مطالب مرتبط:
نهادهای امنیتی و اطلاعاتی عاملان ترور شهید فخری زاده را شناسایی و مجازات کنند
آیت الله جنتی: نیروهای امنیتی با رصد اطلاعاتی، عناصر پلید ترور فخری زاده را شناسایی کنند
آیت الله جنتی: نیروهای امنیتی با رصد اطلاعاتی، عناصر پلید ترور فخری زاده را شناسایی کنند
آیت الله جنتی: نیروهای امنیتی با رصد اطلاعاتی، عناصر پلید ترور فخری زاده را شناسایی کنند
آیت الله جنتی: نیروهای امنیتی با رصد اطلاعاتی، عناصر پلید ترور شهید فخری زاده را شناسایی کنند
-3 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 8 آذر 1399 ساعت 18:102020-11-28سياسي

نهادهای امنیتی و اطلاعاتی عوامل حادثه تروریستی اخیر را شناسایی کنند


لازم است نهادهای امنیتی و اطلاعاتی نسبت به شناسایی، دستگیری و اشد مجازات عوامل حادثه تروریستی اخیر اقدامات لازم را به انجام رسانند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری مهر" به نقل از خانه ملت، نشست محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی با روسای دانشگاه های امام صادق(ع) و صنعتی شریف و گروه های مرجع و نخبگانی و مردمی جشنواره شهید مدرس امروز شنبه(هشتم آذرماه) به منظور تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت مردم و نخبگان در جهت رفع مسائل کشور برگزار شد.

همچنین 3 مرکز در دانشگاه صنعتی شریف در قالب مرکز نوآوری قانون یار شامل اندیشکده قانون یار، مرکز مطالعات پارلمان و آزمایشگاه قانون یار و دو کار ویژه در دانشگاه امام صادق(ع) سلسله مسابقات پارلمان دانشجویی و استارت آپ ویدئوها افتتاح شد.

محمدباقر قالیباف ضمن تبریک و تسلیت به مناسبت شهادت فخری زاده، گفت: ان شاءالله که شهادت شهید فخری زاده دانشمند هسته ایی که در دوران دفاع مقدس به عنوان یک رزمنده در میدان جنگ حضور پیدا کرد و توانست در عرصه های مختلف دفاع خوش بدرخشد و دنیا او را با همان فرهنگ بسیجی، مردمی و روحیه عارف مسلک شناخت به برکت خونش باعث پیشرفت و تربیت افرادی همچون وی شود.

ضمن اینکه لازم است نهادهای امنیتی و اطلاعاتی نسبت به شناسایی، دستگیری و اشد مجازات عوامل این حادثه تروریستی اقدامات لازم را به انجام رسانند.

امروز راه مماشات بسته است و انتقام گرفتن از آمران و عاملان این جنایت های بزرگ است که هزینه سنگین و غیرقابل بازگشت این ترورها را برای آنها مشخص خواهد کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خوشحالیم که مناسبت دهم آذر و سالروز شهادت آیت الله شهید مدرس این بزرگ مرد عرصه دین، سیاست و مبارزه فرصتی فراهم شد که با جامعه نخبگان و دانشگاهیان کنار هم باشیم و موضوعات مهم را مورد بررسی قرار دهیم.

وی تصریح کرد: ما مخصوصا در گام دوم انقلاب" نیازمند یک بازبینی و بازآفرینی جدی نسبت به موضوع حکمرانی در کشور هستیم.

قالیباف با اشاره به نشستی که با شرکت های دانش بنیان داشته است، یادآور شد: ما در این نشست به این نکته مهم اشاره کردیم که بروکراسی در نظام اداری و اجرایی کشور دشمن شماره یک همه ما است ضمن اینکه باید به این نکته نیز توجه شود که رهبر معظم انقلاب بیش از یک دهه قبل در سالگرد رحلت امام خمینی (ره) تاکید فرمودند که دشمن ما آمریکاست و اگر بخواهیم با این دشمن مبارزه کنیم راه مبارزه با آن کار است، کار است و کار.

