مطالب مرتبط:
«شب های مافیا» رکورد سریال های اینترنتی را زد
این که خواب بود!
چله عزت|داستانی خنده دار از آموزش رزمندگان در دفاع مقدس/ «شستی» که «هفتاد» شده بود!
-37 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 5 آذر 1399 ساعت 20:402020-11-25ورزشي

او گروگان مافیا بود!


دیگو آرماندو مارادونا اسطوره فوتبال جهان و آرژانتین به دلیل ایست قلبی درگذشت.

- " به مناسبت درگذشت اسطوره فوتبال جهان یادداشت "او گروگان مافیا بود" را بازنشر کرد.

مهدی طاهرخانی: ذهن تاریخ در بیشتر مواقع آنهایی را برجسته تر به یاد می آورد که اولین ها بودند، چه یوری گارگارین که نخستین انسانی بود که وارد فضا شد چه نیل آرمسترانگ که به عنوان اولین انسان پا به روی ماه گذاشت.

تاریخ معمولا برای اولین هاست و آنان هستند که همچون فاتحان در ذهنش می مانند اما مارادونا چه بود و چه کرد که اینچنین پر رنگ تر از هر ورزشکاری(فراتر از فوتبال) یاد و نامش در قرن بیستم بر اذهان خالکوبی شد؟ اگر قرار باشد از ابتدای پیدایش ورزش حرفه ای( از ابتدای قرن بیستم) تا امروز دو سه نام را انتخاب کنیم بدون شک مارادونا یکی از آن چند نفر است.

پر بیراه نیست حتی اگر او را انسان شماره یک ورزش بدانیم.

نامی آنقدر بلند آوازه و معروف که هرگاه فیلمسازی سراغ ساخت مستندش رفت از هیچ اسمی استفاده نکرد جز همان دیه گو مارادونا.

ابر قهرمانی از جنس توده و زاده فقر مطلق که در اوج جنگ سرد به عنوان یک حاشیه نشین از پست ترین منطقه بوینس آیرس نامش را مطرح کرد و سپس تبدیل به بزرگترین نام عصر خویش شد.

فوتبالیستی که خودش را میراث دار هم وطنش چگوارا می دانست و با تتوی چهره "چه" روی بازویش ادای دینی تمام قد به بزرگترین چریک چپ تاریخ کرد.

اظهارات همیشه ضد امپریالیستی او در نقد نظام سرمایه داری در صورتی مطرح می شد که خودش در اواسط و اواخر دهه هشتاد میلادی بزرگترین کالای همان نظام بود.

همین جمع اضداد از مارادونا ویژه ترین چهره تاریخ فوتبال و ورزش را ترسیم کرد.

تا پیش از این، فیلم مستند امیر کاستاریکا در مورد این افسانه زنده، مشهورترین فیلمی بود که همه را با زوایای تاریک زندگی او آشنا کرد.

اما سال 2019 "آصف کاپادیا" با ساخت مستندی جدید، نورافکن قوی تری را به زوایای پنهان زندگی او تاباند.

مهمترین ویژگی مستند "کاپادیای بریتانیایی"، دسترسی به تصاویر و فیلم هایی است که شاید برای نخستین بار مشتاقان مارادونا آنها را ببینند.

مستند آصف را باید از جهاتی ویژه و متمایز دانست چون برای اولین بار به صورت صریح از رابطه مافیای قوی شهر ناپل با مارادونا پرده برداشت و در این فیلم حتی تماس های شنود شده تلفن خانه اش در ناپل که توسط پلیس ایتالیا ضبط شده بود پخش شد.

تفاوت مستند کاپادیا با فیلم کاستاریکا در مستند کاستاریکا، این فیلسماز مولف و صاحب سبک منطقه بالکان، سعی داشت کوکایین را بزرگترین عامل تباهی مارادونا معرفی کند.

تا جایی که در مهمترین و تاثیرگذارترین بخش آن مستند، مارادونا وقتی رو به روی امیر نشست با چهره ای نادم و بغضی که حتی سعی در خوردنش هم نداشت صریحا به کوکایین اشاره کرد و گفت: اگر این گرد سفید نبود من بازیکن بسیار بهتری می شدم! همین جمله تن عاشقان دن دیگو را لرزاند.

لعنتی مگر بهتر از آن دیگر قرار بود چه شود؟ این گرد سفید چه با افسانه مستطیل سبز کرد؟ جواب این سوال را می بایست در مستند جدید کاپادیا یافت.

