مطالب مرتبط:
روحانی:پاسخ ترور شهید محسن فخری زاده را به موقع خواهیم داد
روحانی: پاسخ ترور شهید فخری زاده را خواهیم داد
روحانی: ایران شجاع تر و غیورتر از آن است که اقدام جنایتکارانه ترور فخری زاده را بی پاسخ بگذارد/ به موقع پاسخ را خواهیم داد
روحانی: پاسخ ترور شهید فخری زاده را خواهیم داد
روحانی: به موقع پاسخ ترور شهید فخری زاده را می دهیم
-18 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 8 آذر 1399 ساعت 17:502020-11-28سياسي

روحانی درباره زمان واکنش به ترور فخری زاده: به موقع و مناسب، پاسخ خواهیم داد


رییس جمهور در واکنش به ترور شهید محسن فخری زاده گفت: همه اتاق های فکر و دشمنان ایران بدانند ملت ایران و مسوولان شجاع تر و غیورتر از آن هستند که این اقدام جنایتکارانه را بی پاسخ بگذارند و مسئولین مربوطه به موقع و مناسب، - ما دست آنها را از پیش خواندیم و آنها موفق نخواهند شد به اهداف خبیثانه خودشان دست پیدا کنند روحانی درباره زمان واکنش به ترور فخری زاده: به موقع و مناسب، پاسخ خواهیم داد " رییس جمهور در واکنش به ترور شهید محسن فخری زاده گفت: همه اتاق های فکر و دشمنان ایران بدانند ملت ایران و مسوولان شجاع تر و غیورتر از آن هستند که این اقدام جنایتکارانه را بی پاسخ بگذارند و مسئولین مربوطه به موقع و مناسب، پاسخ این جنایت را خواهند داد.

آفتاب نیوز : "حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز شنبه 8 آذر در جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، اظهار کرد: مردم کشور ما و مردم جهان در جریان یک اقدام تروریستی بودند که دشمنان ایران علیه یک پژوهشگر و دانشمند ایرانی که ماه های اخیر وقت خود را صرف کرونا و پژوهش و ساخت کیت ها در این زمینه اختصاص داده بود و برای خودکفایی کشور در دارو و تجهیزات، بخش پژوهشی در وزارت دفاع که ایشان مسئول آن بود، کار زیادی را انجام دادند و این بخش توانست بخشی از نیازهای مردم را در زمینه مقابله با کرونا این بخش تولید کرده و در اختیار ما قرار دهد.

رییس جمهوری گفت: این ترور وحشیانه نشان می دهد که دشمنان ما در هفته های پراضطرابی هستند، هفته هایی که احساس می کنند دوران فشار آنها کم می شود و شرایط جهانی تغییر می کند و برای آنها این چند هفته مهم است که حداکثر استفاده را از این روزها ببرند تا هم بتوانند شرایط نامطمئنی را در منطقه به وجود بیاورند و هم توجهات جهانی از ترور و ارعابی که در مناطق اشغالی این روزها به وجود آورده بودند، به مشکلات و مسائل دیگر معطوف شود.

وی یادآورشد: همه اتاق های فکر و همه دشمنان ایران به خوبی بدانند ملت ایران و مسئولین کشور شجاع تر و غیورتر از آن هستند که این اقدام جنایتکارانه را بی پاسخ بگذارند.

به موقع و مناسب، مسئولین مربوطه پاسخ این جنایت را خواهند داد.

روحانی افزود: ملت ایران هوشمندتر و حکیم تر از آنند که در دام توطئه صهیونیست ها بیفتند.

آنها در فکر ایجاد یک آشوب و بلوا هستند.

بدانند ما دست آنها را از پیش خواندیم و آنها موفق نخواهند شد به اهداف خبیثانه خودشان دست پیدا کنند.

