مطالب مرتبط:
پیراهنی که به جای موزه به احمدی نژاد رسید!
واکنش عجیب محمود احمدی نژاد به مرگ مارادونا
واکنش عجیب محمود احمدی نژاد به مرگ مارادونا
واکنش عجیب محمود احمدی نژاد به مرگ مارادونا
احمدی نژاد: اجازه ملاقات بازرسان آژانس با شهید هسته ای را ندادم+ عکس
-103 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 8 آذر 1399 ساعت 18:052020-11-28سياسي

ماجرای پیراهنی که به جای موزه به احمدی نژاد رسید!


ماجرای پیراهنی که به جای موزه به احمدی نژاد رسید! به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، محسن بهاروند، سرپرست سابق سفارت ایران در آرژانتین درباره محبوبیت مارادونا گفت: - در آرژانتین معروف بود که مارادونا اگر بخواهد می تواند مردم زیادی را به خیابان بکشاند و با یک فراخوان میلیون ها نفر از مردم آمریکای لاتین را فرابخواند.

ما هم نیاز به افرادی داشتیم که با آن ها ارتباط برقرار کنیم، چون ایران تحت تحریم های بسیار شدیدی بود و سعی می کردند ما را منزوی کنند؛ لذا ما هم بنا به وظیفه با با شخصیت های مهم آرژانتین ملاقات می کردیم.

یک کار رسمی داشتیم که کار دیپلماتیک بود و یک کار غیررسمی داشتیم که با شخصیت هایی که در دولت کشور میزبان نبودند ارتباط برقرار می کردیم.

این وضعیت مارادونا باعث شد که من به این فکر بیفتم که باید با ایشان ملاقات کنم و با ایشان صحبت داشته باشم.

فراموش نکنید که مارادونا سیاستمدار نبود، ولی فعال سیاسی بود.

فردی بود که عقاید خودش را داشت و درون احزاب و دولت ها قرار نمی گرفت.

یک سری عقاید شخصی خودش را داشت و به خاطر سوابق خانوادگی و فقری که در بچگی داشت و هم چنین، چون فردی بود که اصولا آزادی خواه بود، عقاید و حرف های ویژه خودش را داشت.

من اولین باری که با او برخورد کردم که عکس" های همان موقع هم هست، قراری که باهم گذاشته بودیم این بود که آن ها یک بازی فوتسال داشتند و قرار شد من هم با همکارانم و پسر کوچکم به سالن برویم و ایشان را ملاقات کنیم؛ لذا به سالن ورزشی رفتیم و منتظر ماندیم مسابقه تمام شود، در آن مسابقه هم اکثر پیشکسوتان فوتبال آرژانتین حضور داشتند که در میان آن ها مارادونا می درخشید و یادم است که بازی خوبی هم انجام داد.

*ماجرای اولین ملاقات دیپلمات ایرانی با مارادونا در اولین ملاقاتی که با ایشان داشتم خیلی تحت تاثیر قرار گرفتم و خوشم آمد.

او چهره فتوژنیکی ندارد و در فیلم" ها و عکس ها چهره واقعی او منعکس نمی شود.

اولین چیزی که برایم تعجب آور بود همین چهره ایشان از نزدیک بود که چهره ای زیباتر و مهربان تر داشت.

ایشان فردی بسیار احساساتی، مهربان و قابل احترام بود و خیلی با ما که از ایران بودیم خوب برخورد می کرد.

وقتی وارد سالن شدیم در گوشه ای از سالن وزیر کار آرژانتین نشسته بود که مارادونا حاضر نبود با او ملاقات کند، چون خیلی از سیاستمدار ها سعی می کردند با ایشان عکسی بگیرند که در آینده برای انتخابات از آن استفاده کنند یا اعتباری برای خودشان جور کنند، ولی مارادونا علاقه ای به سیاستمداران نداشت و بیشتر انقلابیون را دوست داشت.

*دشواری های گرفتن چند عکس! قبل از اینکه ما برای اولین ملاقات برویم، خبرنگاری هم در آرژانتین از شبکه پرس تی وی بود که اصرار کرد با ما بیاید و در ملاقات حضور داشته باشد.

کسانی که کار های مارادونا را انجام می دادند و اطرافش بودند مخالف حضور خبرنگار و هم چنین گرفتن عکس و فیلم بودند، چون می گفتند انحصار گرفتن عکس و فیلم از مارادونا در اختیار شبکه فاکس است و ایشان اجازه ندارد جای دیگری عکس بگیرد.

