مطالب مرتبط:
کاهش راندمان مراکز تماس اپراتورهای اینترنت در دوران کرونا/ کاربران چقدر پشت خط اپراتورها می مانند
کاهش راندمان مراکز تماس اپراتورهای اینترنت در دوران کرونا
کاهش راندمان مراکز تماس اپراتورهای اینترنت در دوران کرونا
وضعیت کرونا در قم هنوز بسیار شکننده و هشدار دهنده است
انتقاد شدید زالی از تردد افراد کرونا مثبت در سطح شهر ها
-184 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 5 آذر 1399 ساعت 17:402020-11-25فناوري

انتقاد کاربران از راندمان پاسخگویی اپراتورهای ارائه دهنده اینترنت در اوضاع کرونا


رسانه کلیک  با توجه به شیوع دوباره ویروس کرونا و افزایش استفاده مردم از خدمات اینترنتی، برخی از کاربران از عملکرد مراکز تماس و پاسخگویی اپراتورهای ارائه دهنده خدمات اینترنت انتقاد کردند.

- رسانه کلیک"  با توجه به شیوع دوباره ویروس کرونا و افزایش استفاده مردم از خدمات اینترنتی، برخی از کاربران از عملکرد مراکز تماس و پاسخگویی اپراتورهای ارائه دهنده خدمات اینترنت انتقاد کردند.

کاربران این سرویس ها می گویند که بابت اعلام مشکل خدمات اینترنت خود و نیز دریافت پاسخ از سوی کارشناسان پاسخگوی مراکز تماس، به ناچار دقایق زیادی را در صف انتظار، منتظر پاسخگویی اپراتور صرف می کنند و در موارد متعددی نیز یا با قطع ارتباط بدون دریافت نتیجه قابل قبول مواجه می شوند و یا ترجیح می دهند این ارتباط را به دلیل افزایش میزان زمان انتظار، قطع کنند.

به نقل از خبرگزای مهر، پیمان قره داغی مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف کننده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گفتگویی، در خصوص دلایل وضعیت نابسامان مراکز تماس و پاسخگویی به مشترکان اینترنت و اقدامات رگولاتوری برای حل این مشکل توضیح می دهد.

افزایش 10 درصدی شمار مشترکان ارتباطات در کل کشور وی با ارائه گزارشی از مقایسه وضعیت 6 ماهه اول سال 99 در مقایسه با مدت مشابه سال 98 در زمینه استفاده از اینترنت در کشور گفت: وضعیت حاکم بر کشور به دلیل شیوع بیماری کرونا، باعث مجازی شدن بسیاری از کسب و کارها، آموزش در دانشگاهها و مدارس شده و این تغییر رویکرد در اعداد و ارقام مربوط به وضعیت استفاده از ICT در کشور قابل مشاهده است.

قره داغی با اشاره به گزارش سایت قطره و به نقل ازهای هر سه ماه یکبار رگولاتوری در خصوص مشترکان فعال در حوزه هایی چون اینترنت، تلفن همراه و ثابت گفت: تعداد کل مشترکان کشور در حوزه ارتباطات (تلفن ثابت و همراه و اینترنت پهن باند ثابت و همراه) در سال 98 در پایان شهریورماه، 217 میلیون و 568 هزار نفر بود اما امسال در 6 ماه اول سال 99 به بالغ بر 240 میلیون و 365 هزار مشترک رسیده است.

 وی با بیان اینکه این آمار از افزایش 10 درصدی تعداد مشترکان بخش ICT حکایت دارد که بخش اعظم آن نیز در حوزه تلفن همراه اتفاق افتاده است، ادامه داد: به بیان دیگر حدود 7 درصد از این افزایش مربوط به افزایش تعداد مشترکان حوزه تلفن همراه است؛ به نحوی که در حوزه تلفن همراه از 116 میلیون مشترک فعال در سال 98 به 125 میلیون مشترک در 6 ماهه نخست امسال رسیده ایم.

این مقام مسئول در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اضافه کرد: این افزایش در سایر بخش ها نیز مشاهده شده است.

برای مثال در حوزه اینترنت  TD-LTE تعداد مشترکان نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته حدود 20 درصد افزایش یافته است.

تمامی این افزایش قابل ملاحظه در میزان استفاده کاربران، به دلیل شیوع بیماری کرونا و ضرورت استفاده از آموزش مجازی و دریافت خدمات آنلاین بوده است.