وی افزود: امروز ما از این مسیر کار در حقیقت می خواهیم کارآمدی دین در اداره جامعه را به اثبات برسانیم که مهم ترین روش مبارزه با دشمن شماره یک کشور است ضمن اینکه واقعیت این است که وجود بروکراسی در سیستم اداری کشور همچون مانعی در مسیر حرکت درست، عمیق و دقیق در حوزه حکمرانی کشور است.

قالیباف خاطرنشان کرد: تجربه ثابت کرده است در کشور هر کجا که از ظرفیت مردم در تمام ارکان رسمی و دولتی کشور استفاده شده و به آن ها میدان داده شد موفق عمل کردیم و هر کجا راه را بستیم و موضوع را اداری کردیم با مشکل مواجه شدیم.

وی با اشاره به زندگینامه شهید فخری زاده، اظهار کرد: نحوه زندگی وی نشان می دهد که چگونه فرصتی فراهم شد تا نیروهای جوان بسیجی، مردمی همچون وی و شهید سلیمانی در هر عرصه ای اثرگذار باشند ضمن اینکه تحول موشکی کشور و مسیری که در این زمینه طی شد نشان می دهد چگونه عناصر اصلی که همه از بطن مردم بودند کنار هم قرار گرفتند و به دور از مقررات دست و پاگیر تحول جدی و اساسی در مقوله کار ایجاد کردند.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: باور به سنت های الهی و میدان دادن به مردم دو رکن مهمی است که می تواند تعریف جدیدی از حکمرانی براساس وضعیت بوم زیستی خودمان مبتنی بر فرهنگ قرآن و اهل بیت ایجاد کند و این در حالی است که متاسفانه در مراکز سیاست گذاری، قانونگذاری و تصمیم گیری کمترین توجهی به این دو رکن نمی شود.

قالیباف با یادآوری فعالیت مجلس یازدهم براساس 4 رویکرد مردمی سازی، کارآمد سازی، هوشمندسازی و شفاف سازی عنوان کرد: تغییرات بنیادین در جهت تحول مجلس می تواند در سایر بخش ها اثرگذار بوده و گامی در جهت ایجاد تحول در کشور باشد ضمن اینکه این تحول را باید از درون خود این نهاد آغاز کرد.

وی با اشاره به تجربه حاصل از 40 سال حکمت نظری و عملی افزود: امروز با نگاه ضرورت مردمی سازی در حوزه حکمرانی این نشست را برگزار کردیم ضمن اینکه ما به دنبال مدیریت کارفرمایی در مرکز پژوهش های مجلس هستیم و نمی خواهیم تنها خودمان به جای همه نخبگان فکر کنیم بلکه می خواهیم از توان آن ها استفاده کرده و همچون نخ تسبیحی باشیم که آن ها را کنار هم قرار می دهیم.

قالیباف افزود: مردمی سازی با موضوع هوشمندسازی باید فرصتی را فراهم کند که مردم بتوانند اولویت های خود را به درستی به مجلس منتقل کنند و در راه حل مسائل تا آخرین مرحله نقش داشته باشند.

رییس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از تعدد ارائه طرح ها در مجلس بدون استفاده از ظرفیت مردم و نخبگان تاکید کرد: اگر طرح ها براساس نیاز جامعه تدوین شده و توسط نخبگان چکش کاری شود می تواند نقش موثرتری در حوزه قانونگذاری و سیاستگذاری در کشور داشته باشد چرا که گاه قوانینی تصویب می شوند که امکان ارزیابی آن ها وجود ندارد بنابراین لازم است با استفاده از ظرفیت نخبگان دانشگاهی به یک الگویی برسیم که حاصل بررسی های متعدد کارشناسانه باشد تا قابلیت پیاده سازی داشته باشد ولی این در حالی است که قوانینی وضع شده است که فاقد شاخص و امکان ارزیابی هستند و نمی تواند براجرای آن ها نیز نظارت دقیقی داشت.