زمانی که رفتیم متوجه شدیم آن خبرنگار یک دوربین کوچکی را مخفی کرده و با خودش به اتاق آورده و آنجا دوربین را بیرون آورد و خواهش کرد که از ملاقات عکس و فیلم بگیرد.

این برای اطرافیان مارادونا قابل قبول نبود، ولی خود مارادونا اجازه گرفتن عکس و فیلم را داد که البته، چون دوربین خیلی باکیفیتی نبود، فیلم گرفته شده خیلی جالب نبود.

وقتی با مارادونا ملاقات کردیم او به مردم ایران ابراز علاقه می کرد و اینکه ایران در مقابل امپریالیسم مقاومت می کند و تسلیم نمی شود خیلی مورد توجه او بود وبه مردم ایران علاقه داشت.

ایشان مرتب تکرار می کرد من ملت ایران را خیلی دوست دارم و این را از ته قلبم و جدی می گویم که مردم ایران را دوست دارم.

*مارادونا می گفت احمدی نژاد را دوست دارد، چون آدم با دل و جراتی است! در آن زمان آقای احمدی نژاد رییس جمهور بودند؛ البته برای ما دیپلمات ها سیاست ورزی و جناحی بودن ممنوع است، برای ما فرقی نمی کند که چه کسی رییس جمهور باشد.

ما یک سری وظایفی داریم که در هر شرایطی آن را انجام می دهیم.

مارادونا به ما گفت اقای احمدی نژاد را دوست دارد که من از او پرسیدم چرا که مارادونا گفت، چون آدم با دل و جراتی است که البته یک عبارت عامیانه اسپانیانی به کار بردند که منظورش این بود.

*پیراهنی که به مردم ایران هدیه شد: از صمیم قلب برای ملت ایران بعد از صحبت کوتاهی که باهم کردیم ایشان پیراهنی با نام خودش و شماره ده را اهدا کرد و روی آن نوشت: برای ملت ایران، از صمیم قلب.

و این پیراهن را داد به عنوان هدیه به مردم ایران.

بعدها، ولی دوستان گفتند که مارادونا این پیراهن را به دکتر احمدی نژاد هدیه کردند که اینگونه نبود و جمله ای که گفتم را روی آن پیراهن نوشت و به عنوان نماینده ایران، آن پیراهن را به من سپرد.

*پیراهنی که هدیه مارادونا به مردم بود، جای موزه به احمدی نژاد رسید! بعد از چند ماه برای سمینار سفرا به تهران آمدم و پیراهن را با خودم آوردم که آن زمان آقای متکی وزیر امور خارجه بودند و آقای سبحانی مدیرکل منطقه آمریکای لاتین بودند و این پیراهن را به آقای سبحانی دادم.

نظرم این بود، چون به مردم ایران داده شده و من هم نماینده بودم، این را به موزه هدایای وزارت امور خارجه بدهیم که ظاهرا ایشان هم به آقای متکی داده بودند.

در سمینار که بودم آقای احمدی نژاد دستور داده بودند که سفرای آمریکای لاتین با ایشان جلسه ای داشته باشند که ما رفتیم در جلسه شرکت کردیم.

محل صندلی من طوری بود که از ایشان، آقای متکی و آقای سبحانی که در راس جلسه بودند فاصله نداشت.

راستش من شاید اشتباه می کردم، ولی نظرم این بود که آقای رییس جمهور نباید وارد این برنامه ها شوند و روی پیراهن نوشته شده برای مردم ایران و فکر نمی کنم در شان رییس جمهور باشد که ما بخواهیم این پیراهن را به رییس جمهور اهدا کنیم.

وقتی در سالن منتظر بودیم ایشان به جلسه بیایند، رییس تشریفات ریاست جمهوری من را صدا کرد و پرسید که این پیراهن را می خواهید چه کار کنید؟ من گفتم نمی دانم احتمالا هم موزه هدایا بدهیم؛ بالاخره لازم نیست رییس جمهور را درگیر چنین مسائلی کنیم.

رییس تشریفات یک مقدار دلخور شد و به من گفت شما به جلسه بروید که ما ببینیم چه کار می کنیم.

ما هم نشستیم در جلسه تا آقای رییس جمهور وارد شدند.

ایشان از سفرا درباره مسائل مختلف پرسیدند تا نوبت به من رسید.

من هم در پاسخ به سئوال شان توضیحات مفصلی درباره روابط و شرایط مان در آرژانتین دادم.