قره داغی با اشاره به روند رو به نزول استفاده از خدمات اینترنت ثابت و TD-LTE در سالهای گذشته در کشور، گفت: اما با توجه به شیوع بیماری کرونا و لزوم استفاده از آموزش مجازی و رونق کسب و کارهای آنلاین، تعداد مشترکان اینترنت ثابت به صورت قابل توجهی افزایش یافت و هم اکنون شاهد آن هستیم که افراد بیشتری از خدمات آموزش مجازی استفاده و از طریق اینترنت ثابت نسبت به دریافت اقدام کرده اند.

تماس با مراکز پشتیبانی اپراتورها 40 درصد افزایش یافتمدیرکل حفاظت از حقوق مصرف کننده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ادامه داد: نکته دیگر این است که سال گذشته تعداد تماس های ورودی به مراکز تماس و پاسخگویی اپراتورهای ارائه دهنده خدمات اینترنت حدود 29 میلیون تماس بوده است که تا پایان مهرماه 99 به 48 میلیون تماس افزایش یافته است.

این آمار نشان می دهد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، میزان تماس با مراکز تماس اپراتورها با افزایش حدود 40 درصدی مواجه بوده است.

وی با تاکید بر اینکه عملکرد مراکز تماس و پاسخگویی اپراتورهای ارائه دهنده اینترنت به صورت مستمر و از دو روش دسترسی برخط و حضوری، توسط رگولاتوری پایش می شود، گفت: در صورتی که مشکلی در شاخص های عملکردی این مراکز وجود داشته باشد با برگزاری جلسات با اپراتورها، موضوع تذکر داده شده و حتی در مواردی با صدور اخطار اعمال مقررات صورت می گیرد.

 معیار مدت زمان 60 ثانیه برای انتظار پاسخگوییقره داغی با اشاره به تعیین استانداردی برای مدت زمان انتطار در اتصال به مراکز تماس و پاسخگویی اپراتورها مطابق با استانداردهای جهانی، تاکید کرد: انتظار ما این است که حدود 80 درصد تماس هایی که از سوی مشترکان به مقصد مراکز تماس و پاسخگویی اپراتورها انجام می شود، در 60 ثانیه پاسخگویی شود.

البته این عدد مدت زمان انتظار، آستانه سفت و سختی است که از اپراتورها توقع داریم.

چرا که برخی از کشورها عدد 90 ثانیه و حتی برخی نیز عدد 120 ثانیه را به عنوان آستانه شاخص فوق در نظر گرفته اند.

وی گفت: گزارش آنلاین رگولاتوری از پایش مراکز تماس و پاسخگویی اپراتورهای ارائه دهنده اینترنت ، نشان می دهد که در سال گذشته مدت زمان انتظار مشترکان برای برقراری ارتباط با مراکز تماس به طور متوسط، مطلوب تر از سال جاری و در حدود 52 ثانیه بود.

که این رقم در 6 ماه اول امسال به 73 ثانیه رسیده است.

کاهش 30 درصدی راندمان مراکز تماس مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف کننده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ادامه داد: این ارقام نشان می دهد که مدت زمان انتظار مشترکین برای اتصال به کارشناسان مراکز تماس و پاسخگویی اپراتورها، نسبت به سال گذشته حدود 30 درصد افزایش یافته که در مهرماه این عدد بهتر شده است.

البته باید به میزان افزایش 40 درصدی تماس های ورودی به این مراکز نیز توجه داشت.

 وی افزود: برآوردهای ما نشان می دهد که در سال گذشته به طور متوسط 84 درصد تماس ها به مقصد مراکز تماس و پاسخگویی اپراتورها، در کمتر از 60 ثانیه پاسخ داده شده است.

البته ممکن است کاربری در زمان پیک ترافیک اپراتورها با مراکز تماس و پاسخگویی اپراتورها ارتباط برقرار کند و حتی 10 دقیقه پشت خط بماند و یا در ساعت کم ترافیک با اولین تماس، متصل شود.

ما میانگین این دو را در نظر گرفته ایم.

 قره داغی ادامه داد: در 6 ماهه نخست امسال، وضعیت سطح سرویس بر مبنای درصد موفقیت تماس ها به حدود 79.

