مطالب مرتبط:
ایجاد تنها کارگاه وایت برد غرب کشور با دستگاه های کاملا بومی
رشد 6.8 درصدی پروانه ساخت مسکن در کل کشور
زمین لرزه شدید در شمال کشور
جلوه درخشان بسیج در دفاع از کشور، خدمات حیاتی و فعالیت های علمی و معنوی
بارش برف و باران در اکثر نقاط کشور
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 6 آذر 1399 ساعت 07:252020-11-26اقتصادي

ساخت پردیس سینمایی شمال غرب کشور در ارومیه در انتظار تخصیص بودجه است


رییس حوزه هنری آذربایجان غربی گفت:هم اکنون با توجه به تورم و افزایش قیمت مصالح، پیش بینی می شود که پردیس سینمایی ارومیه به عنوان پروژه منحصر به فرد شمال غرب کشور با بیش از 25 میلیارد تومان به پایان برسد.

- گروه استان ها- رییس حوزه هنری آذربایجان غربی گفت:هم اکنون با توجه به تورم و افزایش قیمت مصالح، پیش بینی می شود که پردیس سینمایی ارومیه به عنوان پروژه منحصر به فرد شمال غرب کشور با بیش از 25 میلیارد تومانبه پایان برسد.

- اخبار استانها - "احد هوشمند در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با اشاره به وضعیت سینماهای تحت پوشش حوزه هنری آذربایجان غربی اظهار داشت: وضعیت نامطلوب و مشکلات سینماهای سطح استان، به ویژه رسیدگی به سه سینمای شهر ارومیه جزو مطالبات و برنامه های استانی بوده است.

وی تصریح کرد: در تیرماه سال گذشته و در سمینار مدیران حوزه هنری سراسر کشور به میزبانی ارومیه، رییس سابق حوزه هنری کشور عنوان کرد که به زودی روند بازسازی سینماهای استان در دستور قرار گرفته و این موضوع نیز مورد حمایت استاندار آذربایجان غربی قرار گرفت.

بهره برداری از سینما ایران ارومیه در بهمن سال گذشتهرییس حوزه هنری آذربایجان غربی با اشاره به اینکه بلافاصله پس از پایان این سمینار، بازسازی سینما ایران ارومیه با دو سالن در دستور کار قرار گرفت گفت: این سالن در بهمن سال گذشته به بهره برداری رسید و همزمان با این بازسازی، جلساتی در راستای بازسازی کامل سایر سینماهای ارومیه در فاز نخست آغاز شد.

وی با بیان اینکه پردیس سینما آزادی ارومیه نیز با ظرفیت اولیه 6 سالن و پس از انجام مطالعات نهایی، در هفت سالن مورد کلنگ زنی واقع شد افزود: در این راستا مقرر بود شهریورماه امسال این سینما با اعتبار نزدیک هشت و نیم میلیارد تومان مورد بهره برداری قرار گیرد اما مصادف با شیوع کرونا شد و به همین سبب این پروژه مدتی مسکوت ماند.

دستور استاندار آذربایجان غربی برای تامین اعتبار 7 سالنه کردن سینما آزادیهوشمند با اشاره به اینکه درخواست و پیگیری اعتبارات نیز در این زمینه صورت گرفت بیان کرد: بنابراین استاندار آذربایجان غربی براساس قولی که داده بود، دستور تامین اعتبار آن را از محل سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان داد تا مقدمات و آماده سازی برای تجهیزات و هفت سالنه کردن سینما آزادی ارومیه فراهم شود.

وی افزود: در این رابطه همزمان با دوران کرونا، نقشه کشی ها، نوع مصالح و مقاوم بندی اتفاق افتاد اما متاسفانه با تمام پیگیری هایی که تاکنون از سوی حوزه هنری آذربایجان غربی انجام شد، تاکنون اعتبارات لازم برای پیشرفت کار تخصیص داده نشده است.

درخواست تجهیز سینما آزادی ارومیه از طریق ستاد مرکزی رییس حوزه هنری آذربایجان غربی گفت: در آن زمان درخواست و مطالبات بر این اساس بود که زمین و آماده سازی از سوی استان انجام شده و پس از این مسئله، تجهیز، هزینه های جانبی و نازک کاری از سوی ستاد مرکزی و حوزه هنری با مشارکت بخش سینمایی اداره کل ارشاد انجام شود.

