مطالب مرتبط:
مولوی اهل سنت: وحدت ضرورت دینی و سیاسی است
فیلم| پیام «هفته وحدت»
عالم برجسته اهل سنت در گفت وگو با تسنیم: شیعه و سنی در تعالیم کلی اسلام و پیشبرد اهداف نظام هم عقیده هستند/عده ای به بهانه های تبعیض به اختلافات دامن می زنند
مولوی اهل سنت: وحدت ضرورت دینی و سیاسی است
جشن وحدت مسلمانان در مسجد اهل سنت آستارا
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 10 آبان 1399 ساعت 08:352020-10-31سياسي

علمای اهل سنت کردستان: برجسته سازی مشترکات اهل سنت و تشیع پیام هفته وحدت است


- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس از سنندج، وحدت اسلامی به معنی همبستگی مسلمانان و اتحاد پیروان مذاهب گوناگون با وجود اختلافات مذهبی، در برابر دشمنان اسلام و بیگانگان است.

وحدت اسلامی به معنا و مفهوم یکی شدن مذاهب نیست، چراکه این نوع وحدت، نه شدنی است و نه منظور داعیان وحدت است، حتی به معنای شیعه شدن سنی، یا سنی شدن شیعه نیست، وحدت بلکه منظور، کنار گذاشتن مسائل اختلافی و تکیه بر مشترکات و مبنا قرار دادن آنها در تعامل با یکدیگر و مسائل مربوط به جهان اسلام و صحنه بین المللی است.

مسلمانان باید فارغ از اختلافات و با پرهیز از تفرقه در مسائل جهان اسلام، هم سو و هم جهت حرکت کنند، اختلافات نباید مانع از اخوت اسلامی و وحدت صفوف مسلمانان در برابر دشمنان شود.

معنای اتحاد شیعه و سنی، دست برداشتن و کوتاه آمدن از اصول و اعتقادات خویش نیست، وحدت یعنی با توجه به اینکه بین دو مذهب، مشترکات بسیاری وجود دارد، دو گروه باید بر محور این مشترکات به هم نزدیک شوند و برای حفظ و تعالی اسلام با یکدیگر همکاری و همیاری داشته باشند.

وحدت در کلام امام امت ما با برادران تسنن یکی هستیم واحد و مسلمان هستیم برادر هستیم، اگر کسی کلامی بگوید که باعث تفرقه بین ما مسلمان ها بشود بدانیم که یا جاهل هستند یا از کسانی هستند که می خواهند بین مسلمانان اختلاف بیندازند.

قضیه شیعه و سنی اصلا در کار نیست، ما همه با هم برادریم.

در اسلام‏ بین شیعه و سنی ابداً تفرقه نیست؛ بین شیعه و سنی نباید تفرقه باشد.

باید وحدت کلمه را حفظ کنید.

ائمه ی اطهار ما سفارش کردند به ما که بپیوندید با هم و با هم اجتماعمان را حفظ کنیم و کسی که این اجتماع را بخواهد که به هم بزند، یا جاهل است و یا مغرض و نباید به این حرف ها گوش بکنند.

برادران سنی ما نباید به یک تبلیغاتی که از طرف دشمنان اسلام می ‏شود ترتیب اثر بدهند.

ما با آن ها برادر هستیم، آن ها با ما برادر هستند.

این مملکت مال همه ماست، مال همه ما.

مال اقلیت های مذهبی، مال مذهبیون ما، مال برادران اهل سنت ما.

همه ما با هم هستیم.

وحدت از منظر رهبر امت وحدت اسلامی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب تا انجا اهمیت دارد که می فرمایند وحدت را مسأله ای استراتژیک نه تاکتیکی می دانند در اندیشه ی مقام معظم رهبری" اتحاد مسلمانان و پرهیز آنان از اختلاف و تفرقه، زمینه ای مساعد برای  ایستادگی جمعی در برابر زورگویی های نظام سلطه  و  دفاع از منافع و حقوق ضایع شده ی جهان اسلام  به شمار می آید.

وحدت مسئله مهم مربوط به جهان اسلام است ماموستا فایق رستمی امام جمعه سنندج با بیان اینکه هفته وحدت بهترین ظرفیت برای تعمیق پایه های وحدت در جهان اسلام است، اظهار کرد: مسئله وحدت همواره یکی از مسائل مهم جهان اسلام بوده است.