2  درصد رسیده است که به این معنی است که بیش از 79 درصد تماس ها، در کمتر از 60 ثانیه متصل و پاسخگویی شده است.

این مقام مسئول در رگولاتوری به یکی دیگر از شاخص های مهم در مراکز تماس و پاسخگویی که مدت زمان پاسخگویی است و به استاندارد مدت زمان پاسخگویی پس از اتصال اولیه، اشاره کرد و گفت: استانداردی که در این زمینه تعریف شده به طور میانگین، حدود 50 تا 300 ثانیه است که سال گذشته به طور متوسط، مدت زمان پاسخگویی و توضیحات کارشناسان مراکز تماس به مشترکین در حدود 163 ثانیه برآورد شد.

 امسال اما این رقم با توجه به افزایش تماس ها ، بیشتر شده و به طور متوسط به 170 ثانیه رسیده است.

 قره داغی تاکید کرد: بررسی میانگین مدت زمان پاسخگویی مراکز تماس و پاسخگویی مجموع اپراتورهای کشور، نشان می دهد که این رقم در اردیبهشت ماه امسال 313 ثانیه بوده و در مهرماه 99 به 114 ثانیه رسیده است.

این روند نزولی بوده و به حدود یک سوم کاهش یافته است.

 وی گفت: در همین حال میانگین مدت زمان انتظار برای اتصال به مراکز تماس طی 7 ماه گذشته، در ساعات پیک 208 ثانیه بوده است.

دلایل افزایش تماس کاربران با مراکز تماس و پاسخگویی پاسخگویی اپراتورهای ارائه دهنده اینترنتوی با توضیح در خصوص دلایل افزایش تماس کاربران با مراکز تماس و پاسخگویی اپراتورها و اشکالاتی که بی ارتباط به عملکرد اپراتورها بوده و به سمت مراکز تماس آنها هدایت می شود، اشاره کرد و ادامه داد: یکی از این دلایل، افزایش تعداد تماس مشترکان اپراتورهای ثابت و سیار به دلیل مجازی شدن خدمات آموزش دانشگاهها و مدارس و نیز تغییر روندکاری بخش های دولتی و خصوصی با دورکاری است و نیاز به پشتیبانی خدمات دهندگان اینترنت را اقزایش می دهد.

قره داغی با بیان اینکه یکی از دلایل مقطعی شلوغی مراکز تماس و پاسخگویی مربوط به مشکلاتی بود که کاربران با هدایای ویژه اینترنت معلمان و اساتید و خبرنگاران داشتند، گفت: گاهی شاهد بودیم که برخی از مشترکان بسته های فعالی داشتند که با فعال شدن بسته هدیه، آن بسته غیرفعال شده بود و نیازمند پاسخگویی مراکز تماس و پاسخگویی اپراتورها بودند.

از سوی دیگر برخی سیم کارت هایی که توسط معلمان و اساتید برای فعال شدن بسته اینترنت رایگان، اعلام شده بود با محدودیت دسترسی همراه بود.

مشکل دیگر مربوط به برخی IP هایی بود که برای اتصال به سامانه شاد، به اشتباه مشمول هزینه می شد.

تمامی اینها و مواردی از این دست، مشکلاتی بود که کاربران را به سمت تماس با مراکز پشتیبانی اپراتورها هدایت می کرد و ترافیک این مراکز را در مقطعی افزایش داد.

وی گفت: به طور کل با تغییر الگوی مصرف کاربران در ایام شیوع بیماری کرونا و ترغیب مردم به ماندن در خانه و نیز با توجه به انتظاراتی که از خدمات آنلاین ایجاد شده است، تعداد دایری تلفن ثابت و سیار افزایش یافت و کاربران نیز خواستار دریافت سرویس با کیفیت بهتری شدند.

این موضوع میزان پیگیری آنها را از مراکز تماس و پاسخگویی اپراتورها بالا برد.

این مقام مسئول در رگولاتوری درخصوص میزان آمار شکایت کاربران از شلوغی مراکز تماس و پاسخگویی اپراتورها گفت: بخشی از این شکایات به مراکز تماس و پاسخگویی اپراتورها اعلام می شود و برخی نیز در مرکز تماس 195 دریافت و در سامانه 195 ثبت می شود.

بخش قابل توجهی از این تماس ها مربوط به مشکلاتی است که ذکر شد.