رییس دولت تدبیر و امید افزود: هم رژیم صهیونیستی و هم آنها که ضد ایران هستند، بدانند مسیر توسعه کشور و مسیر تحقیقات کشور با سرعت ادامه خواهد یافت و با از دست رفتن شهید فخری زاده، فخری زاده های فراوان کمر همت خواهند بست و در این صحنه وجود او که الان در جمع ما نیست جبران خواهند کرد.

رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش ضمن قدردانی از مردم برای همراهی در اجرای محدودیت های کرونایی در هفته اخیر گفت: البته ما به خوبی می دانیم که محدودیت راهکار اصلی نیست، محدودیت یک علامت و یک هشدار بزرگ است و پشت سر آن باید اقدامات زیادی انجام گیرد تا ما به هدف برسیم.

روحانی افزود: تقریبا از اوایل آبان یعنی از یک ماه پیش، این محدودیت ها ابتدا در 43 شهرستان سپس در 46 شهرستان آغاز شد که الحمدالله نتایج این محدودیت ها در آمار امروز نمایان بود که بسیار تاثیرگذار و موثر بوده است.

همچنین از اول آذر در 150 شهری که در آنها اعمال محدودیت شدید صورت گرفت در آن شهرها هم ما علائم مثبت را بعد از یک هفته مشاهده می کنیم و امیدواریم تا پایان هفته جاری شاهد تحولات مثبت بیشتری باشیم.

وی عنوان کرد: علاقه ما این است که با همکاری مردم مخصوصاً در این هفته شهرهای قرمز به شرایط نارنجی یا شرایط زرد برگردند که تا هم مردم بتوانند فعالیت اقتصادی داشته باشند و هم ما بتوانیم این بیماری را به خوبی کنترل کنیم.

رییس جمهوری با بیان اینکه همه مردم ما می دانند راه حل اصلی برای مبارزه با این بیماری، تغییر رفتار اجتماعی مردم است، اظهار کرد: مردم عزیز ما باید سبک زندگی شان را تغییر دهند، فاصله اجتماعی را مراعات کنند، در تجمعات شرکت نکنند و ترددها را به حداقل ضروری برسانند تا ما در این شرایط بتوانیم به نقطه مطلوب در مقابله با این بیماری برسیم.

روحانی با تاکید بر لزوم ارائه آموزش های لازم به مردم گفت: هنوز آموزش ما به طور دقیق و ملموس برای همه مردم توضیح داده نشده است که بتوانند به راحتی این علائم را دریافت کنند.

وی خاطرنشان کرد: مردم ما باید در شرایطی که در آن قرار داریم اصل را بر این بگذارند که سرماخوردگی را هم به حساب کرونا بگذارند و مراقبت ها و مواظبت ها را شروع کنند، به پزشک مربوطه مراجعه کنند، خودشان را قرنطینه کنند.

مخصوصا در هفته های اخیر متخصصین ما نکاتی را مورد توجه قرار دادند و تاکید کردند که فضای بسته یکی از عوامل مهم شیوع این بیماری است.

رییس جمهوری، مسئله دوم را کادر درمان و آمادگی و تجهیزات کادر درمانی عنوان کرد و گفت: وزارت بهداشت و درمان هم همه تلاش خود را خواهد انجام داد تا تسهیلات بیشتری برای کادر درمان فراهم کند.

کادر درمان که به طور طبیعی بعد از 9 ماه خسته شده اند برای اینکه بتوانند به خوبی مراقبت های لازم را انجام دهند، باید تجهیزات در اختیار داشته باشند.

روحانی عنوان کرد: با اشاره به شرایط فصل سرد زمستان و حضور مردم در جمع های خانوادگی در فاصله های غیر استاندارد گفت: به همین دلیل ما در شرایط قرمز برای شهرهای قرمز، اجتماع و جلسات بالای 15 نفر را ممنوع کردیم و حتی خودمان در ستاد ملی کرونا بخشی در این سالن و بخشی در سالن دیگر هستند برای اینکه ما بتوانیم پروتکل ها را به خوبی اجرا و پیاده کنیم.