وی خاطرنشان کرد: تحقق وحدت از پایه ها و اهداف اصلی رسالت رسول اکرم(ص) است و امت واحده نخستین گام رسول اکرم(ص) بعد از اعلام رسالت الهی خویش بود.

به گفته وی، وحدت از برنامه های بنیادین اسلام برای ساختن جامعه سالم و به دور از آسیب است.

ضرورت تکیه بر اشتراکات و دوری از تفرقه ماموستا محمدامین راستی عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم مدارس علوم دینی اهل سنت کشور هم اظهار کرد:  قبله واحد، قرآن واحد و پیامبر واحد از مشترکات مسلمانان است این اشتراکات باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرند.

وی گفت: دشمنان اسلام همواره در راستای ایجاد تفرقه تلاش کرده اند، وحدت جامعه اسلامی توطئه های دشمنان را بی اثر می کند.

ماموستا راستی افزود: خوشبختانه مسئله وحدت در ایران موضوعی کاملا حل شده است در کشور ما شیعه و سنی بدون هیچ مشکلی در کنار هم زندگی می کنند.

مسئله وحدت در ایران موضوعی کاملا حل شده است    امام جمعه موقت سنندج با تاکید براینکه دشمنان اسلام در طول تاریخ در راستای ایجاد اختلاف و تفرقه و جلوگیری از تقریب و وحدت جهان اسلام مسائلی که خارج از اصول مسلمانان است را بزرگنمایی می کنند، عنوان کرد: اتحاد و یکپارچگی مسلمانان شیعه و سنی در جهان هدف و سیاست دشمنان در "اختلاف بیانداز و حکومت کن" را بی نتیجه خواهد کرد.

ماموستا راستی تصریح کرد: دشمنان برای ایجاد شکاف در بین صفوف مسلمانان شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی را به وجود آورده اند تا با تفرقه افکنی به راحتی سیطره خود را بر امت اسلام گسترش دهند لذا مسلمانان باید با بصیرت مانع رسیدن دشمنان به اهداف شومشان شوند.

برجسته سازی مشترکات مسلمانان مهم ترین پیام هفته وحدت ماموستا هاشم نوری امام جمعه اهل سنت قروه اظهار کرد: وحدت ابزار قدرتمند مسلمانان در مقابله با توطئه های تفرقه افکنانه دشمنان اسلام است.

وی با بیان اینکه اتحاد و تقریب از مسائل بسیار مهم و حائز اهمیت در شرایط کنونی است، گفت: دین اسلام همواره توجه خاصی به وحدت مسلمانان داشته است در شرایط کنونی که اسلام در تنگنای سخت قرار گرفته و تنها و غریب مانده است توجه به تعمیق پایه های وحدت از ضرورت ها است.

امام جمعه اهل سنت قروه خاطرنشان کرد: دشمنان دین رسول الله تمام اختلافاتی که داشتند را کنار گذاشته و برای ضربه زدن به دین پیامبر و اسلام ناب محمدی اجماع کرده اند.

وی گفت: تفرقه در بین مسلمانان زیبنده دین اسلام و جهان اسلام نیست مسلمانان جهان باید با بازگشت به مشترکات زمینه را برای ریشه کن کردن اختلاف فراهم کنند.

مسلمانان جهان باید با بازگشت به مشترکات زمینه را برای ریشه کن کردن اختلاف فراهم کنند   وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی نمونه بارز و کاملی از اتحاد، همدلی و یکپارچگی مسلمانان شیعه و سنی نه تنها در ایران بلکه در جهان است.

امام جمعه اهل سنت قروه افزود: هفته وحدت ظرفیت بسیار ارزشمند برای خنثی کردن توطئه ها و حربه های تفرقه افکنانه دشمنان اسلام است هفته وحدت نماد تحکیم پیوند مسلمانان با یکدیگر است.

ماموستا نوری با بین اینکه بزرگداشت این هفته توطئه های دشمنان را خنثی می کند، افزود: با توجه به اینکه شرایط کرونا"یی مانع برگزاری خیلی از برنامه های مولودی خوانی که در استان کردستان و کشور شده باید با بهره گیری از ظرفیت فضاهای مجازی و غیره این ایام را گرامی بداریم.

وی خاطرنشان کرد: برجسته سازی مشترکات اهل تسنن و تشیع مهمترین پیام هفته وحدت است که باید همه در حد توان خود در این راستا گام بردارند.