قالیباف یادآور شد: ما در بخش علوم انسانی نیز دچار مشکلات جدی و اساسی هستیم و نیاز داریم که با همراهی دانشگاه امام صادق (ع) به عنوان یک دانشگاه پیشرو دارای نیروهای متعدد و صاحبنظر و مراکز نوآوری که دارد در جهت رفع آن ها وارد عمل شویم.

همچنین با همراهی معاونت علمی ریاست جمهوری برای تقویت مراکز نوآوری و استارت آپ ها اقدام کنیم.

وی افزود: مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی نیز باید این مهم را در دستورکار خود قرار دهد تا در پی آن این نگاه و فهم مشترک در یکایک کمیسیون ها توسط نمایندگان مجلس دنبال شود ضمن اینکه باید به این نکته توجه کنیم که نمایندگان مجلس که متخصصانی برگرفته از اقشار مختلف هستند سرمایه های نظام بوده که باید به عنوان کادر نظام نگاه و باورهایشان نسبت به موضوعات مختلف اصلاح شود.

رییس نهاد قانونگذاری کشور تصریح کرد: مردم باید خود مسائل را ارائه داده و در حل آن ها مشارکت کنند چرا که تنها باور به سنت های الهی و حضور مردمی به نتایج موفقیت آمیز منتهی می شود و هر کجا این دو مهم را فراموش کردیم موفق نشدیم.

رییس مجلس شورای اسلامی در پایان از نیروهای نخبه حاضر در نشست خواست تا با همگرایی مجلس با حفظ روحیه جهادی در جهت ایجاد حرکتی موثر در جهت رفع مشکلات مردمی گام بردارند.

در حاشیه برگزاری این نشست از 3 طرح برتر جشنواره مردمی تقدیر شده و به نفرات برتر اندیشکده ها و گروه های نخبگانی اعم از مهدی روح اللهی از اندیشکده پایا عنوان طرح بسته نهادی-مقرراتی جهت حل مسائل مناطق محروم شهری در کلان شهرهای ایران، سید یزدان حبیبی از جنبش ازما عنوان طرح سامانه نظارت مردمی ازما و علی محمد سلطانی از پژوهشکده مطالعات فناوری عنوان طرح نظام ملی ارزیابی لوح تقدیر اعطا شد و مقرر گردید طرح های مذکور در لیست اولویت های مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.


کلید واژه ها: محمدباقر قالیباف - حادثه تروریستی - دانشگاه - رییس مجلس شورای اسلامی - صنعتی شریف - دانشگاه صنعتی شریف - محمدباقر - مجلس شورای اسلامی - اطلاعاتی - تروریستی - قانون - شناسایی - پارلمان - قالیباف - دانشگاه صنعتی - نخبگان - برگزار - امنیتی - شورای اسلامی - مرکز نوآوری - حادثه - صنعتی - عوامل - آزمایشگاه - رییس مجلس - شهید مدرس - استارت آپ - لازم - دانشجویی - شریف

آخرین اخبار سرویس:
علی ارسلانی مراسم گرامیداشت حماسه 2 بهمن در ارومیه

انتقاد تند معزی از توهین به رییس جمهور در رسانه ملی

تحلیل عباس عبدی از ریشه ابتذال بورس

اظهارات منتظری درباره احضار آذری جهرمی

مصوبات سفر نایب رییس مجلس شورای اسلامی به رفسنجان و انار چه بود؟

مخالفت مجمع تشخیص با چند مصوبه مجلس درباره قانون انتخابات ریاست جمهوری

مهم ترین وظیفه بایدن ترمیم لطماتی است که ترامپ به مردم ایران زده است/جنایت های ترامپ را هرگز فراموش نمی کنیم

کارگروه قضایی برای رفع مشکلات کارآفرینان ایجاد می شود

راه اندازی پژوهشگاه خواسته دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه است