فیلمساز بریتانیایی بی آنکه قصد قدیس سازی و تاباندن نور به منظور زیباتر کردن چهره سوژه داشته باشد، عامدانه زاویه پرژکتور را بر قسمت های تاریک زندگی او تنظیم کرد تا از خود دیگو این حرف را به گوش مخاطب برساند؛ من قدیس نبودم .

مارادونا که در حال اعتراف به اشتباهاتش در ناپل بود، صریحا گفت: من عاشق کلودیا(مادر دو دخترش) بودم اما هرگز قدیس نبودم.

زنان زیبا و فراوانی اطراف من بودند.

زنان بسیار زیاد دیگو همانند مستند قبل که ابایی از اعتراف به اشتباهاتش نداشت این بار هم همان حرف ها را تکرار کرد.

از مسیری که اشتباه انتخاب کرد و از اتفاقاتی که خودش می توانست از بروز و ظهور آنها جلوگیری کند.

آنچه بالاتر از کوکایین و رابطه مخفیانه یا حتی لو رفته اش با زنان مختلف، مقصر اصلی این سقوط معرفی شد تنها یک چیز بود؛ رابطه با مافیای شهر ناپل.

در مستند کاپادیا بر خلاف ساخته قبلی کاستاریکا، فیلمساز مستقیم به عامل اصلی می پردازد؛ مافیای شهر ناپل.

گروه .

که دسترسی نامحدودی به همه فسادهای سازمان یافته شهر داشتند، یک مصونیت آهنین اطراف مهمترین فوتبالیست جهان و همچنین ستاره بی بدیل تیم شان پدید آوردند.

در این مستند ، کارگردان عکس ها و فیلم های مختلف را به تصویر می کشد تا نشان می دهد دیگو چگونه کنار خانواده جولیانو (تبهکاران جرم های سازمان یافته) در جشن های گوناگون حضور دارد.

مافیا و کوکایین در خدمت ستاره آیا برای نخستین بار مارادونا در شهر ناپل با قاتلش( کوکایین) آشنا شد؟ در این مستند جواب را او صریحا می دهد: نه! قبل از این در بارسلون در یک کلوپ شبانه، کک را تجربه کرده بودم از آنجایی که فیلمساز سعی داشت بخش های ورزشی را زیر سایه موارد حاشیه ای ببرد، دیگر فرصت نشد تا به این موضوع مهم بپردازد که چرا مارادونا در بارسلون درگیر کوکایین نشد؟ اما جواب آن چندان سخت نیست.

اگرچه آن سال ها سری آ بالاتر از لالیگا و دیگر لیگ ها، بهترین لیگ جهان بود اما ساختار باشگاه بارسلونا بر خلاف ناپولی آن روز و حتی ناپولی امروز به گونه دیگری تعریف شده بود.

در بارسلون مراقبت های بیشتری از ستاره ها می شد و مضاف بر آن، تیمی که یک دهه بعد بابی رابسون فقید آن را ارتش کشور کاتالونیا نامید، هرگز در سیطره مافیا و دیگر گروه های سازمان یافته تبهکاری نبود.

به عنوان مثال اگر مارادونا قصد داشت در سال 1984 در شهر بارسلون، بدون آنکه رسانه ها متوجه شوند هفته ای 4 روز کوکایین تهیه کند، تقریبا غیر ممکن بود و مهمتر از آن به احتمال فراوان باشگاه بارسا با سازمان های تبهکار دست به یکی نمی کرد که آزمایشات دوپینگ بازیکنش را فرد دیگری انجام دهد.

در مستند به صراحت می شنویم که مارادونا می گوید به گونه ای از زندان بارسلونا فرار کردم.

او یک آزادی بی حد و مرز می خواست که تمام و کمال مافیا در شهر جنوبی ناپل در اختیارش گذاشت.

کوکایین کلید در ورودی ساختمان مخوفی بود که مافیا در دستان دیگو گذاشت.

او در این مستند به روشنی می گوید از یکشنبه تا چهارشنبه روی کک بودم؛ سپس دوره پاکسازی بدن تا شنبه روز مسابقه.

البته آنچه در این فیلم به آن اشاره جامعی نشد و به صورت گذرا از آن عبور کرد، داستان آزمایشات دوپینگی بود که در همان برهه در سری آ به صورت سفت و سخت انجام می شد.