اینها در شلوغی مراکز تماس و پاسخگویی اپراتورها تاثیرگذار هستند و سبب می شوند که زمان انتظار کاربران برای اتصال به مراکز تماس و پاسخگویی 30 درصد افزایش یابد که امیدواریم طی روزهای آینده وضعیت بهتر شود.

قره داغی خاطرنشان کرد: آمار شکایات کاربران از عملکرد مراکز تماس و عدم پاسخگویی و مدت زمان انتظار، عدد قابل توجهی نیست و معدود کاربرانی اعلام کرده اند که از کیفیت پاسخگویی مراکز تماس و پاسخگویی اپراتورها راضی نیستند و این شکایت خود را در سامانه 195 رگولاتوری ثبت کرده اند.

در این راستا ما نیز توصیه می کنیم که اگر کاربران شکایاتی از مراکز تماس و پاسخگویی اپراتورها دارند آن را در سامانه 195 ثبت کنند.

البته پایش عملکرد اپراتورها در این حوزه نشان از روند بهبود مدت زمان انتظار کاربران برای برقراری تماس با مراکز تماس و پاسخگویی اپراتورها دارد.

وی با بیان اینکه گزارش عملکرد اپراتورهای همراه، FCP، TD-LTE و مخابرات در زمینه مراکز تماس و پاسخگویی به صورت روزانه تهیه و به صورت ماهانه جمع بندی و سطح بندی شده و خدمت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم ارسال می شود، ادامه داد: گاهی پیش آمده است که شخص وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ، گزارش را عینا به اپراتورهایی که وضعشان خوب نیست منعکس می کنند و دستور داده می شود که کیفیت خدمات دهی خود را بهبود بخشند.

قره داغی افزود: در این ارزیابی، شاخص های عملکردی پاسخگویی اپراتورهای ارائه دهنده اینترنت مانند مدت زمان انتظار و سطح سرویس نسبت به استاندارد مورد انتظار، کنترل و پیگیری شده و برای بهبود وضعیت به اپراتورها ابلاغ می شود.

اپراتورها برای بهبود کارآیی مراکز تماس چه اقداماتی انجام دادندمدیرکل حفاظت از حقوق مصرف کننده در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به اقداماتی که اپراتورها برای بهبود شاخص های عملکردی در مراکز تماس و پاسخگویی داشته اند، گفت: با جلساتی که با حضور اپراتورها برگزار شد، مشکلات سطح بندی و اقدامات واکنشی و برنامه های مدیریت بحران در اپراتورها تعریف شد.

وی استفاده از نیروهای با مهارت بیشتر، تکنیک کال بک ، تلفن گویا، فراخوان جذب نیرو، برگزاری دوره های آموزشی و شیفت بندی اپراتورهای پاسخگو را از جمله اقدامات مدنظر عنوان کرد و گفت: زیرساخت های فنی و نرم افزاری اپراتورها برای افزایش کیفی پاسخگویی به مشترکان، در حال توسعه است.

در همین حال تجمیع مراکز تماس از دیگر اقداماتی است که برخی اپراتورها که تاکنون نقاط پراکنده پاسخگویی در کل کشور داشتند، آن را در دستور کار قرار داده اند.


کلید واژه ها: خدمات اینترنت - اینترنت - پاسخگویی - کاربران - اپراتور - خدمات - پاسخ - انتقاد - افزایش - دهنده - کرونا - استفاده - عملکرد - تماس - ارتباط - رسانه - قطع ارتباط - کارشناسان - شیوع - مردم - کلیک - راندمان - اعلام - میزان - اوضاع - سرویس - شوند - زمان - مشکل - قابل

آخرین اخبار سرویس:
قصاب ماهر میخام زیر 40 سال

فروشنده جهت همکاری شال و روسری

استخدام خانم جوان

صندوقدار خانم

فروشنده جهت فروشگاه کاغذ دیواری با حقوق مکفی

کار با گوشی در خانه

شاگرد راویز کاری

استخدام آشپز دیزی پز (آقا)