امام جمعه تکاب: رهبری صالح، بنیادی ترین دستاورد انقلاب است

طرح جامع در حوزه پدافند غیرعامل خراسان جنوبی تدوین می شود

نماینده ادوار مجلس: برخوردها با ظریف اهداف سیاسی و انتخاباتی دارد

واکنش دولت به توهین میهمان سیما به روحانی

مغایرت 5 بند از مصوبه مجلس درباره قانون انتخابات ریاست جمهوری

لزوم هم افزایی نهادهای فرهنگی در سالگرد پیروزی انقلاب/ امیدآفرینی سرفصل اجرای برنامه ها باشد

توضیح دادستان کل کشور درباره احضار آذری جهرمی: اتهام فقط نبستن اینستاگرام نیست | نوشته بودیم این بخش های مضر را باید ببندند

افتتاح شبکه رادیویی انقلاب

عملکرد نظام و دولت در استان مثبت و قابل دفاع است

نایب رییس مجلس: کسانی که مردم را به بورس دعوت کردند پای حرف خود بایستند

اجرای عدالت تضمین کننده اعتماد عمومی است | اهم اخبار رسا

کاهش اطاله دادرسی یکی از اهداف دستگاه قضا است

تصاویر / هم اندیشی سرگروه های حلقات صالحین استان همدان

بازجویی از وزیر ارتباطات فقط برای اینستاگرام نبود

فعالیت های فرهنگی بنیاد شهید در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب است

جلوگیری از حقوق های نجومی بیشتر در دولت

واکنش دفتر رییس جمهور به توهین عجیب مهمان برنامه صداوسیما به روحانی

مجمع تشخیص به طرح مجلس در مورد انتخابات ریاست جمهوری ایراد گرفت

به تعداد ی نیروی جوان جهت استخدام وهمکاری

منشی ومشاور مدیر عامل (خانوم)

گوهر خیراندیش به کرونا مبتلا شد

جوشکار آبگرمکن و کارگر ساده نیازمندیم

راز دستکش های برنی سندرز فاش شد!

کارمند خانم جهت مدیریت سایت

منتخب تصاویر امروز جهان- 2 بهمن

امضای سندترتیبات مالی مرکز مدیریت اطلاعات بالایا برای آسیا و اقیانوسیه

همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی راضی کننده است؟

تصاویر / دیدار نماینده رهبر معظم انقلاب در کشور آذربایجان با شخصیت های حوزوی در قم

عملیات تاخت تیپ 223 نیرو مخصوص نزاجا در نوار ساحلی مکران

یک هزار جهیزیه به نوعروسان دیواندره ای اهدا می شود

واکنش دولت به توهین مهمان سیما به روحانی

کمک مومنانه| اهدای 25 تبلت به دانش آموزان نیازمند خلخال

بهره برداری از 10 میلیارد طرح عمرانی در پیام نور قشم

شرکت کنندگان در مراسم تحلیف بایدن جلیقه ضد گلوله به تن داشتند

تشکیل ستاد انتخاباتی محسن رضایی تکذیب شد

شهید قاسم سلیمانی افتخاری بزرگ برای جهان اسلام است

نگران سفرهای غیر ضروری هموطنان در دهه فجر به هرمزگان هستیم

اولین واکنش دولت به توهین جنجال برانگیز یک روحانی به رییس جمهور در تلویزیون

ظریف با علی اف دیدار می کند

کمک 600 میلیاردی مساجد فارس به نیازمندان در ایام کرونایی

تاکید بر حمایت همه جانبه از توسعه ی گلخانه ها

دادگستری مازندران درباره قطع درختان مرکبات مثمر در سوادکوه شمالی توضیحاتی ارائه کرد

عزم پولادین «فولادمبارکه» در عرصه مسئولیت های اجتماعی

مغایرت 5 بند از مصوبه مجلس درباره انتخابات ریاست جمهوری با سیاست های کلی نظام

به یک نفر منشی خانم جهت امور دفتری با مزایا

یک نیروی خانم ویک اقا در کبابسرانیازمندیم

استخدام همکار آقا جهت منشی و مسئول دفتر

تحویلدار و سالن دار

تحریم آستان قدس رضوی مصداق بارز تروریسم دولتی است

ادامه ممنوعیت کرونایی تردد شبانه در اصفهان/ برخورد با متخلفان عزاداری فاطمیه در کاشان و گلپایگان

خوش بینی به دولت جدید آمریکا، اشتباهی استراتژیک است

آمار جالب دروغگویی 4ساله رییس جمهور!