از آنجایی که اعتیاد مارادونا بیشتر از قبل شده بود، با هماهنگی صورت گرفته گروه تبهکاری افراد دیگری به جای مارادونا تست ادرار می دادند.

از این رو هرگز در دهه هشتاد میلادی، هیچگاه هیچ آزمایشی از او مثبت از آب در نیامد در صورتی که به اعتراف خودش آن موقع تمام قد آلوده این گرد سپید بود.

مافیا یا فیفا؟ خط روایی مستند وقتی به جام جهانی 90 که می رسد، تیر خلاص را شلیک می کند.

مارادونا مصونیت آهنینش را از دست داد چرا که در جام جهانی برابر ایتالیا پیروز شد.

مستندساز قصه سقوط را از اینجا به بعد با تصاویر آرشیوی بکر به تصویر می کشد.

شنود تلفن خانه مارادونا در ناپل توسط پلیس.

بحث در مورد کوکایین و زن های روسپی.

دستگیری های وسیع و برداشتن دست مافیا از پشت سر دیه گو.

اولین محرومیت به واسطه کوکایین و در ادامه قصه ای که کم و بیش فوتبالی ها از آن آگاه هستند.

دیگر تست های دوپینگ واقعی بود.

با آنکه عاشقان مارادونا همه آن سال ها و حتی بعضا تا امروز اصرار دارند تا فیفا و شخص "هاوه لانژ" برزیلی را عامل سقوط قهرمان شان بدانند، در این مستند به خوبی نشان داده می شود که اگر فیفا و فوتبال نگاه سخت گیرانه امروز را آن روزها داشتند، شاید مارادونا خیلی پیش تر از سال 1991 داستان اعتیادش به کوکایین و همچنین رابطه با مافیای ناپل افشا می شد و محرومیت های چند ساله گریبانش را می گرفت.

نقش خانواده در سقوط دیگو این مستند همانند هر قصه حماسی دیگری که می خواهد قصه صعود قهرمانش را تعریف کند با فلش بک به دوره کودکی مارادونا و زندگی به غایت فقیرانه اش کلید می خورد.

مستند کاپادیا نشان می دهد چگونه دیه گو با اولین قرارداد نسبتا حرفه ای خود در 15 سالگی خانواده اش را به آپارتمانی آبرومند می برد.

خودش در فیلم می گوید همیشه آرزویش تهیه خانه ای برای خانواده اش بود.

او با استعدادش، همه اعضای خانواده را به دندان کشید و هر چه بالاتر رفت آنها را نیز با خود بالا برد.

به زندگی آنها در بارسلون اشاره نمی شود اما وقتی پای ناپل به وسط می آید و قرار است قصه اولین اشتباه بزرگ او گفته شود، کاپادیا در مستندش دختری را نشان می دهد که می گوید: دوست خواهر دیگو بودم و خانه مان نزدیک آنها بود همیشه پیش انها بودم و خودم می دانم چه چیزی بین مان بود برای همین وقتی متوجه شدم باردارم چندان تعجب نکردم .

نخستین فرزند مارادونا که پسر هم بود توسط این دختر به دنیا آمد.

فیلمساز شاید به گونه ای زیرپوستی در حال انتقال این پیام است که خانواده دیگو در کنارش بود و خیلی از مسائل را می دید اما گویی برایشان هیچ اهمیتی نداشت و تنها با خوشحال بودن دیه گو و رفاه خانواده، آنها هم راضی بودند.

در قسمت دیگری از مستند نشان داده می شود که هنگام برگزاری جام جهانی 1986 مکزیک که نقطه عطف زندگی فوتبالی دیه گو است، دوست خواهر او، بچه ای را آبستن است که پدرش دیگو است.

به اعتراف خودش در آن برهه برای او این موضوع، خالی از اهمیت بود اما وقتی پدر مارادونا در مستند نشان داده می شود، گویا کارگردان می خواهد بگوید پدر کاپیتان تیم به عنوان کمک آشپز یا هر فرد دیگری اجازه حضور در اردوی تیم ملی را داشت تا از نزدیک مراقب روحیه پسرش به واسطه آن جریان ناپل باشد.

کارگردان ملاحظه دیگو را کرد؟ کاپادیا با نشان دادن بخش دیگری از رابطه مارادونا و خانواده اش نشان می دهد که آنها همچنان نزدیک به هم هستند.