وی با اشاره به اینکه فرماندار ارومیه نیز قول داد که تامین اعتبار از سوی شهرستان ارومیه انجام شود اظهار داشت: اما متاسفانه تاکنون اتفاقی رخ نداده و در دیدار اخیر با معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی مقرر شد که این پروژه را پیگیری کند تا بودجه برای این امر اختصاص یابد.

استاندار آذربایجان غربی بر افزایش سرانه فرهنگی استان تاکید کردهوشمند با بیان اینکه براساس تاکیدات استاندار آذربایجان غربی، باید اقداماتی در راستای افزایش سرانه فرهنگی استان انجام شود تصریح کرد: متاسفانه سرانه فرهنگی آذربایجان غربی از لحاظ تعداد صندلی به نسبت جمعیت بسیار پایین است هر چند که پس از بازسازی سینما ایران این روند بهبود یافت و مردم استان منتظر یک سینمای منحصربه فرد در شمال غرب کشور در شهریور امسال بودند که متاسفانه تا امروز رخ نداده و در صورت تامین اعتبار، ظرف مدت 6 تا هفت ماه این پردیس تحویل مردم می شود.

وی گفت: با وجود دستور تامین اعتبار هشت و نیم میلیارد تومانی استاندار اما این مبلغ اعتباری پاسخگوی این پروژه نخواهد شد اما حوزه هنری آذربایجان غربی مشتاق مشارکت اولیه مسئولان استانی است چون نباید موضوع رسیدگی به وضعیت سینماهای استان مسکوت ماند، بنابراین باید از این فرصت استفاده کرده و اعتبارات لازم برای تجهیز و بازسازی آنها جذب شود چون پیش بینی برای بازسازی سه سینمای ارومیه مبلغ 15 میلیارد تومان بود و قرار شد که چهار میلیارد آن را استان تامین کرده و 11 میلیارد آن از سوی ستاد تامین شود.

مشارکت اندک استان در بازسازی سینما آزادی ارومیه دلگرم کننده بودرییس حوزه هنری آذربایجان غربی با اشاره به اینکه 11 میلیارد تومان از سوی ستاد تامین شده است بیان کرد: همچنین حوزه هنری نزدیک سه میلیارد تومان با مشارکت 450 میلیونی استان در سینما ایران هزینه کرد اما با این حال، این مشارکت های اندک نیز با توجه به سرانه بودجه ای استان دلگرم کننده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه فاز دوم بازسازی سینماهای استان در حال انجام است اظهار داشت: در این راستا سینمای نقده با همکاری بخش خصوصی و رایزنی با شهردار این شهر برای جایگزینی سینما و نقشه کشی آن انجام شده است.

سینمای خوی و ماکو آماده بازسازی هستندهوشمند در ادامه با بیان اینکه سینمای ماکو با مشارکت بخش خصوصی نیز در حال رایزنی های نهایی است افزود: از سوی دیگر در خوی نیز اتفاقاتی در زمینه بازسازی سینمای این شهر در حال رقم خوردن است.

وی با اشاره به اینکه اگر منابع مالی اکتفا نکند، حوزه هنری استان ناچار به فروش برخی دارایی ها برای تامین اعتبار برخی بخش ها می شود تصریح کرد: این در حالی است که حوزه هنری برخلاف میل باطنی خود مجبور به فروش دارایی های خود است.

حوزه هنری آذربایجان غربی به دنبال حفظ سینمای اشنویه استرییس حوزه هنری آذربایجان غربی با اشاره به اینکه سینماهای اشنویه و شاهین دژ قرار بود به فروش برسند گفت: حتی این سینماها به مزایده گزارده شد و منتظر نتیجه نهایی است، هر چند که فرماندار اشنویه درخواست داد که این اتفاق رخ ندهد و بنابراین حوزه هنری در حال رایزنی است که سینمای اشنویه حفظ شود تا مشارکت برای ساخت آن صورت گیرد.

وی افزود: همچنین حوزه هنری استان اعلام آمادگی کرده که هر شهرستان، چه بخش خصوصی و چه دولتی در صورت تامین یک سوم مبلغ بازسازی سینما، عملیات بازسازی و یا احداث آن را آغاز کند.

پس از تعطیلات کرونایی عملیات استحکام سینما آزادی ارومیه آغاز می شودهوشمند بیان کرد: متاسفانه تاکنون هیچ اتفاقی برای سینمای ارومیه و پردیس سینمای آزادی این شهر رخ نداده اما حوزه هنری کار محکم کاری اسکلت آن را آغاز کرده است و با توجه به خریداری مصالح بازسازی، پس از تعطیلات کرونا، عملیات استحکام آن انجام می شود.