ترم آینده تحصیلی طلاب حوزه علمیه سنقر به صورت حضوری برگزار می شود

انتقاد تند نائب رییس مجلس از روحانی بخاطر بورس

تسریع پرونده های مربوط به دستگاه قضا پیگیری می شود

واردات کالای دارای امکان تولید داخلی خلاف قانون است

چند خبر از فعالیت ها و خدمات حوزه های علمیه؛ اعلام نتایج امتحانات مجازی نیمسال اول دیماه 99/ بیست و دومین اجلاسیه سالانه اساتید حوزه برگزار می شود/ تمدید پذیرش سطح سه رشته تخصصی معارف نماز

نبرد دیدنی مار کبری با میرکت ها

تریبون های انقلابی باید توسط مجموعه های مردمی و نهادهای حاکمیتی تقویت شوند

فرمانده کل ارتش: ایران در عرصه پهپادها به قدرت کم نظیر تبدیل شده است

حماسه دوم بهمن 57 / یک مرد یک شهر

رد پای نفوذ در بورس

فعالیت های دفتر تبلیغات اسلامی خوزستان را سربلند کرده است

کم سن و سال ها بیشتر وام می گیرند و بیشتر در معرض خطر هستند!

دفاع از نظام ولایت بارزترین جنبه زندگی حضرت زهرا (س) است

استخدام در دفتر فنی مهندسی

پیک رستوران

استخدام حسابدار آقا در شرکت ارزش آفرینان میثاق صدرا در کردستان

استخدامی غیر حضوری

استخدام کارگر ساده آقا در شرکت کالای برق در یزد

پاسخ منفی المپیک دونتسک به ریوآوه برای فروش زاهدی

باخ: شاید المپیک توکیو را بدون حضور تماشاگران برگزار کنیم

21 عضو ششمین دوره شورای مرکزی کانون تربیت اسلامی مشخص شدند

رییس دستگاه قضا در سمنان

خضریان: صحنه خدمت نباید به جدل سیاسی تبدیل شود/ کنایه ها دور از فرهنگ دینی است

مجمع تشخیص به طرح مجلس در مورد انتخابات ریاست جمهوری ایراد گرفت

خبر 60 ثانیه 2 بهمن

کسانی که مردم را به بورس دعوت کردند پای حرفشان بایستند

تخصیص2 هزار میلیارد تومان اعتبار برای سوخت خودروهای ناجا

در انفجار بغداد 25 نفر شهید و 21 نفر مجروح شدند + تصاویر و فیلم

مجمع تشخیص به طرح مجلس در مورد انتخابات ریاست جمهوری ایراد گرفت

لزوم توجه به مشکلات مددجویان توسط کمیته امداد

یک هزار جهزیه به نوعروسان دیواندره ای اهدا می شود

پیام تسلیت استاندار فارس در پی درگذشت استاندار اسبق فارس

عارف: مهمترین وظیفه بایدن، ترمیم خرابی های ترامپ است

افزایش نظارت ها بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی در آذربایجان شرقی

دیدار مردم با رییس قوه قضاییه

کاهش قرار بازداشت ها خواسته رهبر معظم انقلاب است

استاندار اسبق فارس درگذشت

وزیر بهداشت: همکارانم 12 ماه است خواب و خوراک ندارند/ به زودی کرونا را کنترل می کنیم

واحدهای تولیدی تملک شده بانک ها شناسایی شده اند

نهادهای امنیتی و اطلاعاتی عوامل حادثه تروریستی اخیر را شناسایی کنند

نهادهای امنیتی و اطلاعاتی عوامل حادثه تروریستی اخیر را شناسایی کنند