جایی که در یک مصاحبه تلویزیونی بعد از قهرمانی آرژانتین در جام جهانی 86، مادر او در کنارش نشسته و می گوید: می خواهم پسرم را به خانه ببرم و با تغذیه خوب از او نگهداری کنم.

مصاحبه ای که نشان از وابستگی و انسجام خانواده ولو در ظاهر دارد اما متاسفانه در ناپل و در حد فاصل سالهای 86 تا 90 که دوره اوج اوست هم از لحاظ فوتبالی و از حیث فساد در مواد مخدر و همچنین انحطاط شدید اخلاقی، به جز کلودیا (همسرش) هیچ خبری از پدرو مادر و خواهران دیه گو در این مستند نیست.

خانواده ای که اگر کمی تا قسمتی شبیه خانواده امروز مسی بودند شاید دیگوی افسانه ای هرگز آنگونه اسیر مافیا و بعد از آن گرد سفید و مسائل غیر اخلاقی نمی شد.

شاید کاپادیا آنچه لازم بود را به صورت کد و کوتاه نمایش داد تا بیننده با هوش خودش متوجه شود آن حفاظتی که مادرش در مصاحبه وعده اش را داده بود از سوی آنها هرگز به هر دلیلی محقق نشد.

طبیعتا فیلمساز متوجه تعصب دیگو به خانواده اش است از این رو شاید عامدانه از بی توجهی عجیب آنها عبور کرد اما انفعال خانواده دیگو که در آن سال ها که دوره قبل از سی سالگی اش بود، کاملا مشخص است.

آخرین سکانس فیلم که بعد از تیراژ پایانی به نمایش در آمد، در آغوش کشیدن دیگو و پسر جوانی که مادرش (همان دوست خواهر دیگو) در سال 1986 او را در ناپل به دنیا آورد اما مارادونا 30 سال تمام منکر این شد که پدر این پسر است.

اما در آخرین سکانس مستند ،تصاویری که برای سال 2016 بوده نمایش داده می شود؛ به هم رسیدن پسری که سی سال معروف ترین پدر جهان را داشت اما با وجود اینکه همه ناپل قصه اش را می دانستند، هرگز از سوی پدر پذیرفته نشد! یوهان کرایف که سال های پایانی زندگی اش را با سرطان دست و پنجه نرم کرد، در جمله ای ماندگار علیه دخانیات گفت؛ فوتبال به من همه چیز داد و سیگار همه آنها را گرفت.

پیش از دیدن مستند "آصف کاپادیا" فکر می کردم اگر قرار بود روزی مارادونا مانند کرایف فقید اعتراف کند، به جای سیگار از کوکایین نام می برد اما کاپادیا نشان داد مافیا بود که همه چیز را از افسانه ما گرفت.

مستند دیگو مارادونا محصول 2019 آمریکا کارگردان : Asif Kapadia بازیگران : Diego Armando Maradona, Pele, Claudia Villafane, Dalma Maradona خلاصه داستان : فوتبالیست مشهور دیگو آرماندو مارادونا برای باشگاه فوتبال ناپولی در بین دهه هشتاد بازی می کرد را به تصویر می کشد و… دوبله شده همراه با گزارش عادل فردوسی پور لینک دانلود: 1080pکیفیت s7.

dlrozane.

com/dlroozane/98/09/Diego.

Maradona.

2019.

1080p.

BluRay.

Farsi.

Dubbed.

mkv
کلید واژه ها: اسطوره فوتبال جهان - اسطوره فوتبال - مارادونا - فوتبال جهان - دیگو آرماندو مارادونا - فوتبال - انسان - اولین - ورزش - اسطوره - گروگان - درگذشت - مافیا - تاریخ - ایست قلبی - گارگارین - آرژانتین - جهان - شماره یک - خالکوبی - یادداشت - نخستین - انتخاب - مناسبت - یکی از - شماره - معروف - امروز - قرار - حرفه

آخرین اخبار سرویس:
ماجرای محمد بلبلی و استقلال و CAS به کجا رسید

توافق یک و نیم ساله استقلال با ستاره ذوب آهن

هشدار پیشکسوت استقلال به محمود فکری در خصوص هروویه میلیچ

استرس کادر فنی پرسپولیس امروز بیشتر می شود؟

مهدی عبدی تنها نامزد ایرانی در جمع بهترین مهاجمان لیگ قهرمانان آسیا + لینک نظرسنجی