در پایان، ایشان پرسیدند ظاهرا چیزی با خودتان از آرژانتین آوردید؟ من جواب دادم بله یک پیراهن امضا شده مارادونا را آوردم که به آقای سبحانی مدیرکل مربوطه تحویل داده ام.

من نمی دانستم که پیراهن مارادونا را به جلسه آورده اند.

عکاس ها را صدا کردند، آقایان متکی و سبحانی دو طرف پیراهن را گرفتند و در حضور عکاسان پیراهن به آقای احمدی نژاد اهدا شد.

من، چون اعتقادی به این مسئله نداشتم، سر جای خودم نشسته بودم و در عکس هم نیستم.

ولی دوستان خبرنگار، چون مرا نمی شناختند، اشتبا ها با تصویر آقای سبحانی، نوشتند مسئول سفارت آرژانتین این پیراهن را به آقای احمدی نژاد داده است.

درحالی که من مشارکتی در این کار نداشتم.

بعد از آن هم دیگر خبر ندارم سرنوشت آن پیراهن چه شد.

*جوانتر هایی که دیگر مارادونا را ستایش نمی کردند! افرادی که سنشان بیشتر است و آن ها خاطرات و احساس غروری که مارادونا در آن ها ایجاد می کرد را به یاد داشتند هنوز عاشق مارادونا بودند، ولی گاهی در شبکه های اجتماعی آرژانتین و جوانانی که دوران اوج او را درک نکرده بودند و سن کمتری داشتند، می بینم آن علاقه شدید را کمتر داشتند، چون آن ها دوران افول مارادونا را بیشتر دیده بودند که به نظر خودم در شبکه های اجتماعی بین جوانان و نوجوانان محبوبیت قدیم را نداشت و بیشتر محبوبیتش در میان کسانی بود که دوران اوجش را درک کرده بودند.

*مرگ افسانه مارادونا را دوباره زنده کرد به هر حال مارادونا مثل هر انسان دیگری در 16 سالگی شروع به ورزش کرد و مثل هر قهرمان دیگری در اوج خودش قرار گرفت و مثل هر قهرمان دیگری به افول خودش هم رسید و خیلی زود دنیا را ترک کرد.

هرچه بود برای مدت زیادی سهم خودش را به عنوان یک ورزشکاه برای کمک به کشور و ملتش انجام داد و مسئولیتی به اندازه خودش که یک ورزشکار و فوتبالیست بود بر عهده گرفت و از پس آن برآمد و به افتخار ملت خودش تبدیل شد.

در هر صورت مارادونا هرچه بود از این دنیا رفت، ولی فکر می کنم نام مارادونا و بازی های او و کار هایی که کرد در یاد ها خواهد ماند و فکر می کنم خاطرات او یک بار دیگر پس از مرگش زنده می شود و باعث می شود یک بار دیگر در میان افکار عمومی در اوج خود قرار گیرد و همه یک بار دیگر آن هیجانات و افتخاراتی که با او دیده بودند، بار دیگر مرور کنند و مارادونا همیشه در قلب مردم آرژنتین به عنوان اسطوره خواهد ماند.

ما هیچ قضاوتی نمی توانیم درباره او داشته باشم و فقط خداست که می تواند قضاوتش کند، ولی می توانیم بگوییم که خدایش بیامرزد.

منبع: خبرآنلاین انتهای پیام/
کلید واژه ها: آرژانتین - مارادونا - احمدی نژاد - باشگاه خبرنگاران - آمریکای لاتین - برقرار - ارتباط - سفارت ایران - ایران - احمدی - ایشان - شخصیت - دیپلماتیک - خبرنگاران - موزه - نژاد - مردم - رسمی - فراخوان - محبوبیت - خیابان - باشگاه - میزبان - میلیون - سرپرست - فراموش - منزوی - معروف - سفارت - تحریم

آخرین اخبار سرویس:
اخبار خوش درباره تولید واکسن ایرانی کرونا

چه چیزی در انتظار رییس جمهور سابق آمریکاست؟

پاسخ تند احمد توکلی به ابطحی

مجری «زاویه» خبر اخراجش را تایید کرد/دنبال بهانه می گشتند

«محرومیت زدایی» رسالت مهم بسیج سازندگی استان سمنان است

واکنش شهرداری گرگان به ساخت و ساز سوال برانگیز/ عدم اعلام مرجع فنی یا هیات تشخیص مجوز تخریب پارک فرهنگ شهر گرگان

قزوین یکی از استان های امن کشور است

اخبار خوش رییس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) درباره تولید واکسن ایرانی کرونا/ «در این بخش خودکفا خواهیم شد»

مهمترین مسئولیت مدیران مدارس مراقبت از دانش آموزان است

روایت ورود به غار «چهل چاه»، بازمانده دوره اشکانیان

پرونده متخلفان قرارداد ویلموتس در دادسرا

جشن هفتاد و دومین سالگرد روز جمهوری هند

پاسخ هاشمی به نظر پلیس درباره مشکلات امنیتی زیست شبانه: ان شاء الله مشکلی پیش نمی آید!