وجود 148 هزار تخت بیمارستانی در کشور سابقه نداشته است رییس دولت دوازدهم با اشاره به آماده بودن 148 هزار تخت بیمارستانی در کشور گفت: ما تا الان 148 هزار تخت نداشتیم.

در دولت یازدهم همه تخت ها چه دولتی و چه غیر دولتی با هم 90 هزار تخت بود که 40 هزار تخت چندان قابل استفاده نبود و بازسازی شده است.

وی خاطرنشان کرد: امروز به نقطه مطلوب رسیده ایم و آی سی یوهای مجهز داریم و اعلام شد در این دوره 8، 9 ماهه کرونا، حدود دو هزار و 187 تخت آی سی یو اضافه شده است و این رقم بسیار مهمی است.

روحانی با بیان اینکه تجهیزات درمانی و کادر درمان همه به صحنه آمده اند، گفت: ما 4 هزار تختی آی سی یو داشتیم و کودک و روزهای ناچار بودیم آن را به 5 هزار تخت برسانیم اما امروز تخت به اندازه کافی داریم و کار گسترده ای نسبت به این تجهیزات انجام گرفته است.

رییس جمهوری در عین حال شیوه کار را مسئله مهمی در مقابله با کرونا دانست و گفت: این تعطیلات یک هفته 2 هفته، کمتر یا بیشتر، نارنجی یا قرمز تمام می شود اما همه کارهای اصلی باید باقی بماند و این گونه نباشد وقتی 15 روز تمام شد بگویم حالا به زندگی عادی خود برگردیم.

زندگی تا پایان سال عادی نیست ممکن است ماه های نخست سال آینده هم عادی نباشد تا واکسن و درمان قطعی برسد و تا شرایط مطمئن هنوز خیلی فاصله داریم.

وی اضافه کرد: مهم این است که بتوانیم آزمایش ها را توسعه و گسترش دهیم.

تعداد آزمایش 25 تا 40 هزار بود که اکنون به صد هزار رسیده و در ماه های بعد به 120 هزار خواهد رسید و باید به یک نقطه ای باید برسیم تا کاملاً مطمئن شویم، مردم را کنترل می کنیم.

روحانی در عین حال آزمایش را قدم اول دانست و گفت: غربالگری درست از طریق این آزمایش انجام می شود پس از آن مرحله ردیابی است افرادی که با فرد مبتلا در تماس بودند را ردیابی می کنیم و با خود مبتلا که باید دوران قرنطینه را سپری کند هم در ارتباط خواهیم بود که کجاست و چه میکند.

وی ادامه داد: امروز از طریق فضای مجازی و سامانه های ایجاد شده به خوبی می توانیم بسیار از این افراد را کنترل کنیم.

البته خواهش ما این است خود این مردم برای حفظ سلامتی خود و خانواده و اقوام و دوستان شان مراعات کنند؛ در عین حال حاکمیت هم با همه توان در این زمینه کمک خواهد کرد.

به زودی ورود به وسایل نقیله عمومی کارت شناسایی می خواهد رییس جمهوری با اشاره به وضعیت ترددها در شبکه حمل و نقل اظهار کرد: وضعیت در شبکه حمل و نقل تا هفته های قبل شرایط مطلوبی نداشت و افراد مبتلا سوار وسایل نقلیه عمومی می شدند.

امروز با استفاده از کارت شناسایی و سامانه فعال در عرض چند ثانیه می توانیم فرد مبتلا را کنترل کرده و او را برگردانیم.

همانطور که اعلام شده بود افراد بسیاری سوار قطار و هواپیما شده بودند و بعد مشخص شد کرونای آنان مثبت است و برگشت داده شدند.

رییس دولت دوازدهم با تاکید بر لزوم مراقبت از مرزها گفت: همه باید در عبور از مرزها مراقبت کنند.