نیکبخت: وقتی در پرسپولیس بودم دربی را عقب انداختند تا محرومیتم رفع شود

یحیی گل محمدی دنبال اولین برد خارج از خانه با پرسپولیس

آیا می توانید مربی یا مرشد همسالان خود باشید؟

اوضاع را کنترل نمی کردیم در بازی با پرسپولیس اتفاقات بدتری رخ می داد

لیگ NBA| یوتا و دنور مقابل حریفان پیروز شدند

یحیی به دنبال اولین برد خارج از خانه با پرسپولیس

ولی نژاد: مدال طلای المپیک را به پدرم تقدیم می کنم

شیخ دیاباته ، چهارمین گلزن خارجی استقلال در دو فصل

مهاجم جوان پرسپولیس نامزد بهترین مهاجم آسیا

کنایه پیشکسوت استقلال به مدافعان تیم/ این طرز دفاع کردن 7 میلیارد نمی ارزد!

سپاهان برنامه ای برای جذب ترابی ندارد

لیگ NBA| یوتا و دنور مقابل حریفان پیروز شدند

مطبوعات اسپانیا| مسی جانشین ام باپه در پاریس؛ ستاره زیدان خواهان جدایی

فقر گل و افزایش نتایج کم گل در لیگ برتر/ صفر-صفر تکراری ترین نتیجه

زاهدی فر چرا عذر خواهی کرد؟

لمپارد: نمی توانم روی آینده ام در چلسی کنترلی داشته باشم/ لسترسیتی بهتر از ما بود

این طرز دفاع کردن 7 میلیارد نمی ارزد!

برنامه انجمن والیبال نشسته برای استفاده از ویدئوچک در مسابقات لیگ

ترابی در تیم قطری می ماند؟

لیگ برتر بسکتبال بانوان|رقابت سرنوشت ساز نارسینا و مهرام تهران

سرنوشت ورزشکارانی که مهاجرت کرده اند به کجا رسید؟/آرزوهای دست نیافتنی

مهدی عبدی نامزد بهترین مهاجم لیگ قهرمانان آسیا

عبدی نامزد بهترین مهاجم لیگ قهرمانان آسیا شد

طرح های پیشنهادی سمن های جوانان در گیلان حمایت می شوند

صندلی در ارایشگاه زنانه اجاره داده میشود

کارگر ساده یا نیمه ماهر جهت کار در جگرکی

هفته بیست و پنجم لیگ بلژیک| شکست شارلروا با حضور ایرانی ها مقابل اندرلخت

نمی توانم از رویکرد بازیکنانم انتقاد کنم

باشگاه الدحیل: هنوز انتقال المساکنی قطعی نیست

کامرانی فر: داوران بزرگ هم در جام جهانی عذرخواهی کردند/ این حرکت زاهدی فر از روی متانت بود

دعوت رسمی بلغارستان از تیم های کشتی ایران

مهاجم جوان پرسپولیس نامزد بهترین مهاجم لیگ آسیا

یک پرسپولیسی، نامزد بهترین مهاجم لیگ قهرمانان آسیا

کامرانی فر: داوران بزرگ هم در جام جهانی عذرخواهی کردند/ این حرکت زاهدی فر از روی متانت بود

شاهرخی:فوتبال یک مدیر قوی و فوتبالی می خواهد که شرایط را دگرگون کند/ فراموش نمی کنیم چگونه بعضی ها پاس را نابود کردند

حمله اسطوره فوتبال پرتغال به طارمی و جریمه نقدی مهاجم ایران

دعوت رسمی فدراسیون کشتی بلغارستان از تیم های ایران

شیخ دیاباته به رکورد جانواریو، ساموئل و میلیچ رسید

نشست هم اندیشی کمیته های انستیتو کشتی برگزار شد

بیدار باش به تیم های فوتبال ایران/ با این وضع معجزه ای در کار نخواهد بود!