حق شناس:مجلس به پیام سیاسی،اقتصادی بودجه1400به جهان توجه ندارد

برگزاری دوره دانش افزایی استادان با موضوع «تاریخ تمدن و تمدن سازی در عصر جدید»

نیوشا ضیغمی هم کرونا گرفت+ عکس

جهادگران دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول در روستای ایسپره به مردم خدمت کردند

نیوشا ضیغمی به کرونا میتلا شد

تبدیل روستاها به شهر بزرگ ترین ضربه را به استان اصفهان وارد کرده است

سیره حضرت زهرا(س) برای همه ادوار مفید و کاربردی است

بررسی مشکلات تولیدکنندگان ماهیان گرم آبی و سردآبی

پذیرش طرح های نوآورانه در طرح «نانومچ» تا 30 بهمن ادامه دارد

تصویب یک فوریت لوایح عوارض شهری شهرداری تهران

سیلی آقای نماینده به سرباز + عکس

«خانواده» هدف دشمن در جنگ نرم است | راه میانبر پیروزی بر اهداف دشمن سرمایه گذاری در عرصه بانوان

آخرین وضعیت عمومی آیت الله ضیاآبادی

چهل سردار با خاطره ای از شهید حاج قاسم سلیمانی

مهندس عتیقی متخصص و از جنس گل گهر است

تخفیف های ویژه بیمه پاسارگاد به مناسبت بزرگداشت ایام دهه مبارک فجر

سومین وبینار بیمه میهن با حضور رؤسای شعب استان های شمالی

رییس جلسه محاکمه استیضاح ترامپ تعیین شد

آیین نکوداشت آیت الله مصباح یزدی در لرستان

هفتم بهمن ماه و آخرین خبرهای کرونایی استان ها

غلامرضا شمس ناتری تخریب بنای ساحلی غیرمجاز در سلمانشهر

زمان واریز عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی اعلام شد

آغاز همکاری آستان قدس رضوی با سامانه هیئت آنلاین

تمامی پیشرفت های کشور به برکت انقلاب اسلامی است 

شرکت های دانش بنیان به صورت مجازی در این کنفرانس همکاری دارند

بخشی از پرونده مربوط به شهدای تشییع سردار سلیمانی در دادسرای کرمان مفتوح است

لزوم تغییر روش اداره کشور در گام دوم انقلاب

برترین های هفته دوم لیگ اسکی صحرانوردی مشخص شدند

امام جمعه خرم آباد: شخصیت علامه مصباح یزدی به جوانان معرفی شود

مرکز نوآوری و پیشرفت منطقه ای برکت در کردستان افتتاح شد

افتتاح شعب طلایه داران صلح وسازش در فرمانداری و شهرداری قزوین

فیلم | نمره ضعیف شهرداری در پروژه یادمان شهدای یاسوج/پول هست؛ مگر برای اینجا؟!

افتتاح کارگاه روستایی جاجیم وگلیم بافی در فریدن

سخنگوی قوه قضاییه: هیچ رسانه و پیام رسانی را مسدود نکرده ایم/مهدی جهانگیری به 2 سال زندان محکوم شد

تکمیل سامانه گرمسیری امنیت مناطق مرزی را تقویت می کند

خیابان ها در دهه فجر به تصاویر شهدا مزین می شود

مراجعه روزانه 1500 نفر از سایر شهرهای مختلف برای کار به شهرستان بناب/ضرورت توسعه نیروگاه حرارتی بناب

تجمع بازنشستگان کارگری این بار مقابل تامین اجتماعی

هیئت انتخاب اجراهای صحنه ای جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی مشخص شد