راننده متعهد وانت بار بدون ماشین

به تعدادی نصاب کابینت و کمد mdf نیازمندیم

منجوق دوزی کاردرمنزل فقط شهرقدس

استخدام پرستار جهت نگهداری کودک

2 نفر منشی و نیروی اداری

پیک موتوری با ناهار

خانم جهت انجام امور منزل

نیازمند خیاط خانم تریکو دوز

پرستار کودک در شهر پرند نیازمندیم

پرستار همراه با بیمه تامین اجتماعی

استخدام نقشه کش تاسیسات مکانیکی ساختمان با مزایا در تهران

جذب مشاور مجرب آقا آشنا به منطقه

بازاریاب حرفه ای

نیازمند پزشک عمومی

منشی تمام وقت نزدیک مترو

کارمند پرسکار

پارکبان

لبسانس شیمی

استخدام مدیرپیج وکانال ،طراح(پوستر)وبازاریاب مجازی

استخدام

به یک شاگرد زیر25سال درتراشکاری نیازمندیم

نیازمند راننده تاکسی

استخدام رویه کوب استیل

مکانیک ماهر

کارگر-سرایدار

به آبدارچی خانم یا آقای منظم

نیازمند نیرو بهیار، خدماتی آقا ، مراقب اقا،

خانوم برا نظافت

استخدام همکار خانم مسلط به کامپیوتروآشنایی بااتوکد

استخدام پیک شب

نیاز به اپراتور با سابقه کار با لیزر موهای زائد

پول ساز ترین کار ممکن در خانه

استخدام منشی

راننده 3 تن شاتره

سالمند خانم اقا نیرو

اشپز رستوران

همکار جهت کار در مشاور املاک. کردان کوهسار

استخدام نیرو خانوم واقا در شرکت خدماتی یاران

ویزیتور کارگاه نوین لیزر

به چن نفر همکار آقا جهت کار در انبار نیازمندیم

کارگر جهت کار درسوپرمارکت

استخدام چرخکار پیراهن مردانه

نیروی جوان بابت ابدارچی محیط املاک

جذب نیروی کارآموز جهت تعمیر پرینتر

استخدام انباردار حداقل دیپلم اشنایی با کامپیوتر

وام و سرمایه

راه های جلوگیری از هک واتساپ

جذب بازاریاب

کارگر ماهر کنتاکی و پیتزا

چندنیرو مسلط به نرم افزار کورل ودستگاه برش لیزر

خیاط ماهر خانم

استخدام اپراتور لیزر

نیاز ب یک کارگر ساده

بازاریابی ، فروش محصول ، پورسانت ماهانه

کارگر ساده نیازمندیم

استخدام نیروی خدماتی()

استخدام نیروی برقکار ساده یا نیمه ماهر

استخدام سراسری تایپیست

به یک قصاب وتخته کارماهر نیازمندیم

استخدام راننده پایه یک

به یک خانم پرستار تمام وقت نیازمندیم

شاگرد نیمه ماهر نجاری حقوق

کارگر ساده اشنا به تولید لوازم خانگی

استخدام کار غیرحضوری

طراح ناخن

استخدام در تولیدی پوشاک زنانه

همکار خانم جهت کاردر دفتر قالی شویی

منشی برای کلینیک روانشناسی

ب دو نفر ویزیتور اشنا ب صنف ابزار یراق نیازمندیم

ناخن کار حرفه ای

استخدام نگهبان

نیازمند به دکتر دندانپزشک

به تعدادی چرخکار افغانی نیازمندیم

نظافتچی خانم جهت سالن زیبایی

تایپیست و مترجم نیاز داریم خیلی فوری

شاگرد نمایشگاه اتومبیل

کارگر ماهر برای میوه فروشی

نیاز مند فر کار حرفه ای

فروشنده مبلمان

نقاش ماهر و جلوبندی کار

کارگر ساده اقا مهاجر وایرانی

فروشنده

ادمین اینستاگرام آشنا به فتوشاپ و سئو

منشی

استاد کار کبابی

کارمند وکاسب جهت همکاری

نقاش پیستوله کار ماهر و مونتاژ کار کابینت ام دی اف

یه فروشنده خانم نیازمندیم

استخدام بازاریاب و ویزیتور مواد غذایی در گروه صنایع غذایی نامی نو در تهران

همکار وردست خانم جوان جهت تولید

اداری و مدیریت

خانم جهت آشپزی و نظافت نیاز هست

انتقاد کاربران از راندمان پاسخگویی اپراتورهای ارائه دهنده اینترنت در اوضاع کرونا

انتقاد کاربران از راندمان پاسخگویی اپراتورهای ارائه دهنده اینترنت در اوضاع کرونا