شیخ دیاباته به رکورد جانواریو، ساموئل و میلیچ رسید

آغاز اردوی شمشیربازی بانوان بعد از برگزاری هفته اول لیگ

هافبک ذوب آهن با استقلال توافق کرد

پورتو بدون طارمی از صعود به فینال بازماند

دست یحیی در پوست گردو؛ مصدومیت سید جال و کنعانی زادگان

قول فکری به استقلالی ها درباره دیاباته

لیست رقیب ایران برای بازی کویت اعلام شد+عکس

نجاتی: شرط بندی در والیبال، امسال کمتر شده است

جشن تولد مدافع استقلال در تمرین / فیلم

حمله اسطوره فوتبال پرتغال به طارمی و جریمه نقدی مهاجم ایران

لیست رقیب ایران برای بازی کویت اعلام شد+عکس

دلایل ضعیف شدن تیم رئال مادرید

ولی نژاد: مدال طلای المپیک را به پدرم تقدیم می کنم

بر کناری 12 عضو تیم حفاظت گارد ملی

استرس کادر فنی پرسپولیس امروز بیشتر می شود؟

ترزیچ:تا دقیقه 70 موقعیت گلزنی داشتیم/لورکوزن بسیار خوب کارکرد

مهاجم جوان پرسپولیس نامزد بهترین مهاجم لیگ قهرمانان آسیا 2020

مشکلات ورزشی قم از نگاه سفیران جوان محله/ شهرک فاطمیه از حداقل امکانات محروم است

لمپارد: برخی از بازیکنان چلسی آن طور که باید بازی نمی کنند

برنامه انجمن والیبال نشسته برای استفاده از «ویدئو چک» در مسابقات لیگ

قول فکری به استقلالی ها درباره دیاباته

تلاش هراز برای رقابت در صدر جدول لیگ برتر والیبال

ضرورت ایجاد قانونی برای حمایت از شرکت های خلاق

علی دایی: احتمالا سرمربی اورتون می شوم

مدعیان تکلیف قهرمان را مشخص می کنند

ادامه رسیدگی به لایحه شورا های حل اختلاف

مهدی عبدی تنها نامزد ایرانی در جمع بهترین مهاجمان لیگ قهرمانان آسیا + لینک نظرسنجی

دیاباته چطور خودش را به ترکیب اصلی تحمیل می کند؟

نیکبخت: وقتی در پرسپولیس بودم دربی را عقب انداختند تا محرومیتم رفع شود/ مهدی هاشمی نسب حقایق را گفت ولی عده ای خودشان را به نشیندن می زنند

لمپارد: آینده من از کنترلم خارج است

نایب رییس بازی های المپیک لندن: بعید است المپیک توکیو برگزار شود

نشانه ها می گوید علی دایی قصد دارد از ایران مهاجرت کند

یحیی گل محمدی دنبال اولین برد خارج از خانه با پرسپولیس

زین العابدینی: کار سختی برابر قدرت ‎های لیگ داریم

این طرز دفاع کردن 7 میلیارد نمی ارزد!

نایب رییس بازی های المپیک لندن: بعید است المپیک توکیو برگزار شود

لیگ NBA| یوتا و دنور مقابل حریفان پیروز شدند

چهارمین برد 100 تایی شیمیدر قم در لیگ برتر بسکتبال

خورشت ماست پیش غذای اصیل ایرانی

تغییر در روش برگزاری لیگ قهرمانان آسیا

مهدی عبدی نامزد بهترین مهاجم لیگ قهرمانان آسیا 2020 شد + لینک نظرسنجی

مصاف یک تیم عربی با بایرن مونیخ !!

واکنش به کلیپ جنجالی رونمایی از لباس زنان پاورلیفتینگ کار

مدعیان تکلیف قهرمان را مشخص می کنند

ملی پوش کانوی ایران: تعویق کسب سهمیه به نفع ماست/فراموش نکنیم نفر اول آسیا به المپیک می رود

اعلام زمان قرعه کشی فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا/ تغییر در برگزاری و میزبانی

اسامی برندگان مسابقات شطرنج آنلاین ویژه ایثارگران اعلام شد

فدراسیون کشتی بلغارستان از کشتی گیران ایرانی دعوت کرد

تغییر در روش برگزاری لیگ قهرمانان آسیا

ترابی در تیم قطری می ماند؟

اعلام زمان قرعه کشی فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا

ملی پوش کانوی ایران: تعویق کسب سهمیه به نفع ماست/فراموش نکنیم نفر اول آسیا به المپیک می رود

تمجید سرمربی برنتفورد از قدوس ؛ سامان بهتر و بهتر می شود

سرمربی ترابزون: مصدومیت مانع حضور حسینی مقابل قونیه اسپور شد

لمپارد:گامی به عقب برداشتیم/چلسی درس بزرگی گرفت

او گروگان مافیا بود!

او گروگان مافیا بود!