وی در ادامه اظهار داشت: پیش بینی حوزه هنری در سال گذشته برای فاز مطالعاتی پردیس سینما آزادی، رقم هشت و نیم میلیارد تومان به منظور بازسازی و تبدیل آن به هفت سالن بود و در این راستا، پیش بینی چهار میلیارد تومانی بودجه از سوی استان کرده بود تا بتواند این کار را در بخش عمرانی به پیش برده و تجهیزات و هزینه ها نیز از طریق ستاد انجام شود.

رییس حوزه هنری آذربایجان غربی افزود: هم اکنون با توجه به تورم و افزایش قیمت مصالح، پیش بینی می شود که پردیس سینمایی با بیش از 25 میلیارد تومان به پایان برسد اما حوزه هنری به کمک چهار و نیم میلیارد تومانی نیز راضی است تا کار پیش رود، چون استان های همجوار آذربایجان غربی مانند کردستان، همدان و آذربایجان شرقی، عملیات بازسازی سینماهای خود را همزمان با این استان آغاز کرده و هم اکنون در حال پایان پروژه های خود هستند و بنابراین از این پس، اعتبارات بیشتری به این استان ها روانه خواهد شد.

گفت وگو از نصیبه نیک زاد قوشچیانتهای پیام/7548/ح
کلید واژه ها: آذربایجان غربی - پردیس سینمایی - حوزه هنری - ارومیه - آذربایجان - رییس حوزه هنری - میلیارد تومان - شمال غرب - غرب کشور - منحصر به فرد - افزایش قیمت - سینمایی - استان - کشور - هنری - حوزه - پردیس - پیش بینی - میلیارد - غربی - افزایش - شمال - تخصیص بودجه - تومان - پروژه - پایان - وضعیت - شهر ارومیه - بینی - قیمت

آخرین اخبار سرویس:
مدلینگ خانم بدون چهره و غیر حضوری

کمک مسئول فنی و اپراتور تزریق پلاستیک

کار با موتور سیکلت

استخدام اپراتور فروش در کانون تبلیغات جغد جوان در شیراز

استخدام رییس کنترل کیفیت در کنسرسیوم دیالیز ایران در البرز

استخدام تایپیست

استخدام بازاریاب تلفنی و حضوری

استخدام تراشکار ماهر، جوشکار co 2 برق، قالبساز و کار گر ساده در تهران

مدیر مارکتینگ

استخدام نیروی کار کاغذ دیواری

استخدام کادر اداری و کارشناس فروش

فروشنده ماهر و مجرب و پر انرژی

استخدام نیروی خدمات جهت حمل بار پسماند خشک

استخدام کارشناس بازرگانی در یک شرکت بازرگانی صادراتی خشکبار در کرمان

استخدام مدیر بازاریابی و فروش نمایندگی (مواد اولیه دارویی)با مزایا در تهران

کار مناسب همه با اینترنت

استخدام کارمند خانم در کافی نت

منشی (نیرو) خانم

استخدام مهماندار

به یک نفر خانم آشنا به نرم افزار هلو نیازمندیم

کارشناس مکانیک ساخت و تولید الکترونیک و برق

نیازمند سرمایه گذار

جذب کارگر ساده اقا و خانم

استخدام بیمه پاسارگاد

همکاری جهت کار در کارگاه تولید زیتون

فروشنده نیمه وقت

استخدام شاگرد نقاش خودرو

مهندس الکترونیک

استخدام بازاریاب یا ویزیتور حرفه ای یا آماتور

کارشناس فروش،منشی و بازاریاب با درآمد

استخدام خانم و آقا

نیازمند کارمند یخچالهای صنعتی

کار غیر حضوری در منزل

استخدام نیروی طراح در شرکت تبلیغات

استخدام کارگر ساده و برقکار

به تعدادی فروشنده خانم به صورت نیمه وقت نیازمندیم

استخدام کارشناس فروش دفتری خانم در کارخانه کیمیا کود بهار در تهران

استخدام کاردرتولیدی

دوره اکسل

3نفر کارشناس بازرگانی، مالی، اداری

هشدار ستاد کرونا درباره اوج گیری مجدد بیماری در تهران

کارشناس شبکه های اجتماعی

جذب مشاور املاک مبتدی خانم و اقا

پذیرش راننده با خودرو

راننده بدون خودرو(متن )