همکاری های جهاددانشگاهی و شهرداری یزد قوت می گیرد

استان بوشهر امروز فوتی کرونایی نداشت

دیوان عدالت: مدت حضور در جبهه به عنوان سابقه خدمت سخت و زیان آور محسوب می شود

افتتاح و کلنگ زنی پروژه های آبرسانی در شهرهای کاشان و آران و بیدگل

تجلی وحدت و حرکت در تراز انقلاب اسلامی از مؤلفه های خنثی سازی دسیسه های دشمن

نشست خبری سخنگوی دولت

تداوم حمایت لندن از ائتلاف سعودی در جنگ علیه یمن

همسران و مادران شهدا در البرز تجلیل می شوند

امضا تفاهم نامه همکاری بین نیروی هوایی ارتش ودانشگاه صنعتی شریف

استاندار خراسان رضوی بخشی از مشکلات مردم کاشمر را رسیدگی کرد

ماجرای غسال ابربدهکار بانکی آیت الله مصباح چیست؟

«جشنواره بین المللی صنایع دستی» برندسازی را از خاستگاه اصفهان دنبال می کند

ترسیم تمدن نوین اسلامی قرآن بنیان؛ نقطه کلیدی انقلاب

آمار مستأجران در کشور چقدر است؟

تشییع و تدفین پیکر مطهر 3 شهید گمنام در استان خوزستان

واکنش رییسی به انتشار مطالب محرمانه ستاد کرونا در فضای مجازی

توزیع ماسک در وین اتریش + عکس

ظرفیت بالای شرکت فولاد آلیاژی برای کنترل بازار جهان

سومین دوره پویش «کتاب قهرمان» تمدید شد

برگزاری اختتامیه نخستین جشنواره استانی «حبیب» در گیلان

نظارت های نمایشی بر بازار/ برخی قوانین بازدارنده نیست

سخنگوی قوه قضاییه: هیچ رسانه و پیام رسانی را مسدود نکرده ایم/مهدی جهانگیری به 2 سال زندان محکوم شد

بودجه نفتی + عکس

اجرای طرح شهر بیدار در چند نقطه تهران

دیدار نماینده ولی فقیه در استان یزد با مادر شهید علی محمدی

آمادگی قوه قضاییه برای ورود به پرونده سیلی خوردن سرباز راهور از نماینده مجلس

مطالبه تعیین تکلیف نیروهای شرکتی مانور تبلیغاتی نیست!

آیت الله علم الهدی: دشمن به دنبال تفرقه افکنی بین مسلمانان است

قوه قضاییه معتقد به بازنگری و اصلاح در سیاست های جمعیتی کشور است

معرفی رییس جدید دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان فارس با حضور کدخدایی

سومین دوره پویش «کتاب قهرمان» با محوریت کتاب «پوتین قرمزها» تمدید شد  

رییس جمهور از تلاش های رییس و کارکنان بنیاد مستضعفان قدردانی کرد

جزییات ثبت سند بخشی از اتوبان همت به نام شهرداری تهران از زبان هاشمی

مسیح مهاجری: اگر می خواهید مردم شما را باور کنند، »عنابستانی« را از مجلس اخراج کنید / بترسید از روزی که کاسه صبر مردم لبریز شود

رادیو گلزار در ایام دهه فجر در گلزار شهدای کرمان راه اندازی می شود

قوه قضاییه به دنبال مسدودسازی هیچ یک از پیام رسان های اجتماعی نیست

آیت الله اعرافی: واسپاری امور حوزوی به استان ها در 20 محور دنبال می شود

جزییات جدید از رزمایش بزرگ ارتش به روایت سرلشکر موسوی

میثاق نامه جامعه قرآنی کشور در حرم مطهر امام راحل قرائت شد

رزمایش اقتدار99 نزاجا بیانگر مهارت ها در اجرای عملیات ترکیبی بود

نگرانی متولیان درمان خوزستان، از عادی انگاری کرونا در وضعیت آبی +عکس

فرماندار قصرشیرین: توسعه جامعه بدون حضور جوانان میسر نیست

استیضاح ترامپ در سنا

آموزش مبلغ تخصصی در حوزه دانش آموزی در استان مرکزی

ارجاع نامه های مجلس درباره تخلفات بورسی به سازمان بازرسی

حق شناس:مجلس به پیام سیاسی-اقتصادی بودجه1400به جهان بی توجه است

مسئولان حوزه علمیه خوزستان با آیت الله اعرافی دیدار می کنند

واکنش رییسی به انتشار مطالب محرمانه ستاد کرونا در فضای مجازی

ماجرای پیراهنی که به جای موزه به احمدی نژاد رسید!

ماجرای پیراهنی که به جای موزه به احمدی نژاد رسید!