نمی دانیم در مرزهایمان با دیگر کشورها چه خبر است و وضعیت ویروس کرونا در آن طرف مرزهای ما به چه صورت است بنابراین باید مرزها را کنترل کنیم و مطمئن باشیم افرادی که ورود و خروج دارند مشکلی ندارند و اگر مبتلا هستند، باید قرنطینه شوند.

روحانی با اشاره به تلاشها و اقدامات دولت برای تامین دارو و تجهیزات مورد نیاز مقابله با کرونا گفت: در این زمینه سفارش لازم به کشورهای خارجی داده شده و در داخل هم برای ساخت آن تلاش می کنند.

وی یادآور شد: اخیرا دکتر نمکی موردی با فوریت نوشته بود، به بانک مرکزی دستور دادم از هر کجا لازم است این پول پرداخت شود.

این مسئله برای ما بسیار حائز اهمیت است که به موقع واکسن مورد تایید در کشوری آماده شد بتوانیم در حد دوز مورد نیاز 30 میلیون، یا 40 میلیون، به کشور برسانیم.

البته در داخل همه تلاش خود را ادامه می دهیم و امیدواریم به نتیجه مطلوب برسیم.

رییس جمهوری برخورد قاطع با متخلفان را از اصولی عنوان کرد که تا پایان این بیماری باید ادامه یابد و گفت: این ربطی به 15 روز ندارد و طبق مصوبات چه جریمه ای چه غیرجریمه ای، باید برخورد شود.

امروز مصوبه ای برای ارائه خدمت به افرادی تصویب شد که کارت به همراه ندارند و شماره شناسه ملی آنها مشخص نیست.

وی ادامه داد: در هفته های اخیر با جدیت بیشتری از سوی نیروی انتظامی، بسیج، سایر ضابطین، اتحادیه، آنانی که حق نظارت دارند و تعزیرات همه با جدیت فعال شدند و این فعالیت باید تا پایان کار ادامه داشته باشد.

رییس دولت دوازدهم با بیان اینکه دولت از طریق ارقام بلاعوض و تسهیلات نسبت به گروه های آسیب پذیر در حد توان خود کمک کرده و کمک خواهد کرد، گفت: دولت به گروه های آسیب پذیر از حیث بهداشتی هم کمک و به افراد سن بالا و یا با بیماری های زمینه ای یاری خواهد کرد.

روحانی ادامه داد: طبق مطالعات انجام شده دلیل موفقیت در کشورهای با شرایط کرونا، انضباط خوب مردم برای اجرای پروتکل ها، پایش گسترده و تست ها و اعمال محدودیت و برخورد بسیار شدید با افراد متخلف است.

راه هم همین است البته آنان در سالیان گذشته تجربیاتی از بیماری هایی مانند سارس داشتند که در مقابله با ویروس کرونا هم موثر بوده است.

رییس جمهوری با بیان اینکه راهی جز اجرای پروتکل ها و بالابردن مراقبت ها وجود ندارد، گفت: وقتی دوران دو هفته ای با عنوان قرمز، نارنجی و زرد تمام می شود، باز هم استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی الزامیست.

الکترونیکی کردن خدمات دولت در حد امکان هم ضروری است.

به گفته رییس دولت تدبیر و امید، نظارت شدید بر اجرای پروتکل ها در آن شرایط هم ادامه دارد و باید بین مسئولین مختلف تقسیم کار شود.

روحانی در پایان با تاکید مجدد بر رعایت اصول اصول مد نظر وزارت بهداشت، قرارگاه و ستاد مقابله با کرونا و قدردانی از همراهی و همکاری مردم گفت: امروز هم که آمار را اعلام کردند همه آمارها بالای 90 درصد و حتی برخی موارد 100% بوده است و در جاهایی که رعایت خیلی کم بود آمار 80 و چند درصد اعلام شده است.

در این شرایط باید با مراقبت بیشتر شاهد نتایج خوب برای سلامت مردم باشیم.


