن دوست» در لنز ایرانسل برگزار می شود

عکس/ حضور دکتر احمدی نژاد در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام

لزوم هم افزایی تمام دستگاه ها برای مقابله با متصرفان اراضی ملی

رژه موتورسواران در سالروز ورود امام خمینی (ره) به میهن

اتمام رزمایش اقتدار 99 نیروی زمینی ارتش با دستیابی به اهداف مشخص شده

توزیع بسته معیشتی بین مددجویان روستای چاه حیدرِ عنبرآباد

استخدام نیروی خانم در رستوران بین المللی

اهداف بلند انقلاب اسلامی تبیین نشده است

اولین قرارداد نظارتی بخش فضایی منعقد شد

کلیات سیاست های کلی تأمین اجتماعی در مجمع تشخیص مصلحت تصویب شد

ورود دستگاه قضایی به پرونده معدن مرمر بافت

قالیباف: بوروکراسی دشمن شماره یک همه ما است

قالیباف: بوروکراسی دشمن شماره یک همه ما است