استخدام کارشناس فروش خانم در شرکت حبوبات داریا در قم

استخدام کارشناس فروش (رشته دامپزشکی، دامپروری، علوم دامی) در اصفهان

نیروی کار ماهر و نیمه ماهر

کارگر ساده برای تعویض لامپ

استخدام کارشناس کنترل پروژه در شرکت طرح های زیربنایی و انرژی فرازین در جردن

استخدام کارشناس فروش در آرمان نیک اندیش شبکه هوشمند در خراسان رضوی

اکتشاف سنگ آهن در3 گستره معدنی بزرگ اصفهان

تحلیلی بر علت خاموشی های اخیر؛ از تولید یواشکی رمزارزها تا عقب ماندگی در ارتقای راندمان و اصلاح مصرف

نیاز به کارگر ساده آقا

نیازمند تعدادی زیگزال دوز خانم محل کار نزدیک مترو

کارگر ساده جهت پوشاک

استخدام نیرو

استخدام منشی در شرکت طراحان صنعت پرشیا در تهران

محکومیت 317 میلیاردی یکی از بانیان گرانی لاستیک

جذب همکار بازاریاب در کانون آگهی و تبلیغات کیمیا

کارگر اشنا به کارساختمانی برق

نیازمند نیروی کار در سوپرمارکت

جذب حسابدار تمام وقت آقا در فروشگاه مواد غذایی

بازار یاب حرفه ای وغیر حرفه ای

آسیب های حذف ارز 4200 تومانی

فروشنده موبایل،کافه موبایل

بازاریاب و فروشنده خانم نیمه وقت

استخدام کارشناس مهندسی معکوس و نقشه کشی از تهران جهت کار در خراسان رضوی

استخدام سرپرست فروش زنجیره ای در آذربایجان شرقی

وزیر بهداشت: بخاطر دلار، سخت ترین سال بعد از انقلاب را تجربه کردیم / توانستیم کشور را مدیریت کنیم

کشاورزان در تعیین قیمت گندم مشارکت می کنند

بورس و ارز قربانی تناقض های سیاست گذاری/ آیا ناگفته های ظریف برگ های برنده او است؟ / آخرین مانع تراشی های ترامپ در مسیربایدن

استخدام فروشنده خانم تمام وقت

نظافت چی خانم نیازمندیم.شرایط

استخدام نیروی بخش کارگزینی

به یک کمک حسابدار ترجیحا ساکن بلوار توس نیازمندیم

نیروی قالب بند مجرب نیازمندیم

استخدام تراشکار و نیروی خدماتی در صنایع الکترو موتور ایران در گیلان

کارگر نیمه ماهر نجاری

کارگران امسال چقدر عیدی می گیرند؟

تهاتر و معاوضه ملک دُبی با مسکن در تهران!| دام مسکن های باد کرده «داماک » برای بیت کوین های ایرانی ها + تصویر

استخدام یک منشی و یک دستیار پزشک مرکز زیبایی

جذب نیروی اسکین کر خیابان خاقانی

استخدام کارشناس اجرایی

استخدام مهندس مکانیک و مهندس برق

استخدام فروشنده قنادی

استخدارم درکارخانه تولید قطعات ایران خودرو

حسابدار آشنا با سپیدار سیستم

استخدام و اموزش تکنسین کاشت مو طبیعی

استخدام کارشناس برنامه ریزی و کنترل پروژه در شرکت ملی ساختمان در هرمزگان

استخدام نیروی خدماتی در شرکت صنایع الکترو موتور ایران در گیلان

استخدام بازاریاب مویرگی با حقوق ثابت و پورسانت در شرکت ronix در مشهد

آموزش رفع اشکال ناخن

صدور مجوز واردات خودرو برای جانبازان و خانواده شهدا تکذیب شد

مشاور فروش

استخدام شرکت کالاگستر مهرداد

استخدام مشاور املاک مبتدی (حرفه ای)

راننده با خودرو وبدون خودرو جهت همکاری با ارگان های دولتی

بازاریاب آرایشی و بهداشتی

استخدام کارگرساده در کارخانه مواد پروتیینی(کلوچه)

ساخت پردیس سینمایی شمال غرب کشور در ارومیه در انتظار تخصیص بودجه است

ساخت پردیس سینمایی شمال غرب کشور در ارومیه در انتظار تخصیص بودجه است