کلید واژه ها: دشمنان ایران - ایران - پاسخ - واکنش - رییس جمهور - روحانی - ملت ایران - زاده - ترور - جنایت - مسوولان - مسئولین - دشمنان - جمهور - اقدام - حسن روحانی - اتاق - رییس - زمان - شجاع - شهید - محسن - بیماری - مدیریت - آفتاب - شنبه - ستاد - موفق - مردم - نیوز

آخرین اخبار سرویس:
پرسنل و سالن دار تالار نیازمندم

استخدام منشی و راننده در شرکت الو رنگ کبیر در چهاردانگه تهران

هشدار درباره شتابزدگی در لغو محدودیت ها و بازگشت موج کرونا

6 نفر همکار خانم جهت کار سبزی آماده شیفت صبح و عصر

کارآموز عمران

نیازمند فروشنده خانم

همه روئسای جمهوری آمریکا / سخنان شهید بهشتی پس از تسخیر سفارت آمریکا / تصاویر نادر رنگی از اوج قدرت آلمان نازی / ترول های اینترنتی چگونه عمل می کنند؟ / کشتار بی رحمانه صبرا و شتیلا

بازاریاب حضوری وتلفنی

اقتدار نیروهای مسلح ضامن تأمین حداکثری امنیت ملی ایران است

کشف پیکر مطهر دو شهید والامقام دفاع مقدس در منطقه فکه + فیلم

مجری مشهور از خوشبختی می گوید/ عکس

3 عضو جدید سنای آمریکا سوگند یاد کردند

معرفی کتاب؛ اسلام و همزیستی مسالمت آمیز

کارمند اداری خانم

استخدام همکار خانم آشنا به کامپیوتر

جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام - 2 بهمن 1399

مجری مشهور از خوشبختی می گوید/ عکس

مبلغان مدارس امین نیامده اند جای معلم علوم و ریاضی را بگیرند

حق شناس: به خاطر ملک نهاد ریاست جمهوری قانون را عوض کردند +فیلم

آیت الله مکارم شیرازی: کمیته امداد به فکر کیفیت خدمات باشد

استخدام حسابدار جهت شرکت تولیدی در شهرک صنعتی جی

استخدام نیروی خدماتی

استخدام کارگر ساده خانم با حقوق ومزایای عالی در شیرینی فروشی سفیر در اصفهان

ارتباط روح القدس با حضرت فاطمه (س) / مربی پیامبران که بود؟

مقتدایی: اروپا نسبت به تجهیزات دفاعی ما بغض وکینه دارد

خبر فوری| حزب دموکرات کنترل سنای آمریکا را به دست آورد

دموکرات ها کنترل مجلس سنا را به دست گرفتند

عنابستانی: باید گفتمان دولت آینده کار و تلاش مبتنی بر ظرفیت های داخلی باشد

تیم علمی بایدن چه کسانی هستند؟

عامل عزت شهید سلیمانی گریه های بی امان او در روضه های اهل بیت است

رنگ کار حرفه ای و دستیار آرایشگر

استخدام پرزنت تالار اقا

آرایشگر حرفه ای در(هیر کات )و رنگ ومش و بندکار

کارهای خود را با یک فهرست کاری روزانه اولویت بندی کنید

دعوت به کار در خدمات اینترنتی و چاپ بهمنیار

ادمین اینستاگرام و فروشنده خانم

دعوت به همکاری ...

استخدام خانم کارشناسی ارشد روانشناسی

استخدام مترجم دورکار در مجموعه ایران تایپیست در مرکزی

ظریف: ترامپ و پمپئو به زباله دان تاریخ انداخته شدند

سنای آمریکا بدست دموکرات ها افتاد

سه نشانه یقین در کلام امیرالمومنین (ع)