وحدت رمز پیروزی و اقتدار ماموستا سیدحسین حسینی امام جمعه سقز با بیان اینکه اتحاد در بین مسلمانان موجب خنثی شدن توطئه های دشمنان می شود، گفت: شیوع کرونا" ویروس برگزاری مراسمات هفته وحدت مثل سال های قبل را غیرممکن کرده است.

وی گفت: کمک و دستگیری از نیازمندان و رفع مشکلات اقشار محروم در این شرایط اقتصادی بهترین گام در راستای حرکت در مسیر دستورات پیامبر مهربانی است.

ماموستا حسینی خاطرنشان کرد: مهم ترین پیام هفته وحدت به مسلمانان این است که در سایه قرآن کریم و سنت و سیره رسول اکرم (ص) وحدت خود را حفظ کنیم و در برابر توطئه های تفرقه آمیز دشمنان ایستادگی کنند.

مهم ترین پیام هفته وحدت این است که در سایه قرآن کریم و سنت و سیره رسول اکرم (ص) مسلمانان وحدت خود را حفظ کنند   وی افزود: دشمنان تنها راه ضربه زدن به دین اسلام و مکتب پیامبر خاتم را ایجاد شکاف در صفوف به هم پیوسته مسلمانان می دانند و در این راستا دست به هر نوع توطئه ای می زنند، وحدت، یکدلی و برادری شیعه و سنی کمر دشمن را می شکند.

ماموستا حسینی عنوان کرد: بصیرت و هوشیاری مهم ترین دستاورد هفته وحدت است باید از این ظرفیت که به برکت انقلاب اسلامی فراهم شده بهترین بهره را بگیریم.

و اما.

دشمنان دین اسلام امروز بیش از هر زمان دیگری  برای شعله ورکردن آتش تفرقه میان مذاهب اسلامی تلاش می کنند.

شاید بتوان گفت در تاریخ اسلام کمتر زمانی به این اندازه امت اسلامی دچار تفرقه و تشتت شده است.

یقیناً به همان اندازه که دست های حیله گر بیگانگان در ایجاد این تفرقه مؤثرند، جهل و ناآگاهی گروه هایی از مسلمانان نیز هیزمی برای شعله ورتر شدن این آتش است.

علمای مذاهب مختلف، همانطور که از اندک اختلافات مذاهب در فروعات دین آگاهند به اشتراکات فراوان و اصیل مذاهب با یکدیگر نیز آگاهند و توجه و تکیه بر اشتراکات دینی را بهترین راه برای تعمیق پایه های وحدت و جلوگیری از تفرقه می دانند.

دوری از اسلام، پراکندگی و غفلت مسلمانان و تفرقه و اختلاف در جهان اسلام موجب سلطه دشمنان بر آنان می شود، باید با تقویت وحدت بین مسلمانان نگذاریم دشمنان با تفرقه افکنی بین مسلمانان به اهداف خود نزدیک شوند.

  انتهای پیام/2330/71/ی
کلید واژه ها: وحدت - اسلام - اختلافات - مسلمانان - وحدت اسلامی - به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس - جهان اسلام - اسلامی - مسائل - اصول و اعتقادات - اهل سنت - خبرگزاری فارس - دشمنان - شیعه - معنا - دشمنان اسلام - برابر - مذاهب - اتحاد - بین المللی - هفته وحدت - بیگانگان - جهان - خبرگزاری - همبستگی - مفهوم - گزارش - پرهیز - تعامل - تفرقه

آخرین اخبار سرویس:
پس از تصویب قانون اساسی کناره گیری می کنم

امام جمعه اهل سنت کاریان بر اثر کرونا درگذشت

ترور شهید فخری زاده در کمیسیون امنیت ملی پیگیری شود

نماینده مجلس: شهدای دانشمند هسته ای سند مظلومیت ایران اسلامی هستند

عدم اتخاذ موضع قاطعانه در مقابل نظام سلطه سلیمانی ها و فخری زاده ها را در معرض سوء قصد قرار می دهد

ترورناجوانمردانه ⁧‫شهید فخری زاده‬⁩ بی پاسخ نخواهد ماند

پیام تسلیت مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم

فریدون عباسی: شهید فخری زاده از نظر علمی همتراز شهید سلیمانی بود

پروازهای فرودگاه رشت

تصاویر جدید از شهید محسن فخری زاده

پیام تسلیت رییس جمهور: دکتر فخری زاده دانشمندی پرتلاش بود / دستان پلید استکبار جهانی با مزدوری اسراییل به خون او آغشته شد

برف پاییزی فوق العاده زیبا در روستاهای کوهستانی تالش گیلان + عکس

ضرورت احیای جلسات شورای هماهنگی اقتصادی پس از دو ماه وقفه

پیام حسن روحانی درپی ترور محسن فخری زاده، دانشمند ایرانی

روحانی: شهادت فخری زاده عزم دانشمندان ایران را مصمم تر خواهد کرد

پیراهن مارادونا که به جای موزه به احمدی نژاد رسید!

تصاویر دیده نشده از شهید محسن فخری زاده + عکس

استخدام کارشناس تبلیغات خانم در یک شرکت معتبر در اصفهان

تغییر در حقوق بازنشستگان

شلاق خوردن کارگر درخواست چه کسی بود؟

شهادت محسن فخری زاده؛ رییس دفتر تبلیغات اسلامی: خون این شهید بیش از پیش کابوس جان دشمنان و بدخواهان نظام خواهد شد

وظیفه قاریان و حافظان؛ ایجاد اشتیاق در مردم / از جوانان قرآنی استفاده نکردیم

شجاعان: جلسات مستمر در مورد الکترونیکی شدن انتخابات با شورای نگهبان / منتظر تأیید فنی هستیم

نماینده ولی فقیه در کردستان شهادت دانشمند هسته ای را تسلیت گفت

پیش بینی امیدوارکننده از کاهش مرگ ومیر کرونا در دی 99، البته اگر محدودیت ها ادامه داشته باشد

بیانیه محکومیت ترور دانشمند هسته ای، محسن فخری زاده

فعالیت هسته ای متوقف نمی شود/ اسراییل منتظر انتقام سخت ایران باشد

واکنش صادق آهنگران در حرم رضوی پس از خبر شهادت دانشمند هسته ای

اسراییل پایه گذار این ترور محسن فخری زاده است

نشست«ارتباط، هویت و موسیقی در ایران از دیرباز تاکنون»برگزارمی شود

ارائه 700 ایده از جانب نخبگان درباره سیاست های برنامه هفتم توسعه

تداوم تلاش محور آمریکایی - صهیونیستی برای ضربه به ایران

روحانی شهادت شهید فخری زاده را تسلیت گفت

غریب آبادی: دشمنان ایران تقاص خون شهید فخری زاده را پس خواهند داد

همکاری خوب مردم خراسان رضوی در اجرای دستور العملهای ستادمقابله با کرونا

پیام تسلیت مدیر حوزه های علمیه

واکنش هنرمندان به درگذشت پرویز پورحسینی

ترور شهید فخری زاده نشان داد ایران در حال پیشرفت است

چرا 10 سال بعد از ترور شهید شهریاری، دانشمند دیگری ترور شد؟/ وقتی آقا مجید را دو بار تهدید کردند

تحلیل جالب کارشناس اقتصادی از ریشه ی مشکلات اقتصادی کشور

رییس سازمان بسیج مستضعفین شهادت فخری زاده را تسلیت گفت

تغییر در حقوق بازنشستگان

مراسم اختتامیه دوره تخصصی اقراء

مقتدایی: انتقام سخت‬⁩ گرفته خواهد شد، شک نکنید

آماده باش نیرو های آمریکایی در پی ترور شهید فخری زاده

پیام تسلیت رییس جمهور: دکتر فخری زاده دانشمندی پرتلاش بود / دستان پلید استکبار جهانی با مزدوری اسراییل به خون او آغشته شد

سلیمانی دیگری پر کشید / نور انقلاب خاموش نمی شود

پیام امیر دریادار سیاری به مناسبت روز نیروی دریایی ارتش

پیام محمد خاتمی در پی ترور شهید فخری زاده

19 قاری مجوز قرائت حفص از عاصم دریافت کردند

در شرایط کنونی هرگونه تفرقه انگیزی کمک به اردوگاه کفر است/ وحدت و تقریب؛ رمز پیروزی و پایداری امت اسلام

ترور شهید فخری زاده؛ نقض قوانین بین المللی و طرحی برای ویرانی منطقه غرب آسیا

راه صیادشیرازی ها، سلیمانی ها و فخری زاده ها استمرار خواهد داشت

پیام مهم حسن روحانی درپی ترور محسن فخری زاده، دانشمند ایرانی

از رشادت خزایی تا استاد عالمی در نکوداشت های جشنواره مقاومت

پیام تسلیت معاون امور ایران مجمع تقریب در پی درگذشت امام جمعه لکهنو هندوستان

19 قاری مجوز قرائت حفص از عاصم دریافت کردند

توییت ذوالنور درباره ترور شهید فخری زاده‬⁩

بررسی مطالبات مردمی ساوه از سوی بسیجیان

اهدای خون توسط اقشار بسیج سپاه فتح

پیام تسلیت نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی در پی شهادت شهید فخری زاده

دشمنان با اقدامات بزدلانه تلاش در نادیده گرفتن ایستادگیها در برابر تحریمها را دارند

پشت پرده استعفای روسای برخی بیمارستان های آمل

بودجه های پژوهشی در دنیا از چه طریق تامین می شود؟

راه جهاد علمی شهید فخری زاده ها تداوم می یابد

پیام تسلیت رییس جمهور در پی شهادت شهید دکتر فخری زاده

شهید فخری زاده که بود و چگونه ترور شد؟

ارائه خدمات پزشکی رایگان توسط گروه جهادی سپاه انصارالمهدی در زندان زنجان

بازگشت زندگی یک خانواده به دست بسیجیان

ماموستایی که در سریال «خانه امن» ترور شد که بود؟/ عکس

پیام تسلیت نماینده ولی فقیه در لرستان در پی ترور شهید محسن فخری زاده

تجمع شبانه دانشجویان درمقابل شورای عالی امنیت ملی

پیام تسلیت معاون امور ایران مجمع تقریب در پی درگذشت دکتر سید کلب صادق نقوی

درباره محسن فخری زاده مهابادی

پیام تسلیت نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی در پی شهادت شهید فخری زاده

چه کسانی به ترور دکتر محسن فخری زاده واکنش نشان دادند؟

اخطار ایران به آمریکا و رژیم صهیونیستی

روحانی: ترور دانشمندان هسته ای ناشی از شکست های پی در پی دشمنان است

ایجاد صلح و سازش در پرونده اختلاف مالی یک میلیاردی در شورای حل اختلاف مشهد

اخطار ایران به آمریکا و رژیم صهیونیستی

انتقام سختی در انتظار آمران و عاملان ترور شهید فخری زاده است

ذوالنوری: خواب را بر سران خون آشام⁧ صهیونیسم⁩ حرام خواهیم کرد

اینفوگرافیک | شهید فخری زاده که بود؟ | از لحظه ترور تا مهمترین واکنش ها به ترور

تعطیلی ادارات در شهرهای قرمز مازندران

زمینه های ارائه خدمات غیرحضوری قضایی در استان کرمان فراهم شده است

شهادت شهید فخری زاده رونق بیشتری به دستاورد های علمی کشور خواهد بخشید

راه دانشمندان هسته ای توسط هم قطاران آن ها ادامه می یابد

پیام تسلیت وزیر آموزش و پرورش به مناسبت ترور معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

خانه کتاب و کتابخانه ملی شهادت دکتر فخری زاده را تسلیت گفتند

نشست خبری فرمانده نیروی دریایی ارتش آغاز شد

فارس من | مدیریت آب قنات «خالق آباد» در پیچ دعاوی حقوقی

خون به ناحق ریخته شده شهید فخری زاده پایه های لرزان صهیونیسم را لرزان تر خواهد کرد

توزیع گوشت سفید و لوازم التحریر بین نیازمندان گلستانی

منتقدان دولت گشایش اقتصادی را برگ برنده اصلاح طلبان می دانند/ براندازان از ایجاد گشایش احتمالی توسط بایدن نگران هستند

توحید وجودی در قرآن

صوت/شهید آیه شیدایی ست/ میثم مطیعی

طرح ترور شهید فخری زاده به دهه 80 برمی گردد

بانیان ترور باید منتظر عاقبتی تلخ بمانند

وقتی انتقام سخت دیر شد دشمن غدار حریص شد

انجمن اسلامی فارغ التحصیلان فیلیپین ترور «شهید فخری زاده» را محکوم کرد

علمای اهل سنت کردستان: برجسته سازی مشترکات اهل سنت و تشیع پیام هفته وحدت است

علمای اهل سنت کردستان: برجسته سازی مشترکات اهل سنت و تشیع پیام هفته وحدت است