سردار سلیمانی پای کدام شهید را بوسید؟ +عکس

استخدام پارکبان

استخدام وردست خیاط

استخدام حسابدار در میدان انقلاب

استخدام کارمند اداری خانم

به تعدای موتورسوار وسواری باظاهری آراسته

نظافتچی خانم جهت امور منزل

استخدام کارشناس کنترل کیفیت، کارشناس تضمین کیفیت و نگهبان در قزوین

استخدام

هشدار دادستان شهرستان اسلام آبادغرب به مردم

قالیباف: استعفا نداده ام / روابط عمومی بورس: استعفا داده است

رزمایش اقتدار 99 نیروی زمینی ارتش پایان یافت

بیابان زایی؛ نتیجه انتقال آب بین حوضه ای

رسانه های آمریکایی: دموکرات ها کنترل مجلس سنا را به دست گرفتند

مهندسین دارای پروانه اشتغال باصلاحیت اجرا

منشی پاره وقت

چرخکار ماهر مانتو (اتو کار )

استخدام در چاپخانه، اپراتور دستگاه، طراح و گرافیست

کارگر ظرفشور جهت فست فود معتبر شرق تهران

علی لاریجانی درگذشت آیت الله سیدمحمدحسن علوی را تسلیت گفت

تمبر یادبود هشتادمین سال تاسیس موزه ایران باستان منتشر شد

مراسم وداع با شهید گرانقدر مرادی نسب

تهدید زودهنگام بایدن از سوی صهیونیست ها درباره برجام

روانچی: دولت جدید آمریکا از شکست های گذشته درس می گیرد؟

منشی مدیر عامل،خانم محجبه

استخدام نیروی آقا در دفتر بازرگانی

سرپرست امور اداری و هماهنگی عملیات اجرایی

استخدام مترجم دورکار در مجموعه ایران تایپیست در چهارمحال و بختیاری

حال و هوای عاشقانه «علی زندوکیلی»/ عکس

بزرگواری: ایران بزرگ به اقتصاددانی همچون رضایی نیاز دارد

لاریجانی: بایدن و چالش های پیش رو

شرط موفقیت در اقتصاد بین الملل از نگاه دژپسند

دولت روحانی در ماههای اخیر نرم افزارهای نظارتی تخلفات بورس را از کار انداخته است!

بزرگواری: کشور به اقتصاددانی همچون رضایی نیاز دارد

دموکرات ها اکثریت سنا را در اختیار گرفتند

کارمند خانم

دعوت به همکاری کمک آشپز ایرانی و فست فودی

استخدام نگهبان در شرکت ملزومات دارویی درنا دارویه در فارس

استخدام داعم نانوایی

کرونای انگلیسی به دیگر مناطق ایران می رسد؟

ضعف سیاست گذاری،پاشنه آشیل صنعت دخانیات/صنعت تضعیف وقاچاق تشدیدشد

حال و هوای عاشقانه «علی زندوکیلی»/ عکس

83 درصد از بودجه 1500 میلیارد تومانی شرکت های دولتی در اختیار 9 شرکت

آخرین نامه دونالد ترامپ به جو بایدن: جو می دانی که من برنده شدم!+ تصویر نامه

با لغو فرمان منع صدور ویزا از سوی بایدن، برای ایرانیان چه اتفاقی رخ خواهد داد؟

استخدام کارمند فروش با حقوق و پاداش در یک شرکت معتبر در تهران

کارشناس فروش حضوری

استخدام طراح فتوشاپ

استخدام مهندس شیمی آقا در شرکت چرم حریر در چرمشهر ورامین

ظریف: ترامپ و پمپئو به زباله دان تاریخ پیوستند

روزنامه ایران مرجع معتبری در حوزه اطلاع رسانی و تبیین گری است

نیازمند دو منشی خانم به صورت پاره وقت

استخدام آرایشگرخانم

نیاز به دستیار در سالن زیبایی

شاگرد کارگاه لوستر سازی

استخدام بازاریاب تلفنی یا حضوری

مشارکت در راه اندازی فروشگاه انلاین

مشاور

روحانی درباره زمان واکنش به ترور فخری زاده: به موقع و مناسب، پاسخ خواهیم داد

روحانی درباره زمان واکنش به ترور فخری زاده: به موقع و مناسب، پاسخ